LENTEFEEST ON SNEEK 1 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST KST W fW Friesche Mij. besprak Arbeidsaange- legenheden in de Landbouw Afscheid in het Leger des Heils Dinsdag 5 Mei 1953 Om de koningsmacht Ingezonden Geen ruzie E.H.B.O. Wat de raad te behandelen krijgt Jaarlijkse biljartontmoeting om de Zandstra-beker Riis Foarüt Geslaagd lHet Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Zaterdag 9 Mei doet de Zeilkoningin haar intrede temidden van een bloemenweelde - Zuid-Afrikaanse volksdansen B.B.-tentoon- stelling Braderie. Vereniging Gezinshulp 40-jarige dienstvervulling De Snitser Skotsploech nei de „Tour d’ Elegance” to Noordwyk Collecte voor Rampenfonds Vijfde Contact-avond N.O.B. Jubileum bij Normandia -Li— -- 108e Jaargang No» 35 RedacteurL. KIEZEBRINK ge- De Braderie. 4» HET BESTUUR. par pon par van exa De braderie, welke Maandag 11 Mei aanvangt, belooft, een groot succes te worden, ja is al een groot succes wat de Tentoonstelling Bescherming Bevolking. maken als neergaande tijden zouden aanbreken. Ook zou een loonsverhoging in de landbouw zeer waarschijnlijk dooi een zelfde verhoging in de D.U.W. ge volgd worden. Binding met het bedrijf kan beter be vorderd worden door de jonge landar beiders in de gelegenheid te stellen lapd- In de a.s. raadsvergadering der ge meente Sneek komen o.a. de volgend, voorstellen van B. en W. aan de orde: HEEG. Een collecte gehouden op de Zondagsschool „Het Mosterdzaadje" al hier voor ’t rampenfonds bracht op 40. jaar. rrar half |aar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout. Snoek. Redactie-adres KLE1NZAND 7 - Telef 2872 ■verd afgewezen. Tevens werden de diploma’s van de dames R. Wüst en M. Zylstra en de he ren J. Draaisma, Joh. Flapper, G. Mie- dema, G. Portiek en Chr. Wüst voor twee jaren verlengd. Docent was dokter G. Bruins te Heeg. Loonsverhoging geen oplossing. Aan het hoofdbestuur zijn vele oplos singen aan de hand gedaan, o.a. dubbel loon tijdens het weekeind. Maar dat is geen oplossing. Niet voor alle artikelen zijn garantieprijzen vastgesteld en het is erg moeilijk deze loonsverhoging van pl.m. 8 per week weer ongedaan te De commissie Riis Foarüt is al weer druk bezig bezoekers naar Gaasterland te trekken. Op Hemelvaartsdag wordt te Rijs een accordeonconcours gehou den, terwijl 's avonds Vrij en Blij onde. leiding van Wessel Dijkstra zal optre den. Op Pinkstermaandag wordt een muziek- en zangconcours aldaar gehou den, met ’s avonds optreden van de Bie tenbouwers onder leiding van Boer Biet. Onbewoonbaarverklaring woning. B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verklaren de woning 2e Baahuisbaurt 5, die in zodanige staat verkeert, dat ze niet meer door verbeteringen in be woonbare staat kan worden gebracht. Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen is geslaagd voor het candidaats- examen tropische landbouw B. Gietema te Hommerts. H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zullen 6 t.e.m. 8 Mei a.s. een bezoek brengen aan Noorwegen. Op het programma staat o.a. een bezoek aan het Nationaal Theater in Oslo. Exterieur van dit gebouw. HEEG. Door dokter de Graaf leerenveen werd Woensdag het nen afgenomen aan een achttal leden van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., ifd. Heeg. Geslaagd de dames: A. Flap- I per, T. Flapper, G. A. M. Kimmann, V. Witteveen, C. Zrjlstra en de heren J. In de voorjaarsvergadering van de afd. Sneek der Friesche Mij. van Land bouw, Vrijdagavond in Café-Rest. Leeu wen onder voorzitterschap van de heer I. de Boer gehouden, werd medegedeeld, dat sinds de vorige vergadering drie nieuwe leden toetraden en de excursie op 23 Juli het Nationale Park „De Hoge Veluwe” en andere bezienswaardigheden in Gelderland ten doel heeft. Het verslag van de algemene vergade ring te Leeuwarden werd uitgebracht door de heer S. v. d. Wier Alberda, die de afdeling ook op de volgende zal ver tegenwoordigen. Arbeidsaangelegenheden. Ir J. Swierstra, algemeen secretaris van de Maatschappij, hield een inleiding over het zeer urgente en klemmende ar beidsvraagstuk in de landbouw. Vooral in het zuidoosten van de provincie is groot gebrek aan arbeidskrachten, voor een groot deel veroorzaakt door de zuig kracht van de D.U.W. Politiek bezien leek het spr. echter moeilijk te bereiken dat deze D.U.W.-arbeid lager beloond wordt dan in het vrije bedrijf. Daarom is het zeer moeilijk arbeiders uit de D.U.W. los te maken ten behoeve van het boerenbedrijf dat als seizoenbedrrjl een arbeidsreserve nodig heeft. Daarbij komt dat er steeds minder jonge land arbeiders komen. Er zit nog oud zeer en bovendien gaan vele jongens via de Am bachtsschool en U.L.O. naar industrie en kantoor. Er is nl. ook altijd nog het gevoel dat boerenarbeid de laagste trap in de arbeidswereld is. Het is de vraag of men dit mindere aanbod door mecha nisatie kan opvangen. Toch leeft er in arbeiderskringen nog wel liefde voor het boerenbedrijf. Mits aan bepaalde voorwaarden wordt vol daan. De verhouding tussen boer en ar beider bijv, moet goed zijn. Spr. was het daar volkomen mee eens. Boer en arbei der moeten als mens naast elkaar staan Wel moet de arbeider de boer als zijn meerdere erkennen, maar dan zal de boer wat kennis betreft ook boven hem moeten uitsteken. Dat houdt evenwel niet in dat de jonge landarbeiders niet opgeleid zouden moeten worden. Inte gendeel. Ook zij moeten de gelegenheid krijgen, eventueel in de tijd van de boer, landbouwscholen en cursussen te bezoe ken. re weemoed moeten zijn, doch er is in tegendeel blijdschap dat wij hen hier 2 jaar en 4 maanden hebben mogen heb- oen. Wie hun opvolgers zullen zijn en wanneer ze zullen komen weten wij nog niet, doch dat zal wel meegedeeld wor den. De kapiteine zegt daarop dat er op een avond als deze heel wat in hun hart omgaat. Er zijn goede woorden gespro ken en zij hadden gaarne meer willen doen, doch de moeilijkheden m het eigen gezin hebben hen daarin vaak belem merd. Spr. is dankbaar dat er een goede geest in het corps was en dat zij vele zegeningen hebben genoten. Zij kan dan ook niet anders dan allen zeer hartelijk dankbaar zijn voor het vertrouwen en het medeleven. Wij staan nu in ons vaar wel, geef gij uw vaarwel aan de zonde, dan komt :t goed, want Jezus laat nooit alleen. Ik hoop dat allen Gods rijk ste zegen zullen mogen ervaren. De ka pitein zegt dat hun verblijf hier kort was, doch wij hebben goede indrukken hier opgedaan. Ook spr. Is dankbaar voor al het goede dat zij hebben mogen ondervinden, in welke dank hij gaarne de Burgemeester en de politie betrekt, die hen vaak ter wille zijn geweest. Er is een hand die ons leidt en wij hebben getracht het beste te geven wat wij konden. Spr. is dankbaar voor de vele goede woorden hier gesproken. Voor de laatste maal wil hij hier nog wijzen op de verlossende en reddende kracht van Jezus Christus, waardoor de wereld be houden kan worden. De heer Meester besluit dan dit samenzijn met dankge bed. Premie woningverbetering en -splitsing. B. en W. stellen voor aan de heer L. Jillings, Prins Hendrikkade 52. een pre mie uit het T.-fonds, naar analogie van de premieregeling woningverbetering en -splitsing ten behoeve van de verbou wing van dit perceel toe te kennen var 1400. Van dit bedrag komt voor reke ning van het rijk 933,33 en van de ge meente 466.67. De totale kosten van de verbouwing worden geraamd op 4270. Het werk moet uiterlijk 10 December 1953 voltooid zijn. Verpachting strook grond tussen IJlsterkade en Geeuw. B. en W. stellen voor op haar verzoek aan de fa. Westerhuis te Zwartsluis t< verpachten 1680 M2, terrein gelegen tus sen IJlsterkade en Geeuw voor een jaar lijkse pachtsom van 0.25 per M2. Dit terrein was verpacht aan R. Beers schipper alhier, die echter de overeen komst wenst te beëindigen. De Scheveningse vissers brengen hun schepen en netten in gereedheid voor de nieuwe haringvangst. De voorbereidingen in de Scheveningse haven. deelname der winkelzaken betreft. Im mers reeds meer ian 106 Sneker zaken hebben medewerking toegezegd. De ten tjes worden zoveel mogelijk aansluitend geplaatst op Oosterdijk, Burgstraat, Kruizebroederstraat, Grootzand enz., terwijl de Sneker Jeugd Actie verscha lende attractiestands za1 inrichten. Hel gehele zakenleven van Sneek zal in die dagen opnieuw zijn best doen om de be zoekers te overtuigen dat Sneek koop stad bij uitnemendheid is. Maar natuur lijk zal het die dagen niet bij zakelijk heid blijven, er zal volop muziek in de stad zijn, blijde klanken bij dit lentefeest in Sneek dat naar wij hopen de weer goden met even feestelijk weer zullen draperen. Op a.s. Donderdag 7 Mei houdt de Vereniging „Gezinshulp” haar jaarlijkse collecte. In het afgelopen jaar werd in 104 gezinnen door de Vereniging hulp verleend. Van de 6 gezinsverzorgsters die thans voor de Vereniging werken zijn 5 meisjes gediplomeerd. De gezins verzorging heeft in het geheel van het maatschappelijk werk een eigen plaats verworven en is ook voor Sneek van groot belang. In het afgelopen jaar ont ving onze Vereniging evenals vorige ja ren subsidie van het Rijk en de Ge meente en werden bijdragen ontvangen van enkele kerken en grote bedrijven. Niettemin bedraagt het nadelig saldo ruim 144. Wij vertrouwen dan ook dat de ingezetenen van Sneek ons niet teleur zullen stellen op a.s. Donderdag. Geeft allen een bijdrage in de buscollecte. Wij kunnen uw steun niet missen. De intocht van de Zeilkoningin. Nadat Zaterdagsmorgens en ’s mid dags de stad al in een blijde en feeste lijke stemming zal zijn gebracht dooi het bezoek en de dansdemonstraties var, een 120-tal Zuid-Afrikaanse jongeren, zal in de namiddag van die dag de Zeil koningin 1953 haar intocht houden in onze stad. Na een rondvaart door de uitverkorene, vergezeld van haar hof dames en een aantal bestuursleden in enige grote motorkruisers door de stads grachten, welke zal eindigen in de Wes- tersingel bij het Martiniplein zal zij daar debarkeren en haar zetel innemen op een gereedstaande praalwagen. Die wa gen zal een werkelijk vorstelijk vervoer middel zijn. De heer Veenstra, teken leraar aan de Ambachtsschool, maakte daarvoor een zeer artistiek ontwerp, volgens hetwelk de gehele opbouw van deze wagen zal bestaan uit een schat van bloemen, er zullen niet minder dan 30000 stuks aan worden verwerkt. Bij deze praalwagen zal zich dan aanslui ten een stoet, inmiddels op de Vee markt geformeerd en welke de Zeil koningin op haar tocht door de stad zal begeleiden. Ook in deze stoet komen een aantal praalwagens een koninklijk gevolg waardig. De bollenstreek zegde honderdduizend stuks afgesneden bloe men toe voor de versiering! Verschillen de verenigingen hebben haar medewer king voor de stoet toegezegd, o.a. de Sne ker Jeugd Actie, de plaatselijke gym nastiekverenigingen, de Waterpoort- ruiters, de motorclub J. C. Visser, de Snitser SkotsploeCh, verschillende straat- verenigingen en de muziekcorpsen. Na dat de Zeilkoningin op het Stadhuis zal zijn ontvangen, volgt een tocht door -le stad, welke op de Marktstraat zal eindi gen, waar de hele stoet voor de Zeil koningin die op een bordes heeft plaats genomen, zal defileren, terwijl de Skots- ploech haar een danshulde zal brengen. Het was Zondagavond in het gebouw van het Leger des Heils te merken dat er iets ijzonders op til was. Een groot aantal soldaten en vrienden vulden het gebouwtje en met zang, muziek en korte toespraken gaf men uiting aan de blijd schap, die in deze kring steeds wordt gevonden, waardoor er al spoedig een vriendelijke sfeer heerste. Het was serg.- majoor F. Meester die de leiding van deze samenkomst had, die zich richtte tot de officieren, kapitein Van Deursen en diens echtgenote kapiteine v. Deur senVeldkamp, die hun vaarwel moesten geven wegens hun benoeming naar Eindhoven. De hand van God leidt ook de officieren in hun vaarwel. Dit is de laatste samenkomst welke wij hier hebben, al hopen wij hen nog wel eens weer te zien. Er zijn geestelijke banden gelegd, die vaak sterker zijn dan familie banden. Er is een voortdurend gebed onder ons voor elkaar. W(j hebben hier veel zegen genoten, al zjjn de otficieren ook zondaars, die het niet ieder naar de zin konden maken. Zij zijn er van over tuigd dat zij hun arbeid in zwakheid hebben gedaan, God zal de zegen daar aan niet onthouden. Een Kinderkoortje zingt dan een afscheidslied, waarna aan de kapiteine een Waterpoortlepeltje wordt overhandigd. De heer Schuil spreekt dan namens het muziekcorps; Zr. Blom namens het Jeugdwerk; een andere Zr. namens de Gezinsbond; de heer P. Zijlstra van Cruycebroedershof; een geregelde bezoeker van de open luchtsamenkomsten, en allen zijn een stemmig in de dankbaarheid voor alles, wat de officieren op verschillend gebied hebben gepresteerd. Namens het corps zegt de heer Meester, dat er in onze kleine gemeenschap moeilijkheden zijn geweest, wij hebben elkaar daarin bij gestaan en toen er doodsdreiging in het gezin van de officieren was is er een voortdurend medeleven en gebed weest. Wij willen hen niet verheerlijken, doch het mag gezegd dat zij uitmunten door eenvoud, waarheid en liefde. Daar voor zijn wij zeer dankbaar en als een klein bewijs dier dankbaarheid overhan digd spr. een ets van de Waterpoort, die nog lange jaren hun woonkamer moge sieren en de herinnering aan Sneek le vendig moge houden. Hier zou een zeke- Intussen heeft de opening plaats ge had van de B.B.-tentoonstelling, die ge houden wordt in een tent van 27 bij 12 meter, welke geplaatst wordt op het oude Waagplein. Deze tentoonstelling zal een indruk geven van de mogelijk heden ter bescherming van de bevolking in oorlogstijd. Interessant beloven vooral te worden de Mobilifoonstand, een Com mandopost, moderne radio-mogelijkhe- den, wire-recorder enz. Om half vijf zal op het Martiniplein het onbrandbaar maken van houten gebouwen worden ge demonstreerd, benevens verschillende brandblusmiddelen. inhoud. Aan de echtgenote van de heer Terpstra beker” aangeboden als dank- ^Schurer werd een bloemetje aangeboden, baar aandenken aan wat deze zeer ge ziene voorzitter voor de vriendschaps betrekkingen tussen Amsterdam en Sneek heeft betekend. Mevr. Terpstra en haar dochter waren de gasten van de beide verenigingen Blauw Wit A’dam en S.B.C. in het clublokaal en tijdens de tocht over het meer, Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie e Comb. Drijfhout-Kiezebrinl, r Kantoor: GROOTZAND Telefoon 3005 (K 5150; In alle stilte herdacht de adjunct-com- mles van 's Rijks Belastingen, de heer W. v. d. Pas alhier, op 1 Mei de dag, dat hij vóór 40 jaar als jongeling in dienst trad bij de administratie der be lastingen. Aanvankelijk was het zijn doel onderwijzer te worden, doch de omstandigheden hebben er toe geleid dat deze wens niet in vervulling kon gaan. Verschillende standplaatsen werden hem toegewezen o.a. Dokkum, Hoorn, Em men, Stadskanaal, Leeuwarden en Sneek. Steeds heeft v. d. Pas zich doen kennen als een plichtsgetrouw ambtenaar en meevoelend collega, die onrecht schuwde. Naast zijn werk als ambtenaar is van der Pas zeer bekend als een strij der voor de Omroepvereniging de Vara. Lange jaren vervult hij de functie van penningmeester voor de afdeling Sneek. Ook in deze kring is hij een :eei ge waardeerde figuur. Een delegatie van ae Inspectie, nl de heren Slier, Inspecteur en Jonker, chef de bureau, bezocht hem Viijdag in zijn woning waar zij hem de felicitaties van het gehele personeel overbrachten onder het aanbieden van een mooie herinnering waarmee zowel de jubilaris als mevrouw v. d. Pas zeer waren ingenomen. Nei in tige slagge Fryske joun foar de mynwerkers en in middei yn it Kerk- rader Lentefeest hwer’t hja yn de 3 kilometer lange optocht folie biwünde- ring óftwong en apart tasprutsen waerd troch de boargemaster, sil de ploech Tiisdei 5 Maeije meidwaen oan de jier- likse „Tour d’Elegance” to Noordwyk. Hja sille, derta oansocht troch it komité, meitingje yn de tour en yn de skoften dounsje. Hja ride Tiisdei 5 Maeije de moarns 8 üre yn kostüm üt Snits. De halte hwer’t de lésten ynstappe is oan ’e Boalserterdyk. Sneon 9 Maeije dounsje hja foar de Südafrikaners, middeis om 2 üre, en de jouns by it ynheljen fan de Sylkeningin- në toai it Stêdhüs en Onder de Linden. hen als lid aan te nemen bij de Jon- gereiu-verenigingen enz. zoals afd. Grouw voorstelt. Bij de besprekingen onderschreef de voorzitter dit laatste. De jonge arbei ders krijgen daardoor meer ambitie voor hun werk en kunnen ook beter in de wereld terecht. Maar dan moeten ei ook heel andere eisen aan de landarbei ders gesteld worden als thans vaak dooi voorlichters bij beroepskeuze gedaan wordt. Arbeiders in de landbouw zijn verzekerd van een goed loon en een goede toekomst. Daarom kan men hier geen ongeschikten gebruiken. Ir Swier stra onderstreepte dit. Het hoofdbestuur zal het vraagstuk van de beroepskeuze dan ook in studie nemen. Het resultaat van de besprekingen, waarbij de inleider ook inlichtingen ver kreeg over de situatie in deze omgeving was tenslotte dat de vergadering loons verhoging tijdens het weekeind afwees Na een korte rondvraag werd de ma tig bezochte vergadering met de wens voor een mooie en vruchtbare zomer door de heer de Boer gesloten. Deze wedstrijd, Zaterdag en Zondag in Onder de Linden te Sneek. werd gewonnen door Sneek, zodat de Amsterdammers die de beker een jaar in hun bezit hebben gehad deze weer moesten afstaan. De vriendschappelijke ontmoeting werd Zondagmiddag afge wisseld met een tocht over het meer waarover de gasten zeer te spreken wa ren. Bij de prijsuitreiking tijdens het diner, werden over en weer hartelijke woorden gesproken. Op één der wed- strijdavonden werd de voorzitter van de S.B.C. een prachtige beker de „Doekele Men schrjjft ons: Dit historische spel, dat leden van de S.J.A. 5 Mei ’s avonds 8 uur in het Ge bouw voor Christelijke Belangen zullen opvoeren, speelt zich af op het buiten verblijf „Honselaersdyck” van Prins Wil lem III in de laatste Octoberdagen van het jaar 1688. Op het tijdstip dat de Hollandse vloot, binnengaats liggende, een gunstige wind afwacht om naar En geland o-er te steken. De hoofdpersonen van het stuk, Prins Willem Hl en Prin ser Mary (Maria II Stuart) trouwden in 1677. Mary was protestant opgevoed, maar haar vader, Jacob H, ging openlijk tot de Katholieke kerk over, en toen in 1688, door de geboorte van een troonop volger, Engeland toch een katholieke dynastie seneen te zullen krijgen, vond een omwenteling plaats met de bekende overtocht van Willem III naar Engeland (1688) welke Jacob H, de vader dus van Prinses Mary, van de troon verdreef. Prinses Mary weigerde voor zich alleen de kroon die Engeland haar aanbood en daarna werden beiden in 1689 tot Ko- ning en Koningin van Engeland ge kroond. Het stuk schetst de strijd van Willem Hl, die zich genoodzaakt ziet het zwaard tegen zijn eigen schoonvader op te nemen, en ook het conflict tussen Prins Willem en Prinses Mary, omdat hij als Prins van Oranje bij haar troonsbestij ging geen genoegen wenst te nemen met de titel „Prins-Gemaal”. Om deze twee hoofdfiguren, eerst ge huwd om louter dynastieke redenen wat later groeide tot een harmonisch en gelukkig huwelijk, scharen zich de an dere figuren van het stuk: Gilbert Bur net, een Engels geestelijke; Betty Vil liers, hofdame; Hans Willem Bentinck, kamerheer; Tessin Abel d’Altonn-, secre taris, en nog enkele bijfiguren. Er zal natuurlijk gespeeld worden in fraaie historische costuums en het spel zal er ongetwijfeld toe bijdragen het be grip te verdiepen voor een van de grootste figuren uit het geslacht der Oranjes, dat in de loop van de eeuwen zo veel voor ons land en volk geweest is. Een feit dat we juist op die beteke nisvolle 5 Mei nog eens extra willen Naar aanleiding van de gymnastiek- optocht op „Koninginnedag” jl., willen wij u graag even het volgende mede delen: le. Er is géén tegenwerking ge weest van de gymn.ver. T.G.P., S.G.V, en V. en L. 2e. Er is ook geen ruzie tus sen de vier pl. verenigingen, zoals er werd gemompeld. De oorzaak ligt nl. bij de Vereniging „Oranje”, die meende, in enkele dagen tijds een gymn.optocht te kunnen organiseren. Dit is echter onmo gelijk willen de verenigingen keurig en netjes voor de dag komen. Wij zien dan ook gaarne dat Ver. „Oranje” vroeger met haar plannen naar voren komt, zo dat zij niet voor de derde maal teleurge steld zal worden. Dat de vier gymn. verenigingen steeds gaarne hun mede werking willen verlenen, daar kan u zich Zaterdag a.s. persoonlijk van overtuigen. De commissie van de vier plaatselijke gymnastiek- De contact-avond van de J atior Organisatie voor het Beroepsgoederen ver voer in Nederland rayon Sneek, wel ke Zaterdag in Amicitia voor da 5e maal werd gehouden, is weer een groot suc ces geworden. De foyer was meer dan bezet. De voorzitter van het rayon Sneek, de heer E. Groenhof van Oudemirdum, sprak een openingswoord en riep in 't bijzonder een hartelijk welkom toe aan het hoofdbestuurslid van de landelijke bond, de heer J. Buis van Vlaardingen, die met zijn echtgenote de reis naai Sneek had ondernomen, voorts de ver schillende afgevaardigden van de con- tact-commissies uit de omliggende plaat sen en het gezelschap „De Cabolini’s” van Alkmaar en het trio Joh. Bok. Spr. bracht dank aan de feestcommissie voor het organiseren van deze feestavond welke eerst niet zou doorgaan in verband met de watersnoodramp, maar nu toch, zij het wat laat, werd gehouden. Hierna werd staande het eerste couple*- van t Fries Volkslied gezongen waarna het Beroepsvervoerlied volgde. De heer J. Buis zette in een korte rede op duidelijke wijze de doelstellingen van het Beroepsvervoer uiteen. Sinds de eerste wereldoorlog 1914—1918, aldus spr., staat ook Nederland, hoewel het in deze oorlog niet werd betrokken, voor moeilijke problemen van allerlei aard. Het zakenleven heeft gevoelige klappen gekregen, maar saamhorigheid en plichtsgevoel zullen veel kunnen bijdra gen om te herwinnen wat we verloren hebben. Wilt daarom nimmer versagen maar sluit U aan bij uw organisatie om zodoende een hecht verband te sluiten, dan zal, gelijk de laatste regel van het Beroepsvervoerlied luidt, het waar achtig wel gaan. Hierna ving het feestelijk gedeelte van de avond aan. De „Cabolini’s" brachten onder leiding van Cakie met hun Hodge Podge een zeer gevarieerd cabaret-programma, waarvan het muzi kale gedeelte werd verzorgd door Joh. Bok die de artisten op de pianu bege leidde. Hij zelf gaf op zijn accordeon enige nummertjes ten beste, die een enorm applaus ontketenden. „Cakie” als goochelaar was weer fenomenaal, Jaap Tol als voordrager en Rika Dek ker als zangeres, Klaas K^omen als imi tator, zij allen zorgden voor aantrekke lijke nummers. Het is dan ook een avond géwordén die alle lof verdiende. In de pauze werd een verloting ge houden om zeer fraaie prijzen en werd aan mevr. Buis een bus drabbelkoeken aangeboden, terwijl het personeel van het kantoor Leeuwarden van de N.O.B. bouwscholen en cursussen te bezoekiëh e,5rl boos sigaren en twee dozen bonbons ontving voor het vele werk dat het voor de voorbereiding had verricht. Plm. half twaalf sprak voorzitter Groenhof een kort slotwoord, waarin h(j dank bracht aan de directie van Ami citia voor het gratis beschikbaar stellen van de foyer en een extra pluim gaf aan de heer A. Boot als „de man om wie deze avond alles heeft gedraaid” en het gezelschap dankte voor het gebode- ne. Voor de danslustigen was hierna nog gelegenheid voor een dansje onder lei ding van de heer A. Boot en waarbij het Trio Johan Bok het muzikale gedeelte verzorgde. Zoals bekend is in deze dagen van ontbottend leven in de natuur ook nieuw initiatief ontwaakt in de boezem van het Actiecomité uit de Sneker winke liers. Dat openbaarde zich in plannen waarvan de kern verder strekt dan Sneek dit jaar enkele dagen in het centrum der belangstelling te plaatsen; door de keuze van een Zeilkoningin wil men onze stad een jaarlijks terugke rende gebeurtenis schenken, welke die belangstelling van burgerij en bezoeker steeds weer zal prikkelen. Ongetwijfeld hebben de eerste b- ichten omtrent die plannen ook de nieuwsgierigheid van onze lezers gewekt en ze zullen met enige spanning naar verdere mededelingen hebben uitgezien, temeer omdat de tijd drong. Immers het is de bedoeling dit lentefeest in onze stad, waarvan dan de intocht van de Zeilkoningin 1953 het hoogtepunt zal vormen, a.s. Zaterdag 9 Mei te doen aanvangen. Welnu, de plannen zijn thans dan ook in grote lijnen gereed. Zaterdag was het 25 jaar geleden dat de heer S. Schurer bij de N.V Norman dia in dienst trad. Dit feit werd 's mor gens op het kantoor herdacht, waarbij hij door de heer Anema op waarderende w\jze werd .oegesp?- ken, welke woorden vergezeld gingen van een enveloppe met Bonte en J. Hettinga. Eén candidaat Namens het personeel sprak de heer Buist, die een bloemstuk aanbood. Mevr. Anema sprak eveneens nog enkele woor den en bood een kleine attentie aan. Tot slot dankte de heer Schurer mede na mens zjjn echtgenote voor de vriende lijke woorden en de geschenken. •-WL, AdvertentleprlJ* 1 5 et per m.m. BIJ contract (handeliadv.) lager. Abonnemantsprlja I 3. - per half

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1