SNEEK VOOR ONZE KLEUTERS Ajax en Haarlem verliezen opnieuw 3 O.N.S. deelde de eerste klap uit Liftend naar Lapland DE BOER enzyn BEDRIJF- BSl ook logé’. BUITENLAND IN HET KORT BURGERLIJKE STAND NEDERLAAGWEDSTRIJDEN L.S.C. Benoemd Studenten verdronken HAPPARANDA KIRUNA - NARVIK HERACLES WEER EERSTE KLASSER DE TECHNIEK VAN HET RUITEREN Competitie afdelings- parturen Kwartjeskaatspartij te Ijlst Opbrengst koliek te Gevonden voorwerpen W ymbritseradeel Winkeliers op het t etbalveld Engeland wint van Oostenrijk H.J.S.C. woun har twadde nederlaechwedstriid Kaatsen Leden-wedstr ,d slaagde uitstekend Het Sneker Bondspartuur NEDERLAND 1 I Wi faant Bi w een En vindt U het ook zo een 25.75 ERINGA Promotie res. 2e klas. R.L.V.D. gestikt en dan verder ingestreken. Het Steenwijk blijft 3e klasoer. In het Noorden werd ook de promo tiewedstrijd voor de 2e klas beslist. De beslissingswedstrijd tussen Asser Boys en Steenwijk werd door de Drenten met de royale cijfers 40 gewonnen, zodat zij naar de ,2e klas promoveren. In de Groninger afdeling viel eveneens de be slissing. Eext zegevierde met 30 over Z.N.C. en neemt het volgend seizoen de plaats in van het gedegradeerde Mussel- kanaal. Heracles promoveert. Na één jaar in de tweede klas te heb ben doorgebracht, is Heracles weer in de eerste teruggekeerd. De Almeloërs won nen gisteren met 61 van Hoogezand en zijn nu onbereikbaar voor P.E.C. werkt worden ter breedte van de band. Het plooitje in het voorbeen van 1% cm. moet een klein stukje worden in- WOUDSEND. Het is geen alledaags verschijnsel dat twee winkeliersvereni gingen elkaar op het voetbalveld be kampen. Deze week echter gebeurde dat hier. Enige W.W.-leden lieten verstek gaan, zodat er een paar invallers bij kwamen, maar ook die wisten wel met de bal om te gaan. Met de rust was het 30 waarna de 3 invallers er uit gingen en het verder alleen W.W.-leden waren. Heeg was in de tweede helft weer ster ker, zodat de stand spoedig 4—4 werd. Woudsend wist toen met moeite nog een maal te scoren, zodat de strijd eindigde in een 54 overwinning voor de W.W. bezoekende Veendam 2 met 21 te klop pen. Door deze uitslag promoveren de Harlingers naar de res. Ie klas, waarin ze de plaats Innemen van Sneek 2. De Amerikaanse filmacteur John Garfield is, 39 jaar oud, te Manhattan overleden. Zijn specialiteit was het „ge vaarlijke sujet”. Tot de films waarin hij optrad, behoren Tortilla Flat, The Fal len Sparrow en The Postman always Rings Twice. be- IJ. Zaterdagmiddag-voetbal. Kruiswedstrijd ONS IIWorkum II 11. Junioren-competitie B: ONS 3 Balk 3 20—0. Zaterdag, de laatste der lucht vaartdagen te Leeuwarden, waren er on geveer 11000 bezoekers. Prins Bernhard woonde een gedeelte van het vliegfeest bij. Op de bijeenkomst van de Interna tional Touring Alliance te Londen heeft een Amerikaanse afgevaardigde mee gedeeld, dat in 1951 in de V.S. bij ver keersongevallen 37.500 personen zijn ge dood en 1.200.000 gewond. De bijeen komst werd bijgewoond door 230 afge vaardigden uit 62 landen. Een autobus met bezoekers voor een verkiezingsvergadering Is In de staat Vera Cruz in Mexico over de kop gesla gen. 24 passagiers werden gedood, 26 gewond. Nabij Ramsgate in Zuid-Engeland is een Amerikaans „thunderjet”-vliegtuig verongelukt. Het toestel, dat deel uit maakte van een groep van vijf stunt- machines, die voor demonstraties uit Duitsland was overgekomen, ontplofte op het ogenblik, dat het de verkeers toren Manston passeerde. De piloot kwam om het leven. De groep vliegtui gen de „skyblazers” zou te Leeu warden demonstraties geven. De Londense Star weet te vertel len, dat Donald MacClean, een van de vermiste Britse diplomaten, onlangs een kort bezoek aan Engeland zou hebben gebracht. Hij zou in een particulier vliegtuig op het kleine vliegveld in het Westen des lands zijn geland en daarna naar Brussel zijn vertrokken. Het Britse Lagerhuis heeft met 305 tegen 283 stemmen het plan der conser vatieve regering goedgekeurd om de ge nationaliseerde Britse vrachtautodien- sten weer in particuliere handen te stellen. prettig juist daa japon te dragen, waarvan U weet dat Uni vinella japon, apart model, extra ruim vallende rok in diverse modetinten. Maten 38-44 i naar, 21 jr. van Amsterdam. Getrouwd: Jouke Landman, 27 jr. van Weesp en Botje de Vries, 26 jr.; Sietze de Vos, 38 jr. en Maria Stobbe, 39 jr. band hangt af van de maat van de broek; voor een klein- maat moet dit zijn 2% a 3 cm. en voor een grote kan dit 3 A 4 cm. zijn. In het rugpand moet een elastiek^ ver- spjetje in het achterbeen kan helemaal - ingestikt worden als binnennaad. IDA DE LEEUW VAN REES Het vijfjarig zoontje van de fami lie Rademaker te ’s-Gravenzande is Za terdagmiddag toen hij van achter een stilstaande autobus de weg overstak aangereden door een melkauto en aan de gevolgen overleden. In het Twentekanaal te Hengelo zijn twee mensen te water geraakt en verdronken. De 88-jarige G. J. Borne- broek, die de laatste tijd aan duizelig heid leed, is tijdens een wandeling langs het 1 anaal nabij de Petroleumhaven in het water gevallen. Zaterdagavond was het de zesjarige Hendrik Sissing, die op paalwerk van de Petroleumhaven aan het spelen was die te water raakte en verdronk. Happaranda is een doods klein stadje, waar ondanks de drukke smokkel van uit Finland niets te beleven valt wat de moeite van het schreven loont. We von den de straatjes morsig en vies, de hui zen oud en klein. Misschien is het alleen de naam die het nog een romantisch tintje geeft en de idee op een twee sprong te staan. Wie terug gaat naar het Zuiden, hetzij aan de Finse, hetzij aan de Zweedse kant van de Bothnische Golf vindt de beschaving en het comfort, met alle voor- en nadelen van dien, wie naar het Noorden trekt vindt de een zaamheid. Wijd en maagdelijk strekken de onafzienbare vlakten zich uit, afge wisseld door majestueuze wouden en stille meren waar de rivieren het hout in 1 stuwen. Hier leven nog slechts de houthakkers en kolenbranders, die weinig spreken en de Voor de afdellngen-competitle zijn de vorige week twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen warenOosterlittens Weidum 1315; Bolsward-Oosterlittens 1216. Donderdag a.s. spelen: Weidum Sneek, BaardOosterlittens. IJLST. De Kaatsvereniging „Nije Moed” alhier hield een kwartjes kaats- partij van Ulster ingezetenen. De deel name was niet overweldigend groot, slechts 7 parturen namen er aan deel. De le prjjs werd gewonnen door: H. Reitsma, B. de Boer en L. Bljlsma. De 2e prijs door: H. Walinga, P. Buma en W. Meinsma. Ten gerieve van hen, die nog geen of slechts geringe ervaring hebben met het gebruik van dakruiters, geven wij de volgende aanwijzingen: 1. Maai het gras in een jonger sta dium dan voor kuilen of hooien gebrui kelijk is. Dit is de eerste voorwaarde om tot een eiwitrijker product te ge raken. 2. Laat het gras niet te lang voor drogen. Bij goed drogend weer kan men twee dagen na het maaien gaan ruite- ren. Het is bij sterk drogend weer zelfs mogelijk het gemaaide gras reeds de volgende dag op de dakruiters te zetten. 3. Zet niet te veel gras op de rui ters. Een dakruiter is geen bergplaats, die men volstopt, maar een droogrek. Per meter lengte zet men op een nor male ruiter 100 kg. gras. Hoe sterker het materiaal voorgedroogd is, hoe lichter het is en hoe dikker de laag mag zijn. Laat men heel kort voordrogen, dan is het product nog zwaar en in dit geval mag dus de ruiter maar met een dunne laag bepakt worden. Normaal, d. w. z. bij een jong gewas dat voorgedroogd is tot het stadium dat men het ook in oppers zou kunnen zet ten, heeft men vier dakruiters per pon- demaat nodig .Bij een zwaar gewas of bij kort voordrogen heeft men er vijf a zes nodig. HZC 2 leverde een beste prestatie door voor de promotie res. 2e klas het Hermes D.V.S. en Willem II boekten gisteren hun tweede overwinning in de landscompetitie en het ziet er naar uit dat de strijd om de titel verder tussen deze clubs zal gaan. De Schiedammers klopten het bezoekende Haarlem met 21 (v. d. Tuin c.s. beleven de laatste weken van deze cijfers wel heel veel plezier) en Willem II won met 52 van Ajax. De Tilburgse midvoor Van Roessel scoorde In de laatste ontmoeting niet minder dan vier maal. Programma voor 2e Pinksterdag: HaarlemAjax en Willem IIHermes DVS. Een auto, waarin twee studenten, die terugkeerden van de Hollandia-roeiwed- strijden te Alphen aan de Rijn, is ver moedelijk bij het keren op de Roombur- gerweg te Leiden in het Rijn- en Schie- kanaal gereden. Het ongeluk geschied de om half een in de nacht op Zondag. Vijj spoedig waren omwonenden op de plaats van het ongeluk en zij wisten na enige tijd de twee inzittenden op het droge te brengen. Het waren de 26- jarige Delftse student J. H. Bekker en de 25-jarige P. J. de Boer, eveneens stu dent en beiden wonende te Delft. Zij bleken te zijn overleden. JUTRYP—HOMMERTS. De kollekte foar „Sonnevanck” en „Zonnegloren” hat hjir 51.45 opbrocht. een padvindersmes, J. Jellema, Schar- negoutum 137; een paar bruine dames- te Uitwelllngerga en Akke Bootsma, 22 jr. te Oppenhulzen; Jan Zandstra, 25 jr. te Indijk en Johanna Rienstra, 24 jr. te Hommerts; Fclkert Kuipers, 29 jr. te Greonterp en Stientje Zijlstra, 30 jr. te Westhem. Overleden: geen. Balk I wie Woansdeitojoun by HJSC op bisite foar it spyljen fan de twadde nederlaechwedstriid. Dat de thüsklub winne soe like der yn it bigjin net op. Balk sette daliks mei in heech tempo ütein en brocht in pear kear de bal ge- faerlik foar doel, mar troch to koart spul bleau sukses üt. Stadichoan kaem HJSC der better yn en waerd Balk op eigen helt weromtrongen. Hja oerhears- ke doe it hiele f jild en bleau oan de rêst ta de sterkste, hwat ek wol blykte üt de 30 rêststan. Dêrnei like it earst as soe Balk er better ynkomme. Hja wiene de earste 10 minuten fierwei sterkst en wisten mei in moajje goal de stén op 31 to bringen. Dit wie foar HJSC it sein om wer oan to pakken en binnen in kertier makken hja der dan ek 61 fan. It léste kertier gyng de striid aerdich lyk op, mar doelpunten waerden der net mear makke. Woansdeitojoun komt Oranje- Nassau fan Snits noch en dan hearre dizze wedstriden wer ta it forline. Gehuwd: Willem Breeuwsma, 23 jr. te Nijland en Tjitsche Huisman, 23 jr. te Schettens; Sijbren Bokma, 26 jr. te Ferwoude en Klaaske Wletske Abma, 20 jr. te Oosthem; Tjltte Folkertsma, 23 jr. Tot leraar in vaste dienst aan de R.H. B.S. en de daaraan verbonden Rijks Mid- delbar^school voor Meisjes te Sneek, is benoemd de heer J. J. Blessinga, tijdelijk leraar aan die school. het einde, had de O.N.-voorwaarts Kos ter meer succes door na een vlotte aan val de bal keihard vla de onderkant van de lat in te schieten en daardoor de eindstand op 13 te brengen. L.S.C. speelde in de volgende opstel ling: doel: J. Lenters; achter: T. Pasma en J. Schukking; midden: B. v. d. Vel de, G. Hofstra en K. Postma; voor: K. Dijkstra, A. v. d. Horst, H. Steenbeek, J. Hartkamp, A. v. d. Werf. In het Prater Stadion te Wenen is Engeland er in geslaagd een 32-zege op Oostenrijk te behalen. Het beslissende doelpunt werd acht minuten voor het einde gescoord, nadat de rust met 22 was ingegaan. Deze jongensbroek is geschikt voor de leeftijd van 3 4 4 jaar. De hoeveel heid stof is 55 cm. van 90 cm breed of 80 cm van 70 cm breed. Wanneer u de buitenste vakken hebt getekend, tekent u de binnenlijnen in en wanneer het patroon is verkregen, moet dit op de stof worden gelegd. Het model van de gulp moet eveneens overgeno men worden, waarna dit tweemaal van stof geknipt wordt en driemaal van voering, d. w. z. éénmaal stof en één maal voering voor het rechtervoorbeen éénmaal stof en tweemaal voering voor het linker-voorbeen. Het model van de zak moet viermaal van voering geknipt worden. Dit broekje kan ook in de taille met een band worden afgewerkt. De band moet dan recht geknipt worden en op de Het hotel-restaurant „Jan van de Veluwe” te Milligen werd Zaterdag avond grotendeels door brand verwoest. De oorzaak was, dat een boven op de schoorsteen geplaatst tafeltje de vonken van het houtvuur in de open haard te rugkaatste en op het rieten dak deed vallen, dat kurkdroog was. De schade wordt geschat op 60.000. In het Peelgebied zijn bij branden hoeveelheden turf verloren gegaan. Een heidebrand bij Nunspeet en Elspeet be sloeg Zaterdag een oppervlakte van 8 A 9 ha. De vrijwillige bosbrandweren uit de omgeving bestreden het vuur. Zater dagmiddag werd het Kofamagazijn in Zutphen in de as gelegd. De schade wordt op een paar ton geschat, Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft met de n.v. Polynorm te Amersfoort een contract afgesloten voor de levering van een uitgebreid ma gazijnencomplex. Met deze order zal een bedrag van 1,3 millioen dollar zijn ge moeid. Gisteren hield de Kaatsver. „Sneek” in het Sportpark een, ondanks het koude weer, zeer goed geslaagde ledenwed strijd, waaraan ook door enkele oud- kaatsers werd deelgenomen. In geen ja- ren was de deelname zo groot. In de A- klas kwamen vier en in de B-klasse niet minder dan elf parturen uit. De A- kaatsers kaatsten in competitieverband met de „Snitser-telling.”. No. 1: R. Brandsma, W. Oppenhuis, H. Kussendra- ger; No. 2: D. Hoitsma, IJ. Blom, A. Breuker; No. 3: K. Bosma, E. Bootsma, A. Terpstra; No. 4: J. Rienstra, H. El- zinga, IJ. Rienstra. De uitslagen waren: Partuur 12 eindstand 72; 3 en 4: 7—5; 2 en 3: 7—1; 4—1: 7—3; 1—3: 57; 24: 17. Het eindresultaat was dus: le prijs No. 4 19 pnt. voor, 11 tegen; 2e prijs No. 1 15—16; 3e pr. No. 3 15—17; 4e pr. No. 2 10—15. Van de B-klasse plaatsten zich op het 3-tal om de prijzen de parturen No. 2: Sj. Sikkes, Jac. Veltman, W. Oppenhuis Jr.; No. 6: H. Bos, T. Sterk, J. Brouwer; No. 10: J. Dantuma, A. Dantuma, T. IJsselstein. Hiervan sneuvelde partuur 2 tegen 6, maar het laatste moest in de finale het veld ruimen tegen no. 10 met 35 en 46, doordat de bal voorbij de kaats werd geslagen. De le prijs was dus voor partuur 10, de 2e en 3e prijs resp. voor 6 en 2. Wanneer deze spelers weer geregeld gaan oefenen, mogen ze ongetwijfeld tot de beste kaatsers worden gerekend en in staat worden geacht nog menig prijsje te winnen. Het partuur dat op de Bondswedstrijd op Pinkster-Maandag te Franeker voor de Kaatsver. Sneek zal uitkomen staat uit de kaatsers D. Hoitsma, Rienstra en J. Rienstra. eentonigheid van de afzondering liefheb ben boven de gezelligheid van de steden. Hier leven ook de rendieren die soms ki lometers meelopen met de enkele auto die passeert, hun schuwheid overwinnend door nieuwsgierigheid. Langs de rivier die het Zweedse grond gebied van het Finse scheidt, loopt de grote weg omhoog, met een uitzicht op de donkere bossen van het land der dui zenden meren, bossen, die nog duidelijk na al die jaren de sporen dragen van de oorlog, die uitgestrekte gebieden als een verkoolde vlakte achterliet. De steden die we passeerden werden steeds schaar ser en kleiner tot het nog slechts hout hakkersdorpen waren, soms diep verbor gen in de bossen, waar een klein post kantoortje wel de enige verbinding scheen die er nog met de wereld be stond. Het was intussen onmogelijk gewor den om zonder bescherming weerstand te bieden aan de duizenden muskieten, die ieder levend organisme waar bloed in vloeide 't leven zuur trachten te maken. Hoe ’t mogelijk is dat deze beesten hier kunnen leven waar enkele weken voor wij er kwamen nog sneeuw viel, is bijna onbegrijpelijk. Zonder olie, die tot in de verste uithoeken zelfs in de meest on derhandse winkeltjes te koop is, wordt het reizen onmogelijk. Geen enkele plaats is veilig voor de gulzige bekjes van onze kwelgeesten en na enkele dagen vinden we het al heel gewoon om zelfs onze lange broeken en sokken helemaal in de Jungle oil te zetten om 's avonds niet als een wandelend bloedbad in de slaap zak te kruipen. Doodmoe en vuil tot onder onze huid bereikten we na een paar dagen Kiru- na, ’s werelds grootste stad, die begint bij de Kiruna Alf, waar een bord staat waarop Stads-grens, aangeeft dat de af stand naar het centrum nog een kleine tachtig kilometer bedraagt. Een brug als een ijl spinnewebdraadje overspant de rivier, die van waterval naar waterval stromend een dorado is voor de zalm- vissers, die van heinde en verre met hun werphengels komen om hier de bossen in te trekken en geheel afgezonderd van de wereld hun jachtinstincten uit te vieren. We hadden het geluk een paar mijn werkers met vacantie te treffen, die ons graag voor een paar dagen een hengel leenden en brood en koffie met ons wil den delen. De uitrusting bestond uit een tentje, een paar pakken Knackebröd, een koffiepot en een braadpan. Langs de ri vier gingen we het bos in naar de dichtstbijzijnde waterval waar de zalm als het ware voor het oplepelen lag en een dunne rookkolom van ons kampvuur de weg naar de tent terug steeds duide lijk aangaf. Het is een leven zoals we ons dat voorstellen bij het lezen van In dianenboeken, vissend en jagend, geheel ingesteld op de meest elementaire be hoeften. ’s Avonds bij het gloeiende vuur vertelden de mijnwerkers ons over hun leven en leerden ons de wetten van de natuur, die slechts mensen kennen die in De burgerij van Rotterdam zal op 31 Mei burgemeester Oud, die op 1 Juni zijn ambt zal neerleggen in het Stadion Feyenoord huldigen. In de staatsmijn Emma is de 27- jarige bankwerker J. Scheffer in steengang door een losgeraakt gedeelte van een kolentrein aangereden. Hij was op slag dood. Een caféhoudster op de Zeedijk te Amsterdam heeft van een 36-jarige Braziliaanse zeeman zulk een hevige slag op haar rechteroog gekregen, dat zjj het zeer waarschijnlijk zal moeten missen. De zeeman is gearresteerd. Tijdens het te Breda gehouden na tionaal kapconcours is duidelijk geble ken, dat uiterste soberheid dit jaar eis is ten aanzien van de haartooi van de man. Ingewijden in het kappersvak ver foeien de wufte haarbergen vol plooien en krullen. „Zeer kort gedekt” bleek de leus van het Bredase concours te zjjn. Volgens vaklieden wil dit zeggen: over al even kort, nooit meer dan vier centi meter, maar toch weer net of het lang is. schoenen, G. koopmans, Jutrjjp no. 12; eindeloze massa’s heen aangelopen een hond (bouvier), IJ. Schukken, Nijland, Tjaarddijk no. 149. de eenzaamheid geboren zijn. Ze leerden ons de vissen vers te houden in de zil veren bast van een berkenstam en de stokjes te snijden met twee puntjes, die de vork vervingen en waaraan we de verse zalmen in het vuur roosterden of reepjes spek bakten. Na een paar dagen namen we als oude vrienden afscheid en gingen terug naar de weg om te wachten op een auto die ons naar het „centrum” van Kiruna zou brengen, naar het einde van de grote weg door Noord-Zweden. Waarom men deze stad zo groot heeft gemaakt dat het de grootste in oppervlakte van de wereld is, hebben we niet gewaar kun nen worden, maar met zijn misschien zes-zevenduizend inwoners, van wie er vierduizend in het centrum wonen is het wel een opvallende plaats. Het is name lijk behalve om de mijnen die het om gevende gebied rijk is, de doorgangs- plaats naar Narvik. Een enkel spoor lijntje is de enige communicatie met Noordelijken streken en wie om een weg zoeken zou, die de onbewoonde vlakten van Noordelijk Lapland toegankelijk zou maken, zoekt tevergeefs. Zelfs geen voetpad vergemakkelijkt de schaarse op timist zijn tocht in de verlatenheid in de zomer, ’s Winters, dat wil dan zeggen van September-October tot eind Juni is het heel gemakkelijk om tochten door Lapland te maken op ski’s of per slee. Is de sneeuw echter eenmaal gesmolten, dan is bijvoorbeeld de dokter van Ki runa, die een patiënt in een Lappen- kamp wil bezoeken, aangewezen op een hefschroefvliegtuig dat hem overal brengt waar zijn hulp wordt ingeroepen. De openlucht exploitatie van de mij nen in Kiruna was voor ons iets heel nieuws en we vroegen ons met verba zing af hoe het mogelijk was dat hier 's winters als alle licht van de zon ver dwenen is, mensen werken. Een ant woord hierop kregen we van een Stock- holms ingenieur, die zelf jaren in Lap land had doorgebracht en ons vertelde van de excessen die dikwijls het gevolg zijn van een langdurig verblijf ia deze hel van duisternis. „Lapziek” noemt men dat en het is waarschijnlijk het best te vergelijken met Tropenkolder in Indië. Ons laatste echte warme maal ge bruikten we geheel onbewust in een mijnwerkerscantine, waar een paradijs van etenswaren op lange tafels lag uit gestald, die als sneeuw voor de zon ver dwenen toen er een grootscheepse aan val op werd gedaan. Pas toen we na an derhalf uur voldaan achterover leunden, drong het tot ons door dat we als af scheid van Zweden de Staat voor een forse maaltijd hadden opgelicht en zon der hier lang verdriet van te hebben betrokken we een fraai bed in de jeugd herberg, om die nachtrust op te doen die nodig was om een tochtje in de rim boe voor de volgende dagen mogelijk te maken. Overleden: Simke Jonkmans, 69 jr., eebtgen. van Sjoerdtje van Gelderen; Tjebbe van der Meer, 76 jr., wedn. van Sijboutje Akkerman, van Doniawerstal; Jtoke^uWemDoUw^tze^Martrasd^s'jr” broek wojdenjezet. De breedte jan de echtgen. van Tietje Veltman; Allda Martha Deen, 5 dagen van Bovenkar spel. WYMBRITSERADEEL, van 18 tot en met 24 Mei 1952. Geboren: Wijbe z. v. Gerrit Wijnja en Jantje Lanting te Nijland; Hedwig Jo hanna d. v. Bauke de Vries en Johanna Berendina Nagelhout te Woudsend; An dreas Gerardus z. v. Gerrit Mledema en Petronella Martha van den Berg te Heeg; Jan Willem z. v. Egbert Veen- sma en Antje Bouma te Nijland. SNEEK, van 18 tot en met 24 Mei. Geboorten: Johannes z. 'v. Johannes van der Ven en Klaaske van Aalderen; Mattheus Petrus z. v. Franclscus Ronis van Daaien en Sijke Stellingwerf; Geer tje Anna d. v. Herre Ruiter en Grietje Hoekstra; Catharina Johanna d. v. Ger rit Slob en Wilhelmina Paulina Onvlee; Watze Gerrit z. v. Andreas Flach en Roslna de Vries; Grietje Hannie d. v. Cornells Visser en Hannie Koopmans; Catharina Zwaantje d. V. Berend Stoel en Cornelia Hortsing; Bauke z. v. Klaas Meester en Sietske Stobbe van Heeren- veen; Gerard z. V. Abe Schuurmans en Aaltje Verf; Wijtze Jacob z. v. Jllles Tjoelker en Wietske Berga; Bauke Do minions Maria z. v. Sjouke Vogelzang en Elisabeth Ettema van Nijland; Clara d. v. Wijbe Cnossen en Katharina Visser. Ondertrouwd: Germ Lageveen, 29 jr. en IJtje Cnossen, 30 j.; Rlemer Stel lingwerf!, 25 jr. en Cornelia Jacoba Jon- gejan, 22 jr. van ’s-Gravenhage; Johan nes Glashouwer, 25 jr. onlangs te Hln- delopen en Burkje Visser, 28 jr.; Broer Eekma, 22 jr. en Jentlna Jantje Bak ker, 19 jr. van Amsterdam; Willem Zandstra, 19 jr. en Tecla Reglna Deden, 19 jr.; Willem C-oen, 25 jr. en Hilda Vesseur, 25 jr., van Zwammerdam; Jentje Koenen, 25 jr. en Jacoba Wage- deze U zo goed staat? Dat kan, want net diè japon hebben wij voor U. Aparte dessins, vlotte modellen en prijzen in ieders bereik. 4. Laat de eerste keer het gras flink indrogen. Wanneer men wat ervaring heeft opgedaan kan men proberen na een kortere droogperiode te ruiteren. 5. Zet de bok stevig vast met beide eindschoren en plaats de poten niet te ver uit elkaar. Bij en vrij steile stand heeft men de minste kans op inwateren, waardoor schimmel en zelfs rotting kan ontstaan. De afstand tussen de poten moet op de grond ongeveer 1.20 m. zijn. 6. De onderste laag moet met de hand opgezet worden. In vele gevallen is het gemakkelijker, de derde legger van onderen zo lang weg te nemen. De laag moet vrij stevig zijn en daarom is het gewenst, hiervoor materiaal te ne men dat absoluut geen vochtige lokken meer bevat. 7. De volgende lagen kunnen met de vork worden opgebouwd. Van de hoek af te beginnen zet men b.v. op de twee de legger vier vorkvollen hooi, daarbo venop drie, daarop twee enz. Daarna doet men hetzelfde aan het andere uit einde van de ruiter. Men behoeft dan niet telkens heen en weer te lopen. 8. Heeft men zo de vorkvollen hooi dakpansgewijs van weerskanten op de leggers gezet, dan moet de laatste vork vol, die nog in het midden geplaatst wordt en die als sluitstuk dient, met zorg worden aangebracht. Zo kan een stevige ligging verkregen worden. Voor al de nok moet goed in elkaar sluiten, waarbij men er voor moet zorgen, dat deze niet te zwaar en te rond wordt. 9. Met het oog op de zon zou men de ruiters het best Noord—Zuid kunnen plaatsen, maar op onbeschut terrein is het, met het oog op het verwaaien, meestal beter ze OostWest te zetten. 10. Laat de ruiters minstens vier we ken staan. Broei is dan vrijwel uitge sloten. 11. Zet ruiterhooi niet bovenop pas gewonnen hooi. De kans op broei is dan groot. Het vorige jaar kwam alleen in die partijen ruiterhooi broei voor, die te vroeg waren ingeschuurd of die op vers hooi waren gezet. Sneek. L.S.C. speelde Zaterdagavond in het Sportpark haar eerste nederlaagwed- strijd tegen O.N.S.dat er in deze matige strijd in slaagde haar stadgenote met 13 te verslaan. Zij wist deze zege te behalen door enthousiast spel en de bij tijden aardige combinaties. LSC stelde hier maar een matig spelletje tegenover. Het spel van de blauwwitten was onzuiver en miste ook de stootkracht om tot doelpunten te komen. Voor de rust had O. Nassau dan ook het beste van het spel en na plm. 25 min. gelukte het midvoor Speel man een dekkingsfout in de LSC-defen- sie af te straffen, 01. De LSC-voor- hoede had intussen ook verscheidene aanvallen opgezet, maar door onzuiver plaatsen leverden deze voor de O.N.- defensie geen moeilijkheden op. Na de rust leek het er even op, dat LSC zich zou herstellen. Haar aanvallen werden nu tal rijker en na 20 minuten gelukte het r.buiten Dijkstra de gelijk maker te scoren, 11. O.N. weerde zich echter dapper en wederom zag Speel man kans voor zijn ploeg de leiding te veroveren. Het spel bij LSC zakte toen weer af, maar toch kreeg zij nog een prima kans opnieuw gelijk te komen. Linksbuiten v. d. Werf miste echter jammerlijk. Kort hierop, 10 mln. voor «sa

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2