Gure en harde wind bij tweede seriewedstrijd 19ül Kappie en het eiland Koeterwaal 63aS Q5oS 3”HB PINKSTER AANBIEDING Reizende tentoonstelling in De Blokhut Mla partij katoenen Fmeisjesmantels kleuterjurkjeS KANTONGERECHT SNEEK r I' r SM ÖPKNOOPPAKJES HET MYSTERIE M RESTANTEN wollen truitjes, meisjesblouses, bretel- Ki SKISOKJES EN ANKLETS MET LASTEX 90 in vele fraaie variaties van kleuren en dessins tegen onze bekende lage prijzen! RESTANTEN voorjaars-kleuterjasjes. Uitsluitend J PLUSFOUR-PAKKEN 6-13 jaar; in «fl 09 KAMPEERBROEKEN M TINO’S in vele kleuren en variaties, uni «w j SPEEL- EN L voor de kleuters v. 1 OPKNOOPPAKJES. Diverse soorten REGENJASSEN 6-13 jaar; katoen op PARTIJ WOLLEN SPORTKOUSEN KLEUTERMANTELTJES 5 JACKETS met capuchon; 5-1 3 jr; in satijn drill, m. ruitgarn., lange rits, elastiek in de rug. R STRAND- EN ZONNEJURKJE FEESTJURKJE in fibraan; aangeknipt K mouwtje. Fijne pasteltinten, leuke fantasiegarn. 0 KLEUTERJURKJES met het nieuwste vlindermouwtje; in vele fleurige wasechte 45-55 cm. 3.75 (REGENCAPES v. jongens 50-80 cm. Katoen op gummi. Woudsend gaat feesten Weinig deelnemers, vergissingen 5? Koningin keurt ontwerp- grondwetswijzigingnietgoed M.T.S.-ers kunnen naar Techn. Hogeschool Alcoholbestrijding bij snelverkeer BLAUWE (RAM Openbaar debat over de landbouwpolitiek op 12 Juni te Sneek Chauffeursdiploma en averij Uitspraken. 23 de FEUILLETON. •IJK 16 Wordt vervolgd. Of lc r De minimum-prijs voor aardbeien is dit jaar vastgesteld op 45 ct. p. kilo. Door anonieme brieven aan de mi nisterraad en de voorzitters der Kamer fracties kwamen de directie der Ned. Spoorwegen beleidsfouten bij het Spoor- wegbouwbedrijf ter ore. Dit heeft na een langdurig onderzoek tot ontslag van een aantal leidende figuren van dat bouw bedrijf geleid. Het betrof het bouwen van twee huizen resp. voor de directeur van het bouwbedrijf, die nu in de gelegen heid is gesteld ontslag te nemen en'Voor een andere functionaris. modellen. slechts J. te te r w» -Extra degelijke kwaliteit met grote borstzakken. -,n in vele kleuren specteur Vallentgoed voort: „Ik geloof niet, dat het een slechte keus zou zijn, wanneer U Verkruysen als helper nam. Hij is hier in de streek geboren, wel een tijdje weg geweest, maar dat hindert niet. Een flinke, intelligente, ijverige en betrouwbare kerel „Wilt U hem dan wel missen?” vroeg de ander met iets van argwaan. „Die houd ik hier toch niet”, was het antwoord. „De knaap zit te vossen voor z’n inspecteursdiploma en doet er nog van alles bij; die heeft hogere ambities dan hoofdagent. Criminaliteit heeft zijn speciale aandacht. Dat is een geboren speurder, collega, of ik zou me al heel zwaar moeten vergissen. De jongen is ongetrouwd, geen meisje, en kan zich helemaal inzetten Lp' 1 bleu, zwart. Een cadeautje fluit; 2-7 jaar; iq de nieuw Tijdens een eind April te Balkbrug gehouden openbare vergadering van de P.v.d.A. heeft de Minister van Land bouw, S. L. Mansholt, het chr.-hist. Tweede Kamerlid J. de Ruiter te Balk uitgenodigd tot een openbaar debat over de landbouwpolitiek. De heer De Ruiter had de bewindsman in een arti kel op een zodanige wijze over zijn be leid aangevallen, dat de heer Mansholt dit als een onredelijke verkiezingspro paganda kenmerkte. De heer De Ruiter heeft de hand schoen opgenomen, die Minister Mans holt hem heeft toegeworpen en de uit nodiging aanvaard. De debatvergadering zal op Donderdag 12 Juni a.s. te Sneek gehouden worden. Twee mannen hebben een overval gepleegd op de caféhouder Mejjerink aan de Staalstraat 2 te Amsterdam, die door twee schoten licht werd gewond. Een der mannen werd gearresteerd; de jong ste, die de aanslag pleegde, is voort vluchtig. H. M. de Koningin heeft het door de Staten-Generaal aangenomen ontwerp van wet tot het in overweging nemen van een voorstel tot verandering in de grondwet, strekkende tot handhaving van de minimumleeftijd voor het lid maatschap van de Eerste Kamer in overweging gehouden, meldt A.N.P. De Eerste Kamer keurde het ontwerp goed. H. M. heeft thans gebruik ge maakt van haar recht als staatshoofd om een ontwerp, dat de Staten-Generaal hebben aangenomen, niet goed te keu ren. Zij heeft daarvoor de term gekozen, dat zij het in overweging houdt. De man met het masker liep met de gillende maat en meester, die ieder aan één van zijn handen vast zaten, donkere nis in. „U ziet wat met hen is geschied, kapi tein!” zei Klit Klef. „Indien u met wat meer hoffelijkheid behandeld wenst te worden, raad ik u aan voor mij uit ook „Dit zal u spoedig duidelijk zijn”, be loofde Klit Klef. „Alles zal u klaar en duidelijk voor de geest komen te staan, indien u voor mij uit gindsen nis be treedt”. „Vooruit dan maar", zei Kappie. „Ik moet tenslotte ook weten waar de maat en de meester zijn gebleven!” De Tweede Kamer heeft een wetsont. werp aangenomen, dat bezitters van het einddiploma MTS toegang wil geven tot bepaalde afdelingen van de Technische Hogeschool. Deze afdelingen zullen nader door de minister ‘van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen worden aangewezen. De gegadigden zullen een aanvullend exa men moeten afleggen. Dit zal vooral betrekking hebben op de kennis van de moderne talen. De stand van het kabouterwerk is pok zeer aantrekkelijk, maar graag wilden we speciaal de aandacht vragen voor de afdeling van het werk van de Blauwe Vogels. U las waarschijnlijk wel eens over deze padvindstersgroep en weet dan dat de Blauwe Vogels padvindsters met een gebrek zijn, waardoor ze niet gewoon met de anderen mee kunnen spelen en werken. In de kleine stand op deze tentoonstelling ziet U nu enkele, met grote liefde voor deze kinderen uit gedachte hulpmiddelen, o.a. een morse- stelsel van kralen voor blinden, een vlag om in bed te hijsen, een sterrenkaart voor bedpatiëntjes, en in hout uitge zaagde bladeren voor blinde padvind- stertjes. Hier Is een maquette van een stukje bos met een met draden uitge zette speurtocht voor blinden, en wie het grote boek doorleest, dat een Blauwe Vogel geschreven heeft over het Blauwe Vogelkamp in 1951 in hun huis te Baarn, dankt het Ned. Padvindstersgllde van harte voor dit prachtige werk wat zij voor deze speciale groep doet. Wij hebben lang niet alles kunnen noe men wat er op deze tentoonstelling te zien is. Wie zich interesseert voor het werk van de Nederlandse Padvindsters raden wij aan nog vanavond een bezoek aan de Blokhut te brengen. De tentoon stelling is nog geopend van 810 uur. van de personenauto het verkeer in gevaar brengen, 10 of 5 d. h.Hendrikus V. te Arum: Met een bestelauto achteruitrij dend een voetgangster aanrijden, 5 of 2 d. h. -j- 20 of 10 d. h.Klaas de J. te Irnsum: Verkeer van een autoweg geen voorrang verlenen, 7.50 of 3 d. h. WOUDSEND. Verschillende verenigin gen alhier zullen een feestweek orga niseren onder de naam „Waldsein Oer- ein”. Deze zal gehouden worden van 20 26 Juli. Op Maandagavond zal de ope ning plaats hebben, Dinsdag is een boe rendag met concours van tuigpaarden enz. en ’s avonds een concours van mu ziekcorpsen; Woensdag volksfeesten, wielerronden, touwtrekken enz.; Donder dag kinderfeesten en ’s middags ge meentelijke schoolwedstrjjden, ’s avonds een bonte avond met een bekend gezel schap; Zaterdag sportwedstrijden met gymnastiekdemonstraties en ’s middags een voetbalwedstrijd. Ook staat er een etalagewedstrijd op het programma. Een grote tent zal aan honderden onderdak kunnen bieden. Een en ander zal nog nader per advertentie worden bekend ge maakt. „Jawel jawel”, onderbrak inspecteur Bakker, „maar ik had toch liever iemand met meer ervaring. Iemand die een blauwe Maandag bjj de politie is... al is hjj nog zo goedwillend...” „Dit is een uitzondering”, verklaarde Vallentgoed met vuur,* „de jongen heeft voor onderwijzer geleerd, is dat ook nog een tijdje geweest in die beste tijd van kwekelingen met acte, maar hjj wou al tijd al bij de politie. Maar tja, als een jongen hersens heeft, kan ie toch geen politle-agent worden? Dan moet er minstens een schoolmeester uit groei en!”, meende Vallentgoed sarcastisch. „En verder?” vroeg de ander. „In de oorlogsjaren ondergedoken, bij de K.P., verdienstelijk werk gedaan..." „Waarom zit hij dan nu niet bij de PRA of zo iets?” vroeg inspecteur Bakker, die een onverklaarbare, maar hartgrondige afkeer van de PRA had. voor-de-windse start gegijpt moest wor den, liep Hof echter snel op hem in en deze nam zelfs de leiding over. En hij had die nog met de finish in ’t zicht, maar moest na een spannende eindrace toch de vlag voor Alberda strijken. Jelle Zwart liep een grote achterstand op door het breken van het fokkeval en eindigde daardoor als laatste. Vrolijk,, de enige die met een paar slagen om de giek voer, verdreef Priester van de derde plaats, waardoor deze als vierde binnenkwam. Er waren ook vijf Valken. Het zouden er zes geweest kunnen zijn, maar Breu- ning kon geen bemanning krijgen. On handig manoeuvreren met de ballon bjj het ronden van de eerste boei kostte Schjjfsma, die de Amicitia van Miedema stuurde, de kop. De Leeuwarder Vis liep toen snel uit en was verder ongenaak baar. Schijfsma bleef tweede, de Boer nam de derde plaats over van Mr Qor- nelis, die daarna ook nog gepasseerd werd door v. d. Vegte (Leeuwarden) en dus juist het tegenovergestelde resul taat boekte als de vorige week. Toen was hij eerste, nu laatste. De volgende wedstrijd wordt 14 Juni gehouden. 50-8U cm. Natoen vH fcl”” Waterdicht-practisch-spotgoedkoop1 60 cm. Krol rokjes, kruipbroekjes enz, alles tegen zéér lage prijzen! Prima modellen en kwaliteiten tegen halve prijzen! 7 sterke voorjaars-tweed. Prima binnenwerk. 1 VI 3 bbKfl Iktfl 1e klas fabrikaat! 8 jaar I Qg U.S.A.-JACKETS 3-13 jaar; in zware jj jeans met sport-applique op de mouw. Water- afstotend, sanfor en kleurecht! 2 borstzakken VI I 3 met rits en 2 gewone zakken. 9 jaar W met achterzakken en Gabardine 8 jr. 3.95 W elastiek in de band. Extra zware jeans 8 jr 5,75 Alle maten en kleuren!.Padvindersriem 0.85 «I KAMPEERHEMDEN 6-13jr: in kleur- M rijke ruitdessins. Extra degelijke kwaliteit met b 9Bj0 *wee grote borstzakken. 10 jaar I en streepdessins. Fantastisch voordelig! Cl Mk H oottc 1.25 95 ct I U BRETELBROEKJES 4 2-5 jr. In diverse soorten vU Ejj kwaliteiten en dessins. Spot en spotgoedkoop! I TURN- OF VOETBALBROEKEN 4 7C Kï -J marine wit. 1 1 3 '•Wl die zelfde nis te betreden. Indien u zulks met kalme waardigheid wilt doen, zal u geen leed geschieden. U behoeft slechts mijne raad te volgen”. „Hm”, zei Kappie. „Je kunt mooi pra ten, maar ik zou wel eens willen weten, wat hier eigenlijk aan de hand is en wat wij hier moeten!” De K.Z.V. „Sneek” treft het tot nu toe niet met haar seriewödstrjjden. De eerste mislukte door te weinig wind, de tweede, die Zaterdagmiddag gehouden werd, door harde wind en koude. Toch was het niet onvaarbaar weer. In de Sneek-Week. wordt wel met nog meer wind gevaren. De voornaamste oorzaak van het grote aantal wegblijvers schuilt o.i. in de bepaling dat de slechtste wed strijd niet meetelt en men ook een niet gevaren wedstrijd als de slechtste mag beschouwen. Ook daarom is het aan te bevelen deze bepaling voortaan te laten vervallen. Risico’s van averij e.d. moet men nu eenmaal nemen In de sport. En die zijn voor allen gelijk. Bovendien weet men dan direct na iedere wedstrijd de stand. Nu beslist pas de laatste. In de Pampusklasse startten vijf deel nemers, van wie Bakker en Sustring zichzelf reeds in de eerste route uit schakelden. Zij sloegen de boei in de Gauwster Hoppen over die speciaal was uitgekozen om een groot kruisrak In de baan te krijgen. De boot van dokter Nieuwenhuis kreeg te veel water over, zodat alleen de Jong, die te laat vertrok ken was, en van Foeken de race uit zeilden. Hoewel ernstig bedreigd gelukte het de Jong zijn voorsprong te behou den. De 16 m2 klasse, die eveneens vijf starters telde, leverde nog magerden re sultaat op. Amsterdam (stuurman in de Elja van H. van Dijk) en Dirk de Haan maakten dezelfde fout als hun collega’s in de vorige klasse. Bouke de Haan startte te laat en staakte de strijd en van Reekum zeilde de mast overboord. Zodoende bereikten alleen de Gebr. Bak- der de eindstreep. De Regenbogen gaven een slechte start te zien. Alleen Alberda vertrok op tijd wat hem een flinke voorsprong op leverde. Na het ronden van de boei in Gossepalen, waar in verband met de „Ik begrijp het”, antwoordde inspec teur Vallentgoed. „En ik voel me heus niet op m|jn tenen getrapt. We merken best, dat je aan zo’n zaak eigenlijk uit sluitend bezig moest kunnen zijn en U weet hoe dat gaat, wanneer je tegelijk met honderd andere dingen je moet be moeien. Ik ben bljj, dat U zich speciaal op deze zaak toelegt. Wat mij betreft, kunt U rekenen op alle medewerking”. „Dat vind ik prettig", zei de Amster dammer met onverwachte hartelijkheid, „er is vaak zoveel beroepsnajjver en ik merk wel eens dat m’n plaatseljjke col lega’s het als een soort brevet-van-on- vermogen zien, wanneer wij ons met de zaak gaan bemoeien. Maar als ik me niet vergis, inspecteur, betreft het hier een zaak die belangrijk genoeg is, dat w|j er onze aandacht aan wijden, en Uw collega van Sassenheim was het daar over geheel met me eens”. „U hebt het over de bloembollen streek”, bracht Jochem bescheiden in ’t midden, „maar is het U wel opgevallen, dat het eigenlijk alleen betreft het tram-traject KlinkenbergerbrugBen- nebroek?” Inspecteur Bakker keek verbaasd de jonge man aan. „Ik zal me wat duldeltjleer attakMk- ken”, ging Jochem voort: „vindt U het niet toevallig, dat al die overvallen naast de trambaan plaats hadden?” „Daar lijkt me de verklaring wel voor te vinden”, antwoordde Bakker enigs zins sarcastisch. „Aangezien de grote weg nu eenmaal langs de trambaan loopt, kan ’t moeilijk anders, nietwaar?” „En vindt U het ook niet opvallend”, vroeg Jochem, niet uit ’t veld geslagen, „dat de verschillende slachtoffers, hoe wel ze maar weinig méér weten, toch nog min of meer vage herinneringen Toen Jochem het bureau van zijn chef binnenkwam, trof hjj daar een onbeken de aan: een niet meer jonge man met borstelige wenkbrauwen, een enigszins vooruitstekende onderlip, onderzoeken de grjjze ogen, uit een kromme pjjp grote rookwolken blazend. „Dit is inspecteur Bakker van de Rtjksrecherche”, introduceerde de in specteur de vreemdeling. „Meneer Bak ker dit is de hulpagent Verkruysen, die in deze zaak nogal actief is geweest en U misschien dingen kan vertellen, die ik zelf wellicht over het hoofd heb ge zien”. Hjj wenkte Jochem naar een stoel en vertelde, dat de Rtjksrecherche opmerk zaam was geworden op de overvallen, die de laatste tijd in de Bloembollen streek hadden plaats gehad. Men had in Amsterdam het denkbeeld opgevat, een speciale ambtenaar met het onderzoek te belasten. „Begrijp me goed”, viel de heer Bak ker de inspecteur in de rede, „dit is geen achteruitzetting van het Lasser politiecorps of welk corps ook. Maar U weet zo goed als ik, dat in zulke zaken, het plaatseljjk politiecorps een te stroef werkend apparaat is, vooral wanneer de misdaden zich over meer gemeenten uit strekken”. In een vijftal plaatsen: Sneek, Har lingen, Franeker, Leeuwarden en Hee- reriVeen heeft men pas geleden een nieuw propagandamiddel van de V.A.S. (Ver. Alcoholbestrijding bij Snelverkeer) kunnen zien, nl. een kapotte auto met opschriften als: „Veilig rijden, drank vermijden!” en „Minder alcohol minder risico!”. Hoewel het aantal ongelukken met chauffeurs en motorrijders, die on der invloed een ongeval veroorzaken, in Friesland gelukkig afneemt, wordt dit met bromfietsberijders en fietsers vrij- wat hoger. Daarom besloot de provin ciale V.A.S. dezer dagen in een ver gadering, die werd gehouden met de sub-commissies uit bovengenoemde plaatsen en Drachten, de propaganda met onverminderde kracht door te voe ren. Dit zal geschieden plaatseljjk bjj verschillende gelegenheden als feestwe- ken enz., maar ook zo mogelijk op één dag in de a.s. herfst, als er over het hele land door de vereniging „Vei lig Verkeer” een z.g. verkeersweek wordt gehouden. Geslaagd voor het Chauffeursdiploma „C.C.V.” (Contactcommissie Chauffeurs Vakbekwaamheid) voor „eigen vervoer" de heren H. Bakker, Koudum; A. van Stralen, Sneek en B. Berger Sneek; J. P. Deen en J. de Vries Joure. hebben, dat ze een tram gezien hebben vóór het beslissende ogenblik?” „Ook dèt kan ik nog niet zo verwon derlijk vinden”, bromde de inspecteur wat ongeduldig. „Hebt U er wel aan gedacht, dat er op de uren der verschillende aanslagen, volgens de dienstregeling, geen trams meer rijden?” „Wat wil je toch met die tram in formeerde de Amsterdamse inspecteur enigszins kortaf. „Dat weet ik zelf nog niet”, ant woordde Jochem en begon voor de beide verbaasde politiemannen een theorie te ontwikkelen, die hij zich op vrjj wankele gronden had gevormd, maar die hen toch, tenslotte, in een nadenkend zwjj- gen Het. „Het Ijjkt me rjjkelijk fantastisch”, meende tenslotte inspecteur Bakker. „Maar wèl de moeite van een onder zoek waard”, voegde inspecteur Val lentgoed er aan toe. „A propos, werkt U in deze zaak geheel alleen?” „Ja, totnogtoe wel”, was het ant woord. „Ik moet er een flinke kerel uit de buurt bjj hebben, die de streek kent ,als zjjn broekzak’*)' ’Ik denk, dat Verkruysen hier niets liever zou willen” waagde inspec teur Vallentgoed. En op dat moment verrees in Jochems hart een standbeeld voor z’n chef, dat niet licht meer van z’n voetstuk zou tuimelen. „Zoek jij de stukken voor die zaak van de inbraak bjj Baarenhorst eens bjj mekaar voor de zitting van morgen, Verkruysen”, zei inspecteur Vallentgoed. Jochem be greep de wenk en verliet het bureau, maar had lang werk om de stukken te ordenen, want zjjn gedachten draaide- als in een mallemolen in ’t rond. Toen Jochem verdwenen was ging in- Jelle G. R. te Exmorra: Baldadiglijk bij iemand achter op een rijwiel sprin gen. Berisping; Johan L. H. te Bols- ward: In een raamkozjjn zitten, ƒ3 of 1 w. t.; Folkert J. E. te Bolsward: idem; Hendrik J. J. te Balk: Geen rjjbewjjs, Berisping; Lieuwe S. N. te Sneek: Op straat voetballen, ƒ3 of 1 w. t.; Nam- men F. te Langweer: Niet voldoende uitwjjken, waardoor een aanrijding is ontstaan, 25 of 12 d. h. 4- ontzegging rijbewijs 3 mnd.; Roelof V. te Sneek: Zonder vergunning gelegenheid tot dan sen geven. Vrijspraak; Tjalling de H. te Sneek: Fietsen in verboden straat, ƒ4 of 2 d. h.; Antje R. te Sneek: idem; Ype S. W. te Bolsward: idem; Lieuwkje de J. te Harich: Niet voldoende rechts houden, ƒ3.50 of 2 d. h.; Rinke S. te Staveren: Rechts afslaan, waar dit ver boden is, ƒ5 of 2 d. h.; Johannes S. te Oosterend: Personenauto zonder num mer en letter, ƒ7.50 of 3 d. h.; Jan de W. te Sneek: Fiets zonder bel, 2.50 of 1 d. h.; Albertus S. te Sneek: idem; Hendrikus A. te Bolsward: Fiets zon der koplicht, ƒ3.50 of 2 d. h; Marten B. te Sneek: idem; Johan P. te Sneek: Fiets zonder achterlicht, 3.50 of 2 d. h.; Hendrik A. te Sneek: idem; Minne S. te Schamegoutum: Personenauto zonder stoplicht, ƒ6 of 3 d. h.; Jan K. te Sneek: Vrachtauto zonder reflecto ren. ƒ5 of 2 d. h.; Johannes de V. te Workum: Geen rjjbewjjs, ƒ20 of 10 d. h.; Gerrit K. te Rauwerd: Motorrijwiel zonder koplicht en geen rjjbewjjs. 2.50 of 1 d. h. ƒ12.50 of 6 d. h.; Lijsbert S. te Sneek: Fiets onbeheerd laten staan 5 of 2 d. h.; Julius B. te Sneek: idem, ƒ4 of 2 d. h.; Jan K. tf Sneek: Wateren op de openbare weg, ƒ3 of 2 d. h. Berend V. d. B. te Leeuwarden: Niet goedgekeurde gewichten in voorraad hebben, ƒ4 of 2 d. h. verb.verkl.; Ane v. d. L. te Wommels: Onbevoegde- Ijjk de spoorbomen openen, 5 of 2 d. h.; Jan B. te Sneek: idem; Janneke D. te Sneek: idem; Ulbe Z. te Langweer: Schip zonder meerlicht, ƒ5 of 2 d. h.; Uiltje v. d. M. te Workum: Linksaf slaan, waar dit verboden is, 5 of 2d. h.; Sietse O. te Oldeouwer: Vee langs de weg drijven en niet voldoende in de macht hebben, ƒ7.50 of 3 d. h.; Heere G. te Sneek: Geen handen aan ’t stuur. Vrijspraak; Johannes de B. te Heeren- veen: Personenauto met slechte bedrjjfs- rem, ƒ25 of 12 d. h.; Gerben D. te Wit- marsum: Fiets zonder verlichting, 2 X ƒ7.50 of 2 X 3 d. h.; Johannes T. A. te Heeg: Motorrjjwlel zonder kenteken, ƒ5 of 2 d. h.; Wabe S. te Spannum: Een dolkmes bij zich hebben. Vrijspraak teruggave; Komells J. te Makkum: Een woonschip bewonen, zonder dat daarin een vergunning was opgehangen. ƒ4 of 2 d. h.; Thomas Y. te Lemmer: Over de spoorbaan lopen, ƒ3 of 2 d. h.; Jan S. te IJlst: Met een hond naar kie vitseieren zoeken, ƒ4 of 2 d. h.; Auke de L. te Koudum: Een paard in ander mans land laten lopen, 20 of 10 d. h. Hielke H. te Woudsend: Woning betrek ken zonder vergunning, ƒ30 of 15 d. h.; Rients de J. te Sneek: Geen werk boekje hebben, 10 of 5 d. h.Gerben v. d. V. te Abbega: Ondermaatse palingen in voorraad hebben, 20 of 10 d. h.; Sible v. d. P. te Molkwerum: Vissen met verboden vistuigen, 25 of 12 d. h. v.v.; Wabe B. te Sneek: Met een ’•v tn veie im^u.-.. en variaties, uni streepdessins. Fantastisch voordelig! Naar grootte 1.25 95 ct kwaliteiten en dessins. Spot-en spotgoedkoop! TURN- OF VOETBALBROEKEN 4-9 jaar; in sterke katoen; rood, marine, wit, bleu, zwart. Een cadeautje!Alle maten -- met koord en nun, de nieuwste kleuren. Zéér sterke kwaliteit Americanvas; was- en kleur- iecht, extra voordelig! 4 jaar en kwaliteiten. Uitzoeken!Alle maten gummi; sterk, waterdicht, voordelig! 8 jaar 1 nriizen I Restanten, uitsluitend de mooiste Ook in de grootste maten. in zuiver wollen velours; geheel gevoerd; 1 fraaie garnering45-60 cm,thans Waterafstotend en sanfor. Exeptioneel! 7 jr d MEISJESJURKEN in fraaie zonnig be- drukte katoenmet 't nieuwste vlindermouwtje. 2 90-100 cm. 5.90 Zéér bijzonder’ j 75 - 85 cm. 4.9055-70 cm, M met losse bolero, in kleurrijke dessins, énig A model m. leuke garnering. 90-100 cm. 7.90 75-85 cm. 6.9055-70 cm. 9 90-100 cm. 8.90 K 75 85 cm, 7.90 60-70 cm. S 'n schattige reversible noppé met zakje lp--45-55 cm. slechts tnran...--1 60-100 cm. puchon; poplin op gummi; veje kleuren. Exeptioneel! 60-70 cm. en meisjes. Wat er al zo te zien is op deze ten toonstelling van werkstukken van het Nederlandse Padvinstersgilde Misschien leest U bij het binnenkomen wel direct de opschriften van twee borden: „Alle P.V.-organisaties, aangesloten bij de Wereldbond, nu al 30 landen, hebben de zelfde richtljjnen, dezelfde wet en be lofte, want samen willen zij dit devies trachten na te leven”. En op het andere bord: „Ik ben een schakel in de gulden liefdeketen die de gehele wereld omvat en Ik moet mijn schakel glanzend en sterk houden!” Het internationale ka rakter van de Padvindstersbeweging wordt op deze tentoonstelling prachtig uitgebeeld in 30 eenvoudige poppen, ge kleed in de uniform die in haar land door de padvindsters gedragen wordt. Ook is er een bjjzonder mooi verzorgd album, waarin foto’s en insignes van padvindsters uit alle aangesloten landen verzameld zjjn. Natuurljjk hebben de organisatoren van deze opvallend goed verzorgde ten toonstelling niet vergeten aandacht te vragen voor het nationale werk van het Padvindstersgilde. Daar Is prachtig fotomateriaal, drukwerk, en niet te ver geten de handenarbeid, die zeer de aan dacht van de bezoekers trekt. Wjj zagen een vlaggenparade uitgebeeld, een mo delkamp met keuken, latrines, pagode- vuur, houtvoorraad, een natuurgetrouwe uitbeelding In karton van het Padvlnd- stershuis Buitenzorg in Baarn, en een Inzending van de waterpadvindsters, com pleet met kleine bootjes, om van te wa tertanden. Dan nog het gewone kleinere clubwerk, wat overigens ook gezien mocht worden. Totem’s met prachtig houtsnjjwerk, eikelpoppetjes, logboeken geschreven door de padvindsters, enz. S3 stoffen en dessins,45 K REGENMANTELTJES H met cap 90-100 cm. 8.90 75 - 85 cm. 7.90 f beige en grij» tegejr J .ii

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 6