Wat de raad te behandelen krijgt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST f r J „De Südwesthoeke, eftedan fan Snits I B J Doetje Bootsma won gouden horloge Kwartet-avond Kunst aan Allen 109e Jaargang No. 8 Vrijdag 29 Januari 1954 n Grote branden Benoemd few Groninger filmers bezof Sneek Jongen door vrachtauto gedood Veerdienst Enkhuizen- Staveren gestaakt Vorst, dus waterleiding aftappen Sneeker Mixed Hockeyclub herleeft Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Gemeenschappelijke regeling met de gemeente Wymbritseradeel betreffende de vleeskeuring Benoeming van ambtsdra gers in de Ned. Herv. Kerk De Skotsploech naar Frittemahof Schoenmakers wonnen prijzen - 1 Geslaagd - I „De Friesche Jeugd” 49 jaar bij de P.T.T. Hardrijderij van Snitser Frysk Forban J. PIEBENGA spriek oer -1 Redacteur: L K1EZEBRINK Om de prezen. ning no. 12 Jannie de Boer van Drach- Men kan lange tijd muziekavonden gespeelde kamermuziekwerken. Om de 3 hoofdprijzen De winnares Doetje Bootsma van Oppenhuizen Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef 2872 Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD juniorleden 5. Voor de rest van dit seizoen is het bestuur er in geslaagd het 2de veld van het Sportpark aan de Oppenhuizerweg te huren. Jongstleden Zaterdagmiddag ia hier voor het eerst na lange tijd in Sneek wederom met groot enthousiasme géhockeyed. Nieu we leden zjjn van harte welkom. Voor het lidmaatschap kunnen zjj zich opge ven bij het secretariaat: Stationsstraat 9 te Sneek. Vanwege de vorst is de veerdienst EnkhuizenStaveren stilgelegd. Door de stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot ouder ling benoemd de heren: A. de Boer, K. de Grooth, H. Falkena, A. v. d. Sluis, P. Walsweer, W. Meerholz, D. Grond man, S. Fennema en P. Bill. Tot diaken werden benoemd de heren: IJ. Renema, J. Visser, J. Stellingsma, J. van Loon en F. Wiersma. Door de Kerkeraad werden tot ouderling met bijzondere op dracht benoemd de heren Joh. van Ak keren, C. de Graaff en S. Visserman. Morgen Vrijdag gaan de dansers van onze Skotsploech op bezoek in Frittema hof en zullen de bewoners hopelijk een zelfde vrolijke avond bezorgen als kort geleden die van het St. Bonifaciushuis. Op de trainingsdagen uitgaande van de chr. bond van schoenmakerspatroons in Friesland, te Leeuwarden gehouden, werden o.a. prijzen gewonnen door de heer A. Canrinus alhier met 22 pnt. en door de heer E. Canrinus alhier met Woensdag organiseerde bovengenoem de ijsvereniging een wedstrijd op de ijs baan aan de Leeuwarderweg voor meis jes oud 14, 15 en 16 jaar. De prijzen be stonden uit gouden, zilveren en nikkelen horloges. Er namen 38 meisjes deel. Het is een fraaie strijd geworden, waar in de rijdsters het uiterste gaven. In de eerste omloop zat weinig spanning. Alle verliesters werden in twee ritten ge slagen en ook op de 2e lijst bleek dit het geval te zijn. Alleen no. 8 Tjittje Kroon tje had met no. 10 Annie Beetsma, Sneek nog enige moeite, doch in de 3e rit ge lukte dit haar zij het slechts met zeer gering verschil. In de 3e omloop was dit ook het geval met no. 21 Goukje v. d. Wal van Munnekeburen en no. 24 Aal tje Bosma van Joure, die wist te win nen en zich daardoor plaatste op de negen. Had no. 16 Doetje Bootsma van Oppenhuizen in de twee eerste aanlo pen weinig moeite gehad, met resp. no. 15 Annie v. d. Meulen, Sneek en no. 17 Tine Ozinga van Jutrijp, ook in de 3e blijvende deel der materiële exploitatie- °P31°°P klopte ze zonder enige inspan- kosten. - Te Roermond is de eiermijn, de grootste van Europa, gedeeltelijk uitge brand. Een millioen eieren gingen mede verloren. Schade ongeveer een millioen gulden. In Oude Pekela is de voorraad van 2% millioen kg. stro van de fabriek „Albion” in brand geraakt Ook dit be tekent een grote schadepost De 7-jarige Klaas Heeres uit Frane- ker is op de Harlingerweg onder een vrachtauto uit Drachten geraakt en op slag gedood. Het knaapje kwam van eep ijsbaantje .zonder op het verkeer te letten de weg oplopen. goed vinden, praten over zuiverheid, 1 technische kwaliteiten etc., alles in de I veronderstelling dat het daarbij steeds 1 over muziek gaat, maar zo nu en dan i beluistert men een concert, dat zich aan i elke detailbespreking onttrekt en dat ons weer duidelijk maakt wat eigenlijk musiceren en muziek-genieten kan zijn, i Er zijn zo voor en na verschillende van dergelijke hoogtepunten in het program- 1 ma van Kunst an Allen geweest en steeds hadden we dan het gevoel het beste genoten te hebben wat in een be paalde categorie mogeltjk was. Inderdaad is het maken van vergelij kingen voor muziekuitvoeringen op het hoogste niveau een hachelijke onderne ming, daar het hier niet gaat om voor ieder waarneembare objectief te bekij ken onderdelen, maar om het ongrijp bare wezen der muziek. Zo zullen we dus het optreden van het Hamann- strijkkwartet op Maandagavond voor Kunst aan Allen in zaal Hanenburg niet gaan vergelijken met enig ander strijk- ensemble, doch slechts constateren, dat het hier inderdaad een uitvoering be trof, die aan de bovenbedoelde reeks van hoogtepunten toegevoegd kan worden. Op zo’n concert begint men met ge ïnteresseerd te luisteren, om al spoedig tot rustig, onbekommerd genieten over te gaan met zo nu en dan momenten van intense bewondering. Bewondering voor de wijze waarop Schubert, Mozart en Smetana als componisten de prach tige mogelijkheden van viool, alt en cello hebben benut; bewondering ook voor dit viertal musici, dat het bestaat in deze gejaagde en op sensatie beluste tijd geduldig en vol overgave een slui tend samenspel op te bouwen en de mu ziek in het wel zeer moeilijke strijkkwar tet te dienen. Bernard Hamann, Wolfgang Bartels, Fritz Lang en Siegfried Palm, afkomstig uit Hamburg, speelden achtereenvolgens het kwartet opus 29 no. 8 van Franz Schubert, het Dissonanten-kwartet in C groot van Mozart en „Aus meinem Le- ben" van Smetana. Het eerste is een van Schuberts mooiste kwartetten, met in het 2e deel (Andante) de bekende me lodie uit „Rosamunde”, simpel en stjjl- vol door de eerste viool gebracht en door de andere instrumenten overgenomen. Het dissonantenkwartet, zo genoemd naar de fugatische inzet van het eerste deel, behoort eveneens tot de beste en 20% pnt. Eerst verschenen aan de start No. 29 en No. 31. Joukje bleek niet bestand tegen de forse slag van Attjé en ver dween in twee ritten met flink verschil van de lijst. Ze ontving de 5e prjjs een handtas. No. 3 Hoeke Jansma kreeg geen schijn van kans tegen No. 16 Doetje Bootsma. Ook zij werd in twee ritten verslagen en ontving de 4e prijs een paar schaatsen. Benoemd tot tijd, leraressen aan de R.H.B.S. en de daaraan verbonden Rijks Middelbare School voor meisjes te Sneek mevr. J. A, Ch. M. Bakker Maks aldaar en mej. C. Bitter te Gro ningen; tot tijd, leraren de heren A. Guitart te Appingedam en Fr. Verhage te Groningen. Aan de Landbouw Hogeschool te Wa- geningen slaagde voor het ing: aieurs- examen Ned. landbouw de heer A. Bos wijk van Sneek. ten. Het was een lust om te zien hoe dit meisje haar tegenstandsters van zich af wist te senudden. Met een mooie soe pele slag won ze steeds met flink ver schil ondanks het feit dat ze tegen Jan nie een tweetal „knikjes” kreeg, belette haar dit niet te winnen. Er zat gang in de afwerking van de lijst, dé wedstrij^ leiding had de zaak in de puntjes ve. zorgd. Te ongeveer half vier waren nog vijl rijdsters aangebleven nl. No. 29: Attje Deelstra, Grouw; No. 31: Jaukje Terpstra, Hallum; No. 3: Hieke Jan sma, Eernewoude; No. 16: Doetje Boot sma, Oppenhuizen; No. 24: Aaltje Bos ma. Joure. Hoewel het bestuur niet ruim bjj kas was, besloot het toch naast de 3 hoofd prijzen, die door diverse Sneker zaken lieden waren aangeboden, nog een twee tal troostprijzen beschikbaar te stellen. Moandeitojoun spriek de hear Pieben- ga, de skriuwer fan it njjsgjirrige boekje: „It eigen aerd fan de S.W.hoe- ke” op 'e lytse seal fan Hanenburg oer dé Südwesthoeke fan Frysian. Foars. Tamminga koe in aerdich espeltsje minsken wolkom hjitte en iepene de gearkomste troch de lju it earst... kou- plet fan it Frysk Folksliet sjonge to litten. De hear Piebenga wiisde derop, hoe't biskate dielen fan Frysian de léste tiid tige it om tinken hawwe fan it officium. De Walden binne byg. ta needgebiet for- klearre en de oerheit bat hjir al in soad jild ynfestearre. Ek oare Fryske ge meenten dogge alle war de oandacht fan oerheit en publyk op har mear of minder greate needtastón to festigjen. It Is opmerklik dat de S.W.hoeke fan Fryslén yn dit forbkn noch nea neamd is. It E.T.I.F. hat hiel Frysian al sa- hwat ófweide, mar hat yn 'e S.W.- hoeke noch neat dien. Dochs is de S.W.- hoeke ek needgebiet en moat yn 'e ta- komst tige it omtinken hawwe. Spr. joech fierder in neijere biskóging fan de S.W.hoeke en gyng nei, hoe’t it yn ’e S.W.-hoeke eartiids wie en hoe’t it nou is, wylst hy ek syn bitinken sei oer de takomst. Ear’t spr. lykwols oan dizze ütienset- ting bigoun, joech er earst oan, hwat men Onder de S.W.-hoeke forstean moat. Nou is it lüken fan grinzen altyd tige nuodlik mar spr. miende Onder de S.W.-hoeke forstean to moatten it ge niet bigrinzge troch de plakken: Mak- kum, Boalsert, Snits, Lemmer. Dat li- ket great, mar de S.W.-hoeke wie yn ’t foarige greater as hjoed-de-dei, hwat byg biiken docht üt ’e S.W.-hoekster tael en fierderS üt plaknammen, üle- buorden, klokhuzen, ensfh., dêr’t spr. Onderskate foarbylden fan by brocht. Dit gea wie foarhinne tin bifplke, mar dochs wennen der grif mear minsken as de lju nou faeks tinke. Men kin earder prate fan in forfal as fan in groei fan de bifolking. Aide kaerten wize byg. üt, dat in stedtsje as Hynljippen earder folie greater wie. Dit folk hat yn ’t foarige gans müg- likheden hawn en bilibbe tusken 1600 en 1800 in tiid fan ekonomyske en dêr- mei lyk oprinnende geastlike bloei. Der wie gans skipfeart, sa’t byg. bliken docht üt ’e Sontboeken, dy’t biarbeide binne troch Lootsma, in ê.ld-S.W.-boek eter. Yn dy tiid hiene de Mennisten greate ynfloed. De Mennisten koene gjin steatsbaentsjes krije en smieten har tige op it ekonomyske libben en broch- ten dit ta greate bloei. Yn ’e 18e ieuw is de skipfeart tige yn it neigean kommen en stadichoan üt- stoarn. Ek de ydustry, dy’t mei de skip feart anneks wie fordwoun en waerd oerbrocht nei de Saenstreek. Doe’t de sé foar de S.W.-hoeke ófsluten waerd, foei dit gea werom yn in agraryske rêst. Dit wie gjin foarütgong ek al mei om’t de koöperaesje en oar organi- saesje-libben hanen net Ontjoegen. It is ek opmerklik, dat de wettersport hjir byg. nea dy flecht nommen hat as yn Grou byg. De oarsaek hjirfan leit ek mei yn it probleem fan de demografyske steriliteit fan de S.W.-hoeke. De bésten en de jonge minsken sjogge faek om in oar hinnekommen. Dêrom liket de takomst ek net bést, neffens spr. Inkele minsken kinne op in doarp faek in soad dwaen, mar fan dy inkelen binne der noch to min. Snits kin in greate *unksje hawwe as sintram fan de S.W.-hoeke. Der lizze kansen, dy’t füleindich oangrypt wurde moatte, Snits moat him dér foar solidair for- klearje mei de S.W.-hoeke. Dit jildt yn it ekonomyske likegoed as yn it geast like en men moat dêrby in iepen each hawwe foar it eigen aerd fan dizze hoeke. Nei it skoft naem de spr. oan de hén fan in sery Ijochtbylden de lju mei op in tochtsje troch de S.W.-hoeke, hwer- by it eigen karakter fan dit gea tige düdlik ütkaem. gadigden te kunnen verwijzen naar het openbaar slachthuis alhier. Na de slach ting en de goedkeuring zullen de bou ten vlees weer naar het eigen dorp ver voerd worden, waar de verkoop plaats heeft in een in te richten verkooplokaal Wij hebben ons bereid verklaard aan het verwerkelijken van de geschetste voorziening mede te werken. In artikel 3 van de ontworpen gemeenschappelijke regeling is de mogelijkheid geopend de afslachting en keuring van uit de ge meente Wymbritseradeel afkomstig in nood gedood of gestorven vee in het openbaar slachthuis dezer gemeente te doen geschieden. De verrekening dèr hiermede gemoeide kosten hebben wij ons als volgt voorgesteld. Ingevolge de verordening cp het heffen van rechten in het openbaar slachthuis wordt ten aanzien van dieren, die uitsluitend be stemd zjjn om na de slachting te wor den verzonden naar een andere gemeen te, of die bestemd zjjn voor vleeswaren- fabrieken voor het gebruik maken van de slachthallen, de darmenwasserij en de hangruimte en voor het keuren slechts de helft der normale tarieven in rekening gebracht. Bjj het ontwerpen van de gemeenschappelijke regeling met Wymbritseradeel is er echter van uitge gaan, dat de eigenaar in dit geval het normale recht betaalt, hetwelk ook voor een Sneker ingezetene geldt. Door de omstandigheid, dat de gemeente Wym britseradeel in de kosten der keuring, welke door de directeur van het open baar slachthuis wordt verricht die normaliter voor genoemde gemeente zou hebben gekeurd reeds een btfdrage betaalt in de vorm van een bijdrage in diens bezoldiging, is het billijk die ge meente tegemoet te komen door haar te vergoeden dat deel van het door be trokkenen betaalde recht, dat als keur loon kan worden aangemerkt. Volgens de voor het berekenen van de omzetbe lasting gevolgde richtlijn, bedraagt d't 50 van het totale recht. De andere helft van het recht, dat de gemeente Sneek zou behouden, ia echter niet vol doende om de materiële exploitatie te dekken. Het exploitatietekort van het slachthuis is te becijferen op 2.50 per slachtdier. Door de omstandigheid dat voor de onderhavige slachtingen geen gebruik van het koelhuis behoeft te worden gemaakt, waardoor het gemid deld recht per slachtdier 2 bedraagt, zou op bedoelde noodslachtingen een be drag van 0.50 per dier door de ge meente Sneek worden toegelegd. In ar tikel 4 van de ontwerp-regellng is daar om de betaling van een uitkering aan de gemeente Wmbritseradeel vastge- iegd, welke berekend is naar de helft van het door betrokkenen verschuldigde recht i.c. dus het keurloon ver minderd met 0.50 voor het uiteindelijk per slachtdier ten laste dezer gemeente Reeds vele malen is erop gehamerd, dat bevriezing van de waterleiding en het daarmee gepaard gaande ongerief kan worden voorkomen door de water leiding ’s avonds af te tappen. Het ge vaar is dan ook niet denkbeeldig, dat Uw reactie is: „Dat weet Ik nu lang zamerhand wel”. Toch menen wij, nu er weer een vorstperiode is begonnen, U in Uw eigen belang op het hart te moe ten binden Uw waterleiding nu met zor gen te omringen; ook in dit geval geldt: voorkomen is beter dan genezen! U kent het recept: kelderramen goed afsluiten, kieren dicht maken, de wa- tenneterput met stro of oude kranten afdekken en vooral iedere avond de wa» terleidiing geheel aftappen. B. en W. adviseren: B. en W. van Wymbritseradeel richt ten zich enige tjjd geleden tot ons col lege met het verzoek hun te berichten of wg oereid waren mede te werken aan de totstandkoming van een gemeen schappelijke regeling met betrekking tot de keuringsdiensten van vee en vlees in de gemeenten Sneek en Wymbritse radeel in die zin, dat de beide genoemde diensten onder eenhoofdige leiding zou den komen. Dit verzoek staat in ver band met het feit, dat de werkzaamhe den van de keuringsveearts, hoofd van dienst van genoemde gemeente niet een dergelijke omvang hebben, dat deze functionaris daarmede een volledige dagtaak heeft. Er had daarom de laatste jaren een combinatie van be trekkingen plaats, doordat deze functie tijdelijk werd bekleed door het hoofd van de keuringsdienst van vee en vlees dezer gemeente. Aangezien het gemeen tebestuur van Wymbritseradeel daarin gesteund aoor de veterinair inspecteur van de volksgezondheid te Leeuwarden aan een volambtelijko functionaris de voorkeur geeft boven het vervullen van deze betrekking door een practiserend veearts, wil het gaarne medewerken o: i de bestaande, tijdelijke voorziening om te zetten in een definitieve regeling. Het is daartoe bereid bij combinatie der functies in de jaarwedde van de direc teur van het openbaar slachthuis een bijdrage te verlenen alsmede aan deze gemeente de volledige reiskosten te ver goeden, welke gemaakt moeten worden om de uitoefening van het ambt in de gemeente Wymbritseradeel op een juis te wijze te doen plaats hebben. Naar onze mening kleven aan een combinatie der beide betrekkingen 'geen overwegende bezwaren, zodat ons in ziens ae voorgestelde samenwerking, die een reële besparing van de salaris last van het slachthuisbedrjjf betekent, dient te worden bevorderd. Het komt ons redelijk voor de bezoldiging voor dc gecombineerde betrekking vast te stel len met inachtneming van een basis salaris van j' 8200 per jaar. Aanvanke lijk werd overwogen de door de ge meente Wymbritseradeel te betalen bij drage te bepalen op een vast bedrag per jaar, doch teneinde te voorkomen, dat bij wijziging der gemeentelijke bezoldi- gingsregeling het aandeel van de ge meente Wymbritseradeel in het salaris niet meer in overeenstemming zou zijn met de onderlinge verhouding der werk zaamheden in de verschillende functies, is na ingewonnen advies van de veteri nair inspecteur van de volksgezondheid aan de genoemde gemeente voorgesteld haar bijdrage niet op een vast bedrag, maar op 20 van de bezoldiging vast te stellen. Met dit voorstel hebben bur gemeester en wethouders zich kunnen verenigen. Noodslachtingen van Wymbrit seradeel in slachthuis te Sneek. Maandag j.l. ontving de Sneker Smal- filmélub „Lux et Umbra” de Groningen Amateur Smalfilmers in restaurant Piso, welke club haar eigen Groningse, filmprogramma verzorgde. Het vrjj tal rijke publiek kreeg éen goede indruk van hetgeen amateur-smalfilmers in club verband kunnen bereiken. Zowel 8- als 16 mm. films werden in bonte scha kering vertoond; de gasten brachten niet alleen speelfilms en documentaires, maar hadden zich bovendien gewaagd op het terrein van de experimentele kleu renfilm. Originele en op het eerste ge zicht vaak moeilijk lijkende gegevens wa'IC“ werde meestal met eenvoudig! midde- een vergadering op 22 December langst- „uuuc - “w ïr - y len op verrassend goede wijze uitge beeld. Als Sneker interruptie werd in dit Gronings programma voor de pauze nog een filmpje vertoond waarmee één der Sneker leden op het laatst gehouden Nationale Filmcongres een tweede prijs wist te veroveren. Voor vele amateur- filmers was dit programma een open baring. Duidelijk bleek, hoe het lidmaat schap van een Smalfilmclub de film- hobby nieuw leven in kan blazen, iets waarop de Voorzitter in zijn slotwoord, dat vooral ook tot de niet-leden werd gericht, terecht wees. Het ligt in de be doeling, dat de Sneker Smalfilmers bin nenkort een tegenbezoek aan hun Gro ninger vrienden zullen brengen, natuur- vastgesteld als volgt: Seniorleden 10, me*- een Sneker programma. Ongeveer gelijktijdig met het eerste voorstel bereikte ons een ander verzoek van het gemeentebestuur van Wymbrit seradeel en wel met betrekking tot de regeling der noodslachtingen aldaar. Genoemde gemeente beschikt slechts over één slachtplaats, nl. te Woudsend, voor in nood gedood of gestorven vee. Voor de onbevredigende omstandighe den, die hiervan zowel voor de veehou ders als voor de consument het gevolg zijn, verwijzen wi) u kortheidshalve naar de uiteenzetting in het schrijven van burgemeester en wethouders van Wym britseradeel van 4 December 1952, het welk bjj de stukken ter inzage is gelegd. Dit college hoont een oplossing van de moeilijkheden te verkrijgen door de ge- Maandag 1 Fe bruari hoopt de heer L. van der Wal de dag te gedenken dat h(j voor 40 jaar in dienst trad bij de P.T.T. al hier. Cp 16- jarige leeftijd kwam hij daar als telegrambe steller. Dit Llec hij tot zijn mil: taire diensttijd Nadat hij deze vervuld hac werd hij in de besteldienst opgenomen. Sinds 1939 is hij besteller nr. 1, d.w.z. werkzaam ten kantore. De a.s. jubilaris, die bjj zijn collega’s hoog staat aangeschreven, zal het op de genoemde dag ijjel niet aan belangstelling ontbreken. Advertentieprijs 15 ct per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 3. per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Sneek. moesten dus kampen de en 16. De strijd tussen 24 en 29 eindigde na 2 ritten in 't voordeel van no. 29. zodat no. 24 Aaltje Bosma van Joure het nik kelen horloge in haar bezit kreeg. De algemene verwachting dat Doetje op het gouden klokje beslag zou leggen werd niet beschaamd. De eerste rit tussen haar en Attje Deelstra won ze met pl.m. 5 meter, maar de tweede met de wind in de rug won ze met ruim 1% meter voorsprong. De eer ste prfls, het gouden dames- polshorloge was dus voor Doetje Bootsma van Op penhuizen, terwijl de 2e prijs een fraai doublé hor loge in 't bezit kwam van Attje Deelstra van Grouw. De wedstrijd die door 232 betalende bezoekers werd bijgewoond leden met dames hadden vrije toe gang werd opgeluisterd door het plaatselijke mu ziekgezelschap „De Sui- zers”. Na afloop ging men met muziek voorop naar Café-Restaurant Piso waar de voorzitter de heer J. Tuil de prijzen met een toe passelijk woord uitreikte en dank bracht aan de schen kers van de prijzen, die hierdoor het bestuur in staat hadden gesteld het mooie werk voor de Friese jeugd ook ditmaal weer te kunnen organiseren. Voorts bracht hij dank aan de he ren H. F. Ringnalda en D. Oppenhuizen voor hunne aanwezigheid resp. als af gevaardigde van de Noord Ned. Schaatsrjjdersbond en oud-voorzitter-erelid van de Ijsvereniging De Friesche Jeugd. Voor de bijeenkomst van de Grote Vier treedt de politie te Berlijn als tolken op, die te herkennen zijn aan hun armbanden. Voor de Brandenburger Poort staan politiemannen die gaarne uitleg geven in het Engels, Frans en Russisch. meest gespeelde kamermuziekwerken. meemaken, beoordelen, mooi of minder „Aus meinem Leben” is het enige 'strijk kwartet van de Tsjechische componist Smetana. Het draagt een zeer persoon lijk kakrakter, herinnert hier en daar aan de „Moldau” en fascineert door zijn meeslepende dans-rhythmen en felle klankeffecten. Wat verder nog van de uitvoering van deze drie werken te zeggen. Het voor naamste zeiden we reeds: men genoot, ’t Meest opvallende der Hamburgers was verder wel, dat zij In hun technisch vol maakte samenspel nergens tot starre discipline en kunstmatige effecten ver vielen, maar zich hic’Jen aan een cor recte en natuurlijke weergave van de partituur. Er was voor dit concert behoorlijke belangstelling. Ondanks de kou waren er zeker een tachtig mensen in de zaal, die aan het slot van de avond in een langdurig applaus de musici dank brachten. L. G. nos. 24, 29 Hier ter stede heeft zich bei vorige jaar een initlatiefcomité gevormd óm de Sneeker Mixed Hockeyclub, die haar activiteit in 1947 heeft nioeten staken en sindsdien slapende was, wederom tot leven te brengen. De resultaten van het onderzoek door dit comité ingesteld naar de mogelijkheid tot het verkrijgen van een veld, alsmede naar het enthou siasme voor hockeyen in het algemeen, waren aanleiding tot het beleggen van léden in Hotel „De Wijnberg”. Op deze vergadering gaven zich 14 seniorleden en 19 juniorleden. op. Na gehouden ver kiezing werd het bestuur als- volgt sa mengesteld: voorzitter de heer J. J. van der Veen, Sneek; secretaris de heer P. K. van Andringa, Sneek; pennngmeeste- resse mevr. R. van Oerlevan der. Sluis, Sneek; commissaris van materiaal de heer E. ter Horst, Sneek; 2e secretaris de heer H. van der Wal, .Oppenhuizen; 2e penningmeester de heer W. van Oerle, Sneek. Het bestuur werd dooi de vergadering gemachtigd een veld te hu ren en tot aanschaffing van de beno digde materialen over te gaan, pe con tributie werd vooi' het lopende seizoen W;- I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1