„Operatie vier maal Phoenix” geslaagd I Herdenkingsavond veertig-jarig bestaan Morgenrood Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD BI Mm De vierde lampion-optocht Simultaan-séance Piet Roozenburg AGENDA Dijkgat bij Ouwerkerk dicht L- ir 108e Jaargang No. 89 RedacteurL. KIEZEBRINK Bomen nodig Opening winkels tijdens St. Nicolaasweek Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Dinsdag 10 November 1953 Vrije Toneel speelde „Graag of niet” Prins Bernhard moet rust houden Palen hoogspanningsnet vernield Dankdienst na dijkdichting Pluimvee- en Konijnenfok- ver. Sneek en Omstreken Radio-rede Koningin Juliana f' - X G Op Zaterdag 14 Nov. a.s. i I de zinken welke boven het motorgeronk van de De wereldkampioen aan zet EL Vergaderde te Heeg. 2135. Het kinderkoor van „Morgenrood”. sullige Mossop flinke kenman haar en maken, te Het bericht in ons Donderdagnummer over de aankomst van St. Nicolaas be hoeft een kleine rectificatie. De winkels zijn in het tijdvak van 28 November tot en met 5 December niet tot ’s avonds acht uur geopend, zoals in het bericht stond, maar tot negen uur. De voorzitter wist zich de tolk van de aanwezigen, toen hij de heer Roozen burg hartelijk dankte voor zijn indruk wekkende demonstratie. De Nederlandse dambeweging, zo besloot spr., is zo ge lukkig in u een titelhouder te hebben, die van zijn talenten weet door te geven aan derden. Heden mochten wij daarvan profiteren, terwijl het straks Leeuwar den en Heerenveen zullen zijn, die u met een bezoek vereert! Om niet de kans te lopen in het vergeetboek te geraken, leek het ons daarom wel dienstig, zo be sloot spr., u als aandenken een wand bord met de Sneker Waterpoort op uw reis mee te geven. 1 i lAL- e 24, oerg. 4 6 7. SNEEKER NIEUWSBLAD de 5 jrt men aanbood. Met de wens dat meer leden zich bij Morgenrood zullen aan sluiten, omdat men dan ook grotere werken in studie kan nemen, werd deze mooie herdenkingsavond gesloten. Advertentieprijs 15 cl per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma l E. J. Drijfhout, Sneek. De doordringende sirenes van de boten klonken anders dan gewoonlyk en de gezichten van de mensen, waaruit het oranje natriumllcht de kleur had weg getrokken, stonden ook anders op dat grote, al zo lang verbeide ogenblik waarop, Vrijdagnacht om vier minuten voor twaalf, de laatste Phoenixcaisson in het schijnsel van drie hoge lichtmasten, tientallen lampen en een zoeklicht, in het stroomgat van Ouwerkerk was weggezakt, het, door de eerder neergezette caissons nog open gelaten, ongeveer zestig meter grote sluitgat definitief afge grendeld. En toen ten slotte de stemmen der schepen zwegen en het zoeklicht, dat minuten lang in vreemde, wild getrokken cirkels de nachtelijke hemel had afgetast ten teken dat de „Operatie vier maal „Phoenix” was geslaagd uitdoofde, toen klonk geheel onverwacht over het voortklotsende water ons al oude Wilhelmus, ten gehore gebacht door de harmonie uit Zierikzee, gezeten in een boot, die ronddobberde vlak bij de ranke Breezand, de directieboot van de Rijkswaterstaat van waar Koningin Juliana de laatste phase van het grote werk gadesloeg. De nationale hymne werd onmiddellijk spontaan meegezongen door honderden schorre mannenkelen, schepen uitklonken. Prins Bernhard heeft als gevolg van een verkoudheid op het laatste moment moeten afzien van de voorgenomen tocht naar het rampgebied ter gelegenheid van de sluiting van het laatste gat bij Ouwerkerk. Op medisch advies zal hij enige dagen volledige rust nemen. De behandelende medicus zal nader beslis sen, of het vertrek naar Ethiopië op 11 dezer kan blijven gehandhaafd. De 19-jarige Jelle S. te Ferwoude ging met zijn baas, de 24-jarige S. een weddenschap aan dat hij enige palen van het electrische hoogspanningsnet spanning 10000 volt! zou doorzagen. Hij deed dat inderdaad tot op enkele centimeters na. toen nam hij de benen, want de vonken sloegen uit het net. Hij bracht op deze wijze de electriciteits- voörziening van de gehele streek in geVaar en veroorzaakte ook een schade van 1000. Hij stond nu voor de Leeu warder politierechter terecht, die hem veroordeelde tot vier maanden, waarvan 2 voorwaardelijk en een schadevergoe ding van 100. Ook zijn baas zal moeten terechtstaan. het spreekgestoelte de heren W. v. d. Plas, namens het afd.bestuur van de Vara, A. Kuperus Sneker Bestuurders- bond en Bouwvakarbeiders, van We- zep, Ambtenarenbond, Hogeveen, Partij van de Arbeid, afd. Sneek, K. Kuipers namens het Centraal Drankweercomité. Alle sprekers boden, met de hartelijke gelukwensen, een enveloppe met inhoud aan, terwijl eén enveloppe de originaliteit had leeg te zijn! Maar de verschrikte penningmeester kreeg de belofte dat de inhoud spoedig afgeleverd zou worden. De heer P. v. d. Veen had als spreker een dubbele taak. Hij sprak als voorzit ter van de Algemene Grafische Bond, maar huldigde ook,namens de koorle den, de heer H. Wempe, die 38 jaar lid van het koor was geweest. En een „won- derba?, -lijk lid”. Altijd aanwezig, verzor ger van de muziek, 25 jaar beheerder der penningen, en als adjunct-directeur op eminente wijze de dirigeerstok zwaaiend als het nodig was. Spreker liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een boek. Hadden velen bloemen en. schriftelijke gelukwensen gezonden, oud- voorzitter Schuil was persoonlijk aan wezig om zijn opvolger Lootsma en de leden van het koor zijn gelukwensen aan t« bieden. De heer Lootsma had voor alle spre kers een woord van dank. Aan het slot van de avond dankte hij nog alle mede werkers aan deze avond en betrok in zijn hulde vooral de directeur de heer Flucie van Bergen, wie hij een grote mand bloe- De strijd om het stroomgat bij Ouwerkerk is gestreden. Daarmee echter zijn de problemen voor Schouwen en Duiveland de wereld niet uit. Over allerlei kwesties zal de bevolking zich voorlopig nog zorgen moeten maken. Zo over de herbeplanting van het eiland. De stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland” doet een beroep op het Nederlandse volk om mede te werken aan het planten van bo men. Een beroep, dat wij gaarne van deze plaats af ondersteunen. Voor elke boom, die men wenst te laten planten, kan men een bijdrage van 2.50 storten op de girorekening van de stichting. Het nummer van die rekening is: 1483. Men kan zijn bijdragen ook overschrijven naar de plaatselijke banken te Zierikzee of naar de boerenleenbanken op het eiland. toneel, dat zo lustig staat mee te zingen in het kinderkoor van Morgenrood. Een goed beeld van het bloeiende leven van het koor; wat de Grootouders veertig jaar geleden met enthousiasme begonnen, dat zetten de kleinkinderen voort. Heerlijk argeloos staan ze daar en zingen. Maai' menig oudere in de zaal, luisterend naar de hoge stemme tjes die zingen van kabouters en Lief Sijsje en het vrolijke vacantiekineer- feest, (waarbij de dirigent en de pianiste Sietske Lootsma hen haast niet meer „in toom” konden houden), v»eet aat dit de toekomst is. Het voortbestaan van hun koor, dat hun zo lief was, is hier mede wel verzekerd. Wat een reden tot voldoening voor de veteranen in de zaal, o.a. de 85-jarige neer Wempe, een der oprichters. een reden tot blij feestvieren. En dat is er gedaan! Met het fleurig zingen van het kinder- en meisjeskoor, het serieuze zingen van Morgenrood, het opvoeren van het blijspel „Als de klok drie heelt geslagen”, waar 'onoedaaxi.jK o..i ge lachen is, en misschien nog het meest met de prachtige Weitliche Kancate van Mozart, zo goed gezongen door Mor genrood en het meisjesKoor, met aan de piano Riet morstede. Een stijivol sloi van een goede herdenkingsavond. Natuurlijk waren er ook sprekers. Allereerst gaf voorzitter Lootsma, na dat het lied Morgenrood was gezongen, een kort overzicht van de vooi uygegane jaren. Hij herdacht met weemoed de overleden directeur Kerst Molenaar, die zo veel voor de bloei van het koor ge daan heeft. In de heer P. Everaarts vond men een opvolger, maar toen deze zich na de oorlog niet meer beschikbaar stelde, kwam men bij de heer Flucie van Bergen. Van deze keuze heelt men nooit spijt gehad. Na fusie met geheelonthou- derskoortjes kwam Morgenrood onder zijn leiding tot grote bloei, 80 leden, en ook het muzikale peil steeg aanmerke lijk. Met de wens dat Morgenrood ook in de toekomst een steun in de strijd voor betere maatschappelijke verhoudingen zal zijn, besloot de heer Lootsma zijn toespraak. Na de pauze kwamen de feliciterende afgevaardigden van verschillende ver enigingen naar voren, ingeleid door de enthousiaste woorden van het hoofd bestuurslid van de Bond van Arbeiders- zangverenigingen, de heer Munsterman, die betoogde dat men de propagandisti sche waarde van een koor voor de socia listische beweging niet onderschatten moet. Duizenden zijn begeesterd door de strijdliederen. Spreker bood namens de bond een prachtig bloemstuk aan en fe liciteerde de drie nieuwe ereleden van Morgenrood, de dames v. d. VeenLee- ninga, BokOom, de VriesWempe. Daarna beklommen achtereenvolgens tige Heelmeester kan, evenals ons land, ook ons leven vernieuwen. Wanneer een ramp als deze dit alles heeft verwoest, dan mogen wij de bezoeking, waarmee wij worstelen, niet laten voorbijgaan, tenzij dat die ons zegent. Ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan speelde de wereldkampioen Piet Roozenburg Zaterdagavond in café Leeuwen voor leden der S.D.C. en een aantal genodigden uit de provincie si multaan, waaraan door 46 spelers werd deelgenomen. Nadat de voorzitter, de heer H. de Boer, de deelnemers en be langstellenden welkom had geheten en de laatsten, behalve een genoeglijke avond tevens toewenste, dat dezen zo zeer door het damspel gegrepen mochten worden, dat zij de weg naar de S.D.C. zouden vinden, sprak hij er zijn vreugde over uit, dat burgemeester Rasterhoff bereid bleek 'deze avond te openen, een geste, die het bestuur ten zeerste waar deerde. Burgemeester Rasterhoff achtte het van de jubilerende vereniging goed gezien, op deze dag met een dergelijke séance te voorschijn te komen, terwijl het spr. goed deed te weten, dat de S.D.C. als pioniersclub van Friesland veel heeft bijgedragen om in deze pro vincie tot een opgewekt damleven te komen. Spr. zag hierin een prachtige bij drage, om aan het probleem van een goede tijdsbesteding tegemoet te ko men. Ook de wijze, waarop de S.D.C. door middel van schoolwedstrijden de jeugd in het dammen betrok, had de volledige sympathie van het gemeente bestuur, welke spr. tot uiting wilde brengen met het beschikbaarstellen van een wisselbeker voor de door de S.D.C. jaarlijks te houden damdag. Spr. wenste ten slotte de S.D.C. mede namens het gemeentebestuur van harte geluk met haar 30-jarig bestaan en wekte op, dit werk ook in de toekomst in stand te houden. Hierna heette de burgemeester de wereldkampioen Piet Roozenburg in een geestige speech van harte welkom, welke spr. vergezeld deed gaan met het aanbieden van een bus Sneker drabbel- koeken. Nadat de burgemeester ten te ken, dat het spel kon beginnen, aan het bord van de kampioen der S.D.C., de heer J. de Korte, de eerste zet had ver richt, kon de wereldkampioen te onge veer half acht zijn wandeling langs de borden beginnen. In een vlot tempo werd gespeeld, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat de strijd binnen 2% uur was beslist. Van de 46 partijen won de wereldkam pioen er 36. J. Hepkema van Follega was de enige, die wist te winnen, terwijl in volgorde der krachtsterkte remise werd bereikt door: H. de Boer, H. Krot, A. J. de Vries, allen S.D.C., M. Tuil, (D.C.L.), Sj. v. Ommen (Luinjeberd), J. de Haan (Idskenhuizen), J. de Groot (S.D.C.), L. de Vries (Sloten) en H. v. d. Sluis (S.D.C.). De blindpartij, die de wereldkampioen hierna speelde tegen J. de Korte (kam pioen der S.D.C.) bracht de wereldkam pioen wel twee schijven winst, doch in middels had de Korte de juiste opstelling gevonden, en kwam het nog tot remise. Verschijnt: DINSDAGS eo VRIJDAGS.. Administratie e Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Grootmoeder in de zaal werd lid van de arbeiderszangvereniging Morgenrood op 14 Sept. 1913 en ze herinnert zich nog heel goed dat ze in Augustus 1914 repe teerde in het lokaal „De Toekomst” op het Grootzand, toen er opeens iemand binnenkwam met de slechte tijding dat de oorlog uitgebroken was. Men gaf de raad het pas opgerichte ':oor maar weer te ontbinden, omdat alle mannen im mers door de mobilisatie onder dienst moesten en om’er de oorlogsdruk de lust tot zingen wel zou vergaan. Het ledental zakte, maar een klein groepje hield stand en op 6 November 1953, op de herdenkingsavond in het St. Jozefgebouw, knikt Grootmoeder in de zaal glunder naar het blonde kleindochtertje op het Zaterdagavond had in de Grote Kerk te Zierikzee een interkerkelijke dank dienst plaats. Onder het motto van Ps. 103: „Looft den Here, mijn ziel en vergeet niet één van zijn weldaden”, spraken een R.K. priester en voorgangers van de Ned. Hervormde, Gereformeerde en Christelijk Gereformeerde kerk en van het Leger des Heils een kort woord. Orgelspel en samenzang wisselden het gesprokene af. Het was een eenvoudige, maar eerlijke uiting van de gevoelens, welke allen op dat moment bezielden, schrijft de N. R. Crt., een mengeling van trots, ont roering en dankbaarheid. Was het een wonder dat vele eilanders, die op het Oostelijk landhoofd waren komen kijken, een brok in de keel kregen en een traan wegpinkten? Eilandbewoners zijn alles behalve sentimenteel en wie het wel was, die heeft dat in de afgelopen harde maanden van de verbeten strjjd tegen het meedogenloze water wel afgeleerd maar op dat middernachtelijk moment, waarop het laatste gat in de dijken dicht ging, toen voelde een ieder wel heel dui delijk, dat een stuk onvergetelijke histo rie was afgesloten. Dat aloude Wilhelmus, klinkend over het donkere water en gevolgd door een luid „leve de Koningin”, het was onver getelijk. Toen trilde een gevoelige snaar bij een ieder. Onmiddellijk na de dijkdichting sprak Koningin Juliana, die vergezeld was van tal van autoriteiten, slechts enkele woorden. Zij zeide: „Ik wens u nu reeds van harte geluk met dit grote moment. Ik hoop morgen nog meer tot u allen te zeggen.” Zaterdagmiddag één uur sprak Hare Majesteit via radio en televisie Ce vol gende rede uit tot het Nederlandse volk, dat door vlaggen allerwege uiting had gegeven aan zijn meeleven met het grootse werk wat daar in Z.W. Neder land was verricht. Landgenoten, de dijken zijn dicht. Het einde van de ramptoestand is in zicht. Wij verwachten, dat ons grondge bied binnen korte tijd herwonnen zal zijn. Op dit ogenblik mogen wij elkan der gelukwensen. De ramp bleek groter dan er ooit te voren in onze geschiedenis een is ge weest. Een heel groot leger van voor treffelijke vaklieden en geoefende solda ten werd voor deze strijd uitgerust, met een staf van uitnemende ingenieurs en theoretici en met een enorm arsenaal aan materiaal. Omvangrijk waren de voorbereidingen. Toch waren in Februari reeds 33 stroomgaten gedicht, in Maart 53 en in Augustus 67. Dikwijls liep het mee, zoals bij de dichting van het reus achtig gat bij de Schelphoek. Vaak ook waren er tegenslagen, waarvan die bij dit laatste gat, bij Ouwerkerk, de zwaar ste was, zodat toen een heel nieuw plan werd vereist en uitgevoerd. Thans is ook dit laatste gelukt en met vertrouwen wacht ons volk op de afwerking en vol tooiing van heel het werk op het ver der herstel der dijkbeschadigingen en het droogpompen, waarmee het stadium van de wederopbouw voor het toekomstig leven van alle delen van het rampgebied wordt bereikt. De overwinning is groot en groot ook is ons aller dankbaarheid jegens velen, die met uiterste inspanning van lichaam en van geest hebben gestreden, volge houden en overwonnen, en boven dat al les uit jegens God, die ons deze overwin ning in handen gaf. Hoe klein is de mens tegenover de krachten der natuur, wanneer die hem even iets van hun volle kracht mogen tonen. Hoe kunnen enige kubieke meters water soms reeds niet al zijn levensgeluk verwoesten. Maar ook, hoe groot kan hij zijn, wanneer het beste in hem wordt opgeroepen; wan neer hij in tegenspoed zich weet schrap te zetten en te strijden, en geestelijk zo al niet stoffelijk sterker blijkt dan wat hem belaagt, in het geloof, dat God, hoe dan ook, eenmaal alles ten goede zal doen keren. De slagen aan ons grondgebied en aan onze welvaart gebracht, zullen worden hersteld, maar de wond in veler hart is nog open. Alleen de grote, oppermach- wordt derde caisson tot gebracht, terwijl rechts de vierde (de laatste) op zijn plaats wordt gesleept. Bovengenoemde ver. hield Donderdag een ledenvergadering in café Visser te Heeg. Voorzitter Doevendans wenste in zijn openingswoord secretaris Bosma, die in het ziekenhuis ligt, een spoedig herstel, waarna de waarn. secretaris Tienstra de notulen las welke werden goedgekeurd. De heer Volkers lichtte het bestuursbesluit tot uitstel der ten toonstelling in verband met de bekende konijnenziekte toe. Besloten werd nu een tentoonstelling op Hemelvaartsdag 1954 te houden. De prijzen behaald op de vis wedstrijd teGaastmeer, werden uitgereikt aan de h.h. S. Westra, K. Hogeterp en P. Interna allen te Gaastmeer. Er werd nog op gewezen dat konijnen, die op tentoonstellingen uitkomen, moeten wor den ingeënt. Zo mogelrjk zal er a.s. Za terdag een tafelkeuring te Heeg worden gehouden. De heer Verdaasdonk vertelde op interessante wijze over de ervaringen van fokkers in Indonesië, en over hanen gevechten enz. Daarna volgde een aardige wed strijd in improviseren. Vijf personen spraken elk 3 minuten over een ver schillend onderwerp. De heer R. v. d. Werf met het onderwerp „hooiing” werd met 24% pnt. winnaar, 2e de heer J. de Boer, 22 pnt. met „de mooiste dag van m’n leven”, 3e de heer Koerten, 18 pnt., onderwerp „Hegemer meisjes’”, 4e de heer Verdaasdonk, 16 punten, onder werp „liefde in Gaastmeer”, 5e de heer Wiersma, 12 pnt. met „Vissen”. Na de rondvraag werd nog een verloting ge houden, de h.h. Koerten, Terpstra en Veninga waren de gelukkigen. De voorz. der ver., welke thans ruim 250 leden telt, wenste bij de sluiting allen veel succes met hun dieren op de tentoonstel lingen. Vrijdagochtend is het derde en Vrij dagavond het vier de (laatste) reu- zen-caisson in het dijkgat bij Ouwer kerk op Duiveland geplaatst, waar mede het laatste dijkgat in het rampgebied is ge sloten. Links De commissie die voor de vierde maal de lampion-optocht organiseert komt dit jaar buitengewoon goed voor de dag. Luisterden de eerste keren twee muziek corpsen de optocht op en was het de derde maal reeds nodig het Tamboer en Pjjpërcorps van Advendo mede te laten optreden, nu zal naast de plaatse lijke muziekverenigingen ook het Chr. Muziekcorps van Scharnegoutum mede werking verlenen. De route is als volgt uitgestippeld: van de startplaats Martiniplein langs Westersingel, Wijde Noorderhorne, Krui- zebroederstraat, Wijde Burgstraat, Oos- terdijk, Jousterkade, Kleinzand rechts over de burg, Kleinzand links, Suup- markt, Grootzand links over Midden- brug, Grootzand rechts terug, Leeuwen burg, Marktstraat, Oud Kerkhof achter ’t gymnasium langs opnieuw naar Mar tiniplein. Anders dan vorige jaren worden nu de groepen van de verzamelplaatsen met muziek afgehaald en naar het beginpunt Martiniplein geleid. De diverse verza melplaatsen van de kinderen zijn: Maple Leaf: lepenlaan. Binnenstad: Waagplein. Sperkhem: Plantsoen Jan van Nas- saustraat. Lemmerweg: voor de brug. Noorderhoek: Plantsoen Gysbert Ja- piksstraat. Parkbuurten enz.: N.T.M.-station. Bloemenwijk: Julianaschool. Noord-Oosthoek: Zwarteplein. Alle deelnemende kinderen ontvangen een tractatie. Ook voor de binnenstad De Engelse schrijver Harold Brighou se heeft een eerbiedwaardige reeks blij spelen op zijn naam staan. De meeste spelen in Lancashire en een daarvan, en ook een der gezelligste, is het reeds uit 1916 stammende „Hobson’s Choice”, dat thans door het Vrije Toneel (dir. Anton Ruys) in Nederland wordt uitgebracht onder de titel „Graag of niet”. Donder dagavond ging het hier voor Kunst aan Allen voor een weer geheel bezette An.i- citiazaal. Dat „graag of niec” is b'ijk- baar het Leitmotiv in het leven van de kordate Maggie, de oudste van de drie dochters van de nogal zorgeloze bon vivant schoenmaker en weduwnaar Hob son. Met haar in schijn tyrannieke, in wezen zorgzame optreden voor de belan gen van allen die haar lief zijn, handig haar tegenspelers voor een ultimatum en keus stellend, weet zij de aanvankelijk schoenmakersknecht William tot haar echtgenoot, een vent en een pienter za te maken, haar zusters ook echtgenoten te verschaffen en tenslotte de schaakmat gezette en zieke vader Hobson het door hem gewenste zorgeloze bestaan te verzekeren. Vooral zolang het stuk grappig is en vol van die droge Engelse humor en dat was het in de eerste drie bedrijven is het onderhoudend. In het vierde bedrijf komt een vrij hachelijke overschakeling van het luchtige genre naar het min of meer melodramatische. Dat maakt dit slotbedrijf niet tot het beste, ook ai is de melodramatiek gelardeerd met een grappige scène tussen de sterk ge chargeerde Schotse dokter Mac Far- lane zeer goed gespeeld door Wim van den Brink en de oude Hobson. Voortreffelijk speelde Nell Koppen de hoofdrol van Maggie Hobson, zij maakte er zelfs in de luchtige sfeer van het blij spel een karakterrol van formaat van. De minder op de voorgrond tredende rollen van Alice en Vickey Hobson wer den vlot gespeeld door Henny Orri en Ann Hasekamp. Eric van Ingen als William Mossop en Bob de Lange als vader Hobson waren uitstekend en de laatste zorgde als regisseur niet alleen voor een beheerste opvoering als geheel, zodat nergens het grappige en geestige in het kluchtige overging, maar ook dat alle van de vele bijrollen ondanks hun soms zelfs zeer korte verschijning bijv, van Sara Heyblom als mrs. Hep- worth en van Marianne van Waveren als Ada Figgins een eigen accent kre gen. Met elkaar dus een bijzo.nder even wichtige opvoering van een blijspel dat ook als costuumstuk aandacht verdien de en zeer warme waardering bij het publiek vond. Er waren bloemen voor Nell Koppen en bussen drabbelkoeken voor de andere actrices. is thans een en ander goed geregeld, als ae kinderen na afloop zich maar weer naar hun verzamelpunt dus het Waagplein begeven. De officiële optocht, dus van het Mar tiniplein af, begint precies zes uur, de vertrektijden van de verzamelplaatsen zijn als volgt vastgesteld: Maple Leaf: 5.30 uur. Deze groep neemt de groep van het Waagplein om 5.45 mee. Sperkhem: 5.30 uur. Deze neemt de groep Lemmerweg om 5.45 mee. Noorderhoek: 5.30 uur. Deze neemt de groep NTM-station om 5.45 mee. Bloemenwijk: 5.30 uur. Deze neemt te 5.35 uur de ploeg Noord-Oosthoek mee. Dus vier groepen gaan met muziek voorop naar het Martiniplein. De deelneming is geheel gratis, zodat elk kind dit festijn kan meemaken. Wanneer het weer meewerkt belooft het die avond weer gezellig te worden in de stad. Tenslotte deelt het bestuur nog mede dat er vele prijzen zullen worden beschikbaar gesteld voor de mooiste zelfgemaakte lampions enz. Voor toewijzing der prijzen zorgt een neutrale commissie. Voor nadere bijzonderheden zie men een adverentie in het volgende nummer van dit blad. Maandag 9 November. Amlcitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur „Rechter Thomas”. Maandag 9 November. Ned. Chr. Reis- ver. Filmavond in Aere Perennius, 8 uur. Dinsdag 10 November. Volksonderwijs, afd. Sneek. Opv. „De Ghesellen van den Spele”. ’s Avonds 8 uur in Ami- citia. Woensdag 11 November. Kaatsver. „Sneek”. Jaarlijkse Feestavond in Amlcitia. Aanvang 8 uur. Opvoering van „Saté de Kat”, blijspel in 3 bedrijven. Donderdag 12 November. Harmonia. Openb. Psychometrische avond, 8 uur in Fredehiem. Vrijdag 13 November. Ver. v. Rechtz. Hervormden, Sneek. Samenkomst in Geb. v. Chr. Belangen, ’s avonds 8 uur. Spr. Ds. Boerlijst van Leeu warden. Freed 13 Novimber. Toaniel-ütfiering to JutrypHommerts fan „De Jonge Jan”, toanielstik yn 4 bidriuwen. Zaterdag 14 November. Klaproos-collecte voor het Oorlogsgraven-Comité. Dinsdag 17 November. Vrouwenbond Partg v. d. Arbeid. Groep Sneek. Vrouwendag 1953. In het St. Jozef Gebouw te Sneek. 7.30 uur. Dinsdag 17 November. V. D. Toneelclub 's Avonds 8 uur in Amicitia: „Blijf zitten... waar je zit”. Blijspel in 3 bedrijven. Donderdag 19 November. Kunst aan Allen. Ie Kamermuziekavond door Piano-trio. ’s Avonds 8 uur in nieu we zaal Hanenburg. Woensdag 9 en Donderdag 10 December. Uitvoering Weihnachts-Oratorium te Sneek en Bolsward. i WW

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1