Spanning bij Triest Wat de raad te behandelen krijgt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en ULST Raadsvoorstellen W ymbritseradeel Tachtig chronische patiënten hadden op de Princenhof een prachtige dag dwijnen de Rode Kruis-mensen in keuken om te zorgen dat de koffie met lekkere koeken op tijd geserveerd kan worden. Het wuiven, groeten en roepen van de mensen op de wal, die soms op de hurken zitten om een speciale groet te brengen aan de chronische bedpatiën- ten die onder in de boot voor de grote ramen liggen, is natuurlijk bestemd voor de glunderende zieken, die hun dag be leven. Dokter, drie verpleegsters, dertig mensen van de Rode Kruis-colonne doen vandaag alles om het voor hen zo ple zierig mogelijk te maken. Ze lachen en glunderen, de patiënten als de koffie komt, als ze zakjes snoep krijgen, als ze langs de Waterpoort varen naar IJlst, waar nog een paar zieken opge haald worden en het halve stadje uit loopt ze hebben plezier, maar er zijn er ook bij die de tranen niet kunnen be dwingen omdat ze de blauwe lucht weer zien, het water, de weilanden met koeien, nadat ze onafgebroken tien jaar en langer in bed hebben gelegen. „Wat heerlijk dat ik dit weer eens mag zien”. De accordeonspeler, die plat achterover moet liggen, speelt een vrolijk lied, waar ook de ontroerden weer om lachen, en de negentigjarige heer Zwaan trotseert de wat frisse wind en zit op dek omdat hij vroeger ook altijd gevaren heeft. Hij is niet de nestor aan boord „nee”, zegt hij zelf, „bij de vrouwen ligt een Beppe met een breed gouden oorijzer op, die een half jaar ouder is dan ik”. 108e Jaargang No. 69 RedacteurL. KIEZEBRINK Wacht schiet soldaat dood Friesche Blindenkring Benoemd ±112.0 Circus Althoff komt naar Friesland Prinsessen Beatrix en Irene heden niet in Nederland Het dier in de beeldende kunst Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEBWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Weer stereofonische uitzendingen Nieuwe Postzegels Dinsdag 1 September 1953 Kongres Cultuer en Mienskip Aanbesteding Overeenstemming over wethoudersbenoeming B. en W. stellen voor in de^e zin te besluiten. de o.a. Heden viert H. K. H. Prinses Wilhelmina tiaar 73ste verjaardag. „en be- 0 Rekening gem. instelling voor sociale zorg. De commissie voor Armenzaken heeft deze rekening onderzocht en adviseert tot goedkeuring. Ontvangsten en uitga ven gewone dienst 70.543.85, kapitaal- te en de De muziektent aan het Bolwerk, waarin heden Maandagavond ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina de beide plaatselijke muziekcorpsen een concert geven. gedeelte grond, bestemd voor de bouw van het schoolgebouw, heeft een opper vlakte van ongeveer 7359 m2, dat voor het speel- en sportterrein van ongeveer 19723 m2. Het over te dragen terrein strekt zich thans mede uit over een ge deelte van het kadastrale perceel sectie A. no. 3622, terwijl de begrenzing aan de zijde van de Hemdijk enigszins wordt gewijzigd. Voorts dient een wijziging te worden aangebracht ten aanzien van de datum van welke de op de grond rus tende lasten voor rekening van de ver eniging komen. B. en W. stellen voor de overeenkomst in bovenbedoelde zin te wijzigen. De tentoonstelling „Het dier in de beeldende kunst” die tot 29 Aug. in het raadhuis te Bolsward werd gehouden, trok bijna 7000 bezoekers. Dezer dagen deed o.a. het gemeentebestuur van Hen- naarderadeel op deze tentoonstelling een aankoop nl. het werk „Schimmels” van de Amsterdamse kunstenares Anje Zijl- stra. Dit schilderstuk zal worden ge plaatst in de kamer van B. en W. in het gemeentehuis van Hennaanderadeel ta Wommels. Heden Maandag zullen in het Nationaal programma dat dan over bei de zenders zal worden uitgezonden ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina, weer enkele stereo fonische uitzendingen worden gegeven. Zoals bekend zal daarnaar met 2 toe stellen moeten worden geluisterd. ter te maken. De Zuidslavische regering beschouwt de opwinding aan de Itali aanse kant van de grens als een poging om een oplossing voor de kwestie-Triest te forceren, desnoods met geweld. Triest moet volgens de bepalingen van het Italiaanse vredesverdrag een inter nationaal vrij gebied worden. Zodra er een burgerlijke gouverneur zou zijn ge ïnstalleerd, zouden de Britse, Ameri kaanse en Zuidslavische bezettingstroe pen worden teruggetrokken, doch in de jaren sedert het sluiten van het vredes verdrag met Italië heeft men geen over eenstemming kunnen bereiken over een gouverneur. In Maart 1948, enige maan den voor Tito’s breuk met de Komin- form, verklaarden de drie Westelijke mogendheden, dat naar hun mening het gehele gebied bij Italië gevoegd zou moeten worden. Binnenkort zullen de frankeerzegels in de waarden van 10 cent tot en met 5 worden vervangen door zegels met een nieuwe beeltenis van de Koningin. Een frankeerzegel in de waarde van 10 wordt in deze uitgifte niet aange maakt; deze waarde vervalt dus. Van de nieuwe serie zal op Maandag 7 Septem ber dan is het vijf jaar geleden dat de Koningin de regering aanvaardde de eerste zegel (tien cent) verschijnen. De kleur is bruin. De huidige zegels en andere postwaarden blijven tot nader bericht voor de frankering geldig. Benoemd tot tijdelijk lerares aan de R.H.B.S. en aan de Rijksmiddelbare School voor Meisjes te Sneek, mej. C. M. Meewis te Heerenveen en tot tijde lijk leraar de heren W. J. Nieuwenhuis te Sneek en H. J. Oldenhof te Leeu warden. De gemeenteraad van Sneek verga dert morgen-, Dinsdagavond te 7.15 uur. Aan de orde is o.a. de installatie der nieuw benoemde raadsleden, de benoe ming van 2 wethouders voor de tijd van 5 jaar, de benoeming der commissies enz. Aan de orde komen voorts; In het kamp Kranenburg bij Harder wijk is Donderdagavond soldaat J. L. N. Kroon uit Amsterdam door een ge weerkogel getroffen en gedood. Vermoe delijk is hij het slachtoffer geworden van een grap, die hij met zijn kamera den wilde uithalen. Soldaat Kroon, die 21 jaar was, maak te deel uit van de wacht bij een opslag plaats van munitie. Deze opslagplaats is aan de buitenkant verlicht. Rondom bevindt zich een aarden wal van zes tot zeven meter ter bescherming van de stad bij mogelijke ontploffingen. Deze wal is niet verlicht. Soldaat Kroon, die één van de twee op wacht staande mannen moest aflos sen, heeft vermoedelijk een grap willen uithalen. Hjj is niet langs de gebruike lijke, verlichte, weg naar zijn post ge gaan, maar is op de aarden wal ge klommen. In het donker staande riep hij van daar zijn kameraden iets toe. De twee schildwachten herkenden Kroon niet en vermoedden onraad. Zij riepen nog iets terug en daarna schoot één hunner, met het gevolg, dat Kroon dodelijk werd ge troffen. Daar het lijntoestel van de K.L.M. dat de prinsessen Beatrix en Irene naar Nederland zou brengen op het vliegveld van Gander vertraging heeft wegens motorpech zullen deze prinses sen heden, Maandag, niet aanwezig kun nen zijn bij de viering van de verjaar dag van Prinses Wilhelmina op paleis Het Loo. SNEEKER NIEUWSBLAD Hjoed krigen wy tynge dat de Mi nister fan Underwiis, Kunsten en Wit- tenskippen in part fan it kongres oer Cultuer en Mienskip, dat op 4 en 5 Sep- timber yn Amhim halden wurdt, mei- meitsje sil. Sa’t men al earder bikind makke hat, sil ü.o. Dr H. G. W. van der Wielen, foarsitter fan de Fryske Cultuer- ried dér prate oer It plak fan de cultuer yn de plattelansmienskip. Op de 5de Septimber sille der nei ófrin fan it kon gres yn it lepenloftmuseum to Arnhim demonstraesjes wêze üt ünderskate pro- vinsjes. De Keninginne hat witte litten, dat hja it part nei it skóft meimeitsje sil en om’t men wit dat Hja der prils op stelt ek it Collegium Musicorum üt Ljouwert to hearren, krijt dat Ensemble nou in plak nei it skoft. Ek de Ljou- werter Skotsploech sil nei it skoft dounsje. Wie Vrijdagmorgen de grote boot „Princenhof” als belangstellende kijker nawuifde en dacht dat dit het begin van een mooie dag voor vele chronische pa tiënten en invaliden was had het toch mis! Want deze dag was al minstens een week geleden begonnen: in het huis van de leider van onze Sneker Rode Kruis colonne, dr van Reekum, in de harten en hoofden van de vrouwen en mannen die deel uitmaken van deze colonne en in de voorafgaande dagen hadden ge werkt en gezwoegd on alles van voren in de puntjes te organiseren, niet te vergeten in de keuken van Rode Kruis dames waar gekookt is grote pannen vol soep en groente en waar 26 pond vlees als gehaktballen ge braden is! Al dat werk, die gedachten, die gevoelens van liefde voor de mede mens, waren voorafgegaan aan de af vaart van de boot Princenhof en daar weten de kijkers en de patiënten toch weinig van. Hoeft ook niet, zeggen de Rode Kruis-mensen en ze zijn van zes uur af bezig de boot in orde te maken, rijden af en en aan met auto’s vol pa tiënten, dragen ze op de boot, maken een gezellig hoekje van rieten ligstoelen voor een groepje jonge meisjes, brengen opa voetje voor voetje naar de „rook- salon”, waar hij de hele dag met zijn medereizigers zit te praten en te kijken. En als allen aan boord zijn, ruim tach tig mensen, dat is ongeveer twintig meer dan vorig jaar, en de boot afvaart, ver- Het grote Duitse circus Franz Althoff zal van Vrijdag 4 tot en met Zondag 6 September in Heerenveen voorstellingen geven en van Maandag 7 tot en met Woensdag 16 September in Leeuwarden. Dit enorme circus is 83 meter lang en heeft 3 grote maneges. Het reist met 3 extra treinen en bezit 12 olifanten, een groot aantal paarden en exotische die ren. Er kunnen 10000 bezoekers in de tent worden geborgen. van 7.50 is echter 3 voor verlichting en verwarming begrepen, welke uit de exploitatievergoeding dient betaald, terwijl het schoonhouden enz. ten dele daaruit dient bekostigd. B. en W. stellen voor dat de gemeente hiervoor 1.50 per week bijdraagt, zodat de vergoeding dient te bedragen 4.50 1.50 of to taal f 6. D. Gerritsma, Blauwhuis 66, verzoekt een tegemoetkoming ten behoeve van het doen bezoeken door zijn zoon Huite van een Uloschool te Bolsward. B. en W. stellen voor hiervoor de gebruikelij ke vergoeding van 25 per jaar toe te staan. Joh. Huitema te Woudsend 271 ver zoekt een vergoeding in de reiskosten om zijn dochter Johanna een uloschool te Sneek te doen bezoeken. B. en W. stellen voor, zulks in afwachting van de algemene herziening van dergelijke ge vallen, welke in voorbereiding is, deze vergoeding te bepalen op 121 per jaar, omdat de betreffende llferlinge om gezondheidsredenen per bus moet reizen. Onder de ingekomen stukken komt een besluit van Ged. Staten voor tot vernietiging van het raadsbesluit be treffende het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van 2 normale schoolkachels voor de R.K. school te Blauwhuis, onder bepaling dat de ge vraagde medewerking moet worden ver leend voor de aanschaffing van 2 ka chels zonder meer en dat B. en W. langs de weg van overleg met het schoolbestuur moeten trachten tot over eenstemming lo komen over de wijze, waarop de medewerking zal worden ge ëffectueerd. Aanvragen schoolbesturen enz. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te weigeren aan de Herv. school te Oudega voor het aanbrengen van een afrastering tussen het school plein en de aangrenzende weg. De be staande afscheidingen zijn indertijd uit de gemeentekas bekostigd. Nu deze ge heel verdwenen is, door welke oorzaak ook, achten B. en W. het onjuist dat het schoolbestuur wederom een beroep doet op art. 72. Naar de mening van B. en W. is dit een kwestie van onderhoud. B. en W. stellen voor in principe me dewerking te verlenen aan de bouw van een fietsenbergplaats bij de bijzondere school te Oosthem. De aanvraag is be doeld voor een bergplaats van 52 fiet sen, doch B. en W. achten een voor 26 voldoende. Het leerlingental is 86, van wie 30 mieer dan 1 km. van de school verwijderd wonen, onder wie enkele ge vallen van 3 kinderen uit één gezin. Deze kinderen zullen niet alle over een fiets beschikken. De herv. school te Ou dega (W.) met 94 leerlingen vroeg in 1952 een bergplaats voor 17 fietsen. B. en W. willen met het schoolbestuur te Oosthem in overleg treden over boven genoemde wijziging in het bouwplan. B. en W. stellen voor het bestuur van de Geref. School te Schamegoutum ƒ6 per week vergoeding toe te kennen we gens huur van een lokaal van Rehoböth, waarin tijdelijk klassen 3 en 4 zijn on dergebracht. Het schoolbestuur betaalt 7.50 per week huur en 1 per dag voor het schoonhouden en in gereedheid bren gen van het lokaal. In deze huurprijs dienst 16.758.70. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS- Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Qp. Kantoor: GROOTZAND 59 Telefoon 3005 (K 5150) Tussen de negentigjarigen en- de jongste van het gezelschap, Klaske Vis ser, pas 15 jaar, die zo veel plezier heeft in haar hoekje van jonge meisjes, zijn dan al die anderen die hier oude vrien den van een vorige tocht ontmoeten, maar ook geanimeerd met onbekende lotgenoten praten. Want het kijken naar de natuur is niet het enige genotvolle van deze dag, ook het even met andere mensen in goede gemeenschap zijn is zo belangrijk. In Sloten wordt gemeerd en gesmuld van ue warme maaltijd: soep, aardappe len, sperciebonen, worteltjes, pudding, appelmoes een „Sneins miel”, klinkt het waarderend uit de rooksalon. Het zonnetje breekt nu toch heus even door, het weerbericht had het beloofd en opgewekt wordt naar Lemmer geva ren, waar ook veel belangstellenden op de wal staan. Meewarig worden de hoof den geschud over de verbrande huizen, trieste herinnering aan de hevige brand die hier woedde. Maar daar komt de thee met koekjes en het fruit, dat volop verstrekt kan worden dank zij de gulheid van vele milde gevers! Zij kun nen overtuigd zijn dat er volop van hun gaven genoten is. Op de golven van het Tjeukemeer stond heus wat schuim, maar het werd nauwelijks opgemerkt, omdat dr van Reekum en zijn helper de passagiers bezig hielden met hersen gymnastiek, waarvoor mooie prijsjes be schikbaar waren gesteld. Het moet ge zegd worden dat de vrouwen de mannen de baas waren, maar allen konden ten slotte een prijsje krijgen. Te gauw was de dag voorbij. Varende op de prachtige Langweerder Wielen werden de boterhammen gegeten en toen voer de Princenhof al gauw door de brug bij Uitwellingerga en was Sneek weer in zicht. Daar begon het te rege nen terwijl de Bilt toch gezegd had dat het de hele dag droog zou blijven! Maar het regende. Zo tussen straaltjes en pijpestelen in, maar de mensen liepen toch uit hun droge huizen om te wuiven en de tamboers en pijpers van Advendo deden of ze het niet erg vonden dat hun mooie pakjes en instrumenten nat wer den. Ze maakten de thuiskomst van al die zieken tot een nieuw feest, en daar hadden ze het kleine offer wel voor over. Natuurlijk was het een moeilijkheid de zieken in de regen van de boot in de auto’s te krijgen, maar ten slotte kwam toch ieder veilig thuis. „Tot volgend jaar”, werd dikwijls met glundere ogen geroepen. „Tot volgend jaar”, zeiden de Rode Kruis-mensen, en we mogen er wel bij De Ned. Heide Mij. heeft Vrijdag al hier voor rekening der gemeente Wym- britseradeel aanbesteed de verbetering en het onder profiel brengen van de bermen langs de Eeuwige Laan met bij behorende werken. Ingeschreven door: J. Kuipers en Co., Zurich 215.800; S. Dijkstra, Aduard 210.500; A. Schuiten- berg, Wagenborgen ƒ208.500; fa. Rom- bouts Jr., Franeker ƒ201.800; fa. Bon- nema en Oosterhuis, Uithuizermeeden ƒ197.849; N.V. Wegenbouw Harlingen 196.500; D. Pijnacker, Kollum 191.900 J. Formsma, Grijpskerk 189.500. Ge gund aan laatstgenoemde. Begroting j 198.078. Advertentiepriji 15 «t par m.m. Bij contract (handalsadv.) lager. Abonnementsprlji f3.— per half jaar. Franco per port f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten «am« van Firma E. J. Drijfhout. Sneek. verklappen dat ze dachten: „en dan gaan we een hele week, zoals ze in an dere provincies ook doen!” Wij hopen van harte dat hun plannen zullen sla gen zij zullen er graag een week va- cantie voor opofferen. Rest ons nog te vermelden dat de heer S. Siemelink, vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, de tocht gedeelte lijk meemaakte, terwijl efikele Sneker bestuursleden van het Rode Kruis de gehele dag meevoeren, alsook twee Bolswarder bestuursleden, die in ver schillende auto’s 22 patiënten hadden meegenomen. De Friesche Blindenkring heeft onder voorzitterschap van de heer J. Dijkstra uit Sneek in Zaal P. de Jong te Leeu warden zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter kon in zijn openingswoord 33 van de 41 leden welkom heten. Me degedeeld werd, dat het aantal dona teurs flink is toegenomen. In de vaca ture Brouwer werd gekozen de heer Elderhuis, terwijl de heer J. Krol werd benoemd tot lid van de Raad van Be heer. Het damescomité werd uitgebreid met de dames Groendijk en Ronga. Be sloten werd om in September voor de leden een boottocht te organiseren. Ver meld dient nog, dat de aanwezigen na de vergadering werden verrast met enkele nummertjes muziek, op piano en viool, uitgevoerd door L. en B. Hoede- maker Dit werd ten zeerste op prijs gesteld. (F. D.) Verbeteringen salariëring gemeentepersoneei. B. en W. stellen voor dat deze ge meente voor zoveel haar personeel treft zich zal conformeren aan de voor het rijkspersoneel tot stand gebrachte voorzieningen, ingevolge het K. B. van 4 Aug. 1953. De heer Blok zal de heer Boeijenga vervangen. Naar wij vernemen is in de Donder dagavond gehouden vergadering van de diversa raadsfracties overeenstemming bereikt omtrent de bezetting van de wethouderszetels alhier. Zoals bzekend moest voor de heer F. Boeijenga, die de zer dagen afscheid nam als raadslid en wethouder, een nieuwe candidaat ko men. Het college zoals dat morgen ge kozen zal worden zal er als volgt uit zien: P. van der Veen (P.v.d.A.) aftre dend wethouder en voor de heer Boeijen- ga, de heer J. Blok (A.R.). Benoeming brugwachter te Osingahuizen. Uit de 42 sollicitanten bieden B. en W. de volgende alfabetische voordracht aan: A. W. Hoekstra, Oppenhuizen 32; E. de Jong, Osingahuizen 323; Joh. E. de Jong, Woudsend 187. LONDEN. De regeringen van Frank rijk, Engeland en de Verenigde Staten plegen op het ogenblik voortdurend overleg over de gespannen toestand in Triest, waar aanzienlijke onrust heerst. De Italiaanse regering, bijzonder gevoe lig wanneer het gaat over de oude kwes tie-Triest, heeft de regering van maar schalk Tito er van beschuldigd dat zij zich met geweld zou willen meester ma ken van het vrije gebied van Triest. Hartstochtelijk is dat door de Zuidsla vische regering ontkend. De toestand is inderdaad zeer ge spannen. Maar in de drie hoofdsteden van het Westen heeft men alle hoop dat het ook ditmaal goed zal aflopen zolang er niet van een of andere kant inciden ten worden uitgelokt. Giuseppe Pella, de Italiaanse minis tar-president, heeft de ambassadeurs van de Westelijke Grote Drie bjj zich ontboden en hun te verstaan gegeven dat elke aanslag van maarschalk Tito op Triest rampzalige gevolgen zou heb ben. De Italiaanse kranten melden dat de troepen in het Noorden van Italië zijn geconsigneerd en dat er zo dicht moge lijk '»ij het betwiste gebied militaire pa trouilles actief zijn. Italiaanse oorlogs schepen uit de havens aan de Adriati- sche Zee zouden koers hebben gezet naar Triest. Al dat sabelgekletter heeft een ave- re 'itse uitwerking gehad op de Zuid- slaviërs, die eveneens, om op alle even tualiteiten voorbereid te zjjn, verster kingen hebben gezonden naar het be dreigde gebied. De Zuidslavische kranten bevatten geen enkele mededeling waaruit men zou kunnen opmaken dat er van Zuid slavische zijde een poging zou worden gedaan om zich met geweld van een deel van het gebied rondom Triest mees- Het terrein voor het nieuwe Chr. Lyceum. B. en W. adviseren: Door u werd in uw vergadering van 30 November 1950, onder no. 11, besloten aan de Vereni ging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs, geves tigd te Sneek, te verkopen een aan de Hemdijk alhier gelegen perceel grond ter grootte van ongeveer 27650 m2 voor een prijs van 2.50 per m2 voor zover betreft een gedeelte van ongeveer 6000 m2 en voor een prijs van 0.75 per m2 voor zover betreft een gedeelte van on geveer 21650 m2. Bij de uitwerking der plannen voor de bouw van het door ge noemde vereniging te stichten schoolge bouw is gebleken, dat de in bedoeld raadsbesluit vermelde oppervlakten eni ge wijziging dienen te ondergaan. Het Binnenkort kan het nieuwe schoolgebouw van het Chr. Lyceum worden aanbe steed. B. en W. adviseren: De „Vereniging voor christelijk middelbaar- en voorbe reidend hoger oderwijs”, alhier, is met haar plannen tot het stichten van een. christelijk lyceum aan de IJlsterweg, al hier, thans zover gevorderd, dat binnen afzienbare tijd tot aanbesteiding van de te verrichten werkzaamheden kan wor den overgegaan. De benodigde bouw grond zal binnenkort door de gemeente aan de vereniging in eigendom worden overgedragen. Teneinde de koopsom bij de overdracht te kunnen voldoen zal de vereniging op dat tijdstip over de nodige gelden moeten kunnen beschikken. Daar aan de vereniging in eigendom worden zijn om de inrichting van het bouwter rein te kunnen bekostigen, terwijl eerst later gelden beschikbaar behoeven te zijn voor de bouw en inrichting van het schoolgebouw. Voor het schoolbestuur bestaat nu wel de mogelijkheid een vaste geldlening aan te gaan, om uit de opbrengst daarvan de verschillende uit gaven te voldoen, doch indien het daar toe op dit ogenblik zou overgaan, zou het, in verband met het feit, dat de uit gaven over een vrij lange periode zullen zijn verdeeld, en alle gelden derhalve niet onmiddellijk benodigd zijn, een aan zienlijk renteverlies lijden. Het bestuur heeft deze moeilijkheid met ons college besproken en verzocht de voorlopige fi nanciering, voornamelijk voor zover be treft de koopsom en de kosten van het bouwrijp maken van de grond, althans gedurende enige tijd, en tot een overeen te komen maximum, door de gemeente te doen geschieden. Zodra het door de gemeente verleende crediet tot een be paald bedrag is opgelopen, zou de ver eniging tot consolidatie daarvan moeten overgaan en de elders verkregen mid delen aanwenden voor aflossing van de schuld in rekening-courant aan de ge meente. Het komt ons voor, dat, gezien de kaspositie der gemeente, met inacht neming van het vorenstaande de ver eniging de helpende hand kan worden: geboden. Het maximum van het,te ver lenen crediet zouden wij op 300.000 vastgesteld willen zien. Bovendien moet naar onze mening het voorbehoud wor den gemaakt, dat wanneer zulks in ven- band met de kaspositie der gemeente naar het oordeel van burgemeester en wethouders nodig is, ook tot onmiddel lijke aanzuivering van het debet-saldo in rekening-courant moet worden over gegaan, wanneer het maximum van het te verlenen crediet ad 300.000 nog niet is bereikt. De debet- en creditrente dient gelijk te zijn aan de rente, welke de gemeente voor in rekening-courant opgenomen gelden heeft te betalen of voor in rekening-courant gestorte gelr den kan ontvangen bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te ’s-Gra- venhage. De dëbetrente bedraagt op dfÉ ogenblik 3 In de vergadering van de raad der ge meente Wymbritseradeel welke morgen, Dinsdag 1 September, des voormiddags 9.30 uur wordt gehouden, komen na de installatie der nieuw benoemde raads leden en de benoeming van 2 wethou ders en van een aantal raadscommissies de volgende voorstellen van B. en W. aan de orde:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1