FRIES SCHEEPVAART MUSEUM UD Predikbeurten Ij DM VROOM DREÊsnir Drs Hofer sprak te IJlst over beroepskeuze I A CUE M A Een wetenschappelijke Anatomi sche Ontdekking i I o n* r f 69 BUITENLAND IN HET KORT DAMCLUB DE KROONSCHIJF' HOOFDPUNT NIEUWS SNEEKER DAMCLUB Ullllll 7990 Eerenconfectie alleen in Leeuwarden verkrijgbaar. J. w. k DAMPO keert en weert elke verkoudheid en pijn in spier en gewricht NEDtERIAND sa Wi kant Oudekerk hield propaganda-rede Geslaagd Boksen als lichaamstraining Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters I HEEG. De begroting voor 1952 werd vastge- ilil in de les behandeld kan worde". Bestuur ZONDAG 16 MAART 1952. van liefde is, dat de een de ander tot zijn d. Sluis, Vrijdag 14 t. e. m. Maandag 17 Maart. In Montreal is een reeds lang ge- eerst na 16 jaar ernst maken met te Er waren vijfhonderd schoten gewisseld voor rechercheurs er in slaagden de ka- CHK. GEREFKERK. 9.30 en 5 uur Ds. W. Ruiter. Woensdag 19 Maart. Coöp. Ver. U.A. Friesche Uitvaart Verzorging afd. Sneek. Jaarvergadering 's avonds 8 uur in „Fredehiem”, Klelnzand. - Chinese Lentetuin. St. Jozef gebouw, Alle lagere scholen in W. Berlijn zijn gesloten wegens griep onder de kin deren; er zijn tot nu toe 3 doden. het kind. De lagere scholen leveren jaar lijks 450.000 kinderen af, waarvan de helft de practijk ingaat of naar een vak school. Bijna 250.000 staan jaarlijks voor de vraag wat moet ik worden? Hiervan zgn ongeveer 100.000 meisjes. Een be roep te kiezen uit de 4000 beroepen in Nederland is moeilijk, want dat moet DOOPSGEZ. GEMEENTE. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Gezins- dienst). BAPT. GEMEENTE. 9.30 en 5 uur Ds. Ph. Lindeman. ’s Avonds 8 uur Evangelisatie-samen- komst met als spreker Ds. G. M. Boe- schoten van Staveren. Vrijdagavond 8 uur Bijbellezing en Bidstond. VOLLE EVANGELIE-PREDIKING a.s. Dinsdag ’s avonds 8 uur in Aere Perennius. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. ADVENTSKERK (Zevende-Dag’s Adventisten). Sabbat (Zaterdag) Kerkdienst 14.30 uur Gebouw Nieuwbuurt 31. GEREF. KERK. Oudega (W.): voorin. 9.15 en 's avonds 7.30 uur de heer Smilde. „De Jaarvergadering V- Mijnhardt’s Hoofdpijnpoeders. Doos 47 cent De Amsterdamse recherche heeft twee jongemannen van 21 jaar aange houden die op 12 Februari ’s avonds bij een diamanthandelaar in de Sarphati- straat voor 5000 aan juwelen en 8500 aan contanten uit een kast hadden ge stolen. E< i deel van de buit kon worden achterhaald. Gebleken is, dat een der daders, die bevriend was met de zoon van de diamanthandelaar, de sleutels van de zoon had ontvreemd en zich daar door gemakkeljjk toegang tot de woning had kunnen verschaffen. Amlcitia Theater, ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Ma niak". Dinsdag werd in Woudsend voor de kampioenscomp. gespeeld: Eensgezind heidDe Kroonschijf. Boven verwach ting is dit treffen in een royale zege voor De Kroonschijf geëindigd, nl. 35 voor en 23 tegen. Voor Maandag a.s. 17 Maart, komt de del. Hemelum op be zoek. Dit wordt ongetwijfeld een zware opgaaf voor De Kroonschijf en er dient dus zo sterk mogelijk te worden uit gekomen. Aller opkomst dus dringend gewenst! GEREF. KERK, SNEEK. Noorderkerk: 9.30 uur Ds. E. N. v. Loo. Z. 24; 2.30 uur Ds. E. N. van Loo. Z. 24; 5 uur Ds. G. J. de Leeuw. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; 5 uur Ds. J. M. Spier. Z. 24. Oosterkerk: 9.30 uur Ds. J. M. Spier. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. 9 uur Ds. N. Benschop; 2.30 uur Lees- dlenst. Zondag 16 Maart: 7.30 uur Bidstond; 10 uur Heiligingssamenkomst; 3.30 u. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 7 u. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 u. Verlqssingssamenkomst. Alle diensten staan o.l. v. Sr. Kapt.e Reinse, geas sisteerd door het Harlinger muziek corps. Jeugddiensten: Zondag 12 u. Bijbelklas; 2 uur Zondagsschool; 5 uur Openbare Jeugddienst. Donderdag 20 Maart: 8 uur Openbare Gezinsbond samenkomst o.l.v. Mevr. Brigadier Hoenderken, Groningen. NED. HERV. KERK. Goënga: 9 uur Ds. J. Blonet. Gaastmeer: 9 en 1.30 uur Ds. Bruinsma. Gauw: ’s Avonds 7.30 uur Ds. J. Blonet. Heeg: 9.30 en 1.30 uur Ds. Schoenmaker. Nijland: 9 en 1.30 uur Ds. D. Bakker. Oudega (W.)1.30 uur Ds. v. Dullemen. Oosthem: 9 en 1.30 uur Ds. J. Steen huizen. Scharnegoutum: 9.15 uur Ds. de Bruin, van Leeuwarden; 1.30 uur Ds. Lekker- kerker. Sandfirden: 9 uur Ds. van Dullemen. Woudsend: 9.30 uur Ds. Albada, van IJlst; ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranen donk. IJsbrechtum: 10 uur Ds. Brink. IJlst: 9.30 uur Ds. Kranendonk, Woudsend; 2 uur Ds. B. Albada. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: 5 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: 9,30 uur Ds. H. B. Kossen. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Woudsend: 11 uur Ds. N. Benschop. Workum: 2 uur Ds. N. Benschop. IJLST. De jaarlijkse ledenvergadering I schakel worden in het verlossingsplan. van de vereniging voor Christelijk onder- I Christenouders moeten nooit een beroep wijs werd na gezamenlijk zingen van Ps. aan hun kind geven, dat van het geloof 138 1 door ds. B. Albada geopend met afvoert. De arbeid is een opdracht aan gebed, het voorlezen van het laatste ge- deelte van Exodus 17 en met een wel- i komstwoord. Na voorlezing der notulen werd het woord gegeven aan drs. J. Ho- J fer, directeur van de Christelijke Stich ting voor School- en Beroepskeuze in Friesland, die sprak over de opvoeding en de godsdienstige zijde van het vraag stuk Beroepskeuze. Zo gauw de school jaren voorbij zijn, komt de beroepskeu ze aan de orde. Meermalen kunnen het hoofd en personeel der school advies geven. Wordt door hen ’n vergissing ge maakt, dan treft hen geen verwijt, want hier liggen veel voetangels en klemmen, die een vakman ook nog niet altijd kan vermijden. In het beroep dat gekzoen wordt moet men zich kunnen uitleven, daardoor moet men persoonlijk worden NED. HERV. KERK, SNEEK. 10 uur Ds. H. van Niel. Extra collecte A.C.D. 5 uur Ds. A. van Santen. Doopsbediening. Bevestiging van Lid maten. Extra collecte Herv. Zieken huisje. ’s Avonds 7 uur Ds. H. Sondorp. Jeugd dienst. Extra collecte A.C.D. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Zie Ned. Herv. Kerk. De directeur van een bioscoop te Kopenhagen biedt de mannen van ach terdochtige vrouwen een speciale ser vice. Hij verstrekt op verzoek een ge tekende verklaring, dat de film, die deze week draait, om kwart over twaalf uit is in plaats van om 11 uur. Elke avond staat een lange rij mannen aan het lo ket. Jaren geleden klaagden zoveel vrou wen er over, dat zij geen enkel corset konden vinden, dat werkelijk goede steun gaf en aangenaam zatdat een aantal Amerikaanse geleerden en specialisten tot het besef kwamen dat dit zo niet langer ging. Zij bestudeerden bestaande corsetten en ontdekten tot hun schrik en verbazing, dat deze niet alleen vol komen verkeerd, maar zelfs schadelijk voor de organen in het lichaam waren. Deze geleerden ontdekten tevens welke ernstige fouten de vroegere corsetten hadden. Ze namen proeven, jaren ach tereen en ontwierpen daarna een geheel nieuw, doch nu een Anatomisch-Weten- schappelijk verantwoord corset. Dit is het CAMP-CORSET. J aarverslagen. Volgens het verslag van de secretaris, de heer B. Brinksma, bleef het ledental stabiel en bedroeg dit aan het eind van het jaar 309, waaronder 64 buiten Sneek. Het bezoek aan het museum was min der dan in het voorafgaande jaar, toen de feestweek een groot aantal bezoekers leverde. Nu kwamen er plm. 2000. Het verslag van de penningmeester, de heer L. Brandenburgh, noemde aan ontvangsten 4906,01 en aan uitgaven 5550,70. Het nadelig saldo was dus 644,69. Het kassaldo op 1 Januari 1951 bedroeg 432,82, zodat er per 1 Jan. j.l. nog een tekort was van 211,87. Van de ontvangsten werd 1484,80 gestort in het Aankoopfonds. Op voorstel van de kascommissie, bestaande uit de h.h. N. J. Krook en S. de Wolf, werd de reke ning goedgekeurd en de penningmeester met dank voor zijn werk gedéchargeerd. De conservator drs H. Halbertsma vermeldde in zijn verslag dat de collec ties met ruim 30 nieuwe nummers wer den uitgebreid. De meeste daarvan zijn reeds door hem in ons blad beschreven. In ’t bijzonder noemde hij de oude foto’s en scheepstekeningen van de werf van wijlen Eeltje Holtrop v. d. Zee te Joure, bouwer van de beroemde Friese boeiers, de kostbare zilveren huwelgksbeker uit 1633 die, dank zij de financiële hulp van de Sneker burgerij, aangekocht kon wor den en de volledige karnmolen, een ge schenk van wijlen de heer J. Gerbrandij te Goëngamieden. In het slot van zijn verslag bracht de heer Halbertsma nog enkele wensen naar voren. Het museumgebouw wordt zo langzamerhand te klein. Wel zijn er uitbreidingsmogelijkheden maar de fi nanciën daarvoor ontbreken. De voorzit ter dankte de conservator voor zijn grote activiteit. ƒ25000, in een aangetekende brief door een bank te Amsterdam naar een filiaal te Veendam verzonden, zijn zoek. De brief kwam aan, maar het geld niet. Op het landgoed de Hartekamp tussen Heemstede en Bennebroek, is door een Amsterdammer 3 ton geboden. Sedert 1940 is het niet meer bewoond, daarvoor zetelde er 20 jaar lang een der rijkste vrouwen van Nederland, nl. Cata lina van Pannwitz, Argentijnse van ge boorte en meervoudig millionnaire; ze ontving er zelfs Europese vorsten. Uit een woonwagen van de ker misexploitant H. H. te Peeloo, onder Assen, is een geldkistje waarin zich een bedrag van ƒ10.000 bevond, gestolen. Uit een andere kast in de woonwagen werden gouden sieraden weggenomen. Speurwerk met behulp van een politie hond leverde geen resultaat op. directeur verving. De heer Sustring wijdde voorts nog enige woorden aan het Museum, waar van belang niet in ziet. Men moet het ook niet alleen zien als een museum dat ver band houdt met de scheepvaart, maar tevens uit een oogpunt van cultureel be lang. Voor het oude Sneker ambacht, o.a. de zilversmeedkunst, heeft het bijv, grote waarde. Daarom is het noodzake lijk de Sneker burgerij meer van dit belang te doordringen en gewenst dat meer schoolkinderen in klasseverband het museum bezoeken. Tot besluit deed hij nog een beroep op de aannemers en tim merlieden hun aandacht te schenken aan de vaak heel aardige dingen uit oude ge bouwen, zoals toogjes, bewerkte deuren, zandsteen-ornamenten e.d. en die zo mo gelijk voor het Museum te bewaren. E. Visser kampioen tweede klas. Maandagavond viel in de tweede klas de beslissing voor de bovenste plaats. Door van Loijenga te winnen en een re mise tegen Kroese bracht Visser zijn puntenaantal op 27, onbereikbaar voor de anderen. Driemaal remise en de an dere partijen gewonnen is een fraai re sultaat en een felicitatie waard. Koers, hoewel zelf niet spelend, is als no. 2 ge ëindigd. Bakker won van Noorderwerf en is thans derde doch Kroese en Obbink kunnen nog met hem gelijk komen. In de hoofdklas behield L. Smid zijn voor sprong van drie punten door het gelijke spel tegen G. Mulder. Huitema wist Os wald een puntenverdeling af te dwingen, knap werk! Jonkmans won van J. Mul der. Stand: L. Smid 1426, G. Mulder 1219, Oswald 1115, Jonkmans 12 14, v. d. Goot 1414. Wie in de eerste klas op no. 1 zal eindigen, zal wel tot het laatst toe een vraag blijven. R. de Jong en W. Koopmans deelden de pun ten evenals v. d. Woude en van Manen. Van Wieren behaalde een best resul taat door van Nijdam te winnen. Stand kopgroep: v. d. Woude 1720, v. Wie ren 1619, Koopmans 1517, Nijdam 16—17, de Jong 15—16. In de derde klas won H. de Jong van Minnema en van Oosten van G. de Jong. Dambond De Zuidwesthoek. De ratten in het laboratoruim van een ziekenhuis in Cleveland hebben het nog nooit zo goed gehad. Zij leven op een Italiaans dieet van spaghetti, wijn en olijfolie. De dokters van het zekenhuis is het opgevallen, dat Amerikanen van Ita liaanse afkomst vatbaarder zijn voor leverziekten dan anderen. Er worden nu proeven genomen om na te gaan of de oorzaak daarvan soms in het Italiaanse menu schuilt. Regenjassen, model Trenchcoat, ge heel dubbel popeline, in 9/175 de moderne groene kleur, «Jtt* LEGER DES HEILS, Klelnzand 20. Zaterdag 15 Maart: 5 uur Straatmuziek Harlinger Jeugdmuziekcorps; 8 uur Uitvoering van b.g. muziekcorps, tevens installatie Jeugdzangcompagnie Sneek. Leidster: Sr. Kapt.e C. H. Rein se, Groningen. Freed 14 Maert. Muzykfor. „Ere zij God” to JutrypHommerts. Muzyk-ütfie- ring de jouns 7.30 Ore yn it Lokael to Jutryp. Zaterdag 15 Maart. Padvindersbazar 14.00 tot 22.00 uur. Dinsdagavond werd in de Geref. Kerk alhier een gecombineerde propaganda-avond gehouden, die uitging van de N.C.L.B., de C.B.T.B. Wymbrit- seradeël-Zuid, de Chr. PI. Vr. en M. en de C.J.B.T.B. De leiding van deze avond berustte tij de voorzitter van de C.B. T.B. Wymbr.-Zuid, de heer H. A. Wind. Deze opende met te laten zingen Ps. 75 1 en het lezen van een gedeelte uit Ps. 119, waarna werd voorgegaan in gebed. Na een kort openings- en welkomst woord kreeg de heer H. Oudekerk, secr.- penn. van de N.C.L.B. het woord om te spreken over: Onze taak in een wereld in nood. Spreker schetste uitvoerig de nood van deze wereld en stelde daar tegenover de taak die wij hebben. Naar aanleiding va dit referaat werden enige vragen gesteld, die uitvoerig door de spreker werden beantwoord. Voorzitter Wind bracht de heer Oudekerk dank voor zijn gloedvolle en zeer gewaardeer de rede, waarna de spreker God dank bracht. Medewerking verleenden de Chr. Zangver. „Looft de Here” die onder lei ding van directeur C. Kaspersma enige nummers ten gehore bracht. Deze avond mag zeker geslaagd heten, hoewel de opkomst groter had kunnen zijn. WOUDSEND. Te Utrecht slaagden voor het examen coupeuse de dames T. M. v. d. Sluis, D. Trinks en J. de Jong, allen van Nijega (H.O.N.), opgeleid door mej. C. Knobbe, Ensaid-lerares van de E.N.M.N. te Woudsend. Te New York wordt een veiling ge houden van 113 auto’s, die in het afge lopen jaar onbeheerd op straat zijn aan getroffen en nooit door de eigenaars zgn opgeëist. Een jaar gevangenisstraf is tegen de 20-jarige gewezen loketbeambte der P.T.T., Fr. B. te Den Haag geëist, die spaarbankboekjes op een valse naam stelde en er daarna aanzienlijke stor tingen op invulde, zonder werkelijk geld te storten. Later nam hij dan bedragen op. De 20-jarige zeide dat men hem op het postkantoor maar een domme jongen vond en hij wilde daarom eens laten zien wat hg kon! Sportcolberts. een pracht collectie in uni. visgraat, ruit- en dia- QQ75 gonaal dessins, vanaf Pantalons in kamgaren. tweed, mel ton en corduroy, doorlo pende band met elastiek. LEEUWARDEN - SNEEK Competitie-uitslagen van Maandag j.l. Hoofdklasse: A. J. de VriesA. Zwaga 0—2, P. Olij— K. Krot 1—1. F. Hofman H. Nauta 02. Eerste klasse: A. Fa berR. Wagenaar 11, D. BootJ. de Wal 02, J. WesterJ. Molenaar 20, G. DoevendansL. Boom 02. Tweede klasse: TorenJorritsma 02, S. de GrootWensink 02, A. MosselaarP. Jorritsma 11, TorenB. Couperus 20, KroesJ. de Groot 02, Kroese J. Batstra 20, J. Batstra-Kroeze 02. Vriendschappelijk. De Sneek-junlores hadden bezoek van de dito uit IJlst. Deze wedstrijd eindig de in een 3018 overwinning voor de Snekers. Twee 20-jarige deserteurs van het Franse Vreemdelingenlegioen uit Afrika, een Zwitser en een Oostenrijker, zijn Dinsdagavond over boord gesprongen van het Zweedse schip „Thetis”, dat juist de haven van Hull had verlaten. Een van hen is later levenloos aangespoeld, doch de ander is gered. Beiden hadden zwem vesten. Zuiver wollen kamgaren costume^ 2-rij> 2-delig. in blauw en bruin met moderne streep, prima coupe en afwerking Nog te veel wordt de bokssport gezien als een sport om elkaar door stoten en slagen zoveel mogelijk lichamelijk letsel toe te brengen. De extra vet gedrukte courantenberichten over bokswedstrijden met dodelijke afloop zullen aan dit voor oordeel in de meeste gevallen wel niet vreemd zijn. Dergelijke excessen komen echter alleen voor in de beroepsring waar met bokswedstrijden grote kapita len geld gemoeid gaan, speciaal in Ame rika. Toch is men er ziclj ook in de be roepswereld bewust van geworden dat zulke wantoestanden moeten verdwijnen, en wordt alles gedaan om verkeerde ele menten te weren. In de Sportschool Sneek wordt het boksen als zuivere amateursport, in het bijzonder als lichaamstraining, beoefend. Het grootste gedeelte van de oefen avonden is hier gewijd aan lichaams- en bokstechnische oefeningen. Pas na enige weken als de leerlingen iets van de grondbeginselen onder de knie hebben, mogen zij deze oefeningen met een me deleerling doen, dus niet een partij bok sen, maar alleen de stoten met de daar bij behorende dekkingen enz. toepassen. Men raakt elkaar dan hoegenaamd niet. Worden deze oefeningen goed uitge voerd, dan mogen de cursisten eens te gen. elkaar boksen, waarbij de instruc teur er op toeziet, dat niet hard gesla gen of geknokt wordt. Leerlingen, die hier niets voor voelen, behoeven echter niet aan deze oefenparttjtjes (sparren) mee te doen. De bokssport verzorgt de beste moge lijke lichaamsconditie door de ongeëve naarde trainingsmethodes, welke ook voor beoefenaren van andere takken van sport van grote waarde zijn. Voor per-M: sonen die hun lichaam fit wensen te houden, of overtollig lichaamsgewicht kwijt willen raken, is het volgen van deze training dan ook een ideale metho de. Van Dinsdag 18 Maart af biedt Sportschool Sneek haar leerlingen voor boksen en lichaamstraining een extra ser vice door voor hen na de oefeningen warme en koude douches disponibel te stellen. Zo gaan sport en hygiëne hier hand in hand, aldus de heer K. v. Gor- kum, Bondsleraar Ned. Boksbond. Een 24-jarige moeder te Melbourne (Australië) vond drie van haar vier kin deren dood in de slaapkamer, toen zij des avonds thuiskwam. Een smeulende matras was oorzaak van de tragedie. Er was dezer dagen iets niet in orde met de atmosfeer in New York. Vrouwen, die in de drukste winkelwijk liepen, bemerkten plotseling, dat hun nylonkousen in staat van ontbinding verkeerden en grote ladders begonnen te vertonen. Vrouwen, die thuis waren, hadden er geen last van. Er was een modeshow, maar met enige vertraging, want honderden goed-geklede vrouwen durfden niet met geladderde kousen te verschijnen. In Korea is bg de Amerikaanse sol daten een geheel nieuw type pantservest in gebruik genomen, dat „wild zwijn” wordt genoemd en dat ondoordringbaar en soepel is. Het bestaat uit twaalf la gen nylon en beschermt het lichaam te gen granaatsplinters en scherven, welke de meeste wonden veroorzaken. De prijs is nu nog honderd dollar, maar bg gro tere productie wordt die tot een kwart teruggebracht In Centraal-India is het bg de parle mentsverkiezingen gebeurd, dat een kie zer, behorend tot een nomadenstam, van de toeziende ambtenaar wilde weten, op wie hg moest stemmen. Toen die hem duidelijk maakte, dat hg hem dat niet kon zeggen, liep de man geërgerd weg met de woorden: Als jij het niet eens weet, hoe kan je dan verwachten, dat een arme man als ik het weet! zochte beruchte bankrover gearresteerd, yan deze jongens kiest het doktersbe- roep. Bij de molenaar is het juist an dersom. Bij 100 gaat dit over van mers van de gezochte binnen te dringen. yader op zoon. In de landbouw bedraagt het 67 Echter is het van groot be lang dat er bij het kiezen van een be roep eenstemmigheid heerst bij de ouders.. Van de 6000 gevraagde jonge mannen hebben er 4300 geantwoord heel graag een ander beroep te willen heb ben dan eens is gekozen. Tegenwoordig heeft een technisch vakman een betere boterham dan een kantoorbediende. Een witte boord doet het hem niet altijd. Vandaar een teruggang in het aantal leerlingen der H.B.S. en het stijgen daarvan op de Ambachts- en Technische scholen. Ten slotte toonde spr. aan hoe de meeste jongens tussen 12 en 14 jaar de technische kant uit willen, en tussen 14 en 16 jaar de handelskant begeren en eerst na 16 jaar ernst maken met de keuze van een beroep. Daarin bijge staan door een laboratorium slaagt men voor 6090 in een goede keuze. Na deze behandeling van de opvoedkundige zijde stond spr. vervolgens stil bij de godsdienstige kant van deze zaak en kwam de vraag aan de orde: Hoe kan ik in mijn beroep God dienen? Calvljn zegt: Een beroep is het aangegrepen worden door God tot het maatschappe lijk leven. De arbeid is dan een vervul ling van Gods roeping, een vreugd van Gods genade. Met één talent kan men dan zeer gelukkig zgn en inderdaad een 15 en 16 Maart 1952. Dokter H. Gerritsma, Singel 38, Telef. no. 2624 (b.g.g. no. 3000) van Zaterdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 10 uur. Apotheek: A. J. v. Marktstraat 12. Voor de Wijkverpleging heeft dienst Zuster R. Posma, W. de Zwijgerstraat 88 en voor de Kraamverpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstraat 14. BIJ BRAND. Voor '-'raiidmelding belle men steeds op nr. 3000. Een corset, dat onder contröle van dok toren vervaardigd wordt en het lichaam op de juiste wijze steun geeft Het op Anatomisch-Wetenschappelgke grond slag vervaardigde CAMP-CORSET ver stevigt verslapte spieren. Het geneest en bevordert de goede werking van de tere organen en het geeft U een jeugdig en slank figuur CAMP-CORSETTEN voor elk figuur zijn voorradig bg firma J. L. BAKKER, Grootzand 43—45. Zuiver en ontsmet uw huid nr. met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart. £11 41?; 2.1. IJ 11 de ziektekiemen worden JL. Ma.l-vvf'W ge(j0od ende huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN KTft gift HUIDAANDOENINGEN T.e.m. Zondag 16 Maart. Harmonie, Leeuwarden. IJsrevue. ’s Avonds 8 uur en extra op Zaterdag en Zon dag te 2.30 uur. Maandag 17 Maart. Coöp. Boerenleen bank „Scharnegoutum”. Vergade ring van Leden des voorm. 9.30 uur bij Wed. R. Ozinga te Scharnegou tum. Maandag 17 Maart. Waterschap Gouden Bodem.” van Ingelanden, voorm. 9.30 uur in café M. Kuipers te Woudsend. het schepsel door God. Dat de arbeid een vloek is, is niet waar, de arbeid blijft een zegen. Er zijn jonge mensen, die hun idealen te hoog spannen. Dat is niet erg. Beter het ideaal te hoog en uiteindelijk een. teleurstelling, dan in het geheel geen idealen. Wij blijven mede verant woordelijk voor onze naaste en veiligheid vinden wg alleen maar bg de heiligheid van God. Wat is nu het verschil tussen een neutraal en een christelijk laborato rium. Dit: dat bij het christelijk labora torium ook "zielszorgen worden bespro ken. Daar gaat het om de redding van een mens. Met een treffend voorbeeld lichtte spreker dit toe. De school, de fa milie en het chr. laboratorium hebben allen de taak het kind te brengen, daar waar het figuurlijk een stukje van gevormd, om een bijdrage te leveren aan hemel kan zien. Na een kleine pauze volk en land, en vooral ook moet men werden door de aanwezigen vragen ge- zich sociaal kunnen aanpassen. De j steld en door de spreker beantwoord, ouders kunnen hun kinderen het beste Helaas kwam hieraan door het bepaalde helpen, als ze hen kennen en zij moeten vertrekuur van drs. Hofer te spoedig zich de vraag stellen welke mogelijkhe- een einde. Het was een interessante en den heeft mijn kind en niet wat willen voor ouders met kinderen een zeer leer- wij. Niet het heersersambt, maar de j zame avond. De huishoudelijke zaken, liefde moet hier leiding geven, want verslagen van secretaris en penning meester, die beide van een zeer voor recht laat komen, alzo ook de ouders spoedig 1951 gewaagden, werden daarna afgedaan. De heer M. Fijlstra, sprak vervolgens over „De school aan de ouders?” terwijl ten slotte nog een paar schoolzaken aan de orde werden gesteld en besproken, het moeilijke probleem was de splitsing van de grote tweede klas. Het was reeds laat geworden, toen de Avondzang werd gezongen en het levens- en arbeidsvreugd geven, en tot hoofd der school, meester Schraa, ein- persoonlijkheid vormen, terwijl een kind digde met dankzegging, met één talent nooit kan worden ge maakt tot één met 5 talenten. Wat zijn er een kinderen, die zakken voor hun examens. Uit de lagere school slaagt maar 47 in de daarvoor bestemde tgd, 53 doen er langer over. Met de middelbare scholen is het nog veel erger. Van de 100 leerlingen zijn er maar 20 die de H.B.S. in 5 jaar door zijn; 30 doen er langer over en 50 komen er nooit. Zo is het nu, maar in 1889, 1910 en 1930 was het precies hetzelfde. De tegen woordige jeugd jaagt naar ontspanning en genot. Toch zgn er, die de achter stand willen inhalen en iets trachten te bereiken. Met karakter en temperament moet terdege rekening worden gehou den. Geef een saaie jongen geen erg le vendig beroep,- dan wordt hij zenuw patiënt. Hoe staat het met het overne men van het beroep van vader. Bij de doktoren is dit heel slecht. Slechts 3 Bestuursverkiezing. Tot lid van het Dagel. Bestuur werd herkozen Notaris J. Zijlstra alhier en tot leden van het Algemeen werden herbenoemd de heren Nanne Ot- tema en dr A. Wassenbergh te Leeuwar den en Th. Zijlstra te Sneek. De kas commissie voor 1952 zal bestaan uit de heren N. J. Krook en J. Zoethout. Na de pauze vertoonde de heer A. Schaper een mooie ducumentaire film van verschillende gedeelten der voor malige Zuiderzeekust, alsmede een van het skfïtsjesilen in 1949. Daarna vertel de hij nog iets over de doelstelling van het Zuiderzeemuseum (het bewaren van voorwerpen, betrekking hebbende op de Zuiderzee, die door het afsluiten daar van verloren dreigen te gaan), over de oude vissersplaatsen en oude schepen waarvan hij tenslotte ook nog een serie prachtige gekleurde lantaarnplaatjes vertoonde. Hij deed dit alles op zeer interessante en boeiende wijze, waarvoor de voorzitter hem namens alle aanwezigen hartelijk dankte. De algemene ledenvergadering van het - Fries Scheepvaart Museum, die Woens- steld op"ƒ4300.in ontvang en uitgaaf, dagavond in Hotel Hanenburg werd ge- Voor aankopen kon slechts 750.wor- houden, was slecht bezocht. Natuurlijk j den uitgetrokken, maar het bestuur drukte de voorzitter, de heer A. M. Sus- hoopt hiervoor weer op steun van de tring, daarover zijn teleurstelling uitburgerij. Overwogen zal worden de leden toen hij de weinige aanwezigen welkom voortaan 5.huur in rekening te bren- heette. In ’t bijzonder gold dat de heer gen voor het gebruiken van een A. Schaper, wetenschappelijk assistent scheepsmodel of een ander voorwerp uit van het Zuiderzee Museum te Enkhui- het museum als blikvanger in hun eta- zen, die zijn wegens ziekte verhinderde lages. Tevens zal nogmaals de mogelijk- rli heid yan Ujtgeven ener CatalOgUS worden onderzocht. Vooral voor het be zoek van scholen zou dat van groot be- men over ’t algemeen in Sneek het lang zijn, daar de catalogus dan vooraf n O* v-i i 4- 5 v-ï 5 /-> 4- T.,— A4- I. 4. T 1 A J Handy, de neger trompettist, die in 1914 de St. Louis Blues componeerde, krggt nog steeds elk jaar 35.000 dollar aan uitvoerlngsrechten van dit werk. Handy is thans 78 jaar oud. Kinderen, die te Paderborn in West falen met stenen naar een voorbijrijden de goederentrein gooiden, troffen de machinist zo ernstig, dat deze zijn be wustzijn verloor. Gelukkig kon de sto ker de trein tot stilstand brengen en een ramp voorkomen. De 'Syrische regering zal posthuum een medaille toekennen aan „Syrië’s eerste vader”, Mohammed Araki el Shater, een schoenmaker uit Damascus, die onlangs is gestorven en zestig kin deren achterliet. ïidag 17 Maart. Comité „Levens vragen.” 's Avonds 8 uur in Hotel Hanenburg. Causerie door dr C. S. Wallenburg, vrouwenarts. Dinsdag 18 en Donderdag 20 Maart. Muziekuitvoering „Crescendo” t_ Heeg, 's avonds 7.45 uur. De oorlog is allang afgelopen maar niettemin heeft men in Londen nog een deserteur opgespoord, die in ’42 zijn wa pen in de steek had gelaten en zich tot dusver al die tgd in de wereldstad ver borgen heeft kunnen houden. Hij was getrouwd en dacht niet meer aan zgn verleden. De rechter wél: achttien maan den gevangenisstraf beliep de navorde ring. Een vrachtauto met vluchtelingen uit een door droogte geteisterd gebied in Brazilië botste tegen een omnibus. Beide voertuigen vlogen in brand: 33 doden, 40 gewonden. Overhemd met 2 boorden en 2 paar afknoopbare manchetten. ff50 zeer mooie uni popeline. O Zelfbinders. uni Rhodia- zijde. kreukherstellend. in 175 12 modekleuren

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2