Vier nieuwe zeilkampioenen in het Noorden RAMP TIJDENS VLIEGFEEST il 4 It ieufeest fan 'e öfd. Snits Friesche Mij. van Landbouw I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST !f 1 7 e Jaargang No. 72 Dinsdag 9 September 1952 RedacteurL. KIEZEBRINK Kinderverlamming Joop Hélder behield zijn titel Piloot, waarnemer en 25 toeschouwers gedood 10.386.723 inwoners Laatste Volksconcert Wild-west in Sneek Geslaagd Prins Bernhard naar Mexico Vries soarge foar de wille Tetman de le Kerknieuws De heer J. J. H. v. d. Ree Inspecteur L.O. Tentoonstelling in de Leeszaal 250.000 voor fiscus verzwegen Generaal del Campo president van Chili 25ste Sterfdag Herman Gorter 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Joost Koopal overleden Eerste radio-uitvoering Redactie-adres KLEINZAND 7 Telef. 2872 I Zeepost Het 100-jarig bestaan van de Friesche Mij. van Landbouw SNEEKER NIEUWSBLAD Wispelti rige wind en bezeilde banen. De wedstrijden 13 Op Maandagavond 15 September zal in Krasnapolsky te Amsterdam een bij eenkomst worden gehouden ter gelegen heid van de vijfentwintigste sterfdag van Herman Gorter. Er zullen spreken: Prof, dr Garmt Stuiveling en Frits Kief. Mevr. Liesbeth Sanders zal uit Gorters werk voordragen. Bij het oversteken van de Tegelse weg te Venlo is de vijftienjarige S. ge grepen door een aanhangwagen. In het ziekenhuis is hij aan zijn verwondingen overleden. De spanning rondom de kampioenswedstrijden van de Noord Nederlandse Wa- tersportbonü is weer voorby. De nieuwe kampioenen zyn bekend. In de 22 m2 klasse was de strijd na de drie wedstrijden van Zaterdag al beslist en in de 16 m2 klasse practisch ook. Maar in de anderen heerste toen nog volop spanning die in de Valken, waarin Reinard Mulder zijn titel wegens lekte niet kon verde digen, nog eviger werd toen na vier wedstrijden nog niet met zekerheid ge zegd kon worden wie de titel zou behalenBreuning of v. d. Veen. De strijd ia de 16 m2 klasse was alleen aantrekkelijk doordat hierin de Gebr. Helder uit Paterswolde en Fokke Jansma uit Grouw elkaar opnieuw ontmoet ten. Om deze drie cracks draaide alles. De andere vier deelnemers speelden een ondergeschikte rol. Joop Helder kwam als ongeslagen kampioen uit deze drie- kamp te voorschijn en behield daardoor zijn titel. In de andere vier klassen kwa men vier nieuwe kampioenen naar voren: Tjeerd Geveke (30 m2), Max Breuning (Valken), T. Molenaar (22 m2) en C. J. de Jong (Regenbogen). De bekende oliekoekenbakker Joost Koopal, een lange reeks van jaren met zijn mooie kraam een bekende verschij ning op de Sneker kermis, is alhier op 83-jarige leeftijd overleden. Koopal or ganiseerde indertijd ook de oliebollendag in onze stad. De nieuwste compositie van onze stad genoot de heer J. Nauta, getiteld „The ma met variaties over een oud volks liedje” zal a.s. Woensdag om 13.20 voor de radio (NCRV) worden uitgevoerd, nl. door de Marinierskapel der Kon. Marine o.l.v. Kapitein-directeur Gijsbert Nieuw- land. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) t 1 I) i 1 7 I* Advertentleprlj» 15 et per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementipriji IJ,- per hall Jaar. Franco per poit I 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten aami van Firma E. J. Drijfhout. Sneek. Onze oud-stadgenoot W. J. Brouwer te Amsterdam slaagde voor het examen Nederlandse Handelscorrespondentie. Bij Kon. Besluit is benoemd tot in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Zuidhorn de heer J. J. H. van der Ree te Heerenveen. De heer v. d. Ree is nu directeur van de Rijkskweek- school te Heerenveen. In diel [an it bistjür, v.l.n.r. D. Noordmans, T. Tuinstra, G. Breke- veld, I. de Boer, foarsitter, johs. Koopmans, skriuwer-ponghalder, P. Falkena. Generaal Charlos Ibanez del Campo is met een ruime meerderheid gekozen tot president van de Chileense republiek. Zoals president Perón van Argentinië, schrijft men de nieuwe president van Chili anti-Amerikaanse gevoelens toe. Kort voor het bekend maken van de uitslag kwam het te Santiago tot onge regeldheden, waaraan de politie met traangasbommen een einde maakte. Generaal del Campo was van 1927 tot 1931 president en dictator van Chili. Hij is partijloos en wordt gesteund door een leger van ontevredenen, die menen dat hij een eind zal kunnen maken aan de heersende inflatie. Prins Bernhard zal de openingsvlucht meemaken van de nieuwe verbinding der K.L.M. naar Mexico-City, in gezelschap van leden van de directie der K.L.M. op 27 October. De Prins zal in Mexico-City aanwezig zijn bij de opening van de Ne derlandse tentoonstelling aldaar, door de president van Mexico. 5. Jubileummars 19221952 A. Bouman. Een daverend succes zijn de wedstrij den helaas niet geworden. Daardoor was de wind veel te wispelturig en speelde de factor geluk een te grote rol. Boven dien waren in twee van de vijf wedstrij den (Zaterdag drie en Zondag twee) de banen geheel bezeild en zat er in de ove rige drie ook weinig kruisen. Toegege ven, dat was een gevolg van de tussen Noord en Zuid heen en weer schomme lende wind. Maar op het ruime Sneeker- meer en de Poel liggen toch heel wat meer mogelijkheden voor goede kruis rakken dan nu door de wedstrijdleiding werden benut. Een volgende keer dient aan dit belangrijke onderdeel beslist meer aandacht te worden geschonken. Ook zou het dan aanbeveling verdienen een vaste, vooraf op te geven, beman ning voor de schepen voor te schrijven en verandering daarin alleen toe te staan in buitengewone gevallen ter beoorde ling van de jury. Het moet niet mogelijk zjjn dat men bij weinig wind de beman ning door een lichtere kan vervangen. Daardoor ontstaan onbillijkheden omdat de een daartoe wel in de gelegenheid is, de ander niet. Overigens was de organi satie bij de jury, gevormd uit bestuurs leden en leden der Techn. Commissie van de N.N.W.B., in goede handen. Tegen de directeur van het slopers bedrijf N.V. Holland te Hendrik Ido Am bacht heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Dordrecht mr J. P. van der Meulen een gevangenisstraf van vier maanden geëist. De verdachte, ir Th. T., was ervan beschuldigd geduren de en na de Duitse bezetting valse aan giften te hebben gedaan voor de in komsten- en vermogensbelasting, waar bij hij een bedrag van in totaal bijna 250.000 voor de fiscus zou hebben ver zwegen. De zaak was aan het rollen ge komen bij het onderzoek door de fiscale recherche b. d. Dordrechtse Incassobank, waarvan enkele maanden geleden de beide directeuren eveneens terecht ge staan hebben. De verdachte H. die reeds enige tijd gedetineerd is, bekende alles wat hem ten laste gelegd werd. Over veertien dagen zal de rechtbank uit spaak doen. OUDEGA (W.) Cand. H. van der Plaat van Haarlem heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangenomen. IJLST. Het beroep naar de Geref, Kerk alhier werd door Candidaat A, Reen te Huizum aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Goënga (toez.) candidaat F. H. Kuiper te Bolsward. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Ned. Antillen: m.s. „Delft” (9 Sept.). Suri name: m.s. „Nestor” (17 Sept.). Canada: s.s. „Nieuw Amsterdam” (10 Sept.). Argentinië, Uruguay, Chili en Bolivia s.s. „Albert.) Dodero” (9 Sept.). Brazilië: m.s. „Alnita” (18 Sept.). hadden over ’t geheel genomen een kalm verloop. De banen moesten driemaal worden atgekort en spannende eindduels kwamen slechts sporadisch voor. Maar dat neemt niet weg dat er bij de veran derlijke en zeer ongelijke wind toch scherp moest worden gevaren om van plaatselijke briesjes en gunstige vlagen te profiteren. En zoals steeds ging dat de besten ook nu weer het best af zodat de factor geluk wel een grote rol speel de, maar toch geen verrassende uitsla gen opleverde. De eerste wedstrijd bracht een niet geringe sensatie toen Herman Geveke, die er in de 30 m2 klasse een heel eind uit lag, vergat de boel tegenover de punt van het Kolmeersland te ronden. Dat kostte hem vijf plaatsen, wat blijkbaar een zeer nadelige invloed had op zijn moreel en concentratie. Hij presteerde verder de gehele dag weinig meer en kwam er pas Zondag weer goed in. Toen werd hij nl. eerste en derde, maar daar mee kon hij zijn titel niet redden. Die ging nu naar zijp broer Tjeerd die de Sperwer van W. H. Fahner te Leeuwar den tweemaal als eerste, eenmaal als vierde, eenmaal als vijfde en eenmaal als negende over de eindstreep bracht. Vol gens de Olymiische puntentelling die voor deze wedstrijden gold, mocht ieder deelnemer zijn slechtste wedstrijd laten vervallen, zodat Tjeerd totaal 3687 pun ten behaalde. Tweede werd A. Vollema, Grouw met 3483, derde Herman Geveke tijdelijk te Nijmegen met 3113 punten. In de Valkenklasse viel het goede zei len van Paulien Nieveen in de geheel met dames ..bemande" Havik op. Jam mer dat ze Zaterdag na de tweede race als eerste te zijn geëindigd wegens een aanvaring met v. d. Veen moest warden uitgesloten. In de derde was ze weer der de en Zondag vierde en eerste. Aan het slot van de eerste dag stond Breuning er het beste voor, maar v. d. Veen vormde een ernstige bedreiging wat ook na de eerste wedstrijd van Zondag voortduur de. Toen moest Breuning er beslist in slagen zijn rivaal achter zich te houden. En hoewel hij in de beslissende ontmoe- Lyk as wy yn it forslach fan ’e re- sepsje al skreaunen, wacrd it hündert- jierrich bistean fan ’e öfdieling Tongers- deitojoun fierd mei in feestjoun yn Ami ci tia hwerop it Selskip Tetman de Vries in revue oei de fuotljochten brocht. De greate seal wie stampfol en mei prachtige blcmstikken forsierd. Hja wie- ne fan ’e susteröfdielingen Heech, Hen- naarderadiel, Boalsert en it Haedbistjür, fierders ian de B.V.O.L., Lünboujonger- ein, Boerelienbank Skearnegoutum, Gersdrügerij Pasveer, de praktisearren- de féartsen, de C.A.F. en de Gemeentel, bistjüren fan Snits en Wymbritseradlel. In dit feestlik formidden röp foarsitter Ids de Boer alle leden er gasten in fan harte wolkom ta, hwernei hy efkes stil- stie by de middeisgearkomste en fierder it tige warbre en foar de öfdieling ün- forjitlike forstoarne lid Jentje Bootsma bitocht. Dêrnei sette it Selskip yn mei in foar dit doel skreaune revue hwer’t aider en jongerein inoarren moetsje en petearje oer oprjochting forrin en ta- komst fan ’e öfdieling. Sok wurk is makwurk, mei al de to- koartkommingen, mar it jowt gelegen- heit to oer dat tüke lju as dit Selskip der fêst hwat goeds fan meitsje. By hwat eardere foarberieding hie ’t müglik en stylfoller wést en bring in hiele joun fan de Snitser hundertjierrige. Oan 'e oare kant hiene wy dan ek wer net de revue fan Tetman „Kleur en Fleur” sjoen en dy hat tige goede kwa liteiten en is meat is wurdich dat men dy sjocht. De dekors fan Stinus Veldkamp wiene in lust foar ’t each en ek de léste oan- winst fan it Selskip, de folsleine Band hwerfan inkele .leden ek soms yn toanie- len meiarbeidzje, is goed, al jowt ien en oar hwat tükelteammen fansels iyk as opstelling ensfh. Lit men lykwols de lju mar gewurde, hja komme der wol. De ynh&ld fan Kleur en Fleur is oer ’t ginnerael bést binammen it Kenin- De Koningin heeft aan het bestuur van de Friesche Maatschappij van Land bouw laten berichten, dat zij gaarne in gaat op de uitnodiging, de herdenkings plechtigheden, welke op Woensdag 24 September a.s. ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van deze maatschap pij te Leeuwarden worden gehouden, bij te wonen. Donderdagavond zou de taxi-chauffeur Sijbesma van IJlst, een gezelschap, dat de feestelijke bijeenkomst van de Frie sche Mij. van Landbouw in Amicitia bij woonde afhalen. Hij stopte z’n auto even voor ’t gebouw om te informeren hoe laat het zou worden, maar van deze ge legenheid maakte een zekere Z. van Leeuwarden gebruik om in de wagen te stappen en er mee van door te gaan. Met grote snelheid reed de man, die te diep in ’t glaasje had gekeken, via de voor het autoverkeer verboden linkerkant van de Suupmarkt het Kleinzand op, waar hij een boompje met omrastering omver reed waardoor dé auto aan de rechter kant werd ingedeukt en de koplamp ver nield. De chauffeur wist de wagen even wel weer in 't goede spoor te krijgen, waarna hfl met grote snelheid de rijks weg naar Heerenveen insloeg, achter volgd door de rijkspolitie die inmiddels van de autodiefstal op de hoogte was gesteld. Nabij Joure wist deze de dader te arresteren. Hij werd naar Sneek over gebracht en ter ontnuchtering in ’t poli tiebureau ingesloten. ginnefeest wie kostlik en it léste idé Hiske üt it Diske wie wol it hichte- punt fan de hiele joun. Dit wie revue- kunst fan boppeste planke. De prestaesjes fan de man mei de sinnebril koe gjin sprekken lije as ak- teur en sjonger as trombonist is er tige op syn plak syn buorman is in ras musikant mar ek rasakteur. It Sel skip seis wurdt noch better. Anne skynt Ier noch wer jonger op to wurden. Jaring is in spiler an seldsom talint, de frou fan Tetman hoe moai wie hja yn it memmeliet en as Hiske yn en büten) it diske 1 Hja is yn soksoarte fan toa- nielen har plak mear as wurdich. En de jaes seisHy wurdt hwat rêstiger en aat docht jin goed om ’t wy witte hoe barstende drok dat dizze kunstner tan planken en pinne it hat en hoe noedlik dat hja binne foar üs Fryslan. Yn de aeisikerssène (in master. stikje) kaem dat noch it béste nei toa- ren en tagelyk fornamen hoedat dizze knapen thus hearre op de groun seis Hoe forbounens der op dat stuit wie tus- ken harren en Fryslan. Litte wy meiïnoar soargje dat hja noch lang sa fuortarbeidzje kinne hja fertsjinje it oer alle boegen. In great part fan dizze hulde oan Cor Huisman de komponist bigelieder B. Volgens voorlopige cijfers van het centraal bureau voor de statistiek had Nederland op 1 Augustus j.l. 10.386.723 inwoners. In het eerste halfjaar van 1952 bedroeg het aantal geboorten 138.547 en het aantal sterfgevallen 45.051. In het eerste halfjaar van 1951 waren deze aantallen resp. 135.672 en 47.985. In de eerste zes maanden van 1952 werden 50.573 huwelijken gesloten tegen 51.868 in de overeenkomstige pe riode van het vorige jaar. De „Tjerk" waarmee C. J. de Jong te Joure kampioen werd jn de Regen- boogklasse. ting als vierde finishte, gelukte hem dat inderdaad, v. d. Veen werd nl. vijfde. Daardoor werd Breuning met een eerste plaats en drie tweede met 2881 punten de nieuwe kampioen, v. d. Veen was tweede met 2386, J. H. Tromp derde met 2081 punten. De strijd in de iS m2 klasse was Za terdag practisch al bekeken. Want Mo lenaar Grouw eindigde driemaal als eer ste, terwijl zijn gewoonlijk grootste con current Schaap van Deersum er met een zevende, vijfde en tweede plaats niet veel van maakte. Ook Zondagmorgen was hjj direc al weer eerste, zodat niemand hem toen meer kon benaderen. Met nog een derde plaats, die buiten beschouwing bleef, ging met 4016 punten de overwin- ningsvlag in de mast. De tweede plaats was voor notaris A. Knol te Marrum met 2335 punten, de derde voor Schaap met 2317. In de Regenboogklasse was C. J. de Jong te Joure onbetwist de snelste. Al leen in de tweede wedstrijd eindigde h(j op de negende plaats, in de anderen steeds als eerste. Met 4568 liep hij er dan ook een flink eind uit. Joh. Alberda, die eenmaal eerste, eenmaal derde en eenmaal vierde was ging de laatste maal wegens een b.b. en st.b.-kwestie met v. d. Sluis niet door de finish, maar bezette in het eindklassement met 3188 p. toch nog de tw de plaats. Bakker Hendriks was derde met 2519 punten, dr. v. d. Zijpp vierde met 2167. De ongeslagen kampioen in de 16 m2 klasse vermeldden we reeds. Jaap Hel der en Fokke Jansma bezetten in felle en spannende duels om beurten de twee de en de derde plaats, zodat ze tenslotte ook broederlijk met 2228 punten de tweede plaats deelden. Dat was 1556 minder dan het aantal van Joop, die met 3784 uit de bus kwam en dus wel zeer overtuigend de primus inter pares van dit elite-drietal was. Het vierjarige meisje Maria José Reinarz, wonende aan boord van een sleepschip, is aan de Feijenoordkade in Rotterdam ce water geraakt en ver dronken. In de week van 24 tot en met 30 Au gustus werden in ons land 119 gevalllen van kinderverlamming geregistreerd. In de provincie Groningen werden in deze periode zeven gevallen aangegeven, in Friesland negen, in Drenthe vier, in Overijsel 10, in Gelderland 11, in Utrecht één, in Noord-Holland 14, in Zuid-Hol- land 23, in Zeeland twee, in Noord-Bra- bant 30 en in Limburg acht gevallen. Van Woensdag 10 tot Zaterdag September vordt in de Studiezaal van de leeszaal een tentoonstelling gehouden, die zeker een bezoek waard is. U zult dan het knutselwerk kunnen zien, dat de kinderen van dt leesgroepen hebben gemaakt, naar aanleiding van de boeken die de ’eidster Mej. H. Hoogland heeft voorgelezen. Vele kinderen zullen deze gezellige huisjes en personen uit de boe ken, waar ze op wintermiddagen van genoten hebben terug willen zien. Jon gens en meisjes van de leesclubs, jullie kunnen llemaal even komen kijken, en je mag kameraadjes mee brengen, maar kom niet allen tegelijk! De kinderen die anders Woensdagmiddags om 3 uur naar de leeszaal gaan, kunnen nu ook op die tijd komen. Zij die anders om half 5 club hebben, komen nu Woensdag 4 uur, en de Dinsdag- en Donderdaggroepen ko men nu Woens lag 5 uur. Verder is de tentoonstelling ook Donderdag-, Vrijdag en Zaterdagmiddag geopend. Voor de ouders en andere belangstellenden die het werk van de kinderen willen bekij ken, en nadere inlichtingen over de lees groepen willen hebben, is de tentoonstel ling ook 's avonds geopend. Donderdag avond zal Mej. Hoogland graag een uit leg over dit uitbeeldingswerk geven en meteen vertellen over het doel van de leesgroepen. Kinderen die zich op wil len geven voor de verschillende clubs, kunnen dit tijdens de tentoonstellings- dagen doen. De leesmiddagen beginnen weer: Dinsdag 16 Sept.: 4%5% uur. Woensdag 17 Sept.: 34 uur en 4% 5% uur. Donderdag 18 Sept.: 4%5% uur. Over de indeling naar leeftijd, en mogelijke andere gewenste dagen, kun nen inlichtingen gevraagd worden. maar een paar seconden geduurd, toen zij werd verbroken door loeiende sirenes. Ambulances en brandweerauto’s raasden naar alle richtingen om hulp te bieden. Per radio werden alle ambulancewagens uit het district ontboden en de zieken huizen kregen opdracht om zich gereed te houden voor de onmiddellijke op neming van tientallen patiënten. Toen hoorde men op het veld weer de stem van de omroeper, heel kalm nu. Dit was, zei hij, een van de tragische ongelukken, die onvermijdelijk zijn bij het onderzoek op het gebied van de hoge snelheden. Wat er gebeurd is, is vrese lijk. Maar het werk gaat door. En inderdaad. Anderhalf uur na het ongeluk al hoorde men opnieuw de dreu nende slagen waarmee een andere in vlieger verkondigde, dat hij de snelheid van het geluid had overtroffen. Hier en daar vernam men een zwak applaus Er waren ongeveer 130.000 bezoekers te Farnborough toen het ongeluk ge beurde. Volgens deskundigen was de grote snelheid niet de oorzaak van het ongeluk. Van de 63 gewonden verkeren 13 In levensgevaar. Pauze. 6. Per Aspera ad Astra, Mars, Urbach. 7. Folkloristische Paraphrase Ger. Boedjjn. 8. Fackeltanz G. Meyerbeer. 9. Potpourri uit de oude doos. 10. Espana Wals Em. Waldteufel. 11. The Great little Army, Mars K. J. Alford. Dit programma zal (bij gunstig weer) met enige wijzigingen nogmaals worden uitgevoerd in de tuin van Rusthuis Tha- bor op Zaterdag 13 September a.s., des nam. 6 uur. Vrijdagmiddag heeft Marken zijn nieuwe burgemeester B. C. van Houten met echtgenote ingehaald en geïnstalleerd. De nieuwe burgemeester mef echtgenote tussen een aantal Markers met rechts de twee wethouders A Roos en C. Vlasbloem. Op het ogenblik dat hij de geluids barrière doorbrak en werd toegejuicht door 130.000 toeschouwers, is Zaterdag tijdens demonstraties te Farnborough, waar de grote Britse luchtvaarttentoon- stelling wordt gehouden, een van de nieuwse Britse straaljagers in de lucht ontploft. De invlieger, John Derry, en zijn waarnemer vonden in de lucht de dood. De gloeiende brokstukken van hun vliegtuig, een De Havilland 110, dood den vijf-en-twintig toeschouwers en ver wondden drie-en-zestig. De grijs geschilderde jager dook van een hoogte van 12000 meter neer en doorbrak de geluidsbarrière met de ge wone dubbele knal. Wild applaudiseerde het publiek. Toen kwam er nog een knal. De volgende seconde spatte het toestel uiteen in duizend stukken. De omroeper die via de geluidsverster kers uitleg gaf van de demonstraties, hoorde men roepen: „Kijk uit, kijk uit!” Gloeiende brokken metaal kwamen gierend en fluitend op het publiek af. Een van de beide motoren sloeg als een vurige meteoor tussen de mensen neer, verscheidene slachtoffers makend. De mensen, die eerst een paar tellen als verdoofd doodstil waren blijven staan, wilden plotseling wegrennen. Maar er was geen beweging in de massa te krij gen. Ieder wilde een andere richting uit, maar de mensen stonden zo dicht opeen gepakt, dat niemand zich kon roeren. Het toestel was totaal in stukken ge slagen. Eerst vielen de motoren. Toen maakte zich de cockpit van de rest los. Een deel van een vleugel kwam werve lend neer op een startbaan, gevolgd door de staart. John Derry, die als eerste Engelsman vier jaar geleden de barrière van het geluid doorbrak, lag verminkt op het gras. Zijn vrouw had hef hele drama ge volgd. Zij zat bij de andere piloten in een tent naar de verrichtingen van haar man te kijken. De volkomen stilte die na de onver wachte laatste klap was ingetreden, had en hoe noedlik dat hja binne foar üs „Het Stedelijk Muziekcorps Sneek”, dir. A. Bouman, geeft zijn laatste Volks concert in dit seizoen op Vrijdag 12 September 1952, ’s avonds 8 uur op het Martiniplein. Programma 1. Marche du 4me Régt des Grenadiers G. J. de Hauwere. 2. Orpheus in der Unterwelt, Ouverture Jac. Offenbach. 3. Donausagen, Wals J. Fucik. 4. Don Pasquele, Fant. sur l’Opera Donizetti. 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1