Predikbeurten PnfcfiPc&WS Een afscheid aan de huishoudschool Zolang er water is zal er gezeild worden HAMEA Met Crème HAMEA gezonde zuivere huid. Met HAMEA Gelei goed verzorgde handen. In dozen en tuben 47-93 ct. GEVONDEN VOORWERPEN BIOSCOOPNIEUWS ODENT °OODT R*T EN MUl$ Nationale Feestavond Vacantiebijslag voor alle v/\y j 7 j j ètU l>et Verte en 1 HET MYSTERIE Prof. Holwerda overleden 1 I Desnoods met belangrijk minder luxe Verlaging omzet- en weelde belasting voor enkele artikelen De Zomerzegels Uit Korea terug Sergeant gedood rij ksambteraren De 5 Mei viering Sneker Jeugd Actie op 5 Mei Vrouwen regeren tegen wil en dank Jongetje door auto gedood Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Prijsverlaging van roomboter ZONDAG 4 MEI 1952. Ds. uur WIELRIJDER AANGEREDEN Uit de Nieuwe Sneeker Courant en de Sneeker Courant van 3 Mei 1902, 50 jaar geleden dus: kleine spoorkanaal. Advertentie I. M. 1 i Wie loopt op één schoen? Overleden: Mayke Zondervan, 79 Gerlof Pieter Advertentie: Natuurkundig ven HOOFDSTUK VI. FEUILLETON. DE OVERVAL BIJ BENNEBROEK. 10 Word; vervolgd. Het is de Hamamelis die het 'm doet I Vooral door de gunstige weersomstan digheden gedurende de laatste weken en de intrede van het nieuwe weldeseizoen, kou belangrijk meer boter worden ge produceerd, hetgeen heeft geleid tot een verlaging van de boterprijs. Deze verla ging bedraagt circa 50 cent per kg of tenminste 12 cent per halfpondspakje. De minister van financiën heeft voor gesteld voor een aantal artikelen de omzet- en weeldebelasting te verlagen. Televisie-ontvangtoestellen profiteren er het meest van, voor deze wordt de be lasting van 30 op 4 teruggebracht om de ontwikkeling van deze industrie, voor onze export van belang, te bevorderen. maar was allen zeer dankbaar voor de vriend* lijke woorden en de geschenken welke laatste haar ook steeds aan de school zullen herinneren. En zij eindig de haar korte dankwoord met de ver zekering dat haar woning in Nijmegen steeds voor allen open staat. Tot besluit richtte de voorzitter nog enige welkomstwoorden tot mej. van der Broek, de opvolgster van mevr, de Jong, die hjj haar ten voorbeeld stelde en daar, bij de wens uitsprak dat zij hier ’n pret tige werkkring en derhalve geen be rouw van haar benoeming zal hebben. De Zomerzegels zijn thans weer en tot en met 25 Juni aan de postkanto ren verkrijgbaar. De toeslag komt ten goede aan instellingen van sociaal en cultureel nut. Er worden ook prentbrief kaarten verkocht en voor de kinderen mapjes met schaduwbeelden. Maandag 5 Mei. Op de dag, waarop herdacht wordt dat Nederland werd bevry'd, verzorgt de C.J.M.V. een nationale feestavond in het Gebouw v. Chr. Belangen te Sneek. Het programma is hetzelfde als wat Paas- Maandag j.l. voor bijna 2000 bezoekers van de Prov. Bonsdai werd uitgevoerd. Het bevat het blijspel „Hwat foarby is” geschreven door J. Bosga en jolige lied jes te spelen door de Mondharmonica- band van de C.J.M.V., die gedurende zijn bestaan een zekere vermaardheid kreeg. Het grote succes op Paasmaandag waar borgt een prachtige ontspanningsavond. De leiding zal berusten bij de heer Piet Been. Voor bijzonderheden zij verder verwezen naar de advertentie in dit blad en de affiches. ren verdienen thans 2 a 3 per dag met het koppen van de vis. Onder commando van eerste luite nant J. W. Meyer zijn ongeveer 150 vrij, willigers uit Korea teruggekeerd in Ne derland. VOLLE EVANGELIEPREDIKING A.s. Dinsdagavond 8 uur in Aere Pe- rennius. DOOPSGEZ. GEMEENTE. 10 uur Ds. J. Krijttenburg, van Joure. (Lentedienst West-Hill). Extra collec te voor West-Hill. BAPTISTEN GEMEENTE. 9.30 en 5 uur Ds. Ph. Lindeman. ’s Avonds Jeugdbijeenkomsten 7.30 uur voor de leeft. 1216 jaar; 8 uur voor ouderen. Vrijdagavond 8 uur Bijbellezing en Bid stond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. Op Koninginnedag is bij het opblazen van bunkers te IJmuiden de 22-jarige sergeant der genie A. J. v. Z. door een stuk puin getroffen en gedood. ADVENTSKERK (Zevendedags Adventisten). Sabbat (Zaterdag) Kerkdienst 14.30 uur Gebouw Nieuwbuurt 31. door T. LODEWUK GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Woudsend: 9.30 uur Leesdienst. Workum: 9.30 uur Leesdienst. BURGERLIJKE STAND. SNEEK, van 25 AprU—2 Mei. Geboren: Ale z. v. Jakob Hofstra en GEREF. KERK. Oudega (W.)9 en 1.30 uur Leesdienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. IJlst: 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Extra collecte Doopsgezind Gemeen- schapswerk. Bright Victory Het licht dat verdween. Mark Robson, de regisseur, die de eerste Amerikaanse film over het neger- probleem „Home of the Brave” maakte, heeft in „Het licht dat verdween” een precair onderwerp zeer sympathiek en gevoelig uitgewerkt. Het gegeven, het bllndworden en het langzaam zich weer aanpassen in het gewone leven van een gewonde soldaat, is zo precair, omdat het alle mogelijkheid geeft tot senti mentaliteit en pathos. Mark Robson heeft al deze mogelijkheden gelukkig ongebruikt gelaten; het verhaal van de blinde Larry Nevins, die allerlei harde kaakslagen krijgt te verduren van ove rigens goedwillende m- -isen voor hij in ziet dat ook hij de zekerheid en de vei ligheid alleen in zich zelf kan zoeken, is nergens gewild, zeer sober en zeer aanvaardbaar. Zelfs de aloude geschie denis van de keuze tussen de twee vrou. wen krijgt hier door de manier waarop ze is aangepakt, nieuwe ontroerende ac centen; zo is het psychologisch' en fil misch heel knap, hoe Robson de zeker heid van de blinde bij de een en de on zekerheid bij de ander heeft aangeduid. Ook in deze film spreekt hij zich overi gens weer onverbloen uit tegen de ras sendiscriminatie in de Zuidelijke Staten van Amerika. Arthur Kennedy, Peggy Dow, Julia Adams en de negeracteur James Edwards spelen de hoofdrollen. Er zijn meer films op dit gebied ge weest, doch „Bright Victory” behoort verreweg tot de beste. Hij werd dan ook gekozen tot een van de beste films van 1951. De Regering heeft de vacantiebijslag voor het rijkspersoneel dit jaar vastge steld op twee procent van het bruto jaarsalaris, met een maximum van 75 voor gehuwden en 50 voor ongehuw- den. Beide groepen ontvingen het vorig jaar ten hoogste 50. Dit jaar zal er, in tegenstelling tot het vorig jaar, geen salarisgrens zijn, zodat thans ieder lid van het rijkspersoneel vacantiebijslag zal ontvangen. SNEEK. De afdeling alhier van de merts; Marten z. v. Klaas Terpstra -_--J en -AnU® v- Meer te Gaastmeer; In de leeftijd van 45 jaar is te Kam pen plotseling overleden prof. B. Hol werda. Prof. Holwerda was hoogleraar aan de theologische hogeschool van de vrijgemaakte Gereformeerde Kerken in Nederland. 25 Genootschap. Vergadering op Woens dag 7 Mei ir Amicitia, ’s avonds 8 uur. Spreker dr. G. Bouma. WYMBRITSERADEEL, April—1 Mei. Geboren: Cornells z. v. Anne Feen- stra en Catharina Dijkstra te Hom- De gymnasten zijn de jaren nog niet vergeten, dat him mooie sport, door de onderdrukking, niet vrij meer beoefend kon worden. En als blijk van dankbaar heid jegens onze bevrijders, heeft de commissie van de vier plaatselijke Gym. nastiekverenigingen T.G.P., S.G.V., Ad- vendo en V en L„ dan ook besloten op eigen initiatief een optocht te organi seren. Zij hebben de beide plaatselijke muziekverenigingen en het tamboer- en ptjperco /ps verzocht ook hun medewer king hieraan te verlenen en reeds toe zegging gekregen, dat de corpsen zich pro deo beschikbaar stellen. De opstel ling en star vindt plaats op het Mar- t'niplein, ’s avonds precies 7 uur. Van daar is de route als volgt: Zuidend, Hoogend. Singel, Hoolblokstraat, Ha- rinxmakade, J. W. Frisostraat, W. Lo- dewijkstraat, Oppenhuizerweg, Jouster- kade, Oosterdijk, Kruizebroederstraat, N. Noorderhome, Marktstraat, Grote Kerkstraat, Oud Kerkhof, Martiniplein. Hoewel er op 5 Mei, de Nationale her denkingsdag van onze bevrijding, in Sneek geen omvangrijke feestelijkheden georganiseerd zijn, willen de jeugdorga nisaties toch enkele ogenblikken samen komen om met de jeugd deze belang rijke dag te herdenken. Om 7 uur ’s morgens verzamelen de jeugdgroepen zich op de Veemarkt voor het jeugd- appèl voor het stadhuis. Daar wordt de vlag gehesen en een lied gezongen. De vertegenwoordigers van de verschillen de jeugdorganisaties zeggen hun mot to’s of wet, gevolgd door het zingen van de bondsliederen. De heer G. Oppen huizen vertelt in een korte toespraak iets over de betekenis van deze feest dag, waarna gesloten wordt met het Fries Volkslied. ’s Middags spelen van 3%5 uur (beh. goedkeuring) de jeugdleiders met hun groepen op verschillende punten van de stad. Ze zijn te vinden in het Tuindorp, Willemstraat, Looxmaplein, Vesperstraat, Gijsb. Jap.straat, Martini plein en alle kinderen kunnen mee spelen met de gezellige kringspelen. ’s Avonds 6.45 uur verzamelen de jeugd groepen zich op de Veemarkt voor de dagsluiting. Van de Veemarkt wordt ge lopen naar het Monument, waar elke jeugdorganisatie een brandende fakkel in ontvangst ncomt. Met de fakkels wordt naar het stadhuis gelopen, waar Wika Boonstra een korte uitlegging zal geven van deze symbolische handeling, waarna de fakkels verenigd zullen wor den tot één vlam. Daarna wordt gezamenlijk het Wil helmus gezongen, waarna de vlag ge streken zal worden. Afmars naar de Veemarkt van de BLAUWE ÏRAM De deelneming aan de wedstrijden van De Kaag werd uitvoerig besproken. Een vast besluit werd nog niet genomen, maar getracht zal worden wederom ge zamenlijk met een vrachtschip te gaan. Enkele leden gaven zich reeds voor deelneming op. Aangedrongen werd op het houden van een lezing over het weer en de wen selijkheid bepleit van een windmeter aan de starttoren. Het bestuur zal beide overwegen, maar ’t laatste pas als de financiën het toelaten. Bij voldoende animo zal op de Dins dag in de Sneekweek ook een eenmans- wedstrijd in de 16 m2 klasse worden ge houden, terwijl het toekennen van be- manningsprjjzen in alle klassen voor de seriewedstrijden in het bestuur zal wor den besproken. De heer K. Vrolijk deed een beroep op de Valken- en Regenboogzeilers om deel te nemen aan de Nationale kampioens wedstrijden in September waarvoor de data zodanig zijn verschoven dat ook de Friezen er aan kunnen deelnemen. Ter meerdere opwekking daartoe toonde hy de fraaie kamploenswimpel, verleden jaar door hem in de Regenboogklasse gewonnen. Tot besluit sprak de voorzitter de hoop uit, dat het een mooi zeilseizoen zal worden, waarna de goed bezochte vergadering werd gesloten. Toen Woensdagmorgen tegen 12 uur de 53-jarige winkelier B. Ozinga, wo nende in de Zomerrakbuurt, naar huis fietste, werd hij op de Oppenhuizerweg na achter een vrachtauto vandaan te zijn gekomen, door een tegenliggende personenauto aangereden. Hij werd te gen het wegdek gesmakt en moest op advies van dokter v. d. Heuvell naar het Ziekenhuis worden vervoerd. Daar bleek dat hij naast enkele schaafwonden ook een lichte hersenschudding had opgelo pen. Na door dokter Simons te zijn ver bonden kon hij per ziekenauto naar zijn woning worden vervoerd. Aangegeven van 24 t.e.m. 30 April: groen geruite sjaal, B. Zijlstra, Leeu- warderkade 16; beursje met inhoud, T. Veldstra, 2e Oosterkade 18; rood poppe- schoentje, J. van Tuinen, Fred. Hendrik straat 40; grijze beurs met inhoud, Post kantoor; gele beurs met inhoud, Sie- monsma, Oude Dijk 8; beurs met in houd, van Foeken, Grootzand 16; rech ter damesschoen, P. Sybranda, Hoogend 12; paar blauwe wanten en zwarte pad- vindersbeurs, J. Steenbeek, Ged. Pol 21; muntbiljet, C. Bootsma, Oppenhuizer weg 104; zwart-bruine hond, Asyl; zak mes, Slump, le Oosterkade 47; sleutel, (verm. cont.sl.), Henk Zoodsma, Kloos terhof 6; donkerbl. armband, Beeksma, E. Halbertsmastraat 37; zwarte dames- parapluie, van der Werf, Oosterdijk 79: wit luierbroekje, Foto Ris, Oosterdijk; brede zilveren armband, M. Terpstra, 3e Zomerrakbuurt 13; armband, Antje Calf, le Fittemahovenstraat 5; zijden hoofddoek, K. Faber, Koopmansgracht 75; zwart kinderschoentje (r), A. Groe- neveld, Parallelweg 22; blauwe r want, Heslinga, Martiniplein 2; rode autoped op luchtbanden met zitje, Terpstra, Pa rallelweg 31; rode vulpenhouder, Roo- senstein, Suupmarkt; grijs colbertjasje, R. Veenstra, Lemmerweg 20; medaille wandelmars Brummen, Fokje Havinga, W. Lodewijkstraat 33; rose speldje, Harry Lampe, Jachthavenstraat; beurs met inhoud, H. Gy'sen, le Selfhelpstraat 4; rozenkrans, J. Bergman, Jan van Nassaustraat 22; blauw popje, Kuipers, Vesperstraat 5; mondharmonica, Bart Schuil, Kloosterdwarsstraat 27tas met papieren (tractor), Eier, Singel; rood speelgoed-olifantje, C. van Wijk, Win- semiusstraat 6; sierspeld, Hulst, Lelie- beige kinderjasje, H. de Jong, Ubbo Emmiusstraat 52. straat 1 (tijdens Paasdagen gevonden). Verder zijn aan het Bureau van Politie gedeponeerd: medaille pres. Roosevelt- mars 10 km.; Battery-beschermer-aan- sluitkabel, slang van handfietspomp, zakdoekje, sleuteltje (cijfer 2). LEMMER. De afgelopen week zijn Wijnja te Oudega; Douwe z. v. Jelle te Lemmer niet minder dan 3 milli- Klijn en Elisabeth Smit te Scharne- oen stuks ansjovis aangevoerd, de goutum; IJnskje d. V. Pieter Walin- Vier vrouwen zullen drie jaar lang het Engelse dorpje Branscombe, groot zes honderd zielen, regeren, om de eenvou dige reden, dat er geen enkele man in dé gemeenteraad gekozen is. De raad telt daar negen retels, maar vijf daar van zullen onbezet blijven bij gebrek aan candidaten. De mannen geloven het wel. Het besturen laten ze graag aan ande ren over. Het vrouwenregiem is maar half ingenomen met zijn volstrekte zegepraal. We hadden graag een meer derheid van mannen gehad, betuigde het, met grote zelfkennis. NED. HERV. KERK, SNEEK. 10 uur Dr K. H. Siccama. 5 uur Ds. H. van Niel. Bed. H. Doop. Doopzitting Zaterdag 8 uur in het Catechlsatie-lokaal Singe] 66A. Beide diensten extra collecte Herv. Wijkverpleging. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: 10 uur Da. Elink Schuurmans. Extra collecte V.C.D. GEREF. KERK, SNEEK. Noorderkerk: 9.30 uur Ds. J. M. Spier, Z. 31; 2.30 uur Ds. J. M. Spier, Z. 31; 5 uur Ds. E. N. van Loo. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. E. N. van Loo; 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 31. Oosterkerk: 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. 9 uur Leesdienst; 2.15 uur Ds. T. van Dijk, van Heerenveen. CHR. GEREF. KERK. 9.30 uur Leesdienst; 2.30 uur Ds. Hol- trop, van Leeuwarden. Te Akkrum stak het zevenjarig zoon tje van veehouder Bouma plotseling de weg over. Het kind werd gegrepen door een benzine-auto van de Bataafse en was op slag dood. Na negen jaar het landbouwhuishoud- moeilijkste ogenblik in haar loopbaan, onderwijs aan de Huishoudschool alhier met voorbeeldige toewijding en be kwaamheid te hebben gediend, heeft mevr. S. de JongSpan wegens haar huwelijk afscheid van het onderwijs en de school genomen. Dit geschiedde Dinsdagmiddag in een eenigszins feestelijke bijeenkomst van bestuur en leerkrachten die in de school gehouden werd en waarin de voorzitter, de heer R. J. Sipkens, haar schetste als een stille kracht die heel veel voor de school gedaan heeft en het spreekwoord „it is mei sizzen net to dwaen” in toe passing bracht. Hij bracht haar daar voor warme dank en bood namens het bestuur enkele huishoudelijke artikelen aan. Wat mij het meeste in Mej. Span aan trok, was haar grote gevoel voor ver antwoordelijkheid, zei de directrice mej. C. V. d. Weide. Zij was een voorbeeld voor alle andere leraressen en de leer lingen en heeft my het werk heel ge makkelijk gemaakt. Voor die grote steun en medewerking dankte zij de scheidende collega (die tevens adj.-di- rectrice was) dan ook heel hartelijk. Namens de leerkrachten, die reeds eerder in kleine kring afscheid van haar hadden genomen, sprak mevr. Posthu- ma. Wij vinden het vast niet prettig als u straks weg bent, aldus spreekster, want wi) hebben altijd heel prettig met u samengewerkt. Wij hopen evenwel dat uw toekomst met uw man heel mooi zal zijn. Mejuffrouw Span, zo ze nog steeds genoemd werd, noemde dit afscheid het „Luister eens, juffrouw Terweeghen. Ik vind het heel aardig van U, dat U zo’n gezellig praatje met me maakt, en ik wil U met plezier een boek lenen, ja zelfs m’n hele bibliotheek, al is die niet zo groot. Maar U bent juffrouw Marja Terweeghen van Sunnyside en Uw va der is een van de grootste zakenmen sen en een van de rijkste in de streek; en ik ben maar een doodgewone hulpagent van politie, en mijn vader was onderwijzer. Ben ik trouwens zelf ook een blauwe Maandag geweest, maar tij dens de bezetting ben ik omgezwaaid”. „Als je schoolmeester was, had ik je nooit aangekeken”, meende Marja. „Goedmaar ik heb hier een open bare functie en U bent hier overal be kend. En ik heb een hekel aan praatjes. Myn chef heeft niet graag dat „Die goeie ouwe allentgoed! Alsof ik hem niet honderd.* .1 beter, en jaren langer ken dan jij! Maar, mannetje, als je liever hebt, dat ik voortaan langs je heen rijd, dan zal ik je niet in opspraak brengen. Bonjour!” Reeds gonsde de starter van de auto, rustte haar hand op de versnelling. „Marja!” riep hij verschrikt. Ze trok haar voet van de starter terug en lachte. „Eindelijk! Als jullie mannen niet streng aangepakt worden. GENEESMIDDEL tegen TT TM TM HUIDAANDOENINGEN J T- T- M p. Ing. Mededeling. Wedstr(jdprogramma. De seriewedstrijden voor dezelfde klassen als verleden jaar, met uit zondering van de 12 v. jollen, wor den gehouden op de Zaterdagmidda gen van 17 en 24 Mei en 14 en 21 Juni. De wedstrijden van de Ko ninklijke tijdens de Sneek-Week op 19, 20 en 21 Augustus. Een Jeugdafdeling. De voorzitter deed de belangrijke me dedeling, dat het bestuur overweegt een Jeugdafdeling op te richten. Vri '-n van de Zeilvereniging hebben een be drag beschikbaar gesteld voor het aan kopen van zes jeugdboten van de Pluis- klasse en de heer H. C. Stam heeft zich bereid verklaard dit jaar de leiding van de jongelui op zich tu nemen. Alvorens een definitieve beslissing te nemen zal de exploitatie echter nog nader door het bestuur worden bekeken. Bij de rondvraag feliciteerde de heer G. S. Hofstra, voorzitter van de S.Z.C., het bestuur met zulke vrienden. Hy her innerde er aan hoe de beide verenigin gen al een proef met het jeugdbeden hebben genomen en sprak de hoop uit dat het plan tot oprichting van de jeugdafdeling moge slagen en de jonge zeilers spoedig in de wedstrijden zullen uitkomen. De voorzitter sloot zich by deze wens aan. Een week ging voorbij zonder dat er iets gebeurde, dat de moeite waard was. Jochem Verkruysen was weer geheel ge vangen in de routine van de dienst en zat op deze regenachtige voorjaarsavond op het bureau. Hij had geen wacht, maar was na z’n schaakavondje even langs gelopen en hield Brinkman gezel schap, die juist de laatste pagina van „Liefde op Hawaii” had gespeld en blij was met een verzetje. Terwijl Brinkman bezig was Jochem omstandig uit te leggen, welke merk waardige toestanden er volgens de schrijver van het beduimelde romanne tje op dit eiland in de Stille Zuidzee heersen, ging de telefoonschel over. Jo chem, die er ’t dichtst by zat, greep de hoorn van de haak. „Politie Lisse”. „Hier opperwachtmeester Manussen uit Bennebroek”, hoorde hij de zware stem van die politieman bassen. „Er is hier een overval geplee~d op een bestel auto. De bestuurder is gewond, de wa gen is leeg gestolenja, bij de Stich ting Vogelenzang. Wil jullie speciaal op letten, of er misschien iets verdachts ~bü jullie doorkomt? Ik heb Hillegom ook al gebeld”. „Dan hoeven wij niet meer uit te kij ken", schertste Jochem, „maar wéAr moeten we naar uitkijken? Is er een spoor van de daders? Zijn ze met een auto of zo?” „Een spoor? Een s lór?” brulde Ma nussen aan de andere kant van de lijn, zodat de microfoon dreigde te barsten, „geen schijn van een spoor, m’n goeie man! En die vrijer uit die bestelauto Wltteveen te Westhem; Foekje d. v. Sytze V. d. Zee en Richtje Bylsma te Woudsend; Hille z. v. Durk Bergstra en Sjoukje Hofstra te Abb.ga. Gehuwd: Berend de Schiff art van Akke de Groot Boersma; Durkje Uitwellingerga en Neeltje Dijkstra d. v. Berend Bakker en Aaltje Boot; van Offingawier; Gerben Dykstra van Andries z. v. Douwe Bosma en Hommerts en Grietje Boltje van Reinskje de Boer; Tjitske d. v. Wol- Arnhem; Hylke Visserman van Heeg ter de Wit en Grietje Duiker. en Pietje Nijdam van Oudega; Wil- Gehuwd: Hendrik Ottema, 31 jr. lem Emmens met Riemke de Jong, en Trijntje v. d. Werf, 27 jr.; Hlnne beiden van Woudsend. van der Welde, 28 jr., wedn. van IJnskje Couperus en Eelkje de Ja- jr., echtgen. van Antoon Sambrink ger, 26 jr. Sanderink te Sneek (overl. te Oude- Overleden: Gerlof Pieter Stein- ga)Ane Monkel, bijna 1 jr. te Oude- voorte, 64 jr., echtgen. van Johanna ga. van der Meul n. grootste vangst sinds 1890. Kinde- ga en Jitske van Dekken te Schar- negoutum; Atte z. v. Plebe Nauta en Trijntje Nauta te Ypecolsga; Lam mert z. v. Hendrik de Boer en Dieuw- IJLST. Op voorstel van de heer ke Landman te Oppenhuizen; Corne- S. v. d. Goot besloot de raad de hoof- us Jozef z. v. Hendrik Minnema en delijke omslag in het vervolg volgens Froukje een progressieve schaal te heffen. doos a 75 ct ver. ter bevordering van de Zoet- en Antje v. d. Meer te Gaastmeer; watervissertj in Friesland heeft 200 Geertje d. V. Roelof Meester en An- Galliclsche edelkarpers van ’n lengte tja Hofstra te Gauw; Hendrik z. v. van 7 tot 23 cm uitgezet in het door Hendrik Hendriks en Tjitske Hamer, de ver. alhier gepachte water: het sma te Heeg; Berend z. v. Michlel de Jong en Dirkje Kieft te Heeg; Eeltje z. v. Jacob v. d. Werf en Tjerkje Aldus voorspelde dr J. VV. van der Zijpp, vice-voorzitter van de Kon. Zeil- ver. „Sneek” Maandagavond in zijn inleidend woord waarmee hy wegens ver hindering van de heer R. A. van der Sluis de algemene ledenvergadering in Rest. Piso opende. Hij wierp hierin eerst een blik op de zeer geslaagde vie ring van het honderdjarig bestaan der vereniging waarin de gehele stad mee leefde, memoreerde daarna het overlijden van de heren Ferwerda en Hazeihoff en wierp toen een blik in de toekomst. Volgens sommigen ziet die er voor de zeilsport niet rooskleurig uit. Nederland is arm, zegt men, alles is duur en mede door de weeldebelasting worden er haast geen nieuwe schepen meer gebouwd. Het is echter, ook mogelyk, dat wij te veel verwend zijn. Als spr. zich de scheepjes herinnert waarin hij vroeger het zeilen leerde, dan zou er met be langrijk minder luxe toch nog belangrijk van de zeilsport geprofiteerd kunnen worden. Daarom zag dokter de toekomst niet zo somber in, want zolang er water is, zal er gezeild worden. In het uitvoerige jaarverslag van de secretaris, de heer J. B. G. de Vries, werd de viering van het eeuwfeest even, eens uitvoerig gememoreerd en evenals de voorzitter bracht ook hij dank aan allen die er aan hebben meegewerkt. Het verslag van de penningmeester, Ir G. J. A. Nieveen, sloot, dank zij het mooie weer tijdens de Sneek-Week, dat veel bezoekers op het terrein bracht, met een voordelig saldo van ƒ49.06. De inkomsten bedroegen nl. 6157.98 en de uitgaven 6108.92, w.o. 3300 aan wed- strijdpryzen. Het ledental liep flink vooruit tot 470. Op voorstel van de kascommissie, be staande uit de h.h. D. Oppenhuizen en K. Vroljjk, werd de rekening goedge keurd en de penningmeester decharge verleent!, De begroting voor 1952-’53 werd vast gesteld op een totaal bedrag van 4105. Aan ontvangsten op het terrein is 1000 geraamd zodat het weer wederom van grote invloed zal zijn op de financiële resultaten van het nieuwe jaar. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren J. Alberda en J. v. d. Veen met als plaatsvervangers de heren Jan Zwart en J. Miedema Jr. De heer Ir Nieveen, periodiek aftredend, werd by acclamatie als bestuurslid her kozen. Nadat de voorzitter met toepasselijke woorden de pryzen van de seriewedstry- den had uitgereikt aan de heren K. Vro lijk (Regenboogkl.), H. H. Bakker (Pampuskl.), F. J. Jansma (16 m2 kl.), J. Miedema (Valkenkl.) en A. Oppen huizen (12 v. jollen) volgde de vast stelling van het weet ook al geen bliksem te vertellen”. Manussen koos, als hij kwaad was, zijn woorden niet immer met zorg „hij weet van niks en zit maar wat te kallen over de tram Er ging een schok door het lichaam van Jochem Verkruysen. „Hé, opper, blijf nog es even aan de telefoonwè.t zei je van die tram?” „Ach, die kerel zegt geen verstandig woord, alleen maar: de tram-de tram- tramik denk er hard over om ’m naar de Stichting Vogelenzang te laten brengen, déér vandaan lijkt ie wel ont vlucht!” Jochem grinnikte. Hij kon zich Ma nussen nu volledig voorstellen, het rood- opgelopen gezicht, met de zware snor, z’n dienstkruis op de uniform; de ma rechaussee Manussen had zich altijd éérst militair en dan pas politieman ge voeld. Nee, dit zaakje kon hy vast niet baas. Maar die tramen hij herin nerde zich weer de schrikvertrokken gelaatstrekken van de gewonde in het Leidse ziekenhuisHij kon geen ver band leggen tussen het een en het an der, en toch „Ik zal ’t doorgeven”, beloofde hij Manussen, „tot kijk!” en hij legde de hoorn weer neer. Aan Brinkman ve* telde hy in korte woorden, wat Manussen had gevraagd. „Hoewel ik niet weet wat we nu moeten doen”, zei hij. „Naar wie of wat moeten we uitkijken Naar verdachte personen Enfin misschien heb je geluk. Zeg, ik ga nog even weg”, en voor Brii.man ver der kon vragen, had hij z’n leren jas aan. getrokken en was op de fiets gespron gen in de richting Bennebroek. win je het nooit. Vergeet zelfs „juffrouw" tegen me te zeggen! Nu, wat wou je zeggen, Jochem, want ik moet nog verder”. „Eu ik heb een spoedboodschap van de inspecteur”, bekende Jochem lachend. „Ik wou maar zeggen...... zó meende ik 't niet. Ik vind jesnel verbeterde hy zichzelf, „ik vind het reuze-prettig dat ik je gezien en gesproken heb van morgen. En dat boek komt in orde. En......” Als een nijdige snauw klonk het ge luid van een claxon hem in de oren. Een grote Chrysler nelde langs, dé bestuur der wierp in 't voorbijgaan een kwaad aardige blik op het paar, dat twee-derde van de weg in beslag nam. „Je belemmert het verkeer, meneer de verkeersregelaar! Maak nu maar, dat je in Hillegom komt. Dég!” En vóór Jochem een woord terug kon zeggen, was ’t rode Fiatje gestart. Langzaam en diep in gedachten bracht Jochem zijn Harley weer op gang en reed byna het Hillegomse po litiebureau voorbij. „Zeg”, wilde inspecteur Vallentgoed later weten, „als j(j een spoedboodschap naar Hillegom muet doen, hoeveel kop jes koffie drink je dan onderweg bij je hospita?” Hij wachtte niet op antwoord en Jo chem bloosde diepvoor de tweede maal die morgen. Toen hij de wacht binnentrad, zag hij Brinkman zitten. „De oudste heeft nogal verbeelding”, schoot het hem te binnen. En terwijl de verbaasde collega’s hem aanstaarden of hy een zonnesteek gekregen had, schoot hy plotseling in de lach! LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. Zondag: 7.30 uur Bidstond; 10 uur Hei- ligingssamenkomst; 7 uur Openlucht- samenk. Ged. Pol; 8 uur Verlossings- samenkomst o.l.v. Kapts. Van Deursen Veldkamp. Jeugddiensten: Zondag 12 u. Bijbelklas; 2 uur Zondagsschool; 5 uur Openbare Jeugddienst. NED. HERV. KERK. Goënga: 9 uur Ds. J. Blonet. Gauw: 1.30 uur Ds. J. Blonet. (Herden kingsdienst). Folsgare: 9 en 1.30 uur Ds. J. Steen huizen. Nijland: 9 en 1.30 uur Ds. Bakker. Oppenhuizen: 9 uur Ds. Stap, (Voorber. H. Avondmaal); 1.30 uur Ds. Stap. Oudega (W.)9 en 1.30 uur Ds. van Dullemen. H. Doop. Scharnegoutum: 9.15 en 1.30 Lekkerkerker. Tirns: 10 uur Ds. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk (H. Doop); ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJlst: 9.30 en 2 uur Ds. Spaans, van Vrouwen-Parochie. 3—4 Mei 1952. Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telef. 2555 (b.g.g. no. 3000) van Zaterdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 10 uur. Apotheek fa. F. M. de Jong, Grootzand 48. Voor de Wijkverpleging heeft dienst Zuster R. Posma, W. de Zwijgerstraat 88 en voor de Kraamverpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstraat 12. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2