officieel geopend Nieuwe werkplaats van de „Pierde Boer-stichting” ■V Dr. ALBERT PLESMAN Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST particulier initiatief Resultaat van 109e Jaargang No. 2 Vrijdag 8 Januari 1954 J. Bakker overleden Kunst aan Allen Sneek Gevonden voorwerpen r Burgerzin i Jonge inbrekers veroordeeld 'i Goed jaar voor het Fries Scheepvaartmuseum De Snitser Skotsploech nei Dublin Jaaroverzicht Veemarkt Sneek Duizenden Nederlanders bewezen dr Plesman de laatste eer Poging tot vergiftiging wordt berecht De vliegongevallen op 18 November Sleepboot op de Nieuwe Maas overvaren en gezonken -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBI AD - Buurtver „Maple Leat” Slachtoffer van niet gesloten spoorbomen Wasgoed om kachel vatte vlam VRIJDAGS. Redacteur: L KIEZEBRINK Dinsdag ten grave gedragen. PHILIA. De nieuwe werkplaats. 6 de ie hebben op de Abe Brouwer. 1 Alle zes opvarenden ver dronken. Voor honderdduizend gulden in een kistje onder bed. Met deze machine vlechten de jongens gaas. Nadat in 1952 de aanvoer aan onze veemarkt gedaald was tot een diepte punt van 92302 stuks is er over 1953 weer een belangrijke vooruitgang te con stateren, de totale aanvoer bedroeg nl. 101510 stuks vee, verdeeld als volgt: 2016 vette koeien, 7796 melk- en kalf- koaien en pinken, 45 stieren, 2740 gras kalveren, 28600 nuchtere kalveren, 27258 ve’te varkens, zouters, lopers en biggen 32583 schapen en lammeren, 442 bokken, geiten en paarden. We zijn dus nu weer boven de 100000 stuks, een hoopvol teken en een bewijs wdk een belangrijke plaats Sneek in de veehandel inneemt. Het huis, bewoond door het uit man, vrouw en zeven kinderen bestaande ge zin Strijbis aan de Popelmanslaan te Alkmaar, brandde Woensdagmorgen ge- neel af. Om ongeveer kwart voor acht had de vrouw de kachel aangemaakt; de kinderen waren nog ongekleed in de ka mer en de man was naar zijn werk ge gaan bij de Hoogovens in Velsen. Plot seling werd de vrouw, die even de ka mer uit was, door de kinderen gewaar schuwd, dat er brand was. Het wasgoed, dat rondom de kachel was opgehangen, had vlam gevat. Moeder en kinderen vluchtten het huis uit. Ze werden bij buren ondergebracht. Het huis bleek niet meer te redden: hoewel de brandweer spoedig aanwezig was, brandde het ge heel uit. Als pionier gehoord; Geen betere herdenking: Bouwt op z jj n inzicht voort. oer, mds Men is zich zo terdege In Nederland bewust: Onder de groene zoden Niet eerder kreeg hij rust... De rust, die niet verlangd werd In leven en in werk: Hij, ondanks tegenspoeden, Wilskrachtig, stoer en sterk. PLESMAN zijn naam blijft immer Redactie-adres KLE1NZAND 7 - Telef 2872 ur le- :re its- sel- tur. Ver- irm. r de ’t de fat ten Al- oor uur n de Vier. Jw llumj aeekj Leeu* sn in tinga, >ppel- S. J. Haag, dstra, >3; C. eeuw» ad 59j D. EV naar it 14; Oos- Op 15 Januari is er onder auspiciën van Kunst aan Allen een instructief jeugdconcert in Fredehiem. Op 19 Janu ari biedt Kunst aan Allen de leden een extra voorstelling in Amicitia nl. een uitvoering van de opera „Don Pasqua le” van Donizetti door de Utrechtse Opera. Het is de eerste maal dat een vol ledige opera-voorstelling in Sneek woi 't gegeven en er wordt dan ook veel be langstelling verwacht. De tweede Ka- mermuziekavond wordt 25 Januari in ho tel Hanenburg gegeven door het Ha mann strijkkwartet uit Hamburg. En 28 Januari komt de Ned. Komedie in Ami citia voor Kunst aan Allen met „De Vuurproef”. (Gem. Werk-Inrichting) boven het ge bouw gekomen, maar het gemeentebe stuur prijst zich gelukkig dat de werk inrichting aan het particulier initiatief is ontsproten en dat de Gemeente op de tweede plaats komt, want daardoor zal de inrichting dichter bij de bevolking staan. Mede namens zijn collega’s wenste de burgemeester het bestuur geluk met de totstandkoming van het gebouw, dat naar spr. hoopte veel vreugde zal ver schaffen aan hen, die hun kinderen er naar toe zullen sturen, en de misdeelden een zeker levensgeluk zal brengen. Verder boden nog gelukwensen aan Dr Pameyer van het Antonia Wilhelmina- fonds, de heer W. C. Dijkstra namens de Stichting voor Maatschappelijk Werk, de Prov. Raad van de AVO en de Revalida- tiestichting, de heer M. J. Geudeke, na mens de Ned. Ver. v. Nazorg, de heer G. J. v. d. Ploeg van de Prot. Chr. Na zorg Vereniging, de heer G. Nawijn na mens de Leeuvzarder Werkgemeenschap, de heer T Kingma als Nazorg-ambte- naar, architect S. G. Walinga en wet houder P. v. d. Veen namens de Gem. Instelling voor Sociale Zorg en de plaat selijke Afdeling van de A.V.O. Alle spre kers brachten het bestuur hulde voor het prachtige initiatief. Na dit officiële gedeelte wandelde het gezelschap naar de De geruchtmakende zaak van de Bols- warder van der W. wie een poging tot vergiftiging met arsenicum van zijn vrouw ten laste wordt gelegd, zal 13 Januari a.s. voor de rechtbank te Leeu warden worden berecht. Basiscommandant uit functie ontheven. Naar aanleiding van de moeilijkheden, waarin op 18 November j.l. een aantal thunderjets van de vliegbasis Eindhoven kwam te verkeren, toen ze door mist werden overvallen, heeft de chef van de luchtmachtstaf een diepgaand onderzoek ingesteld. Dit heeft er toe geleid, dat een aantal maatregelen tegen verant woordelijke functionarissen werd geno men. De commandant tactische lucht strijdkrachten heeft de basiscomman dant en een der squadroncommandanten uit hun functie ontheven, terwijl enige andere functionarissen disciplinair wer den gestraft, of geplaatst in een andere functie. Zoals men zich zal herinneren stegen op 18 November 22 straaljagers van de basis Eindhoven op voor oefenvluchten. De snel opkomende mist was oorzaak dat niet alle piloten de basis meer kon den bereiken, waardoor drie toestellen verloren gingen. Twee piloten daarvan wisten zich met behulp van de schietstoel te redden. Woensdag is na een langdurige ziekte nog vrjj plotseling overleden de heer J. Bakker, in leven hoofd van de open bare school voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Sneek. Een belangrijk deel van zijn bijna veer tigjarige loopbaan als onderwijzer heeft de heer Bakker gewijd aan onderwijs en opvoeding van het misdeelde kind. Het moeilijke pionierswerk in de opbouw van deze tak an onderwijs heeft hij meege maakt en met inzet van heel zijn per soonlijkheid gediend, eerst als onderwij zer te Den Helder, later van de oprich ting in 1939 af, als hoofd van de B.L.O.- school te Sneek. Behalve voor de school waar hij werk te had de overledene een open oog voor de verdere uitbouw van het Buitenge woon Lager Onderwijs in onze provincie en het moet voor hem een grote vol doening geweest zijn, dat hrj de oprich ting van vele nieuwe scholen in Fries land heeft mogen beleven. Het is daar om wel tragisch, dat hij, hetgeen hij de laatste jaren als zijn levenswerk be schouwde: een nieuw gebouw voor de Pier de Boer-Stichting en de verbouwing van de school aan de Oude Koemarkt niet meer heeft mogen meemaken. Bij allen, die het lot van onze misdeel de kinderen ter harte gaat, zal de na gedachtenis van de heer Bakker In ere blijven. Verschijnt DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD I De Arnhemse rechtbank heeft wegens diefstal met braak de zeventienjarige leerling electricien J. R. uit Nijmegen tot zes maanden tuchtschool en de 23- jarige electromonteur J. M. de K. uit Nijmegen tot acht maanden gevangenis straf veroordeeld. R. had op aanwijzing van de K. onder de bedstee in een boe renwoning aan de Lindenhoutseweg te Nijmegen een geldkistje gestolen, gevuld met gouden en zilveren munten, waarde papieren jn bankbiljetten tot een geza menlijke waarde van circa honderddui zend gulden. Het bankpapier, totaal on geveer f 21000, verdeelden zij onder elkaar. Het kistje met de resterende waardepap eren en andere waardevolle Inhoud werd met zand gevuld en in het Maas-Waalkanaal gegooid, waa het la ter door militaire duikers weer te voor schijn werd gehaald. Toen de Stichting, waarin mensen van allerlei levens- en wereldbeschouwing samenwerken, gedwongen werd naar een andere huisvesting om te zien, kwamen de moeilijkheden pas goed. Zij bezat geen cent en de zaak had men tot dusver drijvende kunnen houden door de winst op de producten en omdat per pupil door de provincie 75 en door de gemee-te 150 per jaar wordt gegeven. Hieruit konden het loon van werkmeester en hulpwerkmeester, aanschaffing van ma terialen en werktuigen, huur lokaal, zakgeld pupillen, sociale lasten enz. be streden worden. Winst bleef er niet over, maar er waren ook geen schulden. De puzzle was, waar halen we 75.000 vandaan. De officiële opening geschiedde in foyer van Amicitia en werd door tal van genodigden, onder wie zich vele burge meesters van de omringende gemeenten bevonden, bijgewoond. Zij werden wel kom geheten door do voorzitter van de Stichting, de heer R. J. Sipkens, die in het kort de totstandkoming van de oude werkplaats schetste, welke er ’r- ter zonder de hulp van de hoofden van de beide B.L.O.-scholen, de heren J. Bak ker en A. van Doorn, nooit gekomen zou zijn. Daarom speet het spr. zeer dat eerstgenoemde wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Er werden borstels, matten rn gaas gemaakt en voor verschillende firma’s kleine werkzaamheden verricht. Enkele pupillen brengen de producten aan de man, anderen reinigen de vuilnisemmers en de omzet bedraagt ongeveer 10.000 per jaar. Deze materiële winst is belang- rijk, zei spr. maar oneindig belang ijker is de geestelijke winst. Zonder de werkplaats zouden deze jongens zichzelf en hun huisgenoten vaak tot last zijn geweest en in sommige gevallen bloo staan aan de gevaren en de bespottingen van de straat. De jongens zijn trots op hun eerlijk verdiende loontje en de ouders dank baar dat hun kind onder vertrouwde leiding nattige arbeid verrichten kan. hulp van hun geestelijk en lichamelijk gezonde soortgenoten. Nadat thee was aangeboden, voerden tal van sprekers het woord. Burgemees ter Rasterhoff zeide dat na enkele jaren B.L.O. onderwijs aldra bleek dat hiermee het eindpunt nog niet was bereikt. Er moest nazorg komen voor een grote groep jongeren, die thuis een storend ele ment vormen en opgroeien tot straat typen zoals we die in Sneek maar al te veel gekend hebben. Er moest iets ge beuren en de eerste stoot kwam van de heer Bakker, die in 1941 een rapport in diende dat echter pas na de bevrijding weer te voorschijn werd gehaald. Hierin werd gepleit voor een werkinrichting n omdat men aan de Kon. Emmaschool reeds met een dergelijke inrichting was begonnen, werd contact gezocht om te voorkomen, dat er twee werkplaatsen zouden komen, die beide een noodlijdend bestaan zouden voeren. Er werd een ba sis gevonden en nu kan worden gecon stateerd dat er destijds een goed funda ment is gelegd. Het gemeentebestuur had ook aan deze tafel kunnen zitten, dan waren wellicht de letters G.W.I. De jaarlijkse toneelavond die boven genoemde vereniging Woensdag in Ami citia alhier hield, is uitstekend geslaagd. Dcor de toneelgroep van de P.T.T. werd opjevoerd „De Distel”, een blijspel in drie bedrijven. 7an genoemd stuk hebben we on langs een recensie gegeven, zodat we nu vostaan met te vermelden dat deze artateurgroep wederom uitstekend voor ’t roetlicnt is getreden. De flink bezette zaü beloonde de spelers met een ver diend applaus. Hierin deelden ook „de Mtuna-Lea Hawaiians”, die de pauzes rijlelijk vulden met hun welbekende mu ziek- en zangnummers. De verloting waarvoor ’t bestuur meer dan 100 waardevolle prijzen waren aangeboden we-d een groot succes, want alle 20<'0 loo-.jes gingen van de hand, zodat voor 't speeltuinwerk weer een mooi bedrag kan woiden afgezonderd. De voorzitter, de hee' H. van Gunst, bracht de toneel groep, waarvan de dames als attentie ied<r een doos bonbons werd aangebo den na afloop hartelük dank voor het gebjdene en de schenkers van de fraaie collectie prijzen en hun die hadden mede gewerkt tot het welslagen van deze avind. ideële als materiële zin van hem had ondervonden en tevens allen, die met hem hebben samengewerkt, de opzichter, de aannemers en de werklieden, die met elkaar een goed stuk werk hebben afge leverd. Dank bracht spreker ook aan Burgemeester en Wethouders, die de grond gratis beschikbaar stelden, het plan en de beplanting schonken, de ge meentebesturen uit de wijde omtrek, die renteloze voorschotten verleenden, de re genten van Old Burger Weeshuis, dat 5000 schonk, en aan de beheerder van Kon. Julianafonds (ƒ2500), het Antonia Wilhelminafonds 1000) en het A.V.O. postzegelfonds 300). Maar nog dankbaarder is de Stichting gestemd jegens de vele particulieren uit Sneek en omgeving, die haar steunden, omdat ’t voor hen, meer dan voor de in stellingen en instanties, een persoonlijk offer beteke- de. Grotere en kleinere gif ten, variërend van 1000 tot 2.50 stroomden binnen, evenals renteloze voorschotten van 1000 tot 100. Het is prettig werken, wanneer men zich omringd en gesteund voelt door de sympathie van velen, maar een bijzonder woord /an dank wilde spreker nog rich ten tot seer.-penn. A. van Doorn, die dag in dag uit klaar staat voor de werk plaats, tot werkmeester Bron, die zijn taak niet als een baantje, maar als een roeping vervult en tot de heer Speerstra, die hoewel gepensionneerd zijn vakbe kwaamheid gratis beschikbaar stelde. De voorzitter verklaarde daarop het nieuwe gebouw voor geopend, waarbij hij de wens uitsprak dat het tot in lengte van jaren mag bijdragen tot het geluk van een aantal beklagenswaardige mede mensen, die zozeer recht In de Pier de Boer-Stichting aan de Oude Koemarkt de Sneker werkplaats voor geestelijk en lichamelijk onvolwaardigen woekerde men reeds lang met de ruimte. Verschillende aanvragen om plaatsing moesten wegens ruimtegebrek worden afgewezen, terwijl het lokaal aan geen enkele eis als werkplaats vol deed. Daar is nu een eind aan gekomen, want Dinsdagmiddag is de nieuwe in richting aan de Lemmerweg officieel in gebruik genomen. Daarmede is voor de Stichting een nieuw en veelbelovend tijdperk ingeluid, want zij is thans in staat aan nog meer misdeelden gezonde arbeidsvreugde en daardoor meer levensgeluk te schenken. Toch is de sprong gewaagd. De ge meente Sneek maakte het mogelijk een geldlening te sluiten door zich garant te stellen voor rente en aflossing, maar om te voorkomen dat deze een te zware fi nanciële last zou betekenen, werd een beroep gedaan op particulieren, instel lingen en gemeentebesturen om de Stich ting met giften en renteloze voorschot ten te steunen. In een optimistische bui werd het totaal-bedrag aan giften en aan renteloze voorschotten op elk 10.000 begroot en het bleek dat de bur gerzin van Sneek en omgeving niet te hoog was getaxeerd. Mede dank zij de heer Th. Zandstra werd tot nu toe aan giften ontvangen een bedrag van 13684 en aan renteloze voorschotten 18.000 en spr. bracht allen, die tot dit prachti ge resultaat hebben bijgedragen harte lijk dank. Zij hebben blijk gegeven van offervaardigheid, burgerzin cn mededo gen, toen hét ging om hulp voor de mis deelde medemens. De aanbesteding had plaats op 23 Mei en onder leiding van architect Walinga werd het voorlonige plan, dat het bureau van Gemeentewerken pro deo had ge maakt, uitgevoerd. Spr. bracht de heer Walinga gaarne dank voor de grote be reidwilligheid, die het bestuur zowel in De 51-jarige bromfietser G. H. K. Alers, die op Dinsdag voor Kerstmis evenals de bestuurder van een auto door een electrische trein werd gegrepen toen hij de overweg aan de Kleiweg te Schiebroek overstak, is overleden. De bomen van deze overweg waren niet ge sloten. Juist voor het nieuwe jaar intrad ont ving het Fries Scheepvaart Museum de ministeriële toezegging van het bruik leen van het Harlinger oorlogsschipmo- del van 1764, waarover de heer H. Hal- bertsma in dit blad schreef. Bovendien werden nog vier andere bruiklenen toe gestaan, nl. een geëtste kapiteinsbokaal van 1741 en drie zeer kostbare schilde rijen van de zeeschilders Simon de Vlie ger, Abraham van Beieren en Abraham Storck. Zodoende zijn nu in het Sneker Museum bijna alle grote 17de en 18de eeuwse meesters op het gebied van zee stukken vertegenwoordigd. Wat het to taal van aanwinsten betreft had het Museum nog nimmer zulk een rijk jaar als 1953, dat bovendien ruim 100 nieuwe leden bracht nieuwe werkplaats waar men direct onder de indruk kwam van het grote verschil met de oude werkplaats aan de Oude Koemarkt. Daar een bekrompen en sombere ruimte, hier ruime, lichte en moderne lokalen. Tussen de twee grote werklokalen in bevindt zich een kantoortje voor de werkmeester en daar de werkvertrekken door glazen wanden van elkaar zijn ge scheiden, kan hij beide afdelingen contro leren. Verder is er nog een mooi schaft lokaal, een keurig bestuurskamertje, een magazijn en een bergplaats. De werk plaats werd gebouwd door Aannemers bedrijf J. Hiemstra, de heer B. Sikma verzorgde het sanitair, firma Nico Sil- vius de electr. installatie, firma Lucas de Vos het schilderwerk, de heer B. H. Wempe het stucadoorswerk, terwijl de firma J. Feenstra, HeerenveenSneek de gasverwarmingsinstallatie leverde. Het geheel maakt een uiterst verzorgde Indruk en betekent een grote aanwinst, voor onze stad. In het verslag van de opening van de nieuwe werkplaats van de „Pier de Boer-Stichting" kan men lezen dat de burgerij van Sneek een be drag van f13.684 heeft bijeenge bracht om de bouw van deze nieu we inrichting mogelijk te maken. Uit dit grote bedrag blijkt dat men in dringende gevallen op de ge meenschapszin en offervaardig heid van de Sneker bevolking kan rekenen. Er valt echter nog veel voor onze misdeelden te doen en daarom: wie nog iets voor dit goede doel wil offe~en, het Gironummer van de Stichting is 413353. Uw gift hoe klein ook wordt door het bestuur dankbaar aanvaard! Advertentieprijs 15 cl per m.m. Bij contract (handeltadv.) lager. Abonnementsprijs t 3. - per half jaar. Franco per post f 3.75 per half laar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout Sneek. Vele duizenden Nederlanders hebben Dinsdag de koude getrotseerd om voor de laatste maal een groot tijdgenoot eer biedig te groeten. Overal langs de route, waarlangs het stoffelijk overschot van de president-dlrecteur der K.L.M., dr A. Plesman, van zijn woning aan de Tapijt- weg te Den Haag naar de Willemskerk aan de Nassaulaan werd vervoerd, had den zich belangstellenden opgesteld en velen hadden de vlag halfstok gehesen. De kerk, die 3000 personen kan be vatten, was stampvol. Er waren vele hoge autoriteiten, o.a. minister-president dr Drees en tal van andere ministers. Prins Bernhard had zich laten vertegen woordigen door zijn secretaris dr T. A. de Graaff. Sprekers waren de minister van Verkeer en Waterstaat mr J. Al- gera, dr ir M. H. Damme, oud-directeur- generaal P.T.T., dr A. A. L. Rutgers, voorzitter van de raad van commissaris sen der K.L.M. en de heer J. H. W. v.d. Muelen namens het personeel der K.L.M. Ds. P. Fagel uit Brussel, persoonlijk vriend van de overledene, leidde de rouwdienst naar aanleiding van psalm 121. Daarna zong Jo Vincent Laudate Dominum van Mozart. Toen de kist de kerk werd uitgedragen speelde de cellist Co v. d. Beek, overeenkomstig het ver zoek van de overledene: „When you come to the end of a perfect day”. In de stoet die van de Willemskerk naar de begraafplaats reed, gingen ach ter de auto met het stoffelijk overschot talrijke auto’s met ontelbare kransen en bloemstukken. Op de Algemene Begraaf plaats is dr Plesman ter ruste gelegd. Namens de vrienden werd de over ledene door de heer J. Hornstra her dacht. Nadat ds Fagel het begrafenis formulier had uitgesproken, nam de heer A. Plesman jr namens zijn moeder en familie afscheid van zijn vader en met enkele korte woorden bracht hij dank voor de vele blijken van mede leven. Dinsdagavond tussen kwart over elf en half twaalf is op de rivier de Nieuwe Maas te Rotterdam, ter hoogte van de Heise Haven een afschuweijjk ongeluk gebeurd, dat aan zes personen het leven heeft gekost. De sleepboot Argus van L. Smit en Co’s Internationale sleepdienst is door het binnenkomende Duitse mo torschip Damascus overvaren, waarna het schip is gekapseisd en gezonken. Aan boord bevonden zich de vijf leden van de bemanning, benevens een haven loods. Deze zes personen hebben bij dit ongeluk het leven verloren. De Argus had de havenloods van een ander Duits schip, de Barenstein, ge haald en heeft blijkbaar de Damascus, die net binnenkwam, niet opgemerkt. De sleepboot kwam tenminste vlak voor de boeg van de Duitser met het genoemde noodlottige gevolg. De slachtoffers zijn: C. Rietdijk, kapi tein, 59 jaar; P. H. A. Schnitger, eerste machinist, 57 jaar; A. C. Quaytaal, matroos, 23 jaar; H. C. Vroombout, sto ker, 57 jaar; J. W. van Doorn, dek- knecht, 15 jaar en C. H. van Hulssen, havenloods, 47 jaar. Het is nl. in Nederland zo, dat er voor de normcle rijpere jeugd jaar lijks millioenen aan overheidsgelden besteed worden voor de bouw van U.U.O.scholen, Middelbare scholen, Nijverheid scholen, Universiteiten enz. enz., maar dat er voor een eenvoudige werkplaats voor deze in allerlei op zicht zo misdeelde onvolwaardigen, geen overheidsvoorzieningen getrof fen zijn. De hulp voor de onvolwaar digen is het vergeten hoofdstuk in de overigens zo goed geregelde sociale voorzieningen. Yn de apart bileine gearkomste op 6 Jan. die de foarsitter iepening fan sa- ken. Der wie by de Ned. Volksdansraad via de lerske legaesje in ütnoeging yn- kommen fan de president fan de lerske 'olksdouns-. mesyk- en sjongfor. om to dounsjen op it Ynternasjenale Festifal dat fan 2 oant 8 Maerje hélden wurdt en hwerdat ek groepen üt Sweden, Düts- lan, België, Frankryk, Great-Brittanje, de Oekraine en Polen oan meidogge. De dielnimmers binne fanóf Londen alhiel de gasten fan de lerske Folks- dounsfor. en tagelyk fan hiel lerlan. Under great enthousiasme waerd dizze ütnoeging oannommen en bislüten dzt men as it kin, üt eigen flerken fleane wol en büten de subsydzjes dy’t der foar steane, gjin birop op de mienskip dwaen sil. It sil de Snitser skotsploech in eare wêze om üs stêd en üs lan sa to for- tsjinwurdigjen dat men yn büten- en eigen Idn yn dit twadde jier fan har bi- stean, wiis mei har wêze sil. As reislieder sil oansocht wurde de hear H. Cats fan Ljouwert, skriuwer fan de Landelike Federaesje en lieder fan de Ljouwter Kriteskotsploech, dy’t op dat getiet hiel hwat mdnsk is mei de reizen nei Ytalië en Frankryk. Nei noch in koart bisprek oer dounsjounen yn de gasthüzen (earst is oan bar it R.K. gasthüs op Freed 15 Jan.) en de oanfrage foar 13 Maert op kastiel Nijenrode to Breukelen, krige de donnslieder it wurdt en kamen de fuot- tea noch efkes fan ’e flier. Aangegeven van 30 December 1953 tot Januari 1954: broche, Hilverda, dr Kuyperlaan 3; rode kinderwant, Veld- stra, 2e Oosterkade 18; kindertasje met inhoud, Sinnema, Regenboogstraat 4; wollen kinderwant (bruin-wit), Jansen, a. boord Waterpoortsgracht; blauwe werkbroek, Visserman, Koopmansgracht 13; armbandje met witte steentjes, v. d. Zwaag, 2e Oosterkade 21; rubber zadel- dekje, Arema, Geeuwkade 19; kinder- handschoen, (bruin-rood-wit), Bureau van Politie; rood kinderbeursje met in houd, Boiten, Napjusstraat 64; bruine herenglacé, Dikland, Grootzand 37; bruin hondje, zwart gladharig hondje en grijze kater, Asyl, Korte Vreugde; zwar te hond met witte bles, reu, ds. Schut, Harinxmakade 14; noors kinderwantje (beige-roodbruin), Dotinga, Willem de Zwijgerstraat 37; kinderwant (bruin- rood-geel), Nico Seinen, le Woudstraat 51; blauw kinderschoentje met tont ge voerd, Jongsma, W. de Zwijgerstraat 61; blauw-wit kinderwantje, Viersma, 2e Zomerrakbuurt 50; zak eierkolen, van der Heide, Oude Dijk 8; grijze wollen handschoen, van Dijk, Hopperstraat 12; aantal muntbiljetten, winkelchef Simon de Wit, nylonkous, Dijkstra, schoenma ker, Kleinzand; doublé armbandje, Gor ter, Maria Louisestraat 29; rood kinder- mutsje, Mosselaar, Kleine Palen 7; zak meel, A.B.T.B., Waterpoortsgracht; groene kindervant, Seinen, le Woud straat 51; blauwe plastic damesregen- jas, Kuik, Hopperstraat 7; blauw l-.in- derwantje, Hamersma, Singel 61; paar donkerblauwe damesglacé’s, Zijlstra, Tjotterstraat 21; bruine beurs met in houd, C. Rijker, p.a. St. Bonifatiusge- sticht, Leeuwarderweg; lichtbr. (1) da- mesglacé, Loots, Harinxmakade; groen witte handschoen, Holkema, Joh. W. Frisostraat 127; beige kinderwantje (1), de Jong, Boschstraat 8; kettingarm- bandje, Tromp, Bolswarderweg 27; grij ze vingerwant, Ozinga, Almastraat 19; huissleutel, Loënga, 2e Woudstraat 28; witte gymn.schoen, Molenaar, Jan van Nassaustraat 88; polshorloge, Bouritius, Wassenberghtraat 3; zwarte kinder want, Ozinga, E. Halbertsmastraat 57; tas inh. pyamapakje, tandpasta met borstel en portefeuille inh. foto’s, Her man Luyerink, Overdintel; blauwe en bruine alpinomuts, Plantinga, Klooster- dwarsstraat 53; grijze want, Rolsma, J. W. Frisostraat 17; bruin-blauwe wanten, de Groes, 3e Woudstraat 3; fietstas inh. 3 schoenen, Walstra, p.a. v. d. Heijbuurt 42; bruine portefeuillebeurs met inhoud, Draaisma, W. Dijkstrastraat 4; blauwe want (rood-wit gestippeld), Siemonsma, W, Lodewijkstraat 5; bruin kinderwan tje, Huisman, le Frittemahovenstraat 20; zakkam in etui, Thomassen, J. W. Frisostraat 6; zwart rubber zadeldekje, Bouma, le Steenklipstraat 23; KEMO- PA-sjaal, Roberts, Jachthavenstraat 4; oude bruine beurs met inhoud en kwi tanties, de Groes, 3e Woudstraat 3; ge vlamde vulpen zonder dop, F. L. Atsma, Oppenhuizen 6; deksel van Stereo-be- schuitblik, van der Veer, Suupmarkt 10; paar wollen dameshandschoenen (bruin), van der Veer, Suupmarkt 10; wit zak mes, Jan Lodewijk Wicherts, IJsbrech- tum 79; kinderwant, Joh. deVries, Fred. Hendrikstr. 28. Voorts gedeponeerd a. h. Bureau v. Politie: 3 kinderhandschoenen, 2, sjaals, kinderbeursje, padvindersriem, nenning K.P.S., doublé armbandje, zwart vat (witte bodems), jurkceintuur kleur rood. g

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1