:d Na acht stemmingen nog geen Franse president o Weer lantaarns op het Stadhuisbordes Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST raüe Kerst wij d i ngsuit voering irpoort AGENDA Aanschaffing composteringsinstallatie r f i t i f i i i 108e Jaargang No. 101 Dinsdag 22 December 1953 A Redacteur: L KIEZEBRINK Raadsvergadering Sneek Kerknieuws Komt er winter Benoemd S Geslaagd Z a I, I, ting een nuttig Over een jaar „Ljouwert” in de lucht Een afscheid bij de fa. Tonnema Ge. Gjin bilangstelling foar Beatrixoord - Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Redactie-adres KLEINZANÜ 7 - Telef 2872 A 4NDEL e n WILD, enz. 1 ki i Ontvoerders van Bobby Greenlease terechtgesteld Carl Hall en mevrouw Bonny Brown Heady zijn Vrijdagmorgen in de gaska mer van de strafgevangenis te Jeffer son City in Missouri (V.S.) terechtge steld wegens de ontvoering van en moord op de kleine Bobby Greenlease. Beiden bleven kalm, toen zij naar de gaskamer werden geleid. Even voordat deze verzegeld werd, zei mevrouw Hea dy: „Vaarwel, bedankt voor alles”. Na dat de deuren waren gesloten, hoorde men hen nog met elkaar praten. Te vo ren had de directeur van de gevangenis, die de gaskamer sloot, de veroordeelden gevraagd of zj nog iets te zeggen had den. Beiden schudden ontkennend het hoofd en de vrouw zei hardop: „Nee", LN’S Dienst P. en T. kantoor op Kerstdagen en Nieuwjaar Sabena vliegtuig maakte noodlanding - SNEEKER NIEUWSBLAD Chr. Ambachtsschool. Uit onze raadzaal De öfd. Jutryp-Hommerts fan de for. F en ■der teek üre wachtsjen mar wer nei hüs tagien binne. aan Boschstraat, 2e Boschdwarsstraat, le Steenkl'ptraat en 3e Zomerrakbuurt. Totale koopsom 12750. De F.M.-zender zal in Friesland verrij en tussen Leeuwarden en Heerenveen. De zender zal Ljouwert heten en over ongeveer een jaar gereed kunnen zijn. Het ligt in de bedoeling, dat de zen der de programma’s van Hilversum zal relayeren. Een uur per dag zal echter ter beschikking komen van de regionale omroep Noord, on in dit uur zal uitslui tend in het Fries worden uitgezonden. Ook komt aan de orde een advies van B. en W. op het door gedep. staten aan de gemeenteraad ter beoordeling toege zonden verzoekschrift van het bestuur van de Ver. voor Chr. Nijverheidsonder wijs te Sneek aan H. M. de Koningin om de oprichting van een chr. ambachts school te Sneek goed te keuren. Benoeming directeur Slachthuis. Op Maandag 28 December des avonds 7J.5 uur vergadert de raad der gemeente Sneek. Behalve de punten reeds in ons blad vermeld komt dan o.a. nog aan de orde de benoeming van een directeur van het openbaar slachthuis in verband met het verleende eervol ontslag aan de te genwoordige functionaris, de heer R. S. Bergsma. Door B. en W. worden aan bevolen: Aankoop aantal percelen in verband met de sanering van oude stadsgedeelten. B en W stelten voor een aantal een- ka 'erwoningen, enkele pakhuisruimten en bergschuien aan te kopen gelegen Het front van het bordes van stadhuis is weer in zijn oude glorie her steld. De consoles aan weerszijden welke zolang hun lantaarns hadden moeten missen, dragen er nu weer. Ze zijn on- Advertantiapriji 15 et par m.m. Bij contract (handalxadv.) lager. Abonnementsprijs 1 3.- par half jaar. Franca par post f 3.75 par hall jaar. Giro 50743 ton name van Firma E. J. Drijfhout. Snaak. Onze vroegere stadgenoot, de heer K. Minnema, thans onderwijzer aan de Chr. school te Parrega is als zodanig be noemd aan een Chr. school te Rotterdam (Zuid). Veranderingen woningen IJlsterkade 51/62. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie i Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Tel. 2135. rus in de t 2.95 etc. is een mechanische schon dan wel een andere mechanische tranportinrich- J en economisch werktuig, i Trampassaglers die in Milaan aan de lus moeten hangen, worden thans zermaakt met een muziekje en een raatje. Tot hun verbazing ontdekten ij, dat zij door aan de lus te trekken ':estmuziek, liedjes en advertentie* cn te horen kregen, die op een ge- d waren opgenomen. Heden, Maandag, herdenkt prof. dr. J. Th. Ubbink, oud-hoogleraar in de oud christelijke letterkunde en exegese van het Nieuwe Testament aan de Rijks universiteit te Groningen, aldaar de dag, waarop hij voor veertig jaar te Gaast als predikant in de Ned. Hei’Kerk werd bevestigd. i— ÜETAAL- srkade 24, [dherberg. O. 2 4 6 7. De presidentsverkiezing in Frankrijk. Overzicht van de Assemblé te Ver sailles gedurende de stemming van de leden wier namen met de let ter G. beginnen. Rekeningen gas- en water leidingbedrijf over 1952. B. en W. stellen voor deze rekeningen j vast te stellen. De rekening van het i gasbedrijf sluit met een voordelig saldo van 21.444.24, die van het waterlei- dingbedrijf met een voordelig saldo van 7290.70. 2. R. Venema, dierenarts te Murmer- woude, hoofd van de vleeskeuringsdienst der gemeente Dantumadeel. In Denemarken en in Duitsland is de eerste sneeuw gevallen. In de Beierse Alpen en in Zwitserland rekent men er op dat met Kerstmis de gasten zullen kunnen skiën. In New York heeft het 10 graden ge vroren en Zaterdag viel sneeuw in Je ruzalem. Het kantoor is op beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag voor de Postdienst gesloten. Voor de T. en T.-dienst is het kantoor op de Kerstdagen geopend als op Zon dag (89); op Nieuwjaarsdag 89; 13—14. Op de Tweede Kerstdag en op de Nieuwjaarsdag zal één briefpostbestel- ling worden uitgevoerd. Op Zaterdag 2 Janari zal ’s middags een tweede kombestelling plaats vinden. De uitbetaling van ouderdomsrenten op 25 en 26 Dec. a.s. wordt verschoven naar Donderdag 24 Dec. De op 1 Januari verschuldigde renten zullen op 2 Januari worden uitbetaald. 1. R. Schuurmans, directeur vlees keuringsdienst in de keuringskring Fra- neker; list Naegelen, klom omhoog en wel van 303 naar 381. Laniel had Zondag na de achtste stemming voorgesteld onmiddelljk voor de negende maal te stemmen, doch dit werd bij handopsteken verworpen. ons der toezicht en naar een tekening van de Rijksdienst voor Monumenten zorg en met medewerking van onze dienst van gemeentewerken, uit 2 mm dik plaatkoper met de hand geslagen. Ze wegen elk ongeveer 15 K.G. Maar dat zijn toch eigenlijk maar bijzonderheden, hoofdzaak is dat ze een voorname indruk maken. Ze werden vervaardigd door kunstkoperslagerij Dijkstra; Kruizebroe- derstraat alhier. De noodzakelijke bewer king van de zandstenen consoles ge schiedde door fa. J. G. Zijlstra, steen houwerij, Kloosterstraat alhier, en de electrische aanleg werd uitgevoerd door het electrotechnisch bureau L. V. d. Wal, Oud Kerkhof alhier. De heer J. Faber met pensioen. Vrijdag 25 December gaat de heer J. Faber, werkzaam bij de fa. Tonnema en Cie alhier, met pensioen wegens het be reiken van de 65-jarige leeftijd. Zater dagmiddag hebben de directie en het personeel, vergezeld van hun echtge noten, in de foyer fan het Amicitia- theater afscheid genomen van de heer Faber, die bijna 45 jaar bij de firma werkzaam is geweest. Om half drie wer den de heer Faber en zjn echtgenote met een spontaan „Lang zullen ze leven” begroet. De directeur, de heer N. J. de Vries, sprak daarop het personeel toe. Spr. zeide, dat deze dag niet alleen voor de heer Faber, maar ook voor alle leden van het personeel belangrijk was. De heer Faber is nl. het oudste lid der Nico- laas de Vries-vereniging, dat met pen sioen gaat. We zien vandaag het resul taat van overleg en samenwerking tus sen directie en personeel. Spr. bracht dank aan de verschillende besturen die de vereniging gehad heeft. Sprekend over de verschillen tussen vroeger en thans, wees de heer N. J. de Vries erop, dat het zeer aanbevelenswaardig is, dat een ieder zich aansluit bij de voor hem aangewezen vakorganisatie. Immers, tussen de bonden van werknemers en die der werkgevers bestaat een gezond contact. Zich tot de heer Faber richtend, deelde spreker mede, dat de directie be sloten had hem als afscheidscadeau f 10 extra pensioen per week te geven. Nadat consumptie was rondgedeeld, werd door enige leden van het personeel een non-stop-programma van plm. 5 kwartier afgewerkt. Het programma be vatte enige schetsjes en liedjes de firma en de heer Faber betreffende. Een en ander viel in goede aarde, wat niet het minst te danken was aan het duo SchuilHersmerg, dat de muziek ver zorgde. Na een korte pauze kregen de afge vaardigden van de verschillende afdelin gen gelegenheid om een enkel woord tot de heer Faber te richten. Hiervan werd druk gebruik gemaakt en de woorden gingen steeds vergezeld van een ca deautje. Na een dankwoord van de heer Faber namen allen met een handdruk afscheid. Joseph Laniel, de Franse gematigd conservatieve premier, kwam Zondag bj de achtste stemming voor het Franse presidentschap nog 22 stemmen tekort aan de vereiste meerderheid van de helft plus een (hj kreeg 430 stemmen tegen de socialistische candidaat Naegelen 381). Vele conservatieven hoopten, dat hj hij zich zou terugtrekken om de weg vrij te maken voor een geheel nieuwe candidaat of voor herkiezing van presi dent Auriol, doch na het bekend worden van de uitslag der achtste stemming ver klaarde Laniël: „Natuurlijk zal ik mijn candidatuur handhaven”. Zijn tegenstanders, o.w. vele conser vatieven, zjn echter even vasthoudend als hij en gezien deze vastberaden tegen stand is het nog in het geheel niet ze ker, of de negende stemming, vanmiddag om drie uur Ned. tjd, beslissender zal zijn dan de voorafgaande acht, die in de afgelopen vier dagen zjn gehouden. Pjnlijk langzaam is de premier om hoog geklommen naar de vereiste meer derheid: Zaterdag kreeg hj 374 en 387 stemmen, Zondag 407 en 430. Doch ook zijn voornaamste tegenstander, de socia- AJ gedurende enige jaren is het de ge woonte, dat de Chr. Muziekvereniging „Harmonie” en de Chr. Gemengde Zang vereniging „Excelsior” in de adventstijd een Kerstwijdingsuitvoering geven. Het scheelde dit jaar niet veel, of het aan deel dat „Harmonie” in dit programma pleegt te leveren, had geheel achterwege moeten bljven. Het corps beleeft nl. al enige tjd een dirigenten-crisis, die juist dezer dagen het dieptepunt bereikte. Na dat men nl. na veel omzwervingen ein- deljk m de heer K. D. Anema een nieu we dirigent gevonden meende te hebben, werd deze ziek. Wel was de heer Hoek stra uit Woudsend als oud-dirigent be reid de dirigeerstok op deze avond te zwaaien, maar natuurlijk konden de echte concertstukken nu niet gespeeld worden. Men moest zich bepalen tot het uitvoeren van koralen en Kerstliederen, die als gewjde muziek de zangnummers van het koor afwisselden en als zodanig door het publiek zeer gewaardeerd wer den. Van de vier aangekondigde werken voor koor en orkest, altijd een bijzondere attractie op deze avonden, konden door de genoemde moeilijkheden slechts twee door het corps begeleid worden: „Mor genglans der Eeuwigheid” van J. Nauta en „Aanbidding” van Bortniansky. Ook nu vormden deze nummers weer het hoogtepunt van de uitvoering. Vooral het werk van de heer Nauta, dirigent van het koor, deed het uitstekend en In hun voorstel om over te gaan tot de aanschaffing van een composterings- installatie zetten B. en W. nog even uit een hoe in 1950 de reorganisatie van dit onderdeel van de reinigingsdienst was gedacht. De kosten voor de inrichting werden toen geschat op 225000, het geen thans door de prijsstjgingen zeker rond 239000 zal zjn. De exploitatie voor dit onderdeel wjst bij Iet kiezen van deze oplossing voor de vuilverwjde- ring een nadelig slot aan van 7400 per jaar. E. en W. zeggen dan verder in hun advies o.a.: De laatste jaren is de belangstelling voor moderne composteringsinstallaties in ons land in sterke mate toegenomen, mede in verband met de behoefte welke bj de landbouw bestaat aan organische meststoffen. Hier en daar is met deze installaties dan ook al ervaring opge daan. Nu binnen zeer korte tjd een be slissing moet worden genomen over de inrichting van het nieuwe terrein voor de gemeentereiniging aan de Woudvaart en daarmede voor een reeks van jaren zal worden beslist op welke wjze de vuilverwjdering in deze gemeente zal plaats hebben bestond er naar onze me ning aanleiding te onderzoeken of het aanbeveling verdient bj deze stand van zaken een composteringsinstallatie aan te schaffen. Wj hebben voor een derge- ijke installatie een prjsaanbieding ont vangen van Bavo N.V. te Schiedam, die reeds over enige ervaring op dit gebied beschikt. De kosten van het gebouw, waarin de machines zullen worden opge steld en dat tevens een was- en een schaftlokaal zal bevatten, met de vol ledige installatie zullen bedragen f 259075. Hier moge een kort overzicht volgen van de wjze waarop de afvalstoffen bj toe passing van de hier bedoelde methode worden verwerkt: De kipbare auto’s, waarmede het huisvuil wordt aange voerd, storten haar inhoud in een bun ker met langzaam bewegende vloer. De stoffen vallen dan op een schudgoot( welke regelmatig een rubber transport band voedt. Hier bestaat de gelegenheid karakter van deze uitvoering ten goede kwam. l. G. Aan de bakkers-culinaire vakschool te Groningen slaagde voor het examen restaurant-kok de heer P. C. Faber, Kerkgracht 17 alhier, leerling van bo vengenoemde school. GAASTMEER. Aan de Rijks Univer- siteit te Groningen is bevorderd tot arts onze vroegere plaatsgenoot de heer Sj, Westra. Maandag 21 December. Advents-avond in de Doopsgez. Kerk. Opvoering van het Kerstspel „De vierde Wjze uit het Oosten”, ’s Avonds 7.30 uur. Maandag 21 December. Amicitia Thea ter, Sn,eek. ’s Avonds 8 uur (op ver zoek van vele teleurgestelden nog maals onder auspiciën van de Ver. v. Vrjz. Herv.): „Het is midder nacht Dr. Schweitzer”. Dinsdag 22 t.e.m. Donderdag 24 Decem ber. Amicitia Theater Sneek. Iedere avond te 8 uur: „Slavenschip”. Maandag 4 Januari. Waterschap „De Gouden Bodem”. Buitengewone ver gadering van Ingelanden. Voorm. 9 uur in café Kuipers te Woudsend. Vrjdag 25 December, (le Kerstdag). Uitvoering van het Oratorium „De geboorte van Christus” van R. Bein- tema. In de Zuiderkerk, ’s avonds 8 uur. Een vliegtuig van de Belgische Sabena maakte Zaterdagavond bj slecht weer een noodlanding op het vliegveld van Zurich. Van de ruim 50 inzittenden werd een baby gedood en 16 personen kregen min of meer ernstige verwondingen. tot sorteren van het vuil op lompen, rubber, non-ferro metalen etc., terwijl aan het einde van de band door een mag neet nog het jzer er aan wordt onttrok ken. Nu komt het vuil op een raspzeef terecht, een trommel, waarvan de bodem bestaat uit zeefplaten met een groot aantal mangaan-stalen raspstlften. Bo ven deze zeefplaten zijn roterende wrijf- armen aangebracht, welke bj hoge weer stand kunnen opwippen. Wanneer de ar men in draaiende beweging worden ge zet, vindt het zeven en raspen van het vuil plaats, waarbj een groot gedeelte der stoffen zó f jn wordt gewreven, dat ongeveer 85 de zeefmazen passeert. Het f jne vuil komt op een vlakke plaat terecht en wordt, door middel van een I afstrjkarm, geschoven in een afvoerope- ning, waarna alle stoffen door een schudgoot naar een walsbreker worden geleid. De grove delen, voornameljk sin tels, glas en scherven, worden hier tussen de walsrollen fjngemalen, waarop het product, via een schudgoot, met een ja- cobsladder wordt omhooggevoerd, ten einde in een slagmolen de laatste ver gruizing te ondergaan. Zeer harde en soorteljk zware delen, welke niet zijn gebroken, worden daarbj afgescheiden. Nu is het product gereed om met de fae- caliën te worden gemengd. De auto’s met de gevulde tonnen rjden voor de lange zjde van het gebouw, waar zich vier inritten bevinden, telkens tussen vier betonnen tanks, elk van 8 M3. De totale bergingscapaciteit bedraagt dus 80 M3, hetgeen ongeveer neerkomt op de hoeveelheid van één week. Bij de tanks zjn gemakkeljk hanteerbare stortinrichtingen aangebracht, waardoor de tonnen onzichtbaar en afgesloten van de buitenlucht, kunnen worden geledigd. In de direce omgeving bevindt zich een spoelgelegenheid, waar de tonnen kun nen worden gereinigd en ontsmet. Uit economische en practische overwegingen verdient het aanbeveling de faecaliën zonder vóórgisting met de droge stoffen te vermengen. De tien tanks zjn door een buizenstelsel verbonden, waarmede, met behulp van een luchtpomp, de vloei bare stoffen naar de hoog gelegen fae- caliëntank kunnen worden opgevoerd. Men heeft het nu geheel in de hand, om, al naar behoefte, zoveel vloeistof bij het droge fijne vuil te voegen, als wenselijk is. De hoeveelheid droge stof van onge veer 90 m3 per week komt vrjwel over een met de hoeveelheid aangevoerde fae caliën. Hierbj is rekening gehouden met de aanvoer uit Wymbritseradeel. De ver houding van vaste tot vloeibare stof ligt gunstig voor het maken van een goede compost. Hoogstens moeten kleine hoe veelheden waterige stoffen ofwel gier, worden afgevloeid. Tenslotte wordt het mengsel met behulp van een tweede ja- cobsladder in een kipwagen afgevoerd en dijkvormig opgeslagen, om de ge wenste gisting te ondergaan en als com post van goede kwaliteit en samenstelling te worden verkocht. Het zal nodig zijn, de composthopen van ongeveer iy2 m. hoogte nog eens om te zetten, teneinde een goed doorbroeien te bereiken, waar bij onkruidzaden, plantenparasieten en andere schadelijke organismen worden gedood. Dank zij de werking van ther- mophiele bacteriën stijgen nameljk de temperatu-en der gistende stoffen van 50° tot 70° Celsius. Wel is het hiertoe nodig de gisting aërobisch, dus zuurstof rijk te houden en de materie niet al te vochtig te maken. Daar het gehele pro ces zes tot acht weken duurt, moet wor den gerekend met een opslagruimte vol doende voor de hoeveelheid van vier maanden of wel 1500 ton compost, aan genomen dat de jaarlijkse productie on geveer 4500 ton zal bedragen. Voor de De raad nam destijds een besluit deze woningen zodanig te veranderen dat zes ruimere woningen zouden ontstaan ge schikt voor de huisvesting van moeilijk verplaatsbare gezinnen. De kosten wer den geraamd op 4700. Bij de uitwer king der plannen bleek echter dat als men deze iets ruimer opvatte ze konden voldoen aan de eisen om in aanmerking te komen voor een premie ingevolge de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953”. De verbetering der wo ningen zou dan in belangrjke mate aan waarde winnen en de kosten zouden voor de gemeente slechts een geringe verho ging ondergaan. Het nieuwe plan beoogt twee achter elkaar gelegen woningen samen te voegen inplaats van twee naast elkaar staande. Een verbeterde woning zal dan bevatten: een woonka mer, gang, kookgelegenheid en 2 slaap kamers beneden en de zolder kan ook voor slaapgelegenheid worden benut. Alle woningen worden voorzien van electriciteit en een closetinstallatie. To tale kosten 11700, waarvan aan premie ƒ3900 wordt terugontvangen; voor de gemeente bljft dus 7800 of ruim 500 per woning meer dan volgens het oude plan. De huur, door de raad vastgesteld op 4 per week, zou in verband met het meerdere gerief en de hogere kosten op 4.50 per week kunnen worden gesteld. B. en W. stellen voor tot een en and. te besluiten. bleek naar de vorm haast een kleine Kerstcantate te zjn. Trouwens ook in het overige deel van het programma maakte het koor een zeer goede indruk. Zowel kwalitatief als kwantitatief heeft „Excelsior” zjn naam in het afgelopen jaar alle eer aangedaan. Zuiverheid en klank voldeden aan hoge eisen en ook werd een grote mate van eenheid be reikt. Alleen bj enkele tenoren bestond nog wel eens de neiging „solo” te gaan zingen. Het is een belangrijke verdienste van de heer Nauta, dat hj het koor zo ver heeft weten te brengen. Wel dient hij er zich m.i. voor te wachten de voor dracht al te declamatorisch te maken. Overigens niets dan lof, waarbij we vooral denken aan de uitvoering van het Oud Duits adventslied van Jac. Hoog slag, Nu daagt het in het Oosten van Vulpius, en Nu zjt wellekome in een harmonisatie van Nauta. Om de ontstane leemte in het pro gramma aan te vullen speelden na de pauze een viertal leden (saxophoon, vi ool, orgel) een Kerstlied en Panis Ange- licus van César Franck. Het talrijke publiek (de grote zaal van het Gebouw voor Christeljke Be langen was nagenoeg vol) legde een op vallende discipline aan de dag en luis- - terde zeer aandachtig, wat het wj’dings- ornzettmS van de comnost. de a*voer. waarmede de arbeid op het terrein ten zeerste kan worden verlicht. Ir. A. M. Noppen, de adviseur der ge meente, die een groot aandeel heeft ge had in het samenstellen van het oor- spronkeljk reorganisatieplan voor de reinigingsdienst adviseert gunstig over de aanschaffing van ’n dergelijke instal latie. De totale kapitaalsuitgave voor dit onderdeel van dereinigingsdienst zal in dit geval 329000 bedragen, dat is bj- na 100000 meer dan bij uitvoering van het oorspronkeljke plan. De exploitatie begroting wijst echter een nadelig slot aan dat slechts 1000 hoger is dan bij het bestaande systeem wordt verwacht nl. 8500 per jaar. B. en W. zijn tot de overtuiging geko- Beatrix-oard soe Tiisdeitojoun har lede- men, dat nu in verband met de ver-1 joun haide yn it lokael by de brêge. Sa’n plaating van het terrein der gemeente- 140 leden hiene hjirfoar birjocht krigen, reiniging het compostbedrijf geheel op- mar ^er wiene de jouns oars net oan- nieuw moet worden ingericht het aan- wêzich as 3 bistjürsleden, dy’t nei in beveling verdient een moderne compost- installatie aan te schaffen. Dat de ex ploitatie van een dergelijke installatie een hogere jaarlijkse uitgaaf, welke op pl.m. 1000 is becjferd, vordert, achten B. en W. geen overwegend bezwaar. De voordelen van een composteringsinstal latie, bestaande uit een meer hygiënische verwerking van huisvuil en beer en uit de productie van betere en daardoor ge- makkeljker verkoopbare compost, we gen naar hun mening tegen de hogere exploitatiekosten op. B. en W. stellen dan ook voor aan de Bavo N.V. te Schiedam op te dragen de levering van een composteringsinstalla- tie op het terrein der gemeentereiniging i aan de Woudvaart voor de som van 259075.—. Voorgevel rooilj-n gedeelte Hooiblokstraat noordzijde. Tegen het ontwerpbesluit tot vaststel ling van een verordening houdende bij zondere voorschriften ter bepaling van een voorgevelrooilijn voor een gedeelte van de Hooiblokstraat noordzijde zijn be zwaren ingebracht door de heer J. A. ten Wolde, architect alhier, omdat hij door vaststelling van die rooiljn geen uitvoering kan geven aan zijn voorne men om na afbraak van de hem in eigen dom toebehorende hoekwoning op het vrijkomende terrein een winkel met bo venwoning te bouwen, hetgeen voor hem een ernstig financieel nadeel zal betekenen. B. en W. schrjven in hun advies o.a.: Inderdaad zal indien op de hoek SingelHooiblokstraat een aan eisen van welstand voldoend winkelpand met bovenwoning wordt gebouwd een oplossing worden verkregen, welke aesthetisch meer voldoet dan de be staande situatie of dan die, welke ont staat na afbraak van de onbewoonbaar verklaarde woning. De vraag is slechts of met de uitvoering van het door de heer ten Woide voorgenomen bouwplan een verantwoorde verkeerssituatie kan worden geschapen. Het overleg, dat wij hieromtrent met onze deskundige heb ben gehad, heeft ons tot het inzicht ge bracht, dat, met aanvaarding van het aanbod van de heer ten Wolde om een strook grond aan de gemeente af te staan over de gehele lengte van zijn perceel langs de Hooiblokstraat, ter breedte van 1 meter, een voldoende verbetering van de verkeerssituatie daar ter plaatse tot stand kan komen. Het geringe offer, dat hiermede door de ver- keersbelangen wordt gebracht weegt naar onze mening op, tegen de verfraai ing van het stadsbeeld. B. en W. stellen dus voor aan de be zwaren van de heer ten Woide tegemoet te komen en de ontworpen rooilijn dien overeenkomstig te wijzigen. 1 «"’wwof lép- Jf*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1953 | | pagina 1