Westelijken geven Bonn garanties Olympische Dag ste'de teleur Honderd jaar schakel tusschen Dokter en Patiënt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST maar goed zeilweer bij de eerste serie wedstrijden Koud, weer De Vooruitgang» (met schoolkinderen) vaart Dinsdag 2 Juni 1953 108e Jaargang No. 43 Zeeuwen ontstemd De Waterpoort-Partij -- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Prins Bernhard in Londen Originele schilderijen en beeldhouwwerk in de R.H.B.S. Aardolie bij Rijswijk 400 millioen Marshallgeld voor herstel watersnood schade De haringrace Rhee houdt voet bij stuk Verliezen in Korea Benoemd Stadsgracht zal worden uitgediept Zie verder pag. 2. p. JL JL® RedacteurL. KIEZEBRINK Britse film. De oprichter F. M. de Jong. Van vader op zoon. en ar Schoolreis is be- Zijn opvolger M. F. de Jong. bezoe- staan- De kaatsver. Sneek heeft van het hoofdbestuur van de K.N.K.H, toestem ming gekregen voor het houden van de jaarlijkse Waterpoort-kaatspartij op Za terdag 11 Juli a.s. Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS,. Administratie: Comb. Drijihout-Kiezebrink Co. Kantoor.- GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Toch zat men in Sneek stellig niet om hem te springen. Hier waren nl. al tien Een voorlopige productieproef in de opsporingsboring nabij Rijswijk (Z.-H.) heeft uitgewezen, dat uit de olievoe- rende laag, welke aangetroffen werd op ruim 1500 meter diepte in deze boring, inderdaad een economisch exploitabele productie kan worden verwacht. Over de omvang van de gedane vondst is nog niets te zeggen, aange zien daartoe meer boringen zullen moe ten worden gedaan. Binnenkort zal in de naaste omgeving een tweede boring naar de aangetroffen laag worden be gonnen. Even over zevenen meldde zich reeds de eerste passagier aan de Woudvaarts- kade waar de grote salonboot „Voor uitgang” reeds gereed lag. En toen be gon de grote stroom. Jongens en meis jes in echt zeilcostuum, enkelen zelfs met een koket groene zeiljopper en een extra leren handtasje, met de vaders en moeders, die de bagage meetorsten. Bij de boot worden dan de laatste raadgevingen gegeven. „Jan, dou dinkst er om hé, moeke een ansicht sture” en „Elske hewwe jou nou alles?” Maar Jan, noch Elske, noch Kees verstaan ze, al knikken en roepen ze nog zo. Voor hen zijn ouders, Woudvaarts- kade, zusters en broers, slechts begrip pen, zolang ze die nog zien, varen ze nog niet. Over enkele dagen zullen ze alles weer anders zien. Dan komt het verlangen weer, naar moeder en alles. Nu leven ze in het vooruitzicht „los van alles”. Het is ieder jaar weer een kostelijk gezicht, al die glunder lachende ge zichten, die spanning om enkele laat komers en de gesprekken van de toe schouwers op de walkanten, van ouders De missie van het Amerikaanse Bu reau voor Wederzijdse Beveiliging in Den Haag heeft haar goedkeuring ge hecht aan de Nederlandse voorstellen, om 400 millioen gulden uit de Marshall- tegenwaarderekening te gebruiken voor herstel van de watersnoodschade. Dit meldt A.P. Advertantleprlji 15 ct per m.m. Bij contract (handeliadv.) lager. Abonnementsprlja f3.— per half Jaar. Franco per poat f 3.75 per half Jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. ESSEN (DPA) „De West-Duitse regering heeft de verzekering ontvan-’ gen, dat haar land niet zal worden ver dedigd aan de Maas of aan het Kanaal, maar aan zijn eigen landsgrenzen”, heeft Theodor Blank, de West-Duitse commissaris voor de nationale veilig heid, Zondag gezegd in een redevoe ring te Essen in het Ruhrgebied. Blank sprak op een openbare bijeen komst van de Christelijk-democratische partij, waar hjj veel bijval oogstte. Hij zei verder o.a.: „Met een Duits land dat 460.000 tot 480.000 man onder de wapenen heeft kan Europa worden verdedigd. Zonder dat Duitsland niet”. Hij kondigde een militaire diensttijd aan voor elke Duitser met een duur van achttien maanden. Van vrijwilligers zal men geen gebruik maken. „De verdedi- „Zuiderkruis” ging van het land is immers de plicht van alle burgers en geen handwerk”. Van de vijftienhonderd voormalige generaals die op het ogenblik wonen in het gebied van de bondsrepubliek zijn er, aldus Blank, zeer velen in staat om de leiding van het nieuwe West-Duitse leger op zich te nemen. Dat was een van de weinige passages uit zijn rede die protest van het publiek uitlokten. Volgens Blank heeft men door het sluiten van de verdragen met het Wes ten voor de eerste maal bereikt dat Duitsland in het geval van een oorlog niet op twee fronten zal moeten strij den. later overleed, hadden steeds om beur ten in de huishouding en in de apotheek moeten helpen. Mejuffrouw Regina, die ongetrouwd bleef, werd later vast as sistente. Veertig jaren stond ze achter de toonbank en toen ze er mee ophield, stonden haar duimen krom. Van de dui zenden en duizenden pillen die ze in haar lange loopbaan gedraaid had. In 1933 stierf haar broer en ging de zaak over op diens eveneens enige zoon Met medewerking van het Ministerie yan Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen laat de V. Ae. V. (Ver. tot be vordering van het aesthetisch element in het voortgezet onderwijs) kleine col lecties schilderijen en beeldhouwwerk circuleren bij de scholen, die zich hier voor hebben opgegeven. Een eerste groep (van de zes, die thans samenge steld zijn) is momenteel geëxposeerd in het muzieklokaal van de R.H.B.S. te Sneek. De bedoeling is om de leerlingen van het M.O. in de gelegenheid “te stel len kennis te maken met de werken van hedendaagse kunstenaars; hetgeen tot nog toe voor de jeugd in de kleinere provincieplaatsen slechts zelden moge lijk was. De Directeur van de R.H.B.S. heeft besloten de expositie ook voor belang stellende ouderen open te stellen en wel vanaf Maandag 1 Juni t.e.m. Zaterdag 6 Juni, ’s middags van 4.305.30; een mooie gelegenheid voor de vrjj talrijke kunstminnaars in Sneek en omgeving om goede kunst te zien. De kleine col lectie bevat beeldhouwwerk van Starre- veld en Grégoire en schilderijen van Raoul Hijnckes, Matthieu Wiegman, Poul Arntzenius en anderen; alle kunst werken zijn eigendom van het Ministerie van O., K. en W. en dus niet te koop. Toen Franciscus Mintjes de Jong in het voorjaar van 1853 in zijn geboorteplaats Joure terugkeerde na eer. langdurig verblijf in Keulen waar hij 1 j een pro fessor tot apotheker was opgeleid, moest hij kiezen. In de zaak van Douwe Eg berts of ingaan op het aanbod van een ander familielid, zijn oom de advocaat te Sneek, zich in diens herenhuis aan het Grootzand als apotheker te vestigen. Hij koos het laatste en begon op 2 Juni van hetzelfde jaar, zodat deze bekende apotheek morgen dus honderd jaar heeft bestaan. apotheken. Maar ja, een vestigingswet of iets dergelijks was er toen niet en dus werd die van hem de elfde. Hij zette echter niet alles op één kaart en begon meteen een wijnhandel. Die geestrijke dranken zijn al lang uit de jubilerende zaak verdwenen, maar de oude kelder met gewelven herinnert nog altijd aan het dubbele bedrijf. Het beroep van apotheker was toen trouwens ook heel anders dan tegen woordig. De meeste geneesmiddelen maakten ze zelf en daarnaast ook tal van andere producten zoals bessensap, drop, boterkleursel enz., alles volgens eigen recept. Thans betrekken ze vrij wel alles kant en klaar en verpakt van de grote pharmaceutische industrieën hoewel ook daarin al weer verandering komt. De ziekenfondsen die de meeste klanten leveren tachtig van de hon derd (vroeger was het net anders om) vinden dat verpakte spul meestal te duur en verlangen daarom z. m. weer in de apotheek bereide producten. Verlichting in Londen t.g.v. Coronationday op 2 Juni a.s. Boven: Buckingham Palace sprookjesachtig verlicht. Beneden: de par lementsgebouwen op Westminster stralen in floodlight. MOENSAN (A.P.). President Syngman Rhee heeft het Zuidkoreaanse kabinet bijeen geroepen voor een „cri- sis-zitting” over de wapenstilstandsbe- s; ekingen, na een ontwerp-antwoord te hebben opgesteld op een boodschap van president Eisenhower. Daarin zei Eisenhower, dat hij zich niet van de wijs zal laten brengen door Zuid-Kore- aansa dreigementen. De stap werd direct gedaan nadat het communistische oppercommando nog om drie dagen uitstel verzocht voor hervatting van de besprekingen. Men vermoedt dat de Noordelijken om uitstel hebben gevraagd om te kun nen zien hoe de tweedracht tussen de verbondenen afloopt. Syngman Rhee heeft president Eisen hower persoonlijk geschreven op een schrijfmachine met bijstand van zijn echtgenote, die van geboorte Oosten rijkse is, en van de minister van buiten landse zaken Pjoen Joeng Tai. Rhee herhaalde vastbesloten te zijn om „de Chinese troepen in Korea te verplet teren” en te blijven strijden voor de eenheid van Korea. Uit een overzicht van officiële en ge raamde verliescijfers blijkt, dat het to tale verliescijfer voor beide partijen in de Koreaanse oorlog reeds 2.300.000 zou bedragen: van de geallieerden 406.542 man, van de communisten 1.897.000. Het aantal gesneuvelden en gewonden aan geallieerde zijde bedraagt 320.117 (van wie 60.065 doden) en dat van de communisten wordt geraamd op 1.347.000 en 406.000 voor niet in ge vechten geleden verliezen. Tot chef-aanspreker bij de begrafe- nis-onderneming der Ned. Herv. Diaco nie te Enschedé is benoemd onze stad genoot de heer L. Brouwer. In alle fracties van de Provinciale Staten van Zeeland werd in de buiten gewone zitting critiek uitgeoefend op het wetsontwerp-Watersnoodschade ’53, dat men in vele opzichten nadelig achtte voor de belangen van de ge troffenen, zo meldt het Alg. Hbld. Zo werd met afkeuring gesproken over het feit dat de vervangingswaarde der ver loren of beschadigde goederen slechts ten dele wordt uitgekeerd en dat de immateriële schade in het geheel niet wordt vergoed. Men achtte de vrees gerechtvaardigd, dat de getroffen ge bieden gedurende lange tijd lasten te dragen zullen krijgen, die op de eco nomische ontwikkeling van het gewest remmend zullen werken omdat boven dien een deel van de getroffen gebieden door de oorlog reeds meermalen is ge troffen, waardoor reeds een verarming is ontstaan. Enkele statenleden spraken met af keuring over het feit, dat de gelden uit het Rampenfonds in de eerste plaats worden gebruikt om de kosten van een deel der vergoedingen aan de slacht offers te dekken. Het zou, naar men meende, juist zó moeten zijn, dat dit door het Nederlandse volk bijeenge brachte geld gebruikt zal worden om aanvullende uitkeringen te verlenen. Het bestuur van de afdeling Sneek van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer”, de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Friesland, het hoofdbestuur van „Schuttevaer” en ver schillende belanghebbende bedrijven hebben aan het provinciaal bestuur ge vraagd de vaargeul door de zuid-ooste- lijke en zuidelijke stadsgracht alhier en door het op die grachten aansluitende gedeelte van de Geeuw te doen uitdiepen tot 2.40—2.60 m. beneden F.Z.P. (zomer- peil). Ged. Staten stellen thans voor aan dit verzoek gevolg te geven, aldus meldt Het Vrije Volk, en de genoemde vaarwa ters uit te diepen tot 2.50 m beneden F.Z.P. De provincie zal daarbij geen ver antwoordelijkheid op zich nemen voor het verstoren van het evenwicht van de walmuren langs de genoemde vaar waters. Het baggerwerk zal daarom op een door het gemeentebestuur van Sneek aangegeven wijze geschieden. De hier aan verbonden kosten van 17.000 zul len worden bestreden uit het fonds voor de geleidelijke verbetering van provin ciale kanalen en vaarwaters. Het leek er Zaterdag veel op dat de gure koude wind en de regenbuien op nieuw een spaak in het wiel zouden ste ken. Maar toch liet het bestuur de vlag hijsen in de Jachthaven en snelden de deelnemers „vlak voor ’t lapke” maar met weinig animo naar het meer, dat weer behoorlijk roerig was. Na een half uur uitstel klaarde het weer echter op. De steeds Noordelijker wordende wind nam iets af en het bleef droog, zodat het, hoewel koud, toch nog goed zeilweer werd. Alle deelnemers waren echter niet opgekomen. De 16 m2 klasse ontbrak zelfs helemaal. Franciscus Menno. Deze liet het inte rieur moderniseren, maar de oude firma naam bleef. Zelf is de tegenwoordige eigenaar echter geen apotheker, zodat er na het overlijden van zijn vader steeds een Provisor aan de apotheek verbonden is geweest. Thans is dat de heer A. Schaap, wien dus het voorrecht te beurt valt het eeuwfeest mee te mo gen vieren. In de voorbije honderd jaa is er heel wat veranderd, zoals we a’ even aanroerden. Van de elf apotheken in 1853 zijn thans nog drie overgebleven. Het aantal drogisterijen steeg echter van drie tot elf zodat de rollen in dat opzicht omgedraaid zijn. In verband met het bijzondere karak ter van het apothekersberoep zal het jubileum alleen in de familiekring wor den gevierd. Regen op de Kroningsdag? Het Engelse weerkundig bureau heeft voorspeld, dat het morgen op de kro- ningsdag van Koningin Elizabeth moge lijk zal regenen, zo meldt het élgem. Handelsblad. De tienduizenden Britten en kers, die zich van een zetel of plaats in de openlucht hebben verzekerd, zullen deze boodschap ongetwijfeld met een huivering hebben vernomen, want het is geen aangenaam vooruitzicht, urenlang in een koude regen te moeten verblijven. Wie ook huiverden, waren de verzekeringsmaatschappijen, die millioe- nen guldens op het spel hebben staan. Koningin Elizabeth koos de 2de Juni langer dan een jaar geleden uit, omdat de Britse hoofdstad in deze maand door gaans van een heldere hemel geniet. Het weerkundig bureau liet hoopvol op de voorspelling “olgen, dat er nog van alles kan gebeuren en dat indien nodig van tijd tot tijd wijzigingen zullen worden opgegeven. Als het zo gaat met de Olympische dagen als de afgelopen Zondag dan zullen er in de toekomst nog minder mensen naar het Olympisch Stadion trekken. Want nu waren er ten hoogste 50.006 toeschouwers, terwijl na de oorlog deze dagen steeds weken van te voren uitverkocht waren. Het moet ons helaas van het hart dat zij die er niet geweest zjjn niets hebben gemist. Een teleurstellende voetbalwedstrijd waarin een zeer sterk Engels elftal het moest opnemen tegen een uitermate zwak Bon dselftal, een traditionele opening van turnen waarin de dames dit jaar heel slecht vervangen waren door adspiran- ten en junioren en ’n athietiek-programma waarin Theo Saat wegens ziekte, en Slijkhuis, wegens zijn blessure niet aan de start verschenen. Alleen de prachtige turndemonstratle en het altijd attractieve springconcours voor onze ruiters waren de lichtpunten van deze dag. De opening, die altijd een attractie voor de tienduizenden is, werd deze maal een mislukking. Voor de verande ring liet men het door de jongens doen maar alles ging veel te ongelijk hoewel de oefeningen op zich zelf wel aardig waren. Het geheel maakte een zeer rommelige indruk. Gelukkig werd het springen van de Denen een overweldigend succes en heeft men zich door deze buitenlandse gasten kunnen rehabiliteren. De KNGV zou er echter goed aan doen de volgende maal weer eens dames te nemen. Die heb ben de opening nog steeds tot een groot succes gemaakt. Een hoogtepunt was het nummer waarmee onze buitenlandse gasten ons verrasten. De Deense keurturners onder leiding van Johannes Larsen hebben ge toond dat zij in de turnwereld niet ten onrechte de „meesters” op de lange mat In 1910, toen het aantal apotheken inmiddels tot acht was teruggelopen, zette de enige zoon, Menno Franciscus de Jong, de zaak voort. Hij was een van de eerste studenten geweest aan de nieuwe Pharmaceutische faculteit van de Groningse universiteit en had daarna vijf jaar in Indië gewerkt. De zes doch ters van de oprichter, die twee Zijlstra als derde en vierde volgden. Bij de eerste boei werden ze door de Regen bogen uit elkaar gedreven en nam Zijl stra de kop over met Sustring als twee de, Bakker als derde en de Jong als vierde. De bemanning van de Ljip wist het verloren terrein echter te heroveren en ging na een spannende eindstrijd met Zijlstra als eerste over de winlijn. Hal- bertsma was derde, Bakker vierde, Sus tring vijfde, van Foeken zesde en Reit- sma zevende. De Valkenklasse bood een vrij een tonig beeld. Bakker nam spoedig de lei ding en liep steeds meer uit. Niets scheen zijn zege in de weg te staan, maar een mankement aan de fok werd hem noodlottig. Alleen voor ’t zeil kwam hij als laatste binnen, v. d. Veen, die steeds tweede was, nam zijn plaats over en eindigde dus als eerste. Tn de volg orde van de anderen was na de eerste route geen wijziging gekomen, zodat Breuning tweede werd, mr Cornelis der de,. Verhoef vierde en Tromp vijfde. In de Regenboogklasse zat ogenschijn lijk ook niet veel strijd. Alberda had on afgebroken de leiding, trouw gevolgd door dr v. d. Zijpp die minder gunstig gestart was maar dus toch nog een goede plaats bereikte. Vrolijk verdreef de Jong van de derde plaats zodat die vierde werd. De nieuweling Bakker, die de Regenboog van Luut Hof heeft over genomen, en v. d. Zee sloten de rij. A.s. Zaterdagmiddag wordt de strijd voortgezet. die nog zo graag iets willen zeggen, van grote kinderen die de reis al eens maak ten, van kleinere die verlangen naar hun beurt, maar uit al die gesprekken spreekt blijdschap voor hen daar op de boot, om het mooie weer, om all?s. Dan begint de machine te draaien, de kapitein geeft het sein „trossen los”, een stoot op de fluit en nagewuifd door honderden begint de reis. De schroef tolt door het water, de steven laat de golven bij zich op krul len, de vlaggen wapperen vrolijk in de zonnige morgen, ouders hollen draven: De Instructieve gonnen! Goede reis en veel plezier! In de Jeugdklasse, die de binnenbaan voer, startten vier bootjes, waarvan de 92 in het Kolmeersgat, waarin een slagje gemaakt moest worden, niet door de wind kon komen en in het riet te recht kwam. De dames staakten na eni ge vergeefse pogingen los te komen, de strijd. De 95, bemand door Hendrik v. d. Zijpp en M. Bouritius, die direct de kop had genomen, finishte ook als eerste. De 93 (Frits Monsma en Hans Hoitsma) was tweede, de 94 (Sipke Bergsma en L, Velleman) met grote achterstand derde. De Pampusklasse, die zeven deelne mers telde, ondervond veel last van de Regenbogen, waarin ze terwijl ze de startlgn voor de tweede maal passeerden, verzeild raakten. De Ljip, die na de start als eerste om de boei bij Gosse- palen ging, lag toen tweede, achter De Groene Leeuw, waarna Sustring en De Scheveningen 2 heeft Vrijdagochtend om 10 minuten voor 5 als eerste haringjager te IJmui- den gemeerd. Het vaartuig voer omstreeks half vijf met het rood-wit-blauw fier in top en met de zoutvlag met het oranjeher- kenningsteken ten teken dat de logger niet in het buitenland is geweest, trots tussen de pieren van IJmuiden door met de eerste Hollandse nieuwe in de rui men. De wachtende auto’s reden aan om de haring zo gauw mogelijk naar Scheve ningen te brengen. De prijs haalde 470 per kantje van ongeveer 900 haringen j /oor kleine kwaliteitsharing en ƒ350 voor grovere van 650 stuks per kantje, /erleden jaar lag de prijs aanmerkelijk hoger. Prins Bernhard arriveerde Zaterdag om kwart voor twaalf in Londen om deel te nemen aan de kroningsfeesten. De Prins logeert bij de Hertog van Gloucester in York House. Op de voor- avond van de kroning zal hij met de an dere vorstelijke gasten van de Koningin aanwezig zijn bij de première van de nieuwe Engelse versie van „Beggar’s Opera” (Drie Stuivers Opera) met Sir Lawrence Olivier in de hoofdrol. Koningin Elizabeth is de gastvrouw bij deze eerste vertoning van deze grote CT'ji'C'A Fllw, worden genoemd. Deze gymnastische oe- feningsvorm was voor het publiek een openbaring en het groepje Denen moest dan ook de ene ovatie na de andere in ontvangst nemen. In Denemarken heeft men in deze gymnastische oefenings- vorm een bewonderenswaardig hoge graad van moeilijkheid en perfectie be reikt. Hun achterwaarts gestrekte salto door de lucht was verrassend mooi en werd door het publiek ten volle geappre cieerd. Weer slecht voor goede athletiek. De Olympische estafette werd dit jaar van achteren naar voren gelopen. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat men achterste voren liep, maar dat inplaats van 800400200200 meter nu 200 —200—400800 meter gelopen werd. Het werd geen fraaie race, daarvoor was de baan veel te zacht geworden door de legen en ze werd pas in de allerlaatste bocht van de 800 meter beslist in het voordeel van het Haagse Trekvogels dat, ondanks de slechte weersomstandig heden, toch nog de goede tijd van 3.32.3 liet afdrukken. A.V. ’23 had tot die tijd aan de kop gelegen maar moest toen lossen en werd daarna nog gepasseerd door A.A.C. dat 3.32.6 liet noteren. A.V. ’23 noteerde 3.26. De 100 en 200 meter dames werd (na tuurlijk) een zege voor Puck Brouwer vóór de Engelse Silvia Ashbey. De 100 meter werd een aardige race die Puck Brouwer won in 12.2 terwijl de Engelse 12.4 noteerde. Hier werd Willy Lust der de in 12.5. De 200 meter werd een iets gemakkelijker zege in 25.5, terwijl de Engelse Ashbey 25.9 voor zich liet af drukken. Gré de Jongh werd hier derde in 26.2. Fanny BlankersKoen blonk zoals gewoonlijk weer ver uit op de 80 meter horden voor dames. Haar Engelse tegen standster was lang niet tegen haar op gewassen. Na drie valse starts gingen de loopsters weg. Fanny won in 11.4 ter wijl Desforges 11.6 noteerde en Willy Lust precies 12.sec. Konden onze dames de buitenlandse gasten er dus onder houden, onze heren gelukte dat niet. De grootste handicap was het niet uitkomen van Theo Saat, onze nationale sprintkampioen op de 200 meter. Nu werd het een gemakkelijke zege voor de Engelsman Pinnington in de tijd van 22.4 Tweede en derde werden de Amsterdammer Griek en de Hage naar Greep in dezelfde tijd, nl. 22.7 sec. De 400 meter werd gewonnen door de voor A.V. ’23 startende Zwitserse kam pioen J. Steger. Deze jongeman studeert hier en heeft toestemming voor het Am sterdamse A.V. '23 te mogen starten. Hij maakte een tijd van 49.9 en liet nummer twee, Smildiger, ver achter zich. Derde werd de Hagenaar Hofmeester in 51.5, die vallende de finish passeerde. Het was een uitermate zwakke race. Veel mooier was de laatste race over 3000 meter. Niet dat de Nederlanders hierin een rol speelden, helaas niet, want Wim Slijkhuis liet weer eens voor een keer verstek gaan. Het waren de Deen Planck en de Engelsman Morgan die uitblonken en de race maakten. Dat uiteindelijk de Deen met een voorsprong van 35 a 40 m. als eerste de eindstreep passeerde, kon de Engelsman niet hel pen; daar liep Planck, die een stijl beeft als Slijkhuis, te soepel en te zelf verzekerd voor. In de, de weersomstan digheden in aanmerking genomen mooie tijd van 8.30.4 snelde de Deen over de finish, gevolgd door Morgan in 8.36.4. -x

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1