Minder krampachtig tempo bij de bewapening Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 s'ê N A onder nieuwe leiding Veertig jaar bij de Gemeente-Reiniging „Hulp in Nood” IJpe Sjoerds Nooitgedacht 80 jaar Dinsdag 21 April 1953 108e Jaargang No. 31 RedacteurL KIEZEBRINK De reddende radio Een winkeldiefstal brand Benoemd N. J. de Vries volgde de af getreden voorzitter op DRIE GESLACHTEN Philips in Drachten Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Inbrekers vluchtten voor V ergeet-me-nietje Schildwacht liet „de stallen zien” Slütjoun Fryske leargongen Oude vrouw in vlammen omgekomen De slechte radio-ontvangst j j I i Jggi en MILITAIR VERTOON IN SNEEK. brengen”. Maeije o.s. to Ljouwert halden wurde sil. Actie Comité Sne- I In aanwezigheid van een groot aantal autoriteiten is Vrijdagmid- Tijdens het bezoek van de Minister van Economische Zaken, Pro", dr J. Zijlstra, en de Directeur-Generaal voor de Industrialisatie, aan de Philipsfabriek te Drachten, heeft de technisch-direc- teur van de hoofdindustriegroep Appa raten van Philips jhr ir Laman Trip meegedeeld, dat men begin volgend jaai een derde fabriekshal hoopt te kunnen openen. Tevens zei hg, dat het in de be doeling ligt nog dit jaar, wanneer de tweede helft van de tweede hal in ge bruik kan worden genomen, het perso neel van vijfhonderdvijftig op achthon derd te brengen. Propa- Amicitia. Dinsdag 28 April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat onze stadgenoot de heer L. Wage^m^Kers als jonge man van 23 jaar in vaste dienst bij de Gemeente- Reiniging werd benoemd. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 ct per m.m. Bij contract (hondelsadv.) lager. Abonnementsprijs 13.- per half jaar. Franco per post f 3.75 por half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout. Snaak. Aan de R.K. Jongensschool alhier is, naar Ons Noorden meldt, als zevende leerkracht benoemd de heer G. H. A Veldman, geboren te Workum en thans werkzaam aan de R.K. Jongensschool Sint Aloysius te Hilversum. termen van historische perioden ope reert, omdat nieuwe wapens het mili taire aspect onvermijdelijk wijzigen en omdat een krachtige en gelukkige sa menleving op zichzelf een belangrijke bijdrage tot de vrijheid vormt, om al die redenen hebben wij tot een defensiepro- gramma besloten, dat EuVopa enerzijds een krachtige verzekering biedt tegen een Russische aanval en dat anderzijds zo nodig kan worden volgehouden ge durende een onbepaalde periode, waarin Europa in steeds groeiende mate zal kunnen vertrouwen op eigen kracht. aangesteld. Met de houtzagerij ging het er echter in zgn jaren niet op vooruit. Het hout moest het in heel wat gevallen tegen het ijzer afleggen. Wellicht de hoofdreden dat de drukte op de hout zaagmolen, later door electriciteit ge dreven, snel verminderde. Na 60 jaren dienst ging IJpe met pensioen. Helaas, van rusten kwam weinig, omdat Hinke, zijn vrouw ernstig ziek was. Hij kon zich nu geheel wijden aan haar verple ging. Bijna 8 jaren lang heeft hij dit mogen doen. In Februari jl. is Hinke overleden. Bijna 54 jaren waren ze in de echt verenigd. Nu bewoont IJpe nog alleen het door hem eens gehuurde pand Donderdag 16 April werd hij 80 jaar en het heeft hem niet aan belangstelling ontbroken. Wij wensen hem in de jaren die nog resten gezondheid en een rustige en prettige levensavond toe. worden uitgereikt. De waarde hiervan bedroeg 1267,81. 67 maal werd hulp gevraagd. Slechts drie aanvragen werden afgewezen, ter wijl in totaal ƒ3316,86 werd uitgegeven. In tegenstelling met verleden jaar, toen er een tekort was van 358,42, was er nu dus een overschot van 385,32. Het geluid, dat de penningmeester, de heer J. Keuning, liet horen, was dan ook vrij wat optimistischer dan de vorige keer. De voorzitter dankte belde heren voor hun arbeid, in 't bijzonder de heer Feen- stra die de leeftijd der zeer sterken al heeft bereikt, maar toch nog heel veel voor „Hulp in Nood” doet. Van vader op zoon. De voorzitter deelde de reden van zijn aftreden mede. Hij wist dat dit de consequentie was van zijn vertrek uit Sneek, maar dit besluit bracht toch wee moed mee. Hij dankte voor de goede sa menwerking met zijn medebestuurders en de commissieleden en eindigde met de wens, dat „Hulp in Nood”, die zich gelukkig nog steeds in veler sympathie mag verheugen, nog vele jaren haar zegenrijk werk zal kunnen voortzetten. Verder wijdde hij enige waarderende woorden aan het adres van de oude heer Vrolijk, die helaas niet aanwezig kon zijn. Hij zal gemist worden in de vereni ging door zijn buitengewone kennis van Sneek en haar bevolking en zijn grote toewijding. In de lange tijd dat hij com missielid was miste hij practisch nooit op de vergaderingen. Spr. verzocht de heer H. Vrolijk de dank van „Hulp in Nood” aan zijn vader te willen over brengen en stelde vervolgens voor de zoon de plaats van de vader te doen in nemen, waartoe bij stemming werd be sloten. Het verdere resultaat van de verkie zingen vermeldden wij reeds. Nadat de heer Feenstra nog dank had gebracht aan de voorzitter en de heer Vrolijk voor hun samenwerking en steun, werd de gezellige vergadering ge sloten. De „Ternate” voer op weg naar In donesië halfweg de Golf van Bengalen, toen de vijfde werktuigkundige een stukje roest in het linkeroog kreeg, dat doordrong tot in het hoornvliesweefsel. Een ontsteking volgde en daar een en ander er nogal ernstig uitzag, vroeg de gezagvoerder advies aan Scheveningen- Radio. Een specialist werd geraadpleegd en na een half uur kreeg de kapitein raad, hoe het oog te behandelen, totdat het schip in Belawan zou zijn. Daar ging de patiënt onmiddellijk van boord om door een specialist te worden geholpen. Na twee dagen was het oog gered weer normaal, dank zij de radio. WASHINGTON. Een vredesdefensief niet een vr desoffensief, zo heeft John Foster Dulles, de Amerikaanse ministei van buitenlandse zaken, de nieuwe poli tiek van Rusland genoemd. Ket is ver heugend, aldus Dulles, dat de Russische leiders thans meer aan de verdediging dan aan de aanval zijn gaan denken, maar voor het moment is het verstandig om aan te nemen, dat hetgeen wij tham. aanschouwen een tactische manoeuvre is van het soort, dat het Russische communisme al zo dikwijls heeft toe gepast. Een der belangrijkste verklaringen van minister Dulles was, dat Amerika en zijn bondgenoten in het Atlantische pact voornemens zijn om bij de opbouw van de gezamenlijke defensie van een nieuw vertrekpunt uit te gaan. Tot dus ver, zo zei minister Dulles, hebben Ame rika en zijn bondgenoten verondersteld dat het gevaarlijkste punt in de koude oorlog op een voorspelbare datum in de nabije toekomst bereikt zou zijn. Met dai kritieke moment voor ogen meende me zo snel mogelijk en met de grootst mo gelijke inspanning te moeten bewape nen om vóór die gevaarlijke datum ge reed te zijn. De daarop volgende jaren zouden dan bestemd zijn voor stabilisa tie en een adempauze. Door de houdinfc van de Sovjet-Unie was het echter nood zakelijk om die bovenmatige inspanning jaar op jaar voort te zetten en de peri ode van stabilisatie uit te stellen. Deze krampachtige toestand was uitputtenc voor alle betrokkenen en verscheidene van onze bondgenoten, aldus Dulles, deel den ons mee, dat zij het tempo niet zou den kunnen bijhouden zonder een aan zienlijke verhoging van de Amerikaanse hulp. Omdat wij niet meer geloofden, dat een bepaalde datum van het grootste gevaar met enige betrouwbaarheid kon worden voorspeld, omdat het Russische communisme zelf beweert, dat het in Tussen de „eerste” bloempjes, Die je overal weer ziet, Prijkt langs wegen, straten, pleinen D’aloude „vergeet-me-niet” Geen gewóón vergeetmenietje Met die hemelsblauwe tint, Maar één, die je in de lente Op eenspeldenkussen vindt. Die speciale voorjaarsbode Meldt zich te’kens 'n April En je vóélt, dat-ie iets zeggen En vooral iets vragen wil. Dit uitzonderlijke bloempje, Waar de zon nooit echt op scheen, Zegt U: ’k Ben het .ïmma- bloempje, „Beurzen open” (als voorheen). PHILIA. Wegens het verlaten van zijn post als schildwacht bg de toegangspoort tot de stallen van het koninklijk paleis Het Loc te Apeldoorn is de 21-jarige marechaus see T. B. door de krijgsraad te velde Oost te Arnhem veroordeeld tot twee maanden militaire detentie voorwaarde lijk. De jongeman had ’s avonds zijn meisje op bezoek gekregen en hij wilde haar, zoals hij verklaarde, de koninklijke stallen laten zien. De ingang daarvan lag op slechts enkele meters van zijn schildwachthuisje. Hij had echter de staldeur gesloten, zodat hij niet kon zien wat er buiten gebeurde. „De dienst gaat voor het meisje”, zei de president, ter wijl de auditeur-militair er op liet vol gen, dat hoewel groter figuren als ver dachte aan de vrouwen bezweken zijn, het feit toch te ernstig was om het krijgstuchtelijk af te doen. Lyk as alle jierren binne der ek dizze winter yn Snits wer twa Fryske lear gongen west: in A-leargong foar bigjin- ners, dy’t it lézen en it skriuwen fan it Frysk noch leare moasten en in B-lear- gong foar dyjingen, dy’t de stavering ai yn ’e macht hiene, mar noch wolris hwat mear witte woene fan de Fryske skied nis en skriftenkennisse. Forline Sneontojoun kamen de kur- sisten yn ’e seal fan Hanenburg foar it lést bijinoar om mei in fleurige feest- joun in winterskoft fan mienskiplike stüdzje to bisluten. Lesjower van der Leij koe in fiks oantal minsk' wolkom hjitte, hwant elke kursist hie syn of har oanhing meinommen en boppedat wiene ek de ünderskate Fryske selskippen for ts jintwurdlge. De kursuslieding wie tige wiis mei de bilangstelling fan de Selskip pen foar har wurk, dat yn ’e takomst allinne dan fuortgong fine kin, as de Selskippen har stipe der oan jowe. De foarsitter brocht hulde oan de stik- mannich net-Friezen, dy’t dizze winter de ynspanning en de tiid der foar oer hwr hawwe om in leargong to folgjen. Soks wiist derop, dat der hwat bigjii.t to foroarjen, dat der ek oan net-Frysxe kant starichoan mear bilangstelling en dertroch ek mear bigryp komt foai Fryslan. Ta bislüt fan syn iepenings wurd spriek de foarsitter de hoop üt, dat de kursisten dizze winter net allinne hwat leard hiene, mar dat hja ek gefoel krigen hiene foar de Fryske striid. De joun waerd fierder fold mei in bünt forskaet fan foardrachten, sjongstikjes en koarte toanielsketsk< Ek waerden de lju foar de ófwikseling efkes yn 't tsjuster set om genietsje to kinnen fan in byldstrook oer „It Fryske Gea”. De beide lesjowers krigen as blyk fan wurdearring elk in boek. Yn syn slutingswurd brocht lesjower v. d. Leij tank oan allegearre, dy’t oan dizze joun meiwurke hiene en trune de kursisten oan harren op to jaen foar it eksamen „Fryslan” diploma, dat op 16 Acht jaar geleden defileerden hier de Canadezen. Nu waren het de rnannen van het Regiment zware Luchtdoel-artillerie Ypenburg, die Ijier Vrijdagmorgen met hun indrukwekkend materieel aan hun Commandant Luit.-Kol. C. M. J. van Dommelen, Kol. B. J. Fiedeldij, commandant van de Vliegbasis Leeuwarden, bur gemeester Rasterhoff, de corpschef van politie en enkele andere officieren voor bij trokken. Het Regiment had van Maandag t.e.m. Donderdag oefeningen gehouden in Ha- velte en op de Vliegbasis te Leeuwarden en maakte, alvorens via de Afsluitdijk naar Haarlem terug te keren, een tocht door onze provincie, waarbij Leeuwar den, Heerenveen, Joure, onze stad, Franeker en Harlingen werden aangedaan. Overal bestond grote belangstelling voor dit militair vertoon, dat werd opgeluis terd door de Drumband van het Regiment en de stafmuziek van het Regiment „Jo- han Willem Friso” te Assen. Onder de luchtdoelartillerie waren zware stukken van 90 m.m., welke door radar worden geleid, alsmede lichtere van 45 m.m. schep aan een ander moeten overdragen. Dat zal dan meteen het einde van de familie-traditie betekenen. Want Wa genmaker’s zoon is niet bij de Reini ging, wat hem en zijn vrouw vast wei een beetje spijt. Skeamegoutum. Doarpsjoun yn Gebou „Elim”. Opfiering: „De Lietsjesjonger”. Jouns 7.30 Ore. Maandag 27 April. Ver. v. Vreemdelin genverkeer Sneek en omstreken. Alg. Ledenvergadering 's avonds 8 uur in Restaurant Piso. Maandag 4 IVJei. Waterschap „Heeg”. Vergadering van Volmachten, des voorm. 9.30 uur in het café van H. J. Visser te Heeg. Voor de Arnhemse politierechter heeft een vrouw terecht gestaan, die Zater dag 11 April jl. bij C A te Arnhem een japon had weggenomen. Zij werd gesnapt en dadelijk in hechtenis geno men. De officiële en aftrekbare voorlo pige hechtenis- ging echter pas jl. Dins dag in. De vertegenwoordiger van het O. M., mr C. L. van IJzendoorn, vond zo’n winkeldiefstal een missel.,. streek, mede omdat de verkoopsters de even tuele schade hebben te betalen. Mede omdat het, zoals hij zei, thans weer bar is met winkeldiefstallen, eiste hij een week gevangenisstraf met aftrek, zodat de vrouw morgen, Dinsdag, pas weer vrijgelaten zou worden. De raadsman mr Sassen uit Nijmegen, bepleitte een voorwaardelrjke straf, waarna de politie rechter de huilende vrouw veroordeelde tot een maand voorwaardelijk en onmid dellijke invrijheidstelling. De vertegen woordiger van het O. M. zei daarna: „Het is voor mij een les geweest; ik laat dergelijke verdachten in het vervolg Een korte doch hevige brand in een arbeiderswoning aan het Slachthuisplein te Hilversum heeft het leven geëist van de 73-jarige Rosa Weckmann uit Son- dorff, die te Hilversum logeerde. Tegen half vier waren drie volwassenen en vier kinderen in de keuken van het perceel bezig met het verwijderen van de cellu- loselaag, die zich op gramofoonplaten bevindt. In de keuken lagen naar schat ting meer dan drieduizend van deze pla ten. Toen de oude vrouw een gasstel wilde aansteken om theewater op te zetten, schoot van de vloer, die bezaaid lag met cellulose-schilfers, een enorme steekvlam omhoog1. Enkele ogenblikken later stond de keuken in lichterlaaie. In paniek trachtten de aanwezigen de keu kendeur te bereiken, die naar de kleine tuin leidt. De vier kinderen en twee der volwassenen, onder wie de dochter van het slachtoffer, slaagden er in aan de vuurzee te ontkomen. De oude vrouw kwam in de vlammen om. Haar stoffe lijke resten zijn later geborgen. Dc brandweer had de brand snel onder de knie. De keuken brandde geheel uit, ter wijl een deel van de bovenverdieping ernstige schade opliep. dag Hr. Ms. Onderzeeboot „Wa rus” uit Amerika in Rotterdam voor de Koninklijke Marine bij de onderzeedienst aan de Waal haven gearriveerd. Z. K. H. Prins Bernhard was bij de aankomst aanwezig en bekeek ook het interieur. De Prins komt weer uit de onderzeeboot. In de te Leeuwarden gehouden verga dering van de Kamer van Koophandel in Friesland heeft een daartoe aangestelde commissie prae-advies uitgebracht over de slechte radio-ontvangst in het noor den des lands. Hierin wordt geconsta teerd, dat door de slechte ontvangst van de uitzendingen op de middengolf er met name van de uitzendingen uit Hil versum en Groningen (regionale omroep Noord) de afneming van radiotoestellen aanzienlijk geringer is dan wanneer de ze uitzendingen goed zouden kunnen worden ontvangen. In plaats van een radiotoestel aan te schaffen nemen -e- len een aansluiting op het radio-distri- butienet. Uiteraard houdt dit een belem mering in voor de radiohandel, en voorts betekent deze situatie een handicap voor de verdere ontplooiing van de radio techniek. Het FM-systeem met een be- tere ontvangkwaliteit zou, aldus de com- veertien dagen in voorlopige hechtenis missie, een oplossing kunnen geven voor zitten, voordat ik ze op de zitting laat deze moeilijkheden. Als jongen van 12 jaar solliciteerde hg al bij deze dienst. Dat zat in het bloed. Vader Roel was er ook bij er grootvader Sietze had eveneens tot het nuttige gilde van gemeente-reinigers behoord. Die was zelfs op het terrein, „in het harnas” dus, gestorven. Maar Bertus was nog te jong. Watze de Vries, die drie jaar ouder was, werd aangenomen. Vijf jaar later echter, ir 1907, stapte hij toch het hek binnen. Als een potige jongeman, die direct in het zware werk kwam. Met vader mee in.de tonnenpraam en ook mee sjouwen. Dat ging zo door tot 1911, maar toen wilde hij wel eens veranderen. U nam z’n ontslag en trok naar Duitsland. Dat was echter maar van korte duur, want in 1912 was hij al weer bij de Reiniging en het meisje in Oosterwic jm te rug. Eerst los, na 28 April 1913 vast. Di recteur was toen de heer S. v. d. Horst, die hem graag weer in dienst nam, en aan wie onze a.s. jubilaris goede herin neringen bewaart. Gedurende de afgelopen veertig jaren heeft Wagenmakers alle werkzaamheden welke de Dienst meebrengt verricht. De laatste jaren is hij straatveger, en ook in deze functie, welke hij indertijd var zijn oud-collega v. d. Meulen overnam toen deze met pensioen ging verricht hg zijn werk met toewijding en tot grote tevredenheid van zijn superieuren en de burgerij. Vooral in het centrum, waar het schoonhouden van de straten aan zijn zorgen is toevertrouwd, is hij zeer gezien en het zou ons dan ook niet verwonderen als hij op zijn jubileum- dag vooral uit dit stadsgedeelte veel geiukwens m zal ontvangen. Maar lan zit zijn tijd er ook haast op. In Juli van ’t volgend jaar gaat hg met pensioen en zal hij driewieler, bezem en Amlcitia Theater 8 uur: „Sterren De jaarlijkse algemene ledenvergadering van „Hulp in Nood”, Vrij dagavond in „De Gouden Leeuw gehouden, stond voor de laatste maal onder leiding van de heer F. Matak Fontein, die naar Joure is verhuisd en dus de voorzittershamer moest neerleggen. In zijn plaats werd ge kozen de heer N. J. de Vries, die de vereniging al vele jaren als com missielid had gediend. Het oudste lid en commissielid, de heer G. Vrolijk, legde zijn taak eveneens neer. Na zijn functie 43 jaren op loffelijke wijze te hebben vervuld, noodzaakte zijn hoge leeftijd van 85 jaar hem zich terug te trekken. De vergadering eerde hem door zijn zoon, de heer H. Vrolijk, tot zijn opvolger te benoemen. Verder deed de heer H. Ament zijn in trede in de commissie en werd de secretaris, Notaris J. Zijlstra, als be stuurslid herkozen. Hoewel de uitgaven belangrijk stegen, was 1952 voor de vereniging toch een vrij gunstig jaar. Aan schenkingen ont ving zrj nl. ruim ƒ300.meer, terwijl de 500.van „Sport en Liefdadigheid” en een legaat van 1000.een welkome versterking vormden van de inkomsten, die totaal ƒ3701,38 bedroegen. Helaas liep het bedrag aan contributies terug, maar een ledenwin-actie bracht 60 nieuwe contribuanten op, zodat deze post volgend jaar weer hoger zal zgn. Volgens de toelichting van de admi nistrateur, de heer S. Feenstra, werd 500.meer uitgegeven dan in 1951. Zo steeg de post versterkende middelen met ƒ150.waar echter een bijdrage van „S. en O.” van ruim 300.tegen over stond. Die zamelde nl. niet alleen eieren in, maar ook geld, dat aan Hulp in Nood werd overgedragen en door haar in versterkende middelen omgezet. Het spreekt vanzelf dat het bestuur dank baar was voor deze hulp. Dank zg vele giften konden weer 300 Kerstpakketten met levensmiddelen IJLST. Op bovenstaande foto staat voor ons de in ons stadje zo goed be kende en krasse, nu dan 80-jarige IJpe. Wij zien hem daar aan de Galamagracht voor de woning, welke hij toen hij met pensioen ging, heeft betrokken, nu 8 jaar geleden, nl. op 1 April 1945 juist op de dag toen hij 60 jaar werkzaam was geweest. IJpe was bijna 12 jaar, toen hg, op 1 April 1885, op de houtzaagmolen „de Rat”, behorende aan de firma Wed. W. J. Oppedijk in dienst kwam. Daar was zgn vader IJpe Sjoerds, een eerste klas vakman, meesterknecht en die heeft tijd noch moeite gespaard, om ook zijn oudste zoon zoveel vakbekwaamheid bij te brengen, dat deze hem later als vol waardig plaatsvervanger zou kunnen opvolgen. En daar behoorde nog al iets toe. De zagen zo te zetten en te vijlen dat ze het werk goed deden en de plan ken zo te zagen dat ze tot zelfs op één m.m. overal precies even dik waren, was vakmanswerk. En wat konden ’n verbor gen spijker of spijkers in een boom de zo prachtig geslepen zagen dan in eens weer bederven. In die jaren was het druk met het zagen van allerlei soorten bomen. Wagenmakers, scheepsbouwers kuipers en nog veel meer vakken in de houtbranche waren daar op aangewezen. En men wist het in die kringen, dat op de molen „de Rat” prima werk geleverd werd. „De Rat” was een windmolen. Dat betekende ongeregelde werkuren. Een periode met te weinig wind betekende dat het werk opliep en het straks weer aan pakken werd soms bij dag en bij nacht. Ook als er een stille dag was en pas in de avond de wind aanwakkerde, was het zagen. Want van elke bries moest wor den geprofiteerd. Eenmaal kreeg IJpe een „beroep” naar Blokzijl. Maar het werd bedanken, want vader Sjoerd woi IJpe niet missen. Toen Sjoerd kwam te overlijden, werd IJpe als meesterknech' door de firma Oppedijk in zgn plaats Maandag 20 April. Sneek. ’s Avonds stralen overal.” Maandag 20 April. De Olympische Turn film, ’s avonds 8 uur Gebouw v. Chr. Belangen. Maandag 20 April. ker Winkeliers. Vergadering ’s av, 8 uur in Zaal Piso. Dinsdag 21 April. Sneker Onderl. Brand- waarborgvereniging. Jaarvergade ring ’s avonds 8 uur zaal Piso. Dinsdag 21 t.e.m. Donderdag 28 April. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Viva Zapata”. Woensdag 22 April. A.N.W.B. ganda-avond in Foyer ’s Avonds 8 uur. Donderdag 23 April. „Harmonia” Psy chometrische avond in zaal Piso. Aanvang 8 uur. Donderdag 23 April. Openbare Leeszaal en Biblotheek, Sneek. Algemene Le denvergadering ’s avonds 8 uur in het Leeszaal-gebouw. Donderdag 23 April. „It Pompeblêd” to Doarpsjoun Opfiering: Toen de brandweer bezig was met het bestrijden van een brand in het gebouw van de N.V. Handelmaatschappij Jac. Vromen bg de haven te Enschedé, deed zg een eigenaardige ontdekking. In het kantoor was een inbraak gepleegd. Alles was overhoop gehaald en tevergeefs had men getracht de kluisdeur te forceren. Het inbrekerswerktuig was achtergela ten. Het vuur woedde in een grote partij balen lompen, waarvan er 50 verbrand den. Het gebouw bleef gespaard, maar de waterschade is zeer groot. 5 x-s -f j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1