Het antwoord van Italië aan de Grote Drie Sneek liep uit om St. Nicolaas te begroeten Het Fries op de Lagere School Kunst aan AlienFries Piano trio Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST w H Afd. Sneek Friesche Mij. van Landbouw ie lilt Dinsdag 24 November 1953 108e Jaargang No. 93 Kerknieuws St. Nicolaasfeest O. L. Scholen Vijf procent van het loon over Januari 1954 Afd. Schartiegoutum Ned. Chr. Vrouwenbond Moordenaars van Bobby Greenlease ter dood veroordeeld Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ’S Inleiding drs. R. K. de Jong tot voorganger Ver. v. Vrijz. Hervormden afd. Sneek Voordrachtavond met Lily Bouwmeester Luchtrecht couranten en tijdschriften Bifestiging en yntrede Ds. H. de Noo to Jutryp-Hommerts Redacteur: L. KIEZEBR1NK de L. G. DEL -D, 2135. i publiek nu eens laten horen wat die zoal van de Sinterklaasliedjes en marsen te recht brachten. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Sneek ds. N. Brandsma te Rijnsburg. In de dierentuin te Tokio (Japan) is men met een nieuwe sport begonnen: de eendenrace. Deze race is een grote attractie voor jong en oud. De „runners” worden aan de startlijn vastgehouden, na het startsignaal lopen de eigenaars (kinderen) achteruit, terwijl ze met blaadjes spinazie de eenden naar de finish lokken. Elke eend is gemerkt met een ge kleurde band en de eigenaar heeft dezelfde band om. Foto: Eigenaar en eend bereiken da finish. S. KOOPMANS, voorz. J VAN DER KAMP, secr. J. HOEKSTRA, penn. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie. Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150> SNEEKER NIEUWSBLAD in de I95 jorl AAL- ide 24, irberg. 2 4 6 7. Het gaat al weer vlot met de voor verkoop van kaarten voor onze uitvoe ringen op Dinsdag 1 Dec. en Woensdag 2 Dec. a.s. Dat is geen wonder. In de eerste plaats zijn het onze vaste klanten, die zich van vorige jaren de gezellige sfeer van dit grote familiefeest herin neren en zich derhalve haasten om een kaart te bemachtigen. In de tweede plaats is het het stuk: „Nofrita de Woudprinses”, dat een grote vermaard heid bezit en dat daarom naast de oude klanten nog vele nieuwe heeft doen be sluiten één van de beide avonden te be zoeken. Het belooft dus weer goed te worden. Hebt u nog geen kaart en wilt u toch van de partij zijn Haast u dan naar één der O.L. scholen, waar blijkens een ad vertentie in dit nummer nog enkelel kaarten verkrijgbaar zijn. De St. Nic.-Commissie: Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 13.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half |aar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. De algemene loonsverhoging van vijf 'procent, welke op 1 Januari ingaat, wordt berekend op basis van de eerste loonbetaling in Januari, met inbegrip dus van de dan uit te keren periodieke of andere verhogingen. Het ministerie van sociale zaken heeft dit, gezien de hier en daar gerezen vragen, uitdrukke lijk bevestigd. De ministeriële beschik king, waarin een en ander zal zijn ver vat, wacht nog op het einde van het huurdebat in de Kamers, doch zal op dit punt niet afwijken van hetgeen bij vroe gere loonronden vrijwel onmiddellijk, na het bereiken van overeenstemming tus sen de organisaties van werkgevers en werknemers en de regering, is bepaald. ambassadeurs van de drie Westelijke landen heeft gehad, een onderdeel vorm de van „de peilingen met betrekking tot het vraagstuk-Triëst en dat hierdoor de premier in staat is geweest, het posi tieve en constructieve standpunt van Italië tegenover het geallieerde voorstel van 13 November inzake een vijfmogend- hedenconferentie naar voren te bren gen”. Men schrijft ons: Lily Bouwmeester, die u tot dusverre als actrice van toneel en film kende, komt Donderdag 26 Nov. a.s. in het Amicitia Theater in een an dere, nieuwe gedaante, en wel als voor drachtkunstenares tot U met haar „One Woman Show”. Niet echter om voor U de schoonheid der klassieken te decla meren maar wel met de intentie U enige uren gezellig bezig te houden, U weg te voeren uit de dagelijkse sfeer en te doen vergeten dat U in een theater zit. Na een moeilijke dag zult U eerst recht kunnen ervaren hoe weldadig goede humor kan zijn en zo hoopt zij met deze voordracht-avond iets van ieders gading te kunnen brengen, som migen verstrooiing, anderen vermaak, in geen geval zware problematiek. Z” brengt werken van Simon Carmiggelt, de humorist van de kleine tegenspoe den, die „Het Jammerhout”, „Tussen mal en dwaas”, „Klein beginnen” enz. schreef. Van Godfried Bomans, alom bekend. Van Bertus Aafje, de winnaar van de Tollensprijs voor letteren en de Ra Emaker-Schorerprijs. Hij was de schrijver van Het gevecht met de Muse. Het zanduur van dé dood, Voetreis naar Rome enz. Annie M. G. Schmidt, de be kende geestige schrijfster die o.a. voor de radio „De Familie Doorsnee” cre- eerde en schreef. En tenslotte Ina van den Beugel de schrijfster van Een man over vrouwen en Een vrouw over man nen. U kunt ervan overtuigd zijn dat dit een avond van goede, plezierige kunst wordt. Leden van het Nut en der Huisvrou wenver. hebben op vertoon van het lid- maatschapsbewijs een reductie van 20 terwijl de eventueel overgebleven plaatsen voor scholieren der Middelbare Scholen beschikbaar wordsn gesteld voor de prijs van 80 cent. De minister heeft zich over deze aan gelegenheid beraden en acht het wense lijk aan de op dit gebied levende verlan gens tegemoet te komen. Hij is voorts van mening, dat dit in de huidige situ atie op de juiste wijze zou kunnen ge schieden door aan de gemeente- en schoolbesturen de bevoegdheid te geven het Fries als leervak op hun scholen in te voeren en het onderwijs in de aan- vangsklassen in de Friese taal te doen geven. De minister is van mening, dat de mogelijkheid, welke aldus voor het Fries als voertaal bij het onderwijs wordt ge opend, ook voor een streektaal, die in levend gebruik is, in het leven dient te worden geroepen. Naar zijn mening gelden de paedagogische en didactische gronden, die voor het gebruik van het Fries als voertaal bij het onderwijs in de aanvangsklassen pleiten, eveneens zij het in mindere mate ten aanzien van een zodanige streektaal. De erkenning van het vak Friese taal als leervak bij het lager onderwijs brengt mede, dat ook de bevoegdheid tot het geven van onderwijs in dit vak moet worden geregeld. In het wetsontwerp is daarom een regeling getroffen, analoog aan die, welke voor het geven van onder was in de moderne talen geldt. Deze regeling impliceert, dat er een akte moet worden ingesteld, welke bevoegd heid verleent tot het geven van lager onderwijs in de Friese taal. dringt die vergelijking zich toch aan de luisteraar op. Men heeft als het waie het ideale klankbeeld van de betreffende composities en instrumentencombinatie in het gehoor en kan zich daar maar zo niet van losmaken. In dit licht bezien kon een gevoel van teleurstelling Don derdagavond dan ook niet geheel onder drukt worden. Beoordeelt men echter het Fries Piano-trio naar de maatstaf van wat redelijkerwijs verwacht kan worden, dan komt men tot de conclusie dat dit concert op zeer behoorlijk peil stond. Elk der drie executanten beheerste zijn (haar) partij volkomen, waarbij vooral het zuivere en evenwichtige spel van Klaas Kueter opviel. Bé Feldbrugge bleek over een soepele streektechniek en een warme muzikale voordracht te be schikken. De zuiverheid is bij hem iets minder goed verzorgd, wat speciaal in de beide boekdelen (Allegro en Allegret to) van Mozarts trio aan het licht kwam. Mevrouw Kueter trof het niet bij zonder met het ter plaatse aanwezige instrument. Het klonk naar onze smaak wel eens wat hard, en daar de klank van de moderne piano zich al moeilijk mengt met die der strijkinstrumenten, bleef er in het uiteindelijk resultaat een gemis aan eenheid. Van de drie uitge voerde werken bevredigden die delen het best, waar één der instrumenten min of meer solistisch naar voren kwam. Zo maakte in het Largo assai uit Beetho vens Trio opus 71 no. 1, de cello een goede beurt, terwijl Bé Feldbrugge het Larghetto uit het Trio in Bes van Mo zart zeer muzikaal weergaf. Na de pauze werd nog gespeeld het Trio in G van Chausson; een le vendig en boeiend muziekstuk dat vooral in het tweede deel (Vite) veel te genie ten gaf. Aan het slot van de avond had mevrouw Kueter bloemen van Kunst aan Allen en het hele gezelschap een hartelijk applaus van het vrij talrijke publiek in ontvangst te nemen. Het is jammer, dat een voorzichtig financieel beleid het noodzakelijk maakt de entree prijs voor dit soort concerten zo hoog te stellen. In verhouding tot andere kunst manifestaties wordt zo’n avond voor ve len te duur. Op Zondagmorgen 22 November vond in de tot in alle hoeken bezette foyer van Amicitia de inleiding plaats tot het werk van voorganger van de Ver. van Vrijz. Hervormden van drs. R. K. de Jong, candidaat tot de Heilige Dienst. De predikatie werd gehouden door ds. A. van Santen van Drachten, die als tekstwoord had gekozen Matth. 3 15. De gemeente zong haar nieuwe voor ganger het eerste en het vijfde vers (dit laatste enigszins gewijzigd) van gezang 263 toe. Ds. van Santen richtte zich daarna in een persoonlijk woord tot drs. de Jong en droeg hem de verdere leiding van de dienst over. In de dienst van Zondag 29 Nove ber hoopt drs. de Jong zijn intreepret. to houden. paalde voorwaarden. Hoewel officieel geen bijzonderheden zijn bekend gemaakt, wordt aangeno men, dat de Italiaanse voorwaarden voor deelneming aan een conferentie over Triëst in deze nota dezelfde zijn als de deze week door Pella in het parlement uiteengezette ’oorwaarden. Deze luidden o.m.: bespreking van de toekomst van het gehele vrije gebied van Triëst, dus inclusief de door de Zuidsla- ven bezette zóne; de beste oplossing blijft volgens de Italiaanse regering een referendum, waarbij de bevolking van Triëst de keuze heeft tussen aansluiting bij Italië of Zuid-Slavië; handhaving van het Brits-Amerikaanse besluit om de zóne A aan Italië over te dragen. Volgens Italiaanse kringen bevjnden de onderhandelingen tussen Italië en de Westelijke mogendheden zich echter nog in een inleidende fase. Hieruit leidt men af. dat het Italiaanse antwoord, naast de opsomming van genoemde voorwaarden, vragen omtrent bijzonderheden van de voorgestelde conferentie bevat. Het Italiaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft later laten weten, dat het onderhoud, dat Pella met de De vergadering dezer afdeling, welke Donderdag gehouden werd in Hotel Ha nenburg, werd geleid door de voorz. de heer I. de Boer. Na opening en voorle zing der notulen werd door de secretaris de heer J. Koopmans medegedeeld dat er zich 4 gewone en 2 buitengewone leden hadden aangemeld. Er waren in het afgelopen seizoen 2 meikerscursus sen georganiseerd nl. bij de heren G. Gerbrandij in Nijland en J. Landman in KI. Tinga, terwijl er thans bij eerst genoemde weer een cursus loopt. Bij de verkiezing van een bestuurslid werd de heer K. Heerschap benoemd. De begro ting bleek te sluiten met 830 als eind cijfer. Hierna werd door de heer B. de Jong te Nijland verslag uitgebracht over ROME, 21 Nov. De Italiaanse premier, Guiseppe Pella, heeft Zaterdagochtend de Amerikaanse, Britse en Franse ambassadeurs in Rome het Italiaanse ant woord op de Westelijke uitnodiging voor een Vijfmogendhedenconferentie over Triëst overhandigd. Naar verluidt aanvaardt Italië de uitnodiging onder be- Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van wet ingediend tot regeling van het onderwijs in de Friese taal en het ge bruik van die taal of van een streektaal als voertaal bij het lager onderwijs. Vol gens dit ontwerp wordt het derde lid van art. 2 L.O.-wet 1920 in dier voege gewijzigd, dat de mogelijkheid ontstaat onderwijs in de Friese taal op de lagere school te geven. Tevens wordt de moge lijkheid geschapen, de Friese taal als fa cultatief leervak aan scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. toe te voegen. Aan de memorie van toelichting op dit ontwerp ontlenen wij nog het vol gende: Zoals de ervaring leert spreken en denken de meeste kinderen in de Fries sprekende gebieden als zij op de lagere school komen alleen Fries. Daar naast kennen zij in de regel, maar niet eens altijd, enig Nederlands, doch slechts zo weinig, dat zij zich in deze taal niet anders dan zeer gebrekkig kunnen ujt- drukken. Van deze situatie kan licht het gevolg zijn, dat deze kinderen in hun in tellectuele en geestelijke ontwikkeling worden geremd, wanneer zij plotseling worden gedwongen zich uit te drukken in een taal, die hun niet voldoende bekend is. Het is daarom op paedagogisch-didac- tische gronden wenselijk, dat in de lagere leerjaren het Fries als voertaal bij het onderwijs wordt gebezigd. Naarmate de kennis van het Nederlands van deze kin deren zich uitbreidt, kan in de hogere klassen geleidelijk op het Nederlands als voertaal worden overgeschakeld. Met ingang van 1 December a.s. wordt een speciaal luchtrecht ingevoerd voor de verzending van hier te lande ten minste éénmaal per maand, verschijnen de couranten en tijdschriften, naar een bestemming buiten Europa. Dit tarief geldt niet voor advertentie-bladen en daarmee gelijkgestelde stukken. Dit spe ciale luchtrecht wordt berekend per 10 gram. De Postkantoren verstrekken na dere inlichtingen. Donderdagavond concerteerde, op uit nodiging van Kunst aan Allen, het Fries Piano-trio, in zaal Hanenburg. Nu de violist Jan Elzinga Friesland verlaten heeft, bestaat dit gezelschap uit mevr. Kueter—Zwager (piano), Klaas Kueter (cello) en Bé Feldbrugge, de nieuwe concertmeester van het Frysk Orkest (viool). Het is, nu men veel meer dan vroeger in de gelegenheid is eersterangs musici te beluisteren, voor plaatselijke of regio nale grootheden wel erg moeilijk gewor den het publiek te bevredigen. Want hoe onbillijk elke vergelijking met nationaal en internationaal bekende kamermuziek- gezelschappen ook is, onwillekeurig terklaasliedjes de Intocht van de goed heilig man in Sneek te besluiten en af scheid te nemen van de juichende menigte. SCHARNEGOUTUM. Woensdagavond kwam de afdeling Schamegoutum van de Ned. Chr. Vrouwenbond in vergade ring bijeen. De leiding berustte bij de nieuwe presidente mevr, van Andel, op volgster van mevr. Lekkerkerker, die wegens vertrek naar Valkenburg moest bedanken. Op deze goed bezochte samen komst sprak dr. J. Pop van Sneek over: Kerkmuziek (lied). Spreker behandelde het kerklied door alle eeuwen heen tot op heden. Met belangstelling werd deze leerzame en uitvoerige uiteenzetting door de aanwezigen beluisterd. Een vier tal gasten werd lid, waarmee de afd. thans 90 leden telt. Het bestuursvoorstel een vaandel aan te schaffen, werd aan vaard. Carl Austin Hall en Bonnie Brown Heady, de man en de vrouw, die Bobby Greenlease, het zesjarig zoontje van een millionnair, hebben ontvoerd en na ont vangst van een zeer hoog losgeld op af schuwelijke wijze hebben vermoord, zijn ter dood veroordeeld. De rechter van het Hof te Kansas City (in de staat Mis souri) sprak het vonnis uit, een kwar tier nadat de jury tot de doodstraf had geadviseerd. Over de kwestie van schul dig of onschuldig, behoefde men zich niet te beraden, want de schuld van het misdadige paar stond reeds voldoende vast. De jury had alleen uitspraak te doen over de straf en die luidtexecutie in de gaskamer op 18 December. Toen de rechter het vonnis tweemaal voorlas, bleven de twee veroordeelden onbeweeglijk zitten. Bonnie Brown Hea dy, wier opgeblazen gezicht duidelijk verslaafdheid aan alcohol verried, schud de glimlachend het hoofd, toen de rech ter haar vroeg of zij nog iets te zeggen had. Hall antwoordde op dezelfde vraag met vaste stem: Neen, edelachtbare. De rechter vatte de misdaden tegen Bobby Greenlease samen met de woor den: Het was een koelbloedige, harte loze, wrede moord in de eerste graad. Ik ben er niet in geslaagd één enkele factor te vinden, die eventueel als verzachtende omstandigheid kan worden aangevoerd. De vader van het vermoorde kind, Robert C. Greenlease, zat op de tribune en keek strak naar Hall en Heady om hun gelaatsuitdrukking te zien, terwijl de rechter het doodvonnis uitsprak. Toen het vonnis was gevallen, knikte hij met het hoofd. Daarna verliet hij het gebouw en zei bij de uitgang: De dood straf is veel te goed voor hen, maar dat is nu eenmaal de wet. Greenlease heeft het recht, bij de executie van het twee tal aanwezig te zijn, maar hij wist nog niet, of hij van dat recht gebruik zou maken. Snein wie beide kearen de Herf.,Tsjer- ke to JutrypHommerts fol, doe’t, nei in facature fan 3 moannen, ds. de Noo, dy’t üt 2e Exloërmond wei kommen wie, bifestige waerd en syn yntrede die yn ’e Ned. Herf. Tsjerke. Nei’t de bifesti ging de moarns yn ’e Hommertser Tsjerke pleats hawn hie troch Ds. Kra nendonk fan WSldsein, die Ds. de Noo de middels syn yntrede yn ’e Tsjerke to Jutryp. As tekst hie hy keazen 1 Cor. 4:1: „Alzo houde ons in ieder mens als dienaars van Christus en uitdelers der verborgenheden Gods”. Nei de preek sprutsen ds. Kranendonk as konsulint en as freon, aiderling Bergsma nammens de Tserkerie en gemeente, ds. Steenhui zen foar de Ring Drylts en Classis Snits en Ds. Sinia foar de Griff. Gemeente to JutrypHommerts. It Gemeentebistjür wie fortsjinwurdige troch Boargemaster Tjaberings. Ds. de Noo tanke hjirnei de sprekkers foar har goede wurden en brocht ek wurden fan tank oan de Tsjerkfaldijen foar it ynoarder bringen fan de pastorije. Te ongeveer kwart voor zes vertrok de boot met het gezelschap naar Sneek, waar, nadat enige ronden door de Kolk waren gevaren, gemeerd werd aan het Martiniplein. Het Actiecomité der Sne- ker winkeliers verwelkomde Sint Nico- laas met gevolg hier temidden van een duizendkoppige menigte zeer hartelijk en de Sint was zichtbaar ontroerd door deze ontvangst en de grote belangstel ling. Maar dat belette niet dat hij rij- vae.rdig zijn schimmel besteeg en bege- de alg. vergadering der Friesche Mij. op 13 Mei te Leeuwarden. Tot commissie voor het nazien der rekening 1953 wer den benoemd de heren G. Atsma, D. v. d. Meer en D. Noordmans. Er werd be sloten ook dit jaar weer een culturele avond te organiseren. Voor onderzoek van de vraagpunten: Paard en Trekker op het Bedrijf en: „Welke middelen die nen te worden toegepast om een prima kwaliteit melk te verkregen?” werden resp. benoemd de heren H. Andela, P. de Boer, T. de Boer, P. Santema en J. Hoekstra, M. Abma, H. Heerschap. Na bespreking der agenda van de Alg. Verg, te Leeuwarden werden als afgev. en pl.v. afgev. benoemd de heren S. v. d. Wier Alberda en B. de Jong. Hierna kreeg de heer J M. Dijkstra, Inspecteur van de Veeartsenijkundige dienst te Leeuwar den het woord voor zijn inleiding „Rund- vee-export”. Op zeer bevattelijke wijze werden door spreker de verschillende maatregelen besproken waar men bij De steeds” toene- i export van vee mee te maken krijgt van t-a.V. de vereiste entingen tegen diverse veeziekten. Sommige veehouders verge ten wel eens dat de hieraan verbonden kosten voor rekening van de verkoper zijn hetgeen dan achteraf tegenvalt. Na uiteengezet te hebben op welke wijze de controle op het naleven van de verschil lende voorschriften plaats heeft, vertelde spreker nog het een en ander over het vervoer naar de verschillende importe rende landen en de zich daarbij voor doende problemen. Aan het slot werd het besprokene met lantaarnplaatjes na der toegelicht. Nadat spreker nog ver schillende vragen had beantwoord, bracht de voorzitter hem dank voor zijn interessante lezing en sloot hij de ver gadering. Sint Nicoalas met zijn muziekcorps op de boot. een rijtuig waarin het Actie-comité had plaats genomen, en voorafgegaan door zijn eigen muziekcorps, langs Stations straat, dr Boumaweg, Parkstraat, Wijde en Nauwe Noorderhorne naar de Maikt- straat en het stadhuis toog. Verwelkoming ten stadhuize. Op het bordes ontving burgemeester Rasterhoff, in gezelschap o.a. van de beide wethouders, de hoge gast en uitte zijn dank voor de bereidwilligheid van de Sint om ook dit jaar Sneek weer te bezoeken, 't Gemeentebestuur hoopte dat deze traditie ook in de toekomst zou worden gehandhaafd. De goedheilig man dankte mede namens zijn gevolg voor deze hartelijke en officiële ontvangst en luisterde daarna met aandacht naar de Sinterklaasliedjes welke jong en oud, in drommen voor het stadhuis verzameld-, hem onder leiding van de heer J. H. Doodkorte toezongen. In de hal van het stadhuis richtte Sint Nicolaas zich met een rede tot het ge meentebestuur. Hij bracht dit jaar met bijzonder genoegen een bezoek aan Sneek, in de eerste plaats omdat hij wist er hartelijk ontvangen te zullen worden door autoriteiten en burgerij en speciaal door de jeugd, die door ordelijk gedrag en de spontane zanghulde zijn hart had veroverd. Daarom had hij ook zijn voltallige lijfgarde van Pieterman nen en Jan-bazen meegenomen, die er trots op waren hun première in de Wa- terpoortstad te mogen geven. Maar hij komt ook graag hier omdat deze stad vermaard is in binnen- en buitenland. Het speet de Sint de Zeilkoningin nog' niet te hebben ontmoet, maar hij hoopte in de komende dagen daarvoor nog ge- I legenheid te krijgen. Daarna compli- Een onvergefelijke en indrukwekken de ontvangst hebben Zaterdagavond dui zenden kinderen en ook ouderen Sint Nicolaas bij zyn intocht bereid. Die enorme belangstelling begon trouwens al in IJlst waar de Sint op zijn reis naar Sneek even had gepauzeerd. In de bovenzaal van café Sijbesma daar knapte de Sint zich even op, waarvoor kapper J. de Boer uit Sneek was ont boden. Diens zorgen werden ook ge vraagd voor het gevolg van de goed heilig man, dat dit jaar bestond uit twee Pieterbazen en zestien „zwarte Jannen”, zoals de Sint zelf hen noemde, en die zijn eigen orkest vormden. Hij wilde het I leid door fakkeldragers, gevolgd door menteerde de goedheilig man de burge meester en ’t gehele gemeentebestuur van harte met de veranderingen en ver beteringen welke deze stad 't afgelopen jaar had ondergaan. E_ - mende woningbouw, de demping het Singel, de verbeteringen van tal van straten, het begin van de vernieuwing van de straatverlichting mogen worden genoemd. Dat alles kost veel. Mocht op uw begroting, aldus de gulle heilige, daardoor een tekort ontstaan, dan hoop te hij dat de inhoud van het geldschip, dat hij gaarne ter beschikking stelde en waarvan hij een model van marsepein aan de burgemeester aanbood, de ba lans weer in evenwicht zou brengen. Want geld kunt U steeds gebruiken, zei de Sint en hij dacht daarbij bijv, aan de verlichting van de binnenstad, ver nieuwing van de Eierbrug enz. Enfin, het gemeentebestuur wist beter dan hij, die slechts enkele dagen in deze goede stad vertoeft, wat er zoal nog te doen valt. Tenslotte sprak St. Ni colaas de wens uit dat Sneek moge voortvaren in de thans genomen koers, dat handel en in dustrie hier mogen blijven bloeien en stad en land voor rampen als werk loosheid en oorlog zullen blijven gespaard. De burgemeester dankte de Sint voor diens goede woorden en gaf de ver zekering dat het gemeen- tebestur met onverflauw- de flver zijn taak zal HB| voortzetten, o.a. inzake g™ het opruimen van krot- 3 woningen. Als persoon- lijk cadeautje overhan- digde de Sint aan de bur- i gemeester, de wethou- 1 ders, de corpschef van de i Sneker politie en de heer i Doodkorte een kistje of i doos sigaren. De voorzitter van het I Actiecomité, de heer A. g Kraakman, bracht na- I mens de Sneker Winke- 1 liers B. en W. hartelijk dank voor de sympathie- ke wijze waarop zij Sint 1 Nicolaas haddefi ontvan gen. Nadat verversingen wa ren geserveerd ging de triomftocht door de stad weer voort. Ongeveer 8 uur was hét ein de daar en begaf ’t gezelschap zich naar café-iestaurant Onder de Linden. Daar stelde zich het muziekcorps nog eens op de waranda op om met enkele Sin-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1