Na Stalins dood Jubileum-Uitvoering Stedelijk Muziekcorps Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 518e NED. STAATS’ lllfet pAitiUó U/Melmina O-ploe-ft, u-ati Foar de twadde kear de Snitser foardrachtkriich vijftig jaar L „De Westerbrugsloot” draait vandaag BW L Dinsdag 10 Maart 1953 108e Jaargang No. 19 VRIJDAGS. Solistenconcours Drie D.U.W. arbeiders gedood Hoeveel radioluisteraars telt Nederland Aantal slachtoffers van de watersnood 1751 Reeds meer dan 68000 vrijwilligers B.B. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Sneek Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD =■-■ Mulder jubileert mee Ds. J. Nauta Azn. overleden Huishoudschool repareerde voor het Rampenfonds Rampenfonds Pas op voor „Vulcos” Kofjejoun (sünder kofje) yn Skearnegoutum SNEEKER NIEUWSBLAD RedacteurL KIEZEBRINK De trije priiswinners Janny Vlas, Tine Veninga en Atse Keulen. Nog twee oprichters lid. premier A. B. 5e klasse. Nieten. wichtichste waerden Verzocht wordt betuigingen van instemming te zenden aan de secretarie van H. K. H. Prinses Wilhelmina, afdeling Reactie Oproep, paleis „Het Loo”, Apeldoorn. Ie Loekie Rienstra; 3e Jentje Eigen geld. 5043, 5045, 5622, 10586, 10590, 14210, 14225, 14238, 15943, 15957, 19756, 19759, 19760, 19792. Op het solisten-concours te Idsken- huizen behaalde in de groep muziek, afd. uitmuntendheid, de heer G. A. Bergstra te Woudsend een le pr. met 46 pnt., in de groep zang in de le afd. de heer K. Rypma te Woudsend met 51 punten een 2e prijs; de heer K. Kuiken te Wouds end met 53 pnt. idem, duet Woudsend met 53 pnt. 2e prijs; in de afd. uitmun tendheid mej. C. Knobbe, Woudsend met 47 pnt. 3e pr. Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Vrijdag op Zaterdagnacht om één uur is op de verbindingsweg tussen Zeeland en Brabant ter hoogte van wachtpost 20 in de Bathpolder een militaire vrachtauto in botsing gekomen met een autobus, waarmee Brabantse D.U.W.- arbeiders naar huis werden vervoerd. De mannen hadden zandzakken gevuld bg het dijkgat bij de Vierde Weg. De gevolgen van het ongeluk, dat vermoe delijk een gevolg is van de vrij dichte mist, waren verschrikkelijk. Men telde tien gewonden. Drie hunner overleden reeds tijdens het vervoe- naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom. De namen zijn T. Koevoets, ongehuwd, uit Sprun- del, A. Jaspers, gehuwd en vader van vijf kinderen, uit St. Willebrord, en M. de Jong, eveneens uit St. Willebrord, ongehuwd. Advertentiepriji 15 ct per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprijs 13.- per half jaar. Franco per post f 3.75 par half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Snaak. Hoge prjjzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. Het aantal zuivelfabrieken in Friesland dat zich met het goud mag tooien is weer met een toegenomen. De nieuwe vijftigjarige is de Coop. Zuivelfabriek „De Westerbrugsloot” te Uitwellingerga, die vandaag op de kop af een halve eeuw geleden in bedrjjf werd gesteld. Als de stormramp er niet geweest was zou dit jubileum heden feestelijk gevierd zjjn. Nu werd het uitgesteld en zal de eerstdaags te houden ledenvergadering moeten beslissen of het feest alsnog gehouden zal worden of dat er iets anders voor in de plaats komt. Twee van de oprichters, t.w. de heren G. F. Atsma en A. T. Hettinga behoren ook nu nog tot de 72 leden. Wel zijn nog meer oprichters in leven, maar deze hebben de boerderij vaarwel gezegd en genieten thans van hun rust. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heren J. Wind, voorzitter; U. G. de Jong, secretaris; vice-voorzitter P. Tier- sma en Tj. Folkertsma en K. Waslan- der, leden. Naar de Politie mededeelt, wordt se dert enige tijd onder de naam „Vulcos” een product aangeboden, dat een grote besparing moet geven op het gebruik van brandstoffen. Gebleken is, dat dit product wordt gebracht door de onder- nemirg „Chemische Produkte Lamber- ty en Co”, gevestigd Friedrich Ebert- strasse te Kassei (Duitsland), Postfach 440. De achter deze onderneming schuil gaande exploitant staat zowel bij de Duitse Politie als in Nederland zeer on gunstig bekend. Reeds vóór de oorlog werd diverse malen tegen deze onder neming gewaarschuwd. Ook thans blijkt een waarschuwing wederom op haar plaats. Nog afgezien van de kwaliteit van het product richt deze waarschu wing zich vooral tot diegenen, die aan gezocht worden een vertegenwoordiging van Lamberty en Co. op zich te nemen; de ervaring heeft geleerd, dat in één rayon meer dan één „alleenvertegen woordiger” wordt aangesteld, die boven dien verplicht is, zelf een zekere voor raad af te nemen. Het bestelde en voor uit betaalde goed werd destijds niet ge- levermd of er werd ander goed geleverd dan was besteld. Deze onderneming is ook al in Friesland gesignaleerd. Men zij dus op zijn hoede. BERIA Binnenlandse zaken en veiligheid Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Op bijna 72-jarige leeftijd is te Cil- laarshoek overleden ds. J. Nauta Azn, em. pred. der Ned. Herv. Kerk. Ds. Nauta werd 20 Maart 1881 te IJpecolsga geboren. ter bovendien zeer beperkt en nog heden ten dage wordt 70 van de melk over water aangevoerd. In de aanvoer kwam daardoor ook niet veel verandering. In het eerste jaar bedroeg die 3.671.849 kg. melk, in 1951-’52 4.557.407 kg. Dat er uiterlijk weinig veranderde betekende echter geenszins dat het in terieur gelijk bleef. Integendeel, dit werd steeds aan de nieuwe eisen der techniek aangepast wat mede tot resul taat heeft gehad dat de kwaliteit van de producten steeds zeer goed was en thans geregeld boven het gemiddelde ligt. Vrijwel elk jaar worden op de keu ringen van de Bond van Coöp. Zuivel fabrieken met de boter en de kaas me dailles gewonnen. Andere producten worden niet gemaakt. Tijdens de eerste wereldoorlog werd de fabriek bij de Frico aangesloten. Daarvoor was er ook nog een veevoe derfabriek en graanmaalderij aan ver bonden, maar deze afdeling voldeed Met verstellen van linnengoed en re pareren van speelgoed hebben de leer lingen van de Huishoudschool alhier 75 verdiend. Samen met de opbrengst van de oliebollenverkoop kon 1245 aan het Rampenfonds worden afgedragen. In de afgelopen maand Februari werd de Leeszaal door 2217 personen be zocht, van wie 125 vrouwelijke, en be droeg het aantal uitgeleende banden 6566 heer Bouman, waaruit meteen weer blijkt hoe deze dirigent met zijn corps vergroeid is. De ouverture „Als ik ko- ning was” van Adam, werd na een eingszins aarzelend begin verrassend goed gespeeld en gaf de heer Bouman gelegenheid te tonen wat men met een goed harmoniekorps kan bereiken. Dit bleek ook uit het derde nummer, Hoff mans’ Vertellingen van Offenbach, de tere, soms wat schuchter aandoende ge deelten, gevolgd door een brillante finale, brachten het publiek in vervoering. De Tannhkuser fantasie, van Wagner, met de in donkere, zware melodieën geklonken romantiek was wel een hoogtepunt. Na de potpourri van melodieën uit Sneew- witje en de zeven dwergen, van Chur chill werd het concert beëindigd met een glorieus gespeelde „Intocht der Gla diatoren” van Fucik en mochten dirigent en corps een daverend applaus in ont vangst nemen van het opgetogen pu bliek. Daarna kwam de heer Bouma, de leer meester der jeugd, met drie van z’n kla rinettisten op het toneel, één van 10 en twee van 11 jaar. En dit eerste optreden was eep groot succes en een felicitatie van deze plaats voor de opleider is wel verdiend. Ook de „grotere” collega’s wa ren vol aandacht, heel het corps stond namelijk achter het toneel en glunderde met vrolijke gezichten om de hoeken van de coulissen. Na de pauze traden John Pruis, hu morist, Tonny Bakkenes, accordeonist, mr Doodle, parodist en Willy Alberti, Napolitaans tenor, op. Ze brachten ie der in hun genre een goed program waarbij vooral Tonny Bakkenes en Willy Alberti genoemd mogen worden. Deze laatste heeft een prettige beschaafde stem, een goede voordracht en was wer kelijk een „ster” onder deze „sterren”. Sedert op 19 Januari jl. de werving van vrijwilligers voor de dienst Be scherming Bevolking begon in Noord- Brabant, Limburg en Overijssel, en ver volgens in Gelderland en Utrecht met het Gooi en de kring Gouda, Friesland, Groningen en Drenthe, en Zeeuws- Vlaanderen, hebben zich in drie weken tijds 68.344 vrijwilligers gemeld, dat is ruim 53 pct. van het voor deze acht pro vincies vereiste aantal. Naar wij van het Informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis verne men is het bij dit bureau op 4 Maart geregistreerde aantal slachtoffers ge stegen tot 1751. Aantal geregistreerde doden die geborgen of geïdentificeerd zgn: 690. Aanfal geregistreerde vermis ten: 1061. en het laboratorium. Thans is hg cen- rrifugist. Een bijzonderheid is ook dat hij in al deze jaren nimmer door ziekte afwezig is geweest en van het personeel dat bg de oprichting in dienst trad de enige is, die dit jubileum mocht be leven. Huiselijk leed bleef hem in al die jaren niet gespaard, maar toch heeft hij de hem opgedragen werkzaamheden steeds opgewekt en met toewijding ver richt. Bij zijn veertigjarig jubileum ont ving hij daarvoor de medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Thans echter nadert het einde van zijn werk zaamheden, want over acht maanden zal hg de pensioengerechtigde leeftgd bereiken. Het zij hem namens alle in woners van ons dorp van ganser harte toegewenst dat hij dan na zo’n werk zaam leven nog vele jaren van zgn wel verdiende rust moge genieten. Het aantal aangegeven radio-ontvang- toestellen in Nederland bedroeg per 1 Maart 1953 1.753.201 tegen 1.738.895 op 1 Februari. Op 1 Februari waren er 487.875 aansluitingen op het Rgksradio- distributienet tegen 488.115 op 1 Januari. De stand van de bij het Nationaal Rampenfonds binnengekomen bedragen is tot Zaterdagavond; 75.4 millioen gul den. Vrgdag werd deze door de ramp uit gestelde uitvoering voor een zo goed als geheel bezette zaal van Chr. Belangen gegeven. De voorzitter, de heer v. Gor- kum, sprak een opgewekt openingswoord, waarin hij de ereleden, genodigden, af- tisten en verdere aanwezigen het wel kom toeriep en nog enige woorden wgd- de aan het jubileum dat verleden jaar gezamenlijk was gevierd en waarbij vooral de grote marswedstrijd een groot succes was. De activiteit is eer toe- dan afgenomen wat blijkt uit het feit dat het korps 45 maal medewerking ver leend heeft. Wat de financiën betreft, die kunnen natuurlgk wel beter, aldus de voorzitter. Maar we willen heden avond niet in mineurstemming zijn, om dat we vanavond het eigenlijke jubi leumconcert geven voor leden en dona teurs; daar hoort een feestelgke stem ming bij. Eén opmerking wilde hij nog maken. Er zijn nu 40 plaatsen bezet, maar een korps als het onze moest min stens 50 man sterk zijn en mochten er jongelui zijn die lust hebben in het corps opgenomen te worden, laat hen gerust komen, de uniformen komen er ook. Daarna werd begonnen met de pittige jubileummars van de dirigent de Sneon foar in wike binne de learlingen fan de Snitser SAoallen bigoun har de- klamatoaryske krêften tsjin inoar óf to mjitten. Wiene it doe de bern fan de legere skoallen, dy’t foar in bést slagge middel soargen, forline Sneontomiddei De oprichtingsvergadering werd ge houden op 20 Maart 1902 onder leiding van de heer D. T. Jongbloed die een zestigtal belangstellenden het welkom kon toeroepen. Het resultaat van de be sprekingen was, dat er een commissie van vgf werd benoemd, teneinde de voorbereidingen voor het oprichten van een fabriek ter hand te nemen. Deze vgf waren de heren B. v. d. Ley, D. Swier- stra, T. Jorritsma, W. H. Visser en D. T. Jongbloed. Direct werd echter al besloten in de statuten te vermelden dat, behoudens het ophalen van de melk, op Zondag niet gewerkt zou worden. Deze bepaling is nog steeds van kracht. Zondags staan de meeste machines stil. Op 19 April 1902 werd de acte van op richting voor notaris Heeringa te Sneek gepasseerd en door het inmiddels defi nitief benoemde bestuur getekend, be staande uit de heren D. T. Jongbloed, voorzitter, T, Jorritsma en B. v. d. Ley. Twee dagen later werden de heren F. U. de Jong en W. G. Atsma hier nog aan toegevoegd, met gelijktijdige benoeming van de heer G. F. Atsma tot plaatsver vangend bestuurslid en W. G. v. d. Ley tot plaatsverv. commissaris. De aanbesteding voor het bouwen van de fabriek met directeurswoning onder architectuur van de heer W. de Jong kon reeds op 5 Juni worden gehouden. Maar dit had nogal wat voeten in de aarde. Van de 20 inschrijvers was A. Gaasterland te Wieuwerd de hoogste met 86000 en D. Hoogkamp te Follega de laagste. Deze schreef in voor 62000, maar toen puntje bij paaltje kwam trok hij zich terug. De twee die op hem volg den deden insgelijks zodat het werk ten slotte voor 67700 werd opgedragen aan de aannemer R. de Vries te Wolvega. De begroting was 68476.62. Als beheerder werd benoemd de heer E. Veenman te Leeuwarden, die deze functie tot 1911 vervulde. Daarna had den resp. de heren P. Jensma, W. K. Tiersma, R. Lubberink, J. de Boer, J. Akkerman en H. de Boer de leiding, terwgl van 1951 af de heer W. A. Kla- zjs de scepter zwaait. De fabriek werd direct zo royaal op gezet dat nimmer tot uitbreiding be hoefde te worden overgegaan. Het werk gebied is door het alles omringende wa- Hieronder volgt de oproep, waarop gedoeld werd in de aankondiging, die voorvorige week van bevoegde zijde werd gegeven, omtrent het initiatief ter verwezenlijking van de gedachten in de rede van H. M. de Koningin, op 8 Fe bruari 1953 geuit. Van heler harte sluit ik mij aan bij de woorden van onze Koningin na de ramp van de nacht van 31 Januari op 1 Februari gesproken tot haar volk, woorden van medeleven en troost, woorden die haar bewondering weergaven voor wat door onze naamloze helden werd gedaan en voor de zelfopoffering, waartoe zovelen bereid waren. Zij wees op de eensgezindheid, die als bij over rompeling zich weer liet gelden. Het is naar aanleiding van deze eensgezindheid, gewekt door deze ramp, waarvan de zwaarste slag op Nederland neerkwam, dat ik mij richt tot de gehele vrije wereld. Broeders buiten en binnen onze grenzen, Toen resultaten van menselijk vernuft het onheil van de watersnood niet konden keren, stonden wij geconfronteerd met onze eigen machteloosheid. Diep bewogen door de nood hebt gij meteen gehoor gegeven aan het grote gebod van Christus: „Hebt uw naaste lief als uzelve”. Toen is in de harten het beginpunt gelegd voor een verbroedering der mensheid. Wij ervoeren toen de kracht, tevens de bevrijding die er uitgaat van het gevolg geven aan dit gebod. Tegenover deze kracht schrompelen vrees en wantrouwen ineen, verdwijnt zelfs haat. Deze geest, waarvan de genezende werking door ons heen is gegaan, kan niets of niemand ons meer ontroven; noch mens, noch maatschappij, noch ramp, noch chaos. Laten wg in die geest van verbroedering ons vertrouwen stellen en daarin voortbouwen voor de toekomst. Nu richt ik mij in het bijzonder tot allen in Europa, die zich vrg kunnen uiten. Toen onze dijken bezweken, hebt gij gevoeld: Hier wordt een stuk Europese kust overspoeld, en metterdaad een Europees saamhorigheidsbesef getoond. Dit was doeltreffend Christendom, reëel toegepast op reële nood. De eenheid in Hem, Die werkt en bouwt aan onze toekomst en Die met ons is en bij ons is, werd een feit. Bouwt het verrijzende Europa op, de ogen gericht op deze hoge eenheid: maakt er het cement van, dat mensen en volken samen bindt. U allen die dit leest, nodig ik uit, indien deze gedachte bg u weerklank vindt, daarvan te doen blijken, opdat wij elkaar leren kennen. Ik ben er zeker van, dat allen bij wie deze gezindheid leeft, haar in daden begeren om te zetten. Wij reiken elkaar de hand en verwelkomen elk initiatief, dat op deze grond slag reeds is opgebloeid of nog zal ontluiken. En nu allen tezamen met dit verworven goed op weg, de toekomst in. Volgen wij Hem, Wiens stem vanuit onze verbondenheid tot ons spreekt. WILHELMINA, PRINSES DER NEDERLANDEN. niet aan de verwachtingen en werd op geheven. De jubilerende fabriek aan het water waaraan zy haar naam ontleent. Vroeger was de Westerbrugsloot een drukke vaarweg, maar door de afdamming zijn de schepen verdwenen. Nu zorgen de zwanen af en toe voor wat gezellig heid en poëzie. MOJ.OTOFF Minister van buitenlandse zaken Krite „It Pompeblêd” to Skearnegou tum joech Tongersdei yn „Elim” in kofjejoun. De kofje wie der wol net, mar de thé smakke pürbêst, en it wie dochs ii> sellige en» tige slagge jotui. Nei in wolkomstwurdtsje fan foarsit- ter J. V. d. Meer, Skriftlêzing, gebet en de notulen spriek Ids Veldhuis (sünder tarieding) oer Frysk op skoalle, hwernei hy ta bislüt inkelde moaije stikken üt it twadde diel fan „de Hillige Histoarje” foarlies. De fragen, dy’t stelde waerden bliek wol üt, dat dit ünderwerp tige bi- langstelling hie Nei it skoft folge in foardrachtkriich foar skoalbern. De jury, foarme fan de hearen S. de Groot, R. Heeringa en J. Verloop, hie tofoaren al 106 bem bi- lüstere en de bésten hjirfan kamen dlzze joun op 'e planken. Der wiene trije groe pen: groep 1 (le klas), groep 2 (2e en 3e klas), en groep 3 (4e en 5e klas). De ütslach wie: Groep 1: le priis Willemientje Berg- sma; 2e pr. Sjoke Jellema; 3e pr. Filip- pus Hingst; 4e pr. Anneke Koopmans; 5e pr. Jelly Postma. Groep 2: le priis Loekie Rienstra; 2e pr. Klaske Bloemhof; 3e pr. Anneke de Jong; 4e pr. Sytske Tjalsma; 5e pr. Jltske Hofman; 6e pr. Geertje Bruinsma. Groep 3: le pr. Foppe Wiersma; 2e pr. Uiltje de Jong; 3e pr. Botje Jellema; 4e pr. Jentje Hingst; 5e pr. Klaas Feen- stra. Publyksprizen 2e Willemientje Bergsma; Hingst. Alle 16 winners krigen in boek. Tegelgk met de fabriek ju bileert van daag ook de heer S. Mul der te Oppen huizen, aie di rect na de opening als w 14-jarige jon- gen bg „De |g Westerbrug- sloot” te Uit- J wellingerga in dienst trad. Veel heeft de jubilaris in deze vijftig jaar aan de fabriek meegemaakt, maar toch werkt hij nog steeds met plezier. Hg begon zijn loopbaan in de machine kamer en was daarna in vrijwel alle afdelingen van het bedrijf werkzaam, o.a. in de botermakerij, de kaasmakerij 5008, 5014, 5021, 5023, 5025, 5027, 5028, 5033, 5038, 5042, 5049, 10578, 10582, 10587, 13746, 13750, 14213, 14227, 14230, 14237, 14241, 15673, 15926, 15928, 15932, 15949, 15958, 15959, 19764, 19772, 19779, 19781, 21557, 21560. diene de learlingen fan HüshMd-, Lan- bou- en U.L.O.-skoallen en dy fan de Middelbere skoallen krekt itselde. Foarsitter Tamminga koe in great tal bisikers wolkom hjitte. Hy rjochte in apart wolkomstwurdtsje oan it berne- koarke, dat wer ünder lieding stie fan master Mebius en oan de solisten, A. Atsma, P. Douma en A. Kuyper, dy’t wer songen mei pianobigelieding fan dr Nieuwenhuis. Ek de jury, wer bi- steande üt de hearen De Boer, Koelstra en Lodewyk wol de minsken op dizze middel efkes hertlik forwolkomme. Ek dizze middei wie der wer in great tal moaije prizen, biskikber steld troch it Gemeentebistjür fan Snits en fierders troch forieningen, saken en partikulie- ren üt en büten Snits wei. Krapoan fyftich dielnimmers en diel- nimsters, neffens har aldens fordield yn trije groepen, brochten yn in flotte op- ienfolging har foardracht nei foaren. Troch de fordieling yn groepen wier der yn ’e foardrachten mear forskaet as in wike tofoaren. It foei üs op, dat de kapreiteiten fan dizze aldere learlingen fierder ütlnoar rounen as dy fan de bern fan de legere skoallen. Binammen hwat de ütspraek fan it Frysk oanbilanget wie der by in inkele noch wolris in opmerking to meitsjen. Ek de tekstkrektens liet noch wolris hwat to winskjen oer; soks moat dochs eins yn ’t foarste plak ynoarder wêze. Lykwols it greatste part kaem bést foar it Ijocht. Der wiene guon by, dér koe men fan fornimme, dat hja har foardracht net allinne seine, mar ek bi- libben, Har ütspraek en foardracht wie ynoarder en har mimyk wie bihearske en sleat natuerlik oan by de tekst. Tusken de foardrachten troch songen de solisten en it bernekoarke Fryske lieten en ek it meiinoar sjongen waerd net forgetten. Oan ’e ein fan ’e middei koe de hear Koelstra üt namme fan de jury de folgjende ütslach bikend meitsje: Groep II (Groep I hie de foarige Sneon oan bar west)le priis Janny Vlas, 56 p., medaille foar it heechste tal punten; 2e priis Sus Klasema, 55 p.; 3e priis Mike v .d. Molen, 52 p.; 4e priis Tineke de Vries, 51% p.; 5e priis Doety Dgkstra, 51 p.; 6e priis Janny de Vries, 50% p. Groep III: le priis Atse Keulen, 54% p.; 2e priis Maeike Bosgraaf, 54 p.; 3e priis Wytske Veninga, 53 p.; 4e prüs Dity Zijlstra, 53 p.; 5e priis Gerrlt Lo dewyk, 52 p.; 6e priis Pytsje Jorwerda, 51% p. Groep IV: le priis Tine Veninga, 55 p.; 2e priis Akke Algera, 54% p.; Se priis Jel Feddema, 54 p.; 4e priis Roe lof Falkena, 53% p.; 5e priis Durkje v. d. Meer, 52% p.; 6e priis Steffen Elger- sma, 52 p. 16952 100.000; 9840, 9968, 13659, 17349, 19137 ƒ5000; 14613, 18397, 19222 ƒ2000; 6493 1500; 1691, 2632, 2915, 3952, 4143, 6280, 6947, 7166, 7855, 8199, 8261, 8897, 9236, 9364, 9659, 9991, 10933, 11380, 11996, 13502, 13706, 14091, 16123, 16178, 17063, 17216, 17296, 20459, 20713, 21170 ƒ1000; 14230, 19762, 21565 ƒ200. MALENKOW ii WTf' 'üe\' k

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1