Raadsvergadering IJlst Jaarvergadering Veilig Verkeer Dubbel feest op de Veemarkt marktjaren, maar ook waren ze samen veertig jaren getrouwd. De Sneeker Zeilclub vijftig jaar Gestart voor het leven ÊSENB& Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST L-- 4 VREUGDE! r 7e Jaargang No 41 VRIJDAG 23 MEI 1952 Redacteur: L KIEZEBRINK 1 Tienduizend gulden voor Ijlst op de nationale woningbouwlening Pastoor van Dijk verlaat Woudsend Drie ongevallen op één middag KLEINZAND 7 Telei2872 Kinderen zullen tijdens het verkeers-examen verzekerd zijn Valse rijksdaalders in omloop V erkeersonge vallen Koe kreeg een vierling Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 Leeuwarder gevangeniszaak Hylke v. d. Zee neemt de leiding Opbrengst collecte Onderling Clubje groeide uit tot een der grootste in het Noorden I VRIJDAGS. nam' PHILIA Vele anderen De Sneek-Week. Simon Olij, ridder door de zeilsport. Naar O. N. meldt is tot pastoor te Enter (Ov.) benoemd de zecreerwaarde beer G. B. van Dijk, thans pastoor te Woudsend. De nieuw benoemde herder van Enter is thans 51 jaar. Hij werd in 1924 tot priester gewijd en in 1942 als pastoor in Woudsend benoemd. zelfstandigheid hebben ze derhalve vol komen bewaard. grondigheden gedwongen de voorzit tershamer uit handen moest leggen, be noemde de Club hem tot erelid. Maar de mooiste beloning voor al zijn werk voor de watersport was wel zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau aan boord van het toen nog Prinse lijk jacht „Piet Hein” tijdens de vloot revue op Dinsdag 17 Augustus 1948 op het Sneekermeer. Toen de jubilaris Poiesz Dinsdagmor gen zijn kar met haring en gebakken vis de veemarkt opreed, stond hij toch wel even te kijken. Zijn collega’s hadden de hele boel al versierd en hem werd een hartelijk welkom toegeroepen. Toen zijn echtgenote ook arriveerde werden de echtelieden in de bloemetjes gezet, want niet alleen dat het feest is om 30 op de gelukwensen. Zo ziet u hoe gewild Poiesz en de vrouw zijn niet alleen bij de familie en de kennissen, maar ook bg het Sneker publiek en Dinsdags bij de kooplui en de andere bezoekers op de veemarkt. Hier zien wij de jubilaris, zoals wij hem w.’en het beste kennen. In z’n vis- tentje naast z’n zoon, die de voetsporen van vader drukt. En een tevreden smul lende klant er voor. Keizer Haile Selassie van Abessinië heeft aan een Haagse firma op het ge bied van militaire kleding opdracht ge geven 180 gala-uniformen te vervaardi gen voor zijn keizerlijke lijfgarde. stra, Trijntje Bouma, Joke Hoekstra, Antje Sijtema en Frieda Wieringa. Zo wel bg het binnentreden als bij het ver laten van het Stadhuis vormden zij een erepoort van schaatsen. Hier ziet men het jonge paar na de plechtigheid, die ook overigens veel belangstelling trok. i -i Advertentleprlji 15 et per m.m. contract (handaltadv.) lager. Abonnementsprl)» t 3. - pei haW Franco per po«t f 3.75 oer laar. 50748 ten name ren Firma Drijfhout, Sneek. K -- Redactie ad»es: HET TEGENWOORDIGE BESTUUR Zittend v.l.n.r.Tj. Strikwerda, terreincommissaris, G. S. Hofstra, voorzitter, J. Stoffelsma, penningmeester. StaandG. Ooms, com missaris, P. Olij Szn„ 2e voorz., Tuil, secretaris, F. Z. Ruiter, 2e secr. Het is wel geen winter, maar toch is de bekende hardrijdster Akke Bootsma uit Oppenhuizen Woensdagmiddag ge start. Ditmaal echter niet op de korte maar op de lange (huwelijks)baan. En inplaats van een tegenstandster had zij nu een partner, de jonge veehouder Tjitte Folkertsma te Uitwellingerga, die voortaan ook als haar vaste verzorger zal optreden. Hun huwelijk werd op het Gemeente huis van Wymbritseradeel door de secre taris, de heer K. Visser, yoltrokken. Hierbij waren ook een groep collega’s van de braid aanwezig, de hardrijdsters Annie v. d. Meer, Geeske Koopmans, Tine de Vries, Dirkje Kiers, Jannie Bosscha, Saakje de Jong, Aaltje Terp- hebben ook als bestuurslid of op andere wijze meegeholpen de S.Z.C. groot te maken. Wij noemen o.a. wijlen de heren T. Ferwerda, oud-penningmeester en erelid, Feike v. d. Meer, die de finan- gangers voortgezet en de S.Z.C. verder gevoerd op de weg die geleid heeft tot de vooraanstaande en eervolle plaats die zij thans in de plaatselijke, Noordelijke en Nationale zeilwereld inneemt. En hopelijk nog lang zal blijven innemen. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) In nagenoeg alle delen van ons land worden de laatste tijd valse biljetten van 2.50 ontdekt. De falsificaten zijn zo goed nagemaakt, dat zij vrijwel niet van echte biljetten zijn te onderscheiden, aldus meldt het Alg. Dagblad. Aan de serienummers is o.m. te zien dat men met nagemaakte biljetten te maken heeft, maar daar niemand behalve de Nederlandsche Bank op serienummers let en men over het alge meen eok de kleine afwijkingen niet opmer st. heeft de vervalser voor ge ruime ujrt een gemakkelijk afzetgebied in Nederland gevonden. Zelfs experts op het gebied van vais gv’.ó he^oen een loupe nodig om de valse biljetten van de ecute te kunnen onder schei len. Op de Nederlandsche Bank te Am- ste-dam zin inmiddels reeds tal van valse rijktdaalderbiljetten aangetroffen en natuu lt,k uit de circulatie genomen. Het gaf een feestelijk tintje aan deze marktdag en het was de ganse morgen druk met klanten, trouwe klanten en voor-deze-gelegenheid-klanten, maar de jubilaris was voor allen even gul en hartelijk. H'j offreerde sigaren, sigaret ten en natuurlijk geestige antwoorden Dinsdagmiddag werd het 8-jarig jongetje J. de J. bij het plotseling over steken van de Bolswarderweg door een luxe auto uit Wieringerwaard aange reden. Dr v. d. Zijpp verleende genees kundige hulp en liet de jongen, die een lichte hersenschudding had opgelopen, naar ’t St. Ant.ziekenhuis overbrengen. Ongeveer tezelfder tijd was er ook een aanrijding in de bebouwde kom van Scharnegoutum. Daar werd het 12-jarig meisje A. B„ doordat zjj met haar fiets op de rijweg zwenkte, eveneens door een luxe auto uit Oosterlittens aangereden. Ook zij liep een hersenschudding op, maar werd naar huis vervoerd. We noemden zo net de naam van Jo hannes Olg als de geestelijke vader van de Sneek-Week, maar zijn broeder Simon Olij neemt een nog belangrijker en breder plaats in in de zeilwereld. De S.Z.C. vooral heeft heel veel aan hem te danken. Van 1916 tot 1945 was hij lid van het bestuur. De eerste 20 jaar secre taris, daarna voorzitter. Deze laatste taak nam hij in 1936 over van zijn oude vriend v. d. Zee die al van 1917 af ere lid was, maar bij zijn aftreden als voor zitter tot ere-voorzitter, werd benoemd. Zjjn werkterrein lag echter niet alleen in de Club. Ook in de Noord Neder landsche Watersport Bond, die mede op beg^in..._elfs'„';ie’„-V.iatief van de S.Z.C. werd opgericht, fnl.m v* een lange k neemt M ala -uursperiode, waarin Een koe van een landbouwer te Moer straten (West-Brabant) heeft dezer dagen het leven geschonken aan vier welgeschapen kalveren. SNEEKER NIEUWSBLAD ciën eveneens vele jaren beheerde, en J. Hofstra, de. vader van de tegenwoordige voorzitter, ook met een belangrijke staat van dienst. En uit de latere jaren de reeds genoemde voorzitter G. S. Hofstra, de oud-bestuursleden B. F. Keulen, L. Brandenburgh en H. S. Groenhout en de tegenwoordige penningmeester J. Stof felsma. Zij allen en de vele niet-genoem- den hebben de traditie van hun voor- We blijven maar aan het jubileren in onze goede oude stad. Met de feest klanken van het Snitser Jubeljier nog in de oren kondigen zich al weer drie jubilea aan: het 50-jarig bestaan van de Sneeker Zeilclub en het 30-jarige van het Stedelgk en het Christelijk Muziekcorps. Het eerste staat zelfs vlak voor de deur. De geboortedag van de S.Z.C. was namelijk 31 Mei 1902 en op die datum wordt ook de receptie gehouden. Verder wordt het jubileum gevierd met een feestavond voor de leden op 4 en 5 Juni en een ledenwedsrjjd voor het Paviljoen op Zaterdag 7 Juni. De oprichting geschiedde in café Schenkius aan het Kleinzand, maar de plannen daartoe werden eigenlijk in de Sijbesloot onder het genot van een kopje koffie uitgebroed. Het was in die tijd een vaste gewoonte dat de zeilers zich daar 's Zondagsmorgens verzamelden voor het koffieuurtje. Was dat achter de rag, dan werd er steevast een paar baantjes gehardzeild. Een starttoren en een officiële wedstrijdbaan met boeien had men niet nodig. De route werd in onderling overleg vastgesteld en de ei landjes, de bakens en de betonning wa ren de merktekens van de geïmprovi seerde baan. Meestal ging het „om 'e nocht” en was de eer om te winnen een voldoende stimulans. Af en toe echter stelden enkele leden ook wel eens een prijsje beschikbaar. Vooral sigaren wa ren zeer gewild en daar kwam Piet Gor ter als igenaar van een sigarenfabriek nog al eens mee op de lappen. Dat ging zo jaren aaneen, maar lang zamerhand werd toch de behoefte ge voeld wat meer leiding aan de wedstrij den te geven en dat bracht de heer T. Stam op het denkbeeld een vergadering van zeilers te houden en te trachten naast de Zeilvereniging Sneek nog een Zeilclub op te richten voor het houden van onderlinge wedstrijden en het orga niseren van sleep- of Clubtochten naar andere wedstrijden in de provincie. Deze vergadering nu werd op 31 Mei 1902 gehouden en inderdaad gelukte het hier met plm. 30 leden de S.Z.C. in het leven te roepen. Voorzitter werd de heer P. Reinouts van Haga, secretaris de heer F. Dethmers en penningmeester de heer H. Reitsma. De heer Stam wenste geen bestuursfunctie. Nog in hetzelfde jaar werd met het organiseren van wedstrijden en clubtoch ten naar Grouw, Langweer en Joure be gonnen en dit begin was een goed begin. Voor de wedstrijden was veel belangstel ling en aan de sleeptochten werd door de meeste schepen van de Sneker vloot deelgenomen. Woensdagmorgen heeft de rechtbank uitspraak gedaan in de gevangeniszaak en de directeur, de heer Abr. J. ver oordeeld tot een boete van 1000 subs. 50 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De adj.-di- recteur van de Arbeid, de heer Frederik W. A. V., werd een boete opgelegd van ƒ1000 (subs. 50 dagen hechtenis), waar van 600 of dertig dagen hechtenis voor waardelijk met één jaar proeftijd. Conform de eis werd de bouwkundig ambtenaar bij de Riiksgebouwendienst, Evert v. K. veroordeeld tot een gevan genisstraf van 1 jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Bovendien bepaalde de recht bank echter, dat hg zich moet gedra gen volgens de voorschriften van een met name genoemde reclasseringsinstel- ling. Het voorarrest wordt in mindering gebracht. De werkmeester Marten S. werd tot dezelfde straf veroordeeld. Tegen de opzichter in de kleermakerij Hendrik S. luidde het vonnis: 1 jaar ge vangenisstraf, waarvan 7 mnd. voor waardelijk, 3 jaar proeftijd en onder toe- zichtstelling van een reclasseringsinstel- ling. Voorarrest wordt in mindering ge bracht. Wegens heling werd veroordeeld Joh. J. W. te Bornerbroek tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van drie jaar en een onvoorwaardelijke boete van ƒ300 subs. 60 dagen. Eveneens wegens heling werd veroordeeld tot dezelfde straf Martinus A. L. te Ambt Delden (alleen is de proeftijd niet drie, maar twee jaar). Te gen Jantiena van V. te Emmercompas- cuum luidde het vonnis een voorwaar delijke gevangenisstraf van 2 maanden met drie jaar proeftijd. Pieter D. G. te L.: 1 maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een onvoorwaardelijke boete van 200 of 50 dagen. Des harings oordeel: Wat óns betreft: wij hebben schik In t’ visserij-conflict, Zolang er nog geruzied wordt, Word je nog niet „gestrikt” Zolang niet uitgevaren wordt, Wordt niet op ons gevist; Het harinkje lacht in z’n vuist: Hoera! De „boot gemist”! Vrij als een visje in de zee, Van mensen-vrees bevrijd; Geen die het keelgat (lees: de dood) Bij fijnproevers inglijdt. Nee, vraagt U óns: wij hebben schik, Hun ruzie, onze pret; Vaak zijn we „jè-van-hèt” genoemd, Maar dit is: jè-van-hèt! kinderen te verzekeren. Het bestuur zou echter gaarne zien dat ’t werk van Vei lig verkeer meer financieel gesteund werd. Het lidmaatschap behoeft geen bezwaar te zijn. De minimum-contributie is slechts 1,per jaar. Besloten werd tenslotte een regeling te treffen, waar bij de kinderen verzekerd zijn. Het ver bond voor Veilig Verkeer in Nederland heeft aan de afdelingen medegedeeld dat de verkeersweek dit jaar niet in Juni zal worden gehouden, maar is uitgesteld tot de week van 1520 Sept. Zulks in ver band met de verkiezingen voor de Twee de Kamer. Ook de afd. Sneek zal hier aan weer haar medewerking verlenen en 't bestuur hoopt dan weer grote me dewerking van de leden te mogen on dervinden. Bij afwezigheid van de pen ningmeester, de heer S. H. Fritsma, deelde de voorzitter mede dat de ont vangsten over ’t afgelopen boekjaar had den bedragen 1376,06, de uitgaven ƒ959,93, zodat de kas sloot met een voordelig saldo van 416,13. De voor zitter bracht dank aan de penningmees ter voor diens nauwkeurig beheer en hem werd décharge verleend. De kas commissie zal dit jaar bestaan uit de heren J. Huges en J. Kuipers. De af tredende bestuursleden, de heren S. H. Fritsma, F. J. Japenga, P. Kooistra en D. Zuiderveld, werden allen herkozen. De propaganda voor ’t komende seizoen werd aan ’t bestuur overgelaten. De afdeling Sneek van de vereniging voor Veilig Verkeer hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in hotel Hanen burg. De voorzitter, burgemeester F. Tjaberings, zeide na een hartelijk wel komstwoord blij te zijn dat hij deze ver gadering weer kon presideren en bracht dank aan ’t verleden jaar benoemde be stuurslid, de heer A. Keet, die zich als een zeer actief persoon deed kennen en bij wie de werkzaamheden van de ver eniging in vertrouwde handen zijn. Spr. betreurde het dat de opkomst van de leden ook deze avond weer zo gering was; van enige bestuursleden was be richt van verhindering binnengekomen. Hierna las de secretaris, de heer A. Keet, de notulen en het jaarverslag, waaraan we ontlenen dat aan 238 kinderen van de scholen te Sneek het diploma voor veilig verkeer werd uitgereikt en de 23 met lof geslaagden het verkeersinsigne ontvingen. Voor de kinderen van de scholen in Wymbritseradeel en IJlst wa ren dit resp. 139 en 4 en 44 en 1. Het ledental was gestegen van 66 tot 153. Ingekomen was o.a. een schrijven van de afd. Leeuwarden en Drachten om de kinderen die deelnemen aan de verkeers- examens gedurende die tijd te verzeke ren tegen ongevallen en wettelrjke aan sprakelijkheid op straat. Hierover ont spon zich 'n geanimeerde discussie, waar bij de verg, eveneens tot de conclusie 'kwam dat men moreel verplicht is de Een ander belangrijk, ja wel het al lerbelangrijkste, initiatief dat door de S.Z.C. werd genomen is het instellen van de Sneek-Week in het jaar 1934. De grootste eer hiervoor komt evenwel toe aan de heer Joh. Olg die met onver flauwde flver voor het totstandkomen van dit grootste Noordelijke zeilevene- ment heeft geijverd. Hij ging voor geen moeilijkheden uit de weg en bepleitte in de vergaderingen van de Club zijn plan met zoveel overredingskracht dat ten slotte alle tegenstand verdween. Althans in de S.Z.C. Bij de Koninklijke zuster vereniging duurde dat iets langer. De eerste Sneek-Week werd daarom alleen door de jubilaresse georganiseerd, maar reeds het daarop volgende jaar kwam er meer overeenstemming tussen de beide verenigingen. En van dat ogenblik af ontwikkelde zich een steeds inniger wordende samenwerking die er toe ge leid heeft dat de Sneek-Week thans één organisatie is met dezelfde klassen, banen, programma en inschrijfgeld. Ge durende de eerste drie dagen evenwel worden, zoals bekend, de wedstrijden door de Club geleid, daarna neemt de Koninklijke haar taak over voor de tweede helft van het tournooi. Ook kopen beide hun eigen wedstrijdprijzen. Hun In 1904 moest een geheel nieuw be stuur worden gekozen. H. v. d. Zee werd voorzitter, P. Olij secretaris en G. H. Vrolijk penningmeester. Voor v d. Zee betekende dat het b-—’-" - en succesvolle best hij met een korte c Verbreking tot 1936 de voorzittershamer hanteerd|. In die 32 jaar ontwikkelde L kleine clubje zich tot een der groot-te v- het Noorden en werd zeer \„eef voBor de watersport tot stand gebr”& eerste belangrijke initiatief was'-» ^.‘"J’^nd organisator, maar ook een richting van de Sneeker Jachthaven^ r* A zeiler en bij uitstek thuis in het 1911. Het aantal schepen was namely-,-?7/A» Ajdreglement. Toen hij in 1945 door zo sterk toegenomen dat men niet mee?/Jmdigheden gedwongen de voorzit- voor alle een behoorlijke ligplaats kon vinden. Bovendien lagen vele voor weer en wind in de grachten, zodat de stich ting van de Jachthaven inderdaad in een grote behoefte voorzag. En wat deze verder in de geschiedenis van de Sneker watersport heeft betekend behoeft hier zeker niet nader te worden uiteengezet. Zonder haar zou bijv, de Sneek-Week nooit die vlucht hebben kunnen nemen die ze genomen heeft. Dan immers bie den haar wijde kolken een rustige en veilige ligplaats aan de honderden deel nemers. Ook de ontwikkeling van Sneek als centrum van watertoerisme is zonder de Sneeker Jachthaven niet denkbaar. Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente in voltallige zitting bijeen. Voorzitter mr J. Oppedijk, burgemees ter. Secretaris de heer J. P. Goelema. Na opening op de gebruikelijke wijze werden de notulen onveranderd vastge steld en verschillende goedkeuringen van raadsbesluiten door Ged. Staten voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de heer E. Wouda tot het aanbrengen van een watercloset en douche in de gemeentewoning, door hem bewoond, werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Ingekomen was een bericht van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te den Haag, dat op de nationale lenin gen van de woningbouw 1952 is inge schreven voor 10.000, waarbij voor keur is uitgesproken ten gunste der ge meente IJlst. Besloten werd de bedra gen waarvoor ten gunste dezer gemeen te is of nog zal worden ingeschreven te aanvaarden en te bestemmen voor de financiering van vóór 1952 goedgekeur de nieuwe woningbouw, alsmede voor met de woningbouw in ruime zin samen hangende werken van dringende aard en andere urgente bouwwerken. De gemeentebegroting voor 1952 is van Ged. Staten terug ontvangen met enkele opmerkingen, meest van formele aard. Voorts moest deze begroting wor den gewijzigd, omdat het in orde maken van de W. M. Oppedijkstraat over de gehele lengte een kleine verbreding en een tweede trottoir tot aan het plant soen niet ƒ7500.maar ƒ10.950,zal kosten. Verder kon de subsidie aan het Groene Kruis met ƒ200.worden ver laagd, daar een subsidie van ƒ700. voorlopig voldoende is. En ten slótte is het aanvankelijk geraamde tekort van 3398,92 opgeheven. De kadegeldverordening is met enkele opmerkingen van Ged. Staten terugont vangen en werd naar aanleiding daar van gewijzigd. Bovendien werd op ver zoek van de vereniging Schuttevaer be paald, dat de opslagkosten zullen ver schuldigd zijn door degene voor wie de geloste goederen zijn bestemd of door hem van wie de te laden goederen af komstig zijn. Aan de gemeente Leeuwarden zal een bijdrage van ƒ40.— of ƒ50.per jaar worden toegekend over het tijdvak van 15 Februari tot 1 September 1951 voor één leerling uit deze gemeente aan de cursus voor kleuteronderwijzeressen. Een verzoek van de vereniging „Si- mavi” om toekenning van subsidie werd afgewezen; men achtte deze steun niet de taak van de gemeente. De heer T. Zysling te Almelo ver zocht als eigenaar van de woning Ee- gracht 60 vergoeding van huur en wa terleiding a ƒ2,78 per week door de ge meente vanaf 12 November 1951 tot 7 April 1952. B. en W. deelden mede, dat deze woning aanvankelijk een andere gegadigde is aangeboden, maar deze weigerde het huis in huur te aanvaar den. Eerst na het besluit van de raad tot het aanstellen van een hulpbrug- wachter is de woning gereserveerd. Be sloten werd aan het verzoek te voldoen doch slechts over het tfidvak van 1 Ja nuari j.l. tot 7 April 1952. Hierna werd de openbare zitting ge» sloten. Vrijdag 23 tot en met Maandag 26 Mei. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „De wraak van Hakim”. Vrijdag 23 Mei. Jaarvergadering van de afd. Sneek—IJlst van de Prov. Friese Vereniging v. Ziekenhuis- verpleging. ’s Avonds 8.15 uur in Hotel „De Gouden Leeuw.” Dinsdag 27 Mei. Jaarvergadering Sne ker Onderlinge Brandwaarborgver- eniging. ’s Avonds 8 uur. Bovenzaal „Onder de Linden”. Dinsdag 27 Mei. Contact-avond voor a.s. emigranten ’s avonds 8 uur in Ami citia. Vertoning geluidsfilm over Canada, Australië en Nieuw Zee land. Donderdag 29 Mei. Partij van de Arbeid, afd. Sneek. Openbare vergadering ’s avonds 8 uur in Amicitia. De opbrengst van de collecte voor de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren bedroeg 586.88. iw> neemt hij als secretaris- “nvrs van de Bond en voorts nog lid varJ Nationale Zeilraad der Kon. v “Nederlandse Watersportvereni- _;_„:Hg is namelijk niet alleen een ,„^d Maandagmiddag is de heer J. R., on derwijzer te Oosterlittens, op de Leeu- warderweg met zijn motorrijwiel over de kop geslagen, doordat een hond tus sen de wielen kwam. Gelukkig dat hij een valschermkapje droeg, want hier aan is het te danken, dat hg er met een lichte hersenschudding en enige ontvel lingen afkwam. Nad.it dr van Reekum geneeskundige hulp had verleend is hij per ziekenauto naar ’t St Ant. zieken huis vervoerd en later naar zgn wo ning te Oosterlittens. Op de Singel viel de 14-jarige K. de Jong uit T'ommerts van een melkauto. Nadat dokter Gerritsma geneeskundige hulp had verleend, werd de knaap met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis overgebracht. Tussen Scharnegoutum en Nijland tenslotte is de heer P. Zwerver Maan dagmiddag op de binnenweg met zijn bromfiets geslipt en tegen het wegdek geslagen. Dr. Hoogwater verleende hie- de eerste hulp en achtte ook zijn over brenging naar het ziekenhuis noodza- kelgk.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1