Een goed begin van de Sneek-Week Vierde Sneker Wielerronde groot succes Frits Ozinga’s dubbel (gouden) Jubileum Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Theo Timmermans winnaar - O wWI 94 Dinsdag 18 Augustus 1953 108e Jaargang No. 65 en Het is nu druk Sam de Wolff 75 jaar Praedicaat „koninklijk” voor Dobbelman Bond van Bromfietsers opgericht Geslaagd Benoemd Redactie-adres KLEINZANÜ 7 - Telef 2872 Weer boottocht voor chronische zieken invaliden RedacteurL. KIEZEBRINK Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zeepost De moord te Woerden i WW J waren de banen nl. geheel bezeild. De B.M.ers gaan door de startlijn. echt- De heer Sam de Wolff, een der voor mannen van de soc. beweging in Neder land, werd Donderdag 75 jaar. In Fe bruari zullen zijn memoires verschijnen. De heer de Wolff is Sneker van ge boorte. Er is een Nederlandse Bromfietsbond opgericht. Adres secretariaat: de heer A. de Leyster, Sara Burgerhartweg 37 te Pen Haag. (17 Aug.) (17 Aug.) (19 Aug.) (20 Aug.) Te Rotterdam slaagde voor het tex- tielbrevet, groep I en n, onze oud-stad- genoot Joh. de Jong, thans te Groningen. Geslaagd voor de akte N I (Nijver heidsonderwijs) de heer H. Vellinga te Jutrijp. Benoemd tot tijd, leraar aan de R.H. B.S. en de Rijks Middelbaie School voor Meisjes te Harlingen, de heer R. Hin- SNEEKER NIEUWSBLAD Ter gelegenheid van het zilveren ju bileum van mr R. Dobbelman als direc- Uitslagen Zaterdag. 30 m2 klasse: 1. Halfom, J. Bonman, Haren; 2. Rietvink, st. H. Geveke, Leeu warden; 3. Swealtsje, st. A. Vollema, Grouw; 4, LI, G. v. d. Meer, Leeuwar den. Regenboogklasse I: De afd. Sneek van het Ned. Rode Kruis organiseert op 28 Aug. a.s. weer een uitstapje voor chroni sche zieken en invaliden. Ter ver duidelijking is het misschien ge wenst er op te wijzen dat zij, die steeds bedlegerig zijn, ook tot deze groep behoren. Zoals bekend mag worden verondersteld zijn aan dit uitstapje voor de betrok kenen geen kosten verbonden en worden zij van huis gehaald en weer daarheen gebracht. Aanmel ding bij dokter J. R. van Reekum, Leeuwarderweg 58. Men zie ook de advertentie in dit nummer. Evenals verleden jaar betwistten Joop Helder en Fokke Jansma elkaar de hegemonie in de 16 m2 eenheids- klasse A, maar weer moest de Grouwster beide malen de vlag strij ken. Jaap Helder doet niet meer mee in deze klasse. Die excelleert thans in de Vliegende Hollanders. Beide malen gaf hij zijn beide tegenstan ders, onder wie onze 'stadgenoot Groenhout, geen schijn van kans. Atsma verslagen. Er behoort organisatievermogen toe om een Wielerwedstrijd op te zetten, zo als Donderdagavond jl. onze stadgeno ten dat hebben gedaan. Het succes is dan ook slechts te danken geweest aan de zeer grote medewerking welke de commissie allerwege heeft ondervonden. Het parcours was prima verzorgd, alles keurig afgezet en een woord van lof komt daarvoor in de eerste plaats toe aan korpschef Kooistra en zijn politie mannen, die de drommen toeschouwers in bedwang hebben weten te houden, zo dat er geen enkel ongeval heeft plaats gehad. Ook de bewoners van ’t Sperk- hem stonden de commissie spontaan ter zijde. Dat men allerwege het streven van de organisatoren gunstig gezind was, bleek ook uit het groot aantal ca- deaux, die men niet alleen uit de stad van neringdoenden en particulieren, maar ook van ver daarbuiten voor sprint- premies had ontvangen. Het getal was zelfs zo groot, dat vrijwel in iedere ronde een of meer prijzen konden worden ver reden. De lijst van deelnemers vermeldde de namen van prominente figuren uit de wielergemeenschap van amateurs. In de v.v. Sneek en de Sneker Biljartclub de receptie bijwoonden. Namens de Paardensportvereniging sprak de heer S. de Wolf het jubilerende echtpaar toe, waarbij hij de bruidegom dankte voor alles wat hij in de afgelopen twintig jaar voor de vereniging heeft gedaan en beiden in een persoonlijk woord voor hun vriendschap en gastvrijheid. Zo heerste er de gehele middag een gezellige drukte in de feestzaal waar het de gasten aan niets ontbrak en het duo Schuilde Jong met piano- en viool muziek voor een passende muzikale om lijsting zorgde. ’s Avonds brachten de plaatselijke muziekcorpsen het jubilerende paar nog een serenade. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach- tter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Willem Ruys (17 Aug.) Ned. Nw. Guinea: m.s. Willem Ruys Ned. Antillen: m.s. Sarpedon Suriname: m.s. Nestor Canada: m.s. Noordam Zuid-Amerika: s.s. Highland Advertentieprijs 15 et par m.m. Bij contract (handaliadv.) lager. Abonnementsprijs 3. - par half Jaar. Franco par post l 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name ran Firma E. J. Drijfhout, Snaak In de Schouwen zorgden Jan Douma en de Jong Zaterdag voor sensatie. Zij klopten kampioen Atsma, waarbij Dou ma als eerste en de Jong als tweede finishte. Nu de Gebr. Kraan niet mee doen in de Sharpieklasse heeft zich hierin een volkomen open strijd ontwikkeld, waar bij van Wijk uit Woubrugge zich met een eerste en een tweede plaats de snelse toonde. De B.M. klasse werd beide dagen be- beheerst door D. Resink, welke prestatie in de Vrijheidsklasse geëve- De Sneek-Week wordt dit jaar voor de achttiende maal gehouden, maar nog x>lt was de inzet zo uitgesproken zomers als nu. Het meer en het start- terreln blp' erden in de zon, maar het matige briesje was juist voldoende om deze eerste wedstrijddag prettig en vlot te doen verlopen. Ook met het bezoek boekte de S.Z.C. een record. Langs de oevers lagen de schepen dicht naast elkaar en ook rondom de starttoren volgden honderden belangstellenden de strijd welke zich voor hen op de wedstrijdbanen afspeelde. De Zondag begon wel niet zo mooi, maar toen de lucht opklaarde en de eerst vrij krachtige wind kalmer en zachter werd, werd ook dit een mooie wedstrijddag. Voor de kijkers had de luchtige zomerkleding echter plaats ge maakt voor warmere kledij en in de boten bewezen de oliejassen en -broeken weer hun goede diensten in de worsteling tegen het overkomende water. De spanning en de strijd waren echter veel minder dan de eerste dag. ’s Middags teur van de N.V. Zeepfabrieken Dobbel- man te Nijmegen is aan deze 220 jaar bestaande vennootschap het praedicaat „Koninklijk” verleend. Op 14 November 1952 werd op de Utrechtseweg te Woerden de agent A. v. Eek doodgeschoten, toen hij trachtte personen, die in de omtrek inbraken hadden gepleegd, aan te houden. Ook de treindienstgeleider W. v. d. Broek die hem vergezelde werd gewond. Tever geefs zocht men de daders. Thans heeft een inwoner van Bodegraven, C. J. B., die voor een ander misdrijf opgesloten gat, bekend de schoten te hebben gelost. Kees Paymans de Nederlandse kampi oen op de racefiets, die jammer genoeg spoedig uit de strijd verdween wegens een lekke band. Ook was het te betreu ren dat de zeer sportieve G. Holleeder uit Amsterdam wegens een aanrijding met een van zijn partners, waardoor hij een defect voorwiel opliep, de strijd moest opgeven. Dan waren er aanwezig de Noordelijke kampioen Fre Mik van Nieuwe Pekela en de Friese kampioen Jan Charisius van Leeuwarden, die on tijdig van het strijdtoneel verdwenen we gens opgelopen averij. Ook was er de Alkmaarder Ottenbras reeds een ren ner op leeftijd die zich geducht weerde in de strijd om de premies. Maar laten we vooral niet vergeten K. Slot van Alkmaar, die zich ook deze avond weer ontpopt j als de meest strijdlustige renner, dan ook de fraaie beker daarvoor ontving en voor veel sensatie zorgde. Tot de deelnemers behoorden ook een viertal stadgenoten die zich kranig heb ben geweerd maar die door te grote achterstand uit de strijd werden ge roepen. Dat waren Roosenstein, Mulder, Kootje en Gerritsma. -mm hmndt Inpt Toen te pl.m. 6 uur korpschef Kooi stra 't startschot loste, stoven een 46- tal renners met razende snelheid weg. Na enige ronden werden er reeds uit- looppogingen gedaan en vormde zich een kopgroep, waartoe no. 8 Slot Alkmaar, no. 22 Fok, Hoorn en no. 11 Rol, Alk maar behoorden. Tussen het peloton en bovengenoemd drietal ontstond enige ruimte. Fok kreeg spierkramp en zakte weldra' af, maar Charisius deed een duit in ’t zakje en volgde op ’t wiel van de Alkmaarder. Na ongeveer 26 ronden ge reden te hebben had no. 8 Slot pl.m. 20 sec. voorsprong op ’t peloton. Het werd een jagen van je welste en weldra had het peloton de vluchteling ingehaald. Maar weer vormde zich een kopgroep waartoe behoorden no. 11 Rol, no. 30 Biel, no. 32 Timmermans, no. 42 Dou- wes, no. 17 Hofland, no. 19 v. d. Heuvel, no. 46 De Roo, die ongeveer 34 sec. voorsprong had op het peloton, waarin heftig werd gestreden om de sprintprij- zen. Een zeer felle jacht ontstond en met wisselend succes werd de een na de andere ronde genomen, In sommige ron den bereikte men een snelheid van zelfs 43 km. per uur. De gemiddelde snelheid was ongeveer 40 km. Een aantal renners raakte vermoeid zodat men een ronde achter geraakte en daardoor verdwenen vel n van 't toneel. Toen er nog 15 ron den waren te rijden wi.ren er rog 10 ren ners, die om de prijzen mochten blijven doorvechten. De eindstrijd was tot het laatst toe spannend. Timmermans ging er alleen van door en geruime tijd bleef hij in zijn eentje de ene na de andere ronde draaien, maar toen de laatste ronde werd ingeluid kwam van der Heuvel van Hengelo hem het vuur na aan de sche nen leggen en met slechts een wiellengte voorsprong kwam Timmermans als eer ste over de eindstreep. De tweede prjjs was dus voor v. d. Heuvel. De le prijs winnaar legde het parcours af in 2 uur, 30 minuten en 34 seconden. De totaaluitslag is: le. Th. Timmer mans, Arnhem; 2e. M. v. d. Heuvel, Hengelo; 3e. van Geel, Tilburg; 4e. J. Rol, Alkmaar; 5e. N. Meijer, Arnhem; 6e. G. Biel, Gieterveen; 7e. Remkens, Tilburg; 8e. J. Stet, IJmuiden; 9e. De Roo, Emmen; 10e. K. Slót, Alkmaar. Na afloop had in de grote zaal van Hanenburg de prijsuitreiking plaats. Voorzitter Jac. Spoelstra bracht dank aan allen die hadden medegewerkt aan het welslagen van deze vierde Wieler ronde, waarna de kamprechter de heer C. A. A. M. Galesloot met een toepasse lijk woord de prijzen overhandigde. De renners waren zeer tevreden over de kleedgelegenheid in „De Kroon” en de Sperkhembewoners hadden in verheu gende mate gevolg gegeven aan de op roep de vlaggen uit te steken, wat het parcours een feestelijk aanzien gaf. De wedstrijden boden beide dagen overigens weinig verrassingen. Alleen de Schouwen en de Valken maakten een uitzondering. Na de fraaie successen van Mulder, Breuning en v.d. Veen in de internationale wedstrijden, vielen hun prestaties nu erg tegen. De Hollanders waren beide dagen sterker, en van hen boekte Siep v. d. Meer met twee overwinningen het grootste succes. Zaterdag was hij eerste in groep I vóór Vis, Leeuwarden, mr Cornells en Door- schodt, Den Haag, Zondag zegevierde hij in de tweede groep, waarin toen ook alle drie Friese cracks waren ingedeeld. Verder deed ook Metelerkamp Cappen- berg het goed met een eerste en een derde plaats. In de Regenbogen bewezen de Friezen voor de zoveelste maal dat ze niet al leen met harde wind kunnen winnen. De Jong begon wel bijzonder goed. Zater dag was hij eerste in groep II, gevolgd door Alberda en Hofland (Rotterdam), Zondag triumfeerde hij in de eerste waarin Leen de Wit (Zaandam) beide dagen tweede was. Verder won Hendriks Zaterdag in groep I, waarin Vrolijk toen de derde plaats bezette, en voerde de Leidenaar Theunissen Zondag de tweede ploeg aan. Hierin was de Wilde toen tweede, Sieverts (Bloemendaal) der de en dr v. d. Zijpp vierde. De beide laatsten hadden echter protest. De 30 m2 klasse bracht Zaterdag een vinnige strijd tussen Bouwman en Her man Geveke. Herman verloor met ge ring verschil maar zegevierde de vol gende dag onbedreigd vóór mr Hoekstra, terwijl Bouwman zich met de vierde plaats achter Fahner tevreden moest stellen. In de 22 m2 klasse nam Bonnema, Leeuwarden, met twee overwinningen de leiding, in de Pampusklasse boekten burgemeester Reitsma en onze stadge noot Bakker beiae een aege. Felle strijd tussen Joop Helder en Fokke Jansma. Regenboogklasse I: 1. HennieM. Hendriks, Sneek; 2. Annemarie, L. de Wit, Zaandam; 3. Dolfijn, K. Vrolijk, Sneek. Regenboogklasse II: 1. Tjerk, C. J. de Jong, Joure; 2. Algri, J. Alberda, Sneek; 3. Benoventum, J. Hofland, Rot terdam. 22 m2 klasse: 1. Cadans, A. Bonne ma, Leeuwarden; 2. Janneke, st. H. Ok- kema, Grouw; 3. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum. Steur, P. H. Cramer, Kampen. 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. Peerless, st. Joop Helder, Paterswolde; 2. Ali, F. Jansma, Grouw; 3. Piet Hein, st. N. Oostinga, Groningen; 4. Dick, K. M. Roeda, Leeuwarden; 5. Willy, J. Hoe- ben, Leeuwarden. 16 m2 Eenheidsklasse B I: 1. R.V. S.-beker, Tini, st. G. v. Reekum, Sneek; 2. Arran Crest, st. P. Wieringa, Sneek; 3 .Anjipi, P. v. d. Veen, Leeuwarden. 16 m2 Eenheidsklasse E H: 1. Arcus Pluvius, K. v. Wieren, Nijhuizum; 2. Wi- ao, su u. ueeu, tnuU.,tt j A. Waterlander, Oudehaske; 4. J. Helder, Paterswolde. 16 m2 Eenheidsklasse B HI: 1. Mo ja Malinka, G. Hupkes, Dieren; 2. West Atleta, J. W. Siebrand, Kampen; 3. En deavour, B. Couperus, Sneek; 4. Aeolus, W. van Loo, Zwolle. Valkenklasso I: 1. Orca, J. J. Door- schodt, Den Haag; 2. Amicitia, J. Mie- dema, Sneek; 3. Vis Vis, J. en H. Vis. Leeuwarden; 4. Havik, st. mej. P. Nie- veen., Sneek; 5. Argo, st. mej. G. v. Andringa, Sneek. Valkenklasse H: 1. Trewes, S. M. v. d. Meer, Heilo; 2. Vivian, J. J. v. d. Veen. Sneek; 3. Popeye, W. Metelerkamp Cappenberg, Amstelveen; 4. Soelaas, M. C. Breuning, Leeuwarden; 5. Rirette, R. Mulder, Langweer. Vliegende Hollander-klasse: 1 wis- selprijs, Favonius, Jaap Helder, Paters wolde; 2. W. Visser, Paterswolde. 12 m2 Sharpie-klasse: 1. Briesje, st. N. Oerlemanr, Rotterdam; 2. Rakker, B. van Wijk, Woubrugge. B.M. klasse: 1. Meteoor II, D. Resink, Deventer; 2. Rapid II, S. Prins, Heeren- veen; 3. Wetterhoas, H. Olde Agterhuis, Heerenveen. Vrijheidsklasse: 1. Schoffie, H. Blok, Den Haag; 2. Twirke, E. Wierstra Jr., Sneek; 3. Speed, C. de Haas Jr., Breu- kelen; 4, Good Luck, U. Jager, Lemmer. Olympiajollen: 1. Dynamite, H. Slees- wijk, Bussum; 2. Caldonia, H. v. Heu velen, Uithoorn; 3. N.N., J. A. Potjer, Heemstede; 4. W. Maarse, Aals meer; 5. Kattebakje, D. de Kat, Den Haag. 12 v. Jollen: 1. Waterbaby, A. W. Reijers, Sassenheim; 2. Boemie, R. v. Asten, De Kaag. Larken: 1. Indra, H. Bellinga, Almelo; 2. Ewer, H. Molenberg, Groningen; 3. Vliegende Schotel, J. Sikma, Sneek; 4. Vlerk, R. Y. Kranenburg, Wierden. Jeugdklasse: 1. Billy II, Jac. Albers, Rotterdam; 2. Annie, G. Mulder, Gro ningen; 3. Popeye, J. J. Woortman, Gro ningen; 4. Dom bo, B. Louët Feisser, Haren; 5. Allegro, J. R. Meijeringh, As sen. Verschijnt: DINSDAGS en VRUDAGS. Administratie e Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) naard werd door Blok uit Den Haag. De strijd in de Olympiajollen is helemaal een Hollandse aangelegenheid. Friezen komen er niet meer in uit en de beide Groningers en de ene Drent speelden nog geen rol. In de 12 v. jollen nam Reders (Sas senheim) met twee eerste plaatsen de leiding; Bellinga (Almelo) deed hetzelf de in de Larken terwijl Albers (Rotter dam), Kraak (Paterswolde) en Mulder (Groningen) in de Jeugdklasse de toon aangaven. Zondagavond had de Rotter dammer met een tweede en een eerste plaats de beste papieren. De Groepswedstrijden. Zondagmorgen werden de eerste groepswedstrijden in de 16 m2 klasse en B.M.-klasse gehouden. In de eerste fi nishte Joop Helder weer voor Fokke Jansma, maar toch namen de Friezen met 51 punten de leiding. Groningen was tweede met 44, Overijsel derde met 25 punten. De strijd in de B. M. klasse werd een fiasco. Van de beide Groningers bleef Hummelen absent en zijn maat Rumph staakte de ongelijke strijd. Prins van de Friese groep botste tegen de Geja II van Resink op. Het Overijselse scheepje werd zwaar beschadigd, de Fries gedis- qualificeerd. Toch nam Friesland met 65 punten de leiding. Groningen kreeg 0 punten. Regenboogklasse II: (behoudens pro testen) 1. Horne, st. F. A. Theunissen, Leiden; 2. Sprinter, J. de Wilde, Sneek; 3. Coppelstock, J. H. C. Sieverts, Bloe mendaal; 4. Jan van Gent, Dr. J. W. V. d. Zijpp, Sneek. 22 m2 klasse: 1. Cadans, A. Bonnema, Leeuwarden; 2. Porto Alegre, H. R. Schaap, Deersum; 3. Jakkie, M. Hofma, Joure; 4. Maple Leaf, T. Molenaar, Grouw. Pampusklasse: 1. Weerhaan, H. H. Bakker, Sneek; 2. Boecanier, st. G. Zijl- stra, Oppenhuizen; 3. Kemphaan, W. Vermeulen, Drachten; 4. Kamper Hoewel het bezoek van toeristen aan onze stad en omgeving aanvankelijk minder groot schijnt geweest te zijn dan voorgaande jaren, blijkt de Sneekweek zijn aantrekkingskracht op het toerisme te handhaven. Het is thans weer gezellig druk op het water zowel als ’s avonds in de stad, waar de verlichting van een aantal straten in het centrum nu al een traditie is geworden. We mogen niet onvermeld laten dat het initiatief van het Actiecomité uit de Sneker winke liers om, in de week voorafgaande aan de Sneekweek, het publiek amusement te bieden in de vorm van concerten op een voor deze gelegenheid overdekt ge deelte van de Wip, zeer in de smaak is gevallen. Er was zeer veel belangstel ling, in het bijzonder ook de laatste avond toen het nieuwe ensemble, de Snitser üngetiders en Henk Stuurop op traden. Voorzitter Kraakman van het Actiecomité heeft herhaaldelijk het woord gevoerd bij deze concerten en het was een aardige gedachte ouden van dagen zitplaatsen aan te bieden. Kinderen maken zandfiguren op het strand te Zandpoort. Enige deel nemers in actie bij het maken van een kunstwerk. Als het niet in Kollum ge weest was, zou Frits Ozin- ga in Amerika geboren kunnen zjjn. Zijn forse ge stalte, het lichtgrijze zo- merpak van goede snit, de gemakkeiyke slappe boord en de dikke sigaar tussen de lippen, geven hem iets Amerikaans. Maar niet alleen zyn uiterlijk en zijn persoonlijkheid, ook zijn succesvolle levensloop ver toont veel overeenkomst met die van zo menig Ame rikaans zakenman. Op 11- jarige leeftijd als smlds- knechtje in zijn geboorte dorp begonnen, ontwikkel de hij zoveel initiatief, werkkracht en onderne mingsgeest, dat het kleine fietsenzaakje waarmee hij zich in onze stad vestigde, uitgroeide tot het grote moderne garagebedrijf zo als wij dat thans kennen. Donderdag was het een halve eeuw geleden dat de heer Ozinga van wal stak. Niet alleen met het bedrijf, maar ook met de huwelijks- schuit. Zo vierde het echt paar dus een dubbel gouden jubileum. Op de receptie die ’s middags in Restaurant Piso werd gehouden bleek overduidelijk welk een belangrijke plaats hun bedrijf in de auto- mobielbranche en in onze gemeente in neemt Zeer vele zakenvrienden uit het gehele land boden hun gelukwensen aan. Maar ook hebben ze zich in de voorbije 50 jaren een grote kring van vrienden en kennissen verworven die hen en hun kinderen eveneens de hand kwamen drukken. En het aantal bloem stukken, het ene nog mooier dan het andere, dat al die goede wensen verge zelde, was legio. De receptiezaal leek een bloemenhal. Aan stoffelijke blijken van belangstelling en vriendschap ont brak het evenmin. De Ford-Dealersclub Noord o.a. bood een prachtige schemer lamp en een fraaie vaas aan. Alle be stuursleden, onder wie onze vroegere stadgenoot J. van Kampen, die vele ja ren in het bedrijf van de heer Ozinga werkzaam is geweest, waren aanwezig. Ook was er een deputatie van de Ford fabrieken te Amsterdam, bestaande uit de heren B. H. C. Huntelaar, adjunct- directeur, F. F. Knappe, Chef van de Interne organisatie, J. A. van Beeck Calkoen, van de Public Relations, C. H. Lekkerkerker, ass. sales-manager en A. J. Visser, chef onderdelen. Het Gemeentebestuur was vertegen woordigd door de loco-burgemeester wethouder Boeyenga en de secretaris, terwijl ook tal van bestuursleden van verenigingen o.a. het Departement Sneek van de Mij. voor Nijverheid en Handel, de Paardensportvereniging, de Pampusklasse: 1. Ruiter, R. Reitsma, I Wïtmarsum; 2. Donderkop je, J. P. Damme, Amsterdam; 3. Kamper Steur, i P. H. Cramer, Kampen; 4. Boecanier, st. G. Zijlstra, Oppenhuizen. i 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. Peerless, st. Joop Helder, Paterswolde; 2. Ali, F. 1 Jansma, Grouw; 3. Riek, st. A. R. Wes ter, Grouw; 4. Willy, J. Hoeben, Leeu- I warden; 5. Butterfly, H. v. d. Veen, Joure. 16 m2 Eenheidsklasse BI: 1. Wide, nt. T>, CJ-lsrviiT»». 9 -4., J P. Wieringa, Sneek; 3. Bajou, P. Boor- sma, Oostermeer; 4. Irmen, J. Helder, Paterswolde. 16 m2 Eenheidsklasse BII: 1. Moja Malinka, G. Hupkes, Dieren; 2. Quick Silver, st. K. Zandhuizen, Sneek; 3. Bop- per, st. mevr. J. van Loo, Zwolle; 4. Aeolus, W. van Loo, Zwolle. 16 m2 Eenheidsklasse B III: 1. Ma- rion, Jan Kuipers, Sneek; 2. Reidhin, M. Engelsma, Heerenveen; 3. West Atleta, J. W. Siebrand, Kampen; 4. Ventura, E. Wijngaard, Helium; 5. Absyrtus, st. J. Haagsma, Sneek. Valkenklasse I: 1. Trewes, S. V. d. Meer, Heilo; 2. Vis a Vis, J. en H. Vis, Leeuwarden; 3. Stille Wille, mr J. H. Cornells, Sneek; 4. Orca, J. J. Door- schodt, Den Haag. Valkenklasse II: 1. Popeye, W. Mete lerkamp Cappenberg, Amstelveen; 2. Rirette, R. Mulder, Langweer; 3. Soe laas, M. C. Breuning, Leeuwarden; 4. Vivian, J. J. v. d. Veen, Sneek. Vliegende Hollander klasse: 1. Favo nius, Jaap Helder, Paterswolde; 2. W. Visser, Paterswolde. Schouwen: 1. Pompeblêd, st. G. Dou ma, Opppenhuizen; 2. Foarüt, G. de Jong, Oppenhuizen; 3. Meerkol, F. At sma, Oppenhuizen. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Rakker, B. van Wijk, Woubrugge; 2. Hein de Deen, H. v. S’.vaaij, Nijmegen. B.M. klasse: 1. Meteoor II, D. Resink, Deventer; 2. Wetterhoas, H. Olde Ag terhuis, Heerenveen; 3. Caldonia II, J. Kuiper, Heerenveen; 4. Swift, B. J. Graatsma, Sneek. Vrjjheidsklasse: 1. Schoffie, H. Blok, Den Haag; 2. Speed, C. de Haas Jr., Breukelen; 3. Good Luck, U. Jager, Lemmer; 4. Karel Doorman, A. Bor- kent, Heerenveen; 5. Zilvermeeuw, st. U. de Vries, Grouw. Olympiajollen: 1. W. Maarse, Aalsmeer; 2. Dynamite, H. Sleeswijk, Bussum; 3. Galdonia, H. v. Heuvelen, Uithoorn; 4. Mars, H. J. Bakker, Am sterdam. 12 v. Jollen: 1. Waterbaby, A. W. Reijers, Sassenheim; 2. Iltschi, M. J. van Geijn, Rotterdam; 3. Windekind II, st. G. H. L. Verweij, Haarlem; 4. Teeumsch, E. J. Holtrop, Bloemendaal. Larken: 1. Indra, H. Bellinga, Alme lo; 2. Pantoffel, E. E. Greebe, Bussum; 3. Sterntje, H. Koopman, Almelo; 4. Popeye, W. Postma, Leeuwarden. Jeugdklasse: 1. Bambi, R. Kraak, Pa terswolde; 2. Billy II, Jac. Albers, Rot terdam; 3. Popeye, J. J. Woortman, Gro ningen; 4. Kruimeltje, R. Blok, Den Haag. Gemengde klasse (kajuitjachten), al leen voor leden S.Z.C.1. Oeral Thüs, K. v. Goslinga, Bolsward; 2. Juno, H. Bijlsma, Sneek; 3. Manon, P. Pop, Sneek. Gemengde klasse (open jachten), idem: 1. Rhein Fee, F. Hamburg, Drach ten; 2. Jankobus, Th. Pasma Sr., Sneek; 3. Hoannebiter, H. Faber Jr., Sneek; 4. Rumping Boy, J. Visser, Sneek. Zondag 16 Augustus 2e dag Sneek-Week. 30 m2 klasse: 1. Rietvink, st. H. Ge veke, Leeuwarden; 2. Tsjerk Hiddes, mr W. Hoekstra, Joure; 3. Sperwer, W. H. Fahner, Leeuwarden; 4. Halfom, J. Bouwman, Haren. Regenboogklasse I: 1. Tjerk, S. 3. de Jong, Joure; 2. Annemarie, L, de Wit, Zaandam; 3. Oranje, st. T, Zwart, Sneek. 4 y

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1