Windhoos teisterde deel van Leeuwarden Boottocht voor Invaliden De wedstrijden van vandaag KAPPIE EN DE VLIEGENDE HOLLANDER AGENDA Senioren Kermiskaatswedstrijd Kaatsver. Sneek il ADVERTEREN mag geen gokje zijn Volg de zekere weg. Vla het Snea ker Nieuwsblad bereikt U een kopend publiek, dat „zijn” krant leest met de intense belangstel ling waarmee streekbladen gele zen worden. Kolom voor kolom, pagina voor pagina. Burgerlijke Stand Een zeer fraaie en spannende slotpartij Het kabinet Benoemd t Menno in de wolken Rectificatie Ned. Herv. Vrouwen op reis Zakennieuws Hegemer plattelandsvrouw behaalde eerste prijs Vijfjarige redde zijn driejarig zusje Het Sprookjespark Rode Kruis colonne zette beste beentje voor I Bromfietser in botsing met motorrijder Dorpenkaatswedstrijd Begrafenisver. „De Laatste Eer” Ongeval tot 11 Finale. v. en 7 i „Menno” vorige ballonwedstrijd TL-buizen heer G. T.e.m. Donderdag 21 Aug. Foyer Aml- citia, Sneek. Iedere avohd te 8 uur Groot Zeilersbal. Maandag 18 en Dinsdag 19 Augustus. Amicitia Theater. Maandag te 8 uur en Dinsdag te 2 en 8 uur: interna tionaal Variété Faveur. toch! Ik vind het maar vreemd...... ik voél niets dan moeilijkheden naderen...” „Kapitein!” zei ineens een barse stem achter Kapple. „Breng my naar Uw hut! Mijn collega ral nog Wel éven tijd nodig hebben om het ruim te onderzoe ken en intussen kan ik Uw hut bekij ken. Uw gedrag komt mij namelijk zéér Holland 44; 5. Drente 39. Jaap Heldèr dié de beste prestaties leverde in de winnende groep, bleef daar door in het bezit van de Gruno-wlssel- beker, Gok niet met Uw geld, maar adverteer in het SNEEK EB NIEIWSBLAD Grootzand 55, Tel. no. 3005. Sneek GOENGA. Dinsdag j.l. ging de Ned. Herv. Vrouwenver. een dagje met hare begunstigsters op stap. De reis ging eerst naar Marssum, waar het Poptaslöt be zichtigd werd; verder naar Franeker, waar men het Planetarium bewonderde en vandaar naar de Makkumer aarde werkfabriek. De terugtocht ging over Hihdeloopen naar Gaasterland, waar nog even van meer en bos genoten werd. Ook toerde men in Sneek door de verlichte straten. Om half tien kwam het gezel schap fleurig in het dorp terug. Bij de landelijke enquête van de Bond V. Plattelandsvrouwen en -meisjes over het onderwerp: Het plattelandsmeisje thuis, behaalde mevr. G. Bergstra Minnema te Heeg de eerste prijs. Dit onderwerp was eerst behandeld in de afdelingsvergaderlng te Heeg, van Wel ke afd. mevr. Bergstra thans presi dente is. Zeker een mooi suceces dat de prijs naar Friesland ging. SCHARNEGOUTUM. De driejarige Jiskje Winia was met hare ouders uit Dokkum bij fam. J. Dijkstra in de fa- briekshulzen alhier gelogeerd. Al spe lende geraakte zij in een moddersloot. Haar broertje Jan van vijf jaar wist haar uit de modderpoel te redden. Niet tegenstaande de vuile was, was bëppe blij dat Jiskje er alleen met de schrik afkwam en pake Jan was wat groots op Z’n kleinzoon Jan! In ons vorig nr. meldden we dat het trommelcorps van het Stedelijk Muziek corps Sneek de kinderen met de balon- nen had afgehaald bij Drukkerij Menno, Dit is niet juist. Het is zo dat de drum band van „Harmonie” in samenwerking met het trommelcorps van het Stede lijke, onder leiding van de tambour- maitre van Harmonie, de heer H. Mees ter, de kinderen hebben opgehaald, wat trouwens ook wel was te zien aan het feit dat er een twaalf man bij liepen zonder uniform. Benoemd met Ingang van 1 Septem ber 1952 tot besteller bij de P.T.T. te Sneek, de heer F. Bok, thahs als hulp- besteller werkzaam. Öffingawier én Sljbrlgje Muurling, 33 jr. te Óppenhülzen. Blijkens een advertentie tn dit num mer wordt heden. Maandagavond, door het Stedelijk Muziekcorps in hét Burge meester de Hoop-park een concert ge geven. Het sprookjespark dat reeds door duizenden en nog eens duizenden werd bezocht en waarvoor men niets dan lof heeft, zal geopend zyn van 812 uur. De directie deelt ons mede dat het park wegens verbintenissen elders, Woensdag voor het laatst zal zijn geopend. Wie dus dit schitterende schouwspel nog niet heeft gezien haaste zich. Niemand mag dit missen. Z. Wilhel- verdacht voor en het zou me sterk ver bazen, wanneer ik in Uw hut niets vond!" „Je mag kijken hoor!” zei Kapple. „Kom maar mee, jong! Niks te vinden in mijn hut Trouwens op m’n hele schip niet! Doe maar geen moeite, jong!” „Naar Uw hut!” riep de agent woedend. „Geen praatjes!” zorg aan besteed moest Worden, omdat er ook diëetpatiënten aan boord waren. Dicht by Eernewoude werd de boot ge meerd om de warme maaltijd te nutti gen en het beste bewijs, dat de soep, a«>dappelen, vlees, groente, pudding en fruit uitstekend smaakten, Was Wel dat bijna niemand iets mérkte van de on weersbui. Er werd gegeten, gelachen en gepraat, twee oude dames, oude schoolvriendinnen, vonden elkaar na vijftig jaar op deze boot 't is zeker geen wonder dat men niets merkte van wat regen en een enkele donderslag. Na de maaltijd het was Weer droog ge worden - werd langs het prachtige Princenhof naar Grouw teruggevaren, bij de thee met koekjes kwam dokter van Reekum nog met een gezellige prijsvraag. Hij stelde diverse vragen en wb het juiste antwoord op de vraag wist, kreeg een aardig cadeautje, zak doeken, kralen, een pijp, enz. enz. Li monade werd rondgedeeld, fruit, later boterhammen en koffie en ook zakjes snoep bedrukt met de hartelijke wens „Het Ned. Rode Kruis Wenst haar zie ken een prettige dag”. Die wens Is in vervulling gegaan. Te vlug ging deze heerlijke cïag waar zovêlen naar ver langd hadden, voorbij Zelfs de kapitein, die vrolijk” gramofoonplaten draaide, deed zijn best het feest nog wat te rek ken en voei zowaar nog een eindje om over het Oud Hof en de Brekken. En toen de aankomst in de stad, zingend het Wilhelmus en het Friese Vlag lied! Met. moeite loodste de kapitein de grote boot door de drie bruggen naar de Jousterkade, om het publiek gelegen heid te geven naar de verrukte patiën ten te wuiven. Oh -die glorieuze aan komst met de zwaaiende mensen op de wal en het vrolijk spelende Sneker mu ziekcorps, dat was voor sommigen, en zeker voor Corrie van Bolsward, nog het allermooiste. Overal op de boot werd hartelijk afscheid genomen, han den geschud en dankwoorden gespro ken. „Volgend Jaar gaan we weer mee”. Klaske, de jongste gast, 14 jaar, is dan ook weer present, nietwaar wat heeft ze gelachen met die aardige van Wie ren! Publloatla vm .D» N»d«rland<ck« Nl»uwit>ladp»rt“ De door drukkerij week georganiseerde blijkt een groot succes te worden, want reeds nu komen uit tal van plaatsen in Duitsland berichten betreffende het vin den van de ballonnetjes. Welke de verst weg komende ballonnetjes zijn zal later moeten blijken. Dat de wind de ballon netjes snel door het luchtruim heeft ge jaagd mag blijken uit het feit dat het eerste reeds de avond Van opiating te 18 uur door Willy Kaack, Schulstrasse 17 te Gadeland bij Neumunster werd ge vonden. Dit ballonnetje werd door Peter van de Velde, Boschgracht, opgelaten, Verder zijn reeds ballonnetjes gevonden te Schönwaldt van Klaas Duits; te Neuenkirchen van Wiesje van Eg- mond; te Westermunde van Ebo Phei- fer; te Emden van Truusje Hofmeester; te Bremerhafen van Jannie Huizinga; in Schleswig-Holstein van Elisabeth v.d. Velde. Maar er zyn ook ballonnetjes die het niet verder hebben gebracht dan tot de grens van Nootd-Duitsland, Op een en ander komen we later nog wel terug. HEEG. Toen de heer Jac, Zwaga aan de Schatting per bromfiets enige wiel rijders wilde passeren, kwam hy op het ogenblik dat hy naar links zou uitwijken in botsing met de motorrijder ds. H. van Koningveld alhier. De bromfietser werd over een afstand van 5 m. mee gesleept en dat had tet gevolg dat Zwaga enige lichte 1 wetsuren opliep, terwijl materiële schade werd aangericht. De politie stelt een onderzoek in omtrent de schuldvraag. Volgens mr Donker zal het nog enige dagen duren voor zijn kabinet gereed is; er zijn nog enige posten te bezetten. Wat er aan voorafgegaan is aan toe- gewyd Werken vóór de Rode Kruisboot, met zestig patiënten aan boord, Zater dagmorgen kon afvaren, kunnen we slechts gissen. We weten niet wat we meer moeten roemen, da perfecte orga nisatie of de mensenliefde en gemeen schapszin van deze leden van de Rode Kruis colonne, die onder leiding van dokter van Reekum de zieken en Invali den, die kwamen in ziekenauto’s, luxe auto’s en invalldewagentjes, een plaatsje op de grote stoomboot de „stad Dok kum” gaven. En alweer met hoe veel toewijding werden deze plaatsjes uitgezocht. Hier werd een getnakkellj- ker stoel aangeschovei., daar een extra kussentje achter een pijnlijke rug ge stopt, een eenzame werd In een krin getje gezellig pratende mensen gezet, een wat tochtige hoek met een groot zeil afgeschermd hard werkend, maar met opgewekte gezichten en vol grap pen, vormden de Rode Kruis mensen, mannen en vrouwen, in een ommezien van deze, elkaar voor het merendeel toch Volkomen onbekende zieken, een hechte gemeenschap, die de gehele dag tot uiting kwam. Het is met zonder re den dat We hier direct zo nadrukkelijk op wijzen. Hoe de gasten van het Rode Kruis deze dag ook genoten hebben van het natuurschoon, nog belangrijker leek het ons dat deze mensen, die soms hun leven moeten slijten in bed of ruststoel, hief gezellig in een kring zaten te pra ten met lotgenoten. Dat dit bereikt Werd, deze saamhorigheid, deze gemeen schap, al was het dan maar voor één dag, is te danken aan de onvermoeibare, maar bovenal zo begrijpende Rode Kruis mensen. Hoe hebben ze genoten van het samenzijn, de olinde heer met z’n rustig tevreden gezicht, de „Beppe” in haar mooiste zwarte Japon met kralenketting en oorijzer, de zieken uitgestrekt op hun bedden, de 93-jarige heer, de oudste aan boord, vol zorg voor z’n gebrekki ge vrouw, hoewel hjj deze zorg graag even overdroeg aan dokter van Reekum! Daar voer dan de Stad Dokkum, triom fantelijk de Rode Kruis vlag in top, met zijn kostbare lading zieken, twee dokto ren, twee verpleegsters en de Rode Kruis colonne, over het wijde Sneeker meer, waar men twee grote Engelse jachten bewonderde, naar de sluizen van Terhorne, die ook aandachtig bekeken werden. Daarna werd gevaren naar Grouw, en ondertussen werd de koffie met koek rondgedeeld en kookten de dames in de snikhete keuken van de boot de warme maaltijd, waar extra SCHARNEGOUTUM. Zaterdagmiddag viel de Kaatsver. „De lytse stuit” de eer te beurt om de dorpenkaatspartij in haar midden te hebben. De deelnemen de verenigingen kwamen uit IJlst, Wjl- sum, Oudega (W.), Nijland, Tirns, IJs- brechtum en Scharnegoutum, Er waren 70 deelnemers, 23 parturen verdeeld in A- en B-klasse namen aan de wedstrijd deel. Klasse A: le Thijs Boorsma, Schar negoutum; H. Wailnga, IJlst en Willem Bruinsma, Wolsum; 2e B. Hof, Oost- hem; G. de Jong, IJsbrechtum en P. An- dela, Nyland, Troostprijs; H. v. d. Goot, Oudega (W.), P. de Haan, Oudega (W.) en E. Reitsma, Wolsum. Klasse B: le G. Groeheveld, IJlst; A. Martens, IJs- brechtum en F. Wiersma, Oosthém; 2e P, H. Bootsma, Tirns; Jacob Wester, Tirns en Th. Planting, IJlst; Be M. Overwijk, Oosthem; C. Hofstra, Schar negoutum en A. de Jong, Scharnegou tum; 4e E. Damstra, Wolsum; R. V. d. Valk, Oosterend en I, Wijnia, Scharne goutum. Afvalwedstryd (poedelprijzen): le A. Hiemstra, Oudega (W.); P. Ha ma, Scharnegoutum en J. Hiemstra, Oosterend; 2e P. E. Bootsma, Tirns; L. Bonnema, Nijland en B. de Boer, IJlst. Totkonlng werd uitgeroepen H. Walin- ga, IJlst» De kaatshandschoen, uitge loofd door Sporthuls Jansen, Ged. Pol, Sneek voor de verste bovenslag werd gewonnen door Willem de Boer, IJs brechtum. De wisselprijzen, een lauwer tak én een beker, werden (al eerder) geschonken door café Wed. Osinga en een sportliefhebber. BIJ Wed. Osinga werden de prijzen door de wedstrijdlei der IJ. Sandstra te Nijland met een toe passelijk woord uitgereikt aan de win naars. Óp uitnemende wijze heeft Sand stra deze wedstrijd geleid. partij van deze omloop was die tussen de parturen 23—26 waarvan no. 26 af viel met 5—5, 64 en een bovenslag van Brandenburg. Door het draaien van de Wind moesten -,e perken worden ver* legd waarmee ongeveer 3 kwartier ge* moeid waren. Van dit ogenblik af werd de kwaliteit van iet spel veel beter en kreeg men zeer fraaie en spannende partijen te zien. Uw advertentie geniet daarbij de zelfde grote belangstelling als bet NIEUWS, want een verkoop- boodschap is voor de lezers van dit nieuwsblad even belangwek kend als een plaatselijke Verga dering of gebeurtenis. Ovérijsel winnaar in B. M. De strijd in de B.M. klasse leverde een zege op voor de groep OverljSêl. D. Resink (O.) finishte als eerste; v. d. Zee (Gr,) als‘tweede; Hoff (Fr.) als derde; Olde Agterhuls (Fr.) als vierde; F. J. J. Resink (öv.) als vijfde en Mummelen (Gr.) als zesde. Het eindresultaat was hierdoor: Over- ijsel 14, Groningen 13, Friesland 12 pnt. D. Resink die in beide wedstrijden eerste was in het Overijselse team, kreeg de Bütenboun-beker, uitgeloofd door het Boun fan Fryske Selskippen büten Frys- tdn. ’s Middags werd hetzelfde programma afgewerkt als Zondag. De uitslagen ver melden we in ons volgend nummer. Overleden: Doetje Visser, 79 jr., wed. van Meine Terpstra te Heeg (wonende te Warga); Willem Wildschut, 93 jr., wedn. van Attje Reinsma, eerder van Maaike Cnossen te Heeg; Henderica Bleeker, 81 Jr„ wed. van Qerbi Wijnja te Uitwellingerga; Durk Wrjnja, 82 jr., wedn, van Trijnte Oppewal te OUdega. windhoos die ook vele bomen ontwor telde, lagen overal brokstukken hout, asbest etc. Verspreid. Merkwaardig ge noeg bleven hier vrywêl alle ruiten heel. Na een laatste ruk die hét water van de Grote Wielen kolkend opwervelde, ver dween het vernietigend natuurgeweld, dat ook van enkele schiphulzen aan de Tij nje bij de Greunsbrug de daken vol komen wegrukte, aldus Öns Noorden. WOUDSEND, 13 Aug. Hedenavond werd alhier onder leiding van voorz. D. Op de Hoek een buitengewone ledenver gadering gehouden van de begrafenis ver. „De Laatste Eer.” In verband met de aanbieding van een lijkauto door de fa. L. de Jong en Zn. alhier Werd met al gemene stemmen besloten om eeh con tract te sluiten. De thans nog in ge bruik zijnde lijkkoets zal worden ver kocht, daar deze te duur wordt in het onderhoud. Tevens had de ver. een ver zoek gericht aan B. en W. van Wym- britseradeel om de baar op het kerkhof te Ypecolsga te vervangen door een lichtere. Dit verzoek is niet door B. en W. ingewilligd. Men zal nog trachten het college te overtuigen dat deze klacht gegrond is. De totale uitslag is dus: le prys ƒ30 plus 3 lauwerkransen en 3 Verg, me dailles partuur 19; de 2e prijs ƒ21 par tuur no. 3; de 3e en 4e prijs ieder ƒ9 de parturen no. 23 en no. 1. In ’t restaurant van ’t Sportpark had na afloop de uitreiking der prijzen plaats door de waarnemend voorzitter de heer W. Oppenhuis, die allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze mooie kaatspartij dank bracht en wel in ’t bijzonder aan de scheids rechter de heer L. Ringma. Tot kotiing van de partij werd uitgeroepen J. Pun ter van Poppingawier. de plaats over van zijn teamgenoot Oos- tinga, terwijl Joop Helder van de ze vende naar de vierde plaats opschoof. Westers bleef achtste en door deze volg orde werd de Groningse zege een vol dongen feit. In de Friese groep wonnen Hoeben en de Haan beidé een en Roeda Zelfs twee plaatsen, waardóór Jansma en zyn man nen hun tweede plaats, zij het met gro ter achterstand op de winnaars dan Zondag, veilig stelden. De eindstand was: 1. Groningen 130 pnt; 2. Friesland 102; 3. Overijsel 65; 4. De traditie getrouw hield de Kaats ver. Sneek kermis-Zondag een door elkaar loten kaatspartij, waarvoor zich 29 parturen hadden laten inschrijven. In 4 perken liét scheidsrechter L. Ring ma om 12 uur beginnen. Van de eerste omloop valt weinig fraais te vermelden, voor het merendeel waren het eenzijdige partijen. Alleen de parturen 1 en 2 maakten hierop een uitzondering. J. Schuil, Sneek, P. Havinga, Zurich, M. Dijkstra, Kimswerd tegen W. Oppenhuis Jr, H. Elsinga, beiden Sneek en P. Kwant, Harlingen, speelden 55 en 62 en een voorbijgeslagen kaats van Schuil. In de eerste omloop sneuvelden verder de parturen 2, i, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 17, 20, 22, 24, 25, 28. De 2e lijst bevatte de navolgende drietallen: no. 29: A. Dantuma, Sneek, M. Dijkstra, Tzum, H. Terpstra, Sneek; I. J. Schuil, Sneek, P. Havinga, Zurich, M. Dijkstra, Kimswerd; 3. A. v. d. Wei de, Oosterlittens, E. Brouwer, Amster dam ,A Bautsma, Kimswerd; 5. J. Dan tuma, Sneek, Fr. Monsma, Weidum, B. Rypma, Bolsward; 7. J. Rienstra, Sneek, R. v. d. Zee, Bolsward, T. Koopmans, Delnum; 10. B. H. Wielinga, Hijlaard, S. de Vries, Lollum, P. Zwart, Warga; 11. H. Bos, Sneek, S. Talsma, Sneek, M. v. Andêl, Harlingen; 13 W. Oppen- huL Sr., Sneek; W. v. d. Leest, Weidum, R. ÏJpey, Witmarsum; 16. J. Blok, Sneek, A. Martens, Poppingawier, H. J. V. d. Meer, Witmarsum; 18. IJ. Rien stra, Sneek, J. Punter Poppingawier, S. Kuiken, Sneek; 19. J. Wiersma, IJlst, J. Veltman, Sneek, P. Veltman, Bols ward; 21. G. Mulder, Sneek, J. v. d. Heide, Wommels, A. Terpstra, Sneek; 23. H. Eekma, Amsterdam, M. Jorna, Bolsward, E. Brandenburg, Bolsward; 26 P. K. Zwart, Warga, W. Klooster man, Harlingen, C. v. d. Meulen, Goën- ga; 27. R. Brandsma, Sneek, P. Santé* ma, Oosterlittens, S. de Jong, Bolsward. De uitslagen waren: Partuur 29 ver loor met 4—5 en 2—6. De parturen 3 en 5 waren prima drietallen. Het resul taat was 55 66 plus buitenslag van Monsma. Partuur 7 verloor met 45 en 46. De parturen 11 en 13 eindig den met 55 en 64 In ’t voordeel van ll. Partuur 16 kon het niet bolwerken tegen partuur 18. De uitslag was 8—5, 46 en een döor Rienstn. Voorbijgesla gen kaats. Partuur 19 moest met 25, 46 het onderspit delven tegen het drietal van 21. Éen zee mooie slot- SCHARNEGOUTUM. De 15-jarige Tjerkje Fopma van Gauw zou Donder dagmorgen een bezoek brengen aan P. Winla ten huize van fam. Dijkstra in de fabriekshuizen alhier. Toen zij van de Leeuwarderstraatweg het pad wilde op fietsen geraakte zij in de berm kwam te vallen. De handrem van de fiets drong haar diep iu de rechtervoet. De ontboden geneesheer Miedema van Bozum verleende de eerste hulp. Op zijn advies is zij naar het St Antonlus Zie kenhuis in Sneek vervoerd voor verdere behandeling. SNEEK, van 10 t.e.m. 16 Augustus. Geboorten: Dirkje d. V. Sjoerd IJbe- ma en Sophia Arnoldussen van Wor- kum; Doede Pieter z. V. Jacob Hendrik Schermer en Vogeltje de Jong; Anne z. v. Anne Kamstra en Sibbêltje Douma; Kerst Luutzen z. v. Jacob van der Meer en HLnkJe Koopman van Oudega (H.O.N.); Jan z. v. Are- 1 Veltman en Doutzen Hempenlus; Rob Valentijn z. v. Wilhelm ten Cate en Wilhelmina Levit. Ondertrouwd: can Willem Nota, 22 Jr. en Aaltje smlt, 23 jr.; Klaas Beet- sma, 31 jr. en Baukje Zandstra, 24 jr.; Jan Nieuwenhuis, 29 jr. en Uilkje Har- kema, 36 jr.j Wljbren IJntema, 23 jr. en Renske Marla Slump, 24 jr.; Lolke Tiersma, 24 jr. van Oppenhuizen en Fo- keliena Jacoba van Akkeren, 21 jr.; Hendrik Stap, 27 jr. van 's-Gravenhage en Riemke Jongedijk, 29 jr. Getrouwd: Erneeto Andriol, 29 jr. en Margaretha Anna Poiesz, 27 jr.; Ane Koers, 26 jr. van Tilburg en Antje Wit- teveen, 23 jr.; Liekel Veldman, 25 jr. en Hermina Vellenga, 28 jr.; Otto Rienk Bosnia, 22 jr. en Aaltje Efdée, 18 jr. Overleden: Henderica Bleeker, 81 jr., wed. van Gerben Wtfnja van Uitwellih- gerga; Isabella Margaretha Elisabeth Zijlstra, 57 jr., ongeh. van IJtens; Geert Steenhulzen, 90 r., wedn. van Antje Roorda; Fokke 'Varinga, 65 jr., ongeh.; Tryntje Demmer, 78 jr., wed. van Jan Johannes Noordenbos- Freerk Stegen- ga, 84 jr., ongeh. van Mims en Bak huizen; Cornelia Stormet, 78 jr., echt- gen. van d. v. Rljkele Hoeksma en Jeltje Werk man te Hommerts; Postma en fingawier. Dieuwke van der Meer van Solsward; Oeke Je.’jsma, 75 ir. echt- jen. Van Sikke Vogel ,’Xnger WYMBRITSERADEEL, van en met 16 Augustus. GeborenEduard Lammert Anne Lambertus Wicherts en mina van Dyck te IJsbrechtum; Lamkje 3o omloop. Op de 3e lijst kwamen nog voor de parturen 27—1, 3—10, 11—18, 21—23. Partuur 27 moest met 45, 46 en zitbal ’t veld ruimen tegen het drietal van no. 1. Partuur 10 was niet bestand tegen het trio van no. 3. De eindstand was 5—2, 62 plus zitba Een eenzij dige party was die tussen de parturen 11 en 18. Rienstra e.s. wonnen met 05, 0—6 en buitenslag. Meer spanning zat er tussen d p -turen 21—23, waar van laastgenoemd drietal won met 35, 26 en een voorbij geslagen kaats. Gehuwd: Tjalling Visser, 26 jr. te Amsterdam en Jeltje Wijn ja, 25 jr. te Nijland; ötte Frëderik Hoeksma, 36 jr. te Hommerts en Saakje Elsinga, 25 jr. te Heeg; Wat ze Kamstra, 29 jr. te laastgenoemd drietal 26 en een 1 De derde dag oegon evenals gisteren met de Groepswedstrijden in de 16 m2 klasse en B.M.-klasse. Het was prach tig weer maar met een zwakke Noord- Westelijke wind. De puntentelling van Zondag was in beide klassen iets gewijzigd. Door toe wijzing van het prot in de 16 m2 klasse van Joop Helder en Jansma te gen de Zwollenaar Lukkien (het was dus geen geschil tussen Helder en Ja sma, zoals we tn óns overzicht van Zondag vermeldden) werd Lukkien, die als derde finishte, uitgesloten. De vol genden schoven daardoor allen een plaats op, waardoor het aantal punten van Groningen steeg van 69 tot 71, van Friesland van 54 tot 58, van Holland van 25 tot 29 en van Drente van 17 tot 21. Overijssel daarentegen daalde van 45 tot 30. kroningen behield dus de leiding. In de B.M.-klasse werden F. J. J. Re. sink (Ov.) en Olde Agterhuis (Fr.), die rêsp. als vierde on vijfde eindigden, er üt geprotesteerd. Dit betekende winst voor het Groningse team dat zijn pun tental bracht van 5 op 7, maar verlies van Friesland en Overysel, die teruglie pen van 7 op 5 en van 9 op 6. Overysel moest dus de leiding afstaan aan Gro- ï.mgen. Hoew. i .ansma in de eerste route een •,rote voorsprong nam in de 16 m2 groe pen, behield Groningen toch le leiding. De Helders zaten nu dus eens niet aan de kop Thans voerde Oostinga hun Kwartet aan, was Jaap Helder derde en rijn broer zevende. De Friezen bezetten de eerste, tiende, elfde en veertiende plaats. De Rotterdammer Toernier zat er als vierde ook goed tussen, maar hij streed een Vergeefse strijd, daar zijn collega Kreulen als laatste de beslis sende route inging en z’n beide ploeggenoten Homan en van Ëijk door afwezigheid schitterden. De B.M.-klasse was in de eerste route met een eerste (Resink) en vierde plaats voor Overijssel, dat hierdoor dus nog een kans maakte het opgelopen puntenverlies in te halen. Groningen wint. De wind flauwde meer en meer af, zodat de strijd in een dryff>art(j dreigde te eindigen, maar gein, dg viel het mee. Er kwam weer een briesje. Jansma handhaafde zich in d. laatste route aan de kop, maar Jaap Helde, nam de twee- Het was Zaterdag voor de afdeling Sneek van de verbruikscoöperatie Fries land „Excelsior” een verheugende dag. In de volkrijke buurt van 't tuindorp, Jo han Willem Frisostraat 77, werd nl. die dag het tweede filiaal geopend. Van 't nieuwe winkelpand waalden de bekende regeriboogvlaggen wat een feestelijke aanblik bood. Vier grote fraaie etalages met een keur van de bekende verpakte „Co-öp.” artikelen trekken direct aller aandacht. Het intérieur is in hyper-mo- derne stijl Uitgevoerd en ontworpen door 't bekende architectenbureau Vegter te Leeuwarden. De uitvoering is doof eigen vaklieden geschied. Alles getuigt dat met de hygiëne terdege rekening is ge houden. Twee moderne snelwegers treft men er aan alsmede een van de aller nieuwste snijmachines, welke ingesteld kan worden voor 't op diverse dikten snijden van fijne vleeswaren. Achter dit zeer fraaie winkelpand is ruime berg plaats voor opslag en daarnaast een af zonderlijk staande schuur voor embal lage en bakfiets. Chef van dit nieuwe filiaal, dat 's avonds door keurig wordt verlicht is de Kamminga. Dat door deze nieuwbouw blijkbaar in een grote behoefte is voor zien bewees de grote drukte op de ope ningsdag. Dinsdag 19 Augustus. Amicitia Theater, 's Middags 2 uur een extra Matinee met ’t volledige Faveur-programma. Woensdag 20 Augustus. Amicitia Thea ter. Woensdag te 4, 6.30 en 9 uur en Donderdag te 8 uur: Willie en Joe van Compagnie „O”. Zaterdag 23 Augustus. Openluchttheater Joure. 's Avonds 8 uur Operette „Lieveke van Hemel,” De agenten liepen naar het ruim en ruim is zo leeg als wat. Wat zoeken ze verwijderden daarvan de planken en één van hen daalde toen vlug naar beneden. Kappie en de maat gingen eens kijken wat de agenten uitvoerden en toen ze het geopende ruim zagen, keken ze over de rand naar beneden. „Wat toch een ellende!” mompelde de maat „Het Om de prjjzen waren nog aangebleven de nos. 1, 3, 18, 23. Schuil c.s. konden hun biezen pakken met geen enkel bordje aan de telegraaf. De eindstand was 0—5, 0—2 en een voorslag van Havinga. Partuur 18 bleek te sterk voor het drietal van 23. Rienstra c.s. wonnen met 5—2, 64 en een gepasseerde kaats. De eindstrijd óm le en 2e prijs ging tussen de drietallen van no. 3 en no. 18. Partuur 3 dat uitstekend in elkaar zat veroverde het eerste bordje op 64 en een zitbal. Maar met een bovenslag Van Rienstra en een kwaudslag van v. da Weide haaide partuur 18 het spel. Rien. stra passeerde efiige maléil dê bOVenl(jn een voorbeeld dat v. d. Weide en Baüt- sma volgden. Partuur 3 liep daarna uit tot 2 spel, toen Rienstra c.S. het even lieten zitten, maar toch wist Punter die de gehele party bergen werk verzette in te lopen tot 4—3, Voor partuur 18 werd hierna de toestand kritiek toen van der Weide c.s. 5 halve spellen wis» ten te veroveren. Toen dit partuur Do» verdien door een buitenslag van R<ftu* stra en een gepasseerde kaats 4 punten iad veroverd gaf men het drietal Van 18 geen schijn van kans meer. Maar Rienstra c.s. dachten er blijkbaar an ders óver en zorgden nog voor een spannend slot. Een voorbygeslagen kaats op 66 en een bovénslag van Rienstra op 46 brachten de partijen op gelijke voet 55. Om ’t laatste hal ve spel werd nog verwoed gestreden. Tegen aller verwachting in Viel dit Rienstra c.s. ten deel toen deze op 46 op vrij fortuinlijke wyze de kaats wist te passeren en daarmede zyn partuur deed zegevieren met het navolgende pUn tenschema: No. 3: 8-4-6-8-8-8-6*8*6-4-4 70. No. 18: 4-8-8-6-4*4-8*4-8-8“8 a=s 70. Zaterdagmiddag omstreeks half één heeft een Vrij krachtige, veertig meter brede windhoos, het Zuidoostelijk deel van Leeuwarden geteisterd. Van vele daken werden de pannen afgerukt en honderden ruiten sneuvelden. Van de buitenschool in het Parkhêrstellingsoord werd het dak voor het grootste deel van de muren gerukt, als een tol de lucht ingetrokken en enkele honderden meters verder met geweldige kracht weer neergeslagen. Ook hpt óverige hout werk van de school werd danig ontwricht, zodat Zij Voor een groot deel van de grond af nieuw zal moeten worden opgetrokken. Hoewel het Zaterdag rond het mid daguur Ook in andere delen van de stad stevig onweerde, heeft men er toch niets bemerkt van de windhoos die eerst bij de spoorbrug over, het van Harinxmakanaal grote hoeveelheden hooi opzoog en toen in de West-Indische buurt, ten Zuiden van het Julianapark als een lange, git zwarte slurf vat kreeg op de huizen. Nadat in de St. Maartensstraat en St. Eustaciusstraat honderden dakpannen waren afgerukt, ruiten ingeslagen en houtwerk versplinterd, trok de windhoos over een weiland naar de 2de Park straat, Slerksmastraat en Büygerstraat waar opnieuw daken en ruiten het moes ten ontgelden, terwjjl ook grote lappen mastiek werden afgerukt. Over de boomgaarden rond de Potmarge trok de hoos, tientallen broelkasramen van de kwekerij Kaastra en ledema vergruize- lend, naar het Parkhêrstellingsoord, waar, zoals gemeld, zware schade werd aangericht. Gelukkig hadden de kinde ren vrijaf. Na het passeren van de Jorrit z. v. Yke Meintje Jorritsma te Of-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 3