W 1 Ril Jli Rondom de Kerck van Sint Maerten te Sneeck M 1 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Ontvoerde Bobby Greenlease vermoord Prins Bernhard terug uit de wildernis 108e Jaargang No. 80 Vrijdag 9 October 1953 I Nel Oosthout voor het Nut i IP Kerknieuws Geslaagd Genève Contactdag gewest Friesland Ned. Ver. v. Huisvrouwen Ir N. E. Groeneveld Meijer naar atoomcentrum te Verantwoording giften uniformactie Harmonie Bouw Chr. Lyceum aanstaande Benoemd Jan van Zutphen 90 jaar Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 RedacteurL KIEZEBRINK Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD ?-■ s. - Bevestiging en intrede Voorbereidingen begonnen voor verplaatsing van de Gemeentereiniging 1 ij '■J Tien oliebollen in een zak en Harmonie in een nieuw pak 1 van men P. S. Scheltema. was de 5 U weet, wilt u uw bijdrage storten welkom! Het Werk-comité. Maandag slaagde cum laude aan de R.K. Universiteit te Nijmegen voor het candidaatsexamen medicgnen I onze vroe gere stadgenoot de heer K. W. Poiesz. Met ingang van 1 Nov. 1953 is be noemd tot concierge A van 's Rijks Be- lastingen te ’s-Gravenhage de schoon maker W. de Vries te Sneek. Gaillard, van 18901929. Hij was naast organist tevens beiaardier en bespeelde dr.j het carillon. In 1929 vond de benoeming van IJ. S. Rusticus plaats. Hij is alleen organist. Tot heden vervult bij nog steeds deze functie. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sneek ds. G. Bilkes te Mussel. H. M. de Koningin heeft de heer Jan van Zutphen benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Voor zijn jubileumgeschenk is thans 189500 bijeen. Er is ongeveer 2 ton nodig. 1 2 3 4 Advertentieprijs 15 et per m.m. Bij contrect (hendelsedv.) leger. Abonnementsprijs 13.- per half jaar. Franco per post I 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout. Sneek. heven want voor de windaanvoer werd een electrische 0.9 PK motor fabrikaat Meidinger-Bazel in gerbuik genomen. De totale kosten kwamen op 3600. Wie waren de organisten van 1710 tot heden? SNEEKER NIEUWSBLAD i. het lood van prof. Nieboer. Afrikaanse vogels in met gaas bespannen kisten verhuisden, luid protesterend, naar de auto. Bogen, kokers met giftige pijlen, speren en schilden, welke met olifants huid waren overtrokken en vele andere exotische artikelen gingen dezelfde weg op. Een halve wildernis werd uitgepakt. De stemming werd op een gegeven ogen blik zo uitbundig, dat de Prins zijn pa leiscommissaris en zijn adjudant elk met een speer wapende, hen in de houding van wilden tegenover elkaar plaatste en de scène vastlegde met zijn filmappa raat, dat hem ook in de jungle nimmer heeft verlaten. De Koningin bekeek de aanwinsten van haar gemaal met de grootste belangstelling en het werd toen een hartelijk uurtje in die hangar, eer de drie hofauto’s voorreden om het vorstelijk paar en hun gezelschap naar het paleis te brengen. Prins Bernhard en zijn sportvrienden hebben, geassisteerd door ervaren woud lopers, op bijna alle soorten grof wild gejaagd, op buffels, rhinocerossen zowel als gazellen. Het weer was die drie we ken lang uitstekend en van de roerigheid in het aangrenzende gebied van de Mau. Mau heeft men niets bemerkt. NULAND. De bevestiging van Ds. Prins in de Ned. Herv. Kerk te Nijland zal plaats vinden Zondag 18 October des morgens te 9 uur door Ds. Breeuw» sma van Zevenbergen, waarna des mid» dags te 1.30 uur Ds. Prins zijn intree- predikatie zal houden. 6-jarige Bobby Greenlease is Woensdag gevonden, in een ondiep graf in St Jo seph op het erf van een vrouw die te zamen met een man door de F.B.I. wordt vastgehouden. Zij zijn twee van de drie ontvoerders. Het paar heeft echter ontkend het kind vermoord te hebben en zei, dat er een derde man bij betrokken is die gezocht wordt. De ge arresteerden zijn Carl Austin Hall, 34, uit Kansas City, een ex-gevangene en mevr. Bonnie Brown Heady, 41, die toe gegeven heeft het kind van de particu liere Katholieke school ontvoerd te hebben. De roodharige vrouw, die voorgaf zijn tante te zijn, had zich bij de school van Bobby vervoegd met de mededeling, dat zijn moeder ziek was en dat haar nu ver zocht was het kind af te halen. Op uit nodiging van de onderwijzeres had zij in de kapel van de school voor het herstel van Bobby’s moeder gebeden en daarna met het kind vertrokken. De politie hier zegt, dat Hall er aan vasthoudt dat hij het kind dood vond op de dag van de ontvoering (26 Septem ber) in de kelder van het huis van mevr. Heady. Mevr. Heady, een kinderloze geschei den vrouw, zei niets af te weten van het vermoorden van het kind en hield vol niet te hebben geweten dat zij deel nam aan een ontvoering toen zij het kind van de school meenam. Hall verklaarde dat hij per brief en telefoon heeft onderhandeld over het losgeld van 600.000 dollar en dat hij het bedrag heeft opgehaald bij een brug op de weg van Kansas City naar St. Jo seph. Dit bedrag was er neergelegd door een tussenpersoon van de familie Green- lease. De vader van Bobby," een 71-jarige automobielhandelaar, zou een van de tien rijkste mannen in Kansas City zijn. De politie hier deelt mee, dat 292.000 dollar van het losgeld en een revolver met drie lege patroonhulzen in de ka mer van het hotel gevonden werden waar Hall gearresteerd werd. Mevr. Heady zei, dat zij gehandeld De Vereniging voor Chr, Middelbaar en V.H.O. hield op 2 Oct jl. haar jaar vergadering in Aere Perennius, onder leiding van de heer H. M. Gerbrandij. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris, de heer W, Nauta. Uitvoe rig werden de gebeurtenissen van het afgelopen jaar gememoreerd. Het ver slag typeerde het geheel als: „Groei en geen gelijkstelling”. Het aantal leer lingen bedraagt thans 308, verdeeld over 16 klassen. Het aantal docenten is 32, van wie sommige een beperkt aantal uren hebben. De school is nog onderge bracht in het voormalige H.B.S.gebouw; bovendien werden nog 2 lokaliteiten bijge huurd van het Gebouw voor Chr. Belan gen. In het verslag werden de bouw plannen besproken, ook de tegenslagen, hierbij ondervonden, bleven niet onver meld. Gelukkig begint er nu wat schot in de afwikkeling te komen: het grond werk kan eerstdaags worden aanbesteed en naar alle waarschijnlijkheid binnen niet al te lange tijd ook het schoolge bouw met een concierge-woning. Het ontwerp van bet te stichten gebouw werd in de pauze toegelicht aan de hand van een maquette en verschillende te keningen. De penningmeester, de heer M. Knol, bracht het financieel verslag uit; hij werd gedéchargeerd van het ge voerde beleid. In het bijzonder werd dank gebracht aan de administrateur, de heer Langius, voor zjjn vèelomvatten- de arbeid. Blijkens het accountantsrap port was alles keurig in orde. De aftre dende bestuursleden, de heren W. Nauta en P. Postma werden herkozen; als nieuw bestuurslid werd in de vacature van de heer D. Humalda gekozen de heer H. W. Hielkema. De Rector hield een causerie over de vorming van de leerlingen en besteedde in het bijzonder aandacht aan het clubleven, dat ook aan de vorming medewerkt. Nadat de secre taris in dankgebed was voorgegaan, sloot de voorzitter de jaarvergadering. Wie de Johan Willem Frisostraat uit wandelt en de weg naar de Woonsche penhaven kiest, ziet tenslotte zijn pad versperd door een bord verboden toe gang, met daar achter enige woonwa gens. Hg zal zich afvragen wat hier in dit rustige landschap gebeurt. Wij kunnen U er wel wat van vertellen. Die wagens staan er maar tijdelgk. Zij horen by de ploeg werkers, die de aardgasleiding legt, welke onze gemeente op doortocht naar Harlingen snijdt. De hopen zand die men achter het hek stort, hebben echter met onze gemeente te maken. Het zgn de eerste voorbereidingen voor het nieuwe moderne compostbedrijf, dat hier binnen niet al te lange tgd zal ver schijnen. Dus bewoners van de Lemmerweg en omgeving: Houdt de vlag maar gereed. De „asbak” gaat weldra Uw buurt ver laten. Dinsdag hield het Gewest Friesland van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen zijn jaarlijkse contactdag te Bolsward. De Doele was geheel bezet toen mevr. D. Kuperus—-Kooy het wel komstwoord sprak. In de morgenverga- dering sprak mej. C. G. Blauw, directrice van een consultatie-bureau voor levens- en gezinsmoeilijkheden in Den Haag, over de ontwikkeling van het maat schappelijk werk en uit haar practijk. Na de lunch sprak mevr. N. VosKat te Eenrum over Europese integratie. Hierna werd het voltallig gezelschap in de vierschaar van het stadhuis door bur gemeester Bruinsma toegesproken. Ex cursies werden gehouden naar de restau ratiewerkzaamheden in de Martini Kerk en het stadhuis. Exotische verschijning op de Markt traat. Olifanten van circus Mul lens paraderen er. Naar „Het Gooi en Ommeland” meldt is onze vroegere stadgenoot ir N. E. Groeneveld Meyer benoemd tot supply officer bij de European Council for Nuclear research, de C.E.R.N., te Ge nève. Dit is een lichaam, waarin 12 Eu ropese landen samenwerken om het atoomkemonderzoek ter hand te nemen. Tot de twaalf landen behoort ook Ne derland. In zijn functie als supply officer ?al ir Groeneveld Mfeyer m de eerste Fplaats belast zijn met het doen van zeer omvangrijke aankopen. Volgens aantekeningen in het bezit van Mr A. Bouman, orgelbouwdeskun- dige te Amsterdam bezat de kerk in 1497 reeds een orgel. Dit orgel stond boven de ingang van het Noorderpor- taal. In 1602 was het de organist Mr Harmen Jans die het orgel bespeelde. Op 14 April had de Raad van de stad Sneek hem aangesteld. Zijn salaris be droeg 160 caroli guldens per jaar, waar voor hij tevens ook het orgel in de Kleine of Broerekerk moest bespelen. In 1706 vonden we als organist genoemd Georgius Oevering. Hij was tevens schrijfmeester en genoot een tracte- ment van 250 caroli guldens per jaar. In zijn tijd raakte het orgel in groot verval, want dagelijks kwamen er van hem klachten binnen over de slechte toe stand van het orgel dat hij moest be spelen. Op 20 Januari 1708 besloot dan ook de Raad van dé stad Sneek over te gaan tot het aanschaffen van een nieuw oióel en dit te laten plaatsen boven de Bevelhebbersbanken in het Oosterkoor. Op 18 Juli 1709 was het de heer Frieswijk die verslag uitbracht van het onderhoud dat hij had gehad met de orgel bouwer Arp Schnitger, betreffende enige nood zakelijke veranderingen aan het nieuw te maken orgel. Op 2 October 1709 kwamen de vroede vaderen wederom bijeen en werd besloten vier pilaren onder het nieu we orgel te laten aan brengen, zodat de zolde ring niet door kon zak ken. De pilaren moesten echter noodwendig ge plaatst worden in de daar liggende graven en we lezen dan ook dat met de eigenaars werd overeengekomen „dat de dode Igken en doods beenderen in andere en bequame graven sullen worden gelegd kost- en schadeloos”. In 1710 werd het nieuwe orgel in gebruik genomen. Het werd voor het eerst bespeeld door de exa minatoren Petrus Ha- vinga en Joh. Etzen, bei den afkomstig uit Gro ningen. Beiden waren zij lof over het orgel, dat 36 sprekende regis ters verdeeld over drie klavieren en een vrij pe daal had. De totale kos ten van het nieuwe orgel beliepen 3775 caroli guldens. Een jaar i later raakte het orgel defect en op 7 Augustus 1711 werd besloten Arp Schnitger over te laten komen. Na de herstelling werd Johannes Raedeker, van beroep orgelmaker te Groningen, voor een tijdvak van drie jaren aange- steld als reparateur van het nieuwe orgel. Het oude orgel was inmiddels van de zoldering boven de Noorderingang gehaald en werd in 1723 verkocht aan de Kerkvoogden te Wieuwerd. Op 31 Augustus van dat jaar vond de afreke ning plaats met Anne Douwis Ontvan ger en Administrerend Kerkvoogd te Wieuwerd, te weten 100 caroli guldens. 1 Michaell Swartsburger was de man die in 1743 het orgel geheel schoonmaakte en enige verbeteringen aanbracht en hiervoor 238 caroli guldens ontving. De schepen G. Gorp maakte in 1780 het snijwerk aan het orgel, terwijl Albertus Gruizen, meester orgelmaker het orgel in 1782 vermaakt. Hinderik Pijtersen le verde hiervoor het koperdraad en ijzer werk. De totale kosten bedroegen 847 caroli guldens. De heren Feddema en Tammens examineerden na deze restau ratie het orgel en ontvingen voor hun bemoeienissen 262 caroli guldens en 10 stuivers. Met enig feestelijk vertoon vond deze nieuwe ingebruikneming plaats en zowel op het Raadhuis als in de Kosterij werd op 10 Juli van dit jaar een goede dronk op het welzijn van het orgel uitgebracht. Kosten ruim 61 caroli guldens. In deze tijden bedroeg het sa laris van de organist 200 caroli guldens, terwijl zijn onmisbare medewerker de poester”-treder beloond werd met 25 caroli guldens per jaar. Een grote re paratie vond opnieuw plaats in het jaar 1805 welke 1075 caroli guldens kostte. De poester-treder (blaasbalgtreder) Klaas Groeneveld hield op 1 Januari 1884 met dit werk op. Sedert 1827, dus 57 jaren aaneen, had hij zijn krachten gegeven om het orgel van wind te blij ven voorzien. Nu droeg hij zgn Laak over aan zgn zoon IJme Groeneveld, die hem dus opvolgde. Jan ten Cate van Gong grijp vermaakte bij zgn overlijden in 1889 aan de kerk een bedrag van 1000 voor eventuele herstellingen of vernieu wingen aan het orgel. Het bedrag werd gestort in een „orgelfonds”, In het jaar 1894 begonnen de orgel makers van Dam te Leeuwarden het bovenklavier van het orgel te vernieu wen en waren hiermede in 1897 nog be zig. Het orgel werd verkleind en ge bracht op 31 sprekende registers ver deeld over twee klavieren en een vrij pedaal. De kosten 3435 werden groten deels betaald uit het Orgelfonds, dat in de loop van de jaren was aangegroeid tot 2476.23. De organist Paul Gaillard vierde op 29 September 1915 zijn 25- jarig ambtsjubileum als organist van de kerk. Kerkvoogden en Kerkeraad boden hem ter gelegenheid hiervan een bedrag in geld aan. Tijdens de restauratie van het kerkgebouw in 1925 werd tevens het orgel grondig onder handen genomen. Al het houtwerk aan het orgel werd van de witte verflaag en de getrokken gou den biesjes ontdaan. Het peiaalwerk werd vernieuwd door de orgelfabrikant P. van Dam te Leeuwarden. De betrek king van „poester-treder” werd opge- Verschljnt: DINSDAGS e» VRIJDAGS. Administratie t Comb. Drijfhout-Kiezebrinlc&Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) „AARTSVADER” VOOR DE OUDJES De amateurvissers op deze foto beoefenden jl. Maandag hun ge liefkoosde sport bij de brug in de Noorderoudeweg. De heer D. v. d. Werf was daarbij zo fortuinlijk een snoek te verschalken, die niet minder dan veertien pond woog en bijna een meter lang was. Het heeft heel wat moeite gekost deze „aartsvader” onder de snoe ken aan boord te krijgen. Eerst na ruim een half uur strijd gaf de schrokker het op en werd hij met gejuich binnen boord gehesen. Maar niet nadat de handen van de heren W. Wuring en A. Hane- wacker Sr. kennis hadden gemaakt met het gebit van de snoek, zodat de waterpólitie er aan te pas moest komen om het bloed te stelpen. Men hoort vissers vaak sterke verhalen over hun sport vertellen, maar wanneer een van de op deze foto afgebeelde heren V een der gelijk verhaal opdist over het vangen van een snoek op Maandag 5 October 1953, dan is dat heus geen visserslatijn. Ten overvloede kunnen de oudjes van het Cruycebroedershof het bevestigen, want zij hebben er een goed maal aan gehad. Als eerste organist werd in 1710 aan gesteld Willem Muizelaar. Deze was tevens klokkenist (beiaardier) en schoolmeester. In 1738 verliet hij de stad Sneek. Zijn opvolger van 17381790 (52 ja ren) werd Gerrit Muizelaar, vermoede lijk een zoon van Willem Muizelaar. Ook hg was naast organist, beiaardier en schoolmeester. Gosling Minnema volgde hem 1790—1823 op. Van 1823—1862 was organist Steven Wgnand Velds. Zijn zoon Jacob Velds volgde hem als organist op en was dit van 18621890. Voor hem in de plaats kwam Paul De, ditmaal gelukkig talrijke, bezoe kers van de eerste Nutsavond, welke Dinsdag in de foyer van Amicitia werd gegeven, hebben een prachtige opening van het winterprogramma van het de partement meegemaakt. De Haagse voordrachtkunstenares Nel Oosthout trad er op met „Mannequin” van Fanny Hurst. Amerikaanse en Engelse auteurs hebben er slag van zo'n werk technisch zo knap te componeren, dat het zeer suggestief werkt en zeer boeit. En ten deze gaf Nel Oosthout „Mannequin” ten volle wat het toekwam. Meer dan an derhalf uur voor en drie kwartier na de pauze heeft deze kunstenares in een volle ontplooiing van haar talent haar ge hoor geboeid en we mogen wel zeggen in een steeds stijgende spanning gehou den. Physiek een grote prestatie, artis tiek een van de bovenste plank. Als men in aanmerking neemt dat dit het eerste optreden van Nel Oosthout met dit stuk was, is er enkel plaats voor lof, zowel voor het gesproken woord als de plasti sche uitbeelding. Bij het ovationele ap plaus van het publiek aan het slot voeg de de voorzitter van het dept., mr J, A. de Jong een welverdiende bloemenhulde voor de begaafde artiste, van wie we nu wel ’n nieuwe zegetocht met deze, haar nieuwe voordracht door het land mogen verwachten. Onder de bezoekers waren vrij talrijke niet-leden van het Nut. Zij zullen bemerkt hebben dat hun niet, zo als anders gebruikelijk is, een hogere entreeprijs in rekening werd gebracht dan de leden betaalden, een service van de zijde van het departement welke hen misschien zal aansporen ook als lid toe te treden. Is zulk een aansporing na zo’n Nutsavond echter nog wel nodig? ST LOUIS. Het lijk van de ontvoerde heeft op verzoek van Hall. Zij zei, dat Hall haar verteld had de vroegere echt genoot geweest te zgn van de moeder van het kind. De politie zei, dat Hall verklaard heeft dat er een tweede man bij de zaak betrokken is. In Washington heeft de F.B.I. meegedeeld, dat deze man Tho mas John Marsh is, 37, evenals de an deren, een ex-veroordeelde. De politie deelde mee, dat Hall ver teld had, dat hij en Marsh het kind op gesloten hadden in de kelder van ’t huis van mevr. Heady. Op een vraag of hij het kind heeft doodgeschoten, antwoordde Hall „nee”. Hg zei, dat hij naast het lijk van het k’rd een revo'ver vond die hij Marsh twee of drie dagen voordien gegeven had. Na verdere ondervraging gaf Hall toe dat hij het lijkje in een plastic tas had gestopt en op het erf van mevr. Heady had begraven. Hall is veroordeeld wegens roof, land loperij en het zonder permissie met ver lof gaan toen hij onder dienst was. Heady werd veroordeeld wegens zede loos gedrag en het onderdak verlenen aan een voortvluchtige en zij is verdacht van overval. Marsh werd veroordeeld wegens zede loosheid, landloperij, dronkenschap, dief stal en enige andere misdrijven. Bobby is enige uren na zijn ontvoe ring doodgeschoten. De F.B.I. zoekt thans nog naar Tho mas John Marsh. Hall heeft de politie meegedeeld, dat Marsh het kind heeft vermoord. Onder dit motto wordt Zaterdag 10 October a.s. het Uniformoffensief ge opend. U kimt als u wilt de gehele dag oliebollen eten. Vanaf ’s ochtends 9.30 uur kunt u in een vijftal oliebollenkra- op diverse punten der stad ge plaatst, heerlgke knappend verse olie bollen kopen. Standplaatsen der kra men hieronder vermeld. Dus Zaterdag a.s. oliebollen bij de koffie, in werkplaats en kantoor, in ma gazijn en winkel, allen met zo’n echt Nederlandse tractatie: oliebollen. Wij willen u de uiterste service geven. U snuift die heerlijke geur van de oliebol len op, ~iaar hebt u geen tgd ze te halen. Welnu, u belt telefoonnr. 2064 en ze worden u gratis thuisbezorgd. U ziet, wg doen ons uiterste best het u zo ge makkelijk mogelijk te maken. Kantoor lui, steek de koppen bij elkaar, en ge niet van zo’n verrukkelijk baksel bg uw koffie-pauze. Wij hoorden van een onderwijzer, die die dag net jarig is. Hij zal de hele klas op oliebollen tracteren. Dat kan een feest worden, jongens en meisjes! ’s Middags wordt Sneek onder de oliebollen gezet. Een groot aantal ver kopers en verkoopsters zal huis aan huis gaan en u oliebollen aanbieden. De drumband van „Harmonie” die voor een gedeelte reeds in uniform is gestoken zal met het muziekcorps dat de wijdse naam draagt „Het corps van Jan Olie bol” de verkoop opluisteren en op ver schillende punten van de stad muziek ten beste geven. U behoeft dus niets te doen dan al leenoliebollen te kopen, hoe meer hoe liever en ze te verorberen of ze uit te delen, wat u maar wil. En ja, nu vergeten wg bgna iets. Dat is in vertrouwen: Vrijdagavond zal via de Nederlandse televisie door een be roemde radio-kooklerares worden gede monstreerd, op welke manier u oliebol len kunt serveren. Maar denk erom, dat is onder ons, anders wordt de uitzending verboden. Tot slot: U kent het doel. De gehele opbrengst is ten bate van de uniform actie voor „Harmonie”. Wg weten, dat wij misschien handen tekort zullen ko men, gelukkig dat wij vele handen heb ben, die Zaterdag tot uw dienst zijn. Standplaatsen oliebollenkraampjes. Schaapmarktplein t.o. Th. Zandstra. Ged. Pol naast Repko Brug Wijde Noorderhome Noorderhoek (hoek G. Japiksstraat hoek Wassenberghstraat) Joh. W. Frisostraat t.o. Wouda’s fa briek. SOESTERBERG. De lucht boven de vliegbasis Soesterberg was Woensdag de hele middag vervuld van het gedaver van stuntende straaljagers, maar tegen half vijf kwam er even pauze en in die pauze zeilde plechtig de rode neus van een Dakota door de dunne nevel. Een kleine groep kijkers, die moest wachten voor de stoplichten van de verkeersweg, welke dwars over het vliegveld loopt, was aldus bij toeval getuige van de thuiskomst van prins Bernhard na drie weken jachtleven in Tanganyika, aldus het Algemeen Dagblad. Heel langzaam gleed het toestel, be stuurd door de Prins, nader, trok boven het landingsterrein weer op en vloog een statige ronde eer de wielen definitief grond raakten. Het was een pakkend schouwspel en de toeschouwers juichten. Op de vliegbasis was koningin Juliana uiteraard de eerste om haar gemaal te verwelkomen, die gebruind en vrolijk en gekleed in een grijs costuum uit cockpit klom. Koud hier, was de eerste opmer king die de Prins tot de omstanders maakte, onder wie de commandant van de basis, kolonel A. P. M. de Rooy. Te Rome was het heet, daarna werd het weer minder. En de Prins lachte opge wekt. In zeven uren tijds is de Dakota in één ruk uit Rome komen vliegen na dat de start uit Afrika Maandagmorgen negen uur te Arusha was geschied. In totaal hebben de Prins en zijn tweede gezagvoerder majoor Sonderman drie en dertig uur achter de stuurknuppel ge zeten. Het jachtgezelschap, waartoe naar men weet prof. Nieboer, commissaris Seesink, chef van de paleisrecherche Soestdijk, ’s Prinsen adjudant, overste Geertsema en de Amerikaanse colonel Wright behoorden, heeft een mooie en avontuurlijke tijd achter de rug, door gebracht in de Afrikaanse oerwouden, waar een apart tentenkamp was inge richt. Grof wild is er genoeg geveld. Daarvan kreeg men een indruk toen in de duistere hangar de schatten uit het toestel werden geladen en overgebracht in een. vrachtwagen met bestemming Soestdijk. Onder vrolijke opmerkingen van de Koningin en haar omgeving kwamen beide leeuwenhuiden voor de dag, waar- van er één een koning der dieren heeft gedekt, die door de Prins zelf is gescho ten; de andere dolf het onderspit tegen dan kan dit op de giro-rekening van de Boaz-Bank. U kunt dit geld ook afgeven bij deze bank, die geopend is van 912.30 uur en van 23 uur ’s middags. Uw giften zien wij gaarne tegemoet! Volgende week hopen wg de eerste verantwoording te doen. Zorgt er voor, dat uw naam er bij is! Iedere gift is

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1