Tekenen van ontspanning Goede dag voor Heerenveen in afd. B Raadsvergadering IJlst Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Tirol Met de Avro naar 1 Dinsdag 31 Maart 1953 108e Jaargang No. 25 RedacteurL. KIEZEBRINK 13 uur vrijaf De heer M. A. Wisselink naar Leeuwarden Benoemd Ernstige val Chr. Besturenbond Sneek-W ymbritseradeel Uitvoeringen Thusnelda-Greate Pier -Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Treinen zullen niet stoppen te Ijlst Op 30 April na Beste prestaties van Frisia en Sneek De militaire luchtvaart koninklijk Geslaagd SNEEKER NIEUWSBLAD V n het L.O.F. Rondvraag. Zie verder pag. 2. De Luchtmacht, thans Koninklijke Luchtmacht. Rood China wil opnieuw praten. Uittocht uit de gevan genissen. straffen van minder dan vijf jaar wor den kwijtgescholden. Vandaag zouden allen, die van deze nieuwe maatregel profiteren, de vrijheid herkrijgen. Ongeacht de lengte van hun straf worden bovendien in vrijheid gesteld: zij, die wegens corruptie, economische vergrijpen of zekere militaire delicten, werden veroordeeld, zwangere vrouwen, mannen boven 55 en vrouwen boven 50 jaar, ongeneeslijk zieken en delinquen ten onder 13 jaar. Politieke gevangenen krijgen geen gratie. Buitenlandse diplomaten beschouwen deze amnestiewet als de belangrijkste gebeurtenis op binnenlands gebied, se dert Malenkof drie weken geleden het bewind aanvaardde. De laatste amnes tie is acht jaar geleden geweest en daar bij werden .«’echts straffen van drie jaar geannuleerd. Dit is de kranige W.Z.S.-ploeg, die door een 32 overwinning op Bak huizen kampioen van de 4e klas A werd. Staande van links naar rechts elftalleider Joh. Hoekstra, Piet Verkoeyen, Theo Altenburg, Ad. Goesten, Jan Poiesz, Gerard Altenburg, Karei Altenburg en seer. res. Ids Silvius. Op de voorgrond v. L n. rj Bennie Poiesz, Joh. de Ree, Otto Faber, Joost Altenburg en Klaas Poiesz, aanv, Ac Voorschotten by zonder onderwijs. kostenbedrag van de openbare is bepaald op ƒ34 per leerling. Bij de rondvraag werd gesproken over een zware tank die gevestigd is op het terrein van de heer W. Sijperda. Vooral de heren Frankena en Wiebenga meenden dat de plaats waar deze is aan gebracht, ongelukkig is gekozen. De Bij Koninklijk Besluit van 16 Maart 1953 no. 22, is de heer M. A. Wisselink, hoofdinspecteur-titulair van ’s Rijks be lastingen te Sneek, benoemd tot hoofd inspecteur en als zodanig benoemd tot hoofd van de inspectie der Registratie en Successie te Leeuwarden. Tot leerling ambtenares aan het kan toor van de gemeente-ontvanger te de zer stede is benoemd mej. E. Zijlstra alhier de 30e April tot een werkelijk nationale feestdag te maken. De voorbereidingen voor het dempen van de Singel en de daarbij behorende werkzaamheden zijn al in volle gang. In de Kleine Palen is de nieuwe riolering al aangebracht en thans is een bagger molen bezig het slik uit de gracht te verwijderen. Hierdoor wordt een vaste bodemlaag verkregen, waarop straks het zand voor de demping kan worden geplempt. De afstekkingen langs de Advertantleprlji 15 et per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementspriji f 3. - per half jaar. Franco per post f 3.75 per half |aar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Sneek. 16 18 17 16 17 18 16 17 16 18 18 17 16 16 11 9 8 7 7 8 4 6 5 6 5 4 4 3 3 5 4 4 5 8 3 7 6 9 8 8 8 31—14 36—25 25—19 34—29 30—29 45—34 17— 16 29—23 19—23 25—25 21—30 18— 37 13—27 13—25 24 22 21 19 19 1.8 17 16 15 15 15 13 12 10 RCH Ajax VSV Heracles Ensch. Boys DOS Wageningen GVAV NEC Volewijckers EDO Zwolse Boys Sneek Frisia Vooral in de eerste helft toen Heeren veen met de sterke wind in de rug speel de, hadden de mannen van Abe een groot veldoverwicht. Ondanks de wind zag men twee technisch spelende ploegen aan het werk, die de bal laag hielden waardoor de wind geen invloed had op het leer. Voor rust namen Blauw en Abe Lenstra een doelpunt voor hun rekening. In de tweede helft was Haar lem sterker en Jacob schoot hard in maar doelman Nijenhuis redde subliem. Hij kon het leer echter niet vasthouden, waardoor van Osch in de 22e min. raak Straaljagers boven de vlag met Kroon in de lucht boven het vliegveld Soesterberg. Opname tijdens de wapenschouw voor de autoriteiten. Opnieuw is de Westelijke wereld versterkt in haar hoop, dat er in de koude oorlog werkelijk een ontmanning zal intreden. De reacties op de boodschap van rood China, dat het bereid is om in Korea zieke en gewande krijgsgevange nen uit te wisselen variëren van enthousiasme tot voorzichtig optimisme. Na de reeks van tegemoetkomende gebaren van communistische zijde sedert de dood van Stalin bleef men in het Westen geneigd om te zeggen, dat woorden goedkoop waren, maar te Washington, Londen en Parijs vraagt men zich thans af: Zou het de Russen met hun vredelievendheid werkelijk ernst zijn? Aan leiding tot deze vraag waren de volgende berichten: fonds tot en met 1957 en tot verhoging van c 5000 linge. wallen zijn ook al geplaatst zoals men op deze foto ziet. Baggerpramen varen af en aan om de blabber te vervoeren. Het aardige ophaalbrugje staat omhoog, waardoor het altijd vrjj drukke voetgan gersverkeer hierover moest worden stopgezet. En de oude geveltjes kijken zwijgend toe 2 4 5 5 5 2 9 4 5 3 5 5 4 4 9 Met het bezoek was het maar minne tjes, Vrijdagavond in Amicitia, waar we met de Avro naar Tirol zouden gaan Hele groepen Avro-supporters, die voor heen een zaal ook hier tot berstens toe vulden als er een radio-ensemble van deze omroepvereniging kwam, schitter den nu door afwezigheid. Misschien is dit gedeeltelijk te wijten aan de uit- gaansmoeheid, welke zich elk jaar open vaart aan het eind van het seizoen, maar we kunnen toch ook niet verhelen dat gedeeltelijk de oorzaak bij de Avro zelf ligt. Daar was een vrij slechte her- Naar wordt gemeld is in de vergade ring van het bestuur van de Stichting van de Arbeid overeenstemming bereikt met betrekking tot de viering van Ko ninginnedag. Aan het College van rijks- bemiddelaars zal worden verzocht een vergunning te geven om op 30 April a.s. van 13 uur af vrijaf te geven. Van de zijde van de werkgeversorga nisaties is de toezegging gedaan er bij hun leden krachtig op aan te dringen van deze vergunning gebruik te maken, wat echter niet uitsluit dat ten aanzien van continubedrijven enz. toch afzonder lijke regelingen zullen moeten worden getroffen. Het streven is er op gericht Zaterdagmiddag vond in het Geb. Chr. Bel. een kadervergadering plaats, waarin de heer A. Borst lap lid van het bestuur van het C.N.V,. sprak over „Grote problemen van deze tijd” De heer L. Wietsma heette allen hartelijk wel- korr en complimenteerde de heer Borst lap met zijn benoeming tot adjunct- secretaris-generaal van het Intern. Chr. Vakverbond. Deze dankte daarop voor de goede wensen en sprak daarna over een viertal punten, nl. 1. Het huur- vraagstuk; 2. De werkloosheid en werk gelegenheid; 3. De morele werklozen zorg en 4. Het sociaal-paedagogische werk. Over deze inleiding werden tal van vragen gesteld, welke spr. uitvoerig beantwoordde. De voorzitter dankte de spreker. Niet alle vragers zullen tevre den gesteld zijn, doch dat lag aan de onderwerpen en niet aan de spreker. Met dankgebed sloot de heer Borstlap da bijeenkomst. Voorzitter antwoordde dat die plaats juist zeer gunstig is, aan weg en water. De tank is daar geplaatst als re- servebewaarplaats voor olie ten behoeve van grasdrogerijen en men was van oor deel dat IJlst als centraal punt, hiervoor het geschiktst gelegen was. De tank zal alleen worden gebruikt als de aan voer van olie stagneert. Het zou zeker niet in het belang van IJlst geweest zijn, deze zaak onnodige bezwaren in de weg te leggen. De heer W a 1 i n g a achtte het zeer wenselijk nu het zuideinde var de Galamagracht zal worden bestraat, dit dan tevens iets te verbreden, ten behoeve van het verkeer. De voorzit ter wees op de bezwaren aan het ver breden verbonden, doch zegde toe met de architect hierover te zullen spreken. Daarna sluiting der openbare verga dering. MOSKOU (Reuter). Uit een gevan genis te Mo-kou zijn de eerste gevange nen losgelaten, die vallen onder de nieu we amnestiewet, waarbij gevangenis- TOKIO (Reuter). Zaterdag heeft Rood China via radio-Peking doen we ten, dat het accoord gaat met een uit wisseling van zieke en gewonde krijgs gevangenen in Korea en dat het tevens de wapenstilstandsonderhandelingen gaarne zal hervatten. Op 22 Februari had generaal Mark Clark, opperbevel hebber van de geallieerde troepen in Korea, aan Rood China en Noord-Korea voorgesteld om na een onpartijdig on derzoek zieke en gewonde krijgsgevan genen uit de wisselen, zoals de conven tie van Genève dat bepaalt. De tegenstander is daar thans niet alleen mee accoord gegaan, maar wil die uitwisseling ook zien als het begin van een algehele regeling van de krijgs gevangenenkwestie. Op 8 October zijn de onderhandelingen daarover afgebro ken, daar de Verenigde Naties nu een maal niet accoord konden gaan met een gedwongen repatriëring van krijgsge vangenen, die niet onder hun communis tische regeringen willen terugkeren, en de tegenpartij daar juist onvoorwaarde lijk aan vasthield. Het geallieerde commando heeft reeds alles in gereedheid om verbindingsoffi cieren te Panmoendjon bjjeen te doen komen voor onderhandelingen over de uitwisseling. - POPPINGAWIER, 27 Maart. De vrouw van de veehouder de heer D. Reit sma alhier viel van de trap, brak een pols en liep een lichte hersenschudding met een hoofdwonde op. De pols werd gezet in het St. Antonius Ziekenhuis te Sneek, waarna het slachtoffer weer naar huis kon worden vervoerd. Verschijnt: DINSDAGS m VRIJDAGS- Administratie: Comb. Drijfhout-fGezebrink Co- Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) innering aan het optreden van verleden jaar toen de prestaties van een Avro- ensemble beneden het peil lagen van wat we van haar gewend waren en daarbij kwam dat aanvankelijk was aangekon- digd dat ook hier ter stede voor de Avro Willy Walden en Piet Muyselaar in de revue Jubeltonen zouden verschijnen; dat optreden ging in verband met de ramp over, nu kwam er een ander en semble, dat is bljjkbaar een teleurstel ling geweest voor de Avro-aanhang, die ambassadeurs had verwacht maar ge zanten kreeg. Waarmee niet gezegd is dat die gez-.r.i.er het niet goed hebber, gedaan, integendeel, zy hebben in hun genre een alleszins op peil staande voor stelling gegeven, ondanks het ontmoe digende bezoek met veel elan over het voetlicht gebracht. Men kon ook niet anders verwachten van Frans du Mee, die een onderhoudend conferencier is, ook een liedje vlot kan brengen en im mer een goed figuur maakt in een aar dige sketch, als het hier gebrachte „Tante Francientje”, waarin ook Fred Wiegman en Ellen Castell door goed spel zorgden dat ze insloeg. Die Ellen Castell wist ook van haar liedje „De voetbalheld” een schlagertje te maken, de Wama’s, hier in Sneek eigenlijk kind aan huis, vonden ook ditmaal voor hun kolder een dankbaar publiek. Fred Wiegman gaf ook nog een g—nig num mer weg als meester telepaath. En last maar zeker niet least waren daar Dolf Driessen en Corry Vroons met werke lijk uitstekende zang. Dat was dan het bonte programma van voor de pauze, waarvan de bezoekers kennelijk al met smaak hadden genoten, maar na de pauze kwam voor hen het neusje van le zalm in de grote Tiroler show met de Tiroler Holzhacker Bub’n, waarin ook alle medewerkenden van voor de pauze op nieuw optraden en waarin we opnieuw de excellente zang van Driessen en Corry Vroons, naast die van Hans Wil- jon (jodelzang) mochten bewonderen, du Mée en Wiegman kruidden met de Wama’s het gebodene met wat grapjes, Ellen Castell en Nico Rij gaven een Schuhplatterldans en er was een uitste kend duo van 2 trompetten. En naast dat alles dan nog de waarlijk buitenge woon goede prestatie van het Tiroler Holzhacker orkest onder leiding van Gerard Lebon, zij en alle medewerken den brachten het publiek tenslotte bijna in vervoering met een pittige uitvoering van een brok uit „lm Weissen Rössl". Het bij een dergelijk optreden van om- roepensembles gebruikelijk propaganda- woord bleef uit, van Avro-propaganda merkte men, behalve dan zover die in de succesvolle opvoeri.ij zelve lag, niets of het moest zijn in de aanbieding van een drietal Avro-lepeltjes aan evenveel Sneker dames, die haar talenten als di ligente van het Tiroler orkest hadden mogen botvieren. Morgen en overmorgen zullen in „Amicitia” de interessante demonstra ties van lichaamsoefeningen door Thus- neldaGreate Pier weer plaats vinden. Het aantal medewerkenden is zo groot dat een splitsing over twee avonden no dig is. ThusneldaGreate Pier weet zich, niettegenstaande haar ouderdom uitstekend aan de nieuwe vormen van lichaamsoefeningen aan te passen. Het zeer aantrekkelijke programma bevat 21 nummers naast het openings- en slot nummer. Aan de voorbereiding van het grote Pinksterfeest in Leeuwarden is de nodige aandacht besteed. Als nieuwe vorm krijgen wij ook oefeningen op de lange mat. Dit is het zgn. nieuwe toe stel. Verder zullen dansjes en kastsprin- gen met bal- en klapoefeningen elkaar afwisselen. Enige dan-fantasieën op muziek van Popy besluiten ’t program ma. De bezoekers van het vorig jaar zullen zeker niet ontbreken en weer evenals de nieuwe bezoekers na afloop voldaan naar huis gaan. Wij verwijzen gaarne naar de advertentie in het vo rig nummer van deze courant. Ingekomen was een verzoek van de Nederl. Militaire Bond „Pro Rege” te Utrecht, die de oprichting en exploitatie verzorgt van 44 Christelijke Militaire Tehuizen in Nederland om subsidie van 2 cent per inwoner in totaal 30. Van de Centrale van Katholieke Militaire Te huizen te Voorburg was eveneens een verzoek om subsidie ontvangen. Aange zien vele dienstplichtigen uit deze ge meente van de inrichtingen van de eer ste verzoeker gebruik maken stelden B. en W. voor een bedrag van 30 te ver lenen voor het eerst over 1953 en het tweede verzoek af te wijzen omdat slechts een enkele maal jongens van ka tholieken huize uit deze gemeente in militaire dienst zijn. Nadat op verzoek van de heer Groenveld tot afzon derlijke behandeling van beide verzoe ken was besloten, merkte deze spreker op, dat het niet op de weg van de ge meente lag, deze Tehuizen te subsidi ëren. Het rijk roept de jongens in mili taire dienst en behoort hier voor te zor gen. De gemeente behoort het tekort niet aan te vullen. Daarom zal spr. te gen het voorstel stemmen. Mocht het eerste echter worden aangenomen, dan zou hij willen voorstellen ook het tweede verzoek in te willHgen. De heer W a- linga ondersteunde het voorstel van de heer Groenveld. De Voorzitter merkte op dat B. en W. het uit 't c jg- punt van gemeentebelang hadden bezien en daarom met dit voorstel waren geko men. De heer Frankena staat geheel achter het voorstel van B. en W. Wan neer we iets voor onze jongens kunnen doen, moeten we het niet nalaten. De heer Wiebenga is ook van mening, dat het Rijk hiervoor moest zorgen, Maar helaas is dit niet zo. Men is op particuliere liefdadigheid aangewezen. In deze dure tijd heeft men echter een zware dobber. Daarom moet de ge meente meehelpen. Het L.O.F. wordt ge subsidieerd met 180 en dan is dit ten minste even nodig. De he' N a u t a is het geheel met het voorstel van B. en W. eens Het is een groot belang voor de jongens. Alle richtingen maken ge bruik van de militaire Tehuizen. En met de subsidie aan Pro Rege kunnen we toe. In gemeenten met meerdere jon gens van R.K. richting kan me.) aan het andere verzoek voldoen. De heer Groenveld stemde toe dat het be lang der Tehuizen groot is, maar een andere kwestie is of de gemeenten hier voor mede moeten zorgen. De subsidie aan het L.O.F. is geheel iets anders. Dat is een culturele instelling en dat maakt groot verschil. Wethouder d e Jong zei, dat de geest ”jke verzorging niet door het Ryk plaats vindt. Hiervoor zorgen particulieren en de Kerken. Daar dit tegenwoordig hoge bedragen vordert zijn de bijdragen van de genoemden niet voldoende. En nu het Rijk voorgaat met een bijdrage te geven voor de bouw van enige nieuwe Tehuizen is het wenselijk, dat de gemeenten volgen. Dit staat veel hoger dan de subsidie n het L.O.F. Hier is het volksbelang bij betrokken. Na nog een opmerking van de heer Frankena, dat de vergelijking van subsidiëring aan het L.O.F. met de mili taire Tehuizen niet opgaat, werd het voorstel van B. en W. een subsidie van 30 toe te kennen aan Pro Rege aange nomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de h.h. Groenveld en Walinga. Het ver-' zoek van de Katholieke Centrale af te wijzen werd eveneens aangenomen met dezelfde stemmenverhouding. Verkoop grond. Besloten werd aan de heer H. v. d. Zee, wonende Galamagracht 93, een per ceel grond te verkopen aan de Stads laan, groot ongeveer 300 M2 tegen de 1 prijs van 75 cent per m2. De aanvrager is voornemens op dit terrein een huis te bouwen. De gemeentebegroting 1952 werd ge- wijzigd met als voornaamste punt c n post aan te brengen voor enkele bijdra gen aan particulieren voor de verbete ring van hun woning. Heerenveen heeft in het Friese Haagje een ernstige concurrent laten struikelen door beter van de kansen gebruik te maken dan de Haarlemmers. tegen de muur in de verdediging. Felle attaques van de Leeuwarders hadden echter geen succes. Ajax nam de wed strijd verder in handen maar zag geen kans de hechte Frisia-stelling te nemen. Er kwam zelfs een doelpunt van Koop man voor Frisia, maar terecht annuleer de de scheidsrechter dit wegens buiten spel. Gezien het moedige verdedigen der Frisianen was de overwinning dan ook verdiend. Dat VSV het tegen DOS zou klaren lag voor de hand, maar dat het de Vel- senaren weinig inspanning zou kosten was nu niet direct opgelegd pandoer. De rood-witten zagen kans in de eerste helft tegen wind in een 20 voorsprong te nemen door hun midvoor Bouwens. Deze score had veel hoger kunnen zijn als men de bal maar laag bij de grond gehouden had. Nu werd veelal door de lucht gespeeld, waardoor de langer© DOS-spelers steeds weer op het kritieke moment konden ingrijpen. Na de her vatting was het de Utrechter Tem ming, die een toegewezen strafschop op keurige wijze benutte. Dit liet VSV niet op zich zitten en het was Bouwens die de hattrick verrichtte door de stand op 31 te brengen. RHC had meer moeite met Zwolsche Boys dan men bij het lezen van de uit slag zou vermoeden. De Boys die nog lang niet veilig waren, hebben zich tot het uiterste verdedigd, maar zij troffen de RCH-goalie Wille in eten uitstekende vorm en hoe Philipini en Dijkslag ook zwoegden of schoten, steeds weer kon de RCH-defensie op tijd ingrijpen. Uit eindelijk was het RCH dat iets meer adem had dan de Zwollenaren en de strijd in zijn voordeel besliste. Toch was de uitslag 20 geflatteerd. Hofstra was voor Sneek de held van de dag, want in de tweede helft was hij het die tweemaal de uitstekende doel man Van der Berg kon passeren. Eerst in de 40e minuut van de tweede helft was het Roodselaar die via een merk waardig doelpunt de eer voor EDO kon redden. Het was een harde, ja soms wel eens een te harde wedstrijd, maar ja dat is te verwachten van degradatie-candi- daten. Een slechte wedstrijd die verdiend door Sneek werd gewonnen. Het school Aan de vereniging voor Christelijk on derwijs met 87 leerlingen zal derhalve een voorschot verleend worden van 87 X ƒ34 ƒ2958; aan de Geref. school met 49 leerlingen 49 X 34 f 1666. Subsidie militaire tehuizen. In aanwezigheid van militaire en bur gerlijke autoriteiten is Vrijdagmorgen op Soesterberg onder de vlaggemast en op het middaguur bij alle onderdelen van de militaire luchtvaart en voorts op alle plaatsen ter wereld waar Nederlandse luchtmachtmilitairen zijn, een dagorder van de Chef Luchtmacht luitenant-gene- raal vlieger I. A. Aler bekend gemaakt, waarin mededeling wordt gedaan van twee Koninklijke besluiten van 11 Maart, waarbij H. M. de Koningin het wapen der militaire luchtvaart tot een zelfstandig onderdeel van de Strijdkrach ten verklaart en daaraan het praedicaat „Koninklijk” verleent en in aansluiting daarop luitenant-generaal vlieger Z.K.H. de Prins der Nederlanden is benoemd tot inspecteur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht. Aan de chr. landbouwhuishoudschool te Bolsward slaagde voor het diplom.' hulp in de huishouding A. v. Wieren t: Nijhuizum, voor de aantekening ver volgcursus (klas Hl) Sj. Nieuwland Nij land. Voor het diploma 2-jarige pri maire opleiding: M. Attema, T. Attema H. Bergstra en Sj. Hoekstra, Abbega A. v. d. By, Nijland; G. Tjaarda en S de Vries, Sneek; R. de Jong en A. Veld huis, Tirns, Ajax is door de nederlaag in Leeuwarden tegen het oude Frisia volkomen kansloos geworden voor de titel in afdeling A. Frisia werd door deze over winning gesterkt voor de strijd tegen het degradatle-spook. Sneek haalde een stout stuitje uit om in Haarlem het toch heus niet zwakke EDO met 21 te kloppen. Doordat Zwolse Boys van RCH verloor met 20 komen de Zwollenaren weer gevaarlijk dicht in de gevaarlijke zone. Dat VSV uitelndelijk op eigen ter rein van DOS zou winnen, lag in de lijn der verwachtingen, vooral daar de Utrechtenaren de laatste weken hopeloos uit vorm zijn. Mooi spel was er in Leeuwarden maar zelden te genieten, alleen het Amster damse Ajax gaf zo nu en dan knap tech nisch spel ten beste. Maar door einde loze combinaties kon de stug en solied werkende Frisia-defensie steeds weer op tijd ingrijpen. Ondanks het windvoordeel in de eerste helft moest het nog tot even voor de rust duren voor het eerste en enige Frisia-doelpunt werd geboren. Het was een prachtig doelpunt waarin Take- ma een groot aandeel had. Hij schoof de bal door de Ajax-defensie naar Koop man, die alleen voor doelman Visser ver scheen en deze heel rustig en kundig om speelde, 10. Na de hervatting was het Ajax dat de wind in de rug had, maar zij moest eerst nog 10 minuten met de rug IJLST, 26 Maart Hedenavond kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. Voorzitter mr J. Op- pedijk, burgemeester; secretaris de heer J. P. Goelema. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Spoorwegen dat na ern stig onderzoek is gebleken, dat het niet verantwoord zou zijn het treinverkeer in IJlst te doen stoppen. Door de heer E. Wouda, hoofd der openbare lagere school is bij schrijven van 12 Maart verzocht hem eervol ontslag te wilier’ verlenen naar aanleiding van een ver klaring van de Pensioenraad, dia op grond van het door geneeskundigen uit gebracht rapport omtrent de gezond heidstoestand van de heer E. Wouda heeft verklaard, dat hij uit hoofde van ziekten of gebreken voor de verdere waarneming van zijn betrekking onge schikt is. Besloten met ingang van 1 Mei de heer Wouda het door hem ge vraagde ontslag te verlenen. De ont- ruimingstermyn van de woning Uilen burg 29, bewoond door mej. P. Nauta werd wederom met één jaar verlengd. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer Groenveld, of ook een voorstel van B. en W. kan worden verwacht tot het onbewoonbaar verklaren van verschil lende woningen. Spreker noemde er enige. De Voorzitter antwoordde, dat niet alles onbewoonbaar kan worden verklaa.d. Me’ steegwoningen staat dat anders. Enkele zijn er nog wel en dat zal binnenkort wel komen. De gemeenterekening 1951 werd, na het gebruikelijk onderzoek, voorlopig vastgesteld, de gewone dienst met een batig saldo van f de kapitaal- dienst met een nadelig saldo van 77542.36; de rekening van het fonds algemene belangen en de rekening van het burgerlijk armbestuur werden eveneens vastgesteld. Besloten werd tot verlenging van de garantie-regeling voor het Borgstellings- de waarborgsom van 3000 tot voor de Fraude Risico Onder-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1