BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST oir I Steravond N.C.R.V. UIT HET VERLEDEN Vrijdag 20 Maart 1953 108e Jaargang No. 22 Wat wil Malenkow Paasvee-tentoonstelling ft Kerknieuws 1 Zes koeien door kortsluiting gedood Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBI AD Ds. van Niel naar Nunspeet Het af treden van de heer Brinksma - Alle voor stellen van B. en W. aangenomen - De Volkstuin tjes - Pier de Boer- Stichting kan gaan bouwen Tragisch ongeval te Itens Hengstenmonstering L A SNEEKER NIEUWSBLAD Firm» Redacteur: L KIEZEBRINK O c- w Uit onze raaizaal 48 Zie vervolg pag. 2. Ds. H. van Niel, predikant bij de Ned Herv. Gemeente alhier, heeft de toezeg ging van beroep naar Nunspeet aange nomen. Het aftreden van de heer Brinksma. Geref. Kerken. Beroepen te Castrlcim B. Suurmonf te Onnenhuizen. Redactie-adres KLE1NZAND 7 - Telef 2872 Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) een roe- mee gen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Schaper zegt dat reeds in 1948 een commissie uit de Stichting v. d. Arbeid gunstig oordeelde over een verlenging van de vacantie voor jeug dige arbeiders, ook in de vakverbonden wordt daarvoor gepleit en in verschil lende grote bedrijven hebben 16- en 17-, ja zelfs 20-jarigen 3 weken vacantie. Misschien zijn er ook gemeenten, welke in deze al iets gedaan hebben. Spr. zou het van harte toejuichen als ook hier iets geschiedde. De V o o r z. kent geen gemeenten die in dezen zo iets deden, in ieder geval geen gemeenten, die als wij deelnemen aan het Centraal Orgaan Arbeidsvoorwaarden. Practisch zou in williging van het verzoek hier geen be tekenis hebben omdat de gemeente der gelijke jeugdige personen niet in dienst heeft doch afgezien daarvan achten B. en W. geen reden aanwezig een derge lijke regeling in het leven te roepen. De heer Terpstra gelooft dat als de zaak urgent was de samenwerkende vakverbonden ze wel te berde zouden hebben gebracht, die zijn behoorlijk ijve rig. Inderdaad hebben in enkele bedre ven 16-jarlgen een aparte regeling, maar 20-jarigen vallen er niet onder, en hier hebben we dergelijke jeugdige per sonen niet in dienst. Z. h. s. wordt het stuk alsnu voor kennisgeving aangeno men. Vergadering van de raad der ge meente Sneek op Woensdag 18 Maart, des avonds 7.15 uur. Voorzitter: burge meester L. Rasterhoff, secretaris de heer K. Koster; aanwezig 15 le den, afwezig de heer de Boer (m. k.j, 1 vacature (Brinksma). De V o o r z. wenst de h.h. Lindeman en Terpstra namens de raad geluk mei hun herstel, waarna de notulen van de vergadering van 4 Febiuari on verander worden vastgesteld. Enige verslagen worden voor kennis geving aangenomen. De Paasvee-tentoonstelling, waarmee Sneek verleden jaar direct zo succesv<> debuteerde, zal nu a.s. Dinsdag, weder or- op de Veemarkt, worden gehouden Van de commissie vernamen wjj, dat de aangifte weer vrijwel dezelfde is als de vorige keer. Verwacht mag echter worden dat de kwaliteit nog beter zal zijn. Voor de slagers biedt deze tentoon stelling dus weer een uitgezóchte gele genheid een prima beestje voor de ko mende Paasdagen aan te kopen. Een karakteristiek beeld van de voormalige pont over de Wester- brugsloot te Uitwellingerga. De boerinne is maar even uit de sjees ge stapt. „Men kin it noait witte" zal ze wel gedacht hebben. Benoeming. Tot onderwijzer aan de Bolwerkschool (vacature G. Brouwer) wordt met 14 st. benoemd de heer B. Brouwer, onder wijzer te Rotterdam, nr. 2 van de aan beveling; de heer A. J. Sanders, onder wijzer te Gendringen, had 1 st. voor het voetlicht. De dirigent geeft een solo met begeleiding, waarna het gehele orkest zich laat horen. Het zijn een paar prachtige nummers, waarnaar met gro te belangstelling geluisterd wordt en waarop een hartelijk applaus volgt. De heer G. Hoek is de afgelopen zomer naar de bergen geweest en heeft daar met de nieuwste vindingen schitterende kleuren-projecties voor de school-radio gemaakt. Zo voorgelicht kunnen de kin deren op aangename en leerrijke wijze hun aardrijkskundige kennis vermeerde ren. De heer Langen! geeft vermake lijke manipuleerkunst te zien, waarbij verbluffende staaltjes waren. Als hef vocaal ensemble nog een op verschillen de wijzen gezongen „Slaap kindje slaap" heeft gezongen, Nadora Bela met zijn orkest, nu in Hongaarse kleding ge stoken, met m. iewerking van de heer Kees Deenik, Hongaarse muziea ten gehore heeft gebracht, is het einde van deze gezelllige en leerzame avond geko Dinsdagmiddag had te Itens een zeer tragisch ongeval plaats. Mevrouw IJ. Faber uit de Parkbuurt te Sneek was met 2 zoontjes op verjaarsvisite Omdat het mooi weer was, speelden de kinde ren ouiten. Eén der beide knapen, de twee en een half-jarige Oouwe, stak plotseling de rijweg over, juist op het moment dat n trailer met a ’hangwa- gen passeerde. Het knaap.e werd dooi de auto overreden en liep zodanige ver wondlngen op, dat het vrijwel onmiddel- (jk overleed. De landbouwer Keursten te Swolgen werd opgeschrikt door het h'vig loeien der zestien op stal staande 'roeien. Toen men naar de stal ging kijken, vond men alle dieren op de grond liggen. Zes wa ren er ge'iod. Bij nader onderzoek bleek, dat door kortsluiting in de elee trische leiding alle rekken, waaraan dr koeien waren vastgebonden, ondei stroom stonden. Het uitschakelen va; de hoofdschakelaar bleek niet te helpen Een plaatselijk electriclen heeft alle toevoerdraden buitenshuis door moeten knippen. De -loüe koeien werden onmid- -dellijk naar slachterijen vervoerd. Hel vee was verzekerd. Om nog even in het Middellandse Zee gebied te blijven: de moeilijke voorbesprekingen tussen Egypte en En geland over de Suez-kanaal-zöne zijn te Kaïro begonnen, ook de Amerikaanse ambassadeur was er bij aanwezig, want zowel in de Perzische als Egyptisch: kwestie schijnen Londen en Washington steeds meer één lijn te trekken. Zoals be kend wil Engeland de Kanaalz&ne wc ontruimen mits Egypte zich inpast in de Westerse verdediging. Naguib heeft steeds verkondigd dat dit laatste een kwestie van latere orde was, maar het Westen kan geen luchtledig hier dulden. Uit het gedrag van Naguib ook in de Soedankweztie is op te maken dat hij steeds meer eist, air men hem wat toe geeft. Juist daarom vreest men dat Je thans geopende besprekingen zeer moei lijk zullen zijn en dat Naguib eventueel Egyptes deelneming aan de Westerse defensie niet alleen afhankelijk zal stel len van de ontruiming van de Kanaai- zöne maar ook van andere concessies o.a. ten nadele van Israël. In Japan heeft premier Josjlda het parlement ontbonden en zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden, nndat hij in de Ka mer een nederlaag leed, doordat ruim 20 leden van zijn eigen, de liberale, oa.- tü zich bij de oppositie aansloten. De mogelijkheid is aanwezig dat bij de nieuwe verkiezingen de Kamer een nog al ingrijpende wijziging zal onclerg-vxn, ni. als vele arbeiders, die liberaal té.n den, omdat ze niet communistisch wil den stemmen, nu uit ontevredenheid over Josjida’s anti-stakingswetgevin? dat niet meer zouden doen. Welk, r «vol gen dat eventueel op de regering en de Japanse buitenlandse politiek zou heb ben, dient afgewacht. Voor deze waarschu zing is reden o i dat sommige mogendheden al te gretig op vermeende toenaderingspogingen var. Rusland zouden kunnen inga om van lastige en zware verplichtingen af te komen. Men zegt dat generaal Ridgway wil aftreden, omdat hij de Europese be wapeningsinspanning voltrekt onvol doende acht. Met name wordt Frank-(jk genoemd, waar de regering eigenlijk geen kans ziet het ontwe-verdrag Europese defensie gemeen-‘hap er in het parlement door te krijgen, zelfs r:et eens met de nodige voorbehouden welke ze zelf al maakte. Die voorbehouden zijn voor de West-Duitsers onaanvaard baar en dr Adenauer is klaar om in zijn Bondsdag er het ongewijzigde ontwerp E.D.G. door te halen. H” schijnt zkei van een meerderhe’d van 50 stemmen en als dat zo is zal West-Duitsland ao; deze week het eert'? der zes landen zijn welks parlement zijn goedkeuring aan het verdrag hecht. Straks als Duitse Bondskanselie. naar Washington reist zal men hem daar goedkeurend op de schouder kloppen, in Amerikaanse ogen zal hij de kampioen van de Europese eenheid zijn en de andere partners ten voorbeeld gesteld worden. Alweer zeer tot ongenoegen van Frankrijk, van welt’ land eens het denkbeeld van deze de fensiegemeenschap uitging, welk plan het thans min of meer verloochent zo als ook de idee van de Europese land- bouwgemeenschap, oorspronkelijk ook een Frans plan, waarvoor Minister Mansholt deze week in een internatio nale conferentie zo "terk heeft gepleit Het schijnt echter ook daarmee niet veel te zullen worden, in feite verkeer' de gedachte der Europese integratie op elk gebied in een crisistoestand. Voor een belangrijk deel ligt de oorzaak daar van bij Frankrijk dat gciag noch moed meer schijnt te kunnen opbrengen om werkelijk leiding te geven. Het schijnt tot een bescheiden rol in de internatio nale politiek gedwongen te zijn, een be wijs daarvoor zijn ook de FransTurk se besprekingen welica dezer dagen te Parijs zijn gevoerd en waarbij het de Turken vooral ging om "ranse steun voor een Turkse poging om een belang rijke post te krijgen in het commando voor het Nabije Oosten, dat Amerika en Engeland n* streven. De Fransen hebben De nieuwe Russische premier Malen kow heeft in zjjn rede in de opperste Sovjet, welke de wijzigingen in de rege ring na Stalins dood aangebracht moest bevestigen, verklaard dat er voor alle geschillen, ook die tussen de Ver. Sta ten en Rusland, vredelievende oplossin gen mogelijk zijn. Ofschoon in de rede van Malenkow wel de nadruk werd ge legd op de handhaving van de Russi sche vriendschap met China en de volks republieken, deed de toon van Malen kow, waaraan alle scherpte jegens het Westen onthrak zo aangenaam aan, dat de diplomaten uit de Westelijke landen die bij de plechtigheid aanwezig waren applaudlseerden. Het is niet voor ie eerste keer dat dergelijke vredelieven de uitlatingen van Russische zijde ko men, Stalin heeft ze herhaaldelijk ge bruikt. Maar bijzondere betekenis kre gen ze nu omdat ze voor het eerst door Stalins opvolger werden uitgesproken en men dus zal moeten uitmaken of ze niet meer waarde hebben dan de ge meenplaatsen welke Stalin gebruikte, of dat ze inderdaad bedoeld zijn om een ontspanning in de betrekki"gen tussen Oosten en Westen teweeg te brengen. Daar de ervaringen in het verleden niet gunstig waren is het begrijpelijk da: men voorlopig aan Westelijke zijde vrij koel blijft en graag eerst daden van Rus sische zijde zou willen zien, voor men verder over toenadering wil praten, wat dan wel via een ontmoeting tussen Eisenhower en Malenkow zou moetjn geschieden. Erg gelukkig was de sfeei niet waarin de woorden van Malenkow vielen, want net waren de incidenten met een Amerikaans en Engels militair vliegtuig, die door Russische jagers wa ren neergeschoten, voorgekomen. Ook aan Westelijke zijde schreef men die in cidenten niet toe aan oorlogszucht der Russen, maar meer aan zenuwachtig heid der Russische piloten die na Stalins dood blijkbaar opdracht hadden gekre gen de grenzen van de landen van het Ijzeren Gordijn nog scherper te bewa ken. Maar ze schiepen toch een vrij sombere stemming, mede omdat terwij1 na bet voorgevallene de Engelse vlieg- tuinbestuurders wel opdracht kregen wat verder van de grenzen te blijven de Amerikaanse echter juist werd gelas* deze grenzen scherp te blijven bewaken, zodat een incident zich gemakkeltjk zou kunnen herhalen. De Amerikanen wen sen op geen enkele manier bjj de Rus sen de indruk te wekken dat zy bereid zjjn voor Moskou te wijken. Ingekomen zijn mededelingen van de heer B. Brinksma dat hij ontslag neemt als raadslid en bedankt als gedelegeerde van de gemeente Sneek in het bestuur van de Huishoudschool. De Voorzit ter wil de heer Brinksma toch dank brengen voor hetgeen hij gedurende zijn raadslidmaatschap van bijna 4 jaar in het belang der gemeente heeft gedaan. Met opgewektheid heeft hij zich gewijd aan de taak, welke hem was opgedragen en getracht de gemeentebelangen zovee' mogelijk te behartigen. De positie van Sneek als centrum van watersport ha a zijn speciale belangstelling. Namens de gemeente brengt spr. het afgetredeu raadslid dank. Wethouder van d e t Veen kan zich van harte aansluiten bij de woorden van de Voorzitter en dat ook doen namens de fractie. Wij hebben bij de geschillen welke zich in de fractie voordeden steeds vooropgezet dat de heer Brinksma op zijn wijze de belangen der gemeente trachtte te behartigen. In een der provinciale bladen werd naai aanleiding van het bedanken van de heel Brinksma geschreven over moeilijkheden welke in de p. v. d. a. in Sneek zouden zijn gerezen. Om legende-vor ming te voorkomen is het spr. een be hoefte namens de fractie te verklaren dat er van moeilijkheden niet de minste sprake is. Het bedanken van de heer Brinksma was een zuiver persoonlijke kwestie, waartoe hij meende te moeten overgaan toen de door het bestuur opge stelde groslijst op volkomen democrati sche wijze in een ledenvergadering werd aangenomen. De heer Brinksma ambi eerde de plaats hem op die lijst gegeven niet en dat is de blote aanleiding vooi zijn tussentijds bedanken voor het raads lidmaatschap, zonder de definitieve sa menstelling van de lijst af te wachten welke bij referendum geschiedde.- Het betreft hier dus een zuiver persoonlijke aangelegenheid en het is niet te zien hoe dit zou kunnen leiden tot enigerlei moei lijkheden in de p. v. d. a. Dit diende hier even gezegd. De heer Groeneve’ d wil het hier niet hebben over moeilijk heden, welke al of niet in de partij v. d. arbeid zijn gerezen maar constateren dat we hier de heer Brinksma hebben leren kennen als iemand die zich op zeer ernstige wjjze op zijn taak in de raad voorbereidde en een zeer gedegen studie maakte van de stukken Spr. wil wel namens de a.r. fractie verklaren dat zij de heer Brinksma hier in de raad zal missen. Alsnu worden de ingekomen mededelingen van de heer Brinksma voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Centrale Katho lieke Militaire Tehuizen te Voorburg om een subsidie voor 1953 wordt op voor stel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen, aangezien de zorg voor militaire tehuizen in het bijzonder be hoort tot de taak van het rijk. B. en W. stellen voor het verzoek van de Bond van Ned. Overheidspersoneel te Amsterdam om te besluiten de duur van het vacantieverlof voor de jeugdige ambtenaren en werklieden in dienst van deze gemeente met één week te verlen- Dinsdagmorgen wordt op de Vee markt voor café Sikke-- alhier weer de traditionele jaarlijkse Hengstenmonste- ring gehouden. Beginnende ca. 10 uur, zullen op deze monstering, die georga liseerd wordt door de Paardenfokvereniging Sneek en omstr. voor het Bovenlandse ras, acht van de allerbeste hengsten van het Gro ninger Oldenburger-type worden voor geleid en stuk voor stuk door de heei H. S. Wiarda, voorzitter der Vereniging voor de ~iicmfoon worden besproken. Al deze hengsten zijn eigendom van of zijn gestationneerd bij leden in hei werkgebied van de vereniging. In de in dit nummer geplaatste ad vertentie, worden deze, alsmede de na men van de hengsten, nader genoemd He' 'loei van deze monstering is tok nu weer de paardenhoudsrs en liefheb bers te laten zien over welk materaa' de vereniging beschikt, en eerstgenoem den de gelegenheid te geven een keuze te maken voor een best vaderpaard voor hun merries. Ofschoon men in het Westen sceptisch staat tegenover Russische toenaderings pogingen, begrijpt men, zelfs in de Ver. Staten, det men toch de nieuwe mannen te Moskou een kans moet geven hun woorden waar te maken en wacht men hun initiatief in bepaalde zaken, die tot nog toe ernstige geschilpunten tussen Westen en Oosten vormden af. In de eerste plaats is dat wel Korea. De be sprekingen in de assemblee der Ver Naties zullen eerstdaags als Wysjinsk} weer in Amerika is teruggekeerd, ook over deze kwestie heropend kunnen wor den. Hier ligt eigenlijk wel een toets steen voor de bedoelingen der Russen De toenadering tussen Oost en West kan het best beginnen door een oplos sing van de Koreakwestie, welke al ja renlang min of meer is voorbereid door de wapenstilstandsco"” 'ssie. De tot standkoming van de lang verwachte wa penstilstand wordt alleen nog belet door die éne kwestie der krijgsgevangenen waarin het Westen een zo redelijk stand punt inneemt, dat de Russ^ i zullen moe ten toegeven als er vrede zal komen Het Westen geeft intussen Rusland de gelegenheid voor een initiatief in dezen door een pauze te betrachten. De Ame rikanen hebben voorlopig blijkbaar af gezien van alles wat de verhoudingen kan verscherpen, de overeenkomsten van Jalta en Potsdam welke Eisenhower tijdens de verkiezingen beloofde op te zeggen, zijn niet opgezegd, op het ogen blik hoort men niets van de vcrscher te blokkade van rood China al heeft Engeland overeenkomstig zijn belofte té Washington door Eden gedaan dan ook het vergunningstelsel voor Britse sche pen die op China en Noord-Korea rareu ingevoerd en voorlopig hebben dc Amerikanen ook afgezien van een offen sief in Korea, waarvoor de plannen ge reed schenen te liggen. Zo in 't oog lo pend is de tegenstelling tussen het hui dige handelen van Eisenhower en zijn beloften in de verkiezingsstrijd dat het Amerikaanse publiek er eigenlijk wat verbaasd van is. Maar blijkbaar heeft ook de Amerikaanse regering besloten dat het nieuwe bewind te Moskou tei volle gelegenheid zal worden gegever zijn goede wil te tonen. Overigens ont breekt het natuurlijk in het Westen niet aan waarschuwende stemmen, die be togen dat alles in Moskou bij het oude is gebleven en dat men het Westen met mooie woorden tracht in slaap te sussen om het te doen afzien van de gemeen schappelijke verdedigingsinspanning, zo als deze o.a. in het ontwerp betreffende de Europese defensiegemeenschap ue- lichaamd is. Tot staving van een derge lijk betoog wijst men er dan op dat de vijf mannen, die thans de belangrijkste plaatsen in de Russische regering be zetten, ook vijf leden va- het presidium van het centrale comité der Russische communistische partij zjjn, zodat de in druk gewettigd schijnt, dat de greep van de partij op het regering -pparaat thans steviger is dan ooit en het doe' van die partij is bekend: de wereld revolutie. Toelating nieuw raadslid. Aan de orde is het onderzoek van de geloofsbrief van de heer M. A. Boonstra, het r.’ ■■■’.v benoemde raadslid in de vaca- ture-Brinksma. Nadat de h.h. Groene- veld, Lindeman en Vis deze geloofsbrief hebben onderzocht adviseren zij, bij monde van de heer Vis tot toelating, waartoe z. h. s. wordt besloten. Advertentleprij» 15 ct per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager, Abonnementspriji I 3. - per half jaar. Franco per post I 3.75 per half jaar. Giro 50743 ten name van E. J. Drijfhout. Snaak. nauwelijks meer invloed in dit gebied en menen dat zij missch’ n met Turkse medewerking daarvan iets zouden kun nen herwinnen in concurrentie met Ita lië, dat door de Ver. Staten schijnt te zijn uitverkoren om een bemiddelendt rol tussen de Arabieren en het Westen te spelen. Er is na’jver genoeg daar tus sen de landen aan de Midde :dse Zee men denke ook eens aan het steeds groeiend aanzien van Zuid-Slavië, welk: leider Tito nu te Londen is. Men v-r- wacht eigenlijk geen directe resultaten van deze EngelsZ.-Slavlsche ontmoe ting, doch wel -in geleidelij.. steed.- meer in- en aanpassen van dit Balkan land bij het Westen. Daarnaast zoek’ Engeland, welks positie in de Middel landse Zee ooi: '■eruitging, waar schijnlijk ook een versterking van zijl invloed daar via Joego-Slavië. Intussen schijnt Tito ook een uitnodiging ’ooi een bezoek aan Washington te zullen ontvangen. In het Gebouw v. Chr. Belangen is Woensdagavond deze oorspronkelijk op 9 Februari vastgestelde ontspannings avond, welke toen in verband met de plaats gegrepen ramp was uitgesteld gehouden. De heer W. Nauta opende na gemeenschappelijke zang met gebed en een hartelijk welkom. Er is, zo zeide hij, in het jaar dat voorbijging, heel wal gebeurd. Ons ledental is aanmerkelijk gestegen, wat in verband met de behan deling in de Tweede Kamer van het Ra- diobestel van groot belang is. Wij moe ten met het oog daarop een breed vlak innemen. In verband met de verkondi ging van het evangelie door de radio zijn wij blij, dat wij groeien in ledental. Eer. derde punt waarover wjj ons verheugen is de grote eenheid, welke in onze ver eniging gevonden wordt. En dat niet tegenstaande onze leden op ander ter rein vaak ver uiteen lopen. In 1924 zijn onze pioniers onder veel druk en moeite begonnen, omdat zij zagen dat de radio een taak had voor de christenen. En dai deze een machtig middel is is gebleken bij de jongste stormramp, toen nieuws daarover en hulp daarvoor kon worden uitgezonden door de radio. Doch ook voor zieken en thuiszittenden is zij een grote vertroosting. Wij willen met de boodschap van het evangelie tot heel het volk gaan; wij willen niet een aparte plaats innemen, maar voor heel de natie van betekenis zijn. Daarnaast hebben wij een culturele taak. Wij willen goede uitzendingen verzorgen en niet in zekere vervlakking vervallen. Wij pen de jongeren en de ouderen op te werken om dit doel te bereiken. Wjj mogen niet op de tot nu toe behaalde lauweren rusten, doch moeten met de keur van propagandisten, die wjj geluk kig bezitten, mede de propaganda op voeren. Er is een streven dat de staat voor alles moet zorgen. Wij zijn dank baar dat de vrije krachten in de maat schappij de zaak van de radio hebben aangevat en wjj achten ons gelukkig, dat wjj daaraan mee kunnen doen. In de onrust en verwarring van deze tijd, heb ben wij de taak te getuigen van de kracht van het evangelie. Na deze inleiding komt de bekende radio-conferencier, de heer Johan Bode graven, voor het toneel. Hij zal de ver bindende teksten tussen de verschillende nrs. spreken en vertelt dat hij in de laaste tijd nogal veel met Friezen in aanraking is geweest. Het ligt voor de hand, dat hij zich beijverd heeft Fr'es te leren, waarvan hij blijk geeft en waarom smakelijk gelachen wordt. Dan treedt het vocaal ensemble op, waarin verschillende bekende personen zijn op genomen, welk ensemble een viertal lie deren zingt en daarrv een goede entree maakt. Een Hongaars orkest on der leiding van Nadora Bela komt dan SIEM NIEUWE. LUYSEN 70 JAAR. In verband hiermede werd hij in Carré te Amsterdam zeer hartelijk gehuldigd, o.a. door Henriette Davids die hem een dikke zoen gaf. Aangenomen voorstellen. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming worden aangenomen de voorstel len van B. en W.: tot het wijzigen van de Ambtenaarsverordening, het werk liedenreglement, de arbeidsovereen komstenverordening en het reglement voor het gymnasium; tot het verlenen van een voorschot aan de bijzondere la gere scholen op de gemeentelijke ver goedingen, bedoeld in art. 101 en 101 bis L.O.wet 1920 en in de art. 34 en 36 be sluit b.l.o. 1949, voor het dienstjaar 1953; tot het vaststellen van een ver ordening ter uitvoering van art. 26, le lid der Vleeskeuringswet; tot verdaging van de beslissing over de vaststelling van de herziening van het uitbreidings plan; tot onbewoonbaarverklaring van een achttal woningen; om aan de Staat der Nederlanden voor het oprichten van een uitkijkpost, in gebruik te geven een gedeelte van het dak van het openbaar slachthuis; tot wijziging van de begro tingen van het gas- en waterleidingbe drijf voor 1952; tot wij:'ging van de gemeentebegroting 1953. Gemeenterekening 1951. De secties ter onderzoek van deze door B. en W. aangeboden rekening wor den als volgt getrokken: Ie sectie: de leden Langius, de Boer, v. d. Wal, Terp- stra, vac. Brinksma, Schaper, Disse en Groeneveld; 2e sectie: de leden Kuipers Arema, Vis, Boomsma, Lindeman, Fijlstra, de Vries, Blok.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1