Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Een Christelijke Ambachtsschool in Wymbritseradeel voor de Ver. van Sneker Zakenlieden Er was en komt weer werk aan de winkel Dinsdag 23 Juni 1953 108e Jaargang No. 49 VRIJDAG?. RedacteurL. KIEZEBRINK zomer datum. Kerknieuws Zie vervolg pag. 2. Afscheid Ds. D. Lekkerkerker Bioscoopnieuws Groentehandelaren met vacantie Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Raad adviseert wethouderssalarissen op f 2000. te brengen Bouw van 34 woningen aangenomen Aangedrongen op sneller afbouw van woningen Uitbreidingsplan vastgesteld, saneringsplan bin nenstad wordt nog deze zomer aangeboden. NODIG-VERKLARING AANGEVRAAGD Werken gegund De Waterpoortpartij Geslaagd Benoemd Gevonden voorwerpen Wymbritseradeel i ^4 3 Uit onze raadzaal van Benoeming. De wethouderssalarissen. onderwijs enz. S.O.S. Heid in nood. De nieuwe openbare kleuterschool in Tuindorp is hedenmiddag officieel geopend. Donderdag echter hadden de leerlingetjes al bezit genomen van de vele heerlijkheden welke de fraaie school de Sneker spes patriae biedt. Wij geven hier een aardig tafreeltje in een van de frisse en zonnige lo kalen. A.s. Vrijdag volgt het verslag van de opening. De plannen voor een Volkscredietbank verkeren thans in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. Jaarverslagen. Ook de secretaris, de heer D. Potma, constateerde in zijn jaarverslag, dat er in het afgelopen jaar weer veel is ge daan. Hij liet de verschillende acties de revue passeren en vermeldde dankbaar de medewerking welke daarbij steeds van het Gemeentebestuur werd onder vonden. Fries Ras, die hier voor de eerste maal werd gehouden, de Paasveetentoonstel- ling, welke z .m. ook ieder jaar zal te rugkeren en de Productiekeuring die zo langzamerhand burgerrecht begint te krijgen, en waarvan de voorzitter van het Fries Rundvee Stamboek zelfs zei: „Deze keuring kunnen we niet meer missen”. het onze Tot leraar in de natuurlijke historie aan het gymnasium voor het tijdvak 27 Mei t.e.m. 10 Juli 1953, in verband met het aan de leraar, dr Otto verleende ziekteverlof wordt op voorstel van cura toren benoemd de heer A. Salverda te Groningen. Overeenkomst met het St. Antonlus ziekenhuis. SNEEKER NIEUWSBLAD Ontslag-aanvragen. Ingekomen zijn aanvragen om eervol Verschijnt: DINSDAGS en Administratie t Comb- Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) de en Y. Roukema, wegwerker-uitvoerder te De Amerikaanse titel Son of Paleface brengt ons direct de vorige film van Bob Hope In herinnering. In deze film speelde hij Paleface. Er wordt veronder steld dat Paleface in de strijd tegen de Indianen is gebleven en dat zijn zoon op een of andere wijze op de universiteit van Harvard is beland. Daartoe overge haald door een aardig meisje besluit hij de schat, die zijn vader ergens heeft verborgen te gaan halen. In zijn auto mobiel arriveert de Zoon van Paleface in het Westen en dan begint een dwaze historie, die het publiek anderhalf uur onbezorgde pret schenkt. Een vlot zo- meramusement. Advartantleprlji 15 et per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 13.— per half Jaar. Franco per po>t 1 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Snoek. B. en W. stellen voor de overeenkomst met het St. Antonius ziekenhuis te Sneek betreffende de bouw en de inrichting van een paviljoen voor verpleging van besmettelijke ziekten, gesloten in 1932 en verlengd in 1948, wederom voor vijf jaren te verlengen. Volgens de wens van het bestuur is, zolang niet het vooruit zicht bestaat dat de prijzen meer stabiel blyven, geen vaststaand bedrag meer als verpleegprijs opgenomen. Openstelling winkels. Het bestuur van de Winkeliersvereni ging Heeg e.o. heeft verzocht, in ver band met het vreemdelingenbezoek, voor de eerste 21 werkdagen van Augustus het sluitingsuur voor de winkels aldaar vast te stellen op 21 (9) uur. B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar, met dien verstande, dat deze re geling ook zal gelden voor Woudsend, Gaastmeer en OppenhuizenUitwellin- gerga. Zij stellen dan ook voor in die zin te besluiten. Bij het voorstel van de burgemeester om Ged. Staten te adviseren de jaar wedden van de wethouders hier ter stede te verhogen van 1700 tot 2000, zegt de heer Schaper dat hij niet gelooft dat de wethouders hier een dag- Wij maken de huisvrouwen er nu reeds op attent, dat van 29 Juni tot 6 Juli een aantal groenten- en fruithan delaren met vacantie zal zijn. Hun zaak is dan gesloten maar de collega’s die geopend blijven zullen hun klanten be dienen alsof het hun eigen waren. De namen van de vacantiegangers worden a.s. Vrijdag in deze krant bekend ge maakt. ken op de hoogte stellen. Spr. wil niet beweren dat 2000 nu precies het juiste bedrag is, het kan even goed iets te hoog als te laag zijn, maar wel is spr. de mening toegedaan dat het een bedrag in deze orde van grootte moet zyn en dat dit alleszins gerechtvaardigd is in het licht van de omvang van het werk. De heer Lindeman maakt een vergelij king met een andere gemeente doch dat kan geen argument zijn, we moeten hier zelf uitmaken wat de jaarwedde hier zal zijn en spr. stelt voor Ged. Staten te ad viseren deze op f 2000 te b: :ngen« Blijkt later weer een wijziging nodig, dan kan deze zaak opnieuw aan de orde gesteld. Z. h. s. neemt de raad dit voor stel aan, met aantekening in de notulen dat de heer Schaper wenst geacht te worden tegen te hebben gestemd. Kamerstukken. de onmiddellijke nabijheid van Sneek zeker niet tot de onmogelijkheden be hoeft te behoren. In het kader van dit verzoekschrift is echter de plaats van vestiging voorlopig secundair, want het gaat ons nu in de eerste plaats om de nodig-verklaring voor een Chr. Am bachtsschool voor deze omgeving, tot het oordeel waarover de gemeente Sneek bezwaarlijk alleen bevoegd is te achten, gezien het grote aantal buiten-leerlingen uit de omgeving van Sneek, die de neu trale ambachtsschool te dier plaatse be volken”. De grote demonstratie in Oost-Berlijn tegen het communistische be wind. Het verbranden van een propaganda-kiosk op de Pots- damerplatz. In de vergadering van de Raad der gemeente Wymbritseradeel op Donder dagmorgen 25 Juni a.s. komt aan de orde een verzoek van het bestuur der Ver. voor Chr. Nijverheidsonderwijs te Sneek om ingevolge art. 25, 2e lid der nijverheidsonderwijswet de nodig-verkla ring uit te spreken voor de stichting van een Chr. Ambachtsschool in deze om geving, d.w.z. in Wymbritseradeel c.q. Ned. Herv. Kerk. In de a.s. vacature van ds. H van Niel te Sneek is toezeg ging van beroep gedaan aan ds. C. G. Wiegers te Middenmeet (Wieringer- meer). Het uitbreiden van het Gereformeerd Verpleeghuis alhier, alsmede het maken van een opstelling te Leeuwarden in op dracht van de Genie te Groningen, is op gedragen aan de Aann. Mij. „Friso” al hier. Vacan toe toeslag ge- meentepersoneel. Z. h. s. of discussie wordt aangeno men het voorstel van B. en W, tot het toekennen van een als vakantietoeslag bedoelde gratificatie aan het gemeente- personeel, nl. op de voet van de nieuwe rijksregeling, dus van 2 der salaris sen, zonder verschil tussen gehuwden en ongehuwden. Vergadering van de raad der ge meente Sneek op Vrydag 19 Juni 1953, 's avonds 7.15 uur. Voorzitter burge meester L. Rasterhoff, secretaris de heer K. Koster. Aanwezig 16 leden, afwezig, wegens uitstedigheid, de heer Groene- veld. De notulen van de vergadering van 6 Mei 1953 worden onveranderd vastge steld. Een aantal ingekomen jaarverslagen enz. wordt voor kennisgeving aangeno men. Het advies van B. en W. B. en W. adviseren: Wij kunnen het verstaan dat het adresserend bestuur van oordeel is, dat voor een zo uitge sproken streekschool als waarvan hier sprake is, bezwaarlijk alleen de gemeen te van vestiging een oordeel kan uit spreken over de urgentie van een zo danige streekschool, welke voor een be langrijk deel door leerlingen uit buiten gemeenten wordt bevolkt. Gezien de geestelijke ligging der bevolking in deze omgeving en de duidelijke voorkeur voor Chr. onderwijs aan de lagere scholen, volgens ontvangen gegevens gaat in de Z.W.hoek 70 der kinderen naar bijzondere scholen en 30 naar openbare scholen kan het streven om hier te komen tot de stichting van een Chr. school voor lager en technisch on derwijs worden gebillijkt. Dit krijgt door de voiming van de voorbereidende klas sen aan de ambachtsscholen nog meer accent. De bestaande neutrale ambachts school te Sneek moge in leerlingental wellicht wat dalen, het leerlingental bedraagt daar volgens de laatste ge gevens 381 dit neemt niet weg dat bij de grotere toeloop van leerlingen naar het lager technisch onderwijs, verklaar baar door de toenemende industrialisatie, zowel voor de bestaande ambachtsschool als voor een Chr. ambachtsschool in deze omgeving voldoende bestaansmogelijk heid mag worden verwacht. Of deze laatstgenoemde school in Wymbritsera deel dan wel te Sneek moet worden ge sticht is een zaak van een nader over leg met de hogere instanties. Wij stellen dan ook voor aan het door adressant in gediende verzoek te voldoen. Verder komt aan de orde: Men schrijft ons: In een advertentie in dit blad zult U binnenkort kunnen zien staan „Grote Waterpoortpartij”. Wat betekent dit en wat is dat voor een partij Noteert U echter eerst even Zaterdag 11 Juli a.s. De Waterpoortpartij is op één na de mooiste kaatspartij in Friesland. Wist U dat? En toch is het waar! Vraag het de kaatsers maar. Dit komt voorname lijk door de z.g.n. „Snitser telling”. Dit is een competitiesysteem; partuur 1 kaatst niet alleen tegen 2, doch ook tegen 3, tegen 4 en ook tegen partuur 5 enz. Wint men dus de eerste party, dan kan men toch nog verliezen en om gekeerd ook. De spanning blijft er dus tot het laatst in en het aantal voor- en tegenpunten geeft uiteindelrjk de beslis sing. 15 van Frieslands beste kaatsers worden door het Bestuur van de Kon. Ned. Kaatsbond uitgezocht en dit moet voor U al een reden zyn, die middag te komen zien en te genieten. Sneek ligt aan de zelfkant van het kaatsgebied en daarom moet deze dag (traditie) voor Sneek slagen. De oudste sport van Friesland (het kaatsspel) mag ook voor Sneek niet verloren gaan. A. B. Aanschaffing leermiddelen. Een verzoek van het bestuur der R.K. school te Heeg om de benodigde gelden (naar raming 300.beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een schoolprojector met bijbehorend scherm. Hoewel het gebruik van de onder- wijsfilm als leermiddel zeer zeker zijn nut kan hebben, overschrijdt volgens de mening van B. en W. de aanschaffing van een projector op overheidskosten voor een school met 66 leerlingen de normale eisen, aan het geven van l.o. te stellen. Deze mening vindt steun in een Kon. Besluit van 12 Oct. 1950 waar- by een raadsbesluit tot het weigeren van medewerking in de aanschaffing van een filmprojector die door twee scholen zou worden gebruikt, om dezelfde reden werd gehandhaafd. B. en W. merken verder nog op dat te ’s-Gravenhage is gevestigd de stichting Nederlandse On derwijs Film, waarin ook de Stichting voor de Katholieke Onderwijsfilm is vertegenwoordigd en die schoolprojecto- ren verhuurt voor de minimumprijs van 40.per jaar, in welke prijs ook de huur van de nodige beeldstroken is be grepen. De Inspecteur van het l.o. acht het eveneens twijfelachtig of de bedoel de kosten door de gemeente moeten wor den vergoed. Een bepaalde lijn in de be handeling van dergelijke aanvragen is nog niet te ontdekken. Daarom is hij van oordeel dat de Raad op dit stuk een principiële beslissing dient te nemen. Voorgesteld wordt de gevraagde me dewerking te weigeren. Voorgesteld wordt de volgende aan vragen in te willigen: van het bestuur der Herv. school te Oudega voor het aanschaffen van nieuwe leesboekjes en 20 Bijbels in de nieuwe vertaling; van het bestuur der Geref. school te Oppen huizen voor 20 Bijbels idem; van het bestuur der Bijz. lagere school te Oost- hem voor 36 Bijbels en een nieuwe lees methode voor het aanvankelijk leeson derwijs (kosten totaal ƒ375.van het bestuur der R.K. school te Blauwhuis voor een nieuwe leesmethode voor twee leerlingen (kosten ƒ27.17), alsmede die van M. de Jong te Oudega om een tege moetkoming in de vervoerskosten, ver bonden aan het bezoek door zijn zoon van de Bijz. B.L.O.-school te Sneek. Een zelfde verzoek van J. Hospes te Offinga- wier voor een pleegkind moet volgens B. en W. worden afgewezen. Naar hun mening is dit een aangelegenheid tussen de vereniging Kinderzorg en Hospes by wie het kind werd uitbesteed. Het adres luidt als volgt: „Reeds geruime tijd leeft bij ons als Ver. voor Chr. Nijverheidsonderwijs te Sneek de wens, om, naast de al enige jaren bij haar in exploitatie zijnde Chr. binnen- vaartschool, ook te komen tot de stich ting van een Chr. ambachtsschool. Ge zien de godsdienstige ligging van Sneek en wijde omgeving met name de Z.W. hoek, en gezien de omvang van het openbaar en bijz. lager onderwijs in deze streek, is o.i. de veronderstelling niet te gewaagd, dat een Chr. ambachtsschool in dit deel der provincie voldoende be staansmogelijkheid zal hebben. Het ver langen naar Christelijk onderwijs is naar onze overtuiging ook gerechtvaardigd voor het lager nijverheidsonderwijs, evenzeer als voor het gewone lager on derwijs en het middelbaar onderwijs. Nu is het er allerminst om begonnen de neu trale ambachtsschool te Sneek te onder graven. In genen dele, maar wij menen toch anderszins dat bij de bestaande ver houdingen het niet onredelijk mag wor- den geacht ons streven te verwerkelij- de komst van de Koning der Kerk, ken om ook voor het lager nijverheids onderwijs een school op Christelijke grondslag in deze omgeving te verkrij gen. Hier leeft dus dezelfde gedachte als bij de andere takken van onderwijs, waarvoor geleidelijk het beginsel geldt dat onderwijs, aan welke school dan ook, primair opvoeding is. En dat element juist, dat nog versterking krijgt indien aanstonds het algemeen vormend onder wijs in de voorbereidende klas aan de Ambachtsschool algemeen regel wordt, is voor ons bestuur de aanleiding, krach tens de door onze Vereniging gevoelde roeping, om ook voor het lager tech nisch onderwys, naar een Chr. school te streven. Te dien aanzien heerst er nog een zeer beduidende achterstand. Naar onze mening is er zowel voor de bestaande neutrale ambachtsschool als voor een op te richten Chr. school voor lager nijverheidsonderwijs in Sneek vol doende bestaansmogelijkheid aanwezig. De toeloop van leerlingen voor het am- bachtsschoolonderwijs zal bij de nood zaak tot verdere industrialisatie onge twijfeld in de toekomst toenemen. Van die toeloop blijft het aantal buitenleer lingen, die hoofdzakelijk uit de Z.W. hoek komen en die voor het overgrote deel Chr. onderwijs volgen, een grote moot vormen. Nu de gemeente Sneek de nodigverklaring voor een Chr. am bachtsschool ter plaatse heeft gewei gerd, hebben wij na voortgezet overleg gemeend dat het tot steun van onze ver dere actie om in deze omgeving toch een Chr. ambachtsschool te krijgen, waartoe een verzoek bij de Kroon al enige tijd geleden is ingediend, dienstig kan zijn wanneer van Uw gemeente als direct om Sneek liggend, alsnog de ver klaring wordt ontvangen, dat een Chr. ambachtsschool voor deze omgeving no dig wordt geoordeeld. In dit verband zy opgemerkt dat van de neutrale am bachtsschool te Sneek met totaal 398 leerlingen, 101 uit Sneek afkomstig zijn, 78 uit Wymbritseradeel en 11 uit IJlst, terwijl de overige leerlingen uit andere buitengemeenten in de wijde omgeving van Sneek komen. Als plaats van vesti ging van een Chr, Ambachtsschool blijft zich uiteraard Sneek als centrum-plaats het best lenen, hoewel stichting van een zodanige school in Wymbritseradeel in taak hebben en om hun dan nu een ver hoging toe te kennen lijkt hem niet goed. Naast hun beloning voor hun par ticuliere werk zouden zij dan 2000 als wethouder hebben, welk laatste bedrag een D.U.W.arbeider niet in een heel jaar verdient. Verhoging lijkt spr. niet nood zakelijk. De heer Lindeman ziet juist de noodzakelijkheid dezer verho ging wel in, hij heeft destijds, toen de wethouderssalarissen op 1700 werden bepaald, reed gezegd dat hij dit bedrag te laag vond. Spr. weet niet of Ged. Staten de klasse-indeling nog zullen handhaven, maar heeft gelezen dat Hee- renveen voorgesteld heeft de wethou derssalarissen aldaar op 2500 te bren gen. Spr. vindt dat het hier niet minder moet zyn, daar er veel werk aan deze taak is verbonden ook wat representa tie enz. betreft. De heer F ij 1 s t r a wil de woorden van de heer Lindeman wel onderstrepen, hoewel hij 2500 niet no dig acht. Maar bij de groei van de stad nemen de werkzaamheden der wethou ders toe en sprekers fractie kan accoord gaan met 2000. De heer D i s s e meent dat de argumenten in de nota van de burgemeester aangevoerd alle reden geven het voorstel om tot een salaris van 2000 te adviseren, te steunen. Dit werk dient beloond te worden naar de omstandigheden waaronder het wordt verricht. De Voorzitter spijt het dat de heer Schaper niet overtuigd is door de motieven in het voorstel ver meld. De functie van wethouder moet vervuld kunnen worden door ieder, die door de raad daartoe wordt geroepen. Democratie en gemeente-belang zijn beide hiermede gebaat. Het is natuurlijk niet mogelijk precies te zeggen wat de beloning moet zyn voor het zich steeds uitbreidende werk der wethouders. Er zijn niet alleen de B. en W.-vergaderin gen welke overigens ook veel tijd ver gen het college is bijv, heden van 10 uur af bijeen maar er zijn allerlei bij eenkomsten, commissievergaderingen enz. en bovendien moeten de wethouders zich in ’t algemeen van de gang van zai SCHARNEGOUTUM, 22 Juni. In een eivolie kerk nam de Hervormde predi kant alhier, Ds. Lekkerkerker, Zondag in de middagdienst afscheid van zijn gemeente. Tot tekst had hij gekozen Hand. 20 32 „En nu, broedters! ik be- vele u Gode en den Woorde Zijner Ge nade, die machtig is u op te bouwen, en u een erfdeel te geven onder al de ge- heiiigden”. Spr. zeide dat zijn vertrek misschien een rimpel geeft in de geschie denis der kerk, maar dat allesbeheersend is: Spr. behandelde het afscheid dat Pau lus van de gemeente nam op het strand, de moeilijke tijden die de jonge gemeen te zou ondervinden, maar ook de belof ten en de rijke troost in het Woord, waarmede de gemeente deze moeilijke tijden kon doorstaan. Hoe de gemeente door het Woord gebouwd kan worden. Eenmaal zal de Kerk vol zijn in het einde der dagen, als Christus komt op de wolken des hemels. Aan het einde sprak de scheidende leraar woorden van dank voor de prettige samenwerking en harmonie tot de burgerlijke overheid, burgemeester Tjaberings, kerkeraad, kerkvoogden van Scharnegoutum en Loënga, Loënga had sprekers aparte belangstelling, deze kleine gemeenschap rondom de klokkestoel; de koster Boor- sma voor zijn goed werk; organist H. Koopmans, die door zijn orgelspel in de kerkdiensten bijdroeg tot de verheerlij king van God; ds. Sondorp van Sneek, vertegenwoordigende de classis en. het breed ministerie van de kring en ds. Kuiper van Goënga als consulent; aan broeders uit Oosterwierum en tot de ge meenteleden van Scharnegoutum en Loënga. Spr. was blijde in deze 5 jaar een Friese gemeente te mogen hebben ontdekt en is dankbaar in haar te heb ben mogen werken. Het woord voerden: Burgemeester Tjaberings namens de burgerlijke over heid; ouderling J. Renema namens de kerkeraad, die staande liet zingen Ps. 134 3; ds. Sondorp en ds. van Niel na mens kring en breed ministerie; de heer Hilverda namens de gemeente Ooster wierum; de heer S. de Groot namens de Geref. Kerk en tot slot ds. Kuipers van Goënga. Na de dienst wes er gelegenheid voor degenen die de scheidende leraar nog geen afscheidsbezoek hadden ge bracht en buitenmensen om persoonlijk afscheid te nemen. Bezoldiging wethouders. De wethouders wensen zich als be langhebbenden te onthouden van het geven van advies op de vraag van Ged. Staten of de regeling van hun jaarwed den nog bevredigend is. Voorgesteld wordt daarom aan Ged. Staten te be richten dat de Raad geen bepaald voor stel heeft en deze aangelegenheid aan nun college ter beslissing overlaat. Onze vereniging moet dynamisch werken en daarom dienen bestuur en leden steeds actief te zyn. Ook al om het ledental, dat gedaald is, weer uit te brei den. En hoewel niet ieder jaar iets groots op touw gezet kan worden, heeft de vereniging het afgelopen jaar toch wel weer iets aangedurfd en tot stand gebracht. Met deze aansporing opende de heer M. F. Vlas Donderdagavond in de nieu we zaal van Hanenburg de matig bezochte ledenvergadering der Vereniging van Sneker Zakenlieden. Ook werd gewezen op de verbetering van de straatverlichting in verschillende straten. Alleen door eendrachtige samenwer king kunnen grote dingen tot stand wor den gebracht. Moge die eendracht daar om in het komende jaar steeds aanwe zig zijn, zo eindigde het keurige verslag, voor het samenstellen waarvan de voor zitter de heer Potma hartelijk dankte. Ook maakte hij de leden van het Actie comité een compliment voor het vele werk dat zij hebben gedaan, o.a. voor de intocht van de Zeilkoningin. Wegens afwezigheid van de heer J. G. de Vries werd het financiële overzicht voorgelezen door de heer P. Postma, vice-voorzitter. Met inbegrip van het beginsaldo ad ƒ3120.66 bedroegen de ont vangsten 5746.75. De uitgaven, waar onder 2000 deelname in de Burgerzin- lening, waren 4932.81, zodat het boek jaar eindigde met een batig saldo 813.94. Op voorstel van de kascommissie, be staande uit de h.h. O. Schreuder en J. de Boer, werd de rekening goedgekeurd en de penningmeester van zijn verantwoor delijkheid ontheven. De rekening van het nieuwe jaar zal door dezelfde heren worden gecontroleerd. De heer H. Wind bracht verslag uit van de werkzaamheden der Veemarkt- commissie. De overdekte veestalling werd een half jaar gebruikt door Ir Swierstra voor zijn proefnemingen met de moderne Potstal, maar het ligt in de bedoeling haar t.z.t in te richten als overdekte marktplaats voor vee dat bij zondere zorg behoeft. In de aar.- en afvoer van varkens is wijziging gebracht wat een belangrijke verbetering is gebleken. De officiële paardenmarkten werden afgeschaft *e Sneek. ze zijn vrijwel overal doodgebloed maar in samenwerking met het Fries Paardenstamboek zal voortaan ieder jaar in September een speciale markt voor fokpaarden worden gehouden, waarmee verleden jaar met succes een proef werd genomen. Verder memoreer de de heer Wind de Hengstenkeuring Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het candidaatsexamen in de Rechtswetenschappen de heer R. Mul der, afkomstig van Langweer. Te Amersfoort slaagde voor politiediploma met aantekening vroegere stadgenoot A. v. d. Schaaf, thans agent van politie te Voorburg. Benoemd tot onderwijzeres aan de Julianaschool, hoofd de heer K. de Grooth, mej. A. Hamer te Folsgare. een yzeren wiel, A. Hofman, Hom- merts 50; een herenhoed en een das, Postcommdt. te Hommerts; een dames- polshorloge, S. Wittermans, Jutrijp 54; een beursje met inhoud, N. de Boer, Jut- ryp 38; een dames-regenmantel, D. van der Wal, Sneek, Kloosterstraat 2; een broche, Postcommdt. te Woudsend; een oud kinderrijwiel, Postcommdt. te Schar negoutum. Z. h. s. neemt de raad aan de voor stellen van B. en W. tot voorlopige vaststelling van de rekening van het rei- nigingsbedryf over 1952; tot wijziging van de begroting van het reinigingsbe- dryf voor 1952; tot wijziging van de verordening regelende de tarieven voor de levering van water door de ge- meentewaterleiding; tot onbewoonbaar- verklaring van een negentiental wonin gen; tot aankoop van de percelen 2e Steenklipstraat 11 en 23, Boschstraat 37, 2e Steenklipstraat 35; 2e Zomerrak- buurt 12, le Oosterkade 44, 3e Zomer- rakbuurt 22; tot toekenning van een premie uit het T-fonds naar analogie van de premieregeling woningverbete ring en -splitsing aan A. Schurer te Sneek en aan K. I. Faber te Sneek; tot het aanleggen van enigfc straten tussen lepenlaan en Lindenlaan en tot het Wensen en suggesties. Bij de rondvraag kwamen vele wen sen en suggesties naar voren. O.a. het plaatsen van een kraan op de loswal van het Industrieterrein, wat door de schip pers zeer op prijs zou worden gesteld, het rondleiden van vreemdelingen op Dinsdag door de stad met bezoek aan de veemarkt en andere bezienswaardighe den, het versieren van de stad e.d. ter gelegenheid van de Internationale Val- ken-wedstnjden, het tot stand komen van een recreatieoord dichter bij de stad dan het Sneekermeer en het houden van toezicht op in de stad geparkeerde auto’s. Al deze en nog enkele andere punten zullen nader in het bestuur worden besproken. Nadat de vergadering was gesloten, volgde nog de vertoning van een aantal films: de intocht van de Zeilkoningin en haar bezoek aan Amsterdam, opgenomen door een viertal leden van de Amateur- filmclub, gekleurde opnamen van de Flora 1953 en het Wilhelminapark in dit voorjaar, alsmede beelden „uit de oude doos”. Allen vielen zeer in de smaak. school op Christelijke ontslag wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van Joh. Jong, brugwachter te Osingahuizen Ypecolsga. Voorgesteld wordt deze verzoeken in te willigen en het ontslag te doen in gaan op een door B. en W. te bepalen J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1