Antwoord van Westelijke Grote Drie aan Rusland SNEEK ALS HAVENPLAATS II Hij komt, Hij komt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Lampionoptocht St. Nicolaasl953 e s Tsien-jierrich jubileum Krite to Skearnegoutum „It Pompeb'êd Regen was spelbreker bij de vierde Donderdag 19 November. Donderdag 26 November AGENDA Naj’aars vergadering distr. Friesland Nationale Christen Geheelonthouders Vereniging Dinsdag 17 November 1953 108e Jaargang No. 91 RedacteurL. KIEZEBRINK Verbetering op de hoek Gr. Kerkstraat - Marktstraat Bijna kwart millioen gewetensgeld Redactie-adres KLEINZANÜ 7 - Telef 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD -! „De Jonge Jan” ek yn Horn inerts- Jutryp Medische sportkeuring Noodlottige vergissing Examens kinder- en ziekenverpleging Ds. Wyminga spruts yn Hommerts De expositie Freek van de Berg Programma. Aan onze adverteerders 1 EL D, 2135. Het Actie-Comité Sneker Winkeliers Het druilige rzeer van Zaterdagavond was oorzaak dat de vierde Lampionop tocht gedeeltelijk in het water is geval len. Op de deelneming en de belangstel ling had de regen overigens weinig in vloed, want plm. 2500 kinderen waren van de partij, terwijl op sommige plaat sen langs de route dichte drommen men sen stonden. Wegens te weinig betaalde belasting is aan gewetensgeld de afgelopen 14 da gen een bedrag ontvangen van f 226.816. Dit totaal is samengesteld uit bedragen, variërend van f 1 tot f 22.956. Dinsdag 17 November. V. D. Toneelclub 's Avonds 8 uur in Amicitia: „Blijf zitten... waar je zit”. Blijspel in 3 bedrijven. AAL- ie 24, berg. 4 6 7. Verschijnt: DINSDAGS en TOHDAGS. Administratie. Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Administratie „SNEEKER NIEUWSBLAD” SNEEKER NIEUWSBLAD Maandag 16 November. Amicitia The ater, Sneek. Onder auspiciën van de Ver. v. Vrijz. Herv.: „Het is mid dernacht Dr Schweitzer”. In de circulaire, welke vorige week bij de Sneker winkelzaken is verspreid, is medegedeeld dat de bladen van Donderdag 26 November en Maandag 30 November waren bestemd als Sint Nicolaasnummers van onze krant. Dat de Musykforiening Hommerts Jutryp net allinne musykjounen organi- searret bliek Freedtojoun 13 Novimber. Hja hiene de R.K. toanielforiening fan Heech op bisite dy’t „De jonge Jan” fan Schuitmaker spile. Foarsitter P. Hoek stra koe in moai ploechje folk it wol kom taroppe, de seal wie net alhiel fol, mar hy hope dat de kwaliteit de kwan titeit oerwinne soe, as alle oanwêzigen bigrepen hwerdat it joun wenlik om gie, n.l. om de eigen musykfor. to stypjen, dan wie de toanielforiening fan Heech en it wurk dat hja brochten, der it lean foar. En it mei sein wurde, de joun is oer alle bügen slagge. Der waerden mear dan 700 lotten forkocht en de spilers fol- diene bést, inkelen, ü.o. Bakke en har man, Dukke en har mem, seis tige. „De jonge Jan” mei apart neamd wurde in spyler dy’t syn rol masterlik bigriep en spile. Der waerd dan ek tige handsjeklapt en de foarsitter ünderstrepe dit yn syn tankwurd oan it Selskip en by hope dat as hja jitris in birop op harren diene, dat hja dan wer komme soene. len mei oar in goede joun en dy’t goed neitinkt in joun om bliid mei to wezen. Hjir waerd ienridigens demonstrearre dy’t hope jowt. A. f. S. Zaterdag 21 November a.s. hoopt Sin terklaas zijn glorieuze intocht in Sneek te houden. Met zijn eigen muziekcorps bestaande uit 18 Zwarte Pieten zal dit werkelijk een grootse intocht worden met vlaggen en fakkels enz. de Sint en Sneek waardig. U vindt hieronder een programma, dat u zorgvuldig dient te bewaren, daar u dan precies van tijd en route op de hoogte bent. Wij maken er u op attent, dat de Sint na een rondvaart door de Kolk, voet aan wal zal zetten op de Westersingel (Martiniplein). Verder wil- Advertentieprijs 15 cl per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f3.— per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. De Mount Everest beklimmer Edmund Hillary is Vrijdagochtend met de boottrein in Hoek van Holland aangekomen en doorgereisd naar Amsterdam, waar hij in het Concertgebouw Vrijdagavond een lezing hield. De bergbeklimmer met zijn echtgenote op het station in Am sterdam. i de ►5 ort In de Donderdagavond gehouden ver gadering van het Bureau voor Medische Sportkeuring alhier bleek dat nog slechts enkele verenigingen alhier niet zijn aangesloten. Aan het verslag over 1952 ontlenen wij dat in dat jaar 446 candidaten werden gekeurd, 431 werden goedgekeurd, 10 definitief of voorlopig af- en 5 voorlopig goedgekeurd. Yn April 1943 is de Fryske Krite „It Pompebléd” oprjochte en hoewol partij kriten yn dy tiid opkommen, nou al lang wer opdükt binne, bistiet „It Pompe- blêd” mar fleurich fierder, ja is yn leden tal tanommen. len wij u er op attent maken, dat de winkeliers, die door hun medewerking mogelijk maken, dat deze intocht ge houden kan worden kenbaar zijn aan het embleem A.S.W. Wij doen mee. Tenslotte let op de aankondigingen in de volgende bladen. Een prettig St. Nicolaasfeest wenst u, groot en klein LONDEN. Deze week zullen Ameleg van Amerikaanse bases in West- Europa). De Westelijke- Grote Drie zullen Rus land duidelijk maken, dat men de inter nationale problemen het best kan aan vatten door te beginnen een oplossing te zoeken voor de voornaamste moeilijkhe den en niet door te gaan confereren over „de internationale spanning” in het al gemeen. De nieuwe nota, die deze week aan Moskou zal worden overhandigd, zal voorlopig de laatste zijn in de reeks van diplomatieke nota’s die Oost en West sedert Mei van dit jaar over Duitsland en andere internationale problemen heb ben gewisseld. Wiene der yn it bigjin 24, hjoed-de-dei hat de Krite 40 leden. Wie de opset earst biskieden, yn de rin fan de tsien jier is men hinnegien en bigjin gaedlike toa- nielstikken yn to studearjen en op de planken to bringen. De kofjejounen mei sprekkers oer eige wurk of oer in kul- tureel Onderwerp falie der by de leden en stipers tige yn. Twa leden, dy’t de Krite yn dy tsien jier troch forstjerren öfstean moast, t.w. Nolle Bruinsma en Willem Toren, waerden mei gefoelfolle wurden bitocht. Ek de foardrachtkriich foar skoalbern fan forline winter waerd jitteris neamd. De jonge earste priis- winners lieten har op dizze joun ek noch ris hearre: Wilhelmientje Bergsma, Loekie Rienstra en Foppe Wiersma. Hja fortsjinnen in oanhaldend hantsje- klappen, hwat harren der ta oansette jitteris fan waegen to kommen. Dit wie allegearre forarbeide yn in 1 revue oer de tsien jier, dat de Krite bi- Het bestuur van de afd. Sneek van de Schippersvereniging „Schuttevaer” heeft een uitnodiging gezonden aan belangheb benden en belangstellenden voor een ver gadering op 27 Nov. a.s. ’s avonds 8 uur in hotel Leeuwen, waar zal worden besproken de vraag: „Wat kan er ge daan worden om de belangen van Sneek als havenplaats te bevorderen?” Nu de nieuwe kanalen in Friesland enkele jaren in gebruik zijn, blijkt heel duidelijk, dat onze plaats voor de scheep vaart van Friesland van grote betekenis kan worden, aldus deze circulaire. Sche pen van het grootste type kunnen hier komen. Sneek ligt aan goede wegen, die de aan- en afvoer van massagoederen, zoals zand, grint en stenen verzekeren. Door de centrale ligging, is Sneek de aangewezen havenplaats voor de Zuid westhoek en het midden van Friesland. Het gemeentebestuur heeft dit ingezien en is reeds in deze richting werkzaam geweest. Een behoorlijke laad- en loswal is op het zgn. eiland, tegenover het Zo- merrak aangelegd. Het bestuur van de Afdeling Sneek van „Schuttevaer” heeft deze materie in onderscheidene vergade ringen besproken. Het kwam tot de conclusie, dat bij een doelmatige propa ganda en een zo mogelijk nog vlottere bediening van de schepen, in dit opzicht nog meer is te bereiken. Z.i. moet er een lichaam komen (een vereniging of stichting)die in nauwe samenwerking met onze plaatselijke overheid, de be langen van Sneek als binnenhaven be hartigt. Het bestuur stelt zich voor, dat alle „Snekers” hieraan van harte zullen meewerken. Daarbij moeten we niet al leen op de directe belangen zien, maar vooral ook op de indirecte belangen. Sneek heeft als onderwijscentrum onder de schippers van geheel ons land een zeer goede naam. Ook onze scheepswer ven en winkelstand werken daaraan mee. Schippers kopen graag in Sneek en voelen zich hier, van welke landaard ze ook zijn, spoedig thuis. Het ontbre ken van een flinke scheepsmotorenfa- briek wordt door de schippers steeds als een manco gevoeld. Als aan- en afvoer van grondstoffen, producten en halfpro- ducten voor de industrie verzekerd zijn, is er grote kans dat de nijverheid in Sneek toeneemt. KortomSneek als plaats, heeft hier grote belangen liggen. Daarom rekent het bestuur op grote be langstelling voor deze vergadering. Het stelt zich voor, dat er staande deze ver gadering, een klein comité benoemd wordt, dat dan op een volgende vergade ring met uitgewerkte plannen en nadere doelstelling komt. Het bestuur van „Schuttevaer” trekt zich dan alszodanig terug; dit doet niets dan het nemen van een initiatief. Aankomst Kolk Geeuw 6.15 uur, ont vangst Martiniplein Westersingel, daar na Stationsstraat, Dr Boumaweg, W. N. Horne, N. N. Horne, Marktstraat, ontvangst op het Stadhuis door Burge meester en zang van schoolkinderen, rondrit via Marktstraat, Leeuwenburg, R. Grootzand over Middenbrug, L. Grootzand, Schaapmarktplein, N. N. Burgstraat, Kruizebroederstraat, W. N. Horne. Prins Hendrikkade, Ged. Pol, Oosterdijk, Jousterkade, Oppenhuizer- weg, Willem Lodewijkstraat, Electrische brug. H. kade, Hooiblokstraat, Singel, Ged. Poortezrjlen, Wgde Burgstraat, N. N. Burgstraat, Peperstraat, Ontbinding Onder de Linden. Ongeveer drie weken geleden is men, volgens het Alg. Handelsblad, tot de ontdekking gekomen, dat bij een phar- maceutische fabriek sedert geruime tijd een noodlottige vergissing is begaan bij de vervaardiging van ampullen met een vloeistof voor injecties tegen vitaminen gebrek. Ten gevolge hiervan zijn in ver schillende plaatsen van ons land slacht offers gevallen, waarvan enkelen zijn overleden en anderen ziekteverschijnse len als verlamming vertoonden. De am pullen bleken een andere stof te bevat ten dan het opschrift vermeldde en dan het fabrieksrecept voorschreef. Terstond na deze ontdekking is alles in het werk gesteld om de noodlottige ampullen te achterhalen. De politie in verschillende plaatsen heeft zich zeer intensief met het onderzoek beziggehouden, en de zaak is in handen van de Justitie, die mededeelde, dat o.a. in de hoofdstad geen slachtoffers zijn overleden. Zij zoekt thans een antwoord op de vraag, wie voor deze vergissing aansprakelijk moet worden gesteld. Stelselmatig is nagegaan, in welke plaatsen deze ampullen zijn verkocht en alles is in het werk gesteld om de nog voorradige ampullen te achterhalen. De Justitie heeft reden voor de gevolgtrek king, dat thans alle in omloop gebrachte ampullen aan de circulatie zijn ont trokken. Maandag 16 Nov. 4.30 uur kinderfilm- voorstelling in Amicitia i.v.m. jubi leum Friesch Dagblad. Dinsdag 17 November. Vrouwenbond Partij v. d. Arbeid. Groep Sneek. Vrouwendag 1953. In het St. Jozef Gebouw te Sneek. 7.30 uur. In het Sint Antonius Ziekenhuis al hier zgn voor het op 11 en 12 November gehouden examen ter verkrijging van het diploma ziekenverpleging de volgen de zusters geslaagd: M. Behrendt van Barger Compascuum, J. J. M. S. De mes van Dokkum, M. J. Houben van Bolsward, S. Hylkema van Heeg, C. J. Koot van Leeuwarden, M. Smit van Zaandam, T. G. Wildervank van Nes (Ameland) en G. Yntema van Blauw huis. Op 28 October slaagden voor de aan tekening kinderverpleging de zusters: K. Meerwaldt, J. Th. M. Paanakker, Tj. B. Soei en R. A. Vogelzang, Sneontojoun hat Ds. Wyminga, dy’t earder as foargonger fan de Griff, tsjer- ke to JutrypHommerts stien hat, for- teld fan syn libben en wurk op Curasao. Oan ’e hê.n fan Ijochtbylden waerd ien en oar fordüdlike. Dat it wurk dêrre net altyd like maklik wie blykt wol üt it feit, dat de fleanmasjine soms brükt wurde moat om hjir en dêr to kommen en in preek to balden. De Herf. Tsjerke hwer’t de tsjinst yn holden waerd, wie flink biset. Woansdei 18 en Tongersdei 19 Novimber. „Snitser Frysk Toaniel”. Opfiering fan „Afke” van Y, C. Schuitmaker. Jouns 8 üre yn Amicitia. Donderdag 19 November. Kunst aan Allen. Ie Kamermuziekavond door Piano-trio. *s Avonds 8 uur in nieu we zaal Hanenburg. Vrijdag 20 November. Centrum v. Vrij Geestesleven. Lezing van Dr Los. ’s Avonds 8 uur in Fredehiem, Woensdag 9 en Donderdag 10 December. Uitvoering Weihnachts-Oratorium te Sneek en Bolsward, Maandag 23 November. Coöp. Boeren leenbank Oppenhuizen. Buitenge wone Ledenvergadering in café de Jager te Oppenhuizen, 's voorm. 9.30 uur. rika, Engeland en Frankrijk een nieuwe nota aan de Sovjet-Unie zenden over het plan een viermogendhedenconferentie te houden. De drie Westelijke mogendheden zullen daarin herhalen, dat zij bereid zijn een conferentie tussen de vier ministers van buitenlandse zaken over Duitsland te beleggen, mits Rusland de voor waarden, die het aan een dergelijke con ferentie heeft verbonden, laat vallen. De Westelijke nota zal uit drie punten be staan: 1. Rood China mag met het Westen niet aan de conferentietafel ziten, zolang het geen blijk heeft gegeven van goede voornemens bezield te zgn wat betreft de regeling van het vraagstuk Korea. (Rusland eist in zijn laatste nota, dat er een conferentie met Rood China zou worden belegd, voordat men zonder China over het Duitse vraagstuk zou spreken). 2. Viermogendhedenbesprekingen over „internationale spanningen” zijn in het verleden reeds gehouden te Parijs in 1950 en zijn toen hopeloos mislukt. (Rusland wil zich niet vastleggen op een beperkt aantal agendapunten, maar wenst de conferentie met het Westen te wijden aan „pogingen de internationale spanningen te verlichten”). 3. Het Atlantische pact is slechts ge sloten om iets tegenover de concentratie van Russische strijdkrachten in Oost- Europa te stellen. (Rusland maakte in zijn laatste nota bezwaar tegen de aan- stie. De gearstallers, Jan van der Meer en Rintsje Heeringa moasten hiel hwat wurk forsette, om dizze revue klear to krijen. Dertroch kaem it dan ek, dat de leden yn in deimannich de rollen yn- studearre moasten. Lokkich roun alles flot fan ’e trie. Apart moatte efkes neamd wurde de sjongsters, juff. D. v. d. Meer en G. F. Bruinsma. Yn ’t foar wie der in tekenfilm fan it doarpsngs sjen litten dêr’t tige hertlik om lake waerd. In opstel oer it doarpslibben skreaun fan E. O. Huistra, waerd fan- wege sykte foardroege fan Andrys Kroes. In kreas stikje wurk. Nei it skoft waerd opfierd de ienakter: „It gat yn it sket”. Dizze waerd tige goed spile en de spilers krigen dan ek in daverjend hantsjeklappen ta bileaning. De hear J. Verloop foar syn wurk as toaniellieder en Offringa foar sinen as spiler waerden yn ’t bisünder bitanke troch de waern. foar sitter M. Beuckens, dy’t dizze joun de lieding hie. In óffurdige fan Krite „Thabor” üt Turns brocht de lokwinsken oer fan syn krite en hope, dat „It Pompebléd” ta- kommend jier op har 10-jierrich jubi leum bywêzich wêze soe. Nadat voorzitter Joh. Osinga Zater dagmiddag de vergadering van de N.C. G.O.V. in het Gebouw van Christelijke Belangen met gebed en Schriftlezing ge opend had, deed hij een klemmend be roep op de aanwezigen standvastig te zijn in de strijd tegen de alcohol. Zelfs al Igkt het werken een gaan in het don ker, wij weten dat God ons de opdracht heeft gegeven. Wij moeten dit blauwe werk doen als een werk des Heren, al dus de heer Osinga, dan zal het ook voor ons zelf vruchten dragen. Er is in deze tijd van vervlakking en ontrouw veel werk te verrichten in alle functies van het verenigingsleven, en als we dit doen in Gods geest, dan kunnen wij mensen wel eens wat verknoeien, maar wij vre zen niet, want God zal met ons zijn. Mogen wij ons werk dan bouwen op Jezus Christus, Die nooit laat varen het werk Zijner handen. Na het voorlezen van de notulen van de voorjaarsvergadering in Leeuwar den, welke onveranderd goedgekeurd werden, bracht de behandeling van en kele ingekomen stukken al een leven dige discussie, die ook volgde na de in leiding van de heer A. van Pel uit Wol- vega. Zijn onderwerp „Jeugd en alcohol” had de belangstelling van allen en het betoog van de heer van Pel werd dan ook met grote aandacht aangehoord. Door zijn dagelijkse omgang met jonge ren van 1225 jaar, heeft spreker ge merkt dat die jeugd heus zo slecht niet is als vele ouderen tegenwoordig wel menen. Bovendiener is ook hier geen nieuws onder de zon! Uit een krant diepte spreker een berichtje uit het jaar 1489 op, waarin een vechtpartij in Brug ge tussen 500 jongens beschreven wordt, waarbg doden vielen en vele gewonden. Een eeuw later wordt de jeugd van Den Haag en Dordrecht verboden met „sleu- telbuskens” te knallen en met blaasroe ren en proppenschieters de ramen van da huizen te doorzeven. De - Vele kleintjes hadden met hulp van vader, broer of ander familielid veel werk van hun „lantaarntje” gemaakt, zodat de commissie bij het toekennen van de prijzen een verre van gemakke lijke taak had. Bovendien werd deze nog door het slechte weer verzwaard. Haar oordeel was dat er deze keer extra aan dacht aan de lampions was besteed. Precies op het vastgestelde uur zette de stoet zich op het Martiniplein in be weging en zonder stoornissen bereikte men het eindpunt, waar alles vlot ver liep, omdat de groepen door de muziek corpsen en het pijpercorps van Advendo weer naar de beginpunten werden ge bracht. Bij deze optocht werden alle kin deren op snoep getracteerd. De uitspraak van de jury was: le prijs: „Boot uit Spanje”, gemaakt door Menno, Dikkie en Tineke Boom- sma, Amaliastraat 15. 2e prijs: „Kasteel”, gemaakt door Jan van der Schaaf, Koopmansgracht 59. 3e prijs: „Vliegtuig”, gemaakt door Foppie Boersma, Oud Kerkhof 21. 4e prijs: „Stoomboot”, gemaakt door Jopie van Tuinen, Fred. Hendrikstr. 40. 5e prijs: „Stadhuis”, gemaakt door Alie Schotsman, Singel 20. 6e prijs: „Martinikerk”, gemaakt door Jacob Tichelaar, IJlsterkade 38. 7e prijs: „Kerk met plein”, gemaakt door Hennie de Jong, Kloosterstraat 24. 8e prijs: „Ouderwetse lantaarn”, ge maakt door Grietje Wiersma, J. van Nassaustraat 35. 9e prijs: „Zeppelin”, gemaakt door Jopie Boogart, Singel 20. Hoe lang zou er al een apotheek ge vestigd zijn in het pand hoek Grote Kerk straatMarktstraat Wij weten het niet, maar het moet al heel lang ge weest zijn. In onze jeugd, toen op de andere hoek waar nu een bank gevestigd is, het postkantoor was, woonde en werkte er apotheker Boerrigter, later werd het apotheek van der Sluis. Ge bouw en interieur bleven echter in één doen, maar de opvolger van de heer v. d. Sluis, de heer Niermeyer, heeft nu de modernisering ter hand genomen, welke Zaterdag gereed kwam en waar mee het pand inwendig en ook uitwen dig een metamorphose onderging welke dit hoekje van de Marktstraat tegen over het Stadhuis zeer ten goede is ge komen. Uiteraard heeft de heer S. G. Walinga, architect B.N.A. alhier, de ont werper van het plan, daarin een groot aandeel en met hem de h.h. gebr. Boom- sma, Sneek, uitvoerders van het bouw werk, Petrus v. d. Werf Sneek winkel betimmering, fa. P. Visser Sneek schil derwerk, M. Troelstra Sneek electrische installatie, fa. de Groot Boersma Sneek sanitair, fa. J. Feenstra Sneek centrale verwarming. De Floorflex vloeren wer den geleverd door v. d. Werf’s bouwma terialenhandel te Sneek. magistraat geeft zijn dienaren het recht de boefkens het opperste kleed uit te trekken, wat de ouders dan tegen be taling van de boete kunnen terughalen. Toen „boefkens” en nu „boefkens”, die wij tegenwoordig zo gemakkelijk aan duiden met „massa”jeugd of asphalt- jeugd. Een jeugd die overigens nog zo slecht niet is. Als spreker in een kamp ervaart dat ook deze jeugd het schone in de natuur ontdekt, kan hij ze niet zonder meer veroordelen. Bovendien heeft hij meer respect voor een jeugd die worstelt met het leven, dan voor hqr> die maar mcesukkelen in een slei^r. Wij moeten een trapje afdalen naar deze jeugd en hen zo benaderen en leren verstaan. De heer van Pel hechtte veel waarde aan de sfeer in het huisgezin en bovenal aan het gebedsleven. Dan helpt God; en de jeugd van vandaag is te grij pen, als ons hart de wijsheid opbrengt die we nodig hebben. Sprekende over de rol die de alcohol speelt in het leven van de jeugd, vertelde de heer van Pel over de steekproeven die hij bij 12-15-jarigen gedaan had. Bijna allen zagen in de alcohol een gevaarlijk monsteï dat ar moede en leed brengt, slechts 2 kin deren van de 30 ondervraagden zagen geen kwaad in de alcohol. Boven de zestien jaar komt de jeugd soms tot cafébezoek om „groot” te doen, maar uit enkele schoolopstellen, die spreker voorlas, bleek toch wel dat ook deze oudere jeugd het kwaad van de alco hol wel kent. Met de hulp van onderwij zers en jeugdleiders moet het toch mo gelijk zgn deze jeugd in te schakelen in de strijd tegen de staatsvijand no. 1, de alcohol Laten we de jeugd, met Gods hulp, brengen hij het ideaal dat ons al len voorstaat. Na een gezellige koffiemaaltijd, sloot de heer D, de Wit van Harlingen met een kort woord en gebed deze geani meerde bijeenkomst, die opgeluisterd en van werd met het zingen van liederen uit Brielse I de N.C.G.O.V.-bundel. Op verzoek van vele winkeliers, die de datum van 30 November aan de late kant vonden, is dit St. Nicolaas- nummer thans verschoven naar In dit nummer komt dus onze tradi tionele St. Nicolaaspuzzle, terwijl in het blad van de „FOTO-PRIJSVRAAG” wordt opgenomen. Advertenties voor beide nummers ge lieve men zo spoedig mogelijk in te zenden. De heer A. Wolters zendt ons nog een nabetrachting over deze expositie, te lang om ze hier in haar geheel op te nemen. Hij deelt er o.a. in mede dat er totaal 625 kijkers waren, welk aantal hij bevredigend acht en van wie 150 scholieren in klasseverband waren, ter wijl de heer Wolters 29 rondleidingen verzorgde. Uit zakelrjk oogpunt bezien is de tentoonstelling ook een beetje mee gevallen. „Eng te Wageningen” werd aangekocht door ir Fokkema uit Bols ward, de aquarel Zuiderzeewerken door het gemeentebestuur van Sneek voor het stadhuis en een linohanddruk door het gemeentebestuur van Bolsward voor het stadhuis aldaar. De schilder zowel als de heer Wolters zijn dankbaar voor deze aankopen als aanmoediging en blijk van waardering voor jonge schil ders. De heer Wolters spreekt tenslotte de hoop uit dat bij een volgende gelegen heid de belangstelling nog groter zal zijn. Oog hebben voor het werkelijk schone betekent immers verrijking van de geest. f f 55

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1