De gemeenteraadsverkiezingen Ds. SPIER VIERDE EEN DUBBEL JUBILEUM in België Twee jubilarissen bij de Fa S. H. Fritsma g wvt Een afscheid in het Cruycebroedershof Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST Min 7 e Jaargang No. 82 Dinsdag 14 October 1952 RedacteurL. KIEZEBRINK 25 jaar getrouwd Herfstboodschap t r i- 1 k Drieling in Schiedam Al drie lammeren I t - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres: KLEINZAND 7 Telef. 2872 Auto-ongeluk met dodelijke afloop Moord op een landgoed 25 jaar predikant en Het Nederlandse Volkstoneel speelde „Het Woord” De tiid haldt gjin skoft WW SNEEKER NIEUWSBLAD J Enkele uitslagen. soms voor- PHILIA. sprak de heer G. Douma, die begon met het echtpaar Spier en kinderen op gees- Het echtpaar J. J. StuivenbergTuit te Schiedam is verblijd met een drie ling. De drie jongens, Adrianus, Chris tiaan en William, wogen resp. 4, 3% en 3 pond. Het gezin telt thans zes kinde ren, allen zoons. Op het bedrijf van de heer L. Tilma aan de Leeuwarder Trekvaart alhier is een schaap moeder geworden van drie lammeren. Een bijzonderheid voor deze tijd van het jaar. de de een De berijders onzer wegen (’t Genre komt er niet op aan) Krijgen weer een najaars- boodschap Voor hun voertuig te verstaan. Neemt die boodschap goed ter harte, Ziet die boodschap als een plicht, Vat die boodschap niet te licht op, Zij belichtUw achterlicht Deze boodschap, wegberijders, Wijst U op de najaarstijd Spaart het leven van Uw naasten, Denkt aan eigen veiligheid. Elke avond controleren, Neen, niet één keer per seizoen Achterlichtjes zijn als mensen, Kunnen soms zo nukkig doen. Auto-man en motorrijder, Kijk vooruit (denk aan Uw leven), Fietser-mèt-en-zönder-brom Kijk dus even achterom 1 Gent en Aalst. De liberalen gingen over het algemeen vooi -it. P Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) en de heer A. Smeding bracht namens de verpleegden dank aan bestuur en de heer en mevr. Zijlstra voor de mooie en prettige avond die ze weer mochten meemaken. De heer H. Stuurop die de muzikale omlijsting geheel belangloos verzorgde, gaf, evenals een tweetal da mes van ’t personeel nog enige voor drachten ten beste en natuurlijk ontbra ken de tractaties niet. De voorzitter deelde ons nog mede dat als ’t zo met de bevolking doorgaat ’t gebouw spoedig te klein zal zijn om allen te huisvesten. Thans is men reeds bezig 't vroegere magazijn te verbouwen, zodat men bin nenkort nog 5 mensen onder dak zal kunnen brengen. Er zijn thans 4 gezins- kamers, welke alle zijn bezet. Nabij Deersum is Vrijdagavond een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij onze stadgenoot de heer T. Douma, ca- rosseriebouwer, het leven verloor Met zijn auto is hij even voorbij bebouwde kom van het dorp, waar weg een flauwe bocht neemt, tegen aan de rechterkant staande boom gere den. Waarschijnlijk tengevolge van de grote snelheid, waarmee is gereden, heeft de wagen een eind verder nog een drie tal bomen aan de linkerkant geraakt, waarna hij zwaar gehavend tot stilstand kwam. Het lijk van de bestuurder werd enige meters verder gevonden. De politie die spoedig ter plaatse was, stelde een onderzoek in. De heer D. die 36 jaar is, laat een vrouw en drie nog jeugdige kin deren achter. rold Wistanley, negentien jaar oud, de kamer binnen met een stengun en vuurde een salvo op zijn meesteres af. Lady Der by werd in haar schouder getroffen maar niet levensgevaarlijk gewond. Zodra de schoten beneden waren gehoord, vlogen de twee butlers van het landgoed de trap op. Wistanley was nog in de kamer, richtte zijn stengun en schoot zijn beide collega's dood. Wistanley liep toen naar het souterrain, waar de knecht van Lord Derby en de chef-kok waren. Ook zij kregen schotwonden. Tenslotte nam Wis tanley de vlucht en een politiemacht van tweehonderd man, geassisteerd door sol daten uit een nabijgelegen garnizoen, zet ten de achtervolging in. Tenslotte ont ving de politie een telefoontje, afkomstig uit een telefooncel in Liverpool. Daar werd Wistanley gearresteerd. Hij beken de de moord op de beide butlers, maar de politie heeft de volledige inhoud van zijn bekentenis nog niet bekend willen ma ken. Wistanley had zijn militaire djenst- Knus en gezellig zaten Vrijdagavond de inwoners van Cruycebroedershof in de feestelijk versierde zaal van genoemd gebouw aan lange gedekte tafels ge schaard in afwachting van de dingen welke zouden komen. De verpleegden, 66 in getal, toevertrouwd aan de goede zorgen van de heer en mevrouw Zijlstra, waren in blijde stemming. Op ’t aange brachte podium stond een piano en daar achter zat onze Sneker artist Henk Stuurop al gereed. Het bestuur van de gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg, nl. voorzitter weth. P. v. d. Veen, mevr. KuipersArema. de heren F. H. Ringnalda, W. Trenning en M. de Vries was voltallig aanwezig Jjij dit afscheid van mej. L. Meijer, die bijna 30 jaren als naaister aan de inrichting werkzaam was geweest; ook haar naaste familieleden waren BRUSSEL. Het zag er tegen midder nacht naar uit, dat de socialisten bij de Zondag gehouden gemeenteraadsverkie zingen belangrijke vooruitgang hebben geboekt en de Christelijke Volkspartij achteruitgaat. Dat is het duidelijkst te zien bij de beschouwing van de tot dusver bekende gedeeltelijke uitslagen van de gemeenten van boven de tienduizend zie len. De liberalen hebben zich over het algemeen gehandhaafd, zijn uitgegaan. Een duidelijke nederlaag katholieken geleden in grote stad waarvan de uitslag volledig bekend is namelijk Antwerpen. Daar ver liezen zij niet minder dan zes van hun 21 zetels, waarvan de socialisten er vier, de liberalen er twee winnen. Vannacht heeft de heer Moyersoen, minister van binnenlandse zaken, aan de gedeeltelijk bekende verkiezingsuitslagen de volgende conclusie verbonden: De communistische nederlaag is alge meen. De socialistische winst overtreft de communistische verliezen in verscheidene plaatsen. De kajfolieke partij ging ach teruit in de grote centra en boekte ver lies in enkele van haar eigen centra. Zo verloor zij haar meerderheid in de steden Het is prettig als je zo eens afgevaar digd wordt om een verslag te maken van een jubileum. Hier doorgaans geen zwaar wichtige betogen, waarbij je je zelf in de haren grijpt, hoe dat goed voor de heren zal komen, maar een vrolijke opgewekte sfeer met gulle lach en olijke kwink slagen. De feestelijk aangeklede zaal met een rijkdom van kleurige bloemen brengt vanzelf een prettige stemming, welke op ieders gelaat is te lezen. Zo waren wij dan Vrijdagavond in een der zalen van het Geb. v. Chr. Belangen, waar familie en personeel van de fa. S. H. Fritsma met hun dames zouden ge denken, dat de heer F. G. Dijkstra, pro curatiehouder, 25 jaar en de heer Tj. v. d. Zee, chef-monteur en chef van de ga rage, bijna 30 jaar aan de zaak van de fa Fritsma verbonden waren. De voor zitter van het departement Sneek van de Mij. voor Handel en Nijverheid, de heer ir v. d. Poel was met de secretaris de heer Th. Zandstra door het bestuur afge vaardigd om beide jubilarissen te huldi gen. Eerstgenoemde zei in zijn toespraak dat de Mij. gaarne nota neemt van ge beurtenissen als die waarom wij nu hier bijeen zijn, om dan een blijk van waar dering en gelukwensen aan te bieden. Toen de zaak zelf 25 jaar bestond, is daar geen notitie van genomen. De heer F. G. indertijd vergeten is. Hij verzoekt zijn oudste doch ter ook deze ju bilaris een mand bloemen te over handigen. Hij brengt hartelijk dank aan de he ren ir. v. d. Poel en Zandstra voor hun aanwezig heid en de uitrei- :ing der diplo ma’s. Als oudste van het personeel, zo sprak de heer v. d. Zee, is aan mij de eer beschoren de jubilaris van deze avond hartelijk geluk te wensen met het be reiken van deze mijlpaal. De verstand houding tussen patroon en personeel is best en daarom is hij verheugd de heer Dijkstra een rooktafel en diens echtge note een schemerlamp te mogen aanbie den. Hij dankt ir v. d. Poel voor het ge schonken diploma. De heer Dijkstra zegt daarop beter met de pen dan met het woord te kunnen omgaan. Toch voelt hij zich genoopt hartelijk dank te zeggen voor de grote belangstelling en de prach tige cadeaux, die hij en zijn vrouw moch ten ontvangen. Hierin begrijpt spr. ook het diploma van de Mij. v. H. en N., dat een waardige plaats in zijn huis zal ont vangen. Spr. heeft dit alles niet ver wacht, en hij is God dankbaar, naast de goede gevers, Die hem deze vreugde volle dag heeft geschonken. Hiermee was het officiële gedeelte afgelopen. Men bleef onder elkaar nog enige uren ge zellig bijeen. Toen Lady Derby, een Engelse aris ook de wederzijdse ouders, en sprak de hoop uit dat al hun kinderen een goede bestemming zullen bereiken maar boven alles mogen wandelen in de weg des Heren. Voorts wenste hij dominé geluk met zijn ambtsjubileum waaraan hij de wens verbond dat God hem nog vele jaren moge sparen, hem de Heilige Geest schenke en dat hij in samenwer king met de gemeente velen tot zegen moge zijn. Ook de ouden van dagen en de zieken en zwakken. Op zijn verzoek werd de familie Spier hierna Ps. 121 4 „De Heer zal U steeds gadeslaan” toe gezongen. De commissie van administratie bracht haar gelukwensen over bij monde van de heer F. K. Groeneveld. Deze sprak eerst zijn beste wensen uit voor het zilveren paar en stond daarna stil bij het feit dat ds. Spier 25 jaar geleden het wondere ambt heeft aanvaard, "ijf en twintig jaar lang elke Zondag de heerlijke boodschap van het Evangelie te mogen brengen is een groot voor recht maar ook een grote verantwoor delijkheid. Wij weten wel nooit hoe vruchtbaar ons werk is, Uw werk echter kan, indien het geschiedt naar Gods wil, nooit vruchteloos zijn, al zal het eerst ih de eeuwigheid beoordeeld worden, zo eindigde de heer Groeneveld, die aan zijn woorden een echt mannelijk geschenk, een scheerapparaat, toevoegde. De heer M. Knol, die daarna het woord voerde, deed er namens de gemeente nog een enveloppe met inhoud, naar eigen keus te besteden, bij. Een lange rij van sprekers kwam verder nog het woord voeren hebben de de eerste Advertentlepriji 15 et per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprijs 13.» per half Jaar. Franco per post I 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name »an Firma E. J. Drijfhout, Sneek. altijd voor u open. Spr. bood naast zijn goede wensen haar namens de gemeente bloemen en een enveloppe met inhoud aan. Henk Stuurop zette daarna in ’t „lang zal ze leven”, dat door allen uit volle borst werd meegezongen. Nadat nog enige liederen ..espeeld en gezongen wa ren bracht de vader der inrichting de heer D. B. Zijlstra dank aan mej. Meijer namens de verpleegden voor al ’t geen zij voor hen had gedaan. Bijna dertig jaren hebt gij uw beste krachten gegeven. Al tijd stondt ge voor ieder klaar. Wij zien u dan ook met lede ogen vertrekken. U werkte hier altijd als een stille in de lande, wij merkten het niet dat u hier aanwezig was en toch vervulde u een belangrijke taak. Nimmer heb ik van iemand gehoord dat u met hem of haar in onmin leefde en dat zegt zeer veel. Nu gaat ge ons verlaten. Een periode in uw leven is daarmee afgesloten, een tijd waarop u met genoegen terug kunt zien. Wij weten ook dat ge bij ons hier nog gaarne enkele jaren hadt willen doorbren- gen, maar ge hebt uw werk moeten af breken om gezondheidsredenen. Wij allen hopen echter dat ge nog jaren van de rust welke ge nu gaat nemen moogt genieten. Wij zouden niet graag willen, dat nu ge van ons heen gaat, u straks in de koude moest zitten en daarom hebben we gemeend u een kachel te moeten aanbieden. We hopen dat u zich daarbij dagelijks heerlijk zult mogen warmen. Zo warm als de liefde waarmede gij zo- velen hebt geholpen, want van u uit straalde de liefde voor alle mensen die hier met u in aanraking kwamen. Moge gij ons niet vergeten, wij zullen het zeker u niet doen. Wanneer het straks eens zo ver mocht komen dat u uw laatste le vensdagen onder ons zoudt willlen door brengen dan zult u hier van harte wel kom zijn. God zegene u verder in uw leven, zo besloot spreker. Zichtbaar ont roerd bedankte „juf Meijer”, zoals men haar in Cruycc oedershof steeds aan spreekt, voor al de goede woorden tot haar gericht en de huldiging welke haar te beurt viel. Zij drukte alle verpleegden Ds. Bouwman te Sloten namens de Clas sis Sneek der Geref. Kerken; ds. Spier te Rijswjjk, broeder van de jubilaris; dr Siccama met een warmgestemd per soonlijk woord en namens de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk; afgevaardigden van de kerken te Dussen en Meeuwen en ’s-Gravendeel; mevr. Jorna voor de Vrouwenclub; de heer J. de Jong en tot besluit ds. G. de Leeuw, die de gevoe lens van de plaatseljjke collega's ver tolkte waarbij hij in ’t bijzonder him goede samenwerking naar voren bracht. Enkelen van hen lieten hun woorden eveneens van geschenken vergezeld gaan. Voor al deze belangstelling, de vele goede woorden en hartelijke wensen dankte ds. Spier met een kort woord. Ik ben blij, zei hij, dat ik dit jubileum in de kerk van Sneek, waarin door Gods genade een gezond kerkelijk leven heerst, mocht vieren, blij ook m’n oplei ding te hebben gehad in de Brabantse gemeente Dussen en Meeuwen. Ook in ’s-Gravendeel heb ik 16 jaar lang met blijdschap gewerkt, hoewel we daar tij dens de oorlog ook een moeilijke tijd hebben gehad. Bovenal bracht hij echter dank aan God de Here die alles heeft welgemaakt, waarna hij eindigde met de wens dat God hem in zijn ambt vrucht baar moge maken In Zijn werk. De receptie werd hierna met het zin gen van Ps. 103 1 gesloten. Onder de aanwezigen bevonden zich ook Prof. Dr K. J. Popma te Apeldoorn vanwege de Stichting Bijzondere leer stoel voor Calvinistische wijsbegeerte, bijz. hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen en de heer N. A. Weder- meijer Krol te Amsterdam, die samen het bestuur van de Vereniging voor Cal vinistische wijsbegeerte vertegenwoor digden. Prof. Popma was ook de eerste spre ker die de jubilaris toesprak. En hij deed dit met groot genoegen want, zei hy, ds. Spier is een van de oprichters dezer vereniging en er zijn niet veel die zoveel voor haar hebben gedaan. Door Uw moedige brochure over godsdienst en wijsbegeerte, aldus prof. Popma, hebt gij véél misverstanden uit de weg geruimd en in diezelfde tijd, nog vóór de oorlog, begon U met uw artikelen in Pro Ec clesia. Nu is een rubriek voor wijsbe geerte in een kerkelijk blad niet zo ge woon. En terecht, want ekklésia duidt niet alleen op de plaatselfjke kerk en het natuurlijk verband van plaatselijke kerken, maar niet minder op Kerk met een hoofdletter als de gehele Christen heid in al haar ambtelijk verschillende niveau’s. Daardoor is de Kerk veelvor- mig; ze is niet alleen eredienst, al gaat deze voorop, maar ook Christelijke cul tuur in het algemeen en Christelijke we tenschap in het bijzonder. Helaas is het gesprek hierover gestokt, doordat wie bijeenbehoorden verward werden in hun spraak. Bijdragen tot dit gesprek zijn echter van vele zijden geleverd en U, ds. Spier, heeft ook het Uwe daartoe bij gedragen. En ’t was geen onzeker ge luid. Met verblijdende duidelijkheid mocht gij wijzen op de zo nodige op klaring uit het dikwijls kunstmatig duis ter dat in de hoofden en harten bleef hangen tengevolge van de typische en hardnekkige onduidelijkheid van het vreemde woord „theologie”. Spr. citeer de ds. Spiers moedige uitspraak dat theologie als vakwetenschap met de an dere vakwetenschappen op één lijn staat en evenals al de andere aan het geloof onderworpen is. Dat een dominé zulke dingen durft te zeggen Gelukkig, want de studie van de wijsbegeerte kan ook de predikant belangrijke diensten be wijzen, al was ’t alleen maar omdat we in onze exegese altijd te maken hebben met de exegese, d.i. van het menselijk verstaan der woorden Gods. Nu zijn er wel naieve lieden die oprecht menen dat we in onze exegese vrij zijn, maar wie even dieper nadenkt zal ontdekken, dat we die vrijheid elke dag opnieuw moeten bevechten, en juist in dat bevechten biedt de studie van de wijsbegeerte ons zo belangrijke diensten. Daarmee is te gelijk gezegd, dat voor U en ons de wijs begeerte nooit, al was 't maar ten dele, de taak kan hebben wijsbegeerte van de godsdienst te zijn. Pas wanneer we be ginnen een weinig rechter te staan te genover God, eerst dan is er kans op vruchtbaar werk ook in het beperkte en tegelijk onvervangbare terrein van de wijsbegeerte. En pas dkn ook kan dat wijsgerig werk zijn diensten gaan aan bieden aan het kerkelijke. Spr, wees nogmaals op de duidelijke wijze waarop de jubilaris getuigd heeft. Dat is zo eenvoudig niet. Vergelijken we Uw duidelijkheid met die van Kuyper, dan bemerken we dat Uw middelen an dere zijn geweest. In de vreemde woor den zit het hem niet. Het zit veeleer in een verstandige werkverdeling. De va ders der chr. wijsbegeerte zijn niet zelf tot een popularisering van hun grond gedachten overgegaan, maar een hunner leerlingen heeft zich op die taak gewor pen. En met hoe goed resultaat blijkt wel uit het aantal herdrukken dat Spiers Inleiding mocht beleven. Het is de wens van onze vereniging, zo eindigde spre ker, dat U op deze manier mag door gaan en daarbij moogt blijven rekenen op de steun van v.w vrouw die U al dit werk mogelijk m aakt. Als stoffelijk blijk van hun waar dering bood prof. Popma daarna nog een in leer gebonden zakblijbel in de nieuwe vertaling aan. Namens de Kerkeraad er. Mej. Meijer werd allereerst door de voorzit ter op recht har telijke wijze toe gesproken. Dertig jaren lang, zeide spr., hebt ge trouw en in alle eenvoud uw taak vervuld. Nu ge ons gaat verlaten spreekt het van zelf dat dit feit niet ongemerkt voorbij kan gaan. Spr. grijpt dan ook gaarne deze gelegenheid aan om haar die in al die jaren een toevlucht is ge weest voor allen die ze hier zag komen en gaan als het er om ging karweitjes op te knappen, hier te mogen huldigen. Een poosje hebt ge een moeilijke tijd gehad, zegt spr. Dat waren de oorlogs jaren toen ge van oud nieuw moest ma ken. Wat hebt ge niet af gelapt en af ge stopt en hoeveel kilometers garen en band zijn in al die jaren niet door u verwerkt. Wat diensttijd betreft spant gij van ’t gehele personeel de kroon. Het gehele bestuur, de heer en mevr. Zijlstra, en personeel hopen dat ’t u gegeven mag Het was wel toevallig misschien ook tekenend voor deze tijd dat ter wijl Donderdagavond in de Martinikerk voor een grote schare werd gesproken over de opwekkingen in Wupperthal, voor een geheel gevulde Amicitia-zaal onder auspiciën van Kunst aan Allen de toneelgroep „Het Nederlands Volks- Toneel’’ optrad met „Het Woord”, van Kaj Munk. Verwante onderwerpen. Ter wijl ds. Jellema in de kerk zeide dat het is alsof God nog weer de kracht van het evangelie wil tonen en ds. Dekker daar verwees naar hét evangelie van Markus als het boek der genezingen, waarin het wel lijkt alsof Jezus met op gestroopte mouwen loopt om de mensen maar te kunnen helpen, zette ds. H. Sondorp, dié in Amicitia het toneelstuk inleidde, uiteen hoe Kaj Munk, die zijn gehele leven geworsteld heeft met het probleem van de dood, hier een stuk geestesleven confronteert me. de dood, maar meer nog Christus laat zien als Degene die de macht heeft en de dood overwonnen heeft. Kaj Munk heeft dit probleem echter in dit stuk van zich af geschreven, en naar allen die willen luisteren, toe. Het confronteert hen met de dood en met Christus en draagt aan ieder zelf de worsteling met dit probleem over. We onthouden ons hier van een inhoudsopgave van ’t stuk; betrekkelijk nog kort geleden, toen de gelijknamige film hier vertoond werd, heeft ds. van Santen er uitvoerig in dit blad over ge schreven, deze zomer werd het stuk door dezelfde toneelgroep ook in Gaasterland gespeeld, waar velen het ook hebben ge zien. Wat het spel betreft, dat stond op grote hoogte. Ben Groeneveld als de oude Mikkel Borgen was subliem, maar Hans van Meerten als de kleermaker Peter deed niet voor hem onder. Jack Dixon en Emmy Lopes Dias waren voor treffelijk als resp. Johannes en Inger. In de kleinere rollen stond het spel van allen niet op hetzelfde hoge niveau, er waren goede en minder goede vertolkin gen en sterke naast zwakke momenten. Maar al met al was het een voortreffe lijke en indrukwekkende opvoering hoe indrukwekkend bleek overtuigend aan het einde van het derde bedrijf toen het door het spel gegrepen publiek zich van applaus onhield van een stuk, dat hoe ernstig en aangrijpend ook, toch ook de toneeltechnische kwaliteiten van Munk recht doet, er was menig humo ristisch momentje. Na het slot vier de bedrijf een warme huldiging door het publiek van het gehele ensemble, met bloemen voor Ben Groeneveld. Kunst aan Allen zette haar toneelseizoen goed in. Men schrijft ons Donderdag 16 Octo ber a.s. wordt in het Gebouw voor Chr. Belangen ’s avonds 8 uur het bekende toneelstuk van Tetman de Vries opge voerd: „De tiid haldt gjin skoft”. Velen van u hebben van dit schitterende to neelstuk gehoord, ja velen hebben het zelfs één of meermalen gezien. Toch werd het risico genomen dit stuk nogmaals op te laten voeren, omdat men er van over tuigd is dat zeer velen deze keer voor het eerst of misschien voor de zoveelste maal van dit toneelspel willen genieten. Er zijn weinig stukken die, wat het bren gen van verantwoord toneel betreft, met dit stuk kunnen wedijveren. De ver wachting is dan ook dat het gezelschap Tetman de Vries voor een uitverkochte zaal zal spelen. Nog zij vermeld dat zij die plaatsen willen bespreken, dit kun nen doen van 12—2 uur aan de zaal, te vens zijn dan, voor zover voorradig, nog kaarten verkrijgbaar. Zie voor bijzonder heden de raambiljetten. In de industriestad Charleroi was de uitslag: C.V.P. 5 zetels, verlies 2; socialis ten 9 zetels, winst 3; liberalen 5 zetels, winst 1; communisten geen zetel, ver lies 2. De volledige verkiezingsuitslag voor het gemeentebestuur van Antwerpen luidt Christelijke Volkspartij 15 zetels, ver lies 6; socialisten 20 zetels, winst 4; libe ralen 7 zetels, winst 2; communisten geen zetel, verlies 1; Vlaamse Concentratie 1 zetel, hoewel daaraan vannacht nog twij fel bestond. Voor Gent luidt de uitslagC.V.P. 13 zetels, verlies 2; socialisten 16 zetels, winst 2; liberalen vjjf zetels, winst 1; communisten geen zetel, verlies 1; Vlaamse Concentratie geen zetel. Namen: C.V.P. 11 zetels, verlies 2; so cialisten 11 zetels, winst 5 en liberalen 2 zetels, winst 1. Dijkstra mag nu zijn zilveren jubileum vieren, waarmee spr. hem en zijn vrouw hartelijk fe liciteert. De jubi laris is vroeger in de boterhandel ge weest, of hij er kaas van gegeten heeft, is spr. niet bekend, doch toen I de heer Fritsma I een jongste be- diende vroeg voor administratief werk, zag de heer D. er eerst wel tegen op. Hij kwam en de eerste tijd was zijn werk bonnen en leveringsbriefjes schrij ven. Langzamerhand klom hij op, totdat hij na een paar jaar de gehele boekhou ding voor zijn rekening kreeg. Spr. wenst hem met het bereiken van deze mijl paal van harte geluk en spreekt de hoop uit, dat hij de 40-jarige trouwe dienst ook mag halen. Het jubileum van de heer Tj. v. d. Zee draagt een ietwat uitgesteld karakter. Het kwam spr. nl. ter ore, dat deze jubilaris een paar jaar geleden al in het zilver is gezet, wat ons bestuur niet heeft geweten. Tjalling, zo zei spr., is van de Ambachtsschool in dit bedrijf gekomen. De groei van het motorvak heeft hij geheel meegemaakt en dat hij een goed leerling is geweest, blijkt wel uit de verantwoordelijke positie die hij thans inneemt. Aan uit te vliegen en te zien hoe het bij anderen ging, had hij geen behoefte. Ons bestuur wenst u met uw vrouw hartelijk geluk met uw staat van dienst en hoopt, dat u nog vele jaren aan deze zaak uw beste krachten zult mogen geven. Ook de heer Fritsma mogen wij geluk wensen met deze jubi lea. Deze wijzen op een goede verstand houding tussen werkgever en werknemer, die voor beide nog lange jaren besten digd moge blijven. Namens het bestuur overhandigt spr. dan met een hartelijke handdruk beide heren een diploma. Als wij hier bijeen zijn om een 25-jarig jubileum te vieren, zei de heer Fritsma, dan gaan onze gedachten terug naar de aanvang, toen we klein en primitief be gonnen. De heer Dijkstra is mij met zijn optimisme tot een grote steun geweest, waarvoor ik hem hartelijk dankbaar ben. Spr. overhandigt de jubilaris een envelop met inhoud, terwijl mevr. Dijkstra door het jongste dochtertje van de heer Frit sma een prachtige mand bloemen werd aangeboden. Het verheugt spreker dat hij nu iets goed kan maken ten opzichte van van der Zee, wat Het was vorige week Donderdag een dubbele feestdag voor Ds. J. M. Spier. Want hij vierde niet alleen zijn 25-jarig jubileum als Gereformeerd pre dikant, maar tevens zijn zilveren huwelijksfeest. En waar zijn gehele gemeente zich had opgemaakt deze heuglijke feiten met hem en zijn gezin te gedenken, werd de receptie in de Noorderkerk gehouden. De een of andere zaal zou trou wens ook te klein geweest zijn om de zeer grote belangstelling te verwerken daar ook vele niet-gereformeerden de heer en mevrouw Spier, hun kinderen en hun wederzijdse ouders kwamen gelukwensen. rust enmocht u later nog de wens koesteren terug te komen, de deur staat nog eens de hand. Een broer van mej. Meijer, de heer L. Meijer, dankte allen voor de belangstelling zijn zuster bewezen crate, op haar landgoed Knowsley Hall in de buurt van Liverpool, alleen het diner gebruikte, rende een assistent-butler, Ha- meente voe r te stellen en constateerde, dat de Heer jh'k °rezegc -'1. p: wenste hen daa van ha>te g piicnt reeds vervuld en was sedert negen I •".uxB.e een aer twee meisjes van maanden bij Lord en Lady Derby in in Groningen geboren drieling, is dienst. zerleden. Tire'-e en haar broertje ma- 'i het uilsl'kend.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1