FLAN Alweer,, een Extra-Zegel Vijftal! i DE AANBIEDING-. VAN DE WEEK rodent^1 «ma ADVERTEERT IN DIT ELAT'^ SW» IJPMA, KLEINZAND16 - TEL. 2776 MEINEN I NEDERLAND DE BÖER en zyn BEDRIJF H.H. Zeilers en Motorboot-bezitters Nu de SCHOONMAAKTIJD nadert Meubelhuis FRANCKENA Reclame H. Slienstra, Kruidenier En dan.... onze Extra Guldens Reclame 9,15 4,98 5,79 9,75 14,90 DE ZAAK VAN VERTROUWEN I Colbert Costumes M(ö)R][ö)[lRJ GROOTZAND20SNEEK TEL.2676 Vj-IML 2,79 3,98 4,29 I' 6,39 9,65 Mantel Costumes iSwXj Hoe, tong, dïo~amt U At o Ltr. en NERGENS siaagt U voordeliger dan in Lees deze speciale aanbieding met aandacht Firma SIJBEREN POTMA Grootzand 33-35 Tel. 2063 Sneek LEEUWENBURG 20 naar maat Vanaf f 160.- 1 Bij Tel. 2163 IS SILOBOUW VERANTWOORD 5j BUITENLAND IN HET KORT RJL.VJ). I --j - WOON- en WINKELPAND Heden verkrijgbaar PHOENIX - BATAVUS STOKVIS - RALEIGH 2 ons Sprits Nylons, extra prijs Nylons, 30 denier, zwarte naad Zeer mooie Nyions, 30 denier De sterkste Nylons ter wereld 70 denier, met volle garantie Koekfabriek Sneek Pyama’s en U zult tot de ontdekking komen, dat U veel kunt besparen door te kopen bij «DE STAD PARIJS ONS SUCCES Oosterdijk 85 Sneek Uitsluitend le klas werk. Niet alleen BOOTLAK en LAKVERF maar ook voor: WATERPROOF SCHUURLINNEN KUNSTPU1MSTEEN TERPENTIJN VERNISKWASTEN De Varkenspest Koude oorlog om warmte Wij leveren VITRAGES, MATTEN, LOPERS, OVERGORDIJNEN kortom alle woningtextiel tegen gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook op het gebied van meubels bieden wij U een prachtcollectie. Komt U eens praten of stuurt U een be richtje en onze vertegenwoordiger komt U bezoeken WIJDE N00RDERH0RNE14 Interlock Dames Nachthemden extra prijs, nu Prima Flanellen Dames Nachthemden in 42-44-46—48—50 Mooie Keperflanel Dames Nachthemden in 44—46—48 Prachtige Keperflanel Dames in rose en bleu, mooi model in 42-44-46-48, voor slechts Prima kwaliteit Herenpyama’s mooie streepdessins, extra prijs SOLEX de betrouwbare KREIDLER Brom'iets, de De bekende BEVA-LION OVERALLS in blauw en khaki, in alSe maten, ook 58, voor Prima Manchesterbroeken, o_ Van Heek’s kwaliteit, vorr 17,95 Restanten witte üames-Jasschorten vanaf maat 44 voor zeer la e prijzen! II' VROOM a DICEESHA W BON DIEPVRIES GROENTEN en FRUIT SCHOONMAAKPARADE 1.50 63, 39 89 3.95 70 42, 98 2 Ltr. 22 3.49 2.98 1.75 48 3.95 5.70 6.00 2.80 4.65 1 Ltr. 20 1ËV00RUITGAN& Sneek. slaagt U fijn I Een Engelse dominee en zijn vrouw die een kostschool hebben, staan te recht wegens mishandeling der leerlin gen; een 9-jarige jongen kreeg er met de zweep van langs, een 13-jarig meisje eveneens en een 14-jarige jongen moest in een vochtige kamer zonder raam op de harde spiralen van een matras slapen. 1 1 1 Toen de heer S., wonende Pieter Langendij kst raat te Leeuwarden Dins dagavond thuis kwam, merkte hij een sterke gaslucht in de woning. Toen hij zijn vrouw ging zoeken, vond hij haar dood te bed liggen. De overledene was 62 jaar oud. Bij onderzoek bleek de gas slang in de keuken een lek te hebben. De vrouw is vermoedelijk nadat ze onwel was geworden naar bed gegaan. De Willem Ruys, het vlaggeschip van de Kon. Rott. Lloyd, heeft haar 25ste reis van Rotterdam uit naar Indo nesië en terug volbracht. In totaal zijn op die reizen 45000 passagiers vervoerd, 117.705 glazen, 32000 borden, 26000 kop pen gebroken, 2 millioen verse broodjes opgegeten, 19 millioen sigaretten opge rookt. Aan tolgelden enz. voor het Suez- kanaal alleen werd bijna 4 millioen gul den betaald Het driejarig dochtertje van de familie Van de H. te Achterveld liep ernstige brandwonden op, toen de kleren van het kind bij het spelen met lucifers in brand vlogen. Een twee jaar ouder zusje wist haar mee te slepen naar de werkplaats van haar vader, waar deze er in slaagde het vuur te doven. Een Tiger-Moth van de rijkslucht vaartschool op Ypenburg is bij een nood landing in de nabijheid van Alphen aan de Rijn vernield. De bestuurder, de leer ling R. van Elderen, bleef ongedeerd. Het vliegtuig botste bij de landing tegen een boom. 1’ Macronen 15 Cocoskransen 1 bus Knabbelaars 29 1.95 21 95 70 2.40 98 39 40 29 2.50 98 1.05 98 69 22 25 27 55 35 28 1.65 18 25 25 85 7.78 3.11 3.11 2.95 1.87 3.90 2.85 60 90 49 79 49 35 63 4.49 2.49 2.45 4.05 40 1.15 2.25 3.95 1.90 3.30 25 20 35 Pruimen (oogst 1951) Tutti-Frutti, iets fijns Dadels, n. oogst en z. pit, a 62 ct 10 zegels a 45 ct. -j- 10 zegels A. 56 ct. 4- 8 zegels 45 ct. 5 zegels Friese Dümkes per bus 1.25 Ontbytkant Kruidkant Zo lang de voorraad strekt. 35 ct. 39 ct 75 ct 62 ct. Dessertpudding van Dr. Oetker Chocolade* en Vanillesmaak Hoek Gedempte Pol. 1.50 17 80 33 Zwanendons damespyama’s met leuke garnering, prima kwaliteit, ruime maten, 38 t/m 46 Extra prijs $25 Iemand vroeg ons of er nog al wat van die „Bloedhonden” in Leeuwarden op de match waren. En wij antwoordden dat er in ’t geheel geen bloedhonden wa ren en dat er hier in ’t land, misschien nog een enkel exemplaar aanwezig Is, maar dat overigens dit ras hier niet meer voorkomt. Hjj begreep er niets van en noemde ter overtuiging een paar eigenaren van Boxers. Inderdaad hoort men nog wel eens een enkele maal spre ken over bloedhonden als men de boxer bedoelt. Deze twee rassen lijken zelfs niets op elkander. De boxer kent u alle maal wel, maar w\j vermoeden dat de meeste Snekers nog nooit een bloedhond zagen. In de 17e eeuw hield men grote drijf jachten in de Ardennen en gebruikte daarvoor zwarte drijfhonden. Men ver onderstelt dat de bloedhond daar van af stamt. Dit soort honden is later naar Engeland en Schotland overgebracht en Op de hoek van 'e Middenweg en de Ringdijk te Amsterdam is een 66- jarige wielrijder door een personenauto zodanig aangereden, dat hij kort daarop aan de gevolgen overleed. Onder de naam Bevroren Bot Cen tral (B.B.C.) zal de beentransplantatie- dienst van het Nederlandse Rode Kruis in Mei officieel worden geopend. Na de mislukking van de eerste collectes te Amsterdam voor de actie „Klokken voor Amerika” wordt de hoofdstad wat vrijgeviger. De bruto opbrengst van de inzamelingen te Am sterdam heeft thans de 9.000 gulden overschreden. Oorspronkelijk, zo vertel de een der initiatiefnemers van de actie, had men van Amsterdam 30.000 gulden verwacht De 16-jarige Pieter Smink, wonen de op Schiermonnikoog, is het Wad op gegaan en niet teruggekeerd. De jongen was wormen aan het zoeken om te vis sen, toen er een mist kwam opzetten. Hij werd nog gewaarschuwd, doch hij ging niet terug en is verdronken. Extra zware Pansponsen Prima Pansponsen per 3 stuks Doosjes Staalwol met zeep Koperen Panlappen Een speciale aanbieding in pri ma Thermosflessen m/volledige garantie 1 Ltr. Ltr. Uit de Westerdam zijn thans de 48 155 m.m. houwitsers gelost welke voor ons leger door Amerika werden beschik baar gesteld. Totaal hebben wij er nu 54; ze hebben een draagwijdte van 12 km met een granaat van 40 kg. daar Is men er in geslaagd om in de zwarte kleur, het donkerbruine in te fokken; ook kwamen later bruine hon den met roestbruine aftekening voor. Door hun enorme speurzin werden deze honden gebruikt om misdadigers, voor al schapendieven, op te sporen. Wij vin den dit niet zo’n vermeldenswaardige eigenschap, want met de doorsnee af gerichte Herdershond behaalt men zeker dezelfde resultaten. En dat men zulks hoe langer hoe meer heeft ingezien is vrij zeker de reden dat de bloedhond verdwenen is. Want men kan de bloed hond, wat levendigheid betreft, niet ver gelijken met de herdershonden. Ergens hier in ’t land kocht de overheid een bloedhond voor (naar wij uit betrouw bare bronnen vernamen) het luttele be drag van duizend gulden. Dit zou de diensthond bij uitnemendheid worden. Toen de proef mislukte hond was veel te traag begon men door te fokken met de Rottweiler, maar ook dat experiment faalde. De Rottweiler „deed” ’t goed, maar de opgroeiende kruisingen zeiden: „doe ’t zelf maar" en Zware gegalvaniseerde Tobben, Wasketels en Emmers in alle maten: Emmers, reeds vanaf Extra stevige soort Huis houdt rappen, p. tree Trappen m/ platvorm, p. tree 1 pak (250 gr.) Wess. Cacao slechts 85 ct. 10 zegels 250 gr. Boterh.vlokken of korrels 250 gr. Vnichten-Griesmeel 200 gr. heerl. Drop (gesort.) 200 gr. heerl. Caramels De Amerikanen hebben een wapen uitgevonden dat een vijandelijk vliegtuig uit zichzelf opzoekt Ze zijn bovendien bezig met de ontwikkeling van een vliegtuig dat door atoomenergie wordt aangedreven. Lukt het dan heeft het een snelheid van 4000 km. per uur en kaa het voortdurend in de lucht blijven. Ook voor Biscuits 250 gr. Marie-bisc. 250 gr. Paula-bisc. 250 gr. Wafels 250 gr. Allerhande Een Amsterdams voetballer liet in een kleedkamer een portemonnaie met 26 gulden en een gouden vulpen ter waarde van 300 liggen. Prompt ver dween alles, de portemonnaie is later met enig kleingeld in het Florapark ge vonden, de vulpen lag er niet bij POETSARTIKELEN, le kwal, fabrikaat Bijenpark. Dozen Linoleumwas Wrijfwas, bruin en rood grote jampot glazen potje Potjes Haardenwas Koperpoets „Vlug” Dozen Poetswatten Amerikaanse Boenwas Erdal Schoencrême Geprepareerde Zilverpoets- doeken, tijdelgk en 200 gr. Chocola (puur) 200 gr. frou-frou 1 gld. 200 gr. Bonbons 250 gr. Br. Kermis 4 flesjes „Teo” Tomatensap 20 Cocosmacronen of Spritskoeken van de kant soms een flinke strook ver loren, maar dit is een gevolg van slor dig werken. Soms gooit men silo en op- zetstuk maar zonder meer vol met gras. Goed spreiden en regelmatig aantrappen is echter ook hier noodzakelijk. Door hieraan dezelfde zorg te besteden als bij het opzetten van een gewone kuilhoop en door een goede afdekking aan te brengen kan men ieder kantverlies voor komen. Maareen silo moet eerst ge bouwd worden en de kosten daarvan zijn hoog. Voor een silo van 40 m3 met op- zetstuk kunnen die gesteld worden op rond 1000. De silo behoeft men zeker niet vlugger af te schrijven dan in 20 jaar. Voor het opzetstuk rekent men 10 jaar, maar dit kan voor meerdere silo’s van dezelfde afmeting gebruikt worden. Telt men de bedragen voor af schrijving en rente samen, dan komt mep per jaar nog niet op een bedrag van 100. Rekent men voor het inwen dig lakken en voor onderhoud aan het opzetstuk nog iets, dan bedragen dé jaarlijkse onkosten ongeveer de helft van het bespaarde bedrag aan kracht voer. Wordt de prijs hiervan nog verder verhoogd (en dat zal ongetwijfeld het geval zijn!) dan stijgt de rentabiliteit van een silo eveneens. Natuurlijk moet men eerst de beno digde 1000 uitgeven, voor men van de voordelen kan profiteren. Toch zal men, als men hier overheen gestapt is, moe ten toegeven dat slechts zelden het geld zo goed belegd is. Voor bedrijven bene den de 10 ha., die over het algemeen kleinere en dus goedkopere silo’s nodig hebben, geldt bovendien nog een subsi dieregeling. Per m3 silo-inhoud wordt ƒ5 premie verstrekt en bovendien een evengroot bedrag per m3 inhoud van het opzetstuk. Nadrukkeltfk willen wij er op wijzen, dat bij bovenstaande berekening slechts gerekend werd met de zichtbare kant verliezen. De aanwezigheid van een silo opent bovendien allerlei mogelijkheden om de onzichtbare verliezen, b.v. die aan eiwit en zetmeelwaarde, belangrijk te beperken. Daarover een der volgende keren. Neem nu alvast het besluit, een silo te laten zetten. De tijd dringt en wie eerst komt, eerst maalt. Prachtig gemoffeld Keuken gerei met nikkel beslag in 6 kleuren verkrijgbaar. Broodtrommels Beschuittrommels Koektrommels Koffie-, Thee- en Suiker bussen, per stel Eierrekjes Petroleumkannen 3 Ltr. 3.70 Cactusgieters 70 1.00 Matten- Contant of termijn nODENBURG’s liijwielpaleis Het aantal silo’s dat men aantreft op de graslandbedrijven in Zuid-West Fries land is niet groot. In andere delen van ons land is men ons in dit opzicht dik wijls ver vooruit. De verklaring van dit feit is zeer eenvoudig. In het Zuiden en Oosten van ons land ging men pas in kuilen, toen de nieuwere kuilmethodes hun intrede deden, d. w. z. na 1935. Voor het inkuilen met zuur, melasse, bieten e.d. is een silo vrijwel onontbeerlijk. In onze streek had men echter een ruime ervaring met de gewone Friese kuilho- pen en zolang men daarmede bevredi gende resultaten verkreeg, vond men weinig aanleiding om vrij kostbare si lo’s te bouwen. Hier bleek dus het goede de vijand van het betere te zijn. Nu op veevoedergebied de situatie zich grondig heeft gewijzigd, mag men zich wel ernstig afvragen of het nog langer verantwoord is, aan de oude kuil- methode vast te houden. De verliezen die hierbij optreden, zijn zoveel groter dan die bjj de andere wijzen van inkuilen voorkomen, dat bij de huidige voerprij- zen de rentabiliteit van silobouw op nieuw overwogen moet worden. Wij wil len hierbij nu eens alleen letten op oe kantverliezen, die een Friese kuilhoop oplevert, wanneer deze zonder silo wordt opgezet. Veelal moet van de kant rondom 25 cm. worden verwijderd en soms nog meer. Bij een silo met een doorsnede van 5 m„ die dus een inhoud van bijna 40 m3 heeft, gaat dan 7 a 8 m3 kuil verloren. In verse toestand mag het gewicht hier van worden geschat op 6000 kg. Bij een gehalte aan verteerbaar elwitachtige stoffen van 2 zoals dat gemiddeld in de Friese kuilen wordt aangetroffen, be tekent dit een verlies van 120 kg. ver teerbaar eiwit. In 500 kg. C-meel treft men ongeveer dezelfde hoeveelheid aan. De prijs hiervan bedraagt ruim 200. Voor dit geld krijgt men bovendien wel een grotere hoeveelheid zetmeelwaarde dan zich in de verloren gegane kuil be vond, maar op verreweg de meeste be drijven wordt krachtvoer uitsluitend aangekocht ,om het eiwit-tekort aan te vullen. De zetmeelwaarde van het meel speelt in ieder geval een ondergeschikte rol. Btj gebruikmaking van een silo behoe ven er geen kantverliezen op te treden. Zeker, ook bij inkuilen in een silo gaat le kwaliteit volvette Huishoud zeep. Gelijk aan de duurste soorten per dubbel stuk bij 10 stukken, slechts al niet van een mooie fiets? Stel dat toch niet lanqer uit. Wij leveren U graag en ruilen desgewenst Uw eigen in. U vindt bij ons de fijnste merken. Het gemeentebestuur van Roosen daal heeft besloten een einde te maken aan de wilde duivenhokkenbouw in het nieuwe stadsgedeelte. Sinds de bevrij- ding werden daar meer dan duizend nieuwe woningen gebouwd en bij tien tallen trokken de bewoners de duiven hokken op, het ene al vreselijker van architectuur dan het andere. De wijk werd er danig door ontsierd en het loopt thans zo de spuigaten uit, dat waarschijnlijk vele hokken gesloopt zul len moeten worden. Te Rotsterhaule is een geval van varkenspest geconstateerd, tot nu toe het tweede in Friesland. De Friese var- kenshandelaren die bij het bondsbestuur reeds op maatregelen hadden aange drongen, hebben thans met die van Gro ningen en Drente besloten er via het hoofdbestuur van de bond bij de rege ring op aan te dringen het vervoer van varkens naar het Noorden (boven de lijn afsluitdijkZwolle) te verbieden. Een koude oorlog om meer warmte is met glans gewonnen door een huurder te New York. Zijn huisbaas was wette lijk verplicht de temperatuur van de centrale verwarming niet beneden een bepaald minimum te laten zakken, maar hij deed het tóch, uit zuinigheid, en de bewoner vond toen een apparaat uit dat h(j aansloot op de radiator en dat auto matisch een gramofoon in werking stel de, wanneer het te fris werd. De huis baas werd gek van het onophoudelijke lawaai en liep heet van woede naar de rechter net wat de huurder bedoelde: hij hééft zijn temperatuursverhoging ge kregen. Een 16-jarig winkelmeisje te ’s-Gravenhage is aangehouden als ver dacht bij een zuivelbedrijf aldaar waar zij werkzaam is geweest, in de loop van vijf maanden 2300 uit de kas te heb ben ontvreemd. Zij heeft een bekentenis af gelegd. met pakhuis, voor vele za ken geschikt. Ged. vrij te aanvaarden ƒ22.000. Kleine WERKMANSWO NING, voorzien van gas, water en electr. Ziet er keu rig uit. Beh. toest. vrij te aanvaarden 1300. Koop en Verkoop door onze bemiddeling. nno Makelaar en Taxateur □Uö Westersingel 35 Sneek. daarna verdwenen al die honden. De hoogte van een bloedhond is ongeveer 66 70 cm. voor de reuen; de teven pl.m. 5 cm lager. Zij hebben een zeer verstan dige uitdrukking in hun diep liggende ogen. Hun zeer lange oren hangen, als een ruim vel langs de wangen; het hoofd is overigens voorzien van een losse dunne huid, welke, vooral wanneer de hond het hoofd voorover buigt, vol plooien als ’t ware om het hoofd hangt. Het dier heeft een betrekkelijk smalle schedel, waarin de achterhoofdsknobbel sterk ontwikkeld is; heeft echte hang lippen en veel keelhuid; dit is het ruime vel ’t welk als ’t ware aan de keel hangt' het lichaam, waarvan de borst laag hangt is vrij zwaar gebouwd; hij heeft een lange in een punt uitlopende staart die nooit gecoupeerd wordt. Wat er van de griezelverhalen uit vroeger jaren op waarheid berust, weten wij niet, maar da tegenwoordige bloedhond is een echte lobbes, zonder enig kwaad. Zo ziet u, dat Boxer en Bloedhond niets met elkander ta maken hebben. HEKTOR. Onze alom bekende „Bico” Glanslakverf 1 Kilo 2.95 Kilo 1.60 Ook Grondverf en Vloerlak verkrijgbaar. Kwasten in alle maten. Een 21-jarig Oostenrijks meisje heeft radicale maatregelen genomen om een boerderij te erven. Ze vergiftigde met rattenkruid haar vader, stiefbroer en een doofstomme tante. Het meisje kreeg 20 jaar, een neef die haar tot de daad aanzette, levenslang. J sensatie van 1952. Snelheid van 5-60 km. per uur. 1.75 30 18 29 1.05 LE'Et'WARDEN - SNF.EK Prima Wasbord le keus emaille naadloze Afwasbakken 4.40 le keus emaille naadloze Bazarbakken Alum. Fluitketels zonder deksel met deksel Alum. Perculators 1% Ltr. 5.25 Tornado Afdruiprek Tornado Droogrekken 4.40 3.25 Zeepkloppers 80 Zware Stofblikken Extra stevige klopper Kleerhangers m/broeklat Rubber Straalbrekers 3 doosjes Punaises Engelse Busopeners Tegen inlevering van deze Bon slechts tot en met Dinsdag 18 Maart ter kennismaking bij aankoop van tenminste 1.00 een dubbel stuk HUISHOUD ZEEP voor 10 CENT bjj aankoop van tenminste 2.50 een fraaie porselein KOP en SCHOTEL voor 25 CENT Witte Dweilen Zware kwaliteit grijze Dweilen 1.15 1.10 le soort geheel naadloos Zeemleer 6.50 5.25 Viscose-Sponsen 1.50 1.20 Gummisponsen Echte Natuursponsen 3.00 2.25 Gele Stofdoeken 55 Schotse Stofdoeken Roestvrije Drooglijn Prima Wasknijpers per kaart Een zwaarbeladen Belgische vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door een jonge Belgische chauffeur heeft te Beverwijk in drie verschillende stra ten een geparkeerde auto ~~~amd en is daarna tegen de pui van een café ge reden, waarbij een grote spiegelruit is gebroken. De chauffeur beweerde, niets te hebben bemerkt door het zware ge wicht van de wagen. Drankmisbruik schijnt hier geen rol te hebben gespeeld. Procesverbaal is tegen hem opgemaakt. 12 vel hagelwit Kastpapier met rand 12 vel m/gekleurde rand Rollen glad wit zwaar Kastpapier 55 Rollen geblokt Rollen Damastpersing Prima Straatbezems 2.00 1.60 Luiwagens 1.15 Zware Cocos Raagbol Prima Werkboenders 80 70 60 37 Tapijtschuiers 2.25 Cocos Handstoffers Haren Hani „toffers Cocos Dwarsvegers Zware Bordenkwast Lola-Borstels Zwabbers m/dichte vulling 2.95 2.25 Nagelborstels Wasboenders, prima Closetborstels 25 harde Cakes 1. ƒ1— ƒ1— TIJDELIJK 1 bus Knabbelaars 10 harde Cakes 1. Frou Frou 80 ct. per ons Wafelmelange 36 ct. per ons js Jjet juiste adres: Verf- en Chemie. .lande SINGtL 80 TEL. 2151 Wij gaan door 200 gr. Boterh.worst 59 ct. 200 gr. Com. Beef of Palingworst 69 ct. 200 gr. Schouderham 99 ct. Vol Vitaminen eneen zomerse tractatie Nog steeds oude pik. Edamm. 40-|- per 100 gr. 30 ct. per 250 gr. slechts 35 ct, per 250 gr. 72 ct. per 250 gr. 30 ct.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 3