Kortebaan Draverijen in het Sportpark Sneek zwelgt in feestvreugde Ere-concert in het Sportpark Ih-" doelpunten Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST 1 Het regende toch Maandagavond DE WOENSDAG •ii. Vrijdag 15 Augustus 1952 7 e Jaargang No. 65 RedacteurL. KIEZEBRINK PRETTY POLLY wint de Jubileumprijs Sneek in feesttooi -•sa Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres: KLEINZAND 7 Telef. 2872 Marsivedstrijd en défilé - Groot Ereconcert in Sport park- Schitterend Vuurwerk De gevaarlijke zee Overweldigende belangstel ling voor het vuurwerk P.T.T. op Hardzeildag - de niettemin: een knap debuut! J. N. Sneekenneer-prijs. De kortebaan-draverij C, om prijzen deze ietwat droevige vertoning. Het aan tal bezoekers was niet groot. Al viel deze wedstrijd dan wat uit de toon, onze beide jubilerende muziekver enigingen deden dat gelukkig niet, ze zorgden voor wat fleurige muziek bij geslagen. SNEEKER NIEUWSBLAD van ƒ200, ƒ100, ƒ50 en ƒ25 en fok premies van ƒ20, ƒ10 en ƒ5, telde 17 Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Onze goede stad zwelgt in de feestvreugde. Stadgenoten en vreemdelingen ver dringen zich ’s avonds in de fraai verlichte en versierde straten of in het feeërieke Burgemeester de Hoop Park dat een van de grootste successen van deze feestweek schijnt te worden. Het stralende zomerweer maakt alles nog dubbel zo mooi en als dat ook de komende dagen zo blijft de verwachtingen zijn hoopvol dan staat ons nog heel veel moois te wachten. Men moet toch werkelijk bewondering hebben voor de moed en het enthou siasme van het bestuur der Paardensportvereniging „Sneek” om telkens maar weer draverijen of andere hippische feesten te organiseren. De belangstelling voor de paardensport is hier in Sneek en omgeving name lijk niet groot, waardoor het bezoek bijna altijd te klein is om ook financieel een bevredigend resultaat te boeken. Bovendien vormt de toestand van de baan een ernstige handicap. Om de Jubileumprijs draverij A om prijzen van 400, 100, 50 en 25 plus fokpremies van 40, 20 en 10 kwamen 19 paarden aan de start, verdeeld in vier series. Hierin plaatsten zich Pretty Polly (tijd 1.4.6., toto winnend ƒ1.80), Nanco M (1.8.4, ƒ1.50), Louis F. H. (1.11.4, ƒ1.40) en Monte Carlo (1.11.4, ƒ5.60). Vooral de laatste serie was zeer span nend, waarbij Nelly Scott werd uitge sloten. In de tweede serie overkwam dit zelfs aan drie - an de vijf paarden. Na een van begin tot eind buitenge woon spannende race werd Pretty Pol ly, eig. D. F. Olivier, rijder K. Kramer, winnaar in 1.5.5. Toto 1.90. Tweede was Louis F. H., eig. J. Hart, rijder H. A. Hijlkema, derde Monte Carlo, eig. J. de Mol, rijder J. Vergay. Nanco M, eig. S. A. Vermeulen, rijder A. Siderius, werd gedisqualificeerd. De Zeilweekprijs, draverij B, bracht 18 paarden in de baan. Hier waren de prijzen 300, 100, 50 en 25 en de fokpremies 50, 15 en 7.50. Winnaars van de vier series waren Lore xan resena (1.10.2, toto winnend ƒ1.40), Marry Simons (1.6.8, ƒ2.70), Nanco M (1.7,3, ƒ1.30) en Louis F. H. (1.11.4, ƒ1.50). De laatste serie moest worden overgereden. De eerste maal won Monte Carlo na een nek-aan-nek- race van Louis F. H., maar door hinde ren van Louis F. H. was Monte Carlo buiten de baan geweest. In de volgende rit won Louis F. H. onbedreigd. Een klein incident Dinsdag stond de zee nog al hol en waren er gevaarlijke stromingen. Lie hier een lijstje van geslaagde reddingen van baders aan ’t Scheveningse strand: twee meisjes van 9 en 12 jaar door een politie-agent gered: een 26-jarige ver pleegster bewusteloos aan land gebracht een gauwdief ging er met de broek van een der redders een heer uit Lun- teren van door een Gronings meisje en een Haagse jongen bij een golfbreker net op tijd op het droge gebracht, kort daarop bij diezelfde golfbreker nog een 14-jarig meisje en een 14-jarige jongen; op het stille strand door de reddings brigade 5 jongens uit het water gehaald, |door de stroom van èen golfbreker af- Men kan niet zeggen dat de inzet van de feestweek voorspoedig voor de Snekers was. Maandagavond verloor het Sneker Elftal van het Leeuwarder Elftal van tweede, derde en vierde klas-sers met maar eventjes 1 tegen 14 doelpunten. De klarinetsolo werd door de heer Hor dijk verdienstelijk gespeeld en de diri gent, de heer A. Boumar van Leeuwar den, leidde met .aste hand. De Chr. Muziekvereniging „Harmo nie”, dirigent de heer S. de Boer van Leeuwarden, bracht naast een koraal en twee marsen een aardig vierdelig werk van Delhaye, nl. „Aquarelles” ten ge hore. In het tweede deel, de „Pastorale” hebben we bijzonder genoten van het spel van de heer de Vries (hobo-solo). Verder gaf ..Harmonie" nog een zeer verzorgde uitvoering van het modern getinte werk, een paraphrase over ,,’k Heb geloofd” van Gerard Boed'jn. Het concert 'erd besloten door de P.T.T.-Harmonie van Leeuwarden, diri gent de heer A. Bouman. Het program ma bestond uit een mars, een „Fryske Grienmank”, in een arrangement van P. de Ruiter (het eerste deel herinnerde in vele opzichten -an d: t van Wolters) en een „Taptoe", gearrangeerd door A. Bouman. Het samenspel was het zwak ke punt bij dit ensemble (o.a. het scher pe koper in de „Taptoe”) doch de klank was uitstekend en nvallend mooi in de zachte delen. Voorts verdient het slag werk afzonderlijk genoemd te worden. Tenslotte vermelden wij nog het eerste optreden van de „Snitser Dounsers”, bestaande uit enige dames en heren in oud-Fries costuum. Zij brachten o.a. de „Skotse Trije” en „Sküonlapperke”. Het geheel kan nog lichter en gracieuzer; Het vuurwerk, dat Woensdag na af loop van het Avondfeest in het Sport park werd afgestoken, genoot enorme belangstelling. Naar schatting waren er zeker wel een achtduizend bezoekers. Het weer werkte ook in alle opzichten mede. Na een kort en gezellig baobeltje van de heer P. G. Schmidt, vertegen woordiger van de Kon. Ned. Kunstvuur- werk. en Munitiefabriek te Leiden, die de leverancier was van dit werkelijk zeer fraaie vuurwerk, en die ook de nummers van het programma aankon- digde, een explicatie die door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld werd geopend met een salvo van di verse bommen en luchtvuurwerk, plus een jubileumfront ter ere van de jubile rende muziekcorpsen, met de jaartallen 19221952, waarbij deze het „lang zul len zij leven” speelden. Het rijk voor ziene programma bevatte verder tal van grote stukken, zoals o.a. het Asterfront, en het groot mechanisch nummer de K.N.M.C.motorboot, electr. waterval enz. Maar de clou vormde natuurlijk het sluitstuk ter ere van de vijftigjarige V.V.V. en S.Z.C. met de jaartallen 19021952 geflankeerd door erepalmen en cascaden van zilver, en brocaatvuur in alle mogelijke kleuren en slotbom- bardement met sterrenregens. Het was een vuurwerk waarvan èn organisatoren Vereniging van Sne ker Zakenlieden èn leveranciers alle eer hadden. Men hoorde na afloop niet anders dan lof. Het was deze Woensdag een beste dag voor Sneek. De wedstrijd was dan ook een eenzij dige vertoning. In het Sneker elfal wa ren doelman Bouma en linksbuiten v. d. Vliet absent. Hunne plaatsen werden resp. ingenomen door Nota (Black Boys) en Hettinga (ONS). In het Leeu warder elftal ontbrak spil Stoffels (Friesland) voor wie inviel diens club genoot Geuten. Met rust hadden de Leeuwarders reeds het halve dozijn doel punten volgemaakt. Midvoor Hiemstra (Nicator) was de grote man, van de 14 gemaakte doelpunten nam hij 9 voor zijn rekening. Bralts (FVC) scoorde 3 maal en van der Zee (Nicator) 2 maal. De Black Boys-speler T. de Groot redde de eer voor het Sneker team. Op Hardzeildag 20 Augustus zal het postkantoor na 11 uur gesloten zijn, behalve voor egelverkoop, telegraaf en telefoon. De 2e bestelling zal niet wor den uitgevoerd, evenals de 2e bus- lichting. De motorbootrallye. De deelnemers aan de Internationale Motorbootrallye kwamen eigenlijk wat te vroeg. Ze arriveerden namelijk enige uren voor de daarvoor bepaalde tijd, zo dat ze de vlag nog niet op de toren en de volledige commissie van ontvangst niet op haar post aantroffen. Slechts één commissielid, de heer H. S. Groen hout, kon aanwezig zijn maar hij kweet zich op uitstekende wijze van zyn taak door de gasten in het Engels en het Frans te verwelkomen en hun de voor hen bestemde ligplaatsen in de stads grachten aan te wijzen. De lange rij jachten, waaronder zeer grote en zeer fraaie, trok natuurlijk ook veel belangstelling, want de Snekers met hun grote liefde voor de watersport weten een mooi schip te waarderen. Aan de vlaggenmasten op de Jousterkade wapperden ter verwelkoming de vlaggen van de landen vanwaar de gasten af komstig zijn. Het laatste kwam Dinsdagmiddag bij de Kortebaan-draverijen ter gelegen heid van de Feestweek weer heel duide lijk naar voren door het grote aantal disqualificaties, naar de mening van deskundigen voor het merendeel ver oorzaakt door de toestand van de baan. Vooral in de bochten zitten kuilen die het de pikeurs zeer moeilijk maken hun paarden in draf te houden. Later toen paarden en rijders wat aan de baan ge wend waren ging het beter en konden de toeschouwers van spannende ritten genieten. Het bezoek was bevredigend, maar toch onvoldoende op zo’n mooie dag als deze en met zoveel prima dra vers in de baan. Advertentieprijs 15 et per m.m. Bij eontroct (hendeliadv.) leger. Abonnementsprijs 13.- per heil jaar. Franco per post I 3.79 per half jaar. Giro 50748 ten name ven Firma E. J. Drijfhout. Sneek. ze waarop hij zijn taak vervulde. Dank van de jubilarissen. De heer A. H. Vis, voorzitter van V.V.V., dankte het Gemeentebestuur we- dferkerig voor de medewerking in al de voorbije 50 jaren ondervonden. De sa menwerking was steeds zeer prettig en aan redelijke wensen werd steeds op re delijke wijze tegemoet gekomen. Spr. hoopte dan ook dat die samenwerking zal blijven bestaan tot in length van jaren en tot meerdere bloei van onze gemeente. De voorzitter van het Stedelijk Mu ziekcorps, de heer T. van Gorkum, was eveneens zeer erkentelijk voor de waar: derende woorden tot hen gesproken en voor de feestgave, die volledig aan het corps ten goede zal komen. Ook dankte hij de burgemeester voor alles wat hij deze dag deed en het Gemeentebestuur voor de grote medewerking die de mu- ziekcommissie mocht ondervinden. De heer J. Boeijenga vertolkte als voorzit ter de dank van de Chr. Muziekver. „Harmonie” voor de financiële en de morele steun van de Gemeente, waarna de burgemeester in een kort slotwoord alle prijswinnaars geluk wenste met hun succes en de beste wensen meegaf voor de toekomst. ontvangst van de besturen der muziekcorpsen in de bovenzaal van „Onder de Linden”. De heer A.. H. Vis, voorzitter van de commissie, heette hen allen welkom, on der dankzegging voor hun bereidheid Sneek met hun klanken te verblijden en maakte daarna de volgorde, waarin de corpsen aan de wedstrijd zouden deel nemen, bekend. De beide plaatselyke verenigingen, zo deelde hy tevens mede, dingen daarbij niet mee naar de geld prijzen, maar wel naar de eretekenen. De wedstrijd nam daarna een aan vang, na afloop waarvan een marsdefilé van alle corpsen volgde voor Burgemees ter en Wethouders en de besturen der jubilerende V.V.V. en S.Z.C. die dit fraaie en welluidende schouwspel, dat met het Fries Volkslied besloten werd, vanaf het bordes van het stadhuis gade sloegen en beluisterden. deelnemers. Winnaars van de series werden Op- veger (1.11, toto ƒ14.30) de eerst- aankomende Nanco M werd weer uit gesloten Louis F. H. (1.9.8, ƒ1.10)', Lord van Fresena (1.8.7, ƒ2) en Leid star (1.10.6, ƒ1.40). De laatste serie kenmerkte zich door een sensationele rit van Pier Kramer. Hij moest 60 m voorgeven aan Querie en 30 aan Oscar en O’Brewer, maar kwam na de tweede bocht toch weer onweerstaanbaar naar voren. Als laatste passeerde hjj O’Bre wer die daarvoor de kop veroverd had op Querie en Oscar, maar deze schim mel sprong daarna in het linkerwiel van Kramers sulky. Een flink aantal spaken werd vernield, maar krakend en met een onheilspellend slingerend wiel joeg Kramer z’n bruine merrie toch als eer ste over de winlijn. Jubileren is vaak achteruitkijken. Men verdiept zich in en haalt naar voren het belangrijke dat een loop baan van individu of corporatie in het verleden kenmerkte. Al staat dan echter onze feestweek in het teken van de jubilea van een viertal ver enigingen: de 50-jarige S.Z.C., haar leeftijdsgenote de Ver. tot bevorde ring van het Vreemdelingen Verkeer, en de twee dertigjarigen: het Stede lijk Muziekcorps Sneek en de Chr. Muziekver. Harmonie, veel achter uitkijken is er niet bij deze viering. Integendeel, feestvierend Sneek ziet meer voor- dan achteruit en houdt zich meer bezig met het heden en de toekomst dan met het verleden, al kan men juist in de manier waarop men feestviert tevens een hulde zien aan onze Zeilverenigingen en aan Vreemdelingen Verkeer, gebaseerd als alles is op de watersport en de van haar uitgaande aantrekkings kracht ou de toerist. Wij hebben bij de attracties welke stadgenoot en vreemdeling worden aangeboden al eerder stilgestaan en doen dat dus niet meer. Maar het algemeen accent valt toch wel op Sneek als water- sportstad. Ook als men er een licht stad van maakt, blijkt men kwistig te werken met al wat met de watersport verband houdt. En meestal op zeer gelukkige wijze. M<.n zie maar eens in het centrum van de stad hoe daar met schip en baken wordt gewerkt bij de illuminatie of van het water partij wordt getrokken om de luister van de verlichting te verhogen, waar mee al weer niet gezegd is dat men daar waar 't water ontbreekt niet op aantrekkelijke wijze voor illuminatie en versiering heeft gezorgd. Al met al is het weer best met de verlichting. En het is druk in de stad. En niet alleen van het water komen de be zoekers, al hoort men dan al veel „scheepspraat’’ bij de watersport- enthousiasten, vooral bij de jongeren. Opvallend is toch ook wel het aantal buitenlandse auto's, dat men zo langs de straten ziet geparkeerd, schier uit alle streken van WEuropa komen ze, evenals de trekkers. Dat kan slechts een reden tot verheuging zijn, want iedere toerist wordt op zijn beurt ook weer propagandist en zorgt er voor dat de stroom vreemde lingen welke zich naar Sneek richt, ieder jaar wast; d: nk zij mede het krachtdadige werk van het bestuur van onze jubilerende Ver. v. Vreem delingenverkeer. Uiteraard richt de stad zich echter niet alleen tot de van verre komende toerist, die har telijk welkom is, maar op hoogtijda gen als deze [eest- en zeilweken ziet Sneek toch ook haar familie graag binnen haar muren. Met „haar fa milie" bedoelen we dan de bewoners van haar omgeving, uit haar verzor- gingsgevied. Ook hen zien we gaarne in grote getale in Sneek om haar als lichtstad te bewonderen en om in de geïllumineerde straten en achter me nige schitterend verlichte gevel en in menige fraaie etalage, de winkelstand op zijn best te zien in zijn pogen Sneek ook als koopstad te doen uit blinken. Muziek, muziek, muziek.Het kranige corps Woensdagmiddag daverde de binnen stad van de feestelijke klanken uit de blinkende instrumenten der zen corpsen die deelnamen aan de marswedstrijd. De belangstelling was overweldigend. In dichte drommen stonden de mensen langs de marsroute die over de druk be- vlagde Marktstraat, langs 't Heksenpad achter de Grote Kerk en door de Grote Kerkstraat liep. De start was in de Kleine Kerkstraat, het eindpunt bij Onder de Linden. Achtereenvolgens marcheerden de Chr. Muziekver. Excelsior, Scharne- goutum; de R. K. Muziekver. Eendracht, Blauwhuis; het Stedelijk Muziekcorps Sneek; De Harmonie, Wolvega; de Chr. Muziekver. "Harmonie” alhier en de Leeuwarder Postharmonie langs het enthousiaste publiek dat de muzikanten met daverend applaus beloonde voor hun prestaties. Voor het zover was waren echter eerst een duizendtal ballonnetjes opgelaten voor de ballonwedstrijd, uitgeschreven door drukkerij Menno. Het was een en al vreugde toen de honderden kinderen, voorafgegaan door het trommelcorps van het Stedelijke, de Marktstraat op marcheerden, maar nog groter was de pret bij het loslaten van de kleurige ballonnetjes die snel met de wind wer den meegevoerd, de blauwe hemel en onbekende verten tegemoet. Enkele kin deren konden blijkbaar moeilijk van hun kostbare bezit scheiden, want later ging hier en daar nog al eens een eenzaam ballonnetje de lucht in. Maar tenslotte hebben ze toch allemaal de luchtreis aanvaard en kon de feestcommissie overgaan tot de Naar aanleiding van het 30-jarig be staan van onze beide muziekcorpsen: het stedeltfk muziekcorps „Sneek” en de Chr. Muziekvereniging „Harmonie" gaven deze, in samenwerking met de P.T.T.-Harmonie van Leeuwarden, Woensdagavond een concert in het Sportpark, waarvoor veel belangstelling was. Jammer dat de corpsen niet over een tent beschikten, want het, voor deze gelegenheid opgestelde platform, bleek verre van ideaal. De klank verspreidde zich te veel over het veld en de zachte passages waren, althans op de tribune, nauwelijks hoorbaar. Een groot gedeelte van het publiek was b.ijkbaar niet bij zonder geïnteresseerd voor het gebo- dene, want tijdens het optreden van de beide Sneker corpsen ontbrak de nodige stilte. Het voortdurend geroezemoes was bepaald hinderlijk en zeker niet erg attent ten opzichte van de jubilerende verenigingen. Gelukkig maar dat de gasten, dQ_.executanten van de „P.T.T.- Harmonie” van Leeuwarden het beter troffen. Tijdens het concert van dit en semble was er in elk geval voldoende aandacht. Het stedelij’: muziekcorps „Sneek” gaf, naast een paar marsen een zeer mooie uitvoering van de Ouverture „Orphée aux infers” van Offenbach. Scharnegou- tum doet zijn best in de marswedstrijd Begroeting door het Gemeente bestuur. Na het marsdefilé werden de besturen van de corpsen, van V.V.V. en S.Z.C. of ficieel in de Raadzaal ontvangen. Het Gemeentebestuur verheugde zich daarin zeer, zoals de burgemeester in zijn toe spraak zei. Niet alleen uit hoffelijkheid, maar ook omdat het veel waardering heeft voor de muziekcorpsen. Feest en muziek zijn onafscheidelijk aan elkaar verbonden en het is een gelukkig ver schijnsel dat bjjna in alle plaatsen in Friesland corpsen bereid zijn deze mu ziek te verzorgen. Ook hier in Sneek. De muzikanten moeten daarvoor echter heel wat tijd en moeite geven en daar om verheugde het spr. hier een woord van erkentelijkheid te mogen uitspreken niet alleen voor de komst van de corp sen, maar ook voor de wijze waarop zij elk in eigen plaats hun taak vervullen. Hij herinnerde er vervolgens aan dat deze feesten te danken zijn aan het 50- jarig jubileum van V.V.V. en de S.Z.C. en het 30-jarige van de beide plaatse lijke muziekverenigingen. Op de receptie van de S.Z.C. liet het Gemeentebestuur reeds van zijn belangstelling blijken, maar V.V.V. heeft geen receptie gehou den en daarom bood spr. haar vandaag de gelukwensen van de stedelijke over heid aan. Hij schetste de veelomvatten de taak van V.V.V. in de Sneker ge meenschap en haar vele zeer belangrijke werk en bracht haar hartelijk dank voor alles wat zij in het belang van Sneek heeft gedaan, waarbij hij de hoop uitsprak dat haar werk in steeds ster ker mate worde gewaardeerd, wat ook tot uiting moge komen in een toenemend ledental. Ook hoopte de burgemeester, dat het haar mogelijk zal blijven een secretaris te hebben en te houden die het vele werk geheel belangloos wil verrich ten, zoals thans door de heer G. v. d. Pijpekamp geschiedt en waarvoor hem een woord van dank niet mag worden onthouden. Extra feestgaven. Woorden van dank richtte spr. ook tot de jubilerende muziekverenigingen die steeds bereid zijn het gemeentebelang te dienen. Het Gemeentebestuur wilde deze dank eveneens in tastbare vorm uit drukken en besloot daarom de belde ver enigingen ter gelegenheid van hun jubi leum naast het gewone jaarlijkse sub sidie een extra bijdrage te verstrekken als symbool van erkentelijkheid voor de plaats die zij in onze plaatselijke ge meenschap innemen. De burgemeester overhandigde deze feestgave aan de ver heugde voorzitters, waarbij hij nog de wens uitsprak dat de wensen en verlan gens die in „Harmonie” leven spoedig in vervulling zullen gaan. Uitreiking van de prijzen. Nadat verversingen waren aangeboden maakte de heer M. T. F. Vlas, voorz. der Ver. van Sneker Zakenlieden, welke de geldprijzen beschikbaar stelde, de uit slag van de marswedstrijd bekend, waar bij hij tevens de prijzen uitreikte. De hoogste onderscheiding ging naar de Postharmonie te Leeuwarden. Zij behaal de met 36 punten een eerste prijs en kwam daardoor in het bezit van 200.— en de grote lauwerkrans, aangeboden door drukkerij Menno. Op haar volgde het Stedeltfk Muziekcorps Sneek dat met 34 punten eveneens een eerste prijs ver wierf en daarmee de lauwerkrans, aan geboden door de heer G. W. Poiesz. Voorts was er nog een eerste prijs met 32% pnt. voor „Excelsior”, Scharne- goutum (ƒ100.plus een ereteken, aan geboden door café „De Gouden Leeuw”) en voor de Chr. Muziekver. „Harmonie” die daardoor beslag legde op de lauwer tak van Nico Silvius. „Harmonie” (Wol vega) kreeg met 30% punten een twee de prijs, bestaande uit ƒ50.plus het ereteken van V.V.V., en „Eendracht”, (Blauwhus) met 28 punten eveneens een tweede prijs, een lauwertak, aangeboden door café. „De Kroon”. De heer Vlas besloot zijn toespraak met hartelijk dank te brengen aan het jurylid, de heer Beekhoven, voor de wij- De winnaar van de Jubileumprijs Pretty Polly van de heer D. F. Olivier. (Cliché Leeuwarder Courant). deed zich voor na de eerste serie. Bij een trainingsrit van King Scott trok Anema de rechter leidsel stuk. Hij kon het dier niet tot stilstand brengen, zodat het enige ronden doordraafde en galoppeerde voordat het op het middenveld geleid kon worden en pikeur Hijlkema aan de angstige spanning een einde maakte. De finale 1 racht een opwindende strijd, waaruit Marry Simons, eig. G. K. Hart, rijder H. A. Hijlkema, hoewel ernstig bedreigd door Louis F. H., als winnares te voorschijn kwam. Haar tijd was 1.5.4. en de toto betaalde 2.80.' Tweede was Louis F. H„ derde Nanco M, vierde Lord van Fresena. van f' Kg k f Zh

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1