L.S.C. had weer geen schutters Kleine nederlaag van Oranje in Antwerpen OostatparkBts varstevigt zijn positie SE Na I V-1 Door fouten van Kraak G I HE TWIJNDERS’ DE Dr. R I i E Programma Handbal Rood Geel nog steeds ongeslagen Ingezonden Manutao .uren Vol verwachting klopt ons hart Totaal Verdedigingsplan wordt voorbereid 0 o i o 2 o o 1 Korfbalcijfers bij Makkuni-Heeg H.J.S.C. forplettere C.V.V.O. wzs Toekomstige ingenieurs voor de landmacht Lampion-optocht 1952 G tijd, Heeg 2 deed het nog beter tëanaf C Il2 uur 1 26 Juli L 3 5 Jul Andere uitslagen Lvijtze Ifcpmhuizj Bedrog bij wedvluel t Gerestaureerd orgel in gebruik genomen Kamer van Koophandel Kroeze (IJ.V.C.) was goed op schot Fries elftal won de licht- wedstrijd in Groningen Zeepost sen s Meer licht gevraagd Boerderij wordt nog niet afgebroken 1 Frouljuskursus Fryske Folkshegeskoalle I Heeg, Juli L. Zwaluwen ernstig bedreigd. j'e dank. SNEKER. 3—0 T. S. een Uitslagen Friese overwinningen voor Pen De reserves. F E b E L 1 L L L l U h, onsamenhangende 18 DE COMMISSIE. 1 je heeft aangedaan..,. en Wordt vervolgd. te 1 1 door F. Lodewijk Nuttige Freno en MKV. Namens de St. Nicolaascommissie S. KOOPMANS, voorz. J. VAN DER KAMP, secr. J. HOEKSTRA, penn. „Rudi, je stelt het probleem verkeerd. Als je van een vrouw houdt zorg je dat ze geen armoe heeft. Ik wil jou geen ar- 4 4 4 4 4 4 7 6 6 5 5 3 4 3 4 4 3 2 3 4 3 3 2 2 2 1 0 0 1 2 1 1 3 4 6 6 5 9 4 3 1 0 0 4 4 4 4 4 4 4 5 4 4 4 3 3 8 2 2 2 4 4 2 1 1 6 5 5 4 6 9 6 9 9 3 3 3 3 2 2 2 1 0 3 1 1 0 1 1 1 0 1 1 2 2 3 4 9 9 7 7 6 9 9 9 2 0 In het eerste kwartier boden de Mak- kumers zo goed tegenstand, dat het er niet op leek, dat Heeg met 70 zou win nen, terwijl bovendien nog kansen om van te watertanden verloren gingen. Na dat 1.buiten Bakker keeper Reinsma ver rast had met een ver schot, waarbij hij de bal liét glippen, maakten Jorritsma en Zljlstra er al gauw 30 van. Daarna kwam het enige goed gerichte schot van Makkum op het doel van Heeg, maar Douma redde ten koste van een hoek schop, die evenmin resultaat opleverde. Aan de andere kant maakten Bakker en Attema er echter 50 van. Na de rust geloofden belde ploegen het wel. Heeg maakte er nog twee doelpunten bij, maar in het laatste kwartier kwam Makkum nog even gevaarlijk opzetten. Treffers plaatsten ze echter niet, zodat het 7—0 voor Heeg bleef. Antillen: m.s. Willemstad Suriname: s.s. Cottica Canada: m.s. Westerdam Er. .elo, 16 I Gelivweg i F Tijdelijk Pi I dei wijk. MKV Bakhuizen Freno Friso RES CAB Akkrum Stiens Rood Geel Steenwyk HZC Black Boys Lemmer Olyphia Oosterp. FVV FVC Velocltas GRC Nicator De Kooi DOG Bergum GAVC Harlingen Tynje 0 0 1 1 0 1 1 0 o 11—9 9—7 7—6 10—8 2— 5 3— 9 E. VA, D. VAJ I I 17— 10 18— 11 11— 9 12— 5 13— 9 1514 10—ló 9—15 4—24 lie Bij mijn V da, roep Iden en bej iyk vaan zien toe. HIEL!11 Zaterdag 8 November a.s. is het weer feest voor de Sneker jeugd, want dan Zal nl. voor de 3e maal de z.g. lampionop- tocht worden gehouden. Dat hiervoor grote belangstelling bestaat is algemeen bekend. Was de deelname in 1950 onge veer 1500, het vorig jaar waren de 2000 reeds ver gepasseerd. Worden 8 Novem ber de 2500 bereikt? Ook nu is het weer de bedoeling, dat de kinderen van verschillende punten van de stad optrekken naar het Martini- plein en vandaar een korte route maken door de stad. Evenals het vorig jaar zal ook ditmaal weer een beroep gedaan worden op de beide plaatselijke muziek corpsen en het tamboer- en pijpercorps van Advendo, en misschien komt er nog een vierde bij, want verleden jaar was de stoet al K.M. lang en de commis sie rekent er op dat deze nu in geen ge val korter zal zijn. Verder worden er weer prijsjes beschikbaar gesteld Voor de mooiste en meest originele zelf ge maakte lampions. Dus jongens en meis jes, maak het de jury niet gemakkelijk. Degene, die een prijsje wil beschikbaar stellen, kan dit af geven o’ het adres op- geVen bij de Voorzitter, Bourbonstraat 24, de Secretaris, Lohmanstraat 8 en de Penningmeester, Gysb. Japiksstraat 21. Sneker jeugd: lees goed de advertentie in het Sneeker Nieuwsblad van 3 Nov., want deze is voor jullie allemaal zeer belangrijk. Een Amerikaanse chirurg, dr. Frack- leton te Wilwaukie, is er in geslaagd acht van de tien vingers welke bij een inge nieur die in Alaska werkte, waren afge vroren, door volkomen volwaardige vin gers te vervangen. De patiënt, die door het ongeluk hulpbehoevend was gewor den, onderging drie operaties, gedurende welke de nieuwe vingers op het hand been werden ingeplant en aan het na tuurlijke weefsel bevestigd. Thans kan hij zijn handen weer geheel normaal ge bruiken en zich kleden en eten als ieder ander gezond mens. Moor [T. LC De dagen kortennog slecht enkele weken en wjj kunnen de komst van de Sint weer tegemoet zien. De Sint-Nico- laas-Commissie der O.L. Scholen hier ter stede is al weer met het voorbereidende werk begonnen en zal trachten de 5de Dec. weer tot een echte feestdag te ma ken, in ’t bijzonder voor de kinderen. Och, zij hebben het nodig, onze kin deren, die opgroeien in een koude, nuch tere wereld. Wij mogen hur. de romantiek van een echt Sint-Nicolaasfeest niet ont houden. De commissie doet weer haar uiterste best. Draagt U ook Uw steentje bij Tus sen 25 October en 3 November zal er een lijstencollecte worden gehouden, die wij beleefd in Uw gunst aanbevelen. Wij hopen, dat iedere Sneker zal handelen in de geest van Sint Nicolaas en met milde hand zijn bijdrage zal schenken. „Vol verwachting klopt ons hart....” schreven wij hierboven. Wij zijn ervan overtuigd, dat wij i onze verwachtingen niet teleurgesteld zullen worden. In het Staatsblad is een regeling gepu bliceerd inzake de tegemoetkoming bij studiekosten aan de technische hoge school voor adspirant-officieren van de Koninklijke landmacht. Volgens deze re geling kunnen studenten aan de T.H. aanspraak maken op een tegemoetko ming in hun studiekosten tot een be drag van 10.000, mits zij na het verkrij gen van het ingenieursdiploma een ver bintenis aangaan als officier bij de K.L. getekend, zodat de boerderij voorlopi; 11106 z'en MJden, jij moet alles hebben nog blijft staan in afwachting van de be- wat Je hart begeert”. wat je hart begeert”. slissing van het gerechtshof te Arnhem.; „Weet je wat mijn hart begeert, Jo- Friso’s hoop de leider te naderen werd wreed verstoord. De Jousters verloren óp eigen veld met 1—0 van Freno. De Franekers blijven dus in de running, evenals MKV dat met 1—0 in Akkrum won. De stand is nu: 6 10 9 5 5 4 4 De BergumRood Geel, DOGLemmer, De 10 voorsprong die Heeg 2 voor de rust door een goed doelpunt van mid- voor v. d. lest wist te bereiken, wees er niet op, dat zij deze wedstrijd met zo’n groot verschil (101) zou winnen. Na de rust was haar voorhoede echter veel productiever, waarbij vooral het goede spel van r.binnen v. d. Pol opviel. R.- buiten Leenstra was echter ook goed op schot en na oen kwartier stond het al 09. Pas met 08 wist Makkum de eer te redden door een penalty, maar Heeg maakte er daarna nog 1—10 van. .Alden fa> |ein en or De plaatselijke strijd in het Sportpark tussen LSC 2 en Sneek 2 leverde de wit- hemden een royale 30 zege op en voói de res. 3e klas A behaalde LSC 3 een kleine maar kostbare 21 overwinning op Leeuwarden 4. Waarnea dW£ ber Rol bijr j Jol ma we de de tei da ge België jeugdNederl. jeugd 31. Belgische politieNed. politie 25. Antwerpen -Rotterdam 30. BrusselAmsterdam 12. D tige acht Lier vele slee Gen kwe gesl ze der [mei her I kommisjt fallegearr Fiawwe I loaie mi noar ien |ige jilde ■rulle ek I Jan take I ?n hald 1 Bovendien werd de aandacht gevestigd op het vraagstuk der kolenprijzen zulks in verband met het feit, dat de prijzen der geïmporteerde Amerikaanse kolen een dalende tendenz vertonen, welke in de hier te lande berekende prijzen niet tot uitdrukking wordt gebracht. Ondanks herhaalde verzoeken van bei de kanten, had de KNVB geen toestem ming gegeven deze wedstrijd i.v.m. BelgiëNederland, uit te stellen. Zo wel FVV als de Blues werden van deze beslissing de dupe, eerstgenoemde omdat nu voor een handjevol publiek gespeeld moest worden, LSC omdat zij met niet minder dan vier Invallers uitkwam. Hofstra, Bouma, Hartkamp Sr. en Pas ma waren n.l. niet van de party. In de zeer matige wedstryd hebben onze stad genoten het dan ook niet kunnen bol werken tegen het zeer enthousiast maar technisch niet sterk spelend FVV. Lenters niet te houden was, 10. FVV bleef nu sterker en 10 minuten later bracht de l.blnnen Uit een goede pass van rechts zijn club in veilige haven. Hoewel de blauwwitten na een omzet ting in het elftal tegen het einde nog in de aanval kwamen gelukte het hen niet de eer te redden. De jeugdige v. d. Laan speelde bij LSC een goede wed strijd. Mr O. W. S. Josephus Jitta, secretaris van de Algemene Verdedigingsraad heeft in een lezing, die hij in Den Haag heeft gehouden voor de vereniging ter beoefe ning van de krijgskunst medegedeeld dat binnenkort de instelling is te verwach ten van een interdepartementale commis sie, die zal worden belast met de samen bundeling van de krachtsinspanningen op het gebied van de burgerlijke verde diging in ruime zin met de maatregelen in de militaire sector, een en ander als Voorbereiding van een totaal verdedi gingsplan. han?" Hij werd kwaad, want tegen dit soort redeneringen kon hij niet op. Dit spotte met alle zakelijka nuchterheid, dit was domme, onsamenhangende vrouwen - praat „Wat wil je nou eigenlijk”, vroeg hij, half nijdig, half wanhopig. Want inder daad was dit voor Johan Lastman onbe kend terrein. Een vrouw: dat was voor hem een partner, vaar je op vertrouwen kon, die meewerkte aan je succes en waarvoor je in ruil zoigde, dat het haar aan niets ontbrak. Er als je dan een knappe vrouw had, zoals Rudi, waar je mee schitteren kon, en die een beetje geld van zichzelf had, en een scherp zakenverstand en flai.’ om met mensen om te gaan, nu, dan was je een geluk kige kerel en gree je zo’n kans. Vanzelf! Rudi zag hoe moeilijk hij het had en kreeg een ogenblik medelijden met deze thans zo hulpeloze man. Het werd haar duidelijk zij was Voor hem alléén maar een rad, een heel belangrijk rad wellicht, in de machinerie van zijn op zakelijk <ucces gericht denken. „Geloof je, Johan, dat ik genoeg zou hebben aan een bloeiende zaak, een man, die het druk had, aan succes en geld, aan een leven gevuld met zakenproblémen, misschien met plezier en rijkdom?" „Er zijn vrouwen genoeg, die daar alles voor over zouden hebben", mop perde hij verongelijkt, boos als een ge dwarsboomd kind. „Luister eens Johan”, zei ze en glim lachte onwillekeurig, want zo was hij zelf zo vaak begonnen „geluk is voor mij niet een bloeiende zaak en succes in het leven. Als ik dat krijg zal ik et blij om zijn, maar ik merk nu, dat ik er bui- tie waarbij Kraak en Alberts belde trachtten te redden, maar eerstgenoem de de bal in zijn eigen doel werkte. In de resterende minuten probeerde Oranje wel opnieuw gelijk te maken, maar dat stonden de Rode Duivels niet toe. „Het gaat er maar om wat je bent, ha mer of aambeeld” zei hij met een van die spreekwijzen, die hij zo graag aan wendde, die hij had opgediept uit de boekjes, waaruit hij zijn kille levensbe schouwing had bijeengegaard, die succes voorstelden als et hoogste doet „We vechten op het ogenblik een strijd op leven en dood, Rudi. We riskeren al les. Dan kunnen we niet kieskeurig zijn” Rudi dacht een ogenblik na en kwam toen met een vraag, die hem volkomen overrompelde. Johan”, zei ze ernstig, „hou je van mij?” Hij staarde haar aan als was ze een hem onbekend wezen. „Wat heeft dèt er nu mee te maken?” redde hij zich voor het ogenblik. „Geef eens antwoord op mijn vraag, Johan. Hou je van mij? Zou je armoe met mij verkiezen boven een leven in rijkdom? Boven succes?” HIJ stak nijdig een sigaar aan, wierp de ■de geboorte l-n uochtert |v l.OEKf |t Iftcielijk: S. i: De politierechter te Almelo h<*sft de manufacturier E. uit Losser veroordeeld tot tien dagen hechtenis subsidiair ƒ50 boete, omdat E. als duivenhouder bij een wedvlucht, b'-dreg pleegde. De man hield een duif, welke kans maakt op het kam pioenschap achter en stopte listig een andere duif in de korf. Toen hij al heel vroeg met de klok op de ploppen kwam, werd het bedrog ontdekt en een aan klacht ingediend. De bond van Postdui- venhouders strafte E. reeds met tien jaar uitsluiting. Yn it bigjin like it der net op, dat HJSC dizze wedstriid mei dübele siférs winne soe. Wol wie de thüsklub daliks yn ’e oanfal en lepene Jeh. Wittermans binnen 5 minuten de skore, mar CVVO siet goed op ’e bal en sette inkelde moaye oanfallen op. Foar de goal waerd it spul lykwols fiersten to koart hélden en in skutter üntbriek by de Lemsters. Mei in skerp skot makke de Boer der al gau 20 fan en efkes letter forsloech hy de keeper ünhaldber foar de tredde Kear. oar de rest namen de Boer, Wit termans en G. Dykstra elk ek in goal foar har rekken, sadat it mei de rêst al 60 wie. Yn ’e twadde helt setten de gasten goed ütein, mar as hja oan de goal ta wiene wie it dien. Neidat Joh. Jnossen nei 5 minuten de stén ta 70 opfierd hie Wie’t CVVO hielendal wol ;oed en binammen de efterhoede makke him net drok mear. Wittermans makke noch 2 goals, wylst de Jong mei 3 goals it dozyn fol makke. Voor de rust wogen de partijen vrij goed tegen elkaar op, maar in tegenstel ling tot de Foxholsters beschikte LSC niet over schutters. De weinige schoten welke de doelman kreeg te verwerken, leverden geen moeilijkheden op. Keeper Lenters, die een goede wedstrijd speelde, kreeg het drukker dan ztfn collega, maar hield voor de rust z’n doel schoon. Na een half uur spelen kreeg LSC een zeer goede scoringskans, toen Dykstra op handige wyze de FVV-verdediging om speelde. Hij schoot echter te vlug, zo dat zyn schot naast ging. Zo ging de rust met blanco stand in. De thuisclub opende de tweede helft met een fel offensief. LSC’s verdediging hield aanvankeiyk stand, maar na 20 minuten kreeg de r.buiten van de gast heren, die te veel vrij werd gelaten, de bal in vrije p Jtie. Hij loste van korte afstand een keihard schot, dat voor SCHARNEGOUTUM. Zondagmorgen werd het geheel gerestaureerde en uitge- breide orgel (met 3 registers) en electr. windaandrijving In de Geref. Kerk alhier in gebruik genomen. Aan het begin van dê d;enst werden woorden van dank ge richt tot de heer Reil orgelbouwer te Heerde voor de zorgvuldige restauratie van ’t orgel, waardoor een dieper en vol ler klank is verkregen, en tot het perso neel van de heer Reil dat tot laat in de avonden had gewerkt om het orgel weer zo vlug mogelijk in dienst te kunnen stel len, tot dhr. van Manen voor zijn waarde volle adviezen en het bespelen van het Orgel deze morgen. Ook werd de organist J. Hofman Kzn. dank gebracht voor zijn belangloos bespelen van het instrument en werd hij geluk gewenst met deze be langrijke verbe.ering. In de laatste vergadering van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken in Friesland werd o.a. medegedeeld dat een schrijven tot Ged. Staten is gericht, waarin de Kamer verzoekt om de stads gracht te Sneek ten behoeve van de scheepvaart van de Houkesloot naar het Zuidoosten te voorzien van een geul tot 2.50—F.Z.P. en van een dusdanige breedte als technisch mogelljk Is. Met de N.O.B.-Wegtransport werd over leg gepleegd teneinde een samenwerking tot stand te brengen voor het in voor komende gevallen nemen van maatre gelen tot een tijdige en doelmatige be strijding van de gladheid op de wegen in het district. De Voorzitter deelde mede, dat aan B. en W. van Leeuwarden een schrijven is gericht met het zerzoek een modus te zoeken, waardoor aan het belangencon flict tussen de straathandel met vaste standplaatsen en de in de directe om geving daarvan gevestigde winkeliers in dezelfde branche een einde gemaakt wordt. In dit verband belichtte de secre taris der Kamer de verschillende vor men, waarin de markt en straathandel naar voren komt, welke handel in Fries land een bijzondere rol speelt. Bij de rondvraag kwam het jongste voorstel van B. en W. van Amsterdam aan de raad dier gemeente tot verhoging van de tarieven voor de IJ-pontveren ter sprake, terwijl voorts gewezen werd op de slechte toe- IJLST. Zaterdagmiddag ontving IJVC de Oeverzwaluwen uit Koudum. Aanvan keiyk ging het spel wat op en neer. De gasten waren iets gevaariyker maar niet gelukkig en bovendien was de IJVC- keeper de Vries in prachtvorm. Hy liet niets passeren. De Ulster voorhoede speelde echter niet sterk. Het ging te eel middendoor en daar wisten de Kou- dumers wel raad mee. Met 00 werd gerust. Na de hervatting werden de IJVC’ers sterker en hun aanvallen ge vaariyker. Na ongeveer 10 minuten be nutte Kroeze een goede kans en even later waren de gasten zo onfortulnlijk in eigen doel te schieten, 20. Daarna was het weer Kroeze die met een kopbal de stand op 80 bracht en 10 minuten later voerde hy, door de bal in het lege doel te koppen, de voorsprong tot 40 op. Een paar minuten voor het einde wist Oeverzwaluwen de eer te redden, zodat het einde kwam met 41. Schiphol. De geza I VAN DAi tuigen all [slagen va I 16 Juli ge I ichtig ge •net al ht I aarbij b< I egewerk I i Maandag 20 October. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds 8 uur: ..Ik zie je in mijn dromen.” Dinsdag 21 October. Jaarvergadering Chr. Begrafenisver. „Draagt Elkan ders Lasten”, ’s Avonds 8 uur Geb. v. Chr. Bel. Woensdag 22 October. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds te 8 uur, een film ter nagedachtenis van de acteur Cor Ruys: „Zeg luister eens even.” Donderdag 23 October. Zendlngsavand in het Geb. v. Chr. Belangen. Spr. Ds. J. Schuurmans van Lellens— Wittewierum. Aanvang 8 uur. Freed 24 Oktober. Jubileum-Revue fan it Fryske Griene Krüs „Foar elkoar Mei elkoar” fan Tetman de Vries, de jouns 8 Ore yn Geb. v. Chr. Bel. Moandel 27 Oktober. Snitser Frysk ForbSn. Spr. H. K. Schippers. Jouns 8 Ore by Hanenburg. Dinsdag 28 October. N.R.V. Cabaret- revue „Je moet er maar op komen”, in Amicitia. Aanvang 7 uur. Iedereen vond het te koud om het veld op te gaan, maar zoals scheidsrechter Maurits zei, er moest toch gespeeld wor den. Om even over half elf liepen de beide ploegen dan ook het veld op. Da delijk na het fluitsignaal ging Meteoor er vandoor en binnen 10 sec. lag de bal in hét net (0—1). S.H.C. liet echter ook van zich spreken door de gelijkmaker van Y. Osinga. Toen waren er nog geen twee minuten gespeeld. Ondanks het gladde veld werd er met veel enthousiasme door gespeeld. De S.H.C.-achterhoede bleek echter op de duur niet bestand tegen de soms 6, 7 man tellende Meteoor-voorhoe- de. A. van Wijk, P. Wieringa, C. Ablij en Van Brouwershaven zorgden voor een 1—5 voorsprong. Y. Osinga maakte een tegenpunt (25). Hiermee kon Meteoor - - voor de rust nog geen genoegen nemen, stand van de weg door het dorp Wartena. het werd 26. Na de rust kwam S.H.C. er veel beter in. Het dekken en afgeven van de bal ging veel beter. De keeper van Meteoor zorgde door schitterende uitvallen er voor, dat S.H.C. maar een maal kon doelpunten door een schot van H. van Delden. Keeper J. Kracht weerde zich echter ook geducht met enkele fraaie safes. Slechts eenmaal kon Mete oor nog scoren, zodat met 37 de eind stand was bereikt. Dames. A.s. Zondag 26 Oct. speelt S.H.C. tegen Stiens om 10.30 uur op het R.H.B.S.-terrein alhier. In de llchtwedstryd te Groningen heeft het Friese elftal de op eigen grond nog ongeslagen vertegenwoordigers van het Groningse voetbal hun eerste neder laag in een llchtwedstryd toegebracht. Mede door de België—Nederland wed- stryd waren beide ploegen niet op het sterkst samengesteld. Groningen moest het zonder Lugthart, Drewes en Pais stellen, Friesland moest anderen opstel len voor Lenstra, Byienga en Bakker. Toch ontplooiden de Friezen een verras send goed spel waarby onze stadgenoot IJdema In de halfllnie uitstekend werk verrichtte. Deze linie vormde een goede schakel tussen voor- en achterhoede, wat leidde tot vele snelle aanvallen, waarin mid- voor v. d. Ley een groot aandeel had. Het grootste gevaar kwam echter van de l.buiten Hofma van Heerenveen, die speelde als in zyn beste tyd. Reeds na drie minuten nam Friesland door v. d. Ley de leiding. Na een half uur maakte van Oosten gelijk, maar nog voor de rust profiteerde v. d. Ley voor de twee de maal van een fout van doelman Rof fel. In de twééde helft voerden Blauw en Hiemstra de voorsprong tot 1—4 op. maar de Groningse midvoor van Oosten bracht de eindstand op 24. Heren: Technisch beter Meteoor wint van S.H.C. Ie klas A SneekAjax, Wageningen GVAV, Zwolse BoysFrisia, De Vole- wyckersDOS, Ensch. BoysVSV, NEC Heracles, EDORCH. Ie klas B: Go AheadDWS, *t Gooi Haarlem, StormvogelsVitesse, Blauw witEnschedé, ElinkwijkAchilles, LeeuwardenAGOVV, Be QuickHee renveen. 2e klas A: NicatorVelocitas, GRC Houtjgehage, MSCHoogezand, FVV Friesland, FVCZwaagwesteinde, Oos- terparkersLSC. 3e klas A: TijnjeBlack Boys, KoolHarlingen, SteenwykOlyphia, HZC—GAVC. 4e klas A: WZSFrlso, Akkrum Stiens, Bakhuizen—MKV, RES—CAB. Reserve 2e klas A: LSC 2-^FVC 2, Zwaagwesteinde 2Sneek 2, Black Boys 2—MSC 2, Frisia 2Sneek 3. Reserve 3e klas A: LSC 3FVC 3, Leeuwarden 4Steenwijk 2, Lemmer 2 —Frisia 3, Heerenveen 3Friesland 2. Rood Geel 2Nicator 2. Zaterdagmlddagvoetbal 4e kl. KNVB: ONSWorkum, L. ZwaluwenQVC, HeegBlauw Wit 1934, Hark. Boys Makkum. Friese Voetbalbond le klas A: DWP—ONS 2, HJSC— Bolswafdia, WoudsendNijland. 3e klas A: IJVC 2—Nyiand 2. 3e klas B: Oudega (W.) 2—Wouds end 2. Junioren B: HeêgOudega (W.) 26 October Res. 2e klas A: Sneek 4Lemmer 3, LSC 4—De Kooi 3, BI. Boys 3—WZS 2. 3e klas A: RES 3Sneek 5. 3e klas B: LSC 5—Sneek 7, CAB 3—WZS 4. Ju nioren le klas A: WZS—RES, De Kooi —Sneek. 2e klas A: WZS 2—RES 3. LSC 3—LSC 2, Sneek 3—De Kooi 2 Junioren B. Afd. M: Sneek 4—CAB 2. Afd. N: Sneek 6—LSC 4, BI. Boys 2- LSC 5, CAB 3—WZS 3. Oosteiparkers won de belangryke ont- tnoeiing tegen stadgenoot Velocitas met 80, waardoor het zich heel wat stevi ger op de eerste plaats nestelde. Als tweede volgt thans FVV, dat LSC met 2—0 versloeg. Ook FVC steeg enkele plaatsen, dank z\j een 30 zege op Friesland, dat schijnbaar een tnoeiiyk seizoen tegemoet gaat. Houtigehage 4 Hoogezand LSC Friesland Zw.w.elnde MSC Hoewel de Leeuw. Zwaluwen zich door een 2—2 gelijk spel tegen Oranje Nas sau (een knappe prestatie van de Sne- kers) op de ereplaats handhaafden, wor den zij ernstig bedreigd. Niet alleen door de Hark. Boys, die deze keer vrijai hadden, maar ook door Heeg en Blauw Wit. Vooral Heeg staat er na zyn ferme 7—0 zege in Makkum uitstekend voor. Maar ook Blauw Wit klimt langzaam maar zeker naar boven. Ditmaal won nen de Huizumers met 31 in Staveren van QVC. Vérder zyn ook Workum en Oranje Nassau nog niet uitgeschakeld. De Workumers herstelden zich door een goede 31 overwinning op Delfstrahui- zen. Makkum is wel het zwakke zusje in deze klas. Nog geen enkel puntje en 24 goals tegen in vyf wedstryden. L. Zwaluwen Hark. Boys Blauw Wit Heeg Workum O.N.S. Delfstrahuizen Q.V.C. Makkum niet goed. Rudi, maak niet alles kapot in een opwelling, waar je morgen spijt van hebt”. „Ik heb al zo lang spijt, Johan, al veel langer dan ik zelf wist”. Hij stond op, radeloos. „Er is niet met je te praten. En ik moet weg. Ik heb ’n belangrijke confe rentie, die ik graag zou laten lopen, nu. Maar ik kan niét. Rudiwe spreken elkaar nog. Later. Als je weer.... nor maal bent”. „Ik ben nu pas normaal”, antwoordde te zacht. „Dat is abnormaal voor mij’’ stelde hij grimmig vast, draaide zich om en beende met snelle passen naar de kapstok. Ze zag hoe de toeschietende kellner hem in zijn jas hees. Hij keek nog even naar haar, groette met een knik. Dan was hij weg. Ze steunde het hoofd in de handen en staarde op het tafelblad. Toen viel een schaduw daarover. Ze keek verschrikt op. Voor haar stond Rolf Twynders. Zonder iets te zeggen nam hij een stoel en ging aan de tafel zitten. „Koffie ober!” Commandeerde hij. Toen de zwarte ge stalte weer was verdwenen, sprak hij. „Ik heb maar weinig te zeggen, juffrouw Taal. Op het gesprek dat we enkele dagen geleden hadden, kom ik niet terug. Ik verwens m’n domheid, die me u ook maar een Ogenblik deed ver trouwen”. Ze staarde hem nlet-begrijpend aan. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ui terlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië en Nw. Guinea m.s. Oranje (27 Oct.) (28 Oct.) (29 Oct.) (23 Oct.) Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. Bloemfontein (21 Oct.) Zuid-Amerika, Argentinië, Uruguay, Bo livia, Brazilië, Chili, Paraguay: s.s. Argentina Star (20 Oct.) Voetbalbond 18 October, le kl. A: ONS 2—DWP 1 1—6. 2e klas B: VVI—ONS 3 8—0. 3e klas C: De Kooi 4—ONS 4 3—2, Junio ren A, afd. A: ONS—Workum 11. Ju nioren B: ONS 2—Workum 3 31. 3e klas B: Bl. Boys 5—CAB 3 3—3, Sneek 6-Sne ’- 7 9—2. funioren (Hoofd- afd.) LSCFreno 4—2. le klas A: De Kooi—Bl. .Boys 4—0. Afd. M: RES 4— ONS 3 (18 Oct.) 3—0. Vegens roordig gevraag I ,er we traat M. de R., Op een avond, wandelend door het Noord-Oosteiyk deel van onze stad, viei het my op hoe schraal de Bloemstraat toch een der belangrykste verbin dingswegen daar en sommige aan sluitende straten (b.v, Anjelierstraat) worden verlicht. Misschien ligt het ook aan de verdeling der lichtpunten in ver band met deze zijstraten, maar met elkaar is het maar heel povertjes en daarom zij deze zaak het gemeentebe stuur en de daar wonende raadsleden in het byzonder aanbevolen. Bij vonnis van de economische politie 'lucifer driftig in de asbak, probeerde"tijd rechter te Zutphen Is onlangs bepaalo te winnen door traag te inhaleren, dat de landbouwer Z. uit de gemeente Voorst zijn clandestien gebouwde boerde rij binnen een maand zou moeten afbre ken. Z. heeft echter hoger beroep aan Ons nationale voetbalelftal heeft het gisteren in de 75e ontmoeting tegen de Belgen weer niet tot een overwinning kunnen brengen. Het werd een ove rigens eervolle 21 nederlaag, welke pas in de laatste vyf minuten een feit werd. Een geiyk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Wel waren de gastheren technisch sterker, maar dit werd door het enthousiasme waarmede de onzen zich in de „hel van Deurne” wierpen volkomen teniet gedaan. Zo doende was het vrywel doorlopend een gelijk opgaande, snelle wedstryd, waar van de eerste helft overeenkomstig de verhouding met blanco stand eindigde. De Oranjemannen zetten de tweede helft met goede aanvallen In, maar tegen de verhouding in kwam het supees na 10 minuten aan de andere kant. Nadat doelman Kraak een harde kopbal van Anoul klemvast had gegrepen, volgde een minuut later een verre kogel van r.'oack Dirlcx. Van Kraak’s borst stuitte de bal in het veld terug waar Anoul klaar stond en zonder moeite deze fout van onze doelman afstrafte, 1—0. De vreugde by de Belgen was echter van heel korte duur, want nog geen minuut later liet Abe Lenstra de tienduizend Nederlandse supporters juichen, toen hy, bij een scrimmage voor het Belgische doel naar binnen gekomen, de bal plot seling voor zyn voeten kreeg en onhoud baar voor de Belgische doelman in knalde. Deze geiyke stand duurde voort tot vijf minuten voor het einde. Ieder had zich reeds met eeh gelijk spel verzoend, maar een tweede fout van Kraak beslis te de strijd toch nog in het voordeel van de Belgen. Kraak kreeg een hoge bal te verwernen waarby hij het leer met veel moeite over de lat stompte. Uit de hoek schop plaatste l.buiten Lemberechts de bal weer gevaarlyk voor het Nederland se doel. Inplaats van hem op te vangen of hard weg te stompen sloeg Kraak hem naar beneden, juist voor de voeten van een der aanvallers. Deze schoot di rect nog wel niet raak maar uit zyn schot ontstond een zeer verwarde sltua- Gehuwc tj. pq F. A. 1 I die, mede I zijdse oud< f dank betu blijken v: I voor en ontvangen - Fan 27 Oktober oant 1 Novirfmber e.k. hèldt de Fryske Folkshegeskoalle in Kursus foar Froulju, jongeren sa wol as alderen, op „Stania-State” to Oentsjerk. De ünderwerpen, dêr’t it oer gean sil, binneDe Folkshegeskoalle, Efficiency yn ’e hüshalding, Hygiëne yn ’e hüs en op ’e pleats, It sjen fan kunstwurken, Hoe meitsje ik myn nijfrysk kostüm sa’t it heart Wenningynrjochting. Meiwurkjenden bir e: Jfr. L. de Groot (dir. lanbouhüshêldskoalle), Jan de Vries (kunstskilder), Mefr. Kars (Ont werpster nijfrysk kostüm), Ir J. E. Wier sma (architekt). Meding Jfr. G. Boltje en H. S. Doele. Fierders sille der fraechpe- tearen wêze der sil fansels folie songen wurde, kuijerje, folksdounsje. It museum sil bisjoen wurde. Op de joun oer it Frysk kostüm sil it twade diel ynnomd Wurde fan in konsert (Mien Peters sjongt under pianolieding lieten fan Handel mei wurden fan Fedde Scnurer en oare lie ten). De nije film fan de F.A.F. oer fólkskunst en hoe en hwer’t dy yn Frys- lan makke wurdt, sil draeii wurde. Dus allegearre tige de muoite wurdich. De kosten binne 20.— de persoan en men kin jin foar 23 Okt. oanjaen by H. S. Doele, Lysterstrj. 33, Ljouwert (tel. 5100—6535). Rood Geel is wat van plan. Na Steenwyk ondervond ook HZC, dat Rood Geel dit jaar met gróte plannen rondloopt. De Leeuwarders versloegen de Harllngers met 20 en hebben thans twee punten voorsprong op Steenwyk, dat zich rehabiliteerde door een 30 zege op De Koot 8 6 5 5 6 5 ten kan. Wat ix, lodig heb, is een volko men gemeenschap met de man waar ik van houd, volledig vertrouwen, begrip als het moet zonder woorden. En eerlijk leven, Johan, ook tegenover mijn mede mensen, ook tegenover mijn concurren ten, ook tegenover myn.... vijanden. Met open vizier vechten, als het vechten worden moet, Johan. Ik wil m’n geluk niet kopen tegen eer te hoge prys. En wat jij doet net Twijnders, is niet eerlijk, Johan. Ik kan ’t je niet verwijten, ik ben je medeplichtige tot nu toe ge weest. En wat jij denkt over liefde en huwelijk, is evenmin voldoende voor mij, Johan. Ook dèt kan ik je niet verwijten, want je hebt mij nooit wat voorgespie geld, je bent tegen mij zo eerlijk ge weest.... als je kon zijn, Johan. Ik ge loof niet haar woorden kwamen haast fluisterend en een traan viel op haar handschoen ik geloof niet dat wij met elkaar verder kunnen gaan, Johan. Ver geef meik kan niet anders”. Haar hart deed pijn. Ze voelde zich op dit ogenblik minderwaardig tegenover hem. Hij, met al zijn fouten, zijn eigen aardige levenskyk, zijn Streberei, had haar vertrouwd. En nu liet ze hem in de steek. Hij greep haar hand. „Rudi”, schor was zyn stem, „Rudi, je bent gék. Rudi, wat bezielt je. Nu, nu alles goed gaat. Denk toch aan je zaak. Denk aan die vent van Twijnders, wat hij „Ach ze keek naar hem op met een treurige glimlach „de wraak is niet zoet, Johan. Ze maakt bitter en ze smaakt bitter". „Rudi”, drong hij weer aan, „zeg niet zulke dingen. Je bent jezelf niet. Je bent I WIEBE V. I en F' ANSCHJE hopen op I ’s morgens Parochie-k I Jozef te H L H. Sacram I welijl toe I de gezongt I intentie z l dragen, f Heeg 75. I Heeg 350. Receptie I van 7.30 bouw. Toek. adr Inplaats Ijj iMet dankb schap geve k. Si Mst 'lankbi i 'de .ven fciboorte vl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 2