SNEEK-WEEK zette in met regen, donderslagen en dreigende luchten. I w Deken van Galkom Ere kanunnik Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST i 1 f7e Jaargang No. 66 Dins'dag 19 Augustus 1952 RedacteurL. KIEZEBRINK Ê0 MAAR ALLES KEERDE TEN GOEDE - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSB1A0 1 Redactie-adres: KLEINZAND 7 Telef. 2872 Ongeluk op onbewaakte overweg 11 1 I SNEEKER NIEUWSBLAD Twee doden. deze klasse normaal konden worden uitgereikt. De Gebr. Helder en Fokke Jansma M. De receptie. Zondagmorgen 4. de Snitser Dounsers Donderdag Zie vervolg pag. 2. Moment uit d: volksdansen van voor het Stadhuis. De Groepswedstrijden in de 16 M2 klasse en B.M. klasse Leeuwarden; Leeuwarden. Pampusklasse: Bakker, Sneek; leek het eerst weer niet mooi. De lucht kwam dreigend opzetten, maar gelukkig was het wederom loos alarm en bleef het bij een enkel onbetekenend buitje. De wind, die eerst aan de zwakke kant was, haalde ook meer aan, zodat er ver der de gehele dag een mooie topskoelte stond die echter tussen noord en west heen en weer dwarrelde. Om niet voor de wind behoeven te starten werden de banen in omgekeerde richting gevaren. In verband hiermee kon ooi: de Nie- meijerbeker in de 16 M2 Eenheidsklassen niet direct aan Jaap Helder, die in Al de snelste tijd maakte, worden uitge reikt. De Friese Regenboogzeilers sloegen en de Advertentleprlj» 1S et per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprijt 1 3. per half jaar. Franco per post I 3.75 oer half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Sneek. 1. Noord- 2. 3. 4. Trein 289 op 'veg van Staveren naar Sneek heeft toen hij Zaterdagavond on geveer half tien de onbewaakte over weg bij Nijezyl passeerde, daar een jeep gegrepen, welke nog juist, van Nijezijl komende in de richting Oosthem wilde oversteken. De inzittenden van deze jeep, de 52-jarige Ruurd Abma van Hartwerd en de 44-jarige G. Huitema Bosma uit Nijland werden op slag ge dood. Hun lijken werden overgebracht naar het St. Antonius ziekenhuis te Sneek. De zwaar beschadigde wagen werd door een kraanwagen van de fa F. Ozinga weggehaald. De trein kwam met ongeveer een half uur vertraging te Sneek aan. Onze correspondenten te IJlst en Nijezijl berichten ons nog dat de heer Abma op bezoek was geweest bij zijn vader, die te IJlst woont. De heer Abma was met de situatie bij deze overweg wel bekend, doch de zuivelfabriek te Nijezijl belemmert enigszins het uitzicht in de richting Oudega. Het blijft hier een gevaarlijke utuatie ook voor de schoolkinderen uit Nijezjjl. die de school in Oosthem bezoeken. Oppassen is dus de boodschap. De auto werd in de flank gegrepen en door de trein ongeveer 50 m. meegesleurd, er zijn niet veel meer dan brokstukken van de auto over. De slachtoffers waren uit de jeep geslin gerd. Dokter Goinga uit IJlst was spoe dig ter plaatse, maar hij kon helaas geen redding meer brengen, spoedig ook verschenen een Rode Kruis-auto en de ziekenauto uit SneeK. Als tragische bij zonderheid wordt nog gemeld, da', mevr. Huitema te Oudega pech gekre gen had met haar fiets, waarom de heer Abma haar meenam in de jeep. Ruim 10 jaar geledm verloor de hejr Haagsma door een soortgelijk ongeluk op deze overweg het leven. De zeilers waren trouwens erg royaal met protesten. De protest-commissie werd er als ’t ware onder bedolven en was nog laat bezig met de behandeling ervan. De meeste konden echter niet di rect worden beslist, zodat in enkele klas sen de uitslagen nog kunnen veranderen. begonnen 's morgens om half elf met de 16 kwadraters. Alle vijf groepen van vier waren volledig. Er was in het be gin weinig wind, maar toch kwamen de Groningers Jaap en Joop Helder spoedig in het voorste gelid. Na de eerste route zat de Zwollenaar Lukkien tussen hen in, maar die werd naar de derde plaats teruggedrongen waar hij gevolgd werd door Fokke Jansma die er niet in slaag de meer naar voren te komep. De vijfde en de zevende plaats werden ook door Groningers bezet zodat zij deze eerste ontmoeting met 69 punten in hun voor deel beëindigden. Friesland kreeg met Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS- Administratie: Comb. Drijlhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) wel in het Latijn als in het Nederlands werd voorgelezen, kwam duidelijk uit dat de arbeid van de jubilaris ,die nu 28 jaar lang het dekenaat Sneek heeft bestuurd, op :en wijze die getuigt van wijs beleid in deze diaspora, waarin de katholieken verspreid leven tussen niet- katholieken, onder wie helaas ook, al dus het besluit, vele onkerkeltjken, door de kerkelijke ojrheid zeer wordt ge waardeerd. Pastoor Wirtz wenste de Deken namens de pastoors van het de kenaat, en zeker ook namens de gehele parochie zeer hartelijk geluk met de hoge onderscheiding, waarna blijde ju beltonen van het orgel, bespeeld door de heer J. H Doodkoirte,. aller vreugde vertolkten. Vervolgens droeg de jubilerende her der een plechtige Hoogmis op, geassis teerd door de zeer eerw. heren J. G. Mets, pastoor van Lemmer als diaken en J. de Groot, pastoor van Roodhuis als sub-diaken. Oeremonarius was ka pelaan A. J. Mulder, terwijl de lagere functies vervuld werden door priester zonen der parochie. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor J. Wester man van Martenshoek, oud-kapelaan van Deken van Galkom, die de roeping van de priester uitvoerig belichtte en tevens wees op enkele deugden die de priester in het algemeen behoort te be oefenen en waarbij hij de gouden jubi laris als een voorbeeld stelde. Hij spoorde daarom de parochianen aan steeds getrouwe navolgers te zijn van hun herder, wiens voorbeeldige arbeid vandaag op zijn gouden feest wel op zo hoge wijze bekroond is. Pastoor Wes terman besloot z;jn feestpredicatie met Gods Zegen af te smeken over de pa rochie van St Martinus en haar ijverige herder, dat deze nog vele jaren ge spaard moge blijven voor zijn kudde en dat ook verder zegen op zijn arbeid mo ge rusten. Onder leiding vn de dirigent de heer Flucie H. A. van Bergen werd door het jongens, en mannenkoor uitgevoerd de meerstemmige Missa in honorem S. Theresia a Jesu van Jan Nieland, ter wijl na de H. Mis het Tantum Ergo van J. Winnubst werd uitgevoerd. Tot slot werd nog de Priestercantate: Sacerdotes Domini van J. A. S. van Schaik gezon gen. 's Namiddags hield de jubilaris van drie tot half vijf receptie in de hall van Amicitia. Nadat het R.K. Mannenkoor onder leiding van de heer Flucie van. Bergen O, Esca Viatorum van Enrico Isaak had gezongen zeide de voorzitter van het feestcomité, de heer P. de Jong het volgende: Hoogeerw. Heer Deken, Toen onze burgemeester in April van dit jaar U mededeling kwam doen van uw benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau, zei hij in zijn toespraak o.a. dat het jaar 1952, voor u een „ju- beljier” was. Inderdaad mogen wjj van een jubeljier spreken. Wij vieren van daag dan uw 50-jarig priesterfeest en als bekroning van deze dag hebben wij zojuist met grote vreiugde vernomen dat u door onze Aartsbisschop-Coadju- tor benoemd is tot Ere-Kanunnik, waar mee wij u van harte gelukwensen. 50 jaar priester dat is inderdaad niet ieder gegeven. En weinigen zullen een dergelijk jubileum vieren, terwijl ze nog in actieve dienst zijn. Uw vitaliteit stelt u in staat op uw hoge leeftijd alle ver moeienissen aan uw ambt verbonden, te dragen. U is steeds op uw post, u is voor al uw parochianen een vraagbaak, uw pastorie een veilig toevluchtsoord voor allen die in wat voor moeilijkheden dan ook zijn. Voor allen is u steeds de actieve belangstellende en zorgende Herder der Parochie. In de Plechtige Hoogmis die we deze morgen met U in de feestelijk versierde kerk hebben opgedragen hebben wjj God gedankt voor al de weldaden en zege ningen die ons ->oor Uw handen zyn toe gevloeid en we hebben gevraagd dat Gods onmisbare zegen U verder over vloedig mag ten deel vallen opdat U zo in staat moogt zijn nog vele jaren on der ons en voor ons te werken. lenaar, Grouw; 2. Porto Alegre. H. R. Schaap, Deersum; 3. Cadans, A. Bonne- ma, Leeuwarden; 4. Kidans, J. M. Rade- makers, Heerenveen. Pampusklasse: 1. Weerhaan, H. H. Bakker, Sneek; 2. Kemphaan, W. Ver meulen, Drachten; 3. Boecanier, W. Vis ser, Enschedé. 16 M2 Eenheidsklasse Al (beh. pro test): 1. Niemeijer-beker, Favonius, Jaap Helder, Paterswolde; 2. Peerless, Joop Helder, Paterswolde; 3. AU, Fokke Jansma, Grouw; 4. Piet Hein, st. Ir N. Oostinga, Hoogkerk; 5. Thetis n, Tournier, Rotterdam. 16 <M2 Eenheidsklasse A2: 1. Butter fly, H. v. d. Veen, Joure; 2. Ceres, M. Kuipers, Groningen; 3. Kotri, R. Bier- ling, Groningen; 4. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek; 5. Ri, st. E. v. d. Veen, Leeuwarden. 16 M2 Eenheidsklasse Bl: 1. Arran Crest, st. P. Wieringa, Sneek; 2. Quick silver, K. Zandhuizen, Sneek; 3. Pinok- kio, B. G. Niestern, Delfzijl; 4. Antipie, P. v. d. Veen, Leeuwarden. 16 M2 Eenheidsklasse B2 (beh. pro test): 1. Fortuna, E. Bosch, Groningen; 2. Wilandré, B. H. de Vries, St. Nico- laasga; 3. Dak, D. Kamphuis, Zwolle; 4. Triantha, J. Snippe, Meppel; 5. Elja, st. P. Amsterdam, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse B3: 1. Ciconia, st. W. de Dood, Sneek; 2. Wido, st. D. Leen, Grouw; 3. Vrijheid, Dirk de Haan, Sneek; 4. Bopper, mej. Janet van Loo, Zwolle; 5. Aeolus, W. van Loo, Zwolle. Valkenklasse 1: 1 Bols-wisselbeker, Marjolijn, J. C. van Tienhoven, Reeu- wijk; 2. Goesting, W. Ritman, Gouda; 3. Lapsus, Th. van Helvert. Leiden; 4. Popeye, W. Metelerkamp Cappenberg, Amsterdam; 5. Vivian, J. J. v. d. Veen, Sneek. Valkenklasse 2: 1. Rirette, R. Mulder, Langweer; 2. Tarantella, E. J. Hoppe, Leiden; 3. Trewes, S. M v. d. Meer, Hei- lo4. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwar den; 5. Ernestina, mej. A. E. v. d. Man dele, Wassenar. 12 M2 Sharpie-klasse: 1. Rakker, B. van Wijk, Woubrugge; 2. Briesje, st. N. Oerlemans, Rotterdam. B.M. klasse: 1. Pinguin, W. v. d. Zee, Groningen; 2. Meteoor, D. Resink, De- 3. Geja H, F. J. J. Resink, 4. Narwal II, B. Jonkers, Concours Hippique van de Z.H.J.V. op het rijcentrum „De Hofstad aan de Waalsdorperweg in Den Haag. Prinses Irene, voor het eerst in officieel rijcostuum, neemt met Atalia een der hindernissen. Opmerkelijk was het echter dat er op deze eerste wedstrijddag weinig span ning heerste. In vrijwel alle klassen kwam weinig verandering in de kop groep en speelde de strijd zich voorname lijk in het midden of in de achterhoede af. De mooiste eindstrijd, en een van de weinige die we zagen, speelde zich af tussen Mr Hoekstra en Herman Geveke in de 30 m2 klasse toen de eerste vanuit de wal en zijn concurrent vanuit het meer de finish oaderde. De burgemeester was er iets eerder en won met gering verschil. De strijd in de beide Regenboogklas- sen eindigde in ’n overtuigende zege voor de Friezen. Wel had Bergsma (Voor burg) in groep 1 de beste start en liep hij direct mooi weg, maar Tom Zwart had hem bij de eerste boei in Gossepalen al te pakken en daarna speelde onze oud-stadgenoot geen rol van betekenis meer. Hendriks nam in de eerste route de kop en stond die niet weer af. v. d. Sluis was steeds tweede, maar Vrolijk die bij het ingaan van de tweede route op drie lag moest deze plaats aan Tom Zwart afstaan, zodat hij net buiten de prijzen viel. In de tweede groep had de Jong (Joure) doorlopend de leiding, steeds gevolgd door Alberda. Oppenhui zen was in het gezicht van de eindstreep nog derde, maar op een meter of tien daarvoor glipte dr .v d. Zijpp over bak boord nog net voor hem langs. In de beide 16 M2 klassen A ging het ook vrij kalm toe. De Friese favoriet Jansma was nl. nog niet bij de sterkste Groningers in dezelfde groep ingedeeld, zodat Jaap Helder en zijn mannen het onderling moesten uitvechten. Jaap en Joop waren de snelsten in AI, Jansma zegevierde in AII voor de Leidenaar Dijk. BI leverde een overwinning op voor Bosch, Groningen, die gevolgd werd door onze stadgenoot W. de Dood, in BII liet Dirk de Haan ai z’n concur renten achter zich en in B Hl ging de Groninger van Ommen met de eer strij ken. Klaas Zandhuizen was hier tweede. In tegenstelling met de Regenboog- klassen speelden in de Valken de Hol landers de eerste viool. In groep I be zetten Metelerkamp Cappenburg (Am sterdam), Hoppe (Leiden), mevr. C. Joustravan Gooi (Den Haag) en van Buren (Hillegersberg) de eerste vier plaatsen en zat Jan Miedema als enige Fries in de prijzen; in de tweede groep versloeg van Tienhoven (Reeuwijk) Rei- nard Mulder, die zich hierdoor met de tweede prijs tevreden moest stellen. Breuning (Leeuwarden) was derde, mej. P. Nieveen (Sneek) vierde. De 22 M2 klasse, waarin ook onze Commissaris der Koningin startte, was onbedreigd voor Schaap; de Pampus klasse eveneens overtuigend voor Bak ker, terwijl in de Schouwen Atsma, de Sharpie’s (dit jaar zonder de matadors Gebr. Kraan) van Wijk (Woubrugge), in de B. M. klasse de Groninger v. d. Zee, de Vrijheidsklasse de Haas Jr. (Breukelen), de Olympia jollen de Ha genaar de Kat Jr., de 12 v. jollen den Breejen v. d. Bout (Heemstede), de Larken H. Bellinga (Almelo) en in de Jeugdklasse de Groninger Galjard hun eerste overwinning boekten. In de laat ste klasse kwam maar één van de vier Snekers, mej. v. d. Zijpp, aan de start maar zonder succes. De strijd in de Ge mengde klasse eindigde in een overwin ning voor J. de Boer. De volledige uitslagen waren: punten, Overijssel 45, Holland 25 en Drenthe 17. Definitief was deze stand echter nog niet daar er een protest loopt tussen Fokke Jansma en Joop Helder, die elkaar letterlijk en figuur lijk doorlopend in het vaarwater zaten, dat pas Maandagmorgen kon worden af gehandeld. In de B.M.’ers, ook allen present, nam Overijssel met 9 punten de leiding. De Groningers zouden echter een beter re sultaat hebben geboekt als v. d. Zee, die de gehele wedstrijd de leiding had, zich in het laatst niet vergist had. Hij voer namelijk door de verkeerde lijn. Toen 30 M2 klasse: 1. Tsjerk Hiddes, Mr. W. Hoekstra, Joure; 2. Rietvink, H. Ge veke Wzn., Nijmegen; 3. Carmen, H. C. Geveke, Leeuwarden; 4. Emmy, st. Tj. Geveke, Leeuwarden. Regenboogklasse I: 1. Hennie, M. Hendriks, Sneek; 2. Bruiser, R. A. v. d. Sluis, Sneek; 3. Oranje, st. T. Zwart, Sneek. Regenboogklasse II: 1. Tjerk, C. J. de Jong, Joure; 2. Algri, J. Alberda, Sneek; 3. Jan van Gent, dr J. W. v. d. Zijpp, Sneek. 22 M2 klasse: 1. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 2. Maple Leaf, T. Mo lenaar, Grouw; 3. Cadans, A. Bonnema, 4. Windekind, Tj. Kolk, dus weer een uitstekend figuur, maar in de beide Valkenklassen gingen de mees te prijzen opnieuw naar Holland. Toch was het resultaat voor Friesland beter dan Zaterdag door Mulders fraaie zege op de Leidenaar Hoppe, die geen kans kreeg Reinard in de tweede groep te passeren. Maar in de eerste won van Tienhoven uit Reeuwijk voor de tweede maal, terwijl hij de beide routes boven dien ruim iy2 minuut sneller voer daardoor in het bezit kwam van Bols-wisselbeker. hij dit ontdekte en draaide om zijn fout te herstellen gingen Resink (Ov.) en Hoff (Fr.) vóór hem door de finish. Dat scheelde het Groningse team twee pun ten waarvan een naar Friesland en een naar Overijssel ging. De middagwedstrijden die om half twee aanvingen, kenmerkten zich door fraaie en sensationele starten. Alle deelnemers wilden zo hoog mogelijk onder de wal voor de starttoren ver trekken, waardoor hier een gedrang van jewelste ontstond en het geschreeuw „bakboord” en „draaien” niet van de lucht was. -Zeer tot genoegen overigens van het helaas niet al te talrijke publiek dat dit opwindende schouwspel vanaf de wal gadesloeg. In de eerste groep Regenbogen sloeg de Rotterdammer Hofland zich kranig door deze heksenketel heen. Hij liep mooi hoog weg en was verder onbereik baar voor zijn achtervolgers van wie Alberda tweede en Tom Zwart derde werd. Bergsma moest in deze groep de strijd wegens averij opgeven. De tweede groep bracht een prachtige start over bakboord van dr v. d. Zijpp. Dokter voer ver door tot aan de wal en kon daarna over stuurboord nog net voor Oppenhuizen langs. Maar voor Hendriks moest hij draaien waardoor de bakker een gunstige positie kreeg. Toch wist hij deze niet volledig te benutten, want Oppenhuizen veroverde reeds in de eerste route de kop en ston die niet weer af. Hendriks bleef echter tweede en Theunissen als enige Hollander der de. Dokter zakte af naar de achterhoe de, Van de beide winnaars maakte Hof land de snelste tijd, maar er werd een protest tegen hem ingediend zodat de Sneek-bokaal ’s avonds nog niet kon worden uitgereikt. venter; Enschedé; Gorredijk. Vrijheidsklasse: 1. Duveltje, Ed. R. Frech Jr, Den Haag; 2. Speed II, C. de Haas Jr., Breukelen; 3. Jungle Dream, H. W. van Keulen, Amsterdam; Schoffie, H. C. Blok, Den Haag. Olympiajollen: 1. K. H. Lukkien, Zwolle; 2. Tilly, J. Hof, Midlaren; 3. Argo, F. R. Huizinga, Hoogezand; 4. Jonker Sissingha, S. J. Jonker, Hooge zand. 12 v. Jollen: 1. Cormoran, G. de Vries Lentsch, Nieuwendam; 2. Waterbaby, A. W. Rejjers, Sassenheim; 3. Iltschi, M. J. van Gerjn, Rotterdam; 4. Trippelaartje, mej. H. Mulder, Langweer. Larken: 1 -j- Keiroc-beker, Vinken slag, st. K. v. Ommen, Groningen; 2. In dra, H. Bellihga, Almelo; 3. Pantoffel, E. Greebe, Bussum. Jeugdklasse: 1. Popeye, J. J. Woort- man, Groningen; 2. Kon-Tiki, J. R. Meijeringh, Assen; 3. Billy H, Jac. Al bers, Rotterdam; 4. Fuut, W. v. Maas, Rotterdam; 5. Bambi, R. Kraak, Paters wolde. Eigenlijk zouden we by dit artikel het portret van Deken van Galkom nog eens moeten afdrukken, maar dan toch anders dan enige nummers geleden. Want we zouden het moeten tooien met dat brede paarse lint, dat het onder scheidingsteken is voor een ere-kanunnik van het Metropolitaan Kapittel te Utrecht. Nadat H. M. de Koningin in April hem had onderscheiden met het ridderschap in de Orde van Oranje Nassau, heeft Z.E. Johannes kr linaal de Jong Deken van Galkom ter gelegenhe.d van diens gouden Priesterfeest Vrij dag to’ de bovengenoemde waardigheid verheven. Deze voor de parochianen verrassen de mededeling kwam Vrijdagochtend tijden de Hoogmis toen de Hoog Eer waarde jubilaris, voorafgegaan door priester-studenten, kapelaans en oud- kapelaans der parochie, enkele pastoors uit het dekenaat, naar het Hoogaltaar werd geleid en de parochianen hun herder getooid zagen met dat paarse onderscheidingsbewys. De pastoor van Blauwhuis, de zeer eerwaarde heer B. J. Wirtz bracht als oudste pastoor in het dekenaat de verklaring. Hij besteeg de kansel en gaf lecture van het be sluit van Z.E. de kardinaal waarbij de jubilerende Deken beqoemd werd tot ere-kanunnik van het Metropolitaan ka. pittel te Utrecht. In dit besluit, dat zo- 1. Weerhaan, H. H. 2. Smelleken, J. van Foeken, Sneek; 3. De Groene Leeuw, st. J. H. Halbertsma, Sneek; 4. Kemphaan, W. Vermeulen, Drachten. 16 M2 Eenheidsklasse Al: 1. Favo nius, Jaap Helder, Paterswolde; 2. Peer less, Joop Helder, Paterswolde; 3. But terfly, H. v. d. Veen, Joure; 4. Thetis II, M. Tournier, Rotterdam; 5. Stella Ma ris, J. Djjk, Groningen. 16 M2 Eenheidsklasse A2 1. All, Fokke Jansma, Grouw; 2. Simon den Danser II, J. P. van Dijk, Leiden; 3. Casparone, G. K. de Vries, Sappemeer; 4. Willy, J. Hoeben, Leeuwarden; 5. Piet Hein, st. Ir N. Oostinga, Groningen. 16 M2 Eenheidsklasse Bl: 1. Fortuna, E. Bosch, Groningen; 2. Ciconia, st. W. de Dood, Sneek;'3. Tini, st. G. van Ree- kum, Sneek; 4. Elja, st. P. Amsterdam, een vierde, zesde (de Haan), negende Sneek; 5. Cadozo, H. Bruinsma, Joure. (Hoeben) en elfde (Roeda) plaats 54 In afwachting van de strjjd die straks zal ontbranden. 16 M2 Eenheidsklasse B2 1. Vrijheid, D. de Haan, Sneek; 2. Wido, st. D. Leen, Grouw; 3. Bopper, mej. Janet van Loo, Zwolle; 4. Hank, J. G. Robert, Leeuwarden. 16 M2 Eenheidsklasse B3: ster, K. van Ommen, Groningen; Quicksilver, K. Zandhuizen, Sneek; Pinokkio, B. G. Niestern, Delfzijl; Arran Crest, st. P. Wieringa, Sneek. Valkenklasse I 1. Popeye, W. Me telerkamp Cappenberg, Amsterdam; 2. Tarantella, E. J. Hoppe, Leiden; 3. Fram, st. mevr. C. Joustravan Gooi, Den Haag; 4. Bufra, P. van Buren, Hil legersberg; 5. Amicitia, J. Miedema, Sneek. Valkenklasse II: 1. Marjolijn, J. C. v. Tienhoven, Reeuwijk; 2. Rirette, R. Mul der, Langweer; 3. Soelaas, M. C. Breu ning, Leeuwarden; 4. Havik, st. mej. P. Nieveen; Sneek. Schouwen: 1. Meerkol, F-. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Pompeblêd, J. Douma, Oppenhuizen. 12 M2 Sharpie-klasse: 1. Rakker, B. van Wijk, Woubrugge; 2. Briesje, st. N. Oerlemans, Rotterdam. B. M. klasse: 1. Pinguin, W. v. d. Zee, Groningen; 2. Meteoor II, D. Resink, Deventer; 3. Narwal II, B. Jonkers, Gor redijk; 4. Wetterhoas, H. Olde Agter- huis, Heerenveen. Vryheldsklasse: 1. Speed II, C. de Haas Jr., Breukelen; 2. Duveltje, Ed. R. Frech Jr., Den Haag; 3. Jungle Dream, H. W. v. Keulen, Amsterdam; 4. J. J. Meester, Amsterdam. Olympiajollen: 1. Kattebakje, st. D. de Kat Jr., Den Haag; 2. Tilly, J. Hof, Midlaren; 3. Argo, F. R. Huizinga, Hoo gezand; 4. K. H. Lukkien, Zwolle. 12 v. Jollen: 1. Papoose, H. W. J. den Breejen v. d. Bout, Heemstede; 2. Trip pelaartje, mej. H. Mulder, Langweer; 3. Waterbaby, A. W. Reijers, Sassenheim; 4. Iltschie, H. J.van Geijn, Rotterdam. Larken: 1. Indra, H. Bellinga, Alme lo; 2. Happy, H. Schippers, Almelo; 3. Vliegende Schotel, A. Sikma, Sneek. Jeugdklasse: 1. Kantjil, P. Galjard. Groningen; 2. Bambi, R. J>aak, Paters wolde; 3. Billy II, Jac. A,bers, Rotter dam; 4. Kon-Tiki, J. R. Meijeringh. As sen. Gemengde klasse: 1^Endurance, J. de Boer, Sneek; 2. Rhein Fee, F. Hamburg, Drachten; 3. Jankobus, Th. Pasma Sr., Sneek; 4. Pax, H. W. Fijlstra, Sneek. ontmoetten elkaar voor het eerst in de 16 M2 Eenheidsklasse Al en hoewel Jaap Helder bij het starten in het nauw kwam moest de Friese crack, die een mooie start had, toch de vlag strijken en met een derde plaats achter Jaap en Joop genoegen nemen. Maar A2 leverde een mooie zege op voor de Jouster v. d. Veen, die zijn Butterfly in de tweede route voorbij de Groninger Kuipers stuurde. In BI had Klaas Zandhuizen een bijzonder fraaie start maar Piet Wieringa was sneller en passeerde hem reeds in de eerste route. B2 bracht weer een Groninger aan de kop, maar in B3 werd onze stadgenoot de Dood onbe dreigd winnaar. De Pampusklasse leverde de tweede overwinning op voor Bakker, welk voor beeld in de B.M.ers gevolgd werd door de Groninger v. d. Zee en in de Sharpies door van Wijk, Woubrugge. De strjjd om de Keiroc-wisselbeker in de Larken werd definitief gewonnen door van Om men uit Groningen, die de overige dagen in de 16 M2 klasse uitkomt maar voor deze ene dag een Lark meegenomen had om de beker te verdedigen. De race in de Jeugdklasse werd ook deze dag in het voordeel van een Gro ninger beslist. De Rotterdammer Albers, in Holland de grote man in deze klasse, kreeg wederom geen kans en eindigde, evenals Zaterdag, als derde, nu achter Woortman, en de Assenaar Meijeringh. Voor de overige klassen verwijzen we naar de uitslagen. 30 M2 klasse: 1. -j- Valspar wissel- prijs, Sperwer, W. H. Fahner, Leeu warden; 2. Rietvink, H. Geveke Wzn., Nijmegen; 3. Tsjerk Hiddes, Mi'. W. Hoekstra, Joure; 4. Swealtsje, st. A. Vollema, Grouw. Regenboogklasse 1 1. Beneventum, J. Hofland, Rotterdam; 2. Algri, J. Al berda, Sneek; 3. Oranje, st. T. Zwart, Sneek. Regenboogklasse 2: 1. Henderika, D. Oppenhuizen, Sneek; 2. Hennie, M. Hen driks, Sneek; 3. Horne, st. F. A. D. Theunissen, Leiden. 22 M2 klasse: 1. Maple Leaf, T. Mo- Het leek Zaterdagmiddag niet mooi by het begin van de 17e Sneek-Week. De Bilt voorspelde harde wind en regenbuien. De eerste was er inderdaad toen de S.Z.C. om 12.40 begon te starten, en een uur later kletterde de regen en rommelde het onheilspellend in de dreigende zwarte luchten rondom het Sneekermeer. Voorzichtigheidshalve besloot het wedstryd-comité al de kleine klassen de binnenbaan te laten zeilen en iedereen vreesde dat deze eerste dag een mis lukking zou worden. Gelukkig echter kwam het heel anders uit. De regen verdween, de donkere luchten dreven om het meer heen en de wind flauwde af zodat het prachtig zeilweer werd en het programma in een vlot tempo en met vrjjwel 11e inschrijvers in de banen kon worden afgewerkt. Het wegslaan van een boei by de Heerenzyl veroorzaakte wel enige moeilijkheden in de klassen die het eerst vertrokken, maar ook die werden opgelost, waarna de prjjzen in I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1