BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST - 'i wW Sneker Ambachtsschool boekte weer goede resultaten M- F5- T.G.P. Zeer geslaagde uitvoeringen van Nieuw „Service-station” aan Rijksweg 43 108e Jaargang No. 26 Vrijdag 3 April 1953 Brandstof fenprijzen Derde tweeling in één gezin Belangrijke bijeenkomst voor Suikerzieken Ernst Brenninkmeijer overleden Ds. Lekkerkerker naar Valkenburg 208 einddiploma’s uitgereikt Vrijwel alle geslaagden direct aan de slag De Wynia’s en Wynja’s komen samen te Sneek Geslaagd Redactic-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBI AD - L'. Haviuga overleden Gemeenteraadsverkiezingen Totaal aantal slachtoffers: 1783 Bondsvergadering Ned. Roode Kruis dit jaar in Sneek Ook Rood China wordt tegemoetkomend RedacteurL. KIEZEBRINK 7 I Friesland ThusneldaGreate Pier vierde haar 67ste verjaardag 1 April 1886 is de vereniging Thusnelda immers opgericht met een tweetal zeer geslaagde uit voeringen. Allen die Dinsdag- of Woens dagavond in Amicitia waren, zullen dat beamen. De uitvoeringen stonden onder leiding van hoofdleider J. C. Kan, maar het openingswoord werd Dinsdag ge sproken door de heer Kan Sr., die voor het front van de opgestelde gymnasten allen welkom heette en opnieuv. mocht gewagen van de bloei van T.G.P., dat op het laatste bondsfeest te Den Haag Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het candidaatsexamen Eco nomie onze vroegere stadgenoot de heer Henk Faber, Ds. D. Lekkerkerker, Ned. Herv. pre dikant te Scharnegoutum heeft het be roep naar Valkenburg (Z.Holland) aan genomen. Op Zaterdag 11 April om 3 uur wordt in „De Groene Weide” te Leeuwarden een belangrijke bijeenkomst voor suiker zieken gehouden, waarin gesproken zal worden over de resultaten van het In ternationale Diabetes Congres van 1952 in Den Haag. De bijeer omst, waaraan ook een muziekgroep medewerking ver leent, is toegankelijk voor alle suiker zieken in Friesland. In het gezin L. SweronMeulenberg te Weert is een tweeling geboren. Dit is geen bijzonder feit, doch wordt dit wel als men bedenkt, dat het de derde twee ling in successie is. Zes jaar geleden kwamen er twee meisjes, vier jaar ge leden twee jongens en thans weer twee meisjes, Ria en Tiny, die hét zeer goed maken. SNEEKER NIEUWSBLAD Te Leeuwarden is, 60 jaar oud, over leden de heer L. Havinga, directeur van de Noord Ned. B ekhandel en vooraan staande figuur in de wereld der Friese boekverkopers. Onze stad geniet voor de eerste maal het voorrecht de Bondsvergadering van het Nederl. Roode Kruis binnen haar grachten te mogen ontvangen. Deze landelijke bijeenkomst wordt Paas-Maandag nl. in de nieuwe zaal van Hanenburg gehouden. ’s Morgens worden het Hoofdbestuur en de afgevaardigden door de burge meester op het Stadhuis begroet, waar na een défilé van alle afgevaardigden en onze plaatseljjke Roode Kruis-men- sen volgt, dat vanaf het bordes door majoor Meuleman uit Den Haag zal worden afgenomen. Na een rondgang door de stad wordt de congressisten door de ontvangende afd. Sneek een koffiemaaltijd aangebo den, waarna om 2 uur de Algemene Vergadering een aanvang neemt. Advartantiapriji 15 at per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnamentspriji 13.- per half jaar. Franco per port I 3.75 per half laar. Giro 50748 ten name van Firma E J. Drijfhout, Sneek. De heer G. F. Disse keert niet terug in de raad. Tijdens de gehouden vergadering van de KVP alhier is naar Ons Noorden meldt, medegedeeld dat de heer G. F. Disse voor de nieuwe gemeenteraad geen candidatuur meer zal aanvaarden. Dit wegens drukke werkzaamheden. wijt te horen kreeg van een teruggrijpen op bijna vergeten koloniale methoden. Evenmin kon bij de oppositie Churchills besluit genade vinden tot vorming van de Centraal Afrikaanse Federatie, een nieuw Brits dominion, vereniging van Noord en Zuid Rhodesia, waarin echter de blanke minderheid zal regeren over een zeer veel grotere zwarte meerder heid, welke niet veel invloed op het be wind zal hebben en dus liever onder di rect bestuur van Londen had willen blij ven. De lasten van koloniaal bezit over treffen tegenwoordig wel ver de lusten. en Wynja’s een familiedag houden zaal van „Onder de Linden”, Markt straat te Sneek. Dit is de eerste maal dat deze familie zal bijeenkomen. Het Initiatief daartoe is uitgegaan van de familievereniging Nijdamstra, want ge nealogisch onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de meeste Wynia’s af stammen van de Nijdam’s en de Nijdam stamvader, Willem Willems de Oude, ook de stamvader van de Wynia’s is ge weest. Vele Wynia’s klinkt dit vreemd in de oren, doch Paasmaandag zullen zij er van overtuigd worden, wanneer W. Tsj. Vleer, de genealoog van Nydam- stra, die zelf de verwantschap ontdekte, op duidelijke wijze een overzicht van de afstamming zal geven. Verder zal de heer T. Nijdam, voorzitter van Nijdam stra, nog het woord voeren over het doei en streven van de familievereniging. De rest van de middag zal dan worden doorgebracht in de sfeer van gezellig heid, waarbij gehoopt wordt, dat ook een Wynia nog iets zal vertellen over familie-overleveringen en oude documen ten. Vele Wynia’s, die elkaar in jaren niet meer gezien hebben, zullen in Sneek elkander weer ontmoeten. Het zal voor velen een onvergetelijke dag worden. Sedert de laatste opgave, die 1751 slachtoffers vermeldde, is het aantal slachtoffers van de watersnood geste gen tot 1783. Van dezen staan er 633 te boek als vermist en werden er 1150 ge ïdentificeerd. Minstens vijftig personen zijn begraven, die men niet heeft kun nen identificeren. Paasmaandag a.s. zullen de Wynia’s nrl in de eens erkend dat de oorlog daar niet van karakter verschilt met die in Korea en zich bereid verklaard te onderzoeken in welke mate zij Frankrijk voor deze oor log groter financiële en materiële steun zouden kunnen verlenen. Dat zal mis schien wel niet zo vlot gaan, gezien de karigheid van het huidige Amerikaanse Congres, en toch geldt het hier een zeer belangrijke kwestie, want de oorlog in Indo-China belet mede Frankrijk nu zijn rol in Europa behoorlijk te spelen. Ove rigens rijzen er als Westen en Oosten het eens worden in Korea niet alleen vragen over wat er gaat gebeuren in Indo China. West-Europa en Amerika mogen misschien ook bij een vriendelij ker houding van Moskou (dat nu ook instemde met de eandidatuur van een Zweed voor secretaris-generaal van de Ver. Naties) en Peking, doorgaan met him politiek van onderlinge samenwer king en blijvend op hun qui vive zijn, in het Oosten en Nabije Oosten hebben zg betrekkelijk geringe invloed op de gang van zaken. De daar liggende landen zouden zich als de RussischChinese po litiek een vriendelijker gezicht krijgt, wel eens wat meer geneigd tot samenwer king met de communistische staten kun nen tonen, dan het Westen lief is. Want we schrijven hier wel over Rus sischChinese toenadering, maar het kan ook zijn dat we moeten spreken van Russische EN Chinese toenadering, nl. dat we enig onderscheid moeten maken tussen de gebaren van Moskou en Pe king, dat China zich dus wat losser van Rusland heeft gemaakt en een meer zelfstandige politiek nu met een fors vredes-initiatief inzake Korea begint. En dat zou een zeer sterke aantrekkings kracht op India en andere Z.O.-Aziati- sche staten kunnen hebben. De Ameri kanen hebben destijds een fout gemaakt door hun kaarten in China op Tsjang Kai Sjek te zetten, die in andere Azia tische staten niet gezien was. Die fout wreekt zich ook, nu Birma een klacht bij de Ver. Naties heeft ingediend tegen Tsjang Kai Sjeks nationalistisch China, omdat nog altijd een nationalistisch Chinees leger op Birmaans gebied staat, dat vandaar invallen in communistisch Chinees gebied doet. Birma beweert dat dit leger Amerikaanse wapens krjjgt, heeft nu bedankt voor verdere Ameri kaanse steun en verscheping van rubber naar communistisch China toegestaan. Dit is een zeer onprettige complicatie in deze tijd. De steun welke Amerika thans nog aan Tsjang Kai Sjek verleent, was waarschijnlijk beter besteed in andere staten van Azië in het kader van de hulp aan achterlijke landen. Daaruit zou een onbaatzuchtigheid blijken welke de sympathie voor het Westen in het Verre en Nabije Oosten zou aanmoedigen. Een sympathie welke weliswaar dan weer in het bijzonder Amerika zou ten deel val len, omdat het ’t grootste deel van deze hulp zou moeten verlenen en toch ook weer niet zozeer gewantrouwd wordt als de Europese landen, die men in het Oosten nu eenmaal gaarne verdenkt te rug te willen keren tot het tijdperk van het kolonialisme. Hoe onrechtvaardig dat verwijt dan ook moge zijn, het plaatst de landen, die vroeger koloniën gehad hebben en hoe goed ze die ook hebben bestuurd, steeds in een kwaad daglicht naast andere die nimmer een koloniaal bestuur hebben uitgeoefend. Het is thans de regering Churchill die dit merkt in haar onderhandelingen met Perzië en Egypte en die in een dilemma is geraakt in Kenya, waar ze tegenover de gruwelijke terreur van de Mau Mau- beweging de methoden van de ijzeren hand wil toepassen, maar van de oppo sitie in het eigen land daarover het ver- ook weer een aantal prijzen had gewon- waren er. graduele verschillen nen. Spr. verheugde het dat de heren afdeling, door de concurrentie van an dere sporten evenals elders wat gedund, nu toch weer de moeilijkheden te boven schijnt te zijn en weer groeiende is. De enige die wat somber gestemd is, is de penningmeester, maar dat is bij een krachtig levende ver. altijd het geval. Dank zij de heer Wempe mag ook het tamboercorps er weer zijn; in eigen en verwante kring tracht men de midde len te vinden om dit corps van unifor men te voorzien. Nadat spr. met een kort woord de heer T. Radsma, die meer dan 15 jaar lid is, het bekende speldje had aangeboden, bracht hij in herinne ring dat dezer dagen is overleden mevr. F. VisVrolijk, een der oprichtsters van Thusnelda. Voor deze pionierster op het gebied van de gymnastiekbeoefening door de vrouw nggden e n moment de vlaggen der vereniging. Maar is eigen lijk zo’n uitvoering als T.G.P, nu gaf niet op zichzelf een dankbaar gedenken van allen, die hier de gymnastiek in troduceerden? Al mogen dan de metho den op het gebied der lichaamsoefening zich gewijzigd hebben in de loop van 67 jaar en het accent verplaatst zijn van het straffe en stramme oefenen in klas sikaal verband naar het losse, ongedwon- gene en individuele, het doel: het streven naar een gezond en krachtig lichaam bleef hetzelfde en vond hier steeds, ge lukkig ook nu nog, een groot aantal Begrafenisstoet van wijlen Koningin Mary. Het stoffelijk r-er- schot van wjjlen Koningin Mary werd in een stoet van haar woon plaats M rlborough naar de Westminster hall gebracht waar het opgebaard werd tot jl. Dinsdagmorgen. Het werd daarna be graven In de St. George kapel te Windsor. Foto: de stoet langs een haag van de Horse Guards Parade op weg naar Westminster. De vier koninklijke hertogen, Edinburgh, Windsor, Gloucester en Kent vlak achter de koets. De prijzen van de industrlekolen zijn voor bepaalde soorten verhoogd met 4.50 per ton. Daartegenover staan da lingen tot 10 per ton. Bg de huisbrand- kolen is slechts de prijs van de eerste kwaliteit en superkwaliteit omhoog ge gaan met 25 a 30 cent per hl. Bij de eerste kwaliteit anthraciet gaan de pa- relnoten echter 20 ct. per hl. omlaag. Bij de overige huisbr. idkolen dalen de pa- relnoten in de groep anthraciet tweede kwaliteit met 50 ct per hl., de mijncokes IV met 25 ct per hl. en de bruinkolen briketten met 45 ct per 100 kg. Evenals vorig jaar zal e n stelsel van seizoenprijzen gelden. Dit jaar is ook de anthraciet daarin opgenomen. Voor de esskolen en eierbriketten geldt een voor- jaarskorting van 65 ct. en een zomer- korting van 50 ct. per hl ten opzichte van de winterprijzen. Voor cokes en anthraciet bedraagt de voorjaarskorting 40 ct. en de zomerkorting 20 ct. Dit is een maquette van het moderne service-station dat architect J. de Vries alhier ontwierp voor de firma S. H. Fritsma. Het zal worden gebouwd op het beginpunt van het industrieterrein tussen de Oppenhuizerweg en de grote Rijksweg en de heer Fritsma hoopt het reeds in Juli a.s. in gebruik te kunnen nemen. Het wordt piet alleen een laadstation voor benzine en dieselolie, maar zal ook een smeerinrichting met een smeerkel- der van 8 m. lengte voor personenwa gens en vrachtauto’s, alsmede een grote wasplaats bevatten. De ruimte voor deze beide diensten, die men rechts op de foto ziet, heeft een breedte van 10 m. en een diepte van 13 m., een oppervlakte dus van 130 m2. Daardoor kunnen de grootste vracht auto’s in deze smeer- en wasplaats Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) der stemmen verwerven, 2/3 der zetels in de kamer toewijst. Deze zomer zal ze in praktijk worden gebracht bjj nieuwe verkiezingen, het is begrijpelijk, dat de uiterst linkse partijen zich hevig tegen de totstandkoming van deze wet hebben verzet Nieuwsgierig zijn we of de Franse politici te Washington ook hebben ge sproken over de grieven welke in meer of mindere mate bij alle niet-Ameri- kaanse partners in het Noord Atlantisch pact schijnen te bestaan over de samen stelling en het beleid van S.H.A.P.E., het oppercommando van de Atlantische strijdkrachten. Vooral van Franse zijde is in het openbaar geklaagd over het feit dat de opperbevelhebber, generaal Ridgway zich met Amerikaanse offi cieren heeft omringd en die uit andere landen geen kans krijgen op sleutelpo sities. De kwestie schijnt thans in han den van president Eisenhower te zijn en is van aanzienlijk belang omdat in het oppercommando de strategische plan nen worden uitgewerkt en de West- Europese landen daarin invloed dienen te hebben. Ten slotte zij vermeld dat in Italië de kieswet er door is, welke de partij of partijen welke meer dan 50 De Franse staatslieden zijn van hun reis naar Amerika teruggekeerd. Uit het communiqué der besprekingen dat te Washington uitgegeven werd, krijgt men niet de indruk dat er veel resul taten zijn bereikt. De Amerikanen zijn niet scheutig met beloften aan een rege ring, welke in het eigen land wankel staat. En dat is het geval met het ka binet Mayer, dat nu weer door de boe renpartij in de steek dreigt te worden gelaten. Evenals zijn voorgangers hangt het lot van dit Franse kabinet af van een allegaartje van partijen, waarvan de een of andere de coalitie verlaat als de specifieke belangen van haar aanhan gers in gevaar dreigen te komen door regeringsmaatregelen. Ook deze rege ring kan daarom niet die grote schoon maak in eigen huis houden speciaal op economisch en belastinggebied welke dringend nodig is om het weer een vaste basis te geven. Er is ten deze een gebrek aan inzicht en offervaardig heid bij het Franse volk, welke wel zeer afsteken bij die van andere landen in West-Europa. Een der kwesties waar over te Washington is gesproken is de positie van het Saarland, waarover Pa rijs en Berlijn van mening verschillen. Het communiqué zegt wel, dat de Ame rikaanse en Franse staatslieden het eens zijn geworden over de status van het Saarland, nl. dat het ge-europiani- seerd zal moeten worden, d. w. z. in een Europese gemeenschap opgenomen, om dan als volwaardig lid tot de Euro pese defensie gemeenschap en de Ko len- en Staalgemeenschap te worden toegelaten. Maar de Fransen hebben het Amerikaanse fiat niet gekregen op hun voorwaarde dat Parijs en Bonn het over deze positie van het Saarland eens moesten zijn voor de Franse regering haar parlement de ratificatie van het ontwerp verdrag op de E.D.G. voorlegt. Frankrijk stelt dus practisch de aan vaarding van de E.D.G. afhankelijk van de aanvaarding door Duitsland van deze status van het Saarland. De Ameri kaanse regering heeft deze stelling niet aanvaard en we zijn benieuwd wat dr Adenauer er over zal hebben te zeggen als hij op zijn beurt in Amerika op be zoek gaat. Naar verluidt hebben de Franse staatslieden te Washington ook aan dacht gevraagd voor deze Engelse „on wil”, maar dat zal wel weinig helpen. Iets meer succes schijnen ze echter ge had te hebben met hun besprekingen met de Amerikaanse politici over de Ko reaanse kwestie in verband met de Indo- Chinese. Fransen en Amerikanen waren het er over eens dat een eventuele wa penstilstand of vrede in Korea niet mocht leiden tot scherper Chinese agres sie elders in het Oosten. De Fransen hadden daarbij vooral het oog op Indo- China en de Amerikanen hebben nog Midden in zgn werkzaamheden, op het hoofdkantoor te Amsterdam, is Maan dag plotseling overleden de heer Ernst Brenninkmeijer, directeur van de n.v. algemene confectiehandel van C. en A, Brenninkmeijer. Hij heeft de leeftijd be reikt van 51 jaar. Zijn heengaan wordt een gevoelig verlies geacht voor de fir ma, in welker leiding de overledene als een der oudere dir -'■euren een voorna me plaats innam. De begrafenis heeft heden, Vrijdag, ni-ats in het familie graf op het r.k. kerkhof te Bussum. Het eindgetuigschrift Ambachtsschool werd uitgereikt aan: Afd. smeden-mach. bankwerken: T. Annema, Folsgare; O. Baarda, Oudega (W.); J. W. ten Berg, Sneek; M. E. Bloem, Rauwerd; J. de Boer, Koudum; J. Bonte, Heeg; S. Bosch, H. Bosma, P. H. Brandsma, P. Bruggenkamp, E. Bruining, allen Sneek; T. Demmer, Molkwerum; T. Doevendans, Sneek; S. Dotinga, Gauw; T. Dotinga, Sijbranda- buren; F. J. Dijkstra en H. Dijkstra, Sneek; J. Dijkstra, Molkwerum; P. de Haan en R. Hartwig, Sneek; A. Hiem- stra, Ijlst; T. Hoekstra, Wieuwerd; W, H. v. Houten en H. v. d. Kamp, Sneek; R. K. Kroeze, Scharnegoutum; S. W. L. Kroon, B. Kuipers, A. Kuperus, J. de Lang,allen Sneek; T. Meintema, Sgbran- daburen; H. v. d. Meulen en F. K. Mon- sma, Sneek; J. Nota, IJsbrechtum; G. Ottema, Wijckel; J. Pettinga, Sneek; J. Ponne, Langweer; J. Rekker en R. Rol- lema, Sneek; J. v. d. Schouw, IJlst; G. Schriemer, Oppenhuizen; A. J. Sminia, Sneek; H. Smit, Staveren; G. J. Stee houwer, Heeg; W. Stilma, Sneek; A. Visser, Lemmer; H. Visser, St. Nico- laasga; R. G. Visser, Balk; S. Visser, Workum; W. A. Visser en J. Vriesema, Sneek; C. V. d. Weij, Ferwoude; R. IJpenga, Sijbrandaburen; Y. P. Zeilstra, Workum, Afgewezen 9. Kopklasse Autotechniek: J. Agter, Sneek; E. van Asma, Lemmer; T. van Berkum, Langweer; J. W. de Boer, Sneek; G. D. Boorsma, Scharnegoutum;' Zie verder pag. 2. Mocht men overigens misschien een Frans succesje zien in het feit dat de Amerikaanse staatslieden toch een Eu ropeanisering van het Saarland hebber aanvaard en dus een totale wederopne ming van dit gebied in het Duitse rijk hebben verworpen, een zeer beslist Ame rikaans tintje heeit het eerste pun<. waarover men het ecus werd nl. dat de aard van de Russische bedreiging van de niet-communistische wereld niet is gewijzigd als gevolg van de jongste ont wikkeling in de Sovjet-Unie. In het licht van de laatste uitlatingen zowel van Russische als Chinese zijde doet deze zinsnede wat koel aan. Ze beantwoordt stellig meer aan de Amerikaanse opvat ting dan aan die van Frankrijk, waar men maar al te blij zou zijn als die uit latingen inderdaad op een werkelijke omslag in de Russisch—Chinese politiek zouden wijzen omdat de Fransen dan misschien een kansje zorgen krijgen van allerlei lastige verplichtingen af te ko men en in ieder geval om allerlei moei lijke beslissingen, o.a. betreffende de E.D.G. uit te stellen. De juiste houding tegenover de RussischChinese toena deringspogingen schijnt noch de min of meer afwijzende van de Amerikanen die intussen wat toeschietelijker zijn ge worden nu rood China inzake de krijgs gevangenen in Korea een compromis voorstel deed dat een mogelijkheid tot overeenstemming opent noch een al te enthousiaste. Het Westen zal eerst moeten weten maar is ook verplicht dat te onderzoeken of de nieuwe Rus sischChinese houding meer is dan een taktiekverandering, welke de onderlinge samenwerking der democratische landen tracht te voorkomen of in de war te sturen, voor het ook maar de geringste concessie kan doen. Waakzaamheid, we hebben het de vorige keer reeds geschre ven, zal steeds geboden blijven, en de pogingen om te komen tot Europese en Atlantische integratie (eenheid) zullen nimmer mogen worden opgegeven, niet alleen omdat de mogelijkheid van een conflict met een ander groot blok steeds aanwezig blijft, maar ook omdat de economische ontwikkeling daartoe dwingt. Zeer gewenst is het echter dat al de apparatuur waarmee men tracht die integratie te bereiken eens wat wordt vereenvoudigd. Er zijn zoveel li chamen en organen welke voor dit doel geschapen zijn, dat er wel een orgaan mag gevormd belast met de taak al het overbodige en dubbele weg te snijden. Maarschalk Montgomery heeft daar de zer dagen zeer terecht voor gepleit en als hij in dezen iets bereikt, heeft hij nuttig werk verricht, ook voor de Eu ropese integratie, waarvan zijn eigen land zo weinig wil weten. De staf van de Sneker Ambachtsschool zetelde Dinsdagmiddag weer in de grote zaal van het Geb. v. Chr. Belangen. De cursus 1952-1953 is nl. weer ten einde en deze middag werden de resultaten in de traditionele bijeenkomst met de leerlingen en hun ouders bekend gemaakt. En die resultaten mogen er weer zijn. Aan 149 leerlingen van de Ambachtsschool en 59 van de Avondngverheids- school kon het einddiploma worden uitgereikt. Twee van hen, de schilders K. Lolkema, Oppenhuizen en J. Melnsma, Baard, deden het zelfs bijzonder goed. Zij slaagden met lof en genoten daardoor het voorrecht afzonderlijk voor de bestuurstafel te worden geroepen om het getuigschrift in ontvangst te nemen. Maar wat nog meer zegt is, dat ruim 90 van de geslaagden direct aan de slag kan. Er zitten dus goede perspectieven in hot Ambachtsonderwijs. Er waren veel ouders. Voorzitter H. F. Ringnalda verheugde 'Zich over deze grote belangstelling hoewel dat voor het bestuur niet ongewoon is. De openbare lessen trekken ook altijd veel bezoek. Na het uitreiken van de diploma’s en het bekend maken van de bevorderingen, gaf de directeur, de heer T. J. van Gel der nog enige goede raadgevingen aan zijn oud-pupillen mee; Jullie bent nog geen vakman. Dat word je pas in de praktijk. Wees ook niet te kieskeurig. Ook het minder prettige werk moet ge daan worden. Want het komt er niet in de eerste plaats op aan wat men doet, maar hoe men het doet. En mocht je in de toekomst op de een of andere wijze steun van de school nodig hebben, weet dan dat deze altijd voor jullie openstaat Spreker bracht daarna dank aan de leraren en het andere personeel voor hun medewerking, wat door de jongens met applaus onderstreept werd, en ein digde met de woorden: het ga jullie allen goed. Namens de ouders sloot de heer Zell- stra van Workum zich aan bij de dank welke de directeur tot de leraren richtte. Daarna sprak de voorzitter nog een slotwoord, waarin hg de geslaagden gelukwenste met hun succes, de bevor derden aanspoorde hun uiterste best te blijven doen en eveneens dank bracht aan directeur, leraren en personeel voor het vele werk het afgelopen jaar in het belang van de leerlingen en de schoo, verricht. En hier volgen dan de resultaten: de eerste overdekte in worden ondergebracht. Daarnaast komen een kantoor, het magazijn en ’t sanitair voor de cliëntèle, terwijl het gebouw verder nog ruimte biedt voor andere doeleinden en in de toekomst ook nog uitgebreid kan wor den. De grond daarvoor is tegelijk aan gekocht Het station komt niet direct aan de grote weg, maar krijgt een eigen ver bindingsweg met de Rijksweg en de Op penhuizerweg. Door deze nieuwbouw kan het bedrijf aan de Oude Koemarkt worden ontlast van het wassen en sme ren van de vrachtwagens, terwijl het tevens in alle opzichten tegemoet zal komen aan de eisen en behoeften van het steeds drukker wordende doorgaand verkeer. sympathiserenden. Dat bleek ook op deze uitvoeringen die begonnen met een aan tal nummers voor de jongste groepen: meisjes in de leeftijd van 7 tot 11, jon gens van 7 tot 12 jaar. Het blgft altijd een genoegen naar dit geestdriftig wer kende volkje te kgken en om te consta teren dat uit het soms nog wat onbe- holpene in deze, in de andere groepen het stoere en gedurfde, sierlijke, even wichtige en elegante groeit. In het twee de gedeelte van het programma waren we daarvan getuige toen de dames een zeer goed nummer brug gaven, al 1 de heren een kastnummer de heer J. Kan zou zichzelf niet geweest zijn als hij niet gezorgd had voor een komische noot daarin de dames een springnummer en de meisjes van 11 tot 13 jaar groep A een nummer grondgym- nastiek demonstreerden, even verrassend goed als het dansje van de meisjes van 14 en 15 jaar dat dit deel van het pro gramma besloot. De meisjes van 1113 jaar groep B en na de pauze de dames en de heren gaven hun veelbelovende nummers voor het Bondsfeest op a.s. Pinkstermaandag te Leeuwarden, resp. ontworpen door de h.h. .T. C. Kan alhier, A. Glas te Joure en J. de Jong te Leeu warden, leden van de technische com missie van de Turnkring. Na de pauze natuurlijk het beste van het beste: de heren aan de rekstok, met buitengewone prestaties van de cracks en om van het grote aandeel dat de dames in het suc ces van dit deel van het programma hadden, enkele nummers te noemen: een zeer goede baloefening der dames A, de oefenserie der dames B en junioren op Doornroosjes Bruldsvaart, een klapoefe- ning en nadat de adspirant jongens nog met veel bravour een nummer kastsprin- gen hadden weggegeven, een fraai uit gevoerd suite-ballet der dames A. Het publiek was zeer gul met applaus, ook al een teken van een geslaagde uitvoe ring. De sluiting geschiedde met alle dames, heren en adspirant jongens op het toneel, waar de heer C. Kan mej. Annie v. d. Meer dank bracht voor haar groot aandeel in het werk der kleding- commissie. Ennede 88-jarige oud- directeur en ere-directeur van T.G.P. de heer M. Wierstra was weer present, en in blakende welstand! 4/-‘.! i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1