Hissie de Vries wordt Zeilkoningin 1954 Bekroningen Productiekeuring te Sneek ■HKS Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Twintig Buitenlandse Valken-teams komen naar Sneek Dinsdag 4 Augustus 1953 108e Jaargang No. 61 Benoemd INTERNATIONALE VALKENWEDSTRIJDEN Voor iedere start een andere boot. Rode Kruis houdt postzegel- actie Ds. A. van der Heide overleden ■t Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBI AD - Oefening Drietand Vacantiegenoegens op de Wip Hofdames IJDA WEISSENBACH en COR HILDE GRONDSMA. O* /Sj SNEEKER NIEUWSBLAD VRIJDAGS. RedacteurL. KIEZEBRINK 1 bereiken. De allerbeste„TRIJNTJE", Kampioene van de lichte grond, tevens Zie vervolg pag. 2. De fraaie collectie Handelsvee van de heer D. Posthuma, Nijland. Uil onze raaJzaal schap, Ingekomen stukken. Zie vervolg pag. 2. Bij loting wordt de deelnemers voor iedere start zes in totaal een andere boot aangewezen. Zjj varen dus nooit tweemaal in het zelfde schip. De Friezen starten nimmer in hun eigen Valk zodat die dus in geen enkel opzicht boven hun buitenlandse tegenstanders be voordeeld zijn. De nieuwe Zeilkoningin en haar hofdames. V. I. n. r.: mej. Grond sma, mej. de Vries en mej. Weissen bach. landers logies te verschaffen, kunnen dit opgeven bij de heer J. J. v. d. Veen, Stationsstraat 32 alhier. Benoemd tot leraar in de muziek in vaste dienst aajn de R.H.B.S. te Leeu warden de heer G. A. Schrik, leraar in de muziek te Sneek. zinsnede in het verslag dat B. én W. welwillend tegenover deze kwestie zou den staan. Een schrijven van de heer R, Boersma alhier, mede namens andere bewoners van de Waterpoortsgracht in zake het schoonmaken van vee-auto’s aldaar, wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Z. h. s. besluit de raad tot onbewoon- narverklaring van de woning 2e Zo- tnerrakbuurt 52, Redactie-adres KLE1NZAND 7 - Telef 2872 De Voorzitter verzoekt de h.h. Groeneveld. Lindeman en Vis met de secretaris deze stukken te onderzoeken en schorst daarvoor de vergadering. Na heropening adviseert de heer Vis na mens deze commissie tot toelating der nieuw benoemde raadsleden, daar alle stukken in orde bleken te zijn. Aldus be sloten. Onderzoek geloofsbrieven en beslissing over de toelating der nieuw benoemde raads leden. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De huisvesting van de zeilers baart de regelingscommissie echter nog enige zorgen. Nog niet allen zijn geplaatst. Zij, die willen helpen deze zorgen te verlichten door aan een of meer buiten- Eerste deel proefmobllisatie begonnen. De militairen die een oranje waar- schuwingsbiljet proefmobilisatle hebben ontvangen zijn heden (Maandag)morgen opgeroepen. De militairen die een wit waarschuwingsbiljet hebben ontvangen moeten zich gereed houden. De proef heeft een tweeledig doel, in de eerste plaats wil de generale staf nagaan hoe ons mobilisatiesysteem verloopt, in de tweede plaats met deze proefmobllisatie N.A.T.O. deskundigen een inzicht geven in dit systeem, dat anders is dan in hun landen. Er zijn ongeveer 20000 man bij deze proefmobilisatie betrokken. Post voor militairen, die deelnemen aan de oefening Drietand (proefmobili satie) moet als volgt worden geadres seerd: Rang, naam, voorletters, leger- nummer, onderdeel, N.A. P .0.-231. Alle stukken moeten volgens het binnenlands tarief worden gefrankeerd. Benoemingen, Overeenkomstig de aanbeveling van curatoren van het gymnasium wordt de heer G. A. Schrik, thans tijd, leraar in de muziek aan die inrichting met in gang van 1 Sept. a.s. met alg. st. tot leraar in vaste dienst benoemd, met bepaling dat het aantal lessen dat voor, de berekening van zijn salaris als mini mum zal gelden wordt vastgesteld op 4. Met alg. (13) st. wordt tot onderwij zer aan de Bolwerkschool (vac. J. D. Westra) benoemd de enige door B. en W. voorgedragen sollicitant nl. de heer S. Muizelaar, onderwijzer te Harlingen. Voorstellen B. en W. Het was een mooie zeilmiddag, die tal van belangstellenden naar het Kolmeers- land bracht. De matige zuidwestelijke wind was geknipt voor deze dameswed- strijd, en de stuurvrouwen, geassisteerd door één of twee leden van ’t sterke ge slacht, gaven elkaar geen centimeter cadeau. Dat begon al In de starten, voor alle drie klassen zeer scherp en toch maar één die terug moest: mevr. Terp- straPasma. Die vertrok daardoor met een geduchte achterstand, maar sloot zich toch spoedig weer bij het veld aan en passeerde daarna nog twee tegen standsters. In de Valken, waarin de Koningin meevoer, had Fenna Vis met Vivian de beste start en hoewel een motorbootje haar even uit de koers dwong, rondde zij toch als eerste de boei bij Gossepalen, die in één slag aangelegd kon worden. Zij werd daar gevolgd door mejuffrouw Grondsma j.?: Bergen (N.H.), maar deze Hollandse Friezinne liep sneller eh nam reeds in de eerste route de kop over. Aan het einde daarvan had zij zelfs een flinke voorsprong op de Vivian, maar deze liep tot 36 seconden terug omdat ze op het kruisrak HeerenzijlProv. be- tonning eenmaal te ver doorliep. Achter haar leverden de Groningse mej. Teken broek en Mia Verwer slag om de derde plaats. Mia verloor. De haastige spoed van mevr. Terpstra in de 16 m2 klasse was voordeel voor haar Groningse mededingster L. Tho- bokholt die nu mooi vrij weg liep. Dat was echter een korte vreugde, want His sie de Vries kreeg haar al vóór de eerste boei pakken. Daarna liet ze haar con currenten steeds verder achter zich. De dame uit de Martinistad zakte al maar meer af en eindigde als laatste. Mevr. Diepenveenvan Dijk werd door mevr. G. v. d. VeenDraayer van de tweede plaats verdreven, terwijl mevr. Terpstra als vierde en mevr. PiersmaOtten als vijfde uit de strijd kwam. Twee dames finishten niet. IJda Weissenbach legde reeds bij haar fraaie start de basis voor haar overwin ning in de Pampusklasse. Zij liet de kop niet schieten en vergrootte haar voor sprong al meer en meer. Wiepie v. d. Meulen, IJpie Lusthoff en mevr, de Jong betwistten elkaar de tweede plaats. Wiepie had die eerst, maar mevr, de Jong kreeg haar „Ljip” zo goed aan het lopen, dat ze eerst mej. Lusthoff en daarna Wiepie ook nog voorbij stevende. De Koningin is dood, leve de Koningin 1 Na afloop van de wedstrijden dankte de heer S. G. Ruiter namens de Ver. van Sneker Zakenlieden de K.Z.V.S. en de S.Z.C. voor de leiding, om daarna af scheid te nemen van de Koningin 1953 Voor de Internationale zeilwedstrijden in de Valkenklasse, welke op 8, 10 en 11 Augustus op het Sneekermeer zullen worden gehouden, bestaat in het buiten land grote belangstelling. Twintig teams uit tien Europese landen en drie Friese zullen elkaar die dagen zesmaal bekampen, voor welke races fraaie hoofdprij zen beschikbaar zijn. Alle deelnemers krijgen bovendien een herinnering mee aan deze wedstrijden, welke georganiseerd zijn door de Friese Valkenclub „Ja coba van Beieren”, onderafdeling van de oude Koninklijke Zeilvereniging „Sneek” onder wier auspiciën en leiding deze eerste en veelbelovende „International Re gatta in Falcon-yachts” in Friesland zal worden gehouden. en haar opvolgster naar voren te halen. Hij bracht mej. Verwer hulde voor de wijze waarop zij haar taak heeft ver vuld en sprak de hoop uit dat de nieuwe Koningin onze stad op dezelfde wijze zal vertegenwoordigen. Bloemen vergezel den deze woorden, waaraan de heer P. Tjallema ook nog een oorkonde toevoeg de voor de Koningin in afwachting van de wisselbeker welke later zal worden uitgereikt. Tot besluit mochten de drie uitverko renen een keuze doen uit de fraaie prij zen en konden ook de andere gelukkigen hun beloning in ontvangst nemen. ’s Avonds concerteerde ter gelegenheid van deze gebeurtenis het Stedelijk Mu ziekcorps op het Waagplein. Dat de Wip zich zou lenen voor het smaken van vacantie-genoegens, zullen zeker velen betwijfelen. Niettemin zul len deze twijfelaars, dank zij een zeer prijzenswaardig initiatief toch worden beschaamd, ’t Ligt in de bedoeling op de Wip van nu af tot de Sneekweek toe elke avond een bijzondere attractie te geven in de vorm van een mooi concert of iets dergelijks. Daartoe zijn de ver schillende straatverenigingen enz. aan gezocht om elk een avond te verzorgen. Ook de Gemeente Sneek en V.V.V. zul len hieraan hun medewerking verlenen. Dank zij de spontane medewerking van B. en W. zal Gemeentewerken over de Wip waarschijnlijk een overkluizing ma ken, waarop een verhoogd platform. Zo dra dit werk Dinsdag of Woensdag ge reed is, zal dezelfde avond met de reeks concerten een aanvang worden genomen. Wij twijfelen niet of dit mooie plan zal aller instemming hebben en er zeker toe bijdragen de vacantiegangers en zei lers in Sneek prettige avonden, waaraan een goede herinnering aan Sneek zal blijven verbonden, te bezorgen. Nader vernemen wij dat de overklui zing reeds morgen, Dinsdag gereed zal zijn, en die avond zullen concerteren de M'.unalea, Hawaiians. Productie, Sierlijkheid en Kracht inderdaad een stijlvol etiket want wie ook maar iets verstéAt van het boer zijn, wie begrip heeft voor de zorg waar mee hij zijn dieren opfokt, weet dat in deze woorden alles ligt wat hij wil Het regende Donderdagmorgen toen de staf van de productiekeuring op de veemarkt alles in gereedheid bracht en het regende nog, toen de eerste dieren met hun verzorgers arriveerden en Abma hen ontving Gelukkig werd het om een uur of tien droog en toen de meeste deelnemers aanwezig waren, brak zo waar de zon door en dat gaf meteen aan deze dag de zo nodige bekoring. Want bij dit alles, bij deze eersten onder de eersten, bij deze manifestatie van het edelste aan vee, dat Friesland kan opbrengen behoort zonlicht, warm stra lend zonlicht. Op de keuringsbanen begonnen de keurmeesters hun moeilijke werk onder al dit puike vee, toch nog de besten uit te zoeken. Daar is grote kennis, een scherp oog en een volstrekte eerlijkheid voor nodig. Langza merhand kwam ook het publiek, helaas veel en veel te weinig publiek, de vee markt moet zwart zien van bezoekers, deze dag is een hoogtepunt voor Sneek, moet dat zijn. Vreemdelingen waren er wel, bussen vol mensen, we zagen er uit Enschedé, we zagen er Zeeuwen maar waar bleven de Friezen? En in de keurbanen liepen de dieren achter elkaar in een cirkel, geleid door eigenaar, zoon of arbeider en stonden ze naast elkaar in de door de keurmees ters vastgestelde opstelling. De boerinne is natuurlijk ook aanwezig, maar zrj zal haar echtgenoot vandaag niet te veel in de weg lopen, want ze weet hoe zeer hij in spanning is. De verzorgers hebben het druk, er mag niets aan de hun toevertrouwde dieren mankeren, ze poetsen, vegen, voederen en ook in hun ogen ligt de trots van het ogenblik. Ook zij bespreken de mogelijkheden. 25 Valkjachten beschikbaar. De wedstrijden worden gezeild in jachten, door Friese en Groninger eigenaren beschikbaar gesteld. In totaal zullen er 23 Valken starten. Twee worden in reserve gehouden. Al deze jachten ver keren in prima conditie. Zelfs zijn er twee gloednieuwe onder. Tot de beman ning van elk jacht zal één Fries beho ren, wiens taak echter beperkt blijft tot het geven van inlichtingen over de rou te, de regeling van de wedstrijden en de boot Denemarken komt met niet minder dan vijf teams, Finland en Engeland met drie, Oostenrijk en Frankrijk met twee en Noorwegen, Zweden, Italië, Bel gië en Zwitserland elk met een. Boven dien levert Zweden nog de bemanning voor de Friese deelnemer M. C. Breu- ning te Leeuwarden, een van de drie Friezen die de strijd tegen de interna tionale cracks zal opnemen. De andere twee zijn Reinard Mulder uit Langweer en J. J. v. d. Veen te Sneek. Stuurlieden van de buitenlandse teams zijn de heren Christensen, H. Pedersen, S. Skanstrom, Petersen en Nielsen (De nemarken), T. Nijreen, K. Wagello en A. Baltschefsky (Finland), Cundall, Green en Cross (Engeland), K. Jirasko en H. Langer (Oostenrijk), Cheret en Lebec (Frankrijk), Victor Norman (Noorwe gen), Hemmingson (Zweden), G. Gatti (Italië), Lambrechts (België) en Ernst Wenger (Zwitserland). Velen van hen behoren tot de beste zeilers in hun land. Jirasko bijv, is Oostenrijks kampioen in de Renjol-klasse, waarin zijn landge noot Langer de tweede plaats inneemt. Cheret is de Jeugdkampioen van de Franse Caretonklasse die totaal vier honderd schepen bevat. De Belg Lam brechts is tevens een zeer bekend inter nationaal zeiler. De Zweed Goran Sche- lin, behorende tot de bemanning van zijn landgenoot Hemmingson, komt spe ciaal met zijn vader naar Friesland om het Valkjacht te bekijken. De heer Sche lm Sr, die eigenaar is van de grote jachtwerf Kungsors Batvarv „Schelin” in Kungsor, had nl. een bijzonder gun stige indruk gekregen van de foto’s met het begeleidende artikel van het jacht, welk artikel en foto’s in twintig Water- sportbladen in het buitenland zijn op genomen en daardoor tevens een mooie propaganda vormden voor Sneek en zijn prachtige merengebied. Behalve de bui tenlandse deelnemers komen ook nog tal van belangstellenden mee, o.a. een offi cial uit België en de „kapitein” van de Franse Caretonvloot. De eersten wor den ondergebracht bij particulieren, voor de laatsten zijn hotels in Sneek be sproken. W. Algera, Jorwerd; IC Janke 23, F. D. Hooghiemster, Oosterlittens; 1D Ju weeltje 6, H. T. Hettinga vnd.; IE Kol- lumer Jantje, H. S. Wiarda vnd.; 2. Hantzen 2, J. O. Hofman, Oosterlittens; Boukje 2, S. E. de Jong, Wanswerd; Jitske 15, Jac. Stegenga, Burgwerd; 3. Sietske 35, S. v. d. Wier Alberda, Goënga; Maaike 2, S. E. de Jong, Wans werd; Folkertje 42, H. K. Nicolay vnd.; Tjandoet Adema, H. S. Wiarda vnd. Lichte grond: IA Hinke 45, L. H. Hepkema vnd. (tevens winnares uier- wedstrijd)1B Hiske, Sj. Bootsma, Op penhuizen; IC Kitty 20, S. Tj. Westen dorp vnd.; 2. Riemke 16, Fa. S. S. de Groot vnd.; Zijlstra Grietje 47, dez.; 3. Martha 45, dez. Rubriek V. Melkgevende koeien, min. 260 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Grietje 38, J. Tj. Bouma, Scharnegoutum1B en res. kampioene, Bertha A. S., Wed. IJ. P. v. d. Valk vnd.; IC Annie 34. H. J. Boot sma vnd.; 1. Erna 56, H. T Hettinga vnd.; Aaltje 19, J. Nauta, IJsbrechtum; 2. Mina 3, Wed. IJ. P. v. d. Valk vnd.; Jantje 32, H. S. Wiarda vnd.; 3. Boukje 3, S. E. de Jong vnd.; Vrijke 47, S. U. Lemstra Zn., Scharnegoutum; Roland Rooske 2, Wed. IJ. P. v. d. Valk vnd. Lichts grond: IA en kampioene, Trijn tje 14, D. Hepkema, Langweer; 1B An na 24, P. J. Osinga vnd.; IC Slpkje 47, Fa. S. S. de Groot vnd.; 2. Leechlanner Willemke, dez.; Trijntje 16, D. Hepke ma vnd.; Van der Velde 2, K. F. Sem- ploniug vnd.; Kitty, S. Tj. Westendorp vnd.; 3. Zylstra’s Grietje, Fa. S. S. de Groot vnd.; Jantje 12, J. Hooisma, Ak- marijp. Rubriek VI. Melkgevende koeien, geb. na 30 Sept. 1947 en vóór 1 Oct. 1948, min. prod. 230 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Tittenser Bertha, Wed. IJ. P. v. d. Valk vnd.; 1B Leent je 24, S. A. Jacobi, Oosterend; 2. Reino 24, J. R. Bootsma, Loënga; Eduard’s Alber- tje 55, F. D. Hooghiemster vnd.; Wie- brigje 16, Th. Jonkman. Ytens. Lichte grond. 2. Jantje 13, J, Hooi sma vnd. Rubriek VII. Melkgevende koeien, geb. na 30 Sept. 1948 en vóór 1 Oct. 1949, min. prod. 200 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond. IA Sneeker 82, M W. Algera, Jorwerd; 1B Afke 13, H. K. Ni colay vnd.; IC en kampioene, Reino 30, Voor het eerst sinds 1927 zal het Rode Kluis dit jaar een postzegel-actie gaan houden, waaraan door alle 400 af delingen van het Nederlandse Rode Kruis zal worden deelgenomen. De P.T.T. zal-deze zegels van 24 Augustus tot en met 23 October 1953 verkrijgbaar stellen. De toeslag boven de frankeer- waarde zal ten bate van het Rode Kruis komen. In totaal worden vijf verschil lende zege's verkocht, nl. van twee plus drie cent, zes plus vier cent, zeven plus vijf cent, tien plus vijf cent, en 25 plus acht cent. De ontwerpers van deze ze gels, die respectievelijk in sepia, donker violet, grijs-groen, rood en staalblauw worden uitgevoerd, zijn P. Wetselaar en F. Montens. De zegels vertonen afbeel dingen van een rood kruis, een Rode Kruis-soldaat met een lamp, een Rode Kruissoldaat die een kind uit een over stroming redt, een bloedtransfusie en een Rode Kruis-vlaggenparade. Als gevolg van klachten, speciaal uit kringen van het onderwijs, zal men dit jaar geen schoolgaande jeugd inschake len bij de verkoop van de zegels. Men heeft zich thans gewend tot de jc-gd- organisaties, die zich bereid hebben ver klaard tot volle medewerking. Vergadering van de raad der ge meente Sneek op Vrijdag 31 Juli 1953 des avonds 7.15 uur. Voorzitter: burge meester L. Rasterhoff, secretaris de heer K. Koster. Aanwezig 13 leden, af wezig mevr. Kuipers—Arema en de h.h. Boonstra, Disse en Schaper. De notulen van de vergadering van 19 Juni worden onveranderd vastge steld. algemeen kampioene. Rubriek I. Melkgevende koeien, die in totaal meer dan 3500 kg. melk heb ben opgebracht. Zware grond: IA Juweeltje 5, H. T. Hettinga, Arum; IB Janke 20, F. D. Hooghiemstra, Oosterlittens; 2. Leentje 14, S. A. Jacobi, Oosterend; Eisenga 3, H. Schrale, IJsbrechtum; Adema B I, H. S. Wiarda, Nijland; 3. Bonte Leida Ade ma, D. P. Cnossen, Nijland; Pietje 6, J. Nauta, IJsbrechtum; Ademas’ Mina, Wed. IJ. P. v. d. Valk, Oosterend Lichte grond: IA Hilarides 12, S. Tj. Westendorp, Heidenschap; 1B en res.- kampioene, Richtje, W. J. de Visser, Warga; IC Hlelkje 2, L. H. Hepkema, Oranjewoud; 2. Hielkema 79, S. E. de Jong, Wanswerd; Hendrikje’s Fetje, B. A. Lijcklaraa a Nijeholt, Oudega (W.); 3. Van der Velde 1, K. F. Semplonius, Molkwerum; Idsche 11, P. J. Osinga, Oudega (W.). Rubriek II. Melkgevende koeien, min. van 900 kg. boter in drie aaneenvolgen- de volledige perioden, met een minimum van 9/11 kg. per dag. Zware grond: IA Elsinga 4, H. Schra le, vnd.; 1B Grietje B.A., Wed. IJ. P. v. d. Valk vnd.; 2. Evertje 44, H. K. Nico- laij, Swichum; Adema’s Jantje, H. S. Wiarda vnd.; 3. Nelly 27, H. T. Hettin ga vnd. Lichte grond: 1. Rooske K 54, Wed. P. A. Lemstra, Sijbrandaburen; 2. Janke 11, R. Jonkman. Akmarijp; Marijke, B. A. Lijcklama a Nijeholt, vnd.; 3. Zijlstra Grietje 46, Fa. S. S. de Groot, Terhorne; Richtje 6, J. Hooisma, Akmarijp; Sal- monia 7, S. Tj. Westendorp, Heiden schap. Rubriek IV. Melkgevende koeien, min. 300 kg. boter in max. 360 dagen. Zware grond: IA Annie 32, H. J. Bootsma, Nijland; 1B Dirkje Adema, M. de nieuwe koningin en haar gevolg volgend jaar in triomf door de stad zal voeren. Advsrtentiepriji 15 cl per m.m. Bij contract (handeltadv.) lager. Abonnementsprijs I 3. - per half jaar. Franco per post 3.75 per half laar Giro 50748 ten name van Firma E. 1 Drijfhout, Sneek. Mia Verwer, onze eerste Zeilkoningin, werd Zaterdagmiddag onttroond door haar hofdame Hissie de Vries, die haar „Dirk Tom” met de grootste voorsprong over de eindstreep bracht. Zij liep er twee minuten uit. Toch kwam ze maar net met de hakken over de sloot. IJda Weissenbach bleef met de Pampus „Weerhaan” maar twee seconden beneden haar. Die veroverde daar door op wel zeer eervolle wijze de titel van eerste hofdame. Cor Hllde Grond- sma, in de Valken, veroverde eveneens een ereplaats op de praalwagen, welke In de ouderdom van ruim 81 jaar is te Voorburg overleden ds. A. van der Heide, emeritus predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Britswerd-Wieuwerd en oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ds. van der Heide werd 7 April 1872 uit een onderwijzers gezin teLeeuwarden geboren, bezocht het stedelijk gymnasium in de Friese hoofdstad en studeerde vervolgens aan de Rijks Universiteit te Leiden. Nadat cand. van der Heide in 1895 door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk verbond hij zich 10 November van datzelfde jaar (1895) aan zijn eerste gemeente Scher penzeel (classis Heerenveen). In 1898 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Engelum. In 1906 deed ds. van der Heide, na vooraf te zijn bevestigd door wijlen dr G. Horreüs de Haas, toen nog predikant te Bergum en naderhand te Sneek en te Zwolle, zijn intree in zijn derde en laatste gemeente WieuwerdBritswerd, welke hij diende tot 6 September 1925, toen hem in ver band met zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal eer vol ontslag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Tot 1937 had ds. van der Heide voor de S.D.A.P. zit ting in de Tweede Kamer. Daarna was de thans overledene nog vele jaren werkzaam als hulpprediker van de afde ling Voorburg van de Nederlandse Pro testanten Bond. Behalve in de krin gen van de S.D.A.P. was ds. van der Heide ook een bekende persoonlijkheid in de kringen van de drankbestrijding, Het programma. De gasten arriveren Donderdagmid dag in Sneek waar ze zich moeten mel den in Hotel De Wijnberg. Daar worden ze ook aan hun logiesgevers toegewezen. Vrijdagmorgen om 10 uur ligt de vloot opgetuigd klaar in de Sneeker Jacht haven. Die dag zal nl. tot 4 uur ge oefend worden en terrein verkend op het meer, s Avonds om 7 uur volgt dan de officiële ontvangst op het Stadhuis, na afloop waarvan de Snitser Skots- ploech een demonstratie van Friese volksdansen zal geven. De wedstrijden worden gehouden op Zaterdag, Maandag en Dinsdag. Iedere dag wordt om half twee gestart en zul len twee wedstrijden worden gevaren. De Zondag wordt benut voor een plezier tocht over de Friese meren. Voor de wedstrijden geldt de Olympi sche puntentelling waarbij de slechtste wedstrijd mag vervallen. Dinsdagavond volgt dan tot besluit de feestelijke prijsuitreiking in de foyer van Amicitia, besloten door een bal, uit sluitend toegankelijk voor de gasten met hun gastheren en gastvrouwen. reclassering en van het leeszaalwezen’ Aan mej. G. M. Swierstra wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Sperkhem- school wegens haar benoeming aan de Sneker Montessorischool, en aan de heer J. D. Westra eervol ontslag als onder wijzer aan de Bolwerkschool, wegens benoeming elders. Een adres van de stlchtingsraad van bestuur bouw bedrijf en de Bond van Ned. Architecten B.N.A. inzake het optreden van over heidsdiensten voor het ontwerpen en uitvoeren van bouwobjecten wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen, evenals een aantal inge komen jaarverslagen enz. Bij het inge komen jaarverslag van het Friesch Scheepvaart Museum zegt de heer F ij 1- s t r a dat hem in dit verslag een zin snede opviel, waarin gezegd wordt dat B. en W. niet onwelwillend staan tegen over het op grootscheepse wijze herstel len van een aantal oude geveltjes. Uiter aard is spr. geen tegenstander van dit herstel, maar als het op grootscheepse wijze geschiedt, zou het veel geld kos ten, waarom spr. gaarne nadere inlich tingen zou ontvangen. De Voorzit ter antwoordt dat B. en W. geen an dere toezegging hebben gedaan dan zich tot Monumentenzorg te zullen wenden met de vraag, of de geveltjes als monu menten moeten worden beschouwd en zo ja of Monumentenzorg dan bereid zou zijn voor het herstel subsidie te verle nen. Blijkbaar is dit bedoeld met de 8^7'7"” iW?' i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1