Het wordt weer feest in Sneek Chr. Plattelandsvrouwen en -meisjes bijeen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 7e Jaargang No. 63 Vrijdag 8 Augustus 1952 J oetbal, zeilwedstrijden, volksdansen, licht en muziek Bioscoopnieuws Geslaagd Benoemd Gevonden voorwerpen AFSCHEID VAN DE PRESIDENTE Kinderverlamming SNEEK WEER LICHTSTAD Volksdansgroep Sneek dagen Amsterdammer in Twenthe Onderzoek drama bij Helmond Gouden Priesterfeest H. E. Deken van Galkom Kinderverlamming in W.-Duitsland Over twee jaar geen stoomtrein meer Overgeplaatst Redactie-adres: KLEINZAND 7 Telef. 2872 -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jongetje viel uit de trein Drie arrestanten vrij in Djakarta Sneeker Onderlinge krijgt een eigen kantoorgebouw De prijs van Wilkes Nieuwe studierichting te Wageningen Glazenwasser gevallen Ree gesignaleerd op roof uit Varkensmesters ernstig gedupeerd Nog meer ouden van op reis I Redacteur L. KIEZEBRINK een Autobestuurder in arrest gesteld. H.K.H. Prinses Irene vierde Dinsdag haar 13e verjaardag op paleis Soestdijk. Links de jarige Prinses in bewondering voor de aangebo den verjaardagstaart. In het midden H. M. de Koningin en de Prin sessen Margriet en Marijke. Marswedstrijd, Volksdansen en Vuurwerk. OUDEGA (W.). De heer H. Betten, wachtmeester te Eerste Exloërmond, is overgeplaatst naar Oudega (W.). OUDEGA (W.). Geslaagd voor onder wijzer de heer H. F. Jagersma te Apel doorn, voorheen clhier. onze H. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Maandagmorgen viel de zevenjarige Joop Wachner uit Amsterdam uit de sneltrein, die om 11.05 uur uit Stave ren vertrekt. Dit gebeurde tussen Molk- werum en Hindeloopen. Passagiers trok ken aan de noodrem, waarna de trein spoedig tot stilstand kwam. De jongen werd onmiddellijk naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. Hij maakt het nu goed. Onze oud-stadgenoo'. de heer Joh. de Jong te Zaandam is benoemd tot techn. ambtenaar aan het bureau van Ge meentewerken te Beetsterzwaag. Aan de Chr. school te Woudsend is tijdelijk als onderwijzer benoemd de heer M. G. Walinga te Heeg. Aneta verneemt dat drie van de zgn. „Westerling-arrestanten” op vrije voe- aen zijn gestelij. Het zijn A. W. Burger Jr., R. Haasjes en E. Hooper. Zij be vonden zicil sinds begin 1950 in gevan genschap. De Sneeker Onderlinge Brandwaar- borgvereniging heeft het woonhuis van de heer J. Halbertsma in de Hooiblok- straat aangekocht met het doel dit als kantoorgebouw in te richten. Hiermee zal een reeds vele jaren bestaande wens in vervulling gaan. V. Woensdag 13 Augustus zal men een deel van deze groep nl. de Skotsers voor het eerst kunnen bewonderen wanneer ze tijdens het grote concert enige oude dansen zullen demonstreren o.a. de „Skotse Trije” in nieuwe vorm. Tot nu werd deze prachtige dans in verschil- lerde vormen gedemonstreerd, het hing wel eens af van de leider en soms van de uitvoerende musici. Hier danste men hem met één, daar met drie rondo’s, weer een andere groep deed het zonder bet ,,Skuonmakk?>) e” of wel de krake ling werd gehalveerd. Door het streven der culturele commissie voor de volks dans is er nu eenheid gebracht in al die vormen, vele oude, storende melodieën zijn verdwenen, melodieën die weliswaar bij het volk in het gehoor lagen, maar waarvan de tekst geer zin en schoon heid bezat. Teksten als „Jelle, Jellé, hwerom süpstou sa” en ,,Ik zal nooit meer dronken wezen” horen er piet in thuis en gavèn, tezamen met de zo ver keerde opvatting dat „Skotse” zou be tekenen plof, plof, deze sierlijke dans een minder goede reputatie. Bekwame danscomponisten hebben gezocht naar andere en betere motieven, motieven vol kleur en rhythme en waarvan de mu ziek op behoorlijk peil stond. Het is hun gelukt om uit de vele oude skots- m’otieven een dans samen te stellen die Internazionale vraagt 40 millioen lire (228.000 gulden) voor zijn Nederlandse ster, Faas Wilkes. Ofschoon bericht is, dat Roma belangstelling heeft voor Wil kes, is er nog geen overeenkomst ge sloten, omdat de prjjs te hoog geacht wordt. Verwacht wordt echter, dat de onderhandelingen zullen worden voort gezet. Aan de jeugd is ook gedacht. Die kan zich Vrijdag middag amuseren bij „Sjors van de Re bellenclub”, op te voeren door een Am sterdams toneelgezelschap. En dan wacht de ouderen ’s avonds nog een groot schippersbal in Amicitia waarmee de feestweek wordt afgesloten. De volgende morgen immers beginnen de Sneek-Week en de Kermis, die dan verder aller aandacht opeisen. De verlichting van het Burge meester de Hoop Park, Het comité dat de plechtige herden king van hét Gouden Priesterfeest van de Hoogeerw. Deken voorbereidt, ver zocht ons het volgende overzicht te pu bliceren: Donderdagavond 14 Aug. half acht zal er een plechtig Lof worden ge houden voorafgegaan door het inhalen van de jubilaris. Op de feestdag zelf, 15 Aug., wordt te 10 uur de Plechtige Hoogmis opgedragen, terwijl van 3 uur tot half 5 in de hal van Amicitia een ieder de gelegenheid wordt gegeven de jubilaris geluk te wensen, terwijl te 6 uur het plechtig Lof begint, dat beslo ten wordt met het Te Deum. Met de benoeming tot gewoon hoog leraar in vaste dienst aan de Landbouw hogeschool te Wageningen van mevrouw C. W. Willinge PrinsVisser, die onder wijs gaat geven in de landbouwhuis- houdkunde, wordt te Wageningen een nieuwe studierichting geschapen. De nieuwe huishoudelijke studierich ting zal ook gaan omvatten het vormen van docenten, die hun krachten kunnen wijden aan de opleiding van leraressen aan huishoudscholen, van maatschappe lijke werksters en van hen die leiding geven aan grote inrichtingen. Mevrouw Willinge PrinsVisser heeft sinds 1930 met haar man, een landbouwkundig in genieur, de grote boerderij de Schipborg te Annen (Dr.) bewoond. Te Wagenin gen zal zij de eerste vrouwelijke hoog leraar zijn, maar ze is de tweede in het gezin Visser, een jongere zuster is na melijk hoogleraar in de oude geschiede nis aan de universiteit te Groningen. In de Nicolaas Maesstraat te Amster dam is de 39-jarige glazenwasser G. Swart van de derde verdieping naar be neden gevallen. De man was op slag dood. Naar wij vernomen hebben heeft zich in Oppenhuizen een licht geval van kin derverlamming voorgedaan. Op 1 Augustus bedroeg het aantal aangegeven radio’s in ons land 1.690.806 tegen 1.684.564 op 1 Juli. Het aantal aangeslotenen op de distributie bedroeg opt 1 Juli 482.658, op 1 Juni 482.807. elke kritiek kan doorstaan. Onder lei ding van mevrouw de Leeuw, volksdans- leidster voor de culturele commissie heeft de skotsploeg van Sneek enige weken serieus geoefend en het resultaat zult u 13 Augustus kunnen zien. De „Skotse trjje” gedanst door acht paren in stijlvolle oud-Friese costuums zal een goede indruk maken ook op de vele bui tenlandse gasten. Zij zullen deze de monstratie ongétwijfeld zeer op prijs stc”~n, evenals de Snekers zelf, die in dit eerste optreden van een gedeelte der Volksdansgroep moge zien dat Sneek ook in dit opzicht zijn plaats als tweede stad van Friesland waardig wil zijn. Na de 13e Augustus zal er in de herfst ver der Worden gebouwd aan de groep. In een grote verg .dering waartoe ieder die zich opgaf zal worden uitgenodigd zul len verdere plannen worden besproken. Namens het Comité Volksdansgroep Sneek.. HEEG. Nadat we onlangs melding maakten, dat de roerdomp was gesigna leerd te Heeg blijkt de reebok zich hier nu ook vertoond te hebben. De Gebr. Miedema, wonende te Lytshuzen merk ten het dier op toen zij bezig waren mest over het land te brengen. Het be vond zich tusschen Oudega (W.) en Heeg ten zuiden van de spoorlijn Leeu wardenStaveren. Abbott en Costello in het Vreemdelingenlegioen. Bud Abbott en Lou Costello, de twee originele en kostelijkste filmdwazen die ooit voor de filmcamera verschenen hebben reeds 27 films vervaardigd en reeds orkanen van lach-explosies ontke tend met hun grappen en grollen. De film van dit tweetal, waarin ze in het vreemdelingenlegioen verzeild raken is boeiend, spannend en geestig. Hier komt de spanning echter wel op de tweede plaats, daar de humor natuurlijk de bo ventoon voert. De film is met veel bij val in ons land ontvangen, zoals dat ge bruikelijk is met de avonturen van Bud en Lou. Volop zomeramusement. Een betere aanbeveling is er wel niet te geven. Er wordt wel eens geklaagd en niet geheel zonder reden dat Sneek ge durende het watersportseizoen haar gasten zo weinig ontspanning biedt. In de komende week echter zal men niet kunnen klagen. Dan zal er weer feest zijn en zullen vreemdelingen en stadgenoten vijf dagen achtereen van een zeer ge varieerd feestprogramma in een dank zij de medewerking van bijna alle buurt en winkeliersverenigingen fraai versierde, bevlagde en verlichte stad kunnen genieten. En als klap op de vuurpijl volgt daarna dan nog de Sneek-Week, die geen nadere aanbeveling meer behoeft. Op de kleurige en suggestieve recla- mebiljetten die overal in de stad zijn aangebracht, wordt een korte opsom ming gegeven van het vele moois dat ons te wachten staat. Op de Dinsdag avond in Hotel De Wijnberg gehouden bijeenkomst met de Pers werden daar over uitvoeriger gegevens verstrekt. Het parket uit Den Bosch heeft, in samenwerking met de rijkspolitie, een uitvoerig onderzoek ingesteld naar het ongeluk bij Helmond, waarbij een moe der en haar drie kinderen, nadat de auto door haar man bestuurd, in de Zuid-Willemsvaart was gereden, om het leven zijn gekomen. De Justitie heeft in dit onderzoek aanleiding gevonden over te gaan tot ar restatie van de 40-jarige bestuurder van de te water gereden auto, de echtgenoot van de om het leven gekomen vrouw. De verdachte is daarop naar het bureau van de rijkspolitie te Eindhoven overge bracht. Ook in Hamont (België), de woonplaats van het gezin, werd een on derzoek ingesteld. De man werd verdacht van moord op zijn familie. Hij en zijn auto zouden al eerder op de plaats waar het ongeluk gebeurde opgemerkt zijn, zodat vermoed wordt dat hij de situatie daar eens op nam. Ook wordt beweerd dat de ver houding met zijn vrouw niet goed was. De Nederlandse Spoorwegen verwach ten, dat in 1954 nagenoeg de laatste stoomtrein (voor personenvervoer uiter aard) uit ons land verdwenen zal zijn. Al deze stoomtreinen zullen vervangen worden door Diesels. Negen en twintig van deze Diesel-electrische treinen heb ben de Spoorwegen thans in gebruik, naar ir. W. R. Blankert, chef van de Dienst Exploitatie, bij het in gebruik nemen van de eerste Diesel op de lijn AmsterdamEnkhuizen heeft meege deeld. Vijf en twintig doen geregeld dienst en slechts vier worden in reserve gehouden. Maar de bestelling is nu ge daan voor 20 D.E.-éénwagenstellen en 40 D.E.-tweewagenstellen. Samen zullen die zo goed als alle nog rijdende stoom treinen in Nederland groot verlof geven! Advertentlepriji 15 et per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijt 13.- per half Jaar. Franco per post f 3.75 per half Jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. dat een sprookjespark gelijk belooft te worden, is voor onze stad iets nieuws. Maar als het hier gaat zoals in andere plaatsen, dan zullen de bezoekers enthou siast zijn over het feërieke schouwspel dat hun voor ogen zal worden getoverd. Het park zelf wordt in verschillende kleuren van de grond af verlicht, de toe gangswegen met bonte, de vijvers met blauwe guirlandes, wat een fantastisch gezicht moet zijn. Voor dit unieke spel van licht en kleu ren, waarvoor totaal 20 km snoer, draad en kabel en tienduizenden lampjes en or namenten nodig zijn, wordt een entree van 50 cent plus belasting geheven. Ver wacht mag worden, dat de toeloop groot zal zijn. De gelegenheid om zulk een technisch wonder te beleven wordt na melijk maar zelden geboden. HEEG. De afd. Heeg der Chr. Platte landsvrouwen en meisjes hield een flink bezochte bijeenkomst in het Gebouw der Ned. Herv. Gemeente, waarin na het zingen van Ps. 94 1, gebed en het lezen van een gedeelte van Psalm 104 in ’t bijzonder de vertegenwoordiger van de handbreimachine werd welkom geheten. Gesproken werd over de zg. buitendag in combinatie met de afde lingen te Oudega (W.) en Gaastmeer, die in September in de Jeugdherberg „It Beaken” te Heeg zal worden gehouden. De organisatie hiervan is in goede han den. Wegens bedanken van mevr, de Vries—Miedema werd tot presidente ge kozen mevr. Bergstre, die dus voortaan de leiding zal hebben. Een der bestuurs leden sprak mevr, de VriesMiedema toe en uitte de dankbaarheid voor het geen zij voor de afdeling heeft gedaan in de 15 jaar dat ze presidente is ge weest. Als blijk van waardering werd haar een cadeau aangeboden. Na de Geslaagd te Rotterdam voor het Tex- tielbrevet A de heren H. Bulzing, H. M. de Jong en J. J. de Jong, allen te Sneek. Te Leeuwarden slaagde voqr het di ploma Moderne Bedrijfsorganisatie de heer G. van Brug alhier. De politie te Enschedé heeft een 42- jarige Amsterdammer gearresteerd, die de vorige maand in Twenthe acht inbra ken heeft gepleegd, zes te Enschedé, een in Hengelo en een in Almelo. Zijn buit bedroeg ongeveer ƒ13.000. Hiervan is nagenoeg niets over. De Nederlandse Bond van Varkens mesters en -fokkers schrijft ons: De varkensmesterij, van oudsher een tak van bedrijf, waaraan veel risico is verbonden, heeft door de per 1 Aug. j.l. ingaande, totaal onverwachte verande ring in het prijsbeleid van de regerirg, opnieuw een gevoelige klap gekregen. Met ingang van deze datum zijn de richt prijzen voor geïmporteerde granen nl. in zoverre verlaagd, dat de varkens- en biggenmelen respectievelijk met de vol gende bedragen per 100 kg verlaagd konden worden: varkensmeel I met ƒ1.75; varkensmeel II met ƒ1.50; var kensmeel Hl met ƒ1.40; biggenmeel I met ƒ1.35; biggenmeel n met 2. De regering heeft gemeend hier een on middellijk ingaande prijsverlaging van de baconvarkens aan te moeten koppe len van 13 ct. per kg geslacht gewicht. Naar aanleiding hiervan heeft de Ne derlandse Bond van Varkensmesters een tweetal brieven aan de minister van landbouw verzonden, waarin ernstig tegen deze maatregel wordt geprotes teerd. In het eerste schrijven wordt er op gewezen, dat een gelijktijdige verla ging van de graan- en baconprijzen zeer onbillijk is, omdat de varkens die in de komende weken afgeleverd kunnen wor den, grotendeels nog met het duurdere meel gemest zijn. Neemt men aan, dat de mestperiode van een baconvarken ca 4% maand bedraagt, dan zal een even tuele prijsverlaging van het bacon niet eerder dan 2>^ maand na de verlaging van de voedergranenprijzen plaats mo gen vinden, willen vele mesters niet ernstig gedupeerd worden. In een twee de brief verzoekt de Bond in het ver volg in het prijzenoverleg te worden be trokken. Zoals de prijzen thans vastge steld zijn, wordt per varken 6,40 min der verdiend dan bij de oude regeling. OPPENHUIZEN—UITWELLINGER- GA. De jaarlijkse toe', van Ouden van dagen ging ditmaal naar Paterswolde. Met twee bussen van de N.T.M. werd met veel enthousiasme gestart, want de belangstelling voor deze tochten is al tijd groot. In Paterswolde werd de war me maaitijd gebruikt. Daarna werd de reis voortgezet naar Appelscha en Mid- wolde in welke laatste plaats een kerk werd bezichtigd en Marum (Gr.) waar de oud-dorpsgenoot kruidenier Wesse- lius met een bezoek werd vereerd. Ten slotte werd Oranjewoud nog even aan gedaan, waarna het weer huiswaarts ging. De muziekver. „Euphonia” stond weer klaar om de oudjes te verwelko men. Ongekende epidemie. Naar van bevoegde zijde te Dussel- dorp is verklaard woedt een ongekende epidemie van kinderverlamming in N oord-Rijnland-W es tf alen. V erwacht wordt, dat zij zich tot midden Septem ber zal uitbreiden. Het hevigst getrof fen is het gebied rondom Aken en het Ruhrgebied. Sinds het begin van dit jaar zijn er 1.647 gevallen, waarvan 118 met dodelijke afloop geregistreerd. Al leen reeds in de afgelopen week zijn 386 nieuwe gevallen gemeld. 26 hiervan zijn met de dood geëindigd. Aangegeven in het tijdvak van 30 Juli t.e.m. 6 Augustus: beursje met inhoud, Gorter, IJlsterkade 12; kinderjurkje, Sterenborg, Amaliastraat 52; beursje, Wagenaar, Hopperstraat 14; blauwe kindercape, v. d. Wal, Ernst Casimir- straat 19; zonnebril en zakje met pop- pebedjes, Hiddinga, Nassau Dillen- burghstraat 9; bontgekleurde hoofd doek, Boersma, Amaliastraat 64; beursje met inhoud, Ouendag, 2e Woud straat 10; groene ceintuur met grijze gesp, Wed. Masselink, Wassenbergh- straat 40; witte gehaakte zomerhand schoen, Bok, lepenlaar 40; kindervestje, Blom, Rozenstraat 1; vulpen, Ouendag, 2e Woudstraat 10; bovenzijde horloge, Boom, le Steenklipstraat 93; beurs met sleutels, Goedhart, Parallelweg 25; beugeltje aan kettinkje, Elink Schuur man, Marktstraat 16; damesbeursje met inhoud, de Boer, Grootzand 60b; heren rijwiel, Bureau van Politie; 2 kinder- jasjes, v. d. Wal, Lijnbaansbuurt 23; ballpointpen, Gorter, Napjusstraat 16; schaar, kantoor Gemeentereiniging; grijs sportjasje, Coers, Korte Vreugde; schop, Okke Wielinga, Amaliastraat 22; zwembroekje en mik, Vonk, Oppenhui- zerweg 140e; heren gummi-regenjas, banketbakkerij „Royal”, Leeuwenburg; beursje met inhoud, v. d. Heide, Kruize- broederstraat 31; witte haarstrik, Kui pers, Winsemiusstraat 5; bankbiljet, J. de Boer, Westersingel; liniaaltje, Teen- sma, Napjusstraat 27; zwembroekje en handdoek, Zijlstra, Leeuwarderkade; huishoudcentimeter, Jansen, Zuidend 29; zwembroek en handdoek. Velthuis, Sta tionsstraat 4; 2 badpakken en 2 hand doeken, Bakker, Parkbuurt 11; rozen kransetui, Frans Meyer, Kleine Kerk straat 7; blauw babysokje, Nota, Hop perstraat 8; drie sleutels aan kettinkje, Bureau van Politie; wieldop van kinder wagen, Annie Siemonsma, Oude Dijk 8; mes, H. IJntema, Eenheid 25; hand doek en zwembroekje, Vissers, le Frit- temahovenstraat 7damespolshorloge, Eier, p.a. Kooistra, 3e Woudstraat 13. Te Den Haag slaagde voor de Nijver heids onderwijs akte Nb met paedago- gische aantekening, onze vroegere nlaatsgenoot de heer H. Buwalda, thans te Leek. Vier jubilea en een rallye Zoals bekend, wordt het feest gehou den naar aanleiding van hej: 50-jarig be staan van V.V.V. en de S.Z.C. en het 30- jarjg jubileum van het Stedelijk Muziek corps Sneek en de Chr. Muziekvereni ging „Harmonie” waar nog als een zeer gelukkige omstandigheid bijkomt dat de Internationale Motorbootrallye van de Kon. Ned. Motorbootclub, voorafgegaan door de Zuiderzeewedstrijd, haar eind punt zal vinden in Sneek. Een buitenge wone gebeurtenis waarover we de vori ge keer reeds schreven en voor vreemde- j. Om te pauze kreeg de vertegenwoordiger van een Handbreiapparaat de gelegenaeio voor een demonstratie. Met grote oe- langstelling vo gden de aanwezigen her breiwerk. Geen patroontje bleek te moeilijk. Alles wat men met de per breit, breit >ok dit handbreiappara it, maar tien maal zo vlug. De bediening is eenvoudig en gemakkelijk te leren. Na het drinken van een lekker kopje thee, sloot mevr. P. BakkerAttema deze vergadering met gebed. ’s Middags wordt op de Marktstraat een marswedstrijd gehouden, waaraan wordt deelgenomen door de muziekver enigingen uit Blauwhuis, Scharnegou- tum en Wolvega, de P.T.T.-harmonie uit Leeuwarden en onze plaatselijke corp sen. Voor deze wedstrijd zijn behalve de gebruikelijke eretekens drie geldprijzen, groot resp. 200.100.j en 50. uitgeloofd. De beoordeling van de pres taties geschiedt door de heer Beethoven uit Amsterdam, een zeer bekend man op dit gebied. Na afloop van de strijd volgt om plm. 5 uur een mars-defilé van alle zes corpsen voor de autoriteiten, het hoofdcomité en de deelnemers aan de motorboot-rallye. De uitslag wordt dan tevens bekend gemaakt, ’s Avonds is er een Avondfeest met ereconcert in het Sportpark, te geven door de jubilerende corpsen en de P.T.T.-harmonie. Dit con cert wordt afgewisseld door volksdansen van de Friese dansgroep die ook optreedt na afloop van de officiële ontvangst der motorbootgasten op Donderdagmorgen,4 en wordt besloten met een groot vuur werk van 45 nummers met explicatie, aangeboden door de Ver. van Sneker Za kenlieden. De volgende morgen om 10 uur wor den de deelnemers aan de rallye door het Gemeentebestuur op het Stadhuis ontvangen, ’s Middags gaat de vloot naar het Sneekermeer om aldaar de skütsjesilerij en de door de K.Z.V. en S.Z.C. georganiseerde wedstrijd voor Re genbogen en Valken bij te wonen, ’s Avonds hebben ze een diner in de foyer van Amicitia waarbij tevens de prijzen van de rallye zullen worden uit gereikt. Deze fraaie tropheeën zijn thans I geëtaleerd bij Sigarenmagazijn Bloem- hof. Nadat Vrijdagmorgen 11 uur een krans is gelegd bij het monument voor de gevallenen, krijgen de gasten ’s mid dags gelegenheid een bezoek te brengen aan het Fries Scheepvaart Museum en de door de Stichting Fryske Ambachts- en Folkskunst in het Stadhuis te hou den tentoonstelling die voor iedereen gratis toegankelijk en van 1012 en 25 uur geopend is. lingen alleen al de moeite waard naar Frieslands watersportstad komen. Het feest begint Maandag met voetbalwedstrijd in het Sportpark tus sen een Sneker en een Leeuwarder elf tal, beide samengesteld uit 2e, 3e en 4e klassers. Deze wedstrijd vangt aan om half zeven en wordt opgeluisterd door muziek van de beide jubilerende corpsen. De Dinsdag is gewijd aan de Paarden sport, bestaande uit Kortebaan-drave- rijen met totalisator in het Sportpark. Dinsdag waren hiervoor reeds 23 paar den ingeschreven. Woensdag is de grote dag. Dan arri veren hier ’s middags tussen 4 en 5 uur de 41 jachten uit zes verschillende lan den die aan de Rallye deelnemen en lig plaats zullen krijgen in de stadsgrachten tussen de Lemmerbrug en de Wilhelmi- nabrug aan de Looxmagracht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1