HardzeiIdas eindigde met regenvlagen en harde wind De vierde dag van de Sneek-Week DE SNEEK-WEEK Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -- 3 ■HI I Vrijdag 22 Augustus 1952 7 e Jaargang No. 671 RedacteurL. KIEZEBRINK Raadsvergadering Sneek Ooievaars verzamelen zich Jubileum prijzen S.Z.C. Uitslagen Maandag Gure harde wind en regenbuien. Weer twee Nederlanders Deserterende zoon onderdak verschaft Redactie-adres: KLEINZAND 7 Telef. 2872 Friesland wint de eerste teamwedstrijd in de Regenbogen De Kaag leidt in de Valken op Java vermoord Zeilboot verpletterd Verandering van directie, van startsysteem, maar ook van het weer. De electrische startinstallatie van de Koninklijke Toch geslaagde wedstrijden. De vrije wedstrijden. Holland-Friesland in de Regenbogen. In de tweede groep van*de Regenbogen werd de Beneventum van de heer John Hofland te Rotterdam Woensdag eerste. De laatste groep Valken vlak woelig barometer, Firma zesde uit de strijd kwam, wat na de disqualificatie .an Theunissen, die zijn overtreding ruiterlijk en ten aaahore van de gehele schare op de wal, toe gaf, vijfde werd. Hoff en v. d. Zgpp schoven hierdoor eveneens een plaats op. SNEEKER NIEUWSBLAD De dames trotseerden de elementen als echte zeilersvrouwen. Velen van hen komen trouwens geregeld als lid van de bemanning in wedstrijden uit. Van daag echter hadden zij het voor het commanderen. En het ging weer uit stekend. Mooie scherpe starten en veel strijd. De Valkendames evenwel waren te heet gebakerd. Tweemaal luidde de bel voor een valse start. Toch maakte dat de heren op de toren niet ontstemd. Ze waren er zelfs blij om want nu kon het nieuwe starL>ysteem ook op dat on. derdeel beproefd worden. En het door stond die proef glansrijk. In het leveren van strijd deden de dames evenmin voor de mannen onder. Er werd nog al eens van plaats gewis seld en zelfs om de laatste plaatsen werd nog fel gestreden. Toch kwamen de bekendste en dus snelste schepen ook nu weer naar voren. De snelle 16 kwa- drater All van Fokke Jansma bijv, en weer met een geweldige voorsprong. Helemaal geen wonder overigens want er zat een Helder uit Paterswolde, in dit geval Betty Helder, aan het stuur. In de Regenboogklasse won Roosje Kui pers in Algri ook al onbedreigd, even als Nellie van Gooi thans mevr. Me- telerkamp Cappenberg dat deed in Op een weiland onder Nieuwe Brug bij Heerenveen hadden twee en dertig ooievaars zich verzameld. Ze stonden daar rustig tussen de koeien. Vele voor bijgangers bleven staan om dit zeldzame schouwspel te bewonderen. De ooievaars maken zich blijkbaar dus al weer klaar voor de grote reis naai de warmere landen, aldus meldt Ons Noorden. In de vrije wedstrijden gingen in de beide Regenboogklassen de meeste prij zen ook weer naar de Friezen. Dokter v. d. Zijpp, die terug moest en daardoor achter het veld aan startte, speelde het toch klaar fraai als eerste te eindigen vóór de Jong en de Wilde. In de tweede groep zegevierde Hofland als enige Hollander, gevolgd door Hendriks en Hoff. Wat dokter presteerde in zijn klasse deed Reinard Mulder in de Valken. Ook hg startte te vroeg maar kwam deson danks eveneens met een grote voor sprong als eerste aan. Zijn medewin- naar in de tweede groep, Siep v. d. Meer, voer de baan echter sneller waar door hij voor een jaar houder werd van de Amicitia-beker. Bakker leverde even eens een keurige prestatie in de Pam- pusklasse. Na de eerste route lag hij achter de Boecanier, maar in de tweede moest Visser de leiding aan hem af staan en behaalde zijn overwinnaar voor de derde maal een eerste prijs. Burgemeester Reitsma werd direct na de start uitgeschakeld door een grote scheur in het achterlijk van zijn zeil. In een op heden-, Vrijdagavond te 7.15 uur ’s avonds te houden raadsver gadering der gemeente Sneek wordt als enig punt behandeld een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een 4ti obligatielening. De Nederlanders Lepelaers en San» ders, employé’s op ondernemingen op Ta va zijn daar vermoord. voor de start; woelwaters op water. 16 m2 Eenh.klasse B 1: 1. Zandstra wisselprijs voor snelste tijd in alle 16 m2 klassen, Black Gull, Th. v. Eijk, Gouda; 2. Ciconia, st. W. de Dood, Sneek 3. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek; 4. Elja, st. P. Amsterdam, Sneek. 16 m2 Eenh.klasse B 2: 1. Dak, D. Kamphuis, Zwolle; 2. Noordster, K. v. Ommen, Groningen; 3. Arran Crest, st. P. Wieringa, Sneek; 4. Mich, de Ruyter, W. J. van Balen, Irnsum; 5. Cadozo, H. Bruinsma, Joure. 16 m2 Eenh.klasse B 3: 1. Henjoh, H. A. Minks, Leeuwarden; 2. Pompeblêd, U. Bakker, Sneek; 3. Vrijheid, D. Bak ker, Sneek; 4. Aeolus, W. van Loo, Zwolle; 5. Geal, A. Hogeveen, Zwolle. Valkeniklasse 1: 1. Rirette, R. Mulder, Langweer; 2. Wikel, P. v. d. Vegte, Leeuwarden; 3. Lapsus, Th. v. Helvert, Leiden; 4. Vivian, J. J. v. d. Veen, Sneek; 5. Snow White, J. H. Tromp, Sneek. Valkenklasse 2: 1 Amicitia-beker voor snelste tijd, Trewes, S. M. v. d. Meer, Heiloo; 2. Popeye, W. Meteler- kamp Cappenberg, Amstelveen; 3. Ta rantella, E. J. Hoppe, Leiden; 4. Mar- jolijn, J. C. V. Tienhoven, Reeuwijk; 5. Carpe Diem, W. Luyt, Deventer. Schouwen. 1 4- Kali-beker, Meerkol, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Foarut. U. G. de Jong, Oppenhuizen. 12 m2 Sharpie-klasse: 1. Rakker, B. van Wijk, Woubrugge 2. Senang, J. N. Bodegraven, Nieuwkoop. B.M.-klasse: 1. Meteoor, D. Resink, Deventer; 2. Narwal II, B. Jonkers, Gor- redijk; 3. Wetterhoas, A. Olde Agter- huis, Heerenveen. Vrijheidsklasse: 1 4- Jub.beker „De Meeuwen”, Schoffie, H. C. Blok, Den Haag; 2. Jungle Dream, H. W. v. Keu len, Amsterdam; 3. Duveltje, Ed. R. Frech Jr., Den Haag; 4. Twirke, T. en J. v. d. Meulen, Joure; 5. Rivaal, P. Si mons, Amsterdam. Olyroplajollen: 1. K. H. Lukkien, Zwolle; 2. Jonker Sissingha, S. J. Jon ker, Hoogezand; 3. Tilly, J. Hof, Mid- laren; 4. Kattebakje, st. D. de Kat Jr., Den Haag. 12 v. Jollen: 1. Waterbaby, Ai W. Reijers, Sassenheim; 2. Cormoran, G. de Vries Lentsch, Nieuwendam; 3. Semper Spera, S. C. Parmentier, Amsterdam; 4. Trippelaartje, Mej. H. Mulder, Lang weer. Larken: 1. Pantoffel, E. Greebe, Bus- sum; 2. Indra, H. Bellinga, Almelo; 3. Happy, H. Schiphorst Almelo. Jeugdklasse: 1. Billy II, Jac. Albers, Rotterdam; 2. Kantjil, P. Galjard, Gro ningen; 3. Baracuda, J v. d. Baan, Gro ningen; 4. Popeye, J. J. Woortman, Gro ningen; 5. Bambi, R. Kraak, Paters wolde. Conform de eis van de officier van Justitie, heeft de Rotterdamse politie rechter de 49-jarige werkbaas J. H. B. en zijn 44-jarige vrouw W. C. T., uit Rotterdam, veroordeeld ieder tot een week gevangenisstraf, omdat zij in het tijdvak van Juli 1949—19 April 1952, opzettelijk desertie van hun zoon Lam- bertus, dienstplichtig soldaat bij het re giment Uitrustingstroepen, hebben be vorderd, door tijdens de voortgezette ongeoorloofde afwezigheid van hun zoon in genoemd tijdvak, deze onderdak en levensonderhoud te verschaffen. Aan de wedstrijden deed dit alles ge lukkig weinig afbreuk. Bijna alle deel nemers in de dichtbezette klassen haal den vlot en zonder veel averij de finish. De laatsten echter in een veel sneller tempo dan die welke het eerst gestart waren. De dag zette als gebruikelijk in met de verenigingsgroepswedstrijden in de Valkklasse. Alle drie groepen waren compleet. Deze eerste ontmoeting le verde een puntenvoorsprong op voor het Kaag team, die echter groter geweest zou zijn als Ritman niet was uitgeslo ten, wat zijn groep 9 punten kostte en de beide anderen elk 4 punten winst op leverde. De stand werd nu De Kaag 41.1, K.Z.V.S. 39 en de S.Z.C. 39. Tromp verdedigde de S.Z.C.-kleuren op uitstekende wijze. Hij kwam nl. als tweede binnen achter de snelle van Tienhoven van De Kaag. Van der Veen was met zijn vierde plaats de eerste van het K.Z.V.S.-team. De familie Sweeney, vader, moeder, twee zoons en twee dochters van zestien en negen jaar, vertrokken welgemoed met een motorboot uit de haven van Freshwater Bay, in het Westen van Wales, om een weekeinde op zee door te brengen. Maandag meldde een gekneus de en uit verwondingen bloedende twaalfjarige jongen zich bij de politie. Hg vertelde Anthony Sweeney te zgn, met zgn broeder de enige overlevende van het gezin, dat verongelukte toen de motor van de boot het begaf en het vaartuig bij hoge zee op de rotsen van Wales te pletter werd geslagen. De lij ken van de vader en een der zusters zgn geborgen. Advertentieprijs 15 et per an.m. Bij contract (handelsadv.) leper. Abonnementsprijs 13.- per half Jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Sneek. Er waren Dinsdagmorgen twee veranderingen op de starttoren. Het wedstrgd- comité van de Kon. Zeilvereniging „Sneek” had de leiding van de S.Z.C. over genomen en er stond een fonkelnieuwe volautomatische electrische startinstal latie die deze dag voor het eerst gebruikt werd en volledig aan de verwach tingen beantwoordde. Maar er was nog iets veranderd en dat was van onpret tige aard. Het weer! Er joegen herhaaldelgk gure regenvlagen over het meer en er woei een harde gure wind. De Koninklijke trof het dus niet met haar dames- en eenmanswedstrijden die zoals de laatste jaren traditie is het voorspel vormen van de grote dag van Woensdag, de vermaarde Sneker Hardzeildag. de Valken. Haar zuster Corrie Joustra van Gooi moest helaas de strijd opgeven. Vermoedelijk averij. Hetzelfde óver kwam trouwens meerderen. Ook Roe- lien van der Zijpp die met haar vaders Regenboog startte maar de fok naar beneden kreeg. In de eenmanswedstrijden kwamen ook weer bekende namen naar voren. Tjeerd Geveke die slecht en achteraan startte in de 30 m2 klasse werd des ondanks toch winnaar. Sieverts won, evenals zijn dochter voor hem, in de Pampusklasse en Hoppe in de Valken, beide onbedreigd, terwijl Hennie v. d. Weij in de Regenbogen Hoff van de kop verdreef. Twee Hollander -, Theunissen en Hofland, sloten met een derde en vierde plaats de rij van prijswinnaars. Ook in deze wedstrijd waren de Friezen dus weer favoriet. De uitslagen waren: Dameswedstrgden. 30 m2 klasse: 1. Emmy, Tj. Geveke, Leeuwarden; 2. Carmen, H. C. Geveke, Leeuwarden; 3. Madonna, A. O. v. Cal car, Haren (Gr.). 22 m2 klasse: 1. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 2. Marjolijn, A. Doe- dijns Jr, Leeuwarden; 3. Pie Wie, W. Visser, Lemmer. Pampusklasse: 1. Windekind, J. H. C. Sieverts, Bloemendaal; 2. Boecanier, W. Visser, Enschedé; 3. Ruiter, R. Reit sma, Witmarsum. 16 m2 klasse: 1. Ali, F. Jansma, Grouw; 2. Kotri, R. Bierling, Groningen; 3. Somero, K. Kingma, Dokkum; 4. Vrij heid, D. de Haan, Sneek. Valkklasse: 1. Tarantella, E. J. Hop pe, Leiden; 2. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden; 3. Elan, F. v. d. Meulen, Leeuwarden; 4. Amicitia, J. Sohijfsma, Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOT2AND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Pampusklasse: 1. Windekind, mej. Eta Sieverts, Bloemendaal; 2. Stern, mevr. I Sneek. R. HoekstraMatak Fontein, Joure; 3. I Regenboogklasse: 1. De Bruiser, H. P. Koufurd, mej. W. v. d. Meulen, Sneek. 'v. d. Weg, Sneek; 2. Meteoor, L. L. Hoff 12 v. Jollen: 1. Cormoran, mej. H. de Jr, Heerenveen; 3. Horne, F. A. D. Vries Lentsch, Nieuwendam; 2. Trits, Theunissen, Zoeterwoude; 4. Beneven- mej. N. Edel, Sneek. turn, John. Hofland, Rotterdam. Onder gespannen aandacht van de toeschouwers vingen de Regenbogen om 10.20 him altijd weer boeiende Hol landFriesland-wedstrijd aan. In de scherpe start namen Oppenhuizen, dr. v. d. Zijpp en Hoff direct de leiding. Bergsma zat als enige Hollander tus sen hen in. Hofland en Theunissen gin gen Vrolgk achterna die direct na de start ree ging en een lange slag het meer in maakte. Hofland liet dit kar weitje echter al gauw aan Theunissen alleen over en snelde Bergsma te hulp. Na de eerste route, waarin nog niet veel strijd geleverd werd, had Hofland fraai de leiding. Vrolgk zat tussen hem en Bergsma in, maar toch slaagde de nestor van de Friezen er in de derde plaats te bereiken achter Oppenhuizen, die inmiddels snel opgelopen was. Theu nissen, die op nummer vier lag, trachtte Hoff te keren, maar deze bom barstte verkeerd, want door afhouden belette hij de Fries hem in lij te passeren. Hoff botste hierdoor met zijn steven op de achterspiegel van de Horne en prompt verscheen de protestvlag in het want van de Meteoor. Door deze onhandige en onfortuinlijke manoeuvre verspeelde Holland de minimum voorsprong van 0.1 punt, die ze na zware strijd hadden weten te bereiken. Met een eerste, vier de, zesde en zevende plaats zouden ze nl. 18.1 punten 1 ebben gekregen tegen Friesland, dat de tweede .derde, vijfde en achtste plaats bezette 18. Nu gingen er drie punten verloren en nam Fries land met 2015.1 de leiding over. Dr. v. d. Zijpp, die al laatste finishte, kwam hier terecht door het enerveren de duel dat hij in de Poel eerst met v. d. Velde, en toen hij deze niet kon houden, met Bergsma voerde, die wie-weet-hoe- ver werd weggebracht en daardoor als De nieuwe electrische volautomatische startinstallatie van de Kon. Zeilver. „Sneek”, die Dinsdagmorgen in gebruik werd genomen, is speciaal voor haar ontworpen en vervaardigd door de Intern. Bedrijfs Machine Maatschappij (I.B.M.)) te Amsterdam. Het vernuftige, maar eenvoudig te bedienen mechanisme, dat ’s morgens moet worden ingeschakeld, loopt op een moederklok die in de metalen kast is ingebouwd en waarop meerdere klokken kunnen worden aangesloten, mettertgd dus ook een klok buiten aan de toren waarop de zeilers de juiste tijd kunnen aflezen. De vijf gele startlampen van 35 watt elk, die voor aan de toren aange bracht zijn op een groene achtergrond en gescheiden door zwarte schaduw strepen, doen dezelfde dienst als de rode stippen op het startbord dat tot dusver werd gebruikt. Om de minuut gaat een der lampen uit. Als de laatst» uitgaat klinkt meteen het startsignaal. De constructie is zodanig, dat zowel om de vijf als om de tien minuten kan Tijdens de dri. dagen van de S.Z.C. werden in alle klassen met uitzondering van de Olympia- jollen, Jeugdklasse en Sharpies, jubileumprijzen verzeild. Hiervoor gold dezelfde telling als voor de hoofdprijzen. Deze fraaie prijzen werden als volgt toegekend: 30 m2 klasse: Fruitschaal, aan. geb. door de K.Z.V. Oostergoo, Herman Geveke, Leeuwarden. Regenbogen: beker, aangeb. door de Rott. Verzekerings Soc., Rotterdam, J. Alberda, Sneek. 22 m2 klasse: zilveren kande laar, aangeb. door Hotel Hanen burg, T. Molenaar, Grouw. Pampusklasse: beker, aangeb. door Café-Rest. Piso, H. H. Bak ker, Sneek. 16 m2 cjnh.klasse A: Theewar- mer, aangeb. door de Ned. Aan nemers Patroonsbond, afd. Sneek, Jaap Helder, Paterswolde. 16 m2 eenh.klasse B: schilderij, aangeb. door Directie N.V. Assu rantie Maatschappij „De Neder landen van 1845”, Den Haag, E. Bosch, Groningen. Valkklasse: kristallen bokaal, aangeb. door de Amsterdamsche Bank N,V„ J. C. van Tienhoven, Reeuwijk. Schouwen: barometer, aangeb. door de Commissie voor Skütsje- silen, F. F. Atsma, Oppenhuizen. B.M.-klasse: tinnen kan, aan geb. door Amicitia-Theater, W. v. d. Zee, Groningen. Vrgheidsklasse: aangeb. door de Firma Erven Feenstra, C. de Haas Jr., Breu- kelen. Larken: bonbonschaaltje, aan. geb. door Fa A. M. Sustring, H. Bellinga, Almelo. 12 v. Jollen: lederen reisneces- saire, aangeb. door het Lustrum- Comité R.H.B.S., G. de Vries Lentsch, Nieuwendam. De volledige uitslagen waren: 30 m2 klasse: 1. Emmy, st. Tj. Ge veke, Leeuwarden; 2. Madonna, A. O. V. Calcar, Haren; 3. Piet Sein, J. H. Tasma, Grouw; 4. Carmen, H. C. Ge veke, Leeuwarden. Regenboogklasse Ir 1. Jan van Gent. Dr. J. W. v. d. Zgpp, Sneek; 2. Tjerk C. J. de Jong, Joure; 3. Sprinter, J. de Wilde, Sneek. Regenboogklasse II: 1 4- van Houten beker, Beneventum, John Hofland, Rot terdam; 2. Hennie, M. Hendriks, Sneek: 3. Meteoor, L. L. Hoft Jr, Heerenveen. 22 m2 klasse: 1. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 2. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw; 3. Windekind, Tj. Kolk, Leeuwarden; 4. Wobble Marie, J. Th. de Vreeze, Sloten. Pampusklasse: 1. 4- Ned. Handelmij.. beker, Weerhaan, H. H. Bakker, Sneek; 2. Boecanier, W. Visser, Enschedé; 3. Smelleken, J. van Foeken, Sneek; 4. Windekind, J. H. C. Sieverts, Bloemen daal. 16 m2 Eenh.klasse A 1: 1. Peerless, Joop Helder, Paterswolde; 2. Somero, st. K. Kingma, Dokkum; 3. Ceres, M. Kuipers, Groningen; 4. Simon den Dan ser II, J. P. van Dijk, Leiden; 5. Drijf- houtje, J. B. Stronkhorst, Groningen. 16 m2 Eenh.klasse A 2: 1. Favonius, Jaap Helder, Paterswolde; 2. Ali, Fokke Jansma, Grouw; 3. Schelm, G. C. Veg- ter, Groningen; 4. Proteus, H. Kerstholt, Groningen; 5. Piet Hein, st. Ir N. Oos- worden gestart. Is er een valse start, f tinga, Hoogkerk, dan moet een handle worden omgehaald en beginnen de lampen weer te branden zodat uver vgf minuten opnieuw kan worden gestart. De wandklok in de toren en eventueel meerdere klokken loopt of lopen volko men synchroon met het uurwerk in de kast. Bij optredende verschillen, bgv. als ze even mocht worden uitgeschakeld, corrigeert deze klok zichzelf zodat ze altijd precies gelgk loopt met de moe derklok. Omdat er geen electrische stroom op het Kolmeersland is, werkt de installatie op accu’s. Door middel van een gelijk- richter kan ze echter op het gewone lichtnet worden aangesloten. Het slechte wier van Dinsdag en de ongunstige vooruitzichten voor de Woens dag hebben een groot deel van de glans van Sneker Hardzeildag verloren doen gaan. Het aantal bezoekers was veel minder dan gewoonlijk en ook misten we het traditionele beeld van de honderden schepen langs de oevers van het Kolmeersland en achter de startlgn op het meer. En daar bovendien ook de Kermlsvermakelgkheden ontbraken op de Kop van Jut n: die weinig klan ten trok misten we, hoe de wakkere muzikanten van het Sted. Muziekcorps hun best ook deden de dag met hun klanken op te fleuren, de gezellige stemming die deze dag anders tot zo’n groot familiefeest maakt. Het weer hield zich echter goed tot een uur of vier. Maar toen sloeg het ook finaal om, veegden felle regenvlagen in korte tijd het terrein schoon en kre gen de wedstrijdsebepen die toen nog in de baan lagen met harde, stormachtige wind te kampen. vius, R. J. van Wieren, Nghuizum; 4. Endeavour, B. Couperus, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse B3: 1 4" Sneek- Beker voor snelste tijd in alle 16 M2 klassen, Henjoh, H. A. Minks, Leeuwar den; 2. Noordster, K. v. Ommen, Gro ningen; 3. Arran Crest, st. P. Wieringa, Sneek; 4. Joes, G. A. Veenstra, Gronin gen; 5. Mich, de Ruyter, W. J. v. Balen, Irnsum. Valkenklasse I (beh. protest): 1. Mer- lijn, B. Balder, Amsterdam; 2. Fram, st. mevr. C. Joustravan Gooi, Den Haag; 3. Snow White, J. H. Tromp, Sneek; 4. Marjolijn, J. C. van Tienhoven, Reeuwijk; 5. Margrietha, H. G. de Boer, Sneek. Valkenklasse II: 1. Bufra, P. v. Buren, Hillegersberg; 2. Trewes, S. M. v. d. Meer, Heiloo; 3. Tarantella, E. J. Hop pe, Leiden; 4. Lapsus, Th. v. Helvert, Leiden; 5. Ernestina, mej. A. E. v. d. Mandele, Wassenaar. Schouwen: 1 4- Old Hof Wisselprijs, Meerkol, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 2. Pompeblêd, J. Douma, Oppenhuizen. 12 M2 Sharpie-klasse: 1. Rakker, B. van Wijk, Woubrugge; 2. Senang, J. N. Bodegraven, Nieuwkoop. B. M. klasse: 1. Pinguïn, W. v. d. Zee, Groningen; 2. Meteoor II, D. Resink, Deventer; 3. Wetterhoas, H. Olde Ag- terhuis, Heerenveen; 4. Geja II, F. J. J. Resink, Enschedé. Vrijheidsklasse: 1. Twirke, T. en J. v. d. Meulen, Joure; 2. Zilvermeeuw, U, de Vries, Grouw; 3. Rivaal, P. Simons, Amsterdam; 4. J. J. Meester, Am sterdam; 5. Jungle Dream, H. W. van Keulen, Amsterdam. Olympiajollen: 1. K. H. Lukkien, Zwolle; 2. Kattebakje, st. D. de Kat Jr., Den Haag; 3. Terangi, mej. A. Zwarte- poorte, Zwolle; 4. Lachend Water, st. Ineke v. Wetering, Oud-Loosdrecht. 12 v. Jollen: 1. Cormoran, G. de Vries Lentsch, Nieuwendam; 2. Iltschi, M. J. van Geijn, Rotterdam; *3. Trippelaartje, mej. H. Mulder, Langweer; 4. Semper Spera, S. C. Parmentier, Amsterdam. Larken: 1. Sterntje, H. Koopman, Al melo; 2. Indra, H. Bellinga, Almelo; 3. Pantoffel, E. Greebe, Bussum. Jeugdklasse 1. 4- Golfslag-Beker, Bambi, R. Kraak, Paterswolde; 2. Pop eye, J. J. Woortman, Groningen; 3. Billy II, Jac. Albers, Rotterdam; 4. Kantjil, P. Galjard, Groningen; 5. K.Z. V.S. Ill, st. F. van Gelder, Sneek. Verbetering uitslag Zondag. Valken 2: 3e pr. Watergeus, F. G. P. Goudriaan, Voorschoten (dus niet Trewes van S. M. v. d. Meer, Heiloo). 16 m2 klasse: 1. All, mej. Betty Hel der, Paterswolde; 2. Bopper, mej. Janet van Loo, Zwolle; 3. Vrijheid, mej. H. de Vries, Sneek. Valkklasse: 1. Popeye, mevr. N. A. Metelerkamp Cappenbergvan Gooi, Amstelveen; 2. Rirette, mej. H. Mulder, Langweer; 3. Soelaas, mevr. T. C. Breu ningMulder, Leeuwarden; 4. Water geus, mevr. A. M. GoudriaanJansen, Voorschoten. Regenboogklasse: 1. Algri, mej. K. Kuipers, Sneek; 2. Hennie, mej. To v. d. Meulen, Sneek; 3. Tjerk, mevr, de Jong Thole, Joure; 4. Dolfijn, mevr. Vro lijkvan Sijen, Sneek. Eenmanswedstrijden. 30 M2 klasse: 1. Rietvink, H. Geveke Wzn., Nijmegen; 2. Piet Hein, J. H. Tasma, Grouw; 3. Carmen, H. C. Geve ke, Leeuwarden; 4. Swealtsje, st. A. Vollema, Grouw. Regenboogklasse I 1. Algri, J. Al berda, Sneek; 2. Beneventum, J. Hof land, Rotterdam; 3. Bruiser, R. A. v. d. Sluis, Sneek. Regenboogklasse II 1. Henderika, D. Oppenhuizen, Sneek; 2. Jan van Gent, dr J. W. v. d. Zijpp, Sneek; 3. Hennie, M. Hendriks, Sneek; 4. Horne, st. F. A. D. Theunissen, Leiden. 22 M2 klasse: 1. Maple Leaf, T. Mo lenaar, Grouw; 2. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 3. Windekind, Tj. Kolk, Leeuwarden. Pampusklasse: 1. -|- Schijfsma-beker, Donderkopje, J. P. Damme, Amsterdam; 2. Windekind, J. H. C. Sieverts, Bloe mendaal; 3. Weerhaan, H. H. Bakker, Sneek; 4. Ruiter, R. Reitsma, Witmar sum. 16 M2 Eenheidsklasse Al: 1. Favo nius, Jaap Helder, Paterswolde; 2. Ali, Fokke Jansma, Grouw; 3. Willy, J. Hoeben, Leeuwarden; 4. Drijfhoutje, J. B. Stronkhorst, Groningen; 5. Shun, st. J. Westers, Groningen. 16 M2 Eenheidsklasse A2: 1. Peerless, Joop Helder, Paterswolde; 2. Piet Hein, st. Ir N. Oostinga, Hoogkerk; 3. Riem- ke, st. R. Niezen, Groningen; 4. Hol lands Roem, J. Roem Jr., Zaandam; 5. Schelm, G. C. Vegter, Groningen. 16 M2 Eenheidsklasse Bl: 1. Aeolus, W. van Loo, Zwolle; 2. Fortuna, E. Bosch, Groningen; 3. Bopper, mej. Janet van Loo, Zwolle; 4. Wido, st. D. Leen, Leeuwarden; 5. Vrijheid, D. de Haan, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse B2: 1. Reidhin, M. Engelsma, Heerenveen; 2. Ciconia, st. W. de Dood, Sneek; 3. Arcus Plu- 1'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1