KAPPIE EN DE VLIEGENDE HOLLANDER «GENOAI \l I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I DE BOFR BEDRIJF en zyn NEDERLAND Wi d((e kant IfflF VROOJl.iIHÏEESIIA W 95 2.75 29.75 29 69 3.90 39 23 1.75 SNEEK 9.75 8.90 7.75 8.95 3.25 29.75 55.00 3.50 7.90 1.45 59 Zeilwedstrijd Terhorne Zwemmen Engels vliegtuig verongelukt Buitenland in het kort Doelmatige bemesting Burgerlijke Stand Wereldkampioenschappen wielrennen Klopjacht op moordenaar in Zweden Bioscoopnieuws Geslaagd „Opi-opium?" vroeg de maat verschrikt. Voetbal-seriewedstrijden te Nijland Autotocht Alden fan dagen Goede wedstrijd van LSC tegen Roda Vier Nederlanders weer gearresteerd Ongelukken bij motorrennen I 4 modekleuren. versterkt, nylon met rayon schouderband en buste- met met lange mouw met korte mouw Egyptisch poplin, met ruitvoering en HERENOVERHEMD met 2 boorden, in grijs, bleu, beige en groen, THEEDOEKEN, geruit, royale maat, gezoomd en met lus 175 x 240 kwaliteit gordijnstof, zware 80 x 190 120 x 190 Idem, 3-delig, met 2 kapok kussens, KOP en SCHOTELS, degelijk geglazuurd, effen crème MELKBEKERS, gekleurd aardewerk CLOSETBORSTELBAK, wit emaille be- R.L.V.D. 9 VD „De vrolijke vagebond”. TIRNS. Geslaagd voor vakbekwaam heid broodbakker J. Sulerveld, Tirns. 24 jr. Getrouwd: Bote Hendrlkus Francis- cus Jorna, 23 jr. en Anna de Vries, 20 jr.; Albert van Eerten, 48 jr. en Maria Scheer, 45 jr.; Jaring de Wolff, 30 jr. en Hendrika Margaretha Maria Keet, 28 jr. Overleden: Jantje Jeltema, 87 jr., wed. van Wicher Zwolle; Frederika Visser, 88 jr., wed. van Cornells Saager. Het 420 ton metende motorschip „Peto” uit Groningen, dat pas verleden jaar te Meppel van stapel liep, is op on geveer tien mijl afstand van het licht schip „Terschellingerbank” op een mijn gelopen en enkele uren later gezonken. De elf opvarenden begaven zich in de boten en werden opgepikt door het En gelse m.s. „Fairhead”. De reddingboot „Brandaris”, die van Terschelling was uitgevaren, nam zeven leden van de be manning over en keerde met hen naar Terschelling terug. De overige opvaren den van het vergane schip zouden door de Fairhead via Vlisslngen nStar Ant werpen worden gebracht. Onder de op varenden waren er uit Koudum en Leeu warden. De vierjarige G. J. L. uit Den Haag is in de Naaldwijksestraat, toen hij on voorzichtig overstak, door een vracht auto overreden. Het kereltje overleed ter plaatse. In Zuid-Zweden zijn naast de politie ook militaire troepen ingeschakeld om de 25-jarige Tore Hedin op te sporen, die de dood van acht personen op zijn geweten heeft. Hij vermoordde zijn ver loofde, zijn ouders en stak een tehuis voor ouden van dagen in brand, waarbij vijf mensen om het leven kwamen. Hedin was tot voor kort veldwachter te Tjoernap. Men heeft een brief van hem gevonden, waarin hij aankondigde zich te zullen verdrinken. Hg had ver leden jaar reeds een molenaar vermoord om aan geld te komen. Men vermoedt dat de man waanzinnig is. Een later bericht meldt dat zijn lijk inderdaad uit e i meer is opgehaald. Maandag 25 Augustus. Amicitia Thea ter, Sneek, 8 uur: „Kussen is geen zonde.” „Jg komt er niet in voordat ik alles on derzocht heb!” zei de agent. „Ik zal gauw genoeg gevonden hebben, wat ik zoek. Je kunt het me trouwens meteen beter vertellen, waar je al die opium verstopt hebt!” DAMESKOUSEN, maten 9%10 WOLVLOK MATRASSEN met kapok kussen, gebloemde tijk overtrek, „Helder”, voornaamste voorwaarde voor een doel matige bemesting is evenwel, dat men de hoeveelheid plantenvoedende stoffen in de grond kent. Pas dan kan men op verantwoorde wijze met kunstmest gaan aanvullen en kan men de aanwezige stalmest en gier met voldoende voordeel gaan aanwenden. Grondonderzoek opent daartoe de mogelijkheid. Dat dit noodzakelijk is, kan gemak kelijk aangetoond worden. Bij een uitge breid onderzoek, waarin enige duizenden percelen in Z.W. Friesland betrokken waren, bleek ten opzichte van de bouw landen b.v. dat 40 van die op de klei gronden, ruim 50% van die op zand gronden en zelfs meer dan 80% van de bouwlandpercelen op laagveen te wei nig fosfaat ontvingen. Voor de graslanden liggen deze cijfers aanmerkelgk gunstiger, maar ook daar bij vertonen b.v. de zandgronden nog voor ruim 30% een tekort aan fosfaat. Wat de kalitoestand betreft is het beeld geheel anders. Naast kalitekorten van 40 a 50% op de zandgraslanden ko men nog vele percelen voor met een zeer hoog kaligehalte. Vooral op klei gronden treft men dit laatste verschijn sel veelvuldig aan, nl. in ruim 30 van de gevallen. Voor een belangrijk deel is dit toe te schrijven aan de ongelijkmati- Dinsdag 26 t.e.m. Donderdag 28 Augus tus. Amicitia Theater, Sneek. Iedere avond te 8 uur de jubileumfilm van Maurice Chevalier: „De vrolijke vagebond.” aanvullingsdeta- bestaande uit 107 officieren, met uit Het van De negentienjarige militair F. A. S. uit Schevenlngen, die geen voorrang verleende aan een tram van Ign 8, werd met zijn bromfiets op de Scheveningse- weg door de tram gegrepen en enige meters meegesleurd. Op weg naar het militair hospitaal is hij overleden. Al spelend viel het tweejarige zoon tje van de familie Giesen aan de Ko metensingel te Amsterdam in eer sloot vlak bij de ouderlijke woning. Het kind is verdronken. Vier kampioenschappen op één dag voor Geertje Wielema. „Ik-kik weet n-niets van opi-opium!” „Goed”, zei de agent. „Wanneer je het me niet zeggen wilt, zal ik het wel zoe ken! Vinden doe ik het toch!” De deur knalde voor de maat z’n verbaasde ge zicht dicht. Hg liep sidderend naar de patrijspoort aan de buitenkant van z’n hut en keek naar binnen. Een Nederlands chement, onderofficieren en manschappen is het troepenschip La Marseillaise Marseille naar Korea vertrokken, detachement staat onder commando eerste luit. F. H. P. van Dorsen uit Den Haag. Tijdens herstelwerk aan het dak van de Montessorischool Kastanjehof te Til burg, is de 63-jarige koperslager-lood- gieter H. W. van een hoogte van 8 me ter naar beneden gevallen. De man kwam met het hoofd op de stenen te recht en was op slag dood. Tegen de 20-jarige monteur W. B. uit Hengelo is te Assen een jaar ge vangenisstraf en een jaar rgkswerk- inrichting geëist. Als getuige van Jeho va had hij dienst geweigerd en ook het werk in een D.U.W.kamp dat hem in plaats van militaire dienst werd opge legd. Hij had nooit in de bijbel gelezen dat hij moest werken in opdracht van een minister, zei hij. Voor de 20-jarige A. L. uit Rotterdam, die in hetzelfde schuitje voer, sneed de officier van justitie van hetzelfde laken een pak. In een onbewaakt ogenblik stak het zesjarig zoontje van de heer J. van Rijsdijk te Oud-Gastel de weg over en werd door een personenauto aangere den. Zijn verwondingen waren zó ern stig, dat artsen geen hulp meer konden bieden. Twee uur na het ongeval is het kind overleden. Op de voorrangsweg te Zuidwolde (Dr.) is de 27-jarige bromfietser J. G. uit Beilen, toen hg plotseling uitweek, door een personenauto gegrepen. Hij is in het ziekenhuis te Hoogeveen over leden. Amicitia brengt van Dinsdag 26 t.e.m. Donderdag 28 Augustus een uitstekende film van Maurice Chevalier „De Vrolij ke Vagebond” „Ma Pomme”. Maurice geeft in deze buitengewoon amusante film een kostelijke vertolking van een philosopherende vagebond, die mede- erfgenaam blijkt te zgn van een fabel achtig rijke eeuwen geleden gestorven kaper-kapitein. Hg steekt danig de draak met zijn hebzuchtige familieleden, die zonder zgn toestemming geen cent uit de nalatenschap kunnen ontvangen. Met zijn brede aanstekelijke lach zingt Maurice, behalve zijn oude succesnum mer „Ma Pomme” eveneens enige nieu we chansons. „De vrolijke vagebond”, is een leuke film, waaruit men leert, dat men rijk kan zijn zonder een cent te be zitten. HANDWEEFSTOF, 120 cm breed, in terra en groen, per meter Bij het baden in zee te Schevenin- gen is verdronken ir J. J. Janssen uit Venlo, rijksplulmveeteeltconsulent voor Limburg. De heer Janssen die de zwem kunst niet machtig was, was te ver in zee gegaan. Ir Janssen is 55 jaar ge worden. Hij bracht met vrouw en kinde ren zijn vacantie op Scheveningen door. Op het terrein van de N.V. Machi nefabriek en Constructiewerkplaatsen J. C. van Rijswijk aan de Waalhaven te Rotterdam is een z.g. topkraan, waaraan een hgs ijzeren balken van ongeveer 3800 kg hing, topzwaar geworden en omgevallen. De kraan kwam met de kop op een fabrieksgebouw terecht, waar door aan het dak ernstige schade werd toegebracht. De 31-jarige kraanmachi nist J. Klap liep een hoofdwond en een hersenschudding op. ONDERJURKEN, sastijn-charmeuse, vorm, zalm, maten 4246 JAPON SCHORTEN in de bekende prachtige „Favorite” kwaliteit en dessins, elastiek in de taille, knoopsluitmg, met lange mouw NIJLAND. Zaterdagmiddag werden op het sportterrein alhier voetbaiserie- wedstrgden gehouden onder leiding van de scheidsrechters Pot en de Jong te Bolsward. Deelnemende clubs waren: H. J.S.C. I, Hommerts; W.S.V. I, Wouds- end; Bolswardia I, Bolsward en Nijland I. De wedstrijd tussen HJSCNijland eindigde met een 20 overwinning voor Nijland. Ruststand 10. Daarna speel den BolswardiaWSV, welke wedstrijd eveneens met een 20 overwinning ein digde. WSV was hier de gelukkige. Ruststand 20. Als tussenwedstrrjd was ingelast een ontmoeting tussen junioren van Bolswardia en Nijland. Hier wonnen de stedelingen met de eindstand 31. De verliezersronde tussen HJSCBols wardia eindigde in een gelijk spel, 11. Strafschoppen beslisten ten gunste van HJSC. In de winnaarsronde tussen WSV Nijland werd WSV, na spannende strgd, winnaar. Eindstand 21. WSV won alzo de le prijs en werd voor de tweede achtereenvolgende maal houder van de wisselbeker. Nijland was tweede, HJSC derde en Bolswardia vierde. De prijzen, bestaande uit medailles, werden door de voorz. der sportver., de heer H. S. Wiarda, met een toepasselijk woord aan de winnende clubs uitgereikt. naar de zeer handige links- en rechts buiten toegespeeld. Deze zetten dan mid- voor Mol weer aan ’t werk, die het Bou- 28 jr. en Sara Doelman, 24 jr.; ma, Brouwer en Schukking vrg lastig Willem Meijer, 25 jr. en Bregtje de Jong, maakt. Na een kwartier strafte v. d. Horst een fout van doelman Broekhuis af en was het 10 voor LSC, maar na een half uur spelen maakte 1.binnen Bouwhuis gelijk, door de LSC-doelman met een fraaie kopbal kansloos te pas seren. In de 2e helft, waarin RODA het meest aan bod was, wist midvoor Mol met een fraaie kogel Bouma opnieuw te passeren, 12, en ook daarna hield de druk van de gasten steeds aan. De LSC- verdediging was daarbij zo onfortuinlgk de bal in het eigen doel te werken (13) maar kort voor 't einde slaagde Hartkamp er toch nog in de eindstand op 23 te brengen. Zondag maakten de gasten, die met hun dames Inkwartiering genoten bij de LSC-familie, een boottocht over de meren. Hiervoor hadden ze niets dan lof. Dinsdagavond 26 Aug. gaat LSC naai Bolsward om een oefenwedstrijd te spelen tegen CAB dat versterkt zal wor den door de Heerenveen-spelers Hofma en Molenaar. De Zondag daarop neemt ze deel aan ’t Black Boys-tournooi, waarna op 7 September nog een oefen HERENDASSEN, krpukhërstellend, grote sortering in uni mode- tinten, w.o. groen, bordeaux, bruin en bleu JUTRYPHOMMERTS. Organisearre troch da foriening „Doarpsbilang” waerd Woansdei 20 Augustus de reis, mei 14 auto’s en 1 bus, ündernommen. Goed 9 üre waerd der üteinset, aerst via Sparmenburch nel de Ne"-l-Eastpolder, hwer’t yn Emmeloord kofje dronken waerd. Hjir wei gyng de reis fierder nel Urk. Kuierjende wei waerd it earder eilan bisjoen, hwat foar in soad minsken hwat nijs wie. Do*' wit it doel fan de reis via Vollenhove nei Giethoorn. Earst waerd der meiinoar iten en doe krige men de gelegenheit om to punterjen, hwat tige yn ’e smaek foei. Doe’t men goed en wol wer yn de auto’s siet, bi- goun it to reinen en sadwaende kaem it bisyk oan de tunen yn Frederiksoord net goed ta syn rjocht. Nei’t men hjir thédronken hie, gyng it nei it léste pleisterplak Oranjewald. De kofje stie hjir al wer ré en nei it iten waerden de stuollen oan ’e kant set foar in stuolledouns. Nei !n koart tankwurd fan ien fan de dielnimmers, spriek de foar- sitter fan Doarpsbilang it slütwurd en nei it sjongen fan in psalmfers gyng it wer op hüs ta. Doe’t hja om goed 9 üre by de skoalle oankamen, stie de musykfor. „Ere zij God” klear om har mei muzyk yn to heljer Nei noch in koart tankwurd gyng elts tige foldien wer nei syn eigen hüs ta. De eerste Canadese soldaat, die bij de bevrgding van Nederland de grens overschreed, TJakke (Nick) Reinders is op 48-jarige leeftgd te Ontario overle den. Hij was Nederlander van geboorte en kwam 27 jaar geleden naar Canada. Hij was tolk bij de Canadese troepen. De heer H. J. Jonker, hoofd van de afd. gesproken woord van de Avro, is door de directie voor 3 maanden met verlof gezonden, daarna zal in overleg worden getreden wat er verder moet gebeuren. De verbintenis met de heer J. Simons, werkzaam bg de televisie-staf, is ook beëindigd. De Ierse minister-president Eamon de Valera is door prof. H. Weve te Utrecht voor een oogaandoening geope reerd. Afgepaste VITRAGE entre deux of kant. SNEEK, van 17 t. e. m. 23 Augustus. Geboorten: Aukje d. V. Bouwe Huis man en Grietje Eekma van Schamegou- tum; IJede z. v. Jacob Bruinsma en Eli sabeth de Jong van Hieslum; Piet z. v. Anne Feenstra en K’ iske Kampen van Abbega; Marten z. v. Jan de Meer en Albert je Kuipers; Jankr d. v. Dirk Bak ker en Anna Koopmans; Pieter Hendrik z. v. Harmen Postma en Tietje Duiker; Albert Jan z. v. Johannes Arnoldus Voerman en Aaltje Harkema; Janny d. v. Rinze Jan Jorna en Anna Schurer. Ondertrouwd: Gerri1 Albertus Bon- sink, 31 jr. en Aukje Grondsma, 32 jr.; mooie verre passes werd de bal steeds Klaas Jongsma, 32 jr. en Rinske Groe- neveld, 29 jr.; Marinus Zuldweg, 28 jr. en Adriana Slob, 30 jr.; Wgtse Canri- nus, Partij WASHANDJES, grote maat, dubbele badstof FLANELLEN LAKENS, le kwaliteit, zonder fouten, in rose, zalm en bleu. 150 x 240 Prima katoenen MARQUISETTE, 90 cm breed, in ecru en wit, per meter ge gierbemesting over de verschillende percelen. Zowel te weinig als te veel kali is nadelig voor de grasopbrengst en eveneens voor de gezondheidstoestand van het vee. Ook over de kalktoestand zouden sprekende cijfers zijn te geven, maar het bovenstaande illustreert wel duidelgk, dat men er met „bemesting op het ge voel” niet komt, of althans niet langs de voordeligste weg. Wil men deze be wandelen, laat dan Uw grond onderzoe ken. De nazomer en herfst zijn daarvoor een geschikte tijd. Als U de assistent even bericht of een briefkaartje zendt aan de Rgkslandbouwvoorlichtingsdienst te Sneek, kunnen binnenkort de monsters genomen worden en hebt U, voor de wlnterbemesting toegediend moet wor den, een betrouwbaar advies. Sneek, Aug. '52. De Oostelijke 3e klasser „RODA” van Deventer was Zaterdag en Zondag bg L.S.C. op bezoek. Zaterdagavond speel den de gasten een oefenwedstrijd tegen hun gastheren, welke ontmoeting ze met 23 wisten te winnen. Al stond de wed strijd over het geheel genomen niet op een hoog peil, toch was er van begin tot eind volop spanning. Voor de rust was LSC iets sterker. De voorhoede combi neerde uitstekend; de halflinie was zo wel aanvallend als verdedigend in goede conditie en het achtertrio wist van op ruimen. Alleen maakte LSC de fout de bal te veel middendoor te spelen. De in druk die we van onze stadgenoten kre gen wees op een serieuze training. Louise „RODA” liet een gunstige indruk ach ter. Deze ploeg beschikt over een zeer snelle voorhoede en speelde vooral in de tweede helft met veel overleg. Met Door onvoorzichtig oversteken is de 56-jarige wielrijder J. J. V. in de Elandstraat in Den Haag aangereden door de motorrgder P. J. Z. De man overleed ter plaatse. Volgens berichten van Indonesische zijde zijn vier Nederlanders, destijds ge arresteerd in verband met de zaak- Westerllng en kort geleden vrijgelaten, nu weer gearresteerd. De reactie op deze vrijlating was in Indonesië van die aard, dat ze, aldus deze berichten, wel weer moesten worden gearresteerd om hen in bescherming te nemen. Vijf en tachtig dagen nadat met de gebruikelijke run naar de zee het luxe bad op Schevenlngen was geopend, ging de honderdduizendste bezoeker langs de kassa en dat feit bleef natuurlijk niet zonder een feestelijk tintje. De honderd duizend werd Zaterdag vol gemaakt door mejuffrouw Ina Hoofien uit Am sterdam, die zes weken lang vacantie aan zee was gaan houden. Zij ging met een fraaie bloemenmand, een doos bon bons en een couponboekje voor tien vol gende duiken in zee naar haar vacantie- verblijf terug. De 18-jarige Geertje Wielema haalde tijdens de wedstrijden om de Ne derlandse zwemkampioenschappen te Rotterdam niet minder dan een viertal titels. Met het behalen van de nationale titels op de 1500 m. vrije slag, de 400 m. vrije slag, de 100 m. rugslag en met haar clubgenoten op de 4 x 100 m. vrije slag estafette en dan spreken wij nog niet eens van haar tweede plaats op de 100 m. vrije slag, i.ieft het blonde Hilver- sumse zwemstertje bewezen op dit ogenblik Nederlands meest begaafde en veelzjjdigste zwemster te zijn. De maat liep sidderend en gebogen „Hie-hier is m-mgn hut!” wees de maat, voor de agent uit naar zijn hut. „lik-ikkik heb n-niks ge-gedaan!” „immerde hg. „Er-ei is n-niets in n-mijn hut!” ..Dat zullen we dan eens gaan zien!” zei de agent, die achter hem aanliep. „Je ziet er uit ais een groot misdadi- girP Van de vele factoren, die de grootte van de oogst bepalen, is de bemesting wel één van de belangrijkste. Voor de kunstmest aan de markt was en men dus alleen de beschikking had over de organische meststoffen van het bedrgf, kon men veelal niet vermijden dat deze factor in het minimum was. Wel pro beerde men door aankoop van terpaar- de, compost, guano e.d. de bemestings- toestand in overeenstemming te brengen met de overige groeifactoren, maar veel al bleef er een tekort bestaan. De kunst mest evenwel opende ongekende moge lijkheden. De vraag is nu niet meer of men voldoende voedingsstoffen aan de grond kan toevoegen, maar hoe men van het onbeperkte aanbod een zo doelmatig mogelijk gebruik kan maken. Deze vraag, waar heel het bemestingsbeieid op een bedrijf om draait, is niet zo een voudig te beantwoorden. Vandaar, dat men er dikwijls maar een slag naar slaat en de hoeveelheid aan te kopen kunstmest laat afhangen van de be schikbare hoeveelheid contanten, van het meer of minder gunstige weer, van de reeds gewonnen hoeveelheid ruwvoe- der en dergelijke omstandigheden. De Gisteren hield de Zeilvereniging „On der Ons” te Terhorne haar traditionele zeilwedstrijd, die, evenals steeds, veel belangstelling trok. Ook van Snekers. De steeds zwakker wordende wind en het grote aantal routes vergde veel van het uithoudingsvermogen der deelne mers. De uitslag in de officiële klassen was 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. Ali, F. J. Jansma, Grouw; 2. Elza, J. Andringa, Joure; 3. Hannie, J. Veldstra, Leeuwar den. 20 M2 klasse: 1. (en voor de tweede maal winnaar v. d. wisselbeker) Sweal- tsje II, S. Bijlsma, Grouw; 2. Tsjerk Hlddes, mr W. Hoekstra, Joure; 3. Re- linquenda, A. Franssen, Drachten. 22 M2 klasse: 1. Cadans, A. Bonnema, Leeuwarden; 2. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 3. Janneke, J. Okke- ma, Grouw. Regenboogklasse: 1. Oranje, T. Zwart, Sneek. 16 M2 Eenheidsklasse B: 1. Henjoh, H. A. Mink, Leeuwarden; 2. Marjan, A. Bosma, Joure; 3. Vrijheid, D. de Haan, Sneek; 4. Ciconia, W. de Dood, Sneek. B. M. klasse: 1. Wetterhoas, H. Olde Agterhuis, Heerenveen; 2. Keep Steady ll, L. L. Hoff Jr., Heerenveen. Tijdens de motorwedstrijden in het Goffertstadion te Nijmegen is een ern stig ongeluk gebeurd, dat vele gewon den eiste. De jonge renner Van Oijen uit Eist wilde zijn tegenstander Van den Akker uit Beek en Donk passeren juist toen deze voor een andere renner moest uitwijken. De beide renners bots ten en vlogen in de jongenstribune. Van den Akker werd zwaar gewond naar het St. Canisius-ziekenhuis over gebracht, waar hij later is overleden; Van Ooijen en een tiental kinderen wer den licht gewond. Na een botsing van twee zijspannen bij motorraces in het Hamburgse stadspark, waarbij de beide machines ook op de tribunes Inreden, werden vijf personen gedood en 23 ge wond; de vier renners en twaalf toe schouwers licht gewond. Door een twee de ongeluk werden drie personen ge wond. WYMBRITSERADEEL, van 17 tot en met 23 Augustus. Geboren: IJtje d. v. Rimmer Hettlnga en Jannigjen van de. Kooij te Oppen huizen; Wieger z. v. Hans Terpstra en Wiepk Jellema te Offingawier; Nynke Joy d. v. Taeke Petrus Witteveen en Jacoba Elisabeth Maria Landman te Westhem; Grietje d. v. Hijltje Wiarda en Martje de Vries te Nijland. Gehuwd: geen. Overleden: Jisse Palsma, 79 jr., wedn. van Rijkje Hoekstra te Tirns; Grietje Bosma, 44 jr., echtgen van Louw Hui- tema te Nijland (overt, te IJlst); Wij- be Klos, 62 jr., echtgen van Geertje v. d. Meer te Sandfirden (overt, te Hee- wedstrijd volgt tegen de Helderse club renveen), Bij een instorting in een mgn in Belgisch Limburg zijn 5 mijnwerkers omgekomen, onder wie de Nederlander van Norden. Zij waren door een laag van tientallen meters dik gesteente van de reddingsploeg gescheiden, die bijna niet kon werken door de ondraaglijke hitte, want ook de luchtkokers werkten niet De tweejarige Peter Dangerfield, te Birmingham viel uit een tien meter hoog raam op de derde verdieping naar beneden en kwam er met slechts een blauw oog af. Hij belandde eerst op een waslijn, vervolgens in de (lege) kinder wagen van zijn vier maanden oud broer tje, veerde daar weer uit op en kwam ten slotte met een sierlijke boog op de stoep van het huis terecht. Hypnotisme heeft een zestienjarige jongen te Londen die Elephant boy werd genoemd omdat bijna zijn hele lichaam van zijn geboorte af bedekt was met een dikke, zwarte hoornachtige huid, die zo hard was als een vingernagel, weer in een normaal mens veranderd. Terwijl de jongen onder hypnose was vertelde een arts hem onophoudelijk: je linkerarm wordt gezond, je linkerarm wordt gezond. Een paar dagen later liet de zwarte hoornlaag los en daaronder verscheen een gewone, lichtgekleurde mensenhuid. Op dezelfde wijze zgn de rechterarm en de rest van zijn lichaam behandeld. Zes-en-tachtig dagen geleden ver dween van een boerderij in Goshen in de staat Indiana een varken, dat pas Vrij dag werd teruggevonden op de bodem van een uitgedroogde put. Het dier was In die drie maanden honderdvijftlg pond afgevallen, maar verder maakt het het best. Iets voor „gewichtige” dames? Een Californisch variété-artist, Francis van Wiete, was in een theater te Oakland juist bezig met een span nende conférence, waarnaar het publiek met groot genoegen luisterde, toen de politie de scène kwam afbreken en hem arresteerde. Hij vertelde breedvoerig en met flair over zgn huwelijkservaringen met vijftien vrouwen en dat was toeval lig geen toneelpoch.maar de bittere waar heid, die de politie niet onberoerd liet. Want de 66-jarige Francis had in wer kelijkheid zijn zestiende echtgenote ge huwd, nog voor hij goed en wel van nummer vijftien gescheiden was. Zijn tegenwoordige gade wist niets van zijn MP19 yeojgaaBde huwelijken af, De Italiaan Ciancolt. is bij de ama teurs wereldkampioen wielrennen ge worden, de Nederlandei van den Brekel ontging de titel doordat hij op een niet toegestane plaats van rijwiel had ver wisseld. De Duitser Muller won de titel voor beroepsrenners; Faanhof was de best geplaatste Nederlander, nl. zesde. Een Engels passagiersvliegtuig, op weg van Engeland naar de Soedan, ver ongelukte bij Sicilië door het uitvallen van 2 motoren. Van de 57 inzittenden werden 3 personen gedood, 4 worden vermist; 50 konden worden gered. Er waren o.a. Soedanese autoriteiten aan boord. DAMESREGENMANTEL, capuchon I CORDUROY in 12 verschillende kleuren, 70 cm breed, zeer geschikt voor school en sportkleding, per meter GORDIJNEN, van witte marquisette, met 90 x 180 9 12

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 3