Wê'dsein Oerein SI Predikbeurten Li IVOROL L I 1 II “SNITSER FEMERK E M a I Sneek Examen Middenstands diploma te Sneek H Gerechtshof Leeuwarden Gaasterland- W andeltocht I Dorpenkaatswedstrijd Schoolreisjes Chr. Nat. School Gaastmeer HAMEA Zonnefilter voorkomt en HAMFA urandlotion geneest zonnebrand. Geslaagd Het neusje van de zalm... En .niet duurder dan andere. Gevonden voorwerpen Wymbritseradeel De derde ronde van De Vierdaagse Gevonden voorwerpen De Turnser Alden fan Dagen op reis Reiske lepenbiere Legere Skoalle Drylts Nieuws voor de T.G.P.’ers Finale verkoop Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Draaisma, gelmesje, Donderdag 31 Juli. I Wielerronde en touwtrekken. i 1 aan het Politie- le. ZONDAG 27 JULI 1952. 2e. 3e. tl Advertentie L M. Festival. uur I I bij Engels het examen voor 1 Advertentie 1. M. ADVENTSKERK (Zevendedag» Adventisten). Sabbat (Zaterdag) Kerkdienst 14.30 uur Gebouw Nieuwbuurt 31. Te Leeuwarden slaagde voor de hoofd akte de heer K. Minnema van Sneek. Zo langzamerhand komen wij weer in de internationale sfeer. Tegen de tijd dat èn de lammetjes en de kalveren verdwe nen zijn, komen ze weer opdagen de ladies en gentlemen, de messieurs en mesdames, de madchen und knaben en 'noem maar op. In deze dagen kunt u alle talen ter wereld op onze veemarkt vernemen, alle soorten kleding en kap sels bewonderen en tevens kunt u de reacties van de knapen beluisteren, re acties die wijzen op ervaring en slag vaardigheid. Ze draaien hun hand niet cm voor welke wereldtaal ook en geven ieder die het woord tot hen richt, recht lustig partij. Het spreekt vanzelf, dat wij met onze microfoon vooraan in de strijd staan. ’t Begint al bij onze controleur Thijs. Te Gouda is de zakkenstopperij van de fa. G. J. de Jong Zoon met machines en al in vlammen opgegaan; schade vijf ton. blauw-rose kin- Kloosterdwars- te 1 2 ui Sta spo Caf De om me< r AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. Not 9 J van c< Twi van Pos th et div. reai schi bra: stof nac linn the< emi Voc gou BE! van tali 5 1 t I Not 7 J Pet NE GR 2. BU 3. Rei W. Bea per te P. te de R. J Wij maken de liefhebbers van de wan delsport nogmaals attent op de Gaas- terland-Wandeltocht van V.V.V. aldaar op Zaterdag 9 Augustus a.s. De route van deze 25 K.M. lange tocht loopt door een van de fraaiste bosgedeelten van het aan natuurschoon zo rijke Gaas terland. De start en de finish is te Balk en iedere deelnemer of deelneemster ontvangt een fraai herinneringskruis. Voor startkaarten en andere bijzon derheden verwijzen wjj naar de adver tentie in dit nummer. Mej. A! M. S. v. d. Berg te Sneek is geslaagd M.O.-A. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Woudsend: 11 uur Ds. N. Benschop. Workum: 9.30 uur Leesdienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. GEREF. KERK. Oudega (W.): v.m. 9 uur Leesdienst; ’s avonds 7.30 uur Ds. S. van Popta, van Rijswijk. De 30-jarige koopman Catharinus J. B., te Leeuwarden geboren, maar thans gedomicilieerd te Rotterdam, werd door de Rechtbank te Leeuwarden, ter zake van diefstal met braak veroordeeld tot 3 jaar en 6 mnd. met aftrek. Verdachte vond deze straf te hoog en tekende appèl aan, maar succes had hij niet. De Procureur-generaai bij het Leeuwarder Gerechtshof achtte de straf te laag en vorderde 4 jaar met aftrek. Aan ver dachte was ten laste gelegd te Franeker te hebben ingebroken in een perceel aan de Noord en zich toen 1000 te hebben toegeëigend. In Sneek stal hij f 300 en diverse goederen ten nadele van de heer N. J. de Vries en omstreeks 11.000 ten nadele van de heer J. Dijkstra. Ten slotte heeft verdachte zich te Franeker schuldig gemaakt aan het wegnemen van 40 planken toebehorende' aan de Meubelfabriek „Fristho”, BAPTISTEN GEMEENTE. 9.30 en 5 uur Ds. Ph. Lindeman. ’s Avonds 8 uur Jeugdbijeenkomst voor de leeftijd van 17 jaar en ouder. Vrijdagavond 8 uur Bijbellezing en Bid stond. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia 10 uur Ds. A. ï’aber, Boksum. NED. HERV. KERK, SNEEK. 10 uur Ds. H. van Niel. 5 uur Dr K. H. Siccama. In beide diensten extra collecte voor Eist (O.B.) Klederindustrie” te Doetinchem mej. W. Vanmorgen~hoorden w^ hem: „Passeer Rollema alhier; te Amsterdam voor de acte nuttige handwerken mej. L. Reit- sma te Folsgare, beiden opgeleid door t-s t t i r. Na een seizoen van hard werken is de vacantie aangebroken en beginnen wij weer 1 September. Het bestuur hoopt dat ieder dan volkomen is uitgerust en vrij van verkoudheid (Workum) op de les zal kunnen verschijnen. Aan de re ductie op het betaalde geld voor den Haag wordt gewerkt. Te zijner tijd horen de leden daar wel meer van. De op komst voor Terhome was niet zo dende rend. Dat kwam zeker door de harde wind. Een prettige vacantie wordt je ge wenst en tot ziens op de eerstvolgende les. Het Bestuur. Geslaagd te Leeuwarden voor het hoofdakte examen: de h.h. G. P. Brou wer (B), Westhem; T. Harder (B), Sneek; A. Cnossen (B), Hommerts en D. Woudstra (A), Oudega (W.). 1 nylonkous, terug te bekomen bij H. Jorritsma, te Jutrijp no. 34; 1 paar gele bretels, Postcommandant Rijkspol. Nijland; 1 militaire broekriem, Reijenga, kapper te Woudsend. mijnheer, met uw dame”, dat waren gewone mensen, zoals u en ik. Maar even later sprong ie in de houding, stak mevr. ~D.**ïjsseïstein—Groninger alhier, hoofd en hand door z’n valluik en riep Volksspelen. De tweede feestdag, Woensdag, bracht eerst de volksspelen, ’s Morgens voor de leeftijd variërend tussen 12 en 25 jaar, terwijl er ’s middags ook spelen voor ouderen waren. Uitslag Flesrollen, meisjes 1316 jr.: le pr. A. Dijkstra; 2e pr. G. Dijkstra; 3e pr. Geeske Bergsma. Hardlopen met hindernissen jongens tot 16 jr.: le pr. Age Bouma; 2e pr. Jan Pasma; 3e pr. Rients de Boer. Behendigheidsbalgooien, dames 1625 jr.: le pr. Sj. Lijklema, A. v. Brug; 2e pr. Houkje Bouma, Tiny Agter; 3e pr. Joh. Douma, Lolkje Dou- ma. Hardlopen met hindernissen, dames: le pr. Douwina Osinga; 2e pr. Tiny Ag ter; 3e pr. Siep de Jong. Bussenspel heren, 1630 jr.: le pr. Folkert Hoger huis; 2e Klaas Rijpma; 3e S. Jellema. Hardlopen met hindernissen, mannen 16 30 jr.: le E. de Jong Kzn.; 2e Bouke Lijklema; 3e P. v. d. Kooi. Behendig- heidswedstrijd dames en heren 1680 jr.: prijzen algemene tractatie voor de dames, daar het zwakke geslacht in alle rubrieken de sterkste bleek te zijn. GAASTMEER. Maandag maakte: de leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 der Chr. Nat. School alhier een school reisje. Om negen uur werd gestart met bestemming Oranjewoud. Hier vermaak ten de kinderen zich de gehele dag in speeltuin, doolhof enz. Ze keerden om plm. 7 uur welgemoed weer in het dorp terug. Donderdag was het de beurt voor de klassen 4, 5, 6 en 7. Deze startten om 6 uur. Via de Noord-Oostpolder werd naar Kampen gereden, waar werd ge pauzeerd. In Nunspeet vermaakten zij zich op de heide; te Rhenen werd Ouwe hands dierenpark bezichtigd en de Greb beberg. Voorts werden Arnhem en Apel doorn nog met een bezoek vereerd. Na in Oranjewoud voor ’t laatst nog een: getracteerd te zijn, keerden de kinderen om 11 uur zeer voldaan over de goedge slaagde reis weer in Gaastmeer terug. De Vierdaagse is Dinsdag weer te Nij megen begonnen. De eerste dag startten van de 10400 ingeschrevenen ruim 9800 Ook de wielerronde bracht heel wat publiek op de been en er is ook zeer ge noten. Er was spanning in de strjjd, on geveer 25 premies werden uitgeloofd. A. Dekkers uit Meppel viel al spoedig uit wegens het breken van een pedaal. Als eerste ging door de finish K. Wiltjer, Groningen; 2e C. Nijkamp, Harlingen; 3e D. Kooistra, Groningen; 4e Zevenber gen, Groningen; 5e M. Spijkerman, Gro ningen; 6e J. Charisius, Leeuwarden. Na deze sensatie was er weer een nieuwe en wel op het sportterrein, waar werd touwgetrokken. Ook deze wedstrijd was zeer spannend, vooral toen het om prijs en premie ging. De prijzen werden als volgt gewonnen: le pr. Groep Pun ter, Terzool; 2e pr. Groep W. Koning; 3e pr. Groep Hamminga; 4e pr. Groep Rodenburg, v. d. Meulen (Staveren) kreeg een extra prjjs van ƒ10.Het was reeds na middernacht toen alles ge ëindigd was. Geslaagd voor Engelse Handelscor- respondentie (Ned. Ass.) de heer A. de Boer te IJlst. Opgeleid door de heer K. Grondman, Sneek. Geslaagd aan de Coupeursschool „De TURNS. Moandeitomiddei 21 July hawwe de Alden fan Dagen har jierliks reiske wer hawn. Oare jierren gyngen se altyd in hiele dei mei de bus, mar dit jier in middei mei 5 lükse auto’s. De reis gyng earst nel Rys yn Gaesterlün. Om goed 1 üre siet men hjir al oap de thé. Dêrnei gyng de reis oer de Lemmer en troch de N.O. polder nei Urk, hwer’t in hiele fiskersfloat ré lei om üt to farren. Fan Urk waerd oer Vollenhove nei Giet- hoarn riden. Hjir hawwe de üldsjes efkes echt puntere (sünder motor) Onder for- skate brechjes troch. It wie sa njonken- lytsen al aerdich let wurden en dêrom moasten se hjirnei wol gau nei hüs. Doe’t se om 9 üre yn Turns werom ka men, stie it korps fan Skearnegoutum al ré om har mei musyk yn to heljen. Nei oankomst hawwe de aldtsjes noch efkes by E. Smits kofjedronken en hat de foarsitter fan Doarpsbilang, de hear P. de Boer, oan alle minsken, dy’t meihol- pen hiene ta it slagjen fan dizze dei en joun, tank sein, foaral ek oan dyjingen, dy’t harren auto mei in chauffeur bi- skikber steld hiene. Ut namme fan de dielnimmers tanke de hear B. Piekema it bistjür fan Doarpsbilang foar it or- ganisearjen fan dizze reis en alle doarps- genoaten dy’t hjirfoar in bydrage jown hiene. DRYLTS, 22 July. It wie in üngebrük- like en in üngewoane dei dy’t wy foar üs skoalreiske ütsocht hiene, Moandei 21 July. It üngebrüklike lei him fansels oan üs en it üngewoane lei him oan de natür. Wy hiene it gefoel, dat wy dit jier noch nea sa’n moaije dei meimak- ke hiene. Alles wie öfpast. It waer net to hjit en net to küld, it wyntsje net to hurd en net to sacht. It wie kostlik waer. Gjin wünder, dat de „stemming” der fuort al yn siet. De reis wie nei Gaesterlan. Gaesterlan is moai, mar jo moatte it waer mei ha, en dat hiene wy. Hwat is der boartte yn ’e „speeltün”. Hwat hat de jeugd him ta de teannen üt formakke yn ’t wetter, dat suver waerm oanfielde. Gjin wünder, dat it jonge folkje der mar amper öfsjen koe. De dei wie samar om. En sa’n öfwikseling! De hinnereis oer Boalsert, by 't moaije stêdhüs lans, oer Parregea, Warkum, Koudum nei Warns. Der in noflik kuier- ke fan Laaxum nei ’t Reaklif mei it „Monument”. Underwyls in gesicht op ’t Yselmar, sa’t je it net faek ha. De hiele N. Hollünske kust tilde üt it wet ter. Je seagen Inkhuzen, Medemblik en tige fier fuort wie de tinknael fan de Qfsiütdyk. De skippen leijen heech op it wetter, de fearboat wie üngewoan düdlik to sjen. De weromreis gie oer Balk en Sleat en Spannenburg. By de hege brêge waerd efkes pausearre. Mei limonade en snoepkes waerden de reizi gers opkwikt. De brêge beklommen en genoaten fan it skitterjende ütsicht Sleatemermar, Lemsterbrekken, Kou- furde. En doe op hüs yn. Klokslach acht üre stiene wy by de Griff, tsjerke, hwer’t de musyk üs opwachtte en yn folie fleur troch üs stêdtsje brocht. In lyts üngefal, dat lokkich goed biteard is, hat efkes drige de fleur to dimmen, mar alles is goed öfroun en wy kinne mei tankberens op üs reiske weromsjen. Vrijdag 25 t/m Maandag 28 Juli. Ami citia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: ,,’s Nachts langs de weg.” Zaterdag 26 Juli. Chris Hofland’s ge zelschap met de kinderklucht „Dik Trom en z’n Aap”, in Amicitia. ’s Middags 2 uur. NIJLAND, 19 Juli. Ofschoon Zater dagmorgen regen en wind de derde dorpskaatswedstrijd dreigden te doen mislukken, brak in de loop van de mid dag de zon door en gaf kleur en fleur aan de wedstrijd, waaraan werd deel genomen in de A-klasse door 7 partu ren, en in de B-klasse door 14 parturen. Er werd over het algemeen goed ge kaatst, hoewel er nogal eens werd bui tengeslagen als gevolg van de -vrij krachtige, engiszins schuin op het veld staande wind. In de A-klasse werd de eerste prijs gewonnen door partuur no. 4: H. Schulp, Scharnegoutum (invaller voor de absente C. Lemstra), J. Boot- sma, Tirns en Watte Bruinsma, Wol- sum. De 2de prijs was voor partuur no. 2: W. Adema, Njjland, J. Schukken, Nij land en C. v. d. Meulen, Goënga. De prijs in de afvalronde was voor partuur no. 5: G. Adema, Wolsum, L .Ruiter, Tjalhuizum en J. Wiersma, Ijlst. In de B-klasse werden prijswinnaars partuur no. 6: Joh. Posthumus, Burg- werd, J. Dotinga, Goënga en Jeljer Bou ma, Hartwerd. De tweede prijs was voor partuur no. 13: S. Tjepkema, Burgwerd, J. Jellema, Scharnegoutum en H. Zein- stra, Blauwhuis. In de afvalronde werd de prijs gewonnen door partuur no. 12: B. Nijdam, Hartwerd, Joop Altenburg, Roodhuis en Jitte de Jong, Blauwhuis. Bij de in Den Haag gehouden exa mens der Coöp. Modevakschool Vereni ging slaagden o.m. de dames: voor cou peuse: A. Zoethout, Oosterwierum; voor onderwijzeres le gedeelte: Gr. de Jong, Warns; 2de gedeelte: M. Schuite- maker, Sneek; M. Huitema, Bozum; T. Nauta en J. Starkenburg, Oppenhuizen. Leerlingen van Modevakschool Krijten- burg, Sneek. Zaterdag 26 Juli. Z.O.U. Zeilwedstrijd bij ’t Paviljoen. Aanvang 2 uur. Na het concours-hippique werd alles gereed gemaakt voor de avond en wel voor het muziekfestival, waarvoor ook veel belangstelling was. ’s Avonds 7 uur had bij Indijk de opstelling plaats van de verschillende corpsen, waarna ze met een paar minuten tussenruimte afmar cheerden. Op het feestterrein sprak de voorz. der muziekver. Eendracht een welkomstwoord, waarna dadelijk werd aangevangen met spelen. Door de enor me belangstelling was het moeilijk om de nodige stilte te handhaven, maar al les had toch een vlot verloop. Na afloop werd aan alle corpsen een medaille aan geboden met inscriptie en voor het best spelende corps was nog een lauwertak beschikbaar gesteld die naar Concordia (Balk) ging. GEREF. KERK, SNEEK. Noorderkerk Oosterwijk: 8.30 uur Ds. J. M. Spier, Z. 42; 2.30 uur Ds. J. C. Hagen, van Leeuwarden. Noorderwjjk: 10 uur Ds. J. C. Hagen; 5 uur Ds. H. Pol van Boskoop, Z. 42. Zuiderkerk: 9.30 uur Ds. H. Pol; 5 uur Ds. J. M. Spier, Z. 42. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. 9 en 2.30 uur Ds. N. Benschop. CHR. GEREF. KERK. 9.30 en 5 uur Ds. W. Ruiter. Scharnegoutum: 9.15 uur de heer W. Nauta, van Sneek; 1.30 uur Ds. H. v. Niel, van Sneek. Sandfirden: 9 uur de heer Meerholz, van Sneek. Terzool: ’s avonds 7 uur Ds. J. H. Bok- hove. Woudsend: voorm. 9.30 uur Dr L. J. Ca- zemier, van Schiedam; ’s avonds 7.30 uur Eerw. Heer S. Brouwer, van Me- naldum. IJsbrechtum: 10 uur Ds. Brink. IJlst: 9.30 en 2 uur Ds. B. Albada. Concert te Sloten door de Marine-kapel der Kon. Ma rine. Aanvang 8 uur. Zaterdag 9 Augustus. Gaasterland-Wan deltocht. Start en finish te Balk, DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: ’s Avonds 7.30 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Extra collecte Doopsgezind Gemeenschaps- werk. I Geslaagd op 22 Juli: E. Algra, Ried; F. A. Andela, Balk; M. Andringa, St. Jac. Parochie; xj. Attema, Makkum; xR. Aukema, Lemmer; A. Bakker, Hin- deloopen; xR. Bakker, Hindeloopen; T. Bakker, Scharnegoutum; J. Balt, St. Anna Parochie; H. de Boer, Tjerkwerd; P. de Boer, Lemmer; S. de Boer, Kou dum; B. Boonstra, St. Anna Parochie; J. Boonstra, St. Anna Parochie; J. Boonstra, Hemelum; H. Brattinga, Woudsend; G. de Bruin, Sneek; Sj. Bruinsma, St. Anna Parochie; H. van Dam, Warns; F. van Dijk, Leeuwarden; Tj. Dijkstra, Workum; xj. Elzinga, Kou dum; H. Faber, Hindeloopen; Tj. Fol- kertsma, Koudum; xB. Gerlofs, Oppen- huizen; A. Gietema, Tjerkwerd; D. Graafsma, Sneek; A. v. Groning, Oude- mirdum; xA. de Groot, Bozum; KI. Haagsma, Sneek; D. Hager, St. Anna Parochie; xS. Heinsma, Gaastmeer; P. Hemrica, St. Jac. Parochie; xj. Hit man, St. Anna Parochie; A. Hoekstra, Koudum; xA. Hofstra, Sneek; H. W. Homminga, Lemmer; H. Hoogeterp, Gaastmeer; J. Idsardi, St. Anna Paro chie; xH. de Jager, Hommerts; I. de Jong, Nijemirdum; xTr. Jongema, Sneek; W. Jongstra, Hemelum; xH. M. M. Keet, Sneek; Sj. Keulen, Oudemir- dum; xD. Klanke, Leeuwarden; G. Klijn- stra, Koudum; H. Koelmans, Vrouwen parochie; J. J. Lanting, Bozum; xTr. v. Leer, St. Anna Parochie; J. Leeuw, Lemmer; xE. v. d. Meer, Rijperkerk; H. Miedema, Berlikum; Ki. Muizelaar, Nijemirdum; Th. Muller, Hommerts; Th. Nieuwland, Workum; xA. Nijdam, Woudsend; St. Ottema, Nijemirdum; A. Epema, Rijperkerk. Geslaagd 59; afgewezen 13. De met een x voor de naam gemerkte candidaten zijn dames. Op 23 Juli slaagden alhier de volgen de 55 candidatenD. Plat, Vrouwen parochie; J. Praamsma, Hallum; M. Quak, Hemelum; R. Reinsma, Makkum; M. Reijenga, Idzega; F. Ritsma, Leeu warden; J. Rodenhuis, Oudebildtzijl; W. Roeda, Minnertsga; L. H. Rijnja, Wouds end; KI. Rijpma, Gtekerk; J. Schepen, Berlikum; G. Schiphof, Berlikum; xGr. Siebesma, St. Anna Par.; G. Sjoerdsma, Berlikum; xGr. Sloterdijk, Balk; M. v d. Sluis, Oudega (H.O.N.); KI. Snijder, Ou debildtzijl; C. Soyer, Sneek; G. Steen- sma, Berlikum; xA. Stienstra, Sneek; J. Stilma, Oosterend (Fr.); J. Suierveld, Tirns; D. Sijens, Berlikum; B. Tjalsma, Njjland; R. Tjerkstra, Sneek; K. Toorn- stra, Leeuwarden; H. Valk, Hemelum; C. Riemersma, Workum; F. Verbeek, Sloten (Fr.); xA. Vierstra—Boelstra, Sneek; xj. Visser, Koudum; F. Volkers, Sneek; xS. Volkers—v. d. Meer, Sneek; B. de Vries, Oenkerk; S. P. de Vries, Makkum; A. Wagenaar, St. Anna Par.; xE. v. d. Wal, Vrouwenpar.; N. Walda, Berlikum; Sj. Waltje, Nijezijl; xA. v. d. Weg, Wommels; A. Westerhuis, Molen- end; T. J. F. Wielinga, Leeuwarden; J. v. Wieren, Leeuwarden; xS. Wiersma, Hindelopen; W. Wiersma, Hindelopen; H. Willems, Workum; xF. Witzenburg, Rijperkerk; xM. Zandstra, Leeuwarden; J. v. d. Zee, Uitwellingerga; A. Zeilstra, Gauw; Sch. Zeilstra, Sneek; H. Zwaan, Staveren; xH. de Zwart, Sneek; J. Zwart, Minnertsga: J. Zijlstra, Uitwel lingerga. x Zijn dames. Afgewezen 11. Voor de akte handenarbeid slaagde te Groningen de heer C. Grunstra te Oude ga (W.). OUDEGA (W.). Geslaagd te Assen voor het diploma gezel-timmeren S. Reijenga te Idsega. WOUDSEND. Te Arnhem slaagde voor het P.B.N.A. diploma adsp. electro- technisch opzichter onze dorpsgenoot de heer J. Roukema. INTERKERKELIJKE SAMENKOMST Donderdag 31 Juli ’s avonds 8 uur Open luchtsamenkomst Schaapmarktplein en Steenklipplein. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. Zondag: 7.30 uur Bidstond; 10 uur Hei- ligingssamenkomst; ’s Avonds 7 uur Openluchtsamenkomst, Ged. Pol; 8 uur Verlossingssamenkomst, o. 1. v. Kapiteins van DeursenVeldkamp. Jeugddiensten: Zondag 12 u. Bijbelklas; 2 uur Zondagsschool; 5 uur Open- luchtsamenkomst voor kinderen het Park, Bolswarderweg. NED. HERV. KERK. Goënga: 1.30 uur Ds. J. Blonet. Folsgare: 9 en 1.30 uur Ds. J. Steenhui zen. Heeg: 9.30 uur Ds. Blanson Henkemans (Collecte Kerkv.); ’s avonds 7.30 uur Ds. van Niel. (Collecte Kerkv.) Offingawier: 9 uur Ds. J. Blonet. Oppenhuizen: 1.30 uur de heer M. Loot- sma, Evangelist te Drempt (Gld.) Uitwellingerga: 9 uur de heer M. Loot- sma, Evangelist te Drempt (Gld.) Oudega (W.): 1.30 uur Ds. Spaling, van Workum. Concours Hippique. Dinsdag 22 Juli. Dit was een dag voor Woudsend, die bij de meesten lang in herinnering zal blijven, daar het de eerste keer was dat zulk een concours hier werd gehouden. De ere-voorzitter, de heer B. K. Okma, opende de middag, tevens het begin van de feestweek Waldsein Oerein. Het is een geluk, aldus spr., dat de dingen die aangepakt moe ten worden, optimistisch zijn bekeken. Vooral bij de feestcommissie moet uit sluitend optimisme geheerst hebben, an ders werd er nooit een programma sa mengesteld als dit waarvoor we ons nu geplaatst zien. Wat een werk is hier aan vooraf gegaan, vergaderingen gehouden, grote en kleine moeilijkheden overwon nen. Spr. achtte het een geluk voor Woudsend dat we nog mannen hebben die zoveel initiatief en doorzettingsver mogen hebben. Spr. hoopte dat men deze feesten in de beste harmonie en onder mooie weersomstandigheden zou mogen vieren. Na het openingswoord richtte spr. zich nog tot hen die de commissie in verschillende zaken hebben voorge licht, de jury en de heer Spoelstra van Huizum die de algehele leiding van deze middag had, enz. enz. Daarna werd de leiding aan de heer Spoelstra overgedra gen. I. Tuigpaarden, limietklasse ƒ300. I. Adelbert, J. Offringa, Aduard; 2. Sil ver Streak, H. Boeve, Deventer; 3. Mi- leke, H. Tuinstra, Lucaswolde. H. Tuigpaarden Fries ras, nieuweling- klasse: 1. Digbrigje, S. W. de Boer, Hommerts; 2. Diada, Tj. de Boer, Bak huizen; 3. Joke, A. J. Koopmans, Oude ga (W.) III. Tuigpaarden, limietklasse: 1. Kapitein, H. Boeve, Deventer; 2. Erich, J. Offringa, Aduard; 3. Freddy, J. Geer- lings, Workum. IV. Tuigpaarden, Fries ras, limiet klasse: 1. Beitske, G. Folkertsma, Kou dum; 2. Esali, Tj. Zijlstra, Langweer; 3. Frida, P. Tolsma, Workum. V. Tuigpaarden, open klasse: 1. Gel- rus, E. Hemmes, Groningen; 2. Giola, H. Tuinstra, Lucaswolde; 3. Frits, W. K. van der Wal, Munnekeburen. VI. Tuigpaarden, Fries ras, open klasse: 1. Beite, E. Gaastra, Nieuwe- schoot; 2. Eke, H. D. Maat, Rohel; 3. Afke, F. C. Draijer, Molkwerum. VII. Tweespannen, tuigpaarden, open klasse: 1. Ebert en Gelrus, E. Hemmes, Groningen; 2. Erich en Adelbert, J. Of fringa, Aduard; 3. Rinko en Climax, J. Dijk, Roden. VIII. Tweespannen Fries ras, gespan nen voor chais en gereden door heer en dame in Fries costuum: 1. Afke en Wals- dame, F. C. Draijer, Molkwerum; 2. Beitske en Eiske, G. Folkertsma, Kou dum; 3. Beatrix en Eke, J. Gietema, St. Johannesga. IX. Tandems tuigpaarden: 1. Ebert en Gelrus, E. Hemmes, Groningen; 2. Othel lo en Alex, J. Offringa, Aduard. Tussen de bedrijven door gaf de heer Caspers een demonstratie met de hack neys José en Winston Cadet. Ook de heer van der Wal uit Munnekeburen ver scheen in de baan met Frits, gelijk met zijn dochtertje die de pony Jopie voor reed. Een zilveren beker, aangeboden door de Onderlinge Brandverz. Mij Woudsend voor het schoonste geheel in de twee spannen tuigpaarden werd gewonnen door de heer F. C. Draijer te Molkwerum met Walsdame en Afke. Ook de Coöp. zuivelfabriek „De Samenwerking” had een lauwerkrans aangeboden voor het schoonste geheel der bovenlanders, die de heer E. Hemmes met Ebert en Gelrus won. Door de dames juryleden werden aan de in Fries costuum geklede dames bloemen aangeboden, waarna nog een ererondje werd gereden. Daarmee kwam het einde van deze prachtig geslaagde middag. Voor de derde ronde van Sneek, op 30 Juli a.s. en waarin o.a. de beste ronderenners van Nederland van start gaan, bestaat veel belangstelling uit het gehele land en zelfs van over de gren zen. De manager-sportief Pierre v. Leeu wen heeft een aanbod gedaan de gehele Nederlandse Tour de France ploeg in Sneek te laten starten in een voorwed- strijd achter handelsmotoren of indivi dueel. Gezien de grote kosten hieraan verbonden, durft de Wielerver. Sneek dit evenwel nog niet aan. Verder hebben reporters van Belgische bladen verzocht direct na de wedstrijd telefonisch de uitslag van de wedstrijd te mogen ver nemen. De belangstelling voor de 3e Ronde van Sneek is dus dit jaar groter dan ooit tevoren. De organisatrice verzoekt het publiek dan ook zijn volle mede werking te willen geven door de pro gramma's van de wedstrijd te kopen, waarbij tevens de kans wordt geboden een aardig prijsje te winnen in de daar aan verbonden loterij. Deze prijzen zijn geëtaleerd bij fa. A. M. Sustring, Groot- za'nd. Een speciale beker is aangeboden door de heer Kracht, hoofd-inspecteur N.T.M. voor eerstaankomende Sneker renner. Was er de vorige jaren geen entree, dit jaar heeft het bestuur gemeend een kleine vergoeding te moeten heffen, daar gezien de inkomsten van de vorige jaren en de steeds groter wordende on kosten, het anders niet meer verant woord is een dergelijke wedstrijd te or ganiseren. Geluidsinstallaties moeten langs het gehele parcours worden op gesteld. Gezien de entreeprijzen in an dere plaatsen, staat Sneek steeds ver onderaan. De volwassenen betalen 0.25 incl. belasting en de kinderen tot 14 jaar 0.10. Het zal dus voor niemand een financieel bezwaar zijn deze wed strijd, waar geweldig om de fraaie prijzen zal worden gestreden te bezoe ken. De bewoners rondem het parcours die niet verplicht kunnen worden hun entreekaart te kopen word verzocht het programma te kopen, en voor de wed strijd geen niet-huisgenoten op hun do mein toe te laten. Gezien de lage entree prijzen zal dit hopelijk ook niet nodig zijn. Verder verzoekt de organisatrice de bewoners van het Sperkhem, die in het bezit van een vlag zijn, deze Woensdag middag 30 Juli uit te willen steken, om zodoende het parcours een feestelijk aanzien te geven. Ook een verzoek aan hen die bij controle en andere functies willen assisteren zich op te willen geven bij B. Bok, 2e Steenklipstraat 45, A. M. Sustring, Grootzand 6165 of Doeven- dans, drukkerij, Singel, alhier. Notaris Feddema veilde in hotel Strake finaal: het burgerhuis aan Koopmansgracht nr. 34 in huur bij Zoethout. Na 37 maal verhoogd te zijn werd koper D. van der Meulen qq voor 3950; de woning le Zomerrakbuurt 16 in huur bij F. Jasper. Na verschillende verhogingen werd dit perceel voor 600 ingehouden; drie woningen aan de Boschgracht ns. 7, 8 en 9. Bij samenvoe ging na 35 verhogingen gekocht door de heer J. Blok Fzn. "oor nader te noemen lastgever voor 1490. 26—27 Juli 1952. Dokter J. W. v. d. Zijpp, Stations straat 2, Telef. 2526 (b.g.g. 3000) van Zaterdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 10 uur. Apotheek: fa. F. M. de Jong, Grootzand 48. Vöor de Wijkverpleging heeft dienst Zuster H. Oppedijk, Jachthavenstraat 10 en voor de Kraamverpleging Zuster R. Posma, W. de Zwijgerstraat 88. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. „Cherchez la femme!” Kijk, dat waren lui van mijnheer de Gaulle. Nog geen drie seconden nadien kwam er een groepje jongelieden uit Duitsland; de controleur kwam meteen z’n lokaal uit stormen en vroeg „Ausweise bitte!” We meenten toen even een woordje te moeten zeggen, maar hij slingerde ons terug. „Nee, dat weet ik wel, daar kanne deze lui ook niks aan doen, maar sok? heww e se my wo' duzend keer •sraagt en ik kin der oek niks an doen”. De me.cc hen en zo streken neer bij Jaap met z’n biggen. Nu is Jaap een koopman tot in de toppen van z’n vin gers, je kunt bij wijze van spreken de stenen waar hij op staat, gloeiend ma ken en hem er met z’n blote voeten op zetten, hij zal gewoon doorgaan met z’n rede over de kwaliteit van z’n handel. Niets brengt hem uit z’n evenwicht. Maar vanmorgenai, vanmorgen! Hij was druk bezig en had Sjouke Dijkstra al op de tweede versnelling voor tien biggen, ja hij had ze by wijze van spreken al in de autotoen kwa men de madchen! Ze gingen dicht onder z’n gehoor staanhier één, daar drie en naast hem nog twee, meisjes, zo van de vei ling, fris en niet doorgedraaid. „En nou seg ik nog eenmaal wat”, hier heeft u hem, Jaap, hij staat zowat tegen Sjouke opgetornd, „en as ik dat gezegd heb en je neemt ze niet, kun je feur mien part naar de(wordt ver volgd)”. Hij hief na deze hartelijke woorden z’n hand omhoog, zou hem neerdreünen in Sjouke...,., toen zag ie I I 2 I de eerste. In plaats van te slaan, viel ie zowat tegen Sjouke aanen die „Hwat nou Jaap, jonge, wurdst net goed?” Toen zag Jaap de anderenen hij fluis terde: „Nim se allemaal maar mit Sjouke jonge, alle biggen maar’k hoef geen geld ook nie meer Hij ging zitten, plantte zijn pet in de goede richting en begon een gesprek met de meisjes die al maar lachten en plezier hadden. Twee vreemde heren kwamen filmen, zo maar; wie weet waarvoor mag het zeggen, de ene wees en de andere film de, hij dook dan met z’n oog achter z’n zoeker en beschreef al filmende een hal ve draai rechts. Het ging de heren wel, maar koopman Hotse, de man met een ijsbeer gezicht en een gouden hart, niet naar de zin. Hij lag tweemaal in hun schootsveld en kwam met kokende ogen naar de filmers toegestapt. We voorza gen een eveneens kokend incident en kochten een haring van Poiesz. „Ik soe wolris witte wolle hwerom dat jo my op ’e kyk sette!” De mij’- heer hield een sussende redevoering, maar Hotse begon met grof geschut. „As it foar de krante is, dan slaen ik dat ding oan grus, ’k Haw ienkear yn ’e krante stien en dat wie sa allerfor- skuorrendst, myn wiit biseach doe dat kykje en sei: „Hea Hotse, handel je jim- me nou ek al yn apen? Dat sadwaen- de! Nou ien fan beiden, ik der üt of jo der yn!” „Waarin?” vroeg de mijnheer. „Yn ’e fontein!” donderde Hotse Maar zover kwam het niet. Gelukkig maar. Want wij r-oesten naar Tine. Tine, vrienden, we hebben haar wat ver waarloosd, maar ze kwam, stralend als een prinses, op ons toe gehuppeld, met in haar kielzog een mager individu van het mannelijk geslacht. „Ut heeft wel wat lang duurt”, begon ze, „mar nou hew ik dochs un levens- gesel op ’e kop tikt!” Ze deed een greep achter zich, kwakte de jongeling voor ons neer en commandeerde: „Seg us, dag Ome! Toe, niet su furlegen wese! Binne je anders oek niet!" „Deze is niet zo apetijtelijk als Al bert”, meenden we. ,,’t Is een bleek neusje en z’n costuum is ook niet je dat!” De jongeling legde z’n hand op z’n magere borst, boog en kreunde: „Als het kleed niet fijn is, als het hart maar rein is!” „Koel, helder water!” eiste: A. f. S. Aangegeven in het tijdvak van 17 tot en met 23 Juli: geel sjaaltje. Brouwer, Parkbuurt 14; paar leren motorhand- schoenen, Huitema, 2e Oppenhuizer- dwarsstraat 5; oude herenfiets, kantoor Lemmerboot, R. Bockemakade; nieuwe khakikleurige rugzak, Muller, Kruize- broederstraat; bruin tasje, B. Hoekstra, Galigastraat; bos sleutels, G. de Groot, Kleinzand 42; oude geëmailleerde liter maat, Anneke Veenstra, Oosterdijk 26; leren motorbril, Veenstra, Rozenstraat 17; zilveren schakelarmband, de Vries, Kloosterdwarsstraat 28; zilveren ringe tje met steentje, Harder, Emmastraat 27plaquette in etui, kantoor Ge- meentereiniging; etui met kam en na- Tranendal 12; koopmansstok. Boot, Martiniplein 8; dubbele fietstas inh. kleding, Faber Koopmansgracht 75; zilveren kroonring Werkhoven, H. Sytstrastraat 6; meis jesfietsje, Kuipers, le Steenklipstr. 65; bruine beurs met inhoud, (gev. op Rijks weg 43 naar Bolsward), Politiebureau te Bolsward; contactsleutel, van Oosten, 3e Frittemahovenstraat 9; rose haar- strik, Slob, N. Noorderhorne 23; rose dekentje v. kinderwagen, van der Veer, N. Noorderhorne 28; grijze ballpointpen en zwart vulpotlood, F. Hiddinga, Nas sau Dillenburgstraat 9; zilverbon, Boer- sma, Priorstraat 23; donkere dam es glacé, Bok, H. Sytstrastraat 4; dames fiets, R.K. Jongensschool, Hooiblok- straat; badpak, -handdoek en -muts, Suierveld, Kapelstraat 9; sleutel, Poiesz, Ged. Po] 24; schaar, Gemeentereiniging kantoor; damesportemonnaie met in houd, de Jong, Marktstraat 4; hoofd doek, Glastra, Amaliastraat 2; rozen krans, Zijlstra, de Colignystraat 11; blauw zwembroekje, J. v. d. Wal, 2e Op- penhuizerdwarsstraat dersokje, de Vries, straat 7. Verder gedeponeerd bureau: donkerblauwe alpinomuts, shag- doos, wit kralen halssnoer, LSC-speldje, defect damesvulpotlood, haarspeldje, wit zakmes, rood meisjesvest, sleutelket- ti'nkje, leren hondenhalsband met riem, hangertje, bruine glacé, grijze ceintuur. Zaterdag 26 Juli. Kaatsver. Sneek. Grote Jongens Kaatspartij op het Martiniplein. Aanvang 1 uur. Woensdag 30 Juli. 3e ronde van Sneek.' 's Avonds 6.30 uur. Parcours Sperk hem.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2