Doalpunt van Ydema in algen goal bracht Rigtersbleek de zege In 2 A wonnen de thuisclubs 1 Trsffsn tusssn Ajax en N.E.C. bleef onbeslist iiiii s ^4 AGENDA ZOETE KOEK Bioscoopnieuws Humanistisch Verbond Afd. Sneek Chr. Vr. Bond Heeg-D.W.P. 3-1 Geslaagd Harlingen bereikte de top O.N.S. buitte het windvoor- deel uit rolt plakt brandt - Twee kinderen verbrand Pampusklub Slechts één puntje voor de Noordelijke ploegen Burgerlijke Stand Hotel k Advertentie Ingez. Mededeling. ver- PHILIA. Het wonder van Fatinia. 'beide ploegen op 1—1 12—6 O.N.S. alleen bovenaan. overwinning delven. werd de wedstrijd nog wonnen. „Slneek”-reserves stellen teleur. Dat fel de t Ik zei al: dit gedichtje Kijkt vrij laat om de hoek: Excuus voor de „vertragi.ig” En... slik t als... zoete koek! 15 14 14 15 15 14 15 15 15 14 15 15 15 15 33—11 32—14 36—16 29—20 20—22 31—22 28—21 22—21 25—18 19—23 22—50 14—34 12—31 10—30 22 21 21 18 16 15 15 15 14 12 11 11 8 7 13—23 13—16 13—16 12—13 12—12 14—18 13—17 12— 16 13— 16 12— 14 13— 14 12—13 12—12 12—12 11— 9 12— 6 12—1 eerste daar 13— 17 11— 16 14— 16 12— 14 11 10 10 11 9 9 10 7 7 7 5 4 4 4 2 0 verpletterde 2 met 80. 2 2 3 3 3 4 5 8 16 15 14 13 10 9 9 4 0 13—12 13—11 Moandei 25 Jannewaris. Snitser Frysk Forban. De hear J. Piebenga sprekt oer: „De Südwesthoeke, efterlan fan Snits”. Jouns 8 üre by Hanenburg. Waterschap „De Jaarvergadering 9 8 9 7 6 6 7 6 4 4 4 4 3 1 2 1 2 4 5 5 7 6 5 6 8 8 LSC Friesland Helpman Nicator FVC H.hage 13— 12 1412 12— 11 13— 11 13—8 12—3 24 19 19 17 16 16 14 13 12 11 11 11 10 9 Harlingen Oiyphia Bergum KHC Rood Geel De Kooi Haarlem NEC Ajax DWS Elinkwijk Wageningen Leeuwarden Stormvogels Ensch. Boys Heracles Be Quick Zwolse Boys Oosterp. RCH 34— 11 39—21 23— 20 36—35 24— 24 31— 26 32— 34 35— 40 25— 23 16—22 21— 31 22— 28 18—29 14—26 Steenwijk BI. Boys GAVC WZS Lemmer DOG 25—19 22— 14 24— 15 16—14 18—17 25— 9 23— 24 14—29 10—39. Met liefde, vreugd enkoek! Zó denkt zij aan haar tweeling En aande ooievaar, Zó wordt d’ex-kraamverpleegster 't „Vóór-wat, hóórt-wat” gewaar. Een dag met strubbelingen Was lepelaar’s bezoek, Ze werden overwonnen Düs: dankbaarheid-in-koek! Vandaar die jaar-visite Vanuit Offingawier, Vandaar die koek-in-’t-zilver En 't wederzijds plezier! 2 3 5 7 4 4 2 5 2 5 3 3 4 7 2 4 3 3 4 5 6 6 7 6 7 8 8 4 8 7 5 6 6 6 4 5 3 4 4 3 1 De ene winter kan enorm verschillen met de andere. Het ene jaar een elfstedentocht, het volgend jaar soms niet eens een elfminuten-rit. Over verschil gesproken I I. Harlingen op de troon, begeerde doel bereikten 15 11 15 15 15 14 15 14 15 14 14 14 15 15 12 Geslaagd voor het diploma Boekhou den (Associatie) mej. L. Draaisma en de heer A. Smits te Sneek, opgeleid door de h.h. Daan en P. Kooi, Jollen- straat 7, Sneek. 2 1 0 3 2 1 1 0 0 10 Trijntje Siderius, 40 jr., Auke Jan Aukema van Leeuwarden; Geert Bijlsma, 83 jr.; Pe- tronella van Bergen, 73 jr., echtgen. van Johannes Swart; Sake Heemstra, 82 jr., wedn. van Geertje de Jong van Heeren- veen; Jelle Piersma, 77 jr., wedn. van Trijntje Buma. Velocitas Achilles Frisia Asser Boys 1214 Z.w.einde GRC Emmen 2 GVAV 2 Oosterp. 2 Sneek 2 Be Quick 2 13—13 O.N.S. Heeg L. Zwaluwen M. J.V. D.W.P. Blauw Wit Workum Delfstrahuizen 10 Q.V.G» 10 veen, 52 jr. Meijer, 42 jr. Overleden echtgen. van Woensdag 20 Januari. Amicitia Theater, Sneek. ’s Avonds te 8 uur: „Het wonder van Fatima”. Daar Ajax on NEC in de Goffert een 'i2 gelijk spel boekten en Haarlem op „de Berg” een moei’ijke 21 zege behaalde, staan nu de roodbroeken weer met een punt voorsprong aan de leiding. Maar men moet niet vergeten dat de Haarlemmers een wedstrijd meer speelden. RCH behaalde een kostbaar punt door 11 te spelen tegen Stormvogels, maar daar de Zwolse Boys met 32 won van Oosterparkers zijn de Heemstedenaren nog niet veel opgescho ten. Voor Oosterparkers is het er ook niet beter op geworden er wij vrezen het ergste voor de Groningers. Leeuwarden verspeelde w.eer eens de punten. In Almelo werd het 10 voor Heracles, dat de punten best kan gebruiken. De Boys uit Enschedé verloren In Zuilen van een sterker Elinckwijk met 20. Be Qui"k komt er ook slecht oor te zitten klop kreeg van een paraat DWS. Vrjjdag 22 Januari. Gouden Bodem”. ”an Ingelanden, voorm. 10 uur in café M. Kuipers te Woudsend. Maand j 25 Januari. „Kunst aar Allen”, Sneek. 2e Kamermuziek-avond in zaal Hanenburg. Op Donderdag 14 Januari kwamen de leden der afd. Sneek van de Chr. Vr. Bond in vergadering bijeen. Mej. Stella, lerares bij de voorlichtingsdienst van de Voedingsraad hield een lezing over: Onze voeding en die van onze kinderen. Het was een leerzame middag voor de dames. De eerstvolgende vergadering heeft plaats op 11 Februari in Sneek, waar gasten hartelijk welkom zijn. WYMBRITSERADEEL, van 10 tot en met 16 Januari. Geboren: Klaaske d. V. Anne de Vries en Baukje Reitsma te Woudsend; Jo hanna Maria d. v. Klaas Bootsma en Adriana Joanna van der Werf te Tirns; Watte z. v. Gatze Wijnia en Geertje Bruinsma te Wolsum; Yke d. v. Dirk Dijkstra en Tjitsche Lijcklama a Nije- holt te Oosthcm; Jan z. v. Thewis Mul der en Antje Siersma te Oppenhuizen; Cornells Livius z. v. Doekele Nauta en Eelkje Dijkstra te Heeg; Aafke d. v. Tjeerd Reijenga en Sjoukje Postma te Abbega; Fetje d. v. Jan Lammertsma en Jaike Hogeboom te Goënga; Engel- berte d. v. letzen Zijlstra en Tetje Grondsma te Heeg; Minne Pieter z. v. Johannes Boersma en Aafke de Groot te Gauw; Wybren z. V. Willem Cor nells Kusters en Antje Remerij te Id- zega. Gehuwd: Geen. Overleden: te Heeg, Catharina IJnte- ma, 63 jr., echtgen. van Mebius Het- tinga (wonende te Mijdrecht); te IJs- brechtum, Hendrikjen de Boer, 63 jr„ echtgen. van Anne Rijpkema. en v. d. werkte, bracht onderste plaats. Blauw Wit heeft in een slechte wedstrijd gewonnen van AGOVV, al was het dan met een penal ty (32). Sneek had pech In Enschedé want het enige doelpunt van de wed strijd scoorden de withemden in eigen doel. Go Ahead vertrok naar Velsen met het idee VSV te laten struikelen, maar het ging niet door, want men verliet Velsen met een 20 nederlaag. DOS kon in Hilversum op het Gooi een moeizame en onverdiende 10 zege behalen, ’t Gooi Ten eerste: mijn excuus, Dat dit hier nü pas staat: ik kom met deez’ gelukwens Een dag of wat te laat. Onze ex-kraamverzorgster Neemt dit excuus wel aan: Nooit worden góéde wensen 'Feit'lyk té laat gedaan' Ten tweede: die gelukwens Is het voornaamste niet, Maar wél hoe moeder Tjalsma De zin van 't leven ziet. Sinds vijf en twintig jaren Komt zij hier op bezoek Met dankbaarheid, met vriendschap, HEEG. Deze veel besproken wedstrijd welke 26 minuten moest duren en begon nen moest worden met een vrije trap van D.W.P. op de speelhelft van Heeg is door Heeg met 31 gewonnen. Die vrije trap leverde eigenlijk het gevaar lijkste moment voor Heeg, daarna is doelman Douma maar één keer in actie geweest. Ondanks het feit dat D.W.P. met 11 man en Heeg met 10 man moest spelen, was door de harde wind D.W.P. bijna machteloos. Rechtshalf v. d. Heide scoorde van de 16 m lijn het eers.e doel punt voor Heeg en 10 minuten later maakte r.binnen Jorritsma er 20 van. De wedstrijd, welke sportief werd ge speeld en goed geleid door scheidsrech- L. S. de Groot, :indigde met de stand 31, wat destijds ook de stand was van de wedstrijd, waarvan een gedeelte u moest worden overgespeeld. Tijdens afwezigheid van de ouders heeft Zondagavond een felle uitslaande brand gewoed in een woning aan de Sledemenne. straat te Groningen waar in zich, onbewaakt, vier jonge kinderen bevonden. Voorzien van zuurstofmaskers drongen de brandweerlieden op aanwij zing van de buren door tot een in lich terlaaie staande voorkamer waarin zich de 7-jarige Rennie, de 6-jarige Grietje, de 3-jarige Jan en de 1%-jarige Wiert moesten bevinden. Zij slaagden er in drie kinderen te redden die daarna in levens gevaarlijke toestand naar het acade misch ziekenhuis zijn vervoerd. Grietje en Jan zyn later tengevolge van de op gelopen brandwonden overleden. Wiert bevindt zich in levensgevaarlijke toe stand. Rennie, die door een buurvrouw via een binnenplaats uit het brandende huis is gehaald, is redelijk goed. Hij heeft enige brandwonden. De recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Wij schrijven 1917 10 jaar nadat in Lissabon de socialistische republiek werd uitgeroepen. Doch zelfs 10 jaar van krachtig optreden door de macht hebbers tegen de kerk, .lebben niet kun nen verhinderen, dat in het dorpje Fati ma nog een kern van gelovigen leeft, di trouw blijven aan het geloof hunner vaderen en hun kinderen daarin wen sen op te voeden. Drie kinderen Lucia Dos Santos, Jacinta Marto en Francisco Marto horen al dwalend over het heu vel achtige een vaag gerommel. Plotse ling zien ze een Verschijning, die hun zegt zes maanden lang op dezelfde plaats en tijd te komen. Op de 13e dag van de zesde maand zal de Verschijning aan de kinderen een eken geven, ter bekra ving van haar boods^-n van vrede voor allen, die van goede wille zijn. De afwijzende houding der ’*erk en van de ouders, de machtswellust van de militairisten en de angst is voor de kinderen een grote beproeving, doch ge sterkt door hun geloof volbrengen zij hun opdracht, die zij als een gebod voe len. En dan op 13 October, als een grote menigte is verzameld geschiedt het wonder van Fatima. Maandag 18 Januari. Amicitia-Theater, Sneek. 's Avonds te 8 uur George Formby in „Spijkers met koppen”. Maandag 18 Januari. Chr. Emigratie- Centrale afd. Sneek en omstr. Voor- lichtings-avond in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Dinsdag 19 Januari. Kunst aan Allen te Sneek. ’s Avonds 8 uur in Amici tia: Utrechtse Opera met „Don Pasquale”. mannen moest het ergste voor Sneek worden gevreesd, maar men kwam be drogen uit, want de Sneek-defensie her vond zich en gaf de „Bleek”-aanval geen schijn van kans om gevaarlijk te wor den. Ook Trooster kon niets uitrichten. Bovendien was het ploegverband van onze stadgenoten nu beter dan dat van de Enschede’ers en lag ook hun tempo hoger dan voor de rust. Maar opnieuw bleek dat de voorhoede niet bij machte was te scoren. Fraai was het spel niet, doch de weersomstandigheden waren in het laatste half uur ook bar slecht. Sneeuw, hagel en regen wisselden elkaar toen voortdurend af. Sneek kreeg een heel mooie kans op de gelijkmaker, toen scheidsrechter van Male de withemden een strafschop toekende wegens hands van linksachter Roessink, maar Kootje, anders strafschopnemer bij uitstek, miste nu hopeloos. De zege belandde tenslotte bij de thuisclub, maar qua spelbeeld was ze niet verdiend. staat er nog steeds ongunstig voor, tieerenveen hielp VSV door EDO in toom te houden (11). De Haarlemmers mochten bly zijn dat hun doelman zo uitstekend speelde. De Volewijckers her stelt zich aardig de laatste tyd, maar toch hadden zy in Enchedé, gezien het veldspel, niet mogen winnen. Enschedé nad echter geen schutter. De ex-kraamverpleegster, mevrouw E. Röfekamp, al hier, ontvangt ieder jaar op haar verjaardag (thans voor de 25e keer) een koek van mevrouw Tjalsma, Of fingawier, uit dankbaar heid voor haar hulp by de moeilyke geboorte van de tweeling Tjalsma in 1928... Men schrijft ons: De gemeenschap Sneek van het Hu manistisch Verbond hield Zondagoch tend een bijeenkomst in het Piter Jelles Hüs, waar L. Glimmerveen sprak over: „De angst voor vrijheid”. Spreker be handelde dit onderwerp aan de hand van het boek van die naam van dr Erich Fromm. De mens als biologisch en gees telijk vrij individu, heeft zich in de loop der geschiedenis ook maatschappelijk en politiek vrijgemaakt van uiterlijke bin dingen. Bood deze vrijheid enerzijds uit zicht op een werkelijk vrije ontplooiing van de persoonlijkheid, anderzijds bracht zij de mens tot vereenzaming en angst. Dit kan leiden tot een vlucht voor vrij heid in een onderwerping aan personen of instellingen of een onderduiken in de gelijkvormigheid van de massa. De mens is dan a.h.w. geneigd zijn eigen zelfstan dig denken, voelen en handelen op te geven. Om aan dit gevaar te ontkomen en een verdere ontwikkeling van de vrij heid mogelijk te maken is het nodig zo wel in het persoonlijk als het maatschap pelijk leven nieuwe vormen te zoeken, waarin de mens zich weer als deel van een samenhangend geheel gaat voelen. Op deze inleiding volgde een leven dige discussie, waaruit als hoofdgedach te naar voren kwam, dat de leiding gevende personen in het politieke en maatschappelijke leven de genoemde ge varen tegenwoordig wel zien en meer dan voorheen rekening gaan houden met de innerlijke behoeften van de mens. E>n met deze optimistische gedachte keerden de bezoekers huiswaarts. Geslaagd voor het diploma Engelse Handelscorrespondente onze plaats- genote mej J. Bok, opgeleid door de heer Bade alhier. Diep teleurgesteld verliet de kleine schare Sneek-aanhangers 't „Bleek”-veld want de voorhoede bleek niet bij machte het ongelukkige doelpunt, dat Ydema in de 8e minuut van de eerste helft in eigen doel scoorde, te egaliseren. Vooral in de eerste helft toen men de wind mee had, speelde men zeer ontactisch, door telkens met een onvolledige aanval de sterke Bleek-defensie aan te vallen. Hier door ging de rust in met een 10 achterstand. Ook in de tweede helft deden zich kansen voor, maar slap schieten van de Sneker aanval was oorzaak dat er geen goals kwamen. Ook bij sigarettenvloei zijn er verschilpunten. De 3 kwaliteitspunten van Mascotte: het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Neem daarom nooit zomaar „vloei vraag uitdrukkelijk om Mascotte. (Over verschillen gesproken: vier zitten er ditmaal in de tekening). Sneon kaem de Fryske Pamnusklub gear foar in ynstructive joun, dêr’t yn haedsaek it wedstrydreglemint bihftn- nale is. De sprekker fan dizze joun wie de hear J. Helder fan Paterswolde. Der is bisletten om meikoarten wc* in joun to hélden, dêr’t ek oare wichtige saken oangeande de Pampusklasse oan ’e oar- der komme, 4 5 3 4 4 3 1 3 6 4 3 3 2 10 5 9 In afdeling B GVAVVitesse afgekeurd en daardoor staan de Arnhemmers nog steeds op de Havenstadbewoners door een 21 zege in de uitwedstrijd tegen Rood Geel. Of zij er zullen blijven? Dat dient nog af gewacht. Oiyphia, dat niet speelde, staat er in ieder geval relatief beter voor en nog gunstiger is eigenlijk de positie van Bergum, dat Lemmer met een 3—2 ne derlaag naar huis zond. Wel staan de withemden twee punten achter op Har lingen, maarzy speelden twee wed strijden minder. Ook dient nog rekening te worden gehouden met KHC, dat weer bij de wal opklauterde door een 31 zege in Joure. DOG kan zo langzamer hand alle hoop wel laten varen. Zelfs op eigen terrein moest het tegen het de laatste tyd erg tegenvallende GAVC met 31 het onderspit Alcides 2 H'veen 2 Velocitas 2 1110 L’warden 2 129 Achilles 2 Enschede in ernstig gevaar. VSV DOS EDO Volewijckers Go Ahead Blauw Wit Rigtersbleek Heerenveen AGOVV GVAV Sneek Enschede ’t Gooi Vitesse Donderdag 21 Januari. Concert door het Frysk Orkest, 's avonds 8 uur in de Geref. Kerk te Heeg. Tongersdei 21 Jannewaris. Lanbou Jon- gerein ienskip Snits. Jouns 7.30 üre sprekt Ds. P. B. Suurmond fan Makkum oer: „Het dorp viert feest mar hoe?” Yn seal Hanenburg. Donderdag 21 Januari. „Studiesport” Sneek. Ja'arlijkse feestavond in Amicitia. Aanvang 7.45 u ir. Opge voerd wordt: „O Bella Donna Lu cia”. 0-1, Hierdoor blijft De grote stryd om de leiding tussen Ajax en NEC in de Goffert is in 22 geëindigd en uit geljjke spel gaf volko men de verhouding weer. Tot tweemaal toe heeft Ajax de leiding genomen, maai even zovele malen kwamen de Nij- megenaren gelijk met de Amsterdam mers, die maar liefst door 3500 suppor ters waren vergezeld. Het is een strijd geweest twee kampi nscandidaten waardig. Reeds in de 4e minuut nam Ajax door een fraai doelpunt van Huis de leiding. Wel kwam NEC Jiierna fel terug en was over het algemeen iets meer in de aanval maar toch duurde het tot de 42e minuut alvorens Willem- se kon gi kmaken. Ook ra de rust wrs NEC iets meer in de aanval en was het aan Pieters Graafland te danken dat NEC niet scoorde, want deze jongeling was in een fantastische vorm. Huis maakte er vry spoedig 12 van, maar opnieuw werd een fout in de Ajax- defensie afgestraft. Nu was het Bos die de bal in de Ajax-goal werkte 22. Bijna had Ajax in de laatste minuten nog gewonnen, doch doelman Jansen voorkwam erger. Zwvise Boys heeft de derde overwin ning in professie behaald srfids het we der uitkomen van hun midvoor Philipi- ni. Met rust was de stand 11. Ooster parkers speelde weliswaar iets beter, of liever iets minder slecht, maar doel punten maken was er niet bij. Het eni ge doelpunt van Oosterparkers voor rust kwam door een foutje in de Zwolse defensie en Wolda was er als dé kippen bij om te scoren. Toch werd het vrij o vê wachts gelijk. Duim kwam een maal ver naar voren en loste e n hard schot. De bal stuitte van de voeten van de Oosterparkspelers naar Philipini, die cle gelijkmaker scoorde. Na de her vatting maakte Philipini er 21 van, maar men was er nog niet want Borg- meier en Haverkamp zouden ieder nog eenmaal blunderen. Deze blunders wer den resp. afgestraft door Bolhuis en de Vries. Hierdoor werd het 32 en won nen de Boys verdiend. Elinkwijk heeft in de thuiswedstrijd tegen de Enschedese Boys weer eens ge toond dat men by de blauwgestreepten zeer moeilijk kan winnen. De Boys kun nen daarvan mee praten, want Vonk en zijn mannen wonnen na een soms zeer aaruige itrijd met 20. Het was een winderig geval, maar toch konden de beide ploegen met hun techniek, al was die niet alty'd even feilloos, veel ver goeden. De Boys waren niet opgewas sen tegen he* snelle spel van de Jong en Vonk en verloren dan ook verdiend met 20. Leeu’-arden stelde opnieuw teleur. Nu verloor men weer in Almelo tegen Die tactiek van Sneek in de helft was onbegrijpelijk, te meer men tegen een gereorganiseerde Rigters- bleek-ploeg stond, die veel steun vond in spil Jansen. Bouma had het dan ook zeer moeilijk. Maar waarom niet met meer dan drie, ja soms twee man, ten aanval getrokken? Een domper op het spel van Sneek legde vooral het doelpunt dat Rig tersbleek op gelukkige wijze verkreeg. Snijders kwam in het Sneker straf schopgebied en plaatste de bal voor het doel. Ydema wou wegkoppen, maar kreeg de bal verkeerd op het hoofd en onhoudbaar voor Brlnksma vloog het leer in de touwen, 10. Niemand ver moedde dat dit het enige doelpunt van de wedstrijd zou zijn, want de aanvallen op het Rigtersbleek-doel werden veelvul- diger. Hoe men ook speelde, het lukte niet, steeds weer was er een been van de een of andere Enèchedeër of de bal vloog hoog over of naast de goal. Maar tot gevaarlijke dingen kwam men in de Sneker aanval zelden. Toen de rust met 10 inging voor Bleijenberg en zyn daar men in Amstv rdam met 82 Met uitzondering van Sneek 2, dat aan de Lemmerweg met 21 van Alci des 2 verloor, deden de kopploegen van de res. Ie klas hun plicht. Emmen 2 ver sloeg Leeuwarden 2 op eigen grond met Donderdag 21 Januari. Ruys’ Handels- ver. N.V. Tentoonstelling Kantoor- machines van 14.0017.30 en van 19.00—21.30 uur in Hotel Hanen burg. Het zeer slechte weer in aanmerking genomen viel in de lagere afdelingen het aantal gespeelde wedstrijden ge ducht mee. In de 2e en 3e klas behoef den slechts vier velden te worden af gekeurd. Deze afkeuringen hadden be trekking op de wedstrijden LSC Zwaagwesteinde en HelpmanAchilles in de 2e klas en op Black BoysOiyphia en WZSSteenwijk in de laatste groep. In 2A bleven de thuisspelende ploegen heer en meester, waardoor Velocitas weer een stapje dichter bij de titel kwam. De groenwitten wonnen met 20 van plaatsgenoot GRC. Ook onderaan veranderde niets. FVC verloor de derby tegen Nicator met 20 en Houtigehage moest in Leeuwarden met 30 zijn meerdere in Frisia erkennen. Een zeer teleurstellend resultaat boekte Fries land. Het keerde met een 51 nederlaag uit Assen terug. De stand is nu: Blauw Wit heeft na een slechte wed strijd met 32 gewonnen van AGOVV, maar de 2000 toeschouwers die het Olympisch Stadion bevolkten, hebben hun hart nu niet bepaald kunnen opha len aan een goede wedstryd. Het was slecht. Reeds spoedig had Blauw Wit door Van ^Kalken een 2-0 voorsprong. Hierna dbden de Amsterdammers hei wat Kalmer aan, wat hun op een doel punt Kwam te staan. Beumer strafte voor rust een slappe terug bal goed af, 21. Na de hervatting bleet Biauw Wit slap spelen en HansKamp bracht de stand op 22. Fel werd er toen ge speeld om de winst. Te fel soms en toen jonKer in de laatste minuten te gortig speelde mocht Tolmeyer een strafschop nemen. Hierdoor won de minst slechte ploeg met 32. Neen, dan was de wedstrijd tussen Heerenveen en EDO beter, want on- Ua/nKs het gladde terrein en de slechte weersomstandigheden hebben de beide ploegen in Heerenveen een uitsteKende wedstrijd gespeeld. Heerenveen was iets beter en uoK meer in ae aanval en dat men niet tot scoren kwam was te dan- Ken aan het feit dat doelman Van der Berg in een uitsteKende conditie keerue. Toch namen de Friezen de lei ding. in de 34e minuut was het Abe oen- stra die een prachtige aanval met een even prachtige goal atrondde, 10. Maar zo heel lang duurde het met oi EDO stond weer gelijk. Het was Plezier die in de 42e minuut de score op 11 bracht. Na de hervatting was neeien- veen absoluut sterker maar Van der Berg hield stand. En Nyenhuis moest op net laatst nog al zyn talenten tonen by acties van Plezier. VöV heeft in een matige wedstryd Go Ahead de les gelezen. Met rust hadden de Veisenaren, tegen de wind in spelend, reeds een 20 voorsprong genomen. V an de aftrap af was VSV sterker, en pas in de 20e minuut kreeg Van der Wind de eerste gevaarlijke schuiver te ver werken. Hei was ten Wolde die aeze af vuurde. Na een fel overwicht van VSV kwam plotseling een doelpunt toen Go Ahead by een vermeend buitenspeigevai bleef staan en Verswyveren alleen voor de Go Ahead-doelman kwam. Onhoud baar schoot hy in, 10. De Deventer de fensie kwam opnieuw in moeilijkheden, een toch heus niet zo sterk Heracv toen Abse Koopman de bal naar de Bie speelde inplaats van naar zyn eigen pioegmakkers. De VSV-man zette goed door en plaatste de bal naar de Graait. Deze schoot hoog en onhoudbaar in, 2—0. In Hilversum speelden DOS en 't Gooi niet bepaald daverend, maar toch was het een wedstrijd met spanning en sfeer. De sfeer ontstond omdat de gekste kan sen werden gemist. In de eerste helft, die met 00 werd afgesloten, had Lam mers de Utrechters laten rillen door de manier waarop hij de kansen onbenut liet en Baars had hetzelfde gedaan ten opziente van de Hilversummers, fn ue tweede helit was 't Gooi sterker, maar kon niet doelpunten al moest DOS de steun van paal en lat hebben. DOS nam na 20 minuten spelen door Lammers de leiding en vond het juiste tegenspel om Hilveisumse doelpunten tegen te gaan. Enschede heeft, thuis spelend, lange tijd een behoorlijk veldoverwicht gehad, maar wist dat niet in doelpunten om te zetten. Daar de Amsterdammers (De Volewijckers) wel over een goalgetter beschikten werd het ten slotte, na zeer slecht voetbal. 10 en Oosterparkers 2 in Haren Be Quick SNEEK, van 10 t.e.m. 16 Januari. Geboorten: Pietje Tini d. v. Martinus Corbée en Pietje van der Molen; Anna d. v. Johannes van Aalderen en Jantje Ekkelboom; Piet Joachim Cornells z. v. /jerk Corr.elis Poiesz on Janke Reme rij; Bregtje d. v. Uilke Dijkstra en Feinskje Bosma; Thea Anna d. v. Dou- we Kanon en Gelske Huisman; Hendri- kus Theodorus Johannes z. v. Johannes Gerhardus Lugtenberg en Theodora Hermina Josephine r -oot Koerkamp van Emmeloord. Ondertrouwd: Pier Duizendstra, 32 jr. en Neeltje Faber, 21 jr.; Jacob Zyl- stra, 22 jr. en Geertje Vlas, 23 jr.; Cor neils Silvester Wallenburg, 42 jr. en Trijntje Wouda, 38 jr. Getrouwd: Geert Johan Adriaan Nie- en Blanche Melanie De Met 1—0 bleven de mannen van Van der Eist in de meerderheid en als Koop- mans niet zo uitstekend werk had ge daan was het heel anders gelopen. Mos was de maker van de enige goal. Koper in net Heracles doel toonde veel talent en keerde enige fraaie schote. van Schaafsma en van der Ley. DWS heeft Be Quick wel geducht laten voelen waar het de Groningers aan ontbreekt. De witzwarte achter hoede was wel zo slecht op dreef dat het rustig met dubbele cijfers had kun nen verliezen. Doelman Perdok was be paald slecht en als de Groningers niet danig oppassen dan 11 het er lelijk uit zien aan het einde van dit seizoen. Reeds met de rust was het 51 voor de Amsterdammers, die kans hadden ge zien in 3 min. tijds drie goals te ma- kep. Door fouten van Perdok namen Koevoets en Petit een 2-0 voorsprong, maar Rozema gaf de Groningers weer nieuwe hoop 21. Toen zakte de toch al zwakke defensie der Groningers ech ter ineen. Door Kil, Petit en nogmaals Koevoets was het in enkele minuten 51. Na de hervatting werd door felle attaques de score geleidelijk opgevoerd. Nadat het door Vonhoff 61 was ge worden, maakte Hansems er 6—2 van. Fitters en Vonhof tenslotte zorgden voor de 82 eindstand. Haarlem nam in IA de leiding over door op de Wageningse Berg met 21 van Wageningen te winnen. Het was een aardige strijd. Door Groeneveld en Roozen, maar ook door het uitstekende spel van de Voogd en Doets werd het 21. Toch was een gelijk spel een be tere verhouding geweest. RCH haalde een punt uit de derby tegen Stormvogels. Met rust was de eindstand al verkregen. Het was vooral doelman Wille die in de tweede helft erger voorkwam voor RCH. Stormvo gels nam tegen wind inspelend de lei ding toen Lasschuit een aanval van de Vogels afsloeg, maar de bal voor de voe ten van Westers speelde 01. Na drie minuten was het gelijk toen Koste- in kopte 11. Na de hervatting bleef het een winderige strijd die door mschte- loosheid van o. cel. In de res. 2e klas A verloor Black Boys 2 in Leeuwarden met 7 1 van het derde elftal van de Leeuwarder eerste klasser. Door een keurige 31 op MJV in Meppel kwam ONS alleen op de troon in de Zaterdagmiddagcom- petitie. Knap werk van onze stadgenoten na hun minder goed begin! Niet minder fraai is echter de prestatie van Heeg, dat met tien man kans zag in de reste rende 26 minuten tegen DWP twee doel punten te maken, waardoor zij tenslotte deze geruchtmakende wedstrijd toch Heeg staat er zelfs nog iets gunstiger voor dan ONS. Door de belangrijke uitwedstrijd tegen M.J.V. met 31 te winnen kwam O.N.S. alleen aan de kop. Voor de rust speelden de oranjehemden tegen de halve storm in, doch men slaagde er in de score blank te houden. Keeper Bosma, in pri ma vorm, hield enige lastige schoten op uitstekende wijze uit zijn doel. Verder zorgden Blok en de Jcng, goed geassi steerd door de teruggetrokken midden- linie er wel voor dat de Meppeler voor hoede niet veel schietkansen kreeg. De uitvallen van O.N.S. waren dikwijls ge vaarlijk, doch ook de achterhoede van de gastheren was op haar qul vive, zo dat met de stand 00 werd gedraaid. Tegen de verwachting in scoorde linksbuiten Welbergen reeds na een mi nuut het doelpunt voor M.J.V. Hij maak te gebruik van een kleine aarzeling in de O.N.S.-achterhoede en van dichtbij werd Bosma onhoudbaar gepasseerd. Niet ontmoedigd speelde O.N.S. verder, men had nu het windvoordeel, en aan val op aanval rolde op het Meppeler doel af. Spoedig was de stand 11, toen Keeper van Aalderen bij een schot van Feitsma de bal liet glippen Kamp deze over de doellijn Oranje-Nassaq bleef sterker en dit tot uitdrukking door nog tweemaal te doelpunten, beide keren door rechts binnen Bosma. Bij het 2e doelpunt ging de M.J.V.-keeper wéér niet vrij uit, ter wijl het 3e ontstond na een soloren van Bosma. Zelfs dachten we dat Koster even voor het einde de stand nog op 14 zou brengen, doch van Aalderen kon zijn zuiver gerichte, doch iets te zachte schot nog juist corner werken. De ongunstige weersomstandigheden in aanmerking genomen, werd er door beide ploegen een behoorlijke partij voet bal gespeeld. ij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2