EGYPTE en ENGELAND Vijfde Waterpoortmars Onweersbui verstoorde eerste seriewedstrijden Hondententoonstelling „De Winner" te Amsterdam Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST e 1 Het Eeuwfeest het herstel der van Kerkelijke hiërarchie AGENDA I Dinsdag 19 Mei 1953 108e Jaargang No. 39 van Prins Het onweer Zware onweersbui veroorzaakte stagnatie -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Friese 16 M2 zeilers naar Paterswolde Kanaal dwars door natuur monument 7 doden bij botsing in de lucht Wymbritseradeel schenkt vee I Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Pinksterverlof van militairen H. M. de Koningin en Bernhard naar Denemarken Vliegramp in Texas F H. M. de Koningin ontving kardinaal van Roey Inbrekers in auto’s op pad Katholiek Nederland bracht ruim 1 millioen bijeen voor het huldeblijk. Afscheid aan boord de Prinses Marijke w «..1 i SNEEKER NIEUWSBLAD RedacteurL. KIEZEBRINK k De Sneker Politiemannen: tweede prijs. I Donderdag 21 Mei. Centraal Drankweer Comité. Barend v.d. Veen komt met „Skip op it Stran”, toanielstik yn 4 bidriuwen. ’s Avonds 8 uur in de „St. Joseph”. Mei. Iedere de het een De Sneker Zeilkoningin en haar gevolg waren in Amsterdam. Hier ma ken ze een rondvaart alvorens een bezoek te brengen aan de tentoon stelling „Zon en Water” in de Apollohal, Ten Z.W. van Frankfort vloog een Amerikaanse straaljager in een forma tie van 18 vliegende „verhuiswagens”, grote Am. transportvliegtuigen. Twee van deze vliegtuigen en de straaljager stortten na een botsing brandend neer. Zeven Amerikanen verloren het leven. Advertentieprijs 15 et per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprijs f3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Snoek. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) buitenlandse jachthonden, van de tentoonstelling de Terrier, eig. J. Jansen te A. Alle voorbereidingen voor het bezoek van koningin Juliana en prins Bernhard aan Denemarken zijn nu beëindigd en Kopenhagen is geheel versierd om zijn koninklijke gasten waardig te ontvan gen. Morgenochtend om half elf zullen de koning van Denemarken en leden van de koninklijke familie koningin Juliana en prins Bernhard op het vliegveld Kastrup begroeten. Ook de Deense mi nister-president en de minister van bui tenlandse zaken zullen aanwezig zijn om minister Beijen te verwelkomen. Op de veemarkt alhier werd heden het eerste transport vee, door veehou ders uit Wymbritseradeel geschonken aan de door de watersnood getroffen collega’s in het Z.W. van ons land, ver zameld. Deze eerste geschenkzending. welke vannacht 1 uur vertrekt bestaat uit 8 koeien, 8 pinken en 25 kalveren. Ter gelegenheid van Pinksteren z(jn voor de Koninklijke landmacht en de Koninklijke luchtmacht regelen vastge steld inzake verlof. De regelen gelden niet voor die scholen en onderdelen waarvoor een afzonderlijke regeling is vastgesteld, noch voor de parate onder delen voor welke een nadere regeling zal worden getroffen. In het algemeen kan, met inachtneming van o.a. het bo venstaande, voor zover de dienst het toe laat, al naar gelang de categorie waar toe de desbetreffenden behoren, alge meen- of buitengewoon verlof worden verleend van Zaterdag 23 Mei tot Dins dag 26 Mei eerste reisgelegenheid na 6.59 uur. Het vertrek met verlof mag niet eerder geschieden in de morgen van 23 Mei voordat kan worden gereisd volgens de militaire dienstregeling. Maandag 18 Mei. Openbare vergadering ’s avonds 8 uur in zaal Hanenburg van de A. R. Kiesvereniging „De Vrije Fries”. Spreker de heer Algra, Lid Eerste Kamer. Een vliegtuig van de Delta Airlines met negentien passagiers en bemanning is neergestort in een bebost gebied, on geveer 25 km ten Oosten van Marshall in Texas. Er zijn slechts drie overleven den, terwijl zestien mensen, onder wie een kind, om het leven zijn gekomen. H. M. de Koningin heeft hedenochtend de Pauselijke Legaat Zijne Eminentie kardinaal van Roey op het paleis Soest- dijk in audiëntie ontvangen. sproken door de pauselijke vertegen woordiger kardinaal Van Roey, door mgr Huibers, bisschop van Haarlem en de feestredenaar, prof, dr L. J. Rogier, die de betekenis schetste van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie. In het met honderden geelwitte vlag gen en bloempartijen in stijl gebrachte stadion is de viering gisterochtend voortgezet met een pontificale mis, op gedragen door de kardinaal legaat. En des middags waren de katholieken van Nederland weer in hetzelfde stadion ver enigd, nu om het episcopaat een hulde blijk aan te bieden, bestaande uit een gift van ruim een millioen gulden. Zij is bestemd voor de uitbreiding van de me dische faculteit te Nijmegen. Later werd een pontificaal lof gecele breerd, gevolgd door de voorlezing van een boodschap van de Paus, gericht tot de katholieken van Nederland. Kardi naal Van Roey, die de boodschap had voorgelezen, werd tenslotte een storm achtige ovatie gebracht. Britten, Aly Zein el Abdin, zei gister avond in een rede, dat naar zijn mening, hoewel de onderhandelingen in een im passe zijn geraakt, een accoord met de Engelsen niet ver meer is. Er is reeds een commissie gevormd voor de geleide lijke ontruiming van de Suezkanaal- zöne door de Engelsen en men is het eens over het feit dat na de ontruiming Engelse experts onder Egyptisch opper bevel de verdedigingswerken in goede staat zullen houden. De Egyptische regering heeft gisteren bekend gemaakt, dat Egypte geen „drastische stappen” jegens Engeland zal ondernemen, zolang de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, niet te Washington is terugge keerd. Dulles zou, volgens deze berich ten, hebben laten weten, dat hij en presi dent Eisenhower onmiddellijk na Dul les’ terugkeer te Washington nieuwe voorstellen zouden doen om het Engels- Egyptische geschil over de Suezkanaal- zöne bij te leggen. Men heeft te Kairo gisteren officieel ontkend, dat er een voedselblokkade te gen de Britse strijdkrachten zou zijn in gesteld. Ondanks de schaarste tenge volge van de slechte weersomstandig heden en ondanks de omstandigheid dat zij tijdens de ramadan hun vasten periode meer groenten gebruiken, hebben de Egyptenaren, volgens het communiqué, de normale hoeveelheden voedsel aan de Britse troepen geleverd. De secretaris van de Egyptische dele gatie voor de onderhandelingen met de Zoals wij onlangs hebben gemeld, is er aan boord van het internaatschip „Prinses Marijke’” alhier een cursus ge geven aan schippersjongens ter oplei ding voor de Rijnvaart. Er slaagden zes tien. Deze geslaagden, die bovendien de twee zwemdiploma’s A en B, een diplo ma Lich. Oefening verwierven en een getuigschrift van de Sneker Huishoud school dat ze ook in de kombuis op him plaats zijn, hebben vorige week, naar het Friesch Dagblad meldt, afscheid ge nomen van het internaatschip, waar ze een prettige tijd hebben doorgemaakt. Het was een afscheid met een dinertje. Natuurlijk werd er ook gespeecht. De heer G. de Jong, oud-directeur van het Onderwijsfonds voor de scheepvaart, heeft een warm woord gesproken, dat de jongens op de Rijnvaart zullen onthou den. De heer S. van Abbema sprak als Gedeputeerde woorden van waardering voor opleiding en huisvesting. Wethou der van der Veen informeerde of er con tact met de jongens bewaard zal worden en kreeg daarop een bevestigend ant woord. De heer Veldstra sprak namens de examencommissie en prees de cijfer lijsten; de heer Visser vroeg aandacht voor een tweede soortgelijke cursus. Tot slot heeft de heer E. A. Schüttenhelm, waarnemend hoofd van de afdeling Vor ming Buiten Schoolverband van het De partement Onderwijs, Kunsten en We tenschappen met zekerheid gezegd, dat er een volgende cursus zal gehouden worden. En na al die goede woorden hebben de jongens de hand gedrukt van Commandant Schat en van mej. Post- ma, die drie maanden lang zo prettig over de jongeren gemoederd heeft. Een gevaarlijke combinatie van inbre kers die in vele plaatsen van Nederland reeds voor duizenden guldens aan geld en sieraden heeft gestolen, is nog steeds niet gevonden. De inbrekers verplaatsen zich blijkbaar snel per auto. In Tilburg zijn zij erin geslaagd acht inbraken te plegen in verschillende woningen. De dieven kiezen voor hun operaties voor namelijk villa’s uit, waarin zij met be hulp van valse sleutels of door verbre king van een ruitje aan de achterzijde gemakkelijk binnen kunnen komen en hebben het vooral op de bovenverdiepin gen gemunt. Zij sluiten daar de gordij nen, ontsteken het licht en doorzoeken den alle kamers. Zij zoeken uitsluitend naar geld en sieraden. Andere kostbaar heden raken zij zelfs niet aan. Op deze wijze hebben zij zeker reeds twintig maal hun slag geslagen te Tilburg, Bloemendaal, Heemstede, Hilversum, Naarden, Bussum en te Laren. De po litie van vele steden is thans bezig met het verzamelen van allerlei gegevens om trent de wijze, waarop de inbrekers te werk gaan. Tot op heden is zij er echter niet in geslaagd de bende op te sporen. Fokke Jansma uit Grouw vertelde ons dat hij en zijn collega’s Minks, v. d. Berg en Eisenga op 13 en 14 Juni a.s. zullen deelnemen aan tweedaagse wed strijden van de Zeilver. De Twee Pro vinciën te Paterswolde. Zij zoeken hun geduchte Groningse concurrenten dus in hun eigen hol op, maar het voornaamste doel van dit bezoek is meer belangstel ling te wekken voor de 16 ma klasse. De eerste seriewedstrijd van de Kon. Zeilver. „Sneek” werd Zaterdagmiddag wreed verstoord door een korte maar hevige onweersbui. Het beloofde aan vankelijk een mooie strijd te worden. De vijf klassen waren op de Schouwen na, goed bezet en allen mooi gestart. Voor al de acht Regenbogen, die het laatst vertrokken. Maar net nadat de eersten de boei in Gossepalen hadden gerond brak het geweld los. Striemende regen en hagelbuien, voortgezweept door he vige windstoten, joegen over het water. De Regenboogvloot werd zwaar geteis terd. Bij Hendriks, dr v. d. Zijpp en Vro lijk scheurde het grootzeil aan flarden en Priester kreeg de fok naar beneden. Allen hadden de grootste moeite hun schip in bedwang te houden. Enkelen liepen uit hét roer, anderen roeiden angstwekkend. Maar door te draaien en de kop op de wind te gooien werd het Donderdag 21 Mei. Leger des Heils. ’s Avonds 8 uur welkom Kapiteins Pieters. De door de Sneker Politie Sportver eniging uitgeschreven vijfde Water poortmars had het Zaterdag beter kun nen treffen met de weersgesteldheid. Toen om half drie gestart werd was er al een dreigende lucht, maar ongeveer kwart voor vier toen de deelnemers na bij Folsgare waren ontlastte zich een hevige donderbui gepaard aan een stro mende regen. Allen zochten een goed heenkomen in de omliggende boeren plaatsen, maar waren al druipnat voor ze daar waren. Het duurde ruim een kwartier voor het weer opklaarde. De deelnemers aan de 25 K.M.tocht ver volgden hun tocht, doch de leiders van de groepen jongeren achtten het niet verantwoord verder te gaan en keerden met hun troep, nadat ze eenmaal door de jury waren beoordeeld huiswaarts. Ge lukkig bleef het daarna droog, zodat, hoewel men laat terugkwam, toch nog gesproken kan worden van een gedeel telijk geslaagde tocht. De belangstel ling was uitstekend, want pl.m. 500 deelnemers (sters) hadden zich laten in schrijven, van wie slechts enkelen ver stek lieten gaan. Gestart werd bij café Kingma, waar ook de finish was. De route 25 K.M. liep van Sneek naar IJs- brechtum, Tjalhuizum, Folsgare, Wol- sum, Blauwhuis, Tjerkwerd naar Bols- ward en vandaar over Nijland en IJs- brechtum naar Sneek terug. De 15 K.M. route was tot aan Folsgare gelijk aan Uit een melkfabriek in Den Haag zijn 140 loonzakjes, die in totaal acht duizend gulden inhielden, gestolen. gevaar bezworen. Ook in de andere klassen kwamen brokken, maar de grootste zorg baarden de vier Pluisjes in de Jeugdklasse. Deze lichte bootjes zaten met de andere klas sen onder in het meer waar ze door bergen water besprongen werden. Van twee brachten de inzittenden zich op lager wal in veiligheid, de andere bootjes sloegen om. Gelukkig liep ook dat goed af. Alle inzittenden werden gered, hoe wel men daarover op het land nog lang in een pijnlijke onzekerheid verkeerde. Slechts enkele jachten bereikten de finish. De overgebleven Regenbogen gin gen aan wal omdat een boei was weg geslagen en in de andere klassen waren de meesten, al of niet gehavend, even eens van het toneel verdwenen. De wed strijd werd daarom ongeldig verklaard en zal 30 Mei worden overgezeild. IJLST, 16 Mei. Tijdens het korte maar hevige onweer van hedenmiddag werd een boom bij de boerderij van de heer W. Nauta door het hemelvuur getroffen en een hokkeling van de heer S. Feen- stra in de weide bij Stotersketille ge dood. Vrijdag 22 Mei. Centraal Drankweer Comité. Sluitingsavond in de Doops gezinde Kerk. Zaterdag 23 Mei ver koop Blauwe Bloempje. Vrijdag 22 Mei. Ver. „Het Groene Kruis” Sneek. Algemene vergadering van leden, ’s avonds 8 uur in het Wijk- gebouw, Westersingel 27. de tocht voor de 5e maal hebben vol bracht, ontvangen binnenkort een ver guld kruisje. De jury bestond uit de heren J. Spoelstra, J. Postma en W. Hofstra, allen te Sneek. De drumband van het Chr. Muziekcorps Harmonie haalde ’s avonds de deelnemers van IJs- brechtum af binnen; een aardige geste waarvoor bestuur en deelnemers zeer erkentelijk bleken te zjjn. Ook nu weer was de Roode Kruis colonne present, maar ze behoefde nauwelijks dienst te doen. Na afloop dankte de voorzitter van de S.P.S.V., de heer D. Brouwer, allen die tot het welslagen van deze sportmiddag hadden medegewerkt. Ver melden we nog dat burgemeester Tjabe- rings van Wymbritseradeel bij de start aanwezig was en dat groepscomman dant Venema op zjjn motorrijwiel met zijspan de tocht meemaakte. Ook nu weer ondervond de jury, die dit jaar in verband met het nieuwe systeem van beoordeling, een verre van gemakkelijke taak had, overal de grootst mogelijke medewerking. Maar een extra pluim daarvoor aan ’t adres van de landbouwer J. Atsma te Folsgare is hier zeker op ’iijn plaats. sche honden, kampioen „Distinction” van J. Toursault, België. 124 stuks Duit se, Hollandse, Franse, Hongaarse, En gelse en Schotse Herdershonden, 11 Bou viers, 32 Boxers, 8 Elandhonden, 9 En- moole, machtige dieren, gelse Setters, 18 Ierse en 14 Gordon Set ters, 35 Poedels, 63 diverse jachthonden vormen te samen de middenslag-rassen; iets zwaarder gebouwd zijn de 23 Duitse staande honden; dan volgen 129 Terriers van verschillend ras zoals Airedales, Bedlington Bull, Cairns, Fox, Ierse, Schotse, Sealyham en Skye-terriers, 29 kleine rassen, zoals Dwergpoedels, Mal- thezers, Pekingezen enz. Onze Friese honden waren vertegenwoordigd door slechts 4 exemplaren. De bekende „Wibo fen ’t Wetterlan" kreeg weer zijn kam- pioensprjjs, eig. H. Kuipers te Laren. Reserve-kampioen werd „Duke” van R. Valie te Landsmeer; als 3e Wetterhoun volgde „Boske fan ’t Wetterlan” van G. v. Woudenberg te Oud-Loosdrecht, hij kreeg Z.G. Deze prachtige hond moet nog „komen”; ongetwijfeld wordt ’t een U-hond. De enige Staby van mej. T. Plantinga kreeg zjjn verdiende le U. Een prachtige prestatie leverde „Wibo fan ’t Wetterlan” door 3e te worden van alle binnen- en Beste hond Kerry Blue Nijmegen. Maandag 18 en Dinsdag 19 Mei. Ami- citia Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Anna”. ’n vorengenoemde, maar ging daarna (rechtsaf) naar Nijland, Tjalhuizum, IJsbrechtum, Sneek. Naast de vele in- dividuelen hadden zich voor de 25 K.M. tocht tien groepen laten inschrijven, nl. 1. de G.E.W.A. te Norg; 2. Politie Kam pen; 3. Gem Politie Sneek; 4. Chr. Ulo school te Joure; 5. Trekvogels van Heeg; 6. Chr. Uloschool Sneek; 7. Wandelver- eniging Rodo te Echten; 8. W.A.T.S. te Bantega, 9 C.S.C. te Heerenveen en 10. Drumband te Leeuwarden. Aan de 15 K.M.tocht namen deel W.A.T.S. te Ban tega, Gymn.ver. T.G.P. te Sneek, Herv. school te IJlst, Chr. Nat. school Wouds- end (meisjes), Chr. Nat. school Wouds- end (jongens), Trekvogels, Woudsend, Greate Pier, Sneek, Buurtver. Flat, Sneek, Hiervan lieten verstek gaan no. 6 en no. 9, terwijl de Trekvogels van Woudsend geen voltallige ploeg vormden en zodoende buiten mededinging liepen. De buurtver. Flat te Sneek moest te elfder ure nog afzeggen, wegens onge steldheid van de leider. De organisatie was evenals altijd perfect en een prach tige collectie groepsprijzen waren de or ganisatoren aangeboden. De kopgroep van de 25 K.M.tocht werd gevormd door de mannen van de gevangeniswacht van Veenhuizen, 25 deelnemers, onder leiding van majoor E. Riemersma, die een ploeg vormden van aparte klasse, ze behaalden dan ook het hoogst aantal punten 49% en ontvingen de fraaie be- Begunstigd door prachtig weer, open de „De Winner” Zaterdag de deuren van het R.A.I.-gebouw, waarin 830 hon den door binnen- en buitenlandse keur meesters werden beoordeeld. 14 St. Ber- nardhonden, brengen ons, als altjjd, in verrukking, ze zijn zo indrukwekkend. Kampioen werd „Cascade”, J. v Hoboken, R’dam; 17 New-Foundlanders volgen, met als kam pioen „Carmen” Fl. Gortenmulder, Uit hoorn. 11 Duitse doggen, kampioen „La gos” Dr O. Mittendorf (Duits!.). Niet minder dan 16 Barsois (Russ. windhon den) betraden in deftige houding de ring, kampioen „Sonja’s Emma” van J. Boer, Leek. De grootste der diverse rassen, de Ierse Wolfshond, was’ vertegenwoor digd met 2 exemplaren, prachtige die ren, kampioen „Salva’s Siberto”, P. Martens, Den Bosch. De rest van de Windhonden 67 stuks bestaan uit 26 Afghaanse windhonden, kampioen „La rissa”, E. Pauptit, Hoogeveen, 2 Deer hounds (iets kleiner dan de Ierse Wolfh.) Geen kampioenhond. 10 Grey hounds (Eng. Windh.) kampioen „Wil ly” van G Kremer, Almelo. 3 Italiaanse Windhondjes, prachtig fjjn gebouwde hondjes, kampioen „Lios Conny”, A. Stoel, Voorburg. 26 Whippets, groter en forser dan de Italiaantjes, kampioen „Annelies”, G. de Josselln de Jong, Haarlem. 11 Rottweilers, ideale honden, kampioen „Akko van Karenshof”, R. Hofman te Laren. 5 sierlijke Dalmati- Woensdag 20 en Donderdag 21 Amicitia Theater, Sneek. avond te 8 uur: „Toen stond aarde stil.” UTRECHT (A.N.P.) Katholiek Ne derland heeft Zaterdag en Zondag, in tegenwoordigheid van de pauselijke ver tegenwoordiger, de aartsbisschop van Mechelen Jozef Ernest kardinaal Van Roey, het herstel der bisschoppelijke hiërarchie, nu honderd jaar geleden, op grootse en plechtige wijze gevierd. Zeer vele wereldlijke en kerkelijke autoritei ten hebben de plechtigheden, die voor het grootste gedeelte in het Utrechtse stadion werden gehouden, bijgewoond. Onder hen bevonden zich enkele kardi nalen, het voltallige Nederlandse episco paat, vele buitenlandse en missie-bis- schoppen, zeven ministers, onder wie dr Drees, staatssecretarissen, Kamerleden en commissarissen der Koningin. De Zaterdagavond werd, na een li turgische ontvangstplechtigheid in de kathedrale kerk aan de Lange Nieuw- straat, en een receptie in het aartsbis schoppelijk paleis, geheel gevuld met een grootse manifestatie in het stadion, waaraan zesduizend mensen medewer king hebben verleend. Dat alles speelde zich af temidden van een zee van vlag gen en onder veelkleurig licht uit licht masten. Vanuit de verte klonk het beie ren van alle kerkklokken in de stad, toen de manifestatie werd geopend. Langzaam vulde het grote middenter rein zich geheel met jongemensen, wier woordvoerders conclusies, voornemens en idealen van de rooms-katholieke jeugd overbrachten. Groot was enthousiasme toen via de radio boodschap van kardinaal De Jong weer klonk, die een aansporing tot eenheid was. De duizenden werden voorts toege- In de Zaterdagmiddag te Leeuwarden gehouden vergadering van de Friese ver eniging voor natuurbescherming It Fryske Gea heeft de voorzitter, de heer M. Wiegersma te Drachten, er op ge wezen, dat er gevaar dreigt voor een stuk natuurschoon in het watersport- gebied bij Eemewoude. De kanaalver- binding van Drachten met het kanaal StroobosIJsselmeer is al jaren gele den geprojecteerd langs Langesloot, Eernewoudster Wijd, Fokkesloot en Hooidamsloot en gaat dus langs het na tuurmonument in de Oude Venen. Sedert de oprichting heeft It Fryske Gea spe ciaal aandacht geschonken aan het be houd van moerasgebieden en wij zouden, aldus de voorzitter, onze plicht verzaken als wij niet op de bres stonden voor het behoud van deze moerassen, die zijn aangekocht dank zij de steun niet alleen uit Friesland, maar uit heel Nederland. Er mag geen natuurterrein van beteke nis verloren gaan door deze kanalisatie. Het aanvankelijk plan vergde reeds een offer, want er moest een terrein van 1 ha worden afgestaan. Thans hebben Gedeputeerde Staten echter meegedeeld, dat van het oorspronkelijke plan is af geweken en dat het kanaal geheel door het natuurmonument is geprojecteerd. Hierin kan het Fryske Gea niet berus ten, aldus spreker. Aan de Leeuwarder cineast Han de Vries is opgedragen een film van het Friese landschapsschoon te maken. Het ledental van de Friese ver eniging voor natuurschoon steeg van 1420 tot 1440, aldus het verslag. ker met lof van de jury. De 2e prijs, een fraaie lauwerkrans, was voor de S.P. S.V. met 47% pnt., deze groep werd ge plaatst in de klasse uitmuntendheid. De Sneker politiemannen stonden onder leiding van brigadier D. Brouwer. In de burgergroepen werden de vier beschik bare prijzen gewonnen door: le prijs „W.A.T.S.” te Bantega, 47 pnt.; 2e prijs „Trekvogels”, Heeg, 42% pnt.; 3e prijs „Rodo”’ te Echten, 417/» pnt.; 4e pr. Chr. Ulo te Joure 40% pnt. Politie Kampen en Drumband, Leeuwarden ontvingen ieder een diploma resp. met het predi- caat zeer goed (43% pnt.) en goed (38% pnt.). De groepsprijzen 15 K.M. werden als volgt toegekend: le prijs Herv. School, IJlst, 38% pnt., 2e prijs W.A.T.S. te Bantega, 37 pnt.; 3e prijs Chr. Nat. School Meisjes te Woudsend, 36% pnt.; 4e prijs Chr. Nat. School Jon gens te Woudsend, 36 pnt.; 5e pr. Greate Pier, Sneek, 31 pnt. De Trekvogels van Woudsend, die geen complete groep vormden, en buiten mededinging meelie pen behaalden 36% pnt. Ongeveer kwart voor negen arriveerde de laatste ploeg. De prijzen bestonden uit bekers, lauwerkransen en -takken, medailles enz. Deelnemers die de tocht voor de 2e, 3e of 4e maal volbrachten ontvingen resp. het lintje met het cijfer 2, 3 of 4. Zij die K

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1