Onderscheidingen Sneek vierde „Koninginnedag" ...-W BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 1 Vrijdag 1 Mei 1953 108e Jaargang No. 34 Redacteur: L KIEZEBRINK Communisten bedreigen hart in van Geslaagd I Vier-en-een-kwart procent obligatielening Ger. Ver. tot Verz. v. Zieken enz. te Sneek Jubileum Huisvrouwen-V ereniging Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBI AD Overgeplaatst Ds. J. Juursema overleden Redactie-adres KLEINZANÜ 7 - Telef 2872 Ir. A. W. van der Poel ridder orde van Oranje-Nassau De Dodenherdenking van Z. O. Azië S.J.A. voert op 5 Mei op Om de Koningsmacht Merrie-keuring N.W.P. de Vereniging „Oranje” Sb ...ijjBB Gevarieerd programma van - SNEEKER NIEUWSBLAD =55. di- vr -X H. M. de Koningin heeft ter gelegen heid van haar verjaardag onderscheidin gen aan een groot aantal personen ver leend, die zich voor land en volk ver dienstelijk hebben gemaakt. Uit de lan ge Igst kunnen we alleen vermelden hen, die in onze stad of omgeving wonen. Naar wij vernemen is bovengenoemde lening, waarvan de inschrijving open stond bij de N.V. Boaz-Bank Sneek, vol- tekend. Inschrijvingen kunnen derhalve niet meer worden aangenomen. Geslaagd aan de Deva-Vakschool te Almelo voor beroeps-etaleur de heren T. de Vries en J. de Boer beiden te Sneek. Verzoek wat betreft vlaggen en stUte. venl. Ras) gehouden. Voor Stamboek werden goedgekeurd: Oudere merriën: geen enkele; 3-jarige merriën: Oline, fokker-eigenaar R. K. Falkena, Koufur- derrige en Odelca, fokker S. Breemer, Harich, eigenaar M. W. J. de Vries, Jut- rijp. Voor Hulpboek-Stamboek werden goedgekeurd: Elfrida van M. E. Zftlstra, Oosthem, en Hertha, van fokker-eigen. J. Tj. Huitema, IJlst. Voor Model werd goedgekeurd: Edoretha, van R. U. van der Kooy, Koufurderrige. Reisgeld als Landbouwrijpaard kreeg Leona, van H. S. Wiarda, Nijland. Met ingang van 1 Mei 1953 is de as sistent van 's Rijks belastingen P. Otter te Buitenpost overgeplaatst naar Kou- dum en daar aangewezen als dienstge- leider der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen. Woensdag is te Grijpskerk in alle stilte het stoffelijk overschot van ds. J. Juursema bijgezet, em. predikant der Ned. Herv. Kerk, vroeger van 1896 tot 1932 predikant achtereenvolgens te Klooster ter Apel, Assendelft, Sneek, Britsum en Niezijl. Hij had de ouderdom van 83 jaren bereikt. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor.- GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Gisteren vierde Koningin Juliana haar 44e verjaardag. Het zijn niet alleen hilarische banden welke on. volk aan Haar verbi 'en, de voor beeldige wijze waarop zij haar zware taak vei oult, nog pas gebleken bij de Ramp, legden ook onverbrekelijke banden van menselijke verknocht heid. Foto Paul Huf. staat heeft de beslissing over de reeds door de Bondsdag aangenomen wetsvoorstellen tot toetreding tot de E.D.G. uitgesteld tot het Hooggerechts hof uitspraak zal hebben gedaan over de grondwettigheid dezer voorstellen. Dr Adenauer die aanvankelijk van plan was dit besluit van de Bondsraad te negeren heeft dat standpunt niet kunnen volhou den omdat de Duitse bondspresident Heuss weigerde in zo’n geval de wets voorstellen met zijn handtekening te be krachtigen. Dit is een lelijke streep door de rekening van dr Adenauer, die zijn hele politieke carrière verbonden heeft aan een Duits samengaan met het Westen, en een belangrijk succes voor de Duitse sociaaldemocraten die immer hebben betoogd dat een Duits toetreden tot de Europese Defensie gemeenschap plannen om Duitsland te herenigen voorgoed zou verijdelen. Zij vinden dit argument nog klemmender nu hun uit Moskou weer het lokaas van een her enigd Duitsland wordt voorgehouden. Geslaagd aan de Rijksuniversiteit te Groningen voor het doctoraal examen theologie (cum laude) de heer L. W. Nauta, geb. te Sneek. Van de groep „Sneek” van de „Ont wikkelingscursus” der Friesche Mij. v. Landbouw slaagden de heren: S. Andela, Nijland; H. Bonsma, Britswerd; G Bosch, Hichtum; B. Jongsma, Baard; S. Gerbrandij, Hommerts; G. J. Jorritsma, Heeg; P. Waldstra, Koufurderrige. Er is les gegeven in de vakken Boekhouden, Belastingwetgeving, Economie, Ned. en Friese taal. Leiders de heren Dokkum en Wouda te IJlst. Het Comité verzoekt de ingezetenen van Sneek op 4 Mei, van ’s avonds 6 uur af de vlag halfstok uit te hangen en van klokslag 8 uur tot 2 min. over acht door de hele stad, waar men zich ook bevindt een volkomen stilte in acht te nemen. Na afloop van de plechtigheid van 4 Mei, wordt om 8.30 een concert gegeven door het „Sneker Cantate Koor” met medewerking van verschil lende solisten en onder leiding van de heer Gezinus Schrik in de Martinikerk Het Comité rekent op de volle medewer king van het Sneker publiek opdat ooi deze Dodenherdenking op een stijlvolle wijze zal verlopen. Tevens zag het Co mité gaarne op 5 Mei, zoveel mogelijk vlaggen wapperen. Verder raadplege men de advertentie in het nummer van heden. De heer ir A. W. van der Poel, recteur van de N.V. Pyttersen’s Machi- nehandel alhier is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, van welke benoeming burgemeester Rasterhoff persoonlijk hem mededeling kwam doen. De geridderde heeft op velerlei terrein buitengewoon belangrijk werk verricht, o.a. als bestuurslid van het E.T.I.F., lid van de Kamer van Koophandel voor Friesland, hoofdbestuurslid (nu advise rend lid) van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel; van het departement Sneek van deze Maatschappij was hij jarenlang bestuurslid en voorzitter, vele jaren ook was hij Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier en lid van de com missie van toezicht op het M.O. te de zer stede. En als we dan nog noemen een 25-jarige werkzaamheid als secre taris van het departement Sneek van het Nut hebben we wel veel opgesomd, maar vermoedelijk nog niet alles. Ech ter genoeg om even het licht te doen vallen op velerlei nuttige arbeid van een stadgenoot, wiens verdiensten thans ook door de regering erkend zijn. Verdere onderscheidingen. De heer M. Ruardi alhier, hoofdbe steller der P.T.T. werd de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau verleend, welke hem door de in specteur P.N.T. uit Leeuwarden, de heer Pik persoonlijk werd uitgereikt. Dezelfde medaille in brons werd ver leend aan de h.h. P. Spieringa, weitap- per Coöp. Zuivelfabriek te Scharnegou- tum, D. Rienstra, le melkontvanger bij de Kon. Ned. Mij. v. Kaas- en Room boterfabrieken te Oudega (W.), D. v. d. Bos, Blauwhuis, werkzaam als pakhuis knecht bij dezelfde fabriek te Oudega (W.) en S. v. d. Werf, hulp in de kaas makerij van de K.N.M. van Kaas- en Roomboterfabrieken te Oudega (W.j. Deze medailles werden de gedecoreerden persoonlijk door de burgemeester van Wymbritseradeel, de heer F. Tjaberings, uitgereikt. ■X De Amerikanen verbergen hun mis noegen over dit echec van hun favoriet Adenauer niet nu, naast de Franse, ook de Duitse deelneming aan de E.D.G weer op losse schroeven staat. Voor 30 Juni moet immers het Amerikaanse Congres beslissen, hoe groot de toewij zingen voor de militaire hulp aan Eu ropa zullen zijn en als de Amerikaanse regering dan voor dat Congres moet verschijnen met de erkenning dat de W.Europese grote mogendheden de Eu ropese defensie gemeenschap niet bege ren, za’ de Amerikaanse volksvertegen- wcordiging niet bar veel vertrouwen in de mogelijkheid van de verdediging van W.Europa hebben en niet scheutig zijn. De Amerikaanse minister Dulles had in de raad van het Noord Atlantisch Pact te Parijs reeds op dergelijke mogelijkhe den gezinspeeld, voor hij de laatste ont wikkelingen te Bonn nog kende. De Eu ropese partners in het Atlantisch pact beschikken voorlopig nog wel over vol doende middelen om hun bewapening in 1953 uit te breiden omdat een deel der reed< toegewezen Amerikaanse credie- ten nog niet is opgebruikt, maar de vraag is toch wat er zou terechtkomen van een paar punten waarover in de ge noemde vergadering van de raad van het Atlantisch pact overeenstemming werd bereikt nl. het driejarenplan voor aanleg van een groot aantal vliegvelden en het treffen van andere militaire voorzieningen in W.Europa en het pro- ductieprogramma van vliegtuigen in Engeland, Frankrijk, België en Neder land. Al zullen vele Fransen misschien in hun vuistje lachen over het feit dat het nu eens de Duitsers waren die de E.D.G. op losse schroeven stelden, de Franse regering wier*positie niet ver sterkt lijkt door de gehouden gemeente raadsverkiezingen al kregen dan de Gaullisten een geweldige "klap, zodat de houding van het Franse volk jegens de Europese éénwording vriendelijker schijnt te worden zal wijs doen haar leedvermaak wat te verbergen. Zij heeft Amerika al te zeer nodig. Niet alleen omdat zij de Amerikaanse bijdragen voor het produceren van oorlogstuig, gezien deberooide toestand van haar schatkist, best kan gebruiken, maar in het bijzonder vanwege de toestand in Indo China, in Laos, waarin de Viet- minh troepen, gesteund door rood Chi na, diep zijn doorgedrongen. Het is niet alleen een Frans belang maar een Wes ters belang van de eerste orde, dat dit offensief gekeerd wordt, want Noord Laos grenst aan Siam en aan Birma, in beide landen schijnen vele stammen met de Vietminh te sympathiseren, zodat er gevaar bestaat voor een communistische penetratie in het hart van Z.Oost-Azië. Amerika haast zich nu koortsachtig de Fransen in Indo China wapenen te leve ren, de Fransen beloven even koortsach tig nu het wat laat is, allerlei hervor mingen aan de inheemsen, maar het is misschien niet zo verwonderlijk dat ge neraal Mac Arthur in de Ver. Staten nu zijn oude plan nog- eens op de voor grond brengt: nl. dat Amerika door te dreigen met een aanval op communis tisch China dit land en Rusland zal dwingen in overleg met het Westen alle hangende kwesties een rechtvaardige oplossing te geven. Deze generaal ge looft dus blijkbaar helemaal niet aan de welgemeendheid van het Russische vredesoffensief. Hij is niet de enige; de Amerikaanse journalist Lawrence ver klaart dat dit gehele offensief is opgezet door de vroegere Engelse diplomaat Maclean, twee jaar geleden, volkomen op de hoogte van het verschil van op vatting tussen Londen en Washington over de in het Verre Oosten te volgen politiek, achter het Ijzeren Gordijn ver dwenen en die nu vandaar voor de Rus sen zou trachten de wig tussen Enge land en de Ver. Staten dieper te drijven. Naar wij vernemen luidt ’t program ma voor de Dodenherdenking, welke dit jaar gehouden zal worden op Maandag 4 Mei op het Martiniplein, als volgt: 7.207.30 Koraalmuziek, te geven door het Chr. Muziekcorps Harmonie. 7.30 Opening door de voorzitter van het 5 Mei Comité. Als sprekers treden op: Burgemeester L. Rasterhoff en Ds. H Veldkamp, Geref. pred. te Middelburg (voorheen te Sneek). Klokslag 8 uur de gebruikelijke 2 mi nuten stilte, daarna kranslegging en bloemenhulde bij het monument en het gedenkteken aan de Kerk, voor de in de omgeving van Sneek gevallen Canade zen. Een en ander voorafgegaan door de drumband van het Chr. Muziekcorps „Harmonie”. Daarna wandelt de stoet naar het Martiniplein waar na het spe len van het Wilhelmus deze plechtigheid wordt besloten. Familieleden van de oorlogsslachtoffers en zij die bloemen wensen neer te leggen verzamelen zich vóór 7.15 in garage Hoppe, Martiniplein, en kunnen zich bij de geformeerde stoet aansluiten. Het zal heel wat inspanning kosten om in het Westen tegen het Russische vredesoffensief één front te vormen, dat zijn beleid tegenover Moskou zowel met het vereiste geduld, de nodige soepelheid als de even nodige vastbeslotenheid voert. Er spelen immers zoveel belangen en factoren mee bij het bepalen van d-' houding van verschillende landen. Daar is de kwestie van een verenigd Duits land, een ideaal zowel door de huidige Russische als Franse staatslieden met de mond beleden, maar waarvan de ver wezenlijking waarschijnlijk door geen van beide werkelijk begeerd wordt, ten zij het een Duitsland wordt dat tot het Russische resp. het Franse kamp be hoort. De enigen die werkelijk het ver enigd Duitsland begeren zijn de Duitsers zelf en misschien de Amerikanen, die nimmer hun denkbeeld de Russische sa tellietstaten te bevrijden verwezenlijkt zullen zien als niet ook Oost-Duitsland gezuiverd wordt van de Russische in vloed. Die kwestie van een verenigd Duitsland zit trouwens dr Adenauer le lijk dwars bij zijn pogingen W.Duitsland zo spoedig mogelijk aan de Europese Defensie Gemeenschap te doen deelne men. De Bondsraad waarin vertegen woordigers zijn opgenomen van elk der 9 staten waaruit de bondsrepubliek be- Men schrijft ons: Nu op 5 Mei, de na tionale herdenkingsdag, scholen en be drijven waarschijnlijk niet gesloten zijn heeft de Sneker Jeugd Actie moeten af zien van een bescheiden viering van deze dag met de kinderen. Op het pro gramma standen o.a. vrije kinderspelen, die dus nu, omdat leiding en kinderen geen vrijaf hebben, niet kunnen door gaan. Maar ’s avonds hebben we toch allen tijd om ons eens te bezinnen op de grote betekenis die de 5e Mei nog altijd in het leven van het Nederlandse volk heeft. Daarom organiseert de S.J.A. in het Gebouw voor Chr. Belangen een feestavond, waarin opgevoerd zal wor den een historisch spel van Maurits Wa- genvoort „Om de Koningsmacht”. Het is een boeiend spel, dat gespeeld in mooie costuums zeker een volle zaal verdient. Maandagavond hopen we nog ter verduidelijking een korte inhoud van het stuk te geven en verder verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Woensdagmorgen werd op de Vee markt de voorjaarsmerriekeuring (Bo- I i Veel opgeschoten is men in deze over- zichtsperiode niet met de toenaderings pogingen, of wat men daarvoor aanziet, tussen Oost en West. In de Russische bladen is een blijkbaar officieus ant woord op de rede van Eisenhower ver schenen, waarvan de gematigde toon trof. De Russen verklaren zich, bereid over alle kwesties met het Westen te overleggen om een vreedzaam naast elkaar bestaan van communistische en democratische staten mogelijk te maken, ze verwerpen echter, zoals te verwach ten was, het voorstel van Eisenhower dat ze hun satellietstaten de vrijheid zullen schenken, en betogen dat zij zich niet met de binnenlandse aangelegenhe den van deze landen kunnen bemoeien, die regeringen hebben, welke het volk wenst, terwijl Amerika er blijkbaar re- actionnaire elementen aan het bewind wii brengen. Voorts verwijten ze de Ver. Staten dat deze van alles van Rusland eisen, doch zelf niet bereid zijn conces sies te doen, en dat communistisch Chi na zelfs niet eens in Eisenhowers rede werd genoemd. Een totaal indruk welke men uit het Russisch antwoord mis schien kan krijgen is dat Moskou wel wil praten mits het Westen de huidige grenzen van de Russische invloedssfeer in Europa erkent. Over Azië zegt het Russische antwoord niet veel en dat moest wel omdat de Russen daar aan China de voornaamste rol moeten laten. De invloedssferen zijn daar ook nog veel minder duidelijk afgebakend, er is daar nog geen rust, men denke aan Korea en Indo China en aan de labiele toestand in tal van Zuid-Oost-Aziatische landen. In feite zou men zelfs uit het Russische antwoord kunnen afleiden dat de Russen een afbakening der posities in Europa wider om te samen met communistisch China vooral aandacht te kinnen wijden aan Azië. Zodat het geen wonder is dat zij er voor opkomen dat het Westen rood China zal erkennen en dat men van uit Moskou ook al weer heeft gehoord dat alle problemen in een conferentie van vijf, dus inclusief rood China, zouden kunnen worden besproken, ofschoon het kennelijk wat de Europese vraagstuk ken betreft, ook met een conferentie van Vier genoegen zou nemen. Voor elke fout werden 5 strafpunten ge geven. Van de 17 deelnemers moesten tenslotte om de le en 2e prijs rijden G. Wiersma, Oudega (W.) en Tom Schu- renga, Sneek. Winnaar werd eerstge noemde. Om de 3e prijs streden T. van Wieren, J. v. d. Meulen en J. Zjjlstra, allen Sneek, van wie eerstgenoemde met de eer ging strijken. Ook hier bestonden de prijzen uit waardebonnen. Zoals bekend, we hebben het ook in ons vorig overzicht uiteengezet, wensen de Ver. Staten echter geen erkenning van de status quo, dus bevriezing van de bestaande toestand in Europa, zij wensen de bevrijding der Russische sa tellietstaten in Europa en voorlopig geen erkenning van rood China. In Europa denken, met name over de kwestie der satellietstaten, de Westelij ke mogendheden er anders over en zou men het er wel bij willen laten. Ten op zichte van communistisch China is men ook in Europa misschien wat terughou dender geworden, sedert de scherpe agressie der door Peking gesteunde op standelingen in Indo China. Maar toch ligt er met elkaar zoveel verschil van inzicht tussen het Amerikaanse en Europese standpunt, dat men het Rus sische antwoord, dat de kwestie der sa tellietstaten en rood China naar voren schuift, ook wel eenvoudig zou kunnen beschouwen als een poging om dit ver schil van inzicht aan te wakkeren, dus verdeeldheid in het Westen te zaaien. De gematigde toon der Russen, welke in W.-Europa meer indruk maakt dan in Amerika, zou het zijne daartoe kunnen bijdragen. Ook na dit Russische ant woord is dus nog niet uitgemaakt of de Russische toenaderingspogingen ernstig zijn bedoeld, m het algemeen is men in net Westen wat ontmoedigd door het geen de hervatte onderhandelingen over de wapenstilstand in Korea en de krijgs gevangenen daar hebben opgeleverd. De Noordelijken bleken nog niet tot der gelijke concessies aan het Westelijk standpunt bereid dat men optimistisch kan zijn. Aanvankelijk werd immers vermoed dat nu men het over de zieke en gewonde krijgsgevangenen eens was geworden, het slechts weinig tijd zou kosten ook over het lot der valide ge vangenen een overeenkomst te bereiken. Maar terwijl wij dit schrijven lijkt dat er nog niet op en de Amerikaanse leger leiding gaf al blijk van ongeduld. jeugd verzamelde zich bij de scholen vanwaar ze tegen tienen in lange rijen naar de Marktstraat trok voor de traditionele aubade voor Burgemeestei en Wethouders en het bestuur van „Oranje”, die de mooie frisse zang uit de 1400 kinderkelen, begeleid door het Stedelijk Muziekcorps, dat ter afwisse ling ook enkele marsen speelde, op het bordes van het Gemeentehuis aanhoor den. En de heer Doodkorte had weer veel eer van zijn werk. Er werd heel goed gezongen en vooral het plechtige Dona Nobis Pacem klonk ontroerend mooi. Deze zanghulde werd besloten met het Wilhelmus, door het talrijke publiek spontaan meegezongen. Om 12 uur strooide onze stadsbeiaardier Flucie van Bergen zijn jubelende klokketonen vanuit zijn verheven zitplaats over de stad uit, waarna om 1 uur de reeks ci- neac-voorstellingen in „Amicitia”, die telkens om het uur tot zes uur voort duurden en ’s avonds van half acht tot half tien werden voortgezet, een aan vang namen. De speciale programma s Muziek, muziek! De optocht der gymnastiekverenigin gen met marswedstrijd kon wegens te weinig deelname niet doorgaan. Besloten werd daarom het Stedelijk Muziekcorps Sneek, de Chr. Muziekvereniging „Har monie” en het Tamboer- en Pijpercorps Advendo een rondgang door de stad te laten maken, alle in verschillende rich ting. De afd. dames en adsp. dames van Advendo vergezelden ’t Tamboer en Pijpercorps op de rondgang. Er was ook voor dit onderdeel van de door de Ver. Oranje georganiseerde feestelijkhe den enorme belangstelling, welke al evenmin ontbrak bij het concert dat ’s avonds door het Stedelijk Muziekcorps werd gegeven en waarvoor het een spe ciaal feestprogramma had samengesteld. De jubilerende Huisvrouwenvereni ging kreeg niet alleen bloemen, maar ook een bijzonder grote mand fruit, ge schonken door een der vroegere presi dentes, mevr. Feenstra, die haar be schikbaar stelde voor een gratis verlo ting onder de leden. De gelukkige win nares zal het kostelijke fruit wel niet z< gauw vergeten zijn als wij, die helaa vergaten het in ons verslag te vermei den, De 44e verjaardag van onze Lands vrouwe zette hier Donderdagmorgen in met regenbuien en harde wind. Niet prettig voor het Tamboer- en Pijper corps van „Advendo” dat zich voor de eerste maal in het keurige uniform aan de burgerij presenteerde, en de Chr. Mu ziekvereniging „Harmonie”, die samen om kwart voor acht al een rondgang door de stad maakten om de feestelijk heden met hun vrolijke klanken in te luiden. Maar regen en wind konden Len niet deren en kwiek marcherend trom melden, floten en bliezen ze er lustig op los. De Padvinders lieten zich al even min ontmoedigen en hesen op hetzelfde ogenblik opgewekt van zin hun klappe rende vlaggen aan de zwiepende mast voor het Stadhuis. In vele straten wap perde de driekleur toen ook al in de straffe voorjaarswind, zodat de stad al vroeg een feestelijke aanblik bood. Na die natte en winderige ouverture trok Pluvius zich terug en kwamen er steeds meer met oranje getooide mannen, vrou wen en kinderen op straat. De school- Advertentleprlji 15 ct per m.m. Bij contract (handalsadv.) lagar. Abonnementsprijs I 3. - par half Jaar. Franco per post I 3.75 per half laar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. w.o. films van het Koninklijk gezin en opnamen van het Koninklijk bezoek aan Sneek in 1925, trokken veel belangstel ling. Dat de poppenkastvoorstellingen door de heer Jorna ’s middags op bit Waagplein gegeven enthousiasme bij de jeugd wekten spreekt welhaast anzelf. Optocht met versierde fietsen, autopeds enz. Ook hier was weer de jeugd aan bod, i er was grote deelname en er waren I mooie vondsten bij de versieringen, zo dat de jury, gevormd door de h.h. J. H. Doodkorte, J. J. D. Scheffener en A. J. Roosenstein een moeilijke taak had. Er was veel publiek geschaard langs de route en de motorclub J. C. Visser, wel ke de optocht, die vergezeld werd door i onze beide plaatselijke muziekcorpsen, voorafging, heeft met haar maskerade- 1 rijderij extra luister verleend aan dit deel van het programma. De toegekende be kroningen geven wij in ’t volgend nr. Demonstratie motorclub J. C. Visser. Op het Martiniplein hield de motor club J. C. Visser behendighexu swedstrij den, welke een enorme belangstelling trokken en waarbij de deelnemers di- erse hindernissen moesten overwinnen l Tamboer- en pijpercorps Advendo in nieutp costuum. WW W® Motorclub J. C. Visser in volle actie. /WÉ

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1