De aankomst van Sint Nicolaas Saarland wijst inlijving bij W.-Duitsland af few •said O Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST sue NED. STAATSLOTERIJ AS r-g Wil I 17e Jaargang No. 96 Dinsdag 2 December 1952 RedacteurL. KIEZEBRINK ik Niet de rijkste man Feestavond S. en O. Sneker Jeugd Actie Benoemd Opbrengst collecte gezamen lijke militaire fondsen A.N.W.B. geeft voorlichting over reisbureaux enz. Ook in ons land betere benzine Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 5$ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFKOUTS NIEUWSBI AD ^-2= Zeepost Vrouw vergiftigde haar man Tweemaal brand op de veiling in Zwaag Leerstoel in de para psychologie Verzet bij arrestatie Persoonlijkheidsvorming Kerknieuws Sneek liep uit om hem te verwelkomen Ziekenfondspremie wordt verhoogd Reuzel in de margarine - e heeft •x; De Sint en zijn gevolg op de boot. (1 Dec.) In IJlst. Op ’t Stadhuis Jongetje te water. Sinterklaas spreekt de kinderen toe. herauten in het zadel zaten, en de comité- leden hun plaatsen hadden ingenomen in het open rijtuig, zette de stoet zich in beweging en ging het langs Hoogend, Oude Koemarkt, Grote Kerkstraat naar de Marktstraat, waar ten stadhuize de officiële ontvangst plaats had. 2864, 2867, 2881, 2883, 3704, 3706, 8176, 8187. 8190. 8200, 8202, 8203, 8207, 8217, 13516, 13524, 13532, 18706, 19480. Deze collecte, vorige week Dinsdag al hier gehouden, heeft opgebracht 485.56. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor.- GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD 2e lezing van Mej. S. Nduta over de Psychologie van de rijpere jeugd. Vijfde klasse Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. Advertentieprijs 15 et per num. Bij contrect (handelsedv.) lager. Abonnementsprijs I 3. - per heli jeer. Franco per post I 3.75 por half jaar. Giro 50748 ten name ven Firma E. 1 Drijfhout, Snoek, Hoe groot ’t aantal mensen groot en klein is geweest, dat zich Zaterdag middag heeft verdrongen, om Sint Nico laas te begroeten, is op geen stukken na te schatten. Het was enorm. Langs de G~?uwk?-> eu Kol begon het al, maar in de stad zelve bereikte het zijn hoogte punt Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het- schip vermeld: (11 Dec.) (23 Dec.) (4 Dec.) (3 r-c.) (4 Dec.) OUDEGA (W.). Onze vroegere plaats genoot de heer G. W. v. d. Werf, thans onderwijzer aan de nationale school te Anjum, is benoemd tot onderwijzer aan de Muloschool te Stadskanaal. In de naaste toekomst zal het octaan- getal van de in ons land verkrijgbare motorbenzine van 70/72 op 74/76 worden verhoogd. In onze buurlanden is een der- gelgke benzine reeds lang te krijgen, meestal als „superbenzine.” Reeds lange tfld vragen de benzineverbruikers om een betere kwaliteit, die het rendement van de auto zou verhogen. De prijs kan op het huidige peil blijven, doordat een recente verlaging van de tankvrachten voor ruwe olie de hogere kosten iets zou kunnen doen dalen. Een van de schot, dat de trof. Later is gezonden, om door een specialist te worden geopereerd. Zaterdag 22 November verscheen in een der plaatselijke dagbladen te Henge- Indonesië m.s. Weltevreden Nw. Guinea m.s. Oranje Ned. Antillen s.s. Bennekom Canada s.s. Arendsdijk s.s. American Attorney Argentinië, Ur"—--y, Bolivia Brazilië, Chili, Paraguay s.s. Alcantara De draad opvattend waar ze die bij haar eerste lezing neergelegd had, begon Mej, Nauta haar 2e lezing voor de jeugd leiders met de beschrijving van de licha melijke toestand van het meisje en de jongen in de midden puberteit, de phase die thans besproken zou worden. Een zeer belangrijke periode, waarin het meisje lichamelijk en geestelijk uitgroeit tot vrouw, de jongen tot man. Beiden tonen een egocentrische inkeer, bij bei den is het gevoelsleven sterk geschokt; jongen zowel als meisje komen in op stand tegen alle tradities, ze willen liefst alles omver weïpen, De sturiti und drang periode We kennen ze allen, de jongen met z’n lompe houding, brutaal om zijn verlegenheid te maskeren, het meisje zwemmend in haar gevoelens die haar dreigen te overmeesteren en waar ze geen raad mee weet. Alle jeugdleiders komen met hen in aanraking. Ze willen hen helpen, hun raad geven, leiden, mis schien alleen maar de goede vriend voor hen zijn waar de puber naar snakt en niet kan vinden; maar voor ze inderdaad tot dit steungeven in staat zijn, moeten ze zelf een Inzicht hebben in de zo ge compliceerde psyche van de puber, waar toe serieuze lezingen als deze van Mej. Nauta zeker kunnen meehelpen. Uitvoe rig sprak zij over de chaos van gevoe lens die deze jonge mensen bestormen, hoe zij zich driftig uiten of hun ge heime verlangens zorgvuldig verbergen en soms zelfs onderdrukken; hoe zij zoeken naar de waarde en zin van het leven, zich langzaam vormen tot een persoonlijkheid, zodat het „ik” kan heer sen over de driften en het evenwicht ge vonden wordt tussen zelfovergave en zelfbehoud. In deze periode meent de gewoonlgk pedante puber zichzelf ge vonden te hebben. Hij heeft zich een schema opgesteld waarnaar hg kan leven; hg heeft zich aangepast bij de ge meenschap van gezin, kerk en school en is er vast van overtuigd dat wat „men” doet, goed is. Hg heeft de sociale waar den ontdekt, waar hij echter boven uit moet groeien, wil hij geen massa-mens worden, maar in de volste zin van het woord een persoonlijkheid. Daarvoor is nodig dat hg ook de zedelgke waarden gaat ontdekken. Hg ziet idealen en wil die ook beleven. Laten we nooit spotten met zgn idealen, al zgn ze misschien hoogdravend en zwevend, het is een teken van zijn geestelijke groei. Van hoe grote betekenis de godsdienstige en ze delijke levenswaarden voor de mens zijn, hoopt Mej. Nauta voor haar aandachtig gehoor van jeugdleiders uiteen te zetten in haar derde lezing op Donderdag 11 December. ta staan, dat de ingezetene aan een fos- for-vergiftiging moest zjjn overleden. Na aanvankelijk te hebben ontkend, bekende de 45-jarige echtgenote van de over ledene, dat zij haar man door toediening van rodent van het leven heeft willen beroven. Zij is gearresteerd. Vrijdagavond heeft in een emballage- loods van een veiling te Zwaag een ernstige brand gewoed. De helft van de loods, 50.000 manden en tienduizenden kisten gingen verloren. Volgens een voorlopige schatting bedraagt de schade 125.000 gulden. De gehele schade wordt door verzekering gedekt. Men vermoedt, dat de brand is ge sticht. Dit vermoeden is gegrond op het feit, dat ook een tiental dagen tevoren brand in hetzelfde veilingcomplex is uit gebroken. Toen werd in de veilinghal een schade van 5000 gulden aangericht. De Studievereniging voor Psychical Research heeft het voornemen, indien de koninklijke goedkeuring daarvoor kan worden verkregen, aan de Rijksuni versiteit te Utrecht een bijzondere leer stoel te vestigen in de parapsychologie. Voor het bekleden van deze leerstoel zou in aanmerking komen dr W. H. C. Ten- haeff. De Aga Khan, nu te Parijs, wil einde lijk wel eens on luit weten, dat hij niet .e rijkste man ‘er wereld is, en hij is barcid er alles over te vertellen aan iemand, die hem een contract geeft voor zijn mémoires. Iets heeft hij intussen toch al losgelaten. Het Alg. Dagblad ver telt daarvan. Mijn inkomen bedraagt iets meer dan een millioen gulden per jaar, aldus deze rechtstreekse afstammeling van de profeet Mohammed, ook al zet iedereen er steeds weer hardnekkig twee nullen achter. De maharadja van Hyderabad, dat is echt de grootste rijkaard op deze aarde die heeft een zwembad vol diamanten. De Aga Khan, die nu 75 jaar is, ontkent het verhaal, dat zijn badwater in flesjes wordt ge daan en verkocht aan de gelovige Mo hammedanen. Kletspraat, zegt hij. Mede naar aanleiding van de talrijke klachten van teleurgestelde of gedupeer de vacantiegangers in het afgelopen sei zoen, zal de Toeristenbond A.N.W.B. er toe overgaan, zijn leden voorlichting te bieden over Touringcarbedrijven en Reis bureaux, die in binnen- en buitenland meerdaagse reizen organiseren. Daartoe wordt een enquête gehouden onder hen, die in het afgelopen seizoen aan zulk een reis hebben deelgenomen. Aan de hand van de antwoorden op deze enquête zal een lijst worden samengesteld van adres sen, over welke gunstige verklaringen ontvangen werden. Als gevolg van deze enquête, die op grote schaal zal worden gevoerd, hoopt de A.N.W.B. de beschik king te krijgen over voldoende gegevens om in het komende reisseizoen zijn leden voor teleurstellingen te behoeden. Een 47-jarige tuinder in de gemeente Blokker, die enige tgd geled.n voor een economisch delict was veroordeeld en die weigerde zgn boete te. betalen, heeft het twee wachtmeesters van de rijkspolitie, die hem kwamen arresteren, bijzonder moeilik gemaakt. Hij weigerde de voor deur open te maken. Toen zij zich naar een zijdeur begaven, werd deze' onver hoeds door de tuinder geopend, die, ge wapend met een groot mes, een vergeef se aanval op hen deed, wachtmeesters loste een tuinder In de bovenkaak de tuinder naar Utrecht SAARBRüCKEN. Van de geldige stemmen die bg de verkiezingen in het Saargebied zijn uitgebracht in totaal 430.716 van de 630.000 kiesgerechtigden is 55 procent naar de katholieke par tij gegaan, 32 procent naar de socialis ten, 10 procent naar de communisten en 3 procent naar de democratische volks partij. Ogeveer 25 der stemmen was blanco en dus ongeldig. Door niet op te komen of de stem biljetten ongeldig te maken, konden de Saarlanders te kennen geven, dat zij het niet eens waren met de tegenwoordige status van het Saarland (autonoom, maar economisch verbonden met Frank rijk) en maar liefst weer tot Duitsland ■wilden terugkeren. De partijen, die een terugkeer tot Duitsland voorstaan, mochten namelijk niet aan de verkie zingen deelnemen en daarom waren de Saarlanders van Duitsland uit opgewekt om niet of ongeldig té stemmen bg wijze van protest tegen de thans geldende stand van zaken. De Indruk is dan ook, dat de bevol king van dit rijke kolen- en staalgebled (zo lang reeds twistappel tussen Frank rijk en Duitsland) de wens te kennen had gegeven om autonoom en in de eco nomische unie met Frankrijk te blijven. Duitse politici waren verleden week vol vertrouwen, dat de Saarlanders mis schien wel voor de helft van de stembus zouden wegbljjven of een ongeldig stem biljet zouden inleveren. Er hebben zich overigens geen inci denten voorgedaan. De Saarlandse radio zond met geregelde tussenpozen opwek kingen uit om toch vooral het slechte ■weer te trotseren en te gaan stemmen. De regering stelde aan de kiezers twee stembiljetten beschikbaar. Op het ene konden zg stemmen en het andere kon den zij desnoods mee naar huis nemen, ingeval zij bang waren later niet met een blanco stembiljet In de hand te kun nen bewijzen, dat zij „hun Duitse plicht” hadden gedaan. Toen men gisteravond aan het tellen ging, vond men ongeldig gemaakte stembiljetten, waarop stond geschre ven: „Ik stem niet op verraders” of waarop het stempel van de Deutse Ak- tion stond gedrukt de grootste or ganisatie voor terugkeer tot Duitsland. Twee hoge Westduitse ambtenaren waren, in het Saargebied aanwezig als „waarnemers”, Zjj behoren tot het mi nisterie van Jacob Kaiser, het lid van Adenauers kabinet, dat het Saargebied gegeven van het onverwacht overlijden van een Ingezetene. Aangezien de politie op de hoogte was van familieomstandig heden ’an de overledene, rees bij de re cherche het vermoeden, dat hier moge lijk sprake zou kunnen zgn van een ge welddadige dood. Er werd zeer omzich tig een onderzoek ingesteld en de daar uit verkregen gegevens waren voor de officier van Justitie te Almelo aanlei ding om sectie op het stoffelijk over- 11953, 20759 1500; 1957, 2460, 3004, 3619, 5588, 5737, 7564. 7718, 7874, 8326, 11581. 15206, 18905, 19208, 216.18 f 1000; 8782 100, Eigen geld. Jonkers’ Instituut voor Redekunst en Persoonlijkheidsvorming te Groningen heeft Vrijdagavond in hotel Hanenburg een vergadering gehouden, waarin de heer Jonkers een uiteenzetting gaf van het doel van zijn instituut Spr heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna hg opmerkte dat er mensen zijn, die beweren, dat men door geluk alleen iets kan bereiken. Spr. ont kent dit, want door logisch denken komt men tot bewuste handelingen en daar door wordt de kans van slagen groter. Zg die last hebben van bloheid, examen vrees, spreekangst lijden zeer onder deze gebreken. 85 van onze bevolking gaat hieronder gebukt; 15 neemt op ver gaderingen deel aan de besprekingen en. weet dan vaak besluiten te doen nemen, waarmee de anderen het niet eens zijn en hoewel ze intellectueel wel bij zijn, de moed missen van hun gedachten blijk te geven. Men moet leren kort en bondig recht op zijn doel aan te sturen. De op voeding der jeugd geeft hiervoor prach tige kansen. Heeft men verstandige ouders en goede onderwijzers, dan ko men daarvan flinke mensen; anders wor den het vaak wrakstukken. Er zgn ouders, die hun kinderen alle zelfstan digheid afnemen; zij doen alles zelf en de kinderen mogen niets doen. Daardoor ontstaat bij deze kinderen een geringe gedachte van zichzelf. Andere ouders verbieden alles aan de kinderen, die daardoor onzelfstandig worden. Laat ze wat doen en al gaat het verkeerd, ze leren er van. Vreesachtigheid is even eens voor velen een bron van ellende. Men voelt zich niet opgewassen tegen gewiekster personen; uit valse schaamte doet men dingen, die onverantwoordelijk zijn. Men moet niet alleen het gevoel, doch ook het verstand laten spreken, dan ontstaat er evenwicht. Uit die 85 zijn nog heel wat goede krachten te recru- teren, die hun persoonlijkheid zich be wust worden en zodoende tot een zegen voor ons volk kunnen zjjn. We hebben gelukkig een zeer groot aantal goede leraren en onderwijzers, die hun leerlin gen in de goede banen leiden. Er zgn echter ook, die vaak ongewild het leven van hun leerlingen tot een hel maken. In zo’n geval moeten de ouders met die leerkracht spreken, wat zeer vaak door hen geapprecieerd wordt. Met tal van voorbeelden illustreerde spr. zgn be toog, waarna hg opwekte aan de cursus deel te nemen en zodoende een persoon lijkheid te worden. Na de pauze nodigde de heer Jonkers meerdere aanwezigen uit van hun spreekkunst blijk te geven, wat bij sommigen, die een cursus volgden, ver bazend vlot ging. De leider stelde voor a.s. Donderdagavond bg Hanenburg de eerste les te houden, waartoe hg de ge legenheid gaf aan belangstellenden zon der verplichting deel te nemen. De Pluimvee- en KoniJnenfokkersver- enlging „Sneek en omstreken” heeft Donderdagavond in de nieuwe zaal van Hotel Hanenburg de jaarlijkse feest avond gehouden. Was het steeds de ge woonte geweest twee avonden te hou den omdat men niet over een zaal be schikte welke leden en huisgenoten alle tegelijk kon bevatten, daarin was thans verandering gekomen, zo deelde de voor zitter, de heer H. Doevendans, in zijn openingswoord mede. Hg had nu echter een volle zaal verwacht Gelukkig zijn onder de aanwezigen vele dames en dat is voor S. en O. een verblijdend teken. Daar des penningmeesters kas leeg is had het organiseren van deze avond het bestuur heel wat hoofdbreken gekost maar een oplossing was gevonden door het houden van een verloting die spr, bg de aanwezigen warm aanbeval. In het bijzonder heette hij welkom de ere-leden en het cabaret-gezelschap en deelde ver der mede dat er na afloop nog gelegen heid zou zijn om een dansje te maken. Na dit openingswoord trad het Muzanto- Cabaret van Leeuwarden op. Een geva rieerd programma werd ten gehore ge bracht waarvan „De Bama’s”, een muzi kaal vijftal, dat openings- en slotnummer verzorgde, wel ’t best voor de dag kwam. Ook de Engelse Boys met hun zangnummers oogstten veel bijval. Ver der werden enige schetsjes opgevoerd. Na afloop bracht de heer H. Doevendans ’t gezelschap hartelijk dank voor het ge- bodene. OUDEGA (W.). Bij de gehouden stem ming in de Geref. Kerk alhier is geko zen tot ouderling de heer S. S. Reitsma en tot diaken de heer D. Kemper. OOSTHEM. Bij de alhier gehouden pe riodieke verkiezing in de Ned. Herv. Kerk werd tot kerkvoogd herkozen de heer S. de Witte Sr en tot notabel de heèr P. Osinga. In de vacature J. v. d. E ug werd gekozen de heer C. Talsma. ter klaas een vriendelijk woord t -u-lijk vorken die het ook fijn, dat Sin ter’-1 aas hen zo goed had bedacht. Ze waren het er allemaal over eens dat hij volgend jaar beslist terug moet komen. Ook op het stadhuis. En dat vergeet F nterklaas vast niet. Want de burge meester heeft hem ook een cadeautje ge geven. Een mooie plaquette van onze stad. Als hij die ziet denkt hij direct weei- aan Sneek, aan de vele lieve kinde ren en aan de vriéndelijke manier waar op hij daar door jong en oud werd ont vangen. En daarna volgde de zegetocht van de Sint en gevolg door de stad, waar dui zenden hem blijde begroetten. Zo bracht deze enthousiaste ontvangst een warme toon in een kille dag. Oudergewoonte had de goedheilig man zijn reis in het stedeke XJlst onderbroken. De vroeg ingevallen winter had hem op ngn tocht naar Nederland bijna verrast, want toen hij Donderdagmorgen op lo een advertentie, waarbij kennis werd -iphol arriveerde, sneeuwde het reeds flink. „Daar ben ik nu eenmaal niet op gesteld”, zo deelde de Sint ons mede, toen we hem aan troffen in café Sij besma, „temeer nu ik dit jaar weer eens mijn oude trouwe .tnimmel heb meegenomen, want van gladde wegen en daken heb ik niet terug”. Prompt "o tijd vertrok de boot uit 1st en te ongeveer half drie meerde de o - -c -- „Piet Hein” bij de Lemmerweg, schot te gelasten. Daaruit kwam vast en na- Bij de aankomst van ’t bootje, dat eni ge malen door de Kolk had gevaren, geraak en .ngetje te water. Rappe handen hadden het spoedig weer op t droge en zo liep dit ijskoude ongeval nog goed af en doofde het ’t enthousiasme van het publiek niet. Op de walkant stond het Stedelijk mu ziekcorps opgesteld en speelde voor de Sint een toepasselijk liedje. Het bestuur van het actie-comité der Vereniging van Sneker Zaaenlieden begaf zich daar na aan boord en voorzitter Kraakman herik hem en zijn gevolg, dat bestond uit twee zwarte Pieten, twee herauten en vier pages -.’an harte welkom. Hij verheugde zich er over dat de Ver. van Sneker Zakenlieden ook nu weer de Met ingang van 1 Januari 1953 wordt de premie verplicht-verzekerden ingevol ge het ziekenfondsenbesluit verhoogd van 3.8 tot vier procen' van het loon in de zin van de ziektewet. Daar de ziekenfondspremie voor de helft ten ’iste komt van de arbeider en het maximum-dagloon thans veertien gulden bedraagt, moet van genoemde datum af op het loon twee procent tot ten hoogste 28 cent per dag, 1.68 per week, of ƒ7.28 per maand worden inge houden. Het Is zeer waarschijnlijk, dat binnen afzienbare tijd enig varkensvet in de margarine zal worden verwerkt. Ge dacht wordt aan het uit de markt nemen van varkensvet overschotten. Dit vet zal op smaak, kwaliteit en kostp’-gs van de margarine geen enkele invloed hebben, terwijl op de dollarrekening bg het aan schaffen van vetten en oliën op de we reldmarkt weer wat wat zou kunnen worden bespaard. Het belangrijkste ech ter zou zijn, dat de varkenshouders hier mede uit de thans bestaande prijzen- moeilijkheden zouden komen. Het mesten van vette varkens is van groot belang voor ons land omdat hammen thans een zeer gezocht uitvoerartikel zijn, dat zelfs meer deviezen oplevert dan de bloem bollen. Het overtollige vet van deze var kens is niet gevraagd en als het in de margarine gaat is misschien een oplos sing verkregen. zellige dagen in de Waterpoortstad toe. De grijze Sint nog even kras, ja we zouden haast durven zeggen dat. hij er jeugdiger -t» was geworden, dankte het comité voor de recht hartelijke woorden hem en zijn gevolg toegesproken en be steeg daarna zgn schimmel. Toen ook de stonden 3urger-eester en Wethouders, de heer Kooistra korpschef van de politie en nog veel meer heren de Sint en zijn gevolg in de hall op te wachten. De bode kwam al gauw met een stoel aan dragen om de oude baas, vermoeid van de lange reis, even te laten uitrusten. Maai' veel tijd om te zitten kreeg hij niet, want op de Marktstraat stonden alle kin deren van de lagere scholen met hun meesters en juffrouwen, popelend van verlangen om mooie Sinterklaasliedjes die ze op school geleerd hadden voor hem te zingen. Onder oorverdovend ge- ju’’ch van de kinderschaar stapte hij, met de heren van ’t Gemeentebestuur en de Sneker zakenlieden weer door de grote deur naar buiten op het bordes. D'ar sprak hij de kinderen toe en luisterde daarna naar hun liedjes die ze met bege leiding van het Stedelijk Muziekcorps en onder leiding van mijnheer Doodkorte o zo mooi zongen. Sinterklaas vond het ook heel fijn en de zwarte Pieten en de bur gemeester ook. 'xocn alle liedjes gezongen waren wuif de de Sint nog eens vriendelijk naar alle kanten om te danken voor die prachtige ontvangst waaraan hij vast nog heel lang zal denken als hij straks weer thuis is in Spanje. Hij ging daarna weer in het stadhuis om de pakjes uit te delen die hij voor de burgemeester, mijnheer Doodkorte en aog enkele heren had meegenomen. Ik hoorde dat U veel voor de stad doet, en voorbereidingen voor de ontvangst had I vooral voor de zakenlieden, zei hij tot mogen Lebben en wenste hem enige ge- burgemeester Rasterhoff. Daarom heb ik een presentje voor U meegenomen. Daar was de burgemeester natuurlijk erg blij :nee en hij beloofde de Sint dat zij op het stadhuis altijd heel erg hun beri voor de zakenmensen zullen blijven doen. Ook voor al de andere heren die een cadeautje kregen had Sin- SCHARNEGOUTUM. Benoemd tot leraar timmeren aan de Chr. Lagere Technische School te Kollum de heer Atte Dijkstra alhier. 2900. 3705, 3710, 8182, 8783, 13503, 13505, 13529, 13498, 14261, 18717, 19433. Nieten. onvoorwaardelijk voor Duitsland opgeëist. Tot kort voor de verkiezingsdag heb ben leden van de Saar-regerlng anonie me dreigbrieven ontvangen. Zo vertelde de minister-president Johannes Hoff mann, dat zgn vrouw een brief had ont vangen, waarin stond: Indien uw echt genoot voor Zaterdagnacht niet is af getreden, dan zal uw hele familie wor den opgeruimd. De eerste uitslagen toonden een abso lute meerderheid aan voor de katholieke partij van de aan het bewind zijnde Hoffmann. Een belangrijke overwinning voor Hoffmanns partg betekent een aanzienlijke versterking van Frankrijks positie in het geschil met Duitsland over het Saargebied. ----- De sneeuwval van Vrijdag had in Amstedram het Paleis op de Dam reeds in een Kerststemming gebracht. ■?a.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1952 | | pagina 1