Deze week zal beslissend zijn voor Europese integratie I Vierde Seeker Waterpoortmars werd een groot succes a cf 1 n A Daar komt de boot R Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST lil8'*** Redactieadres BIOSCOOPNIEUWS PREDIKBEURTEN IJ Or. D. J. de Groot, Woudsend, bibliothecaris van de Theol. Hogeschool te Kampen i DINSDAG 20 MEI 1952 7e Jaargang No 40 Redacteur 2 72 L KIEZEBRINK Kamer van Koophandel VROLIJK EINDE VAN EEN VROLIJKE REIS Witbrood 1 cent duurder? Wijziging Reinigingsdiensten Stamboekkoe in de wei geslacht NJ Heeg Geen loggerrace op Vlaggetjesdag Reizende Tentoonstelling Padvinderij Woudsend: 9.30 uur Ds. Kranendonk, Postzegels ter herdenking van twee Eeuwfeesten Sport en Liefdadigheid Goed 300 dielnimmers oan de Fryslan-eksamens Aldste kandidaet 81 jier i ’s Waterbouwk. excursie door Friesland Zondags niet meer geïsoleerd -• t Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD r- KLEINZAND 7 Telei 4 e *3**flRE ,’8 SNEEKER NIEUWSBLAD Redactieadres Woudsend 4e. (64 Ti x Het bestuur van de Sneker Politiesportvereniging, dat Zaterdagmiddag voor de vierde maal de nu reeds zo populair geworden Waterpoortmars leidde, boek te daarmede een mooi succes. Nog nimmer te voren was de deelname zo groot. Met de individuelen en groepen samen waren er omstreeks 550. Dinsdag 27 Mei. Contact-avond voor a.s. emigranten ’s avonds 8 uur in Ami citia. Vertoning geluidsfilm over Canada, Australië en Nieuw Zee land. Dinsdag 27 Mei. Jaarvergadering Sne ker Onderlinge Brandwaarborgver- eniging. ’s Avonds 8 uur. Bovenzaal „Onder de Linden”- Volgens de advertentie van de Gem. Reiniging in dit nummer, komt er enige wijziging in de dienst in verband met de Hemelvaartsdag. Het huisvuil van Donderdag zal Vrij dag worden opgehaald, de privaatton- nen van die dag worden de Woensdag tevoren verwisseld. Verleden week kwam de veehouder E. ten Oever te Oorterboer bij Meppel tot de ontdekking, dat zijn 4-jarige stam boekkoe ’s nachts in de weide was ge slacht. Hij vond alleen de huid, de been deren en de ingewanden terug. De buit werd met een auto vervoerd. Bolswarderweg, Veemarktstraat, Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Dinsdag 20 t/m Donderdag 22 Mei. Ami- citia Theater, Sneek. Iedere avond 8 uur er Donderdag tevens te 2 en 5 uur: „Abbot en Costello op de universiteit”. Donderdag 2 uur Kin- der-matiné. 1 voegsels zijn gegeven. Hij verwierp vol komen de suggestie in het vermeende rapport, dat Shape de mening was toe gedaan, dat Russische parachutisten Engeland van Schotland konden schei den. Gruenther sprak evenzeer de leuze der communistische propaganda tegen, als of de NATO gevormd is, om een agres sieve oorlog tegen de Sowjet-Unie te voeren. De Russen weten, dat het niet in ons vermogen ligt, een aanval te ontketenen, aldus Gruenther. Maar, hoewel het Wes ten nog niet in staat is, een vastbesloten Russische aanval in Europa af te slaan, de Ver. Staten zijn van plan, op het con tinent te blijven, wat er ook gebeurt. Abbot en Oostello op de Universiteit. o Na de vrij zware kost van „Illusie van het geluk” brengt Amicitia gedurende deze komende dagen, waarin de Hemel vaartsdag ook is opgenomen, een lichte en luchtige film met de twee bekende dwazen van het witte doek Abbot en Costello. Hier beleven ze dan hun avon turen op een Meisjespensionaat en het is inderdaad met geen pen te beschrij ven wat ze allemaal beleven. Een „lachfilm” waarbij een ieder zijn zorgen kan vergeten. tus- de redersvereniging en het unie- verkeer tot dusverre niet tot resultaten hebben geleid, acht het comité Vlagge tjesdag te Scheveningen het beter de loggerrace onder deze omstandigheden niet door té laten gaan. Alle andere fes tiviteiten zijn eveneens afgelast. De vloot zal wel bevlagd in de haven lig gen. Behalve in Scheveningen, vlaggen in Vlaardingen en IJmuiden alle sche pen. In Vlaardingen en IJmuiden gaat het programma gewoon door. Zaterdagmiddag tegen half vier zag men vanuit verschillende straten moe ders, vaders, buurlui en nog heel veel anderen optrekken naar de Geeuwkade, waar de boot met de Sneker vacantie- gangers zou aankomen. Ook onze muzikanten in blauw en zil ver spoedden zich hier heen, want na tuurlijk moest er muziek zijn. Natuur lijk moegt geheel Sneek even tonen hoe blij men was na zulk een tocht, met de terugkeer van de jonge reizigers die misschien voor h?t eerst zulk een avon tuur hadden meegemaakt. Langzamerhand hadden de oevers van de Geeuw zich gevuld met wachtenden, voor het grootste deel moeders die zo lang zonder de kinderen waren geweest. Want hoe vervelend die soms ook mo gen zijn, toch kunnen ze ze geen dag missen. Alleen het weten dat deze week hun iets zou geven wat ze hun hele le ven niet meer zouden vergeten, hadl de moeders met deze week verzoend. Maar nu kwamen ze weer thuis, half vier. Maar het werd later. De muziek gaf al eens een nummertje weg en toen,Daar komt de boot!” klonk het. De moeders begonnen te praten, vaders tilden de jongste de lucht in helaas het was „ut Dryltser boatsje”. Maar even later zag men ver over de door bloemen gekleurde weiden de con touren van de grote witte boot. Toen duurde het niet lang meer of ze De openbare vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland moest Vrijdagmiddag twee leden voordragen ter benoeming in het Algemeen Bestuur van de Stichting E.T.I.F. Ir A. W. van der Poel te Sneek had zich namelijk teruggetrokken. In zijn plaats werd benoemd de heer G. H. ter Horst te Sneek. De vergadering ging met deze voordracht accoord. Het bestuur had gemeend de heer H. Kromkamp te Leeuwarden, die eveneens aftredend was, voor herbenoeming voor te dragen. Inmiddels is echter bekend geworden, dat de heer Kromkamp een functie buiten Friesland heeft aanvaard. Het bestuur zal zich nog beraden over een voordracht in de plaats van de heer Kromkamp. CHR. GEREF. KERK. 9.30 uur Ds. W. Ruiter. Overal veel belangstelling. Bij de start was het weer een drukte van belang. Maar niet alleen daar. Over al waar de groepen passeerden toonde het publiek eveneens zeer veel belang stelling, vooral in de dorpen Jutrijp, Hommerts en Oudega. Om ongeveer half drie vertrokken de deelnemers aan de 25 km-tocht en kort daarna die aan de 15 km-tocht. We laten hier de prijswinnaars volgen: Route 25 km: start café Kingma, Vee marktstraat, Westersingel, over de Wa- Zoals uit een advertentie in dit num mer blijkt, zal a.s. Vrijdag in de Blok hut van de Padvinders aan de Bloem- straat de Tentoonstelling geopend wor den van werkstukken vervaardigd door Land- en Waterpadvindsters, Kabouters en Blauwe Vogels van het N.P.G. Deze tentoonstelling trekt allerwege veel belangstelling en we kunnen onze stad genoten adviseren daar ook even een kijkje te gaan nemen. Een en ander is zeer interessant en de entreeprijs zeer laag. De tentoonstelling is, uitgezon derd op Zondag, tot en met Maandag geopend. Maandag 19 Mei Amicitia Theater, ’s Avonds 8 uur „Illusie van het ge luk.” De ministers van buitenlandse zaken der zes West-Europese staten (waar onder Nederland), die betrokken zijn bij de besprekingen over het vormen van een Europees leger, zijn vandaag te Parijs bijeengekomen. Vervolgens zullen te Bonn besprekingen worden gehouden tussen diplomatieke vertegenwoordi gers van Groot-Brittannië, Frankrijk, de Verenigde Staten en West-Duitsland. Dan zal worden uitgemaakt, of West-Duitsland in de tweede helft van 1952 tot herbewapening zal overgaan, in het kader van de Europese verededigings- gemeenschap. De Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk zijn het eens over de punten van een gemeenschappelijke verklaring, die dient als ruggesteun voor de inte griteit van de Europese Verdedigings Gemeenschap. Men wil het ontwerp van deze verklaring klaar hebben, wanneer later in deze maand te Bonn de con tractuele overeenkomst met West-Duitsland wordt geparafeerd, welke de weg zal openen voor de integratie van West-Duitsland in de Westerse alliantie. van de Centrale A.R. Kiesvereniging Deputaat voor het ve-band van de Ge reformeerde Kerken en de Theologische faculteit der V.U. en voorzitter van de Vereniging van Gereformeerde Predi kanten in Friesland. Statenkring Sneek; Curator van de Theologische Hogeschool te Kampen; Behalve zijn dissertatie verschenen van zjjn hand artikelen in onderschei dene kerkelijke en politieke tijdschriften. Verder verschenen van de hand van dr De Groot nog: Verklaring van I en H Kronieken en Micha in de serie „De Bijbel toegelicht ”oor het Nederlandse Volk; het hoofdstuk over „Het werk van de Heilige Geest” in „Het dogma der Kerk” (1949) Vertaling van Cal- vijns commentaar op Romeinen (1950); De Reformatie c i de Staatkunde (1951); Ter perse is „De wedergeboorte”, verta ling van Calvijns geschrift over de een heid en vrede der Kerk. Na zijn emeritaat hoopt dr De Groot zich metterwoon te Kampen te vestigen. Generaal Dwight Eisenhower, op perbevelhebber van de Atlanti sche strijdkrachten met zijn vrouw. Deze foto werd genomen bij het verlaten van het Bu: kim’ 'm Palace, waar hun een afscheids- lu'nch werd aangeboden door Koningin Elisabeth. Als gevolg van de door het college van Rijksbemiddelaars goedgekeurde loon- en arbeidsvoorwaarden voor de bakkersgezellen, zal de prijs van het witbrood binnenkort waarschijnlijk met één cent per brood van 800 gram wor den verhoogd, zo verneemt De Tele graaf. De prijs van het volksbrood zal niet worden verhoogd. In de kringen der bakkerspatroons vreest men, dat de omzet van witbrood, nu de prijzen tussen volksbrood en wit brood meer uit elkaar komen te liggen, nog meer zal teruglopen. Voor de groepen was een kerncollectie prijzen aangeboden (bekertjes, lauwer kransen en -takken) en de organisatie was perfect geregeld. Voor de 25 km- tocht waren 2X3 groepsprijzen be schikbaar gesteld en voor die van de 15 km totaal 5 prijzen. Voor de verdeling daarvan werden de groepen beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren J. Spoelstra, W. Hofstra en J. Postma. Bovendien had de S.P.S.V. zich de mede werking verzekerd van de Chr. Muziek- ver. „Harmonie” met drumband, die de tippelaars zou uitgeleiden en binnen halen. Jammer was het daarom dat, mede door het mooie weer, de wande laars eerder binnen kwamen dan ver wacht werd, waardoor het slot van deze prachtige sportmiddag niet verliep zo als men dat zich had voorgesteld. Niet temin heeft het corps zich op bijzondere wijze van zijn taak gekweten en na af loop bracht het bovendien nog een se renade aan ’t gouden echtpaar B. Mul der, dat feestvierde in veerhuis v. d. Hey aan het Martiniplein. Aangezien de onderhandelingen sen NED. HERV. KERK. Goënga: 9 uur Ds. J. Blonet. Oppenhuizen: 9 uur Ds. D. C. C. Stap. Oudega (W.): 9 uur Ds. van Dullemen. Scharnegoutum: 9.30 uur Ds. Lekkerker- ker. GEREF. KERK, SNEEK Noorderkerk: 9.30 uur Ds. J. M. Spier. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. J. M. Spier. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. 9 uur Ds. N. Benschop. B A PT. GEMEENTE. 9.30 uur Ds. Ph. Lindeman. Ter herdenking van de eeuwfeesten van de Nederlandse postzegel en van de Nederlandse Telegraafdienst zullen spe ciale postzegels in 4 waarden (2, 6, 10 en 20 ct.) worden uitgegeven. De afbeeldingen op deze zegels heb ben betrekking op verleden en heden van de Post- en Telegraafdienst. Van 28 Juni t.e.m. 31 Juli ’52 zullen deze herdenkingszegels verkrijgbaar zi' op alle postinrichtingen (ook aan zgn verzamelaarsloketten) en boven dien van 18 Juli t.e.m. 28 September op de Telegraaftentoonstelling in het Ne derlands Postmuseum te Den Haag. Daarnaast zullen zij in afwijkende kleuren verkrijgbaar zijn op de ITEP (Internationale Tentoonstelling Eeuw feest Postzegel), die van 28 Juni t.e.m. 6 Juli a.s. in Utrecht in de Jaarbeurs gebouwen zal worden gehouden. Op deze tentoonstelling zal nl. een tijdelijk bijkantoor van PTT zijn gevestigd, waar, behalve de gangbare en de her denkingszegels, tegen afgifte van een strookje, dat zich aan het toegangsbe wijs voor deze c positie bevindt, de her denkingszegels in de afwijkende kleuren kunnen worden gekocht. Per strookje zal men evenwel niet meer dan 1 serie kunnen krijgen. De oplage van deze serie zal derhalve nooit hoger zijn dan het aantal ver kochte toegangsbewijzen. Beide'series zullen tot en met 31 De cember 1953 voor de frankering geld - blijven. Het werkcomité van de Commissie voor Sport en Liefdadigheid deelde ons mede, dat het aantal prijzen voor de verloting gestegen is tot over de 500. Ze zijn uitgestald in showroom v. d. Goot aan de Leeuwarderweg. Zij, die wegens tijdsgebrek nog niet bezocht mochten zijn, maar het plan hebben nog een prijsje beschikbaar te stellen, worden verzocht dit omgaand te bezorgen bij of te berichten aan D. V. d. Werf (fa Wielinga), Wijde Burg straat 16, telef. 2563. De trekking vindt plaats in hotel Ha nenburg op Vrijdag 23 Mei, ’s avonds 8 uur, ten overstaan van notaris Zijlstra, waarna de prijzen kunnen worden afge haald Zaterdagmiddag tussen 35 uur bij hotel Hanenburg. In verband met het doel en met het oog op de uitgebreidheid van het pro gramma met kaatsen, volleybal, hand bal, voetbal, gymnastiek, athletiek en ruitersport, mag de Commissie stellig verwachten, dat het publiek op Hemel vaartsdag in grote drommen naar het Sportpark zal trekken. Hoewol dizze kear to Utert ek eksa- mens balden binne foar de Fryslan-di- ploma’s, wie it tal dielnimmers to Ljou- wert greater as it foarige jier. To Utert wiene Sneon 7 kandidaten foar B, en 61 foar A, wylst de sifers foar Ljouwert resp. wiene 48 en 186, meiinoar 302. Dat is in rekord yn ’e skiednis fan dizze eksamens. Ald-dokter De Witte fan Heech hat nou ek in konkurrint krige yn de hear J. Hartstra fan Am sterdam, tydlik to Jobbegea, dy’t to Ljouwert it A-eksamen óflein hat en hast 82 jier is. Hy hat it foarnimmen it oare jier foar B op to gean. De lieder fan de eksamens to Ljouwert, de hear E. Wyga, hat him en de jongste diel- nimmer, Henk Smit fan Burgum, dy’t krekt 13 jier is, in boekebon oanbean. De hear J. Drijver, lieder fan e’ eksa mens to Utert koe in boekebon oanbiede oan de hear J. Schaap fan Wageningen, 64 jier, as aldste dielnimmer en oan de jongste, J. van der Pol, 16 jier, in lear- ling fan de St. Ludgeruskweekskoalle to Hilversum. Nou’t troch it krewearjen fan it Frysk Boun om Utens safolle Friezen om utens mei de stüdzje fan it Frysk ütein sette, is der in béste kans dat de eksamens to Utert in tradysje wurde sille. Vrjjdag 23 Mei. Jaarvergadering van de afd. SneekIJlst van de Prov. Friese Vereniging v. Ziekenhuis- verpleging. ’s Avonds 8.15 uur in Hotel „De Gouden Leeuw”. Op 22 Mei begint te Straatsburg de bijeenkomst van de raadgevende verga dering van de Raad van Europa. De agenda voor het eerste gedeelte der zit ting omvat de volgende punten: 1. Het verkiezen van een voorzitter, daar Spaak als zodanig is af getreden; 2. Bespreking van het rapport van het ministerscomi- té en dat over het werk der O.E.E.C. Dit rapport zal worden ingediend door mr D. U. Stikker; 3. Bespreking van een rapport over, de Europese Verdedi- gingsgemeenschap; 4. Behandeling van het vraagstuk van een Europees politiek gezagsorgaan. De commissie voor algemene zaken van de Raad van Europa heeft een ont- werp-resolutie goedgekeurd, waarin ga ranties worden gevraagd om het perma nente karakter van het Europese leger te waarborgen, door de oprichting van een politiek gezagsorgaan boven de Eu ropese verdedigingsgemeenschap, een zo nauw mogelijke samenwerking met En geland en de ontwikkeling van de E.V.G. binnen het raam van de Raad van Eu ropa. Voorts door Amerikaanse garantie tegen iedere eventuele uittreding van een der leden-staten. Eisenhower keerde te Parijs uit Lon den terug juist nadat zijn stafchef gene raal Gruenther vertegenwoordigers van bladen van 23 naties gewaarschuwd had tegen „subversieve” berichten, welke te verstaan geven, dat de Ver. Staten van plan zouden zijn, Europa af te schrijven in geval Rusland een oorlog begint. Gruenther plaatste deze opmerking, terwijl hij uitvoerig inging op een vraag over het sensationele bericht, dat on langs in de Franse krant Le Monde ge lanceerd is. De stafchef gaf als zijn mening dat het z.g. rapport-Fechteler uit dit bericht grotendeels een herha ling was van een in September 1950 in een Amerikaans tijdschrift geplaatst ar tikel, waaraan enige boosaardige toe zagen hun jongens, hun meisjes meesters zagen hun vrouw en de mu ziek speelde „En dan gaan we naar de speeltuin!” Even aanleggen, de muziek erop, nog wat kinderen die brutaal en verlangend door en onder de kettingen doorkropen en daar begon de grote intocht. Vlag gen, muziek, langs de kaden drommen mensen. Is er schoner intocht in je eigen stad mogelijk? Het was een stralend einde van een stralende week. Tegenover Wouda be gon de uittocht. En daar gingen ze tus sen vader en moeder, de koffers, tassen, zakken op een fiets o* op vaders willige schouders en moeder al bezig met een kruisverhoor van vragen. En de helden en heldinnen van het feest al aan het vertellen, en ze zullen door vertellen, de hele avond eerst in de kamer, dan nog even op straat, en nog later naast broer en zus, of alleen, op bed. Misschien zal moeder, wat ze anders nooit meer deed, nu nog even boven komen Zo eindigde deze instructie-Vacantie- tocht. En zoals ieder jaar weer is er grote dankbaarheid aan de onderwijzers, aan de dames van de keuken, aan al de vrienden die zo gul di feest hielpen sla gen. Het „Stedelijk” ging na het beëindi gen van zijn taak nog even loslopen met een pittige mars door de stad. Generale repetitie voor de komende zomerfees ten? Voor de Volksuniversiteit te Zwolle is onlangs door de directeur der Provin- siale Friese V.V.V. een causerie met lichtbeelden gehouden over het onder werp: „Het Friese landschap gezien te gen de achtergrond van de strijd tegen bet water”. Voor rit onderwerp bestond veel belangstelling en thans zal op 24 Mei a.s. door het auditorium van de V.U. en o. 1. v. de Prov. Friese V.V.V. een waterbouwkundige excursie ge maakt worden door Zuid-Friesland. Na een tocht door de Noordoostpolder komt men in Schoterzijl Friesland binnen waarna men over De Lange Lille naar de veenhutten aan de Scheene gaat, het Ir D. F. Woudagemaal nabij Lemmer bezoekt, in Sloten op het Stadhuis ont vangen wordt en ten slotte van Sloten naar Sneek een boottocht maakt. Voor Heeg e.o. is het zeker iets nieuws dat er nu ’s Zondags ook een bus zal rijden. Zo rijdt de Z.W.H. 3 maai. Gaastmeer Sneek heen en terug. Spe- „.„„i voor d*1 ••-■r~-.^ers is dit DONDERDAG 22 MEI 1952 (Hemelvaartsdag) NED. HERV. KERK, SNEEK Voorm. NEGEN uur Ds. H. Sondorp. Extra collecte Z.O. Celebes. 1 "T’?;.! I '.T.'1 Advertentiepriji 15 ct per m.m. Bij contract (handeltadv.) lager. Abonnementsprijs I 3. - pe> nelf jaar. Franco per po»t f 3.75 oer half |aar. Giro 50748 ten name van Firma terpoort, Lemmerweg, Jutrijp, Hom merts, Osingahuizen, Lytshuizen, Oude ga (W.) gelegenheid voor rust en controle richting Westhem, Draaister- huizen, via Ijlst, Hemdijk, Bolswarder weg, Sneek, Parkstraat, Westersingel, Veemarktstraat. finish café Kingma. Militairen en semi-militairen: le. Garde Regiment „Prinses Irene” te Assen (88% pnt.); 2e. „S.P.S.V.” Sneek (86% pnt.); 3e. „G.E.W.A.” Norg (76% pnt.) Burgergroepen le. „W.A.T.S.”, Bantega (83% pnt.); 2e. Wandelsportver. „De Kanaries”, Bolsward (70% pnt.). 3e. Trekvogels, Heeg ((66% pnt.) Route 15 km.: start Café Kingma, Veemarktstraat, Westersingel, Water poort, Lemmerweg, Jutrijp, Hommerts, Osingahuizen, via Schatting naar IJlst, Hemdijk, Bolswarderweg, Parkstraat, Westersingel, Veemarktstraat, finish café Kingma: le. „W.A.T.S-.”, Bantega, (76 pnt.); 2. Herv. School, IJlst (67% pnt.); 3e. Schoolgroep jongens (66% pnt.); School groep meisjes Woudsend (65% pnt.); 5e. R.K. Verkenners, Woudsend pnt.) De groepen van de „Stenen Man" te Harlingen en de afd. Rode Kruis te Sneek die niet voltallig waren, liepen buiten mededinging mee en behaalden resp. 62% en 74% punten. Alle deelnemers die de tocht voor de eerste maal volbrachten, ontvingen een fraaie herinneringsmedaille; zij die dit voor de 2e, 3e of 4e maal deden het cij fer 2, 3 of 4. De voorzitter, de heer J. Plat, bracht na afloop allen dank die hadden meege holpen dit wandelfestijn zo goed te doen slagen. In ’t bijzonder aan de leden van de „EHBO”, die ook nu weer hun diens ten belangloos verrichtten en voorts aan hun corpschef de heer Kooistra en bur gemeester Tjaberings van Wymbritsera- deel. Hun aanwezigheid, aldus spr., ge tuigt van medeleven en is voor ons een stimulans op de ingeslagen weg voort te gaan, waardoor het contact tussen bur gers en politie verstevigd zal worden. Al met al is deze tocht weer zeer ge slaagd en gaan de organisatoren vol moed het eerste lustrum in 1953 tege moet. Het Garde RegimentPrinses Irene’ te Assen won de 25 K.M. tocht In verband met zijn benoeming tot bibliothecaris van de Theologische Ho geschool te Kampen is met ingang van 15 Juni a.s. emeritaat verleend aan dr J. D. de Groot, predikant van de Gere formeerde Kerk te Woudsend. Dr de Groot werd 26 Augustus 1898 te Meppel, waar zijn vader, wijlen ds. P. D. de Groot, toen predikant was, ge boren, bezocht het Gereformeerd gym nasium te Kampen, studeerde vervol gens eerst aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en daarna aan de Universi teit te Marburg. Daarna promoveerde hij aan de V. U. bij prof, dr V. Hepp op het proefschrift „Calvijns opvatting over de inspiratie van de Heilige Schrift”. Nadat cand. De Groot in Juni 1924 door de classis ’s-Gravenhage was beroepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland, verbond hij zich 30 September 1928 aan zijn eerste en enige gemeente Woudsend. In de loop der jaren heeft dr de Groot vele bestuursfuncties vervuld. Daarvan noemen we: Se irt 1935 lid en mode- ramenlid van de Particuliere Synode der Gereformeerde Kerken in Friesland (Zuidelijk gedeelte) was meestal prae- ses van deze Synode; lid van de Syno des der Gereformeerde Kerken van Sneek (19391942; Utrecht 19431945; Zwolle 1946; voorzitter van de A.R. Kiesvereniging te Woudsend; voorzitter van de A.R. Kiesvereniging in de ge meente Wymbritseradeel; voorzitter

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1