ook van Heerenveen Groninger Orkestvereniging Prachtig werk van de leiders, maar...... I Br Bendiks Walter Okma legde de eerste steen voor de Meester van der Brug-School te Woudsend A g'eÏÏdA Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD ZAKENNIEUWS i7e Jaargang No. 86 RedacteurL. KIEZEBRINK f V. en D. breidt uit De Sprekende Etalage if Machinehandel Caltex filmavond Sneek o Redactie-adres: KL2INZAND 7 Telef. 2872 Onder zand gestikt Voor slechthorenden Meisje verdronken Petroleumhaard- demonstratie De kinderverlamming Dinsdag 28 October 1952 Griene Krüs-revue Foar Elkoar - Mei Elkoar Pijttersen’s N.V. te Sneek ess Rood Geel niet onfeilbaar. W.Z.S. Eerste verliespunt voor Solist Joop Klemann. Een oorkonde. De Sneker reserves. i Namens de familie Okma van Nicator L. G. Woensdag 29 en Donderdag 30 October. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds 8 uur: „De Blauwe Engel". Dinsdag 18 November. Amicitia V.D. Toneelclub speelt „De Spooktrein". 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 doelman zijn Heerenveen’s 4 4 4 2 3 3 3 3 3 2 1 1 0 0 0 0 1 3 2 0 2 0 2 0 1 2 0 1 2 2 1 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 2 1 2 3 2 3 2 3 3 3 4 4 0 0 1 1 2 2 2 2 2 3 4 4 5 5 En- de 10 8 7 7 6 6 6 6 6 6 5 4 4 3 7 6 6 5 5 6 5 5 5 5 5 5 12 7 7 7 7 6 9 7 7 7 6 6 4 4 5 4 5 3 4 5 4 3 3 3 2 2 1 1 1 0 1 1 0 1 1 1 1 o 7 7 6 5 5 3 3 2 O 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 6 6 5 3 2 1 1 4 4 3 3 3 3 5 4 3 2 2 3 2 3 2 3 2 1 2 1 Snekers tegenvalt en Black Boys 2 ver overde in zijn thuiswedstrijd tegen MSC 2 het eerste puntje. Het resultaat was 3—3. Verder behaalde Sneek 2 een klei ne, maar kostbare 32 zege in Zwaag- westeinde en verloor Sneek 3 in Leeu warden met 62 van het sterke Frisia 2. Kopploegen ongeschonden uit de stryd. Olyphia Lemmer Bergum GAVC Harlingen Tijnje 0 0 2 1 2 1 2 4 4 Uitslagen Friese Voetbalbond le klas: DWP—ONS 2 4—0. 2e klas B: EasterséONS 4 21. Res. 2e klas A: Sneek 4Lemmer 3 0—1, Black Boys 3—WZS 2 2—3. 3e kl. B: CAB 3—WZS 4 1—1. Junioren le klas A: WZSRES 11, De KooiSneek 15. 2e klas A: WZS 2 RES 3 5—1. Junioren B: Sneek 4 CAB 2 2—0, Sneek 6—LSC 4 1—3, Black Boys 2—LSC 4 5—0. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 5S Telefoon 3005 (K 5150) ■O - n* o» te et ij st iet n* .F n- [in ;e- )«- 15— 6 21—12 13— 7 7— 4 11— 10 12— 11 10—10 10— 11 11— 16 10—16 8— 11 7—12 6—13 6— 8 12— 6 11— 7 12— 11 7— 6 11— 9 5— 7 6— 7 10—14 4—13 17— 5 16—11 22— 7 7— 2 12— 10 13— 11 8— 7 12—11 8— 9 9— 9 11—22 7—16 5—12 9—24 d« le en on lat de in ia- :er [8- j« je ias en 10 10 9 7 7 7 7 7 7 5 3 3 1 1 Toen we Vrijdagmiddag de hoek Ged. PolOosterdijk omsloegen, zagen we een 15-tal mensen zich verdringen voor één der etalages van de Fa Repko. Een stem die uit een loudspeaker kwam, die boven de etalage bevestigd was, vertelde juist iets over de „stenen in een horloge” (we weten nu hoeveel stenen een goed horlo ge moet bezitten). Prompt zijn we naar binnen gestapt om eens te horen wat de bedoeling was van dat loudspeakergedoe. „Ziet u”, werd ms gezegd, „de meeste mensen weten maar heel weinig af van uurwerken e.d.”. „Ja, ja”, zeiden we héél deskundig, „Het beste zou natuurlijk zijn als de mensen, die bijv, een horloge wil len kopen, zich eerst door een horloger- vakman lieten voorlichten, maar heel vaak houdt een <oort van schroom hen terug, waarom eigenlijk? Waarom zou je niet eerst precies willen weten hoe het staat met kwaliteit e.d. van een artikel, voor je het koopt? Om nu daaraan tegemoet te komen, door te vertellen ’’.oe het bijv, mogelijk is dat twee uiterlijk volkomen gelijke hor loges tóch in prijs verschillen, door te vertellen wat een ankerhorloge is en wat een cylinderuurwerk, hopen we dat we die mensen, die van plan zijn een uur werk te kopen, een beter inzicht kunnen geven in het door hen gewenste artikel. We hopen op -'eel briefjes met vragen, die we dan graag via de loudspeaker zul len beantwoorden. Ieder die de winkel binnenstapt om nog wat meer te willen weten is ons hartelijk welkom. We zijn van plan om als deze proef slaagt, ook over de andere artikelen die we voeren, iets te vertellen het verschil bijv, tus sen glas, synthetische en edelstenen wat pleetzilver eigenlijk is, een beschou wing over doublé en goud of zilver. O er blijft nog zoveel over.... Monturen, bril- leglazen. „En wanneer bent u van plan uit te Een elf-jarige jongen uit Markelo is Vrijdag onder twee kubieke meter zand bedolven en gestikt. De jongen speelde met een paar vriendjes in de zandafgra-, ving bij de Potdijk, toen door het gra ven van een gat plotseling ongeveer twee kubieke meter zand losraakte en naar beneden stortte. De knaap kon niet meer wegkomen en werd onder het zand bedolven. Hoewel men hem onmid dellijk trachtte te bevrijden en daarna nog geruime tijd kunstmatige ademha ling toepaste bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. LSC 2 speelde in het Sportpark 11 gelijk tegen FVC 2, wat ons wel van de tegenvalt en Black Boys 2 ver in het kader van haar voorlichtings- en propaganda-avonden hield de N.V. Cal tex Petr. Mij. (Nederland) Vrijdagavond in Restaurant Ozinga een lezing met film over het begrip „Service”. Vele garage houders met hun personeel hadden aan de uitnodiging van de Caltex gevolg ge geven en schonken de spreker een aan dachtig gehoor. De uitgebreide materie over de service werd door spreker in al zijn facetten uitvoerig behandeld, terwijl de verschillende onderdelen zoals orde en netheid in het bedrijf, met filmstrips wer den verduidelijkt. Voorts zagen wij nog een film, waarbij uitgelegd werd, hoe men een automobiel voordelig kan berij den, terwijl deze leerzame avond werd besloten met een culturele kleurenfilm over het leven en werken in Argentinië. De extra moeite die verschillende in stanties hebben gedaan ter stimulering van het bezoek aan de Kunst aan Allen concerten van de G.O.V., is wel beloond. Het concert, dat de G.O.V. Donderdag avond in Amicitia gaf, was door onge veer 400 mensen bezocht, een aantal dat we hier sinds de oorlog niet meer op een dergelijke uitvoering hebben gezien. Het werd intussen hoog tijd, dat er wat gro ter belangstelling voor de orkestconcer- ten kwam, want iet zou op de duur on mogelijk zijn deze concerten te behouden voor een zo klein aantal bezoekers als in Sneek gewoonte dreigde te worden. Bo vendien zou met het staken van de avonduitvoeringen ook de mogelijkheid tot het geven van orkestconcerten voor de leerlingen van de middelbare scholen komen te vervallen. En dat zou erg jam mer zijn, gezien het groot aantal kinde ren, dat van deze jeugdconcerten profi teert. Niet alleen de verenigingen, die trachtten het bezoek te stimuleren heb ben hun best gedaan het concert van Donderdagavond te doen slagen. Ook de G.O.V. onder leiding van haar bekwame dirigent Jan v. Epenhuysen, droeg daar het hare toe bij. En last not least was daar de solist Joop Klemann, die, hoewel hij pas sinds kort als solist optreedt, blijk gaf uit het goede hout gesneden te zijn. Het programma vermeldde als eerste nummer de Londense Symphonie no. 2 van Joseph Haydn, een fris en interes sant werk, dat vooral in de plechtige in leiding en de finale een goede vertolking kreeg. In de beide tussendelen An dante en Menuetto lag er een zekere matheid over het orkest, waaraan echter de minde* goede acoustiek niet vreemd zal zijn geweest. De solist liet zich hierna horen in het cello-orkest van Saint Saëns. Dit werk, dat zich ondanks zijn niet al te grote muzikale waarde nog steeds op het repertoire handhaaft, werd door Joop Klemann buitengewoon knap gespeeld. De vaak moeilijk te realiseren „loopjes” kwamen er gaaf uit en de melodische ge deelten werden zonder pathos en fraai van klank weergegeven. Klemanns spel kenmerkt zich door een grote gemak kelijkheid. Zijn streek is licht, waardoor de toon open en natuurlijk aandoet en de linkerhand beweegt zich op het instru ment alsof het een vioo± was. In de na de pauze gespeelde Rococo Variaties van Tschaikowsky kreeg Klemann zo moge lijk nog meer elegenheid te tonen wat hij waard was. Rustig en evenwichtig, ook in de hoogste passages met flageolet ten, toverde hij de ene variatie na de an dere uit zijn instrument. Het orkest was in de begeleiding uitstekend op dreef, volgde goed en was alleen een enkele maal iets te sterk voor het subtiele spel van de solist. Het publiek reageerde spontaan met een langdurig applaus, dat tot een ovatie aangroeide. Na dit hoogte punt was het voor het orkest moeilijk in „L’oiseau de feu” van Igor Strawinsky hetzelfde muzikale peil te handhaven. Tongersdei 13 Novimber. Lanbou Jon- gerein Mienskip Snits. Ir L. Eringa sprekt yn Hotel Hanenburg. Jouns 7.30 üre. Met het doel de handel in, de fabri cage en de reparatie van machinerieën en onderdelen daarvan, is opgericht de N.V. Pijttersen’s machinehandel N.V. te Sneek. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt ƒ500.000, verdeeld in 13 aandelen a en 487 aandelen b, ieder groot 1.000. Geplaatst zijn 11e aandelen a en 212 aandelen b. Volstorting geschiedt door inbreng van een te Sneek gedreven han- delszaak en van ƒ2000 in contanten. Di recteur is ir A. W. van der Poel. Blijkens een advertentie in dit nr. zal a.s. Vrijdag 31 October de heer Polet van Amsterdam, administrateur van het Cen traal Instituut van de Ver. van S1.H. een causerie houden over het aanschaffen en het practisch gebruik van een boortoe stel, Aangezien talloze slechthorenden op dit terrein met moeilijkheden te kampen hebben, worden belangstellenden en wie met doofheid te maken heeft op deze voor hqn belangrijke vergadering attent ge- j maakt. Vrijdagmiddag is het vierjarig doch tertje Roosje van de heer Thomas Brandsma te Deersum dat bij de familie C. Cnossen op de Flearen onder Bozum logeerde, in de Zwette geraakt en ver dronken. Het meisje was in Bozum om dat haar moeder in het ziekenhuis ver pleegd werd. Moandei 27 Oktober. Snitser Frysk Forban. Spr. H. K. Schippers. Jouns 8 üre by Hanenburg. Dinsdag 28 October. N.R.V. Cabaret- revue „Je moet er maar op komen”, in Amicitia. Aanvang 7 uur. Twee Woudsenders, B. W. Okma, lid van Ged. Staten van Friesland, en Sj. van der Brug, van 1 Jan. 1894 tot 28 Oct. 1932 hoofd van de Chr. Nationale School, hebben zich In hun leven bijzonder verdienstelijk gemaakt voor het Christelijk Onderwijs. Om hun nagedachtenis blijvend te eren, besloot het tegen woordige schoolbestuur daarom de nieuwe lagere school, die gebouwd wordt aan de weg naar Balk, de „Meester van der Brug school” te noemen en de eerste steen te laten leggen door Okma’s kleinzoon en naamgenoot Bendiks Walter Okma die Zaterdag, toen deze plechtigheid werd gehouden, juist zeven jaar werd. zenden?” vroegen we. „Als het enigs zins mogelijk is, dagelijks. U begrijpt de weersomstandigheden doen er veel toe. Niemand blijft voor z’n plezier in de re gen staan. Maar we zijn van plan iedere dag in de lucht te komen, ’s middags tus sen kwart voor vijf en kwart voor zes en ’s avonds tussen kwart voor 8 tot half negen. Deze week bespreken we „horlo ges”. „En de volgende week?” „Dat leest u nog wel in het Sneeker Nieuwsblad van Vrijdag a.s.”. „Ja maar is dat niet erg werkzaam voor u?” vroegen we. „Welnee, er is practisch geen omdenken bij, en tijd kost het vrijwel niet. „Nog één vraag, waar hebt u het idee vandaan?” „Niet uit „Suc ces”, maar uit eigen gepieker, is dit idee ontstaan. Het is volkomen nieuw (eigen lijk heeft Sneek een wereldprimeur) en we hopen alleen dat het publiek waar dering zal hebben voor de moeite die we ons gegeven hebben”. Blijkens een advertentie in dit num mer zal op Donderdag 30 October van 3 tot 6 uur in Munniks Rijwielhandel, Kruizebroederstraat, Sneek, de Rolls Pe troleum haard Portaray worden gede monstreerd. Aangetoond zal worden dat deze haard volkomen reukloos is, een enorme hittte verspreidt, en zeer zuinig in gebruik is, volgens het prospectus brandt ze ruim 32 uur op 4 liter petro leum. Over de week van 12 t.e.m. 18 Octo ber zijn 29 gevallen van kinderverlam ming aangegeven, verdeeld over de pro vincies als volgt: Groningen 2, Friesland 1, Drente 1, Overijssel 2, Gelderland 4, Noord-Holland 5, Zuid-Holland 3, Zee land 1, Noord-Brabant 8 en Limburg 2. het Immers geweest die het karakter van Chr. Naionaal hebben bewaard en mede daardoor hun school op een hoog peil hebben weten te brengen. Moge daarom deze steenlegging, verricht door één van de jongere generatie, een sym bool zijn van een toekomst waarin deze jongeren met dezelfde liefde en werk kracht als de oudere generatie, zullen meewerken aan het Chr. onderwijs in ’t algemeen en aan dat in ons dorp in ’t bijzonder, zo besloot de heer Okma. In een kort slotwoord uitte Ds. Kra nendonk hierna nog de beste wensen voor allen die bij de bouw betrokken zijn opdat de school zo spoedig mo^elijk vol tooid en feestelijk geopend kan worden. In het lokaal, waarheen het bestuur en genodigden zich na de plechtigheid begaven, heeft de architect deze wens nog eens onderstreept, nadat hg er op gewezen had, dat de aannnemer, die er voor moet zorgen dat zijn werk goed is, over een staf medewerkers beschikt die allen hun vakkennis vóór de oorlog heb ben opgedaan. Dat is een grote gerust stelling. SNEEKER NIEUWSBLAD Selskip Tetman de Vries. Fansels is in revue en dan oer in wurk as it Griene Krüs, net geskikt om folie brike setten üt to heljen, mar wy komme wol goed op ’e hichte mei de ta- stannen fan foar 1902 (it oprj.-jier fan it Griene Krüs). En de ploech fan Tetman, ütwreide mei spilers üt Stiens, en in rhytmyske groep, brocht ien en oar mar knap nei foaren Freedtojoun yn it Gebou. In kostlike scène wie de aide dokters- feint mei hynder en koets troch Jarich en ek de kreambisite tipte der üt, it slot- taferiel wie in hichtepunt. De mesyk un der lieding fan Huisman wie moai yn styl. En Tetman soe Tetman net wêze as hy de gelegenheit net oangrypt hie om syn talint bod to jaen. Spitich wie it dat de Snitsers seis sa minmachtich opkom- men wiene. Dat is hwat biskamjend wie de miening fan dokter v. d. Zijpp, dy’t it slot- en tankwurd ütspriek. De waerdear- ring foar it Griene Krüs, de foriening dy’t safolle goeds dien hat foar de minskheit, by har 50-jierrich bistean hie mear wêze moatten dan in heale seal fol minsken. It Griene Krüs, in organisaesje dy’t nést de sykten, ek noch tsjin byleauwe, tsjin dommens, tsjin misbigryp to fjochtsjen hie, en dit alles forarbeidzje liet yn in revue, hie mear oandacht fortsjinne. Dr. v. d. Zijpp, formulearre dit nogal skerp, mar tagelyk brocht hy hertlik tank oan it selskip, dat dizze moaije revue sa nei foaren brocht hie. Zuster „In de Wind” (Anne de Vries) krige blommen en ek de oare spilers en spylsters waerden bi- tocht, ünder oaren ek it dochterke fan Tetman dat al tige aerdich bigjint to spyljen. Tongersdel 30 Oktober. Lünbou Jon- gerein Mienskip Snits. Ir Johs. Swierstra spreKi yn Hotel Hanen burg. Jouns 7.30 üre. Vrijdag 31 October. Ver. tot bevorde ring van de belangen van Slecht horenden. V gaderino ’s avonds 8 uur bovenzaal „Onder de Linden”. Vroom en Dreesmann doet zijn win kelpand aan het Schaapmarktplein, een grondige uitbreiding ondergaan. De trap- opgang en de bovenwoning aan de lin kervleugel zijn aan de winkelruimte toe gevoegd. Hoewel de werkzaamheden nog lang niet afgelopen zijn, krijgt men reeds de indruk, dat er iets heel bijzonders wordt tot stand gebracht. Daarvan getui gen al de speciale schoenen-afdeling met vallicht, en de afd. stoffen- en witvak, welke heden Maandag in gebruik werden genomen. Alles is in moderne stijl uitge voerd. Op de eerste etage, waarmede men nog voor St. Nicolaas gereed denkt te ko men worden ondergebracht de afdelingen confectie, bedden, tapijten en gordijn stoffen. Door ingespannen arbeid tot ’s avonds laat hoopt men op tijd klaar te zijn. De grote toeloop maakte deze uit breiding nodig, zo deelde de directeur de heer Girisch ons Zaterdagmiddag mede, toen we eens een kijkje kwamen nemen. Men was niet meer bij machte de clien tèle te ontvangen als men dat wel wenste en hoopt door deze verbouwing haar meer service te kunnen bieden. Binnenkort ho pen we op een en ander nog wel nader terug te komen. Hoogezand Friesland Houtigeh. Zw.w.einde MSC LSC Nadat de kleine Okma zijn werk had verricht, en een leesboek had gekregen als herinnering aan deze dag, werd achter de gedenksteen een loden koker ingemetseld. In deze koker bevindt zich een oorkonde, waarin alle bijzonderheden betreffende deze feestelijke gebeurtenis zijn vermeld, o.a. de reden van de bouw (omdat de oude school te klein werd), het werk van de heren Okma en van der Brug voor de school, de namen van de bestuursleden, van het onderwijzend personeel, de architect (A. Baart Sr. te Leeuwarden) en de aannemer (S. de Boer te IJsbrechtum). Voorts werden er bijgesloten alle munten die momenteel in ons land worden gebruikt, een verzame ling Nederlandse postzegels uit deze tijd, waaronder ook kinderzegels, zelfs met het stempel van Woudsend, de teke ningen van de school en een nummer van onze krant van een dezer dagen. Alles voor het nageslacht. Onze voormalige minister van Buitenlandse Zaken Mr D. U. Stikk' is op zijn nieuwe post van ambassadeur in Londen gearriveerd. Mr Stikker met zijn echtgenote bij zijn aankomst in Ldnden bij het Liverpool-station. Overeenkomstig de verwachting leg den de beide leiders in de Zaterdagmid- dagcompetitie beslag op de punten. De Leeuwarder Zwaluwen versloegen QVC met 51 en de Hark. Boys klopten Makkum met 31. Heeg en Blauw Wit speelden de koplopers bovendien nog met hun 11 in de kaart, maar toch behouden beide nog redelijke kansen. Oranje Nassau evenwel zag de zijne vrij wel teloor gaan door een 31 nederlaag tegen het snel opkomende Workum. Advertantiepriji 15 et per m.m. Bij «ontreet (handeltadv.) lager. Abonnementsprijs 13.- pet half Jaar. Franco per port f 3.75 per half Jaar. Giro 50748 ten name ran Firma E. J. Drijfhout Snoek. werd het woord gevoerd door de heer B. K. Okma, die zeide dat de familie, in 't bijzonder de grootmoeder, die helaas we gens ziekte niet aanwezig kon zijn, het zeer op prijs stelde, dat zjjn jongen deze symbolische handeling mocht verrichten. Het is zeer zeker een goede gedachte ge weest, dat met dit nieuwe schoolgebouw de namen van der Brug en Okma wor den vereeuwigd. Met meerderen van het toenmalige bestuur en personeel zijn zij hun thuiswedstrijd tegen Velocitas met niet minder dan 61. Trouwens ook Friesland’s prestatie een 21 zege in Foxhol is prima. De Huizumers kun nen nu weer wat ruimer ademhalen. Niet echter LSC dat in Groningen met 20 van Oosterparkers verloor en nu de rode lantaarn draagt. Ook al omdat MSC en Hoogezand in Meppel 11 speelden en Zwaagwesteinde de Huizu- mer groengelen een puntje ontfutselde. De uitslag was hier 22. Oosterparkers gaat nu fier aan de kop met als voor naamste bedreigers Nicator en GRC, dat Houtigehage met een 32 nederlaag naar huis zond. O.parkers FVV FVC GRC Nicator Velocitas Het was daarom goed gezien van de di rigent door het geven van een korte toe lichting de spanning even te breken en zo het publiek in de gelegenheid te stel len objectief naar de min of meer mo derne kanken van „de Vuurvogel” te gaan luisteren. Het orkest sloeg zich kranig door de inderdaad grote moei lijkheden van '1e partituur heen. En al kon de ideale sfeer en het ijle, doorzich tige klankbeeld van een „Ronde des prin cesses” of „Berceuse” niet steeds bereikt worden, er bleef nog zoveel te bewonde ren, dat het werk als geheel een bevre digend slot van dit uitstekende concert opleverde. Veel was er ook deze avond weer te danken aan de enthousiaste en inspirerende leiding van Jan v. Epenhuy sen. Vooral in een romantisch werk als Saint Saëns celloconcert en in de gril lige rhythmiek van Strawinsky wist hij met vaste hand de juiste weg te wijzen. Minder juist leek mij zijn manier van dirigeren in de Symphonie van Haydn, waar de vele en forse gebaren een schrille tegenstelling vormden met het lichte, speelse karakter van de muziek. Dat neemt echter niet weg, dat zijn mu zikaliteit en deskundigheid boven alle twijfel verheven zijn en dat is voor een orkest tenslotte alles. Wat het meest opviel op deze zesde competitie-’”ondag waren wel de klin kende overwinningen van R.C.H. en Stormvogels, de leiders in de afdelingen A. en B., en de geweldige zege die Hee renveen in Groningen behaalde. Abe’s club is nog slechts één punt bij de lei ders ten achter en zal stellig een ge ducht woordje meespreken in de strjjd om de bovenste plaats. Abe zelf was in deze wedstrijd weer buitengewoon op dreef. RCH boerde deze keer al heel goed. Biesbrouck en zijn makkers versloegen EDO met 50 (opmerkelijke cijfers voor een plaatselijke ontmoeting), terwijl de nummers twee en drie, Wageningen en GVAV, door hun 11 een punt verloren. De grootste concurrent is nu DOS, dat de Volewijckers op eigen veld met 31 klopte. De Utrechtenaren beschikken blijkbaar over een goede voorhoede, want 21 goals in zes wedstrijden mag er zgn. De Volewijckers en EDO hebben nu een achterstand van vier punten en bij dit tweetal voegden zich NEC en Hera cles door een 22 gelijk spel, Ensched. Boys door een knappe 31 op VSV, en Ajax door een moeizame 2 —0 overwin ning op Sneek. Behalve aan hun betere techniek dankten de Amsterdammers de winst aan het verrassende doelpunt dat zij direct na de aftrap maakten. Zwolse Boys besliste de belangrijke ontmoeting tegen Frisla met 21 in zijn voordeel en de Leeuwarders staan nu weer op de onderste plaats. RCH DOS GVAV Wageningen Heracles Volewijckers NEC Ajax Ensch. Boys EDO Zwolse Boys VSV Sneek Frisia 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 Haarlem breekt twee records. ’t Gooi was na vijf wedstrijden hou der van twee mooie records. Het was nog ongeslagen en bovendien was zijn doelman geen enkele keer gepasseerd. Beide records werden in één klap ge broken, want Haarlem won met 21. Was dit feit op zich zelf al teleurstel lend, dat het in de laatste phase van de strijd gebeurde (zeven minuten voor het einde stonden de Hilversumers nog met 10 voor) was wel heel sneu. Haarlem staat er nu met tien punten prachtig voor, maar Stormvogels blijft, dank zij de fraaie 40 zege op concurrent Vi tesse, door een beter doelgemiddelde lijstaanvoerder. Een strop voor de IJmui- denaren was dat doelman Kraak in deze wedstrijd zijn kuitbeen scheurde. Over Heerenveen’s op merkelijke prestatie schreven we reeds en dit trio wordt door niet minder dan zes clubs met zeven punten gevolgd. Hieronder behoren ook DWS en Leeu warden door benauwde 10 overwinnin gen op resp. Go Ahead en AGOW en Elinkwijk dat Achilles met 62 kraak te. De Assenaren belandden weer eens op de fatale plaats, want Blauw Wit boekte in de thuiswedstrijd tegen schedé door een 11 gelijk spel eerste winst. Stormvogels Haarlem Heerenveen ’t Gooi Elinkwijk Leeuwarden DWS Enschede Vitesse AGOW Be Quick Go Ahead Blauw Wit Achilles Leider Rood Geel verspeelde een punt in Bergum (de uitslag was 33) en dat bood de concurrenten gelegenheid iets in te lopen. Black Boys en HZC grepen die kans gretig Black Boys won in Tgn- je met 10 en HZC stuurde GAVC met een 20 nederlaag naar huis maar Steenwijk niet. In eigen huis tegen Olyphia kwamen de roodwitten niet ver der dan 11. De Kooi klopte Harlingen met 30 en DOG bleef met 10 baas over Lemmr. De Wolvegaasters komen de laatste weken sterk opzetten. Rood Geel Black Boys HZC Steenwijk DOG De Kooi met 41 van Stiens slecht voor, WZS Bakhuizen MKV Freno Friso CAB RES Stiens Akkrum Maandag 27 October. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „De Straat”. De leerlingen en het onderwijzend personeel trokken ’s morgens onder een stralend herfstzonnetje in optocht naar het bouwwerk, waar zich ook de leden van het schoolbestuur, de genodigden, ouders en verdere belangstellenden ver zamelden rondom de plaats waar de ge denksteen zou worden ingemetseld. Zij, en in het bijzonder de heer R. J. Sipkens, inspecteur in de inspectie Sneek, en de familie Okma, werden ver welkomd door ds. H. C. Kranendonk, voorzitter van het schoolbestuur, die daarna de bedoeling van deze eerste steenlegging schetste: het samen bou wen aan de nieuwe school, waarbij het protestantse deel van Woudsends bevol king zo nauw betrokken is. Voor de jongens en meisjes is dit een onvergete lijk moment in hun leven en dat een kind, kleinzoon van wijlen B. W. Okma, de eerste steen zal leggen heeft een bij zondere betekenis. De naam van B. W. Okma klinkt nl. nog na in onze oren en deze plechtigheid wil zijn een dankbare herinnering aan alles wat hij voor onze gemeenschap en voor ons christelijk on derwijs heeft gedaan. Dat een kind de steen legt is echter ook, omdat wij deze school alleen kunnen bouwen uit afhan kelijkheid. Alleen zijn we hulpeloos. Wij kunnen het alleen verwachten van Hem die ons leidt bij ons onderwijs en ook de Heer wil zijn van ons leven en onze school. Maandag 27 October. Huish. vergade ring van de Vrouwenbond van de P.v.d.A. groep Sneek in het Piter Jelles Hüs. Mr de Jong spreekt over het werk van de Verenigde Naties, Verrassend werk en Friesland. In de tweede klas schoten Nicator en Friesland uit hun slof. De eerste wel heel goed, want de Leeuwarders wonnen ’s Middags heeft de G.O.V. twee jeugd concerten, samen door ongeveer 1300 leerlingen bezocht, in het Gebouw v. Chr. Belangen gegeven. Ook nu werden twee delen van de Londense symphonie van Haydn gegeven en verdere de ouver ture Khovantchina van Moussorgski, de Roemeense dansen van Bartók en de Oberon ouverture van von Weber. Jan van Epenhuysen lichtte de werken op briljante wijze toe en kennelijk viel het gebodene bij de jeugd zeer in de smaak, er was veel applaus en tenslotte een tuil bloemen voor de dirigent. WZS kreeg het eerste obstakel voor zijn wielen en dat kwam onze stadge noten op het eerste verlies te staan. Friso dwong de leider op eigen veld een 11 gelijk spel af. Knap werk van de Jousters! Onze stadgenoten staan nog op de ereplaats, maar dat danken zij alleen aan een beter doelgemiddelde. Bakhuizen won met 4—3 van MKV en heeft nu ook zeven punten. In deze stand kan echter nog verandering komen, want de Leeuwarders dienden na afloop een protest in. De verrassing kwam hier uit Bolsward, waar CAB het duel met plaatsgenoot RES in zijn voordeel be sliste. Akkrum verloor op eigen terrein en staat er nu F I w 1 Sr*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1