Hurdriderij fan manlju to Jutryp-Hommerts Predikbeurten Kappie op weg naar Hollywood UrimEA^ 5226 NED, STAATSLOTERIJ Ijlst in klank beeld en NEVOBO Afd. SNEEK AGENDA PUROL GENEEST ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen MIK A M M. JA M* Dameshanden v rqgen GRIEP? - A De Elfmerentocht De Elfstedentocht Dammen C.P.M.B. Snits Schaakclub Sneek-Onda Eervol ontslag i—o Benoemd i—o Nederland van alle kant De Bolswarder Vergiftigingszaak Langebaan-afvalwedstrijd voor mannen België-Nederland op 24 October Geelzucht epidemie Wedstrijd van vrouwen Spannenburg Lenteweken bij barre winter Jaarvergadering N.C.V.B., afd. Sneek Begrafenisver. „De Laatste Eer” Goënga Drie doden op overweg Hervormde Jeugdverenigin gen Ijlst Angst voor Zuurbranden na een heerlijk maal? Personeelsver. K.N.M. opgerich’ Jaarvergadering Chr. Mu- ziekver. Concordia Gauw Twee boerderijen afgebrand Denkt om de vogels Uitvoering Vlugheid en Kracht Bijtijds gered Verkouden en hoestende kinderen Mijnhardt’s Kinder Hoestsiroop Verzachtend, Losmakend, Hoeststlllend Zondagdiensi Dokter, Apotheek en Zusters j M hi jOh Advertentie I.M. Advertentie LM. zich kaemen Advertentie I.M. J. de Jong A. Roosenstein Advertentie L M. H. van Delden nam. S. de Boer Y. Osinga H. H. Röfekamp DOOPSGEZ. GEMEENTE. nam. 5 uur Ds. H. J. de GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) 5—5 Advertentie I.M. 53 Trekking le klas Hoge prijzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 2 0 0 0 1 1 Scharnegoutum: voorm. 9.15 en 1.30 uur Ds. C. P. van Andel. Woudsend: voorm. 9.30 en 's avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. B. Albada; nam. 2 uur Ds. de Noo van Hommerts. Donderdag 4 Februari. Lezing door Ds. A. A. Leenhouts van Soest, over zijn boek: „Gods voorlaatste geheim”, ’s Avonds 8 uur in Aere Perennius. het over Naar wij vernemen vergadert heden Donderdagavond de commissie voor de Elfstedentocht te Leeuwarden om een datum vast te stellen. In de kringen der commissie is men ten deze optimistisch gestemd, en men zou overwegen de tocht reeds in het begin van de volgende week te houden UD 1—UD 2 TGP 1—RKVC 1 NOH 1—VIOS 1 Er heerst een, op dit ogenblik goed aardige, geelzucht-epidemie in ons land. Per week komen er in ons land onge veer 70 80 nieuwe gevallen voor, in Friesland 8. De ziekte is zeer besmette lijk, uiterste zindelijkheid wordt aanbe volen by het bereiden van voedsel en men wasse steeds de handen voor men aan tafel gaat en na de stoelgang. M. R. Korte H. Blijham G. Scholte Eerste prys f 80.plus wisselbeker, Tine de Vries; 2e f 60Geertje Brou wer; 3e f 40.Annie v. d. Meer. F. Bakker W. Brouwer A. Kuperus U. Bakker 1 2 1 5 2 1 0—1 1—0 UITWELLINGERGA. By de veehou- E. Haagsma is reeds een schaap met lammeren. Moeder en kroost maken l.et best. Va—¥2 0—1 Mijnhardt’s Grieppoeders. Doos 50 ct. van Goudoever, Reïncarnatie en Karma”, in Fredehiem. 's Avonds 8 uur. Koudum: voorm. 9.30 uur Leesdienst; nam. 2 uur Ds. Benschop. GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Plaat, Voorber. H.A.; nam. 1.30 uur Leesdienst. De Belgische voetbalbond heeft accoord verklaard met de door de K.N. V.B. voorgestelde data voor de in het seizoen 19541955 te spelen wedstrijden tussen Nederland en België. Op 24 Octo ber van dit jaar wordt gespeeld België Nederland en als datum voor Neder landBelgië en België BNederland B is vastgesteld 3 April 1955. By besluit van de minister van Justi tie is de heer L. Broersma te Sneek op zijn verzoek met ingang van 1 Juni aanstaande eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van bezoldigd deurwaar der bij de rechtbank te Leeuwarden en bij het kantongerecht te Sneek. 17—13 13¥2—16¥2 9 ¥2—10 y2 Vrijdag 5 Februari. Centrum van Vrij Geestesleven. Voordracht door H. Den Haag over: zaal DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Gezinsdienst m.m.v. de Zangkoren). Extra collecte Doopsgez. Jeugdraad. Donderdag 4 Februari 's avonds 7.30 uur Zusterkring. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstr. 4. Voorm. 9.30 uur Ds. Ph. Lindeman; nam. 5 uur geen dienst. Jeugdbijeenkomsten: 7.30 uur voor leef tijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uur voor ouderen. Vrijdag 29 Januari: *s avonds 7.30 uur Bijbellezing en Bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Woudsend: Wilde. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Na een ogenblikje klonken er slof fende voetstappen en de deur werd opengedaan door een wonderlijk oud mannetje met een lange baard, die op gewonden in zijn handen begon te wrij ven, toen hij hen zag. „Och nee, heeft mijnheer slaap?” vroeg hij, terwijl hij op de maat wees. „Of is mijnheer misschien ziek?” Niets daarvan” antwoordde Kappie. „We hebben alleen maar te hard gelo pen. Als we hier even mogen uitrusten, GOENGA, 26 Januari. Hedenavond hield de begrafenisvereniging „De laat ste Eer” te Goënga haar jaarlijkse le denvergadering in de consistorie. Voor zitter J. Bootsma opende met een ge past woord en gaf daarna het woord aan secretaris W. Koopmans, die de no tulen las. Daarna volgde het verslag van penningmeester K. Kuipers. Er was een batig saldo. De rekening werd nagezien door de h.h. H. E. Bootsma en E. Kal- teren en in orde bevonden. De voorzitter dankte de penningmeester voor zijn ac curaat beheer. De aftredende penning meester werd bij acclamatie herbenoemd en nam de benoeming weer aan. De rondvraag leverde niet veel op. Om ruim half tien sloot de voorzitter de gezellige vergadering. Woensdagmorgen is op de door knip perlichten beveiligde, overweg aan de Wipstrikkerallee te Zwolle een personen auto uit Ommen door een electrische trein gegrepen. De auto werd vermbr- zeld en alle drie inzittenden, het echt paar Tichelaar en de 36-jarige heer M. Baas, bestuurder, die waarschijnlijk door het scherpe zonlicht verblind was, wer den gedood. IJLST. De Hervormde jeugdverenigin gen (knapen en kleine meisjes) hielden gezamenlijk hun jaarfeest, onder leiding van de heer K. Frankena. Na opening gaf de heer Frankena allereerst een Bjj- belvertelling, waarna de leden van beide verenigingen zich beijverden hun num mers zo best mogelijk uit te voeren, In het bijzonder mag hier de muziek van de flultclub worden genoemd. En dat nu door ziekte van een paar jongens de op te voeren toneelstukjes gevaar liepen van het programma te worden afge voerd, hierin vlug en handig was voor zien, verdient alle lof. De geheel bezette zaal genoot van een zeer geslaagde avond. Met een of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet ge rust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij onverwacht op komend zuurbranden zyn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom altijd bij de hand. Gewoon laten srhelten op do tong en ’t zuurbranden behoort weer tot het verleden. Woensdagavond j.l. was het personeel van de K.N.M. fabriek IJsbrechtum bij een in hotel Hanenburg, om te komen tot het oprichten van een personeelsver eniging en het verkiezen van een eco nomische bedryfsraad, zoals dit laatste nu bij de wet is bepaald. Eerst werd de noodzakelijkheid onder het oog gezien van een personeelsvereniging; unaniem was men van mening dat deze er moest komen. Nadat het besluit was genomen om tot oprichting over te gaan, werd een huishoudelijk reglement vastgesteld. Als voornaamste punten worden daarin enige morele plichten genoemd als: het aanbieden van cadeaux by huwelijk en by jubilea, zoals 25-, 40-, 50-jarig huwe lijksfeest en dienstverband en verder eens per jaar gezamenlijk afscheid ne men van die leden van het personeel die met pensioen de fabriek verlaten. Ook zal de ver. alszodanig de laatste eer be wijzen aan leden .en gepensionneerden bij overlijden. Uitdrukkelijk kwam wel naar voren dat de personeelsvereniging geen ontspannings- of feestclub moest wor den. Het bestuur zal bestaan uit A. J. v. d. Heide, voorz.; A. Bootsma, secre taris; H. Schotsman, penningmeester. Kascommissie W. Terpstra en H. Nor- bruis. De personeelsvergadering werd nu gesloten en terstond volgde opening van een nieuwe vergadering ter verkie zing van de economische bedryfsraad. Gekozen werden voor 1 jaar: H. Buma, A. Bootsma en A. J. v. d. Heide. Alvo rens de vergadering werd gesloten be dankte H. Norbruls voorzitter v. d. Hei de voor het genomen initiatief en J. Suierveld Sr dankte namens alle aanwe zigen v. d. Heide voor de vlotte wyze waarop hij beide vergaderingen tot een goed einde had gebracht. Benoemd tot arbeider-stationsassistent bij de Ned. Spoorwegen, standplaats Oudega (W.) de heer J. v. d. Wal te Schiedam. Onze ijsclub „Friso” houdt morgen, Vrijdag, een langebaan-afvalwedstryd voor mannen op de ijsbaan aan de Leeu- warderweg. Men zie de adv. IJLST. Op initiatief van de Chr. Zangvereniging Looft den Heer werd in de zomer van 1953 IJlst zoals het reilt en zeilt op de plaat vastgelegd. Woens dag vond de vertoning plaats in het Gebouw en niettegenstaande de ys- sport was er veel belangstelling. Des namiddags werd een kindervoorstelling gegeven en naast de plaatselijke film een leuk kinderprogramma vertoond. Zowel in deze voorstelling als in de beide avondvoorstellingen was de zaal geheel bezet. Interessant en echt gezel lig was de vertoning. Vele Ulsters zag men op het witte doek en meermalen werd er gelachen om de koddige momen ten die waren vastgelegd. Deze film werd vertoond met muzikale omlijsting en de aanwezigen hoorden de zang van hun eigen plaatselijke koren en de mu ziek van Concordia. Er werd aangevan gen met de Fryske Flagge en het Frysk Folksliet, waarna het wapen der stad „het schip zonder roer”, op het doek verscheen. Daarna het Gemeentehuis, de aankomst van het enige plaatselyke vervoermiddel de stoomboot „Johanna Jacoba”, waarbij natuurlijk brugwach ter Bijlsma in functie en de woonplaats, het schip van brugwachter Eekma niet ontbraken. Vervolgens de „Messing- klopper” de nieuwe Zuidensterbrug, het station en daarna verschillende „mooie plekjes De Ulsters die dit alle dagen ilen en h’eraan gewoon zijn, werden door de vertoning op het doek er toch wel hij bepaald, dat ook hier inderdaad nog veel stads- en natuurschoon is. Dan kwamen de inwoners aan de beurt en van de vele bekenden willen wy noemen de ouderen Jentje Smidstra, U. T. ten Kate, de wed. S. v. d. Goot, P. Riegstra, wed. Bootsma, Schelte Westerdyk, „Jel- le onze schoonrjjder met z’n Hanna”, IJpe, Jan Schilstra, de veehouder J. Hes met z’n dochter en Kleindochter in de deur, G Wijbenga en Fonger op een bank wed. Rameau, Pietje Nauta en Eke Koopm vas, 8. Fijlstra en de Bur gemeester Mr J. Oppedljk, die niet Eeh felle uitslaande brand heeft twee boerderijen by IJserenSibbe onder de gemeente Valkenburg (L.) nagenoeg in de as gelegd. Totaal kwamen tien koeien en tien varkens in de vlammen om plus nog een zestigtal kippen. De twee gezinnen, elk bestaande uit man. vrouw en vier kinderen, konden zich in veiligheid brengen. Nu de hevige koude voortduurt lijden de vogels ernstig van het barre weer. Met wat keukenafval en een bakje wa ter in uw tuin kunt u de dieren hel pen, en geeft wat brood aan de eenden in de wakken ’j de bruggen. Zaterdag 30 Januari. Ned. Ver. v. Sui kerzieken. Afd. Friesland Z.W. ’s Nam. 3 uur spreekt in Aere Pe rennius Dr. B. Wartena van Leeu warden. OPPENHUIZEN. De Gymnastiekver. Vlugheid en Kracht gaf haar jaarlijkse uitvoering in het lokaal; leider was H. Douma van IJlst; feestleider was de voorzitter Gerben W. Atsma. Byzonder goed waren: vrije oefening adsp. dames, knotsoefening sr dames, klassikale brug dames 2e ploeg, rhythmische oefening dames en hoge brug heren. Ook waren er twee dames en een heer met een vrije Oefening welke zeer goed was. Voor afwisseling zorgde het duo Folkertsma- Atsma met muziek en zang. OUDEGA (W.) Een zoontje van de heer T. Post geraakte hier in een wak; slechts met veel moeite slaagde zyn oudere broer er in hem uit zyn netelige positie te redden. Men zij voorzichtig by het rijden, want in de Brekken komen nog veel wakken voor. De jaarvergadering van de N.C.V.B. afd. Sneek werd op Maandag 25 Jan. gehouden in Aere Perennius. De secr.esse de penn.esse, propagandisten, kraambe- zoeksters en één der leden van het Lief en Leed-comité brachten verslag uit van hun werkzaamheden. Doordat het leden aantal toeneemt, moest het bestuur met twee leden worden uitgebreid. Mevr. Visserde Boer en mevr. Zuidenveld Faher werden gekozen, die de benoe ming aanvaardden. Na de pauze, waar in de dames werden getracteerd, werd er nog een zeer interessante film ver toond van de Ned. Heide-My. Deze film gaf een overzicht van alles wat de Ned. Heide-Mij. in de afgelopen jaren tot stand heeft gebracht. forskil woun troch Sybren, mar de beide oare ritten waerden Onder greate span ning woun troch syn broer. Wieringa hie net folie wurk fan Bakker, mar F. 17 riders stiene op 'e list Tiisdeito- middei, doe't de iisklub „lendracht” har le riderij dizze winter hold. De nammen fan de allerhurdsten üntbrieken, mar dat naem net wei, dat it in moaye spor tive riderij wie, mei foaral yn ’t lést in soad spanning. De dielnimmers wiene: 1. P. Douma, Snits; 2. S. Ozinga, Alde- gea (W.); 3. W. Boot, Snits; 4. S. Wy- nia, Toppenhuzen; 5. J. Visser, Jutryp; 6. G. Wijnia, Toppenhuzen; 7. J. Douma, Snits; 8. W. Bakker, Snits; 9. P. de Ja ger, Koufurderrige; 10. W. Wieringa, Baerd; 11. J. Yntema, Jutryp; 12. G. Mulder, Nijesyi; 13. F. de Jong, Jut ryp; 14. J. Frijt, Harns; 15. T. Steen beek, Twellegea; 16. J. J. Dykstra, de Hommerts; 17. Jac. Sj. Wittermans, Jutryp. Yn ’e le omloop wie net folie span ning. De riders dy’t op 'e 2e list kamen, hiene dér net folie wurk fan. Op ’e 2e list stiene Jac. Wittermans, S. Ozinga, S. Wynia, G. Wijnia, W. Bakker, W. Wieringa, G. Mulder, F.’ de Jong, T. Steenbeek. Jac. Wittermans woun yn 2 ritten mei goed forskil fan S. Ozinga. De beide Wijnia’s üt Toppenhuzen hiene 3 ritten nedich. De le rit waerd mei lyts 21227 25.000; 10628 ƒ5000; 19108 2000; 5407, 11772 ƒ1500; 1354, 5101, 9402, 12670, 14198 1000. Eigen geld. 6254, 14368, 14377, 19401, 19414. de Jong moast ek 3 ritten ride tsjin G. Mulder, ear’t er it woun hie. Op ’e 3e list kamen T. Steenbeek, Jac. Wittermans, G. Wijnia, W. Wieringa, F. de Jong. J. Wittermans woun de le rit mei hiel lyts forskil, mar de 2e rit wie de foarsprong greater. G. Wijnia en W. Wieringa diene der wer 3 kear oer. Foar de wyn wie Wijnia de baes, mar de beide oare ritten yn 'e wyn op wie Wie ringa efkes sterker, de Jong wie sa ge- lokkich om stean to bliuwen. Om priis en preemje rieden W. Wie ringa en F. de Jong. De earste rit gyng it de greatste helt fan ’e baen lyk op, mar yn ’e léste helt krige Wieringa in lytse foarsprong en hold dy oan it ein ta. Ek de 2e rit wie foar de man üt Baerd. De ütslach wie: le pr. f80, W. Wie ringa, Baerd; 2e pr. f40, F. de Jong, Jutryp; 3e pr. f 20, Jac. Sj. Wittermans, Jutryp; 4e pr. f 10, G. Wijnia, Toppen huzen. OUDEGA (W.) De jaarlijkse dlstricts- wedstrijd van de Dambond „Fries spel” had alhier plaats op Zaterdag 23 Jan. j.l. De deelnemende clubs waren: Oude ga (W.), Gaastmeer, Oppenhuizen en Heeg. De uitslag was als volgt: 1. Op penhuizen 2% punt; 2. Heeg 1% punt; 3. Gaastmeer 1V2 punt; 4. Oudega (W.) punt. Districtswinnaar werd de dam club te Oppenhuizen. aankeek, ging hij verder: „Ja, ziet u, er was daarnet een mynheer hier, nogal een woeste, met een brandweerauto. En die vroeg of ik wat benzine voor hem had. En hy zei, als ik het niet wilde geven, begon hy met een mes te gooien. Nou, wat doe je dan hé?” Kappie was verschrikt overeind ge sprongen en de maat, die juist begon by te komen, mompelde met een angstig gezicht: „Niet gooien, alsjeblieft!" Heden, Donderdag, hebben de h.h. D. v. d. Werf en M. Grabal een inspectie tocht gemaakt langs de route voor de Elfmerentocht. Er bleken nogal wat wakken te zyn, doch de burgemeesters der betrokken gemeenten hebben alle medewerking toegezegd om deze af te zetten. Hedenavond vergadert de com missie van de Elfmerentocht om zo mo- gelyk een datum voor die tocht vast te stellen. Hoewel er geruchten liepen dat deze reeds a s. Zaterdag zou worden ge houden, lykt dat onwaarschyniyk, men denkt meer aan a.s. Maandag, maar zeker is nog niets. Toen Jo Vincent eens in een klein dorpje zong, 'rilde een zich vervelende bezoeker telkens gaan roken. Maar zij keek hem dan onder het zingen aan en schudde vermanend het hoofd. De man liet het, totdat hij weer vermaand moest worden. Na de pauze zat hij ineens zeer verheugd op zijn stoel, met een opval lend dikke wang. Kennelijk een pruim en daar wees hy triomfantelljk op. Toen knikte onze grote zangeres al zingende goedkeurend. De drie maand oude baby van de fam. N., wonende te Naarden, is met zeer ernstige brandwonden in het zie kenhuis te Naarden opgenomen. De toe stand van het kindje is hopeloos. Kle dingstukken, die aan een rek bij de kachel te drogen hingen hadden vlam gevat. De vlammen waren overgeslagen op het wiegje, waarin het kindje lag. Dames 3e klas: 2 VIOS 2—ZONA 2 Dames 2de klas: 2.30 SVC Sen.—SVC 2 Heren 8de klas: TGP 2—Chr Kweek RKVC 2—UD 3 Zaterdag 30 Januari. Zangver „De nieuwste stem”. Feestavond in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Zaterdag 30 Januari. IJsver. „Heeg” Hardrijderij van mannen om het kampioenschap van Wymbritsera- deel. Aanvang 1.30 uur. Maandag 1 Februari. Lezing in Oranje-hotel te Leeuwarden „het streven en de doeleinden van de Gemengde Vrymetselary”. ’s Avonds te 8 uur. Donderdag 28 Januari. Kunst aan Allen te Sneek. De Ned. Comedie met „De Vuurproef’. Toneelspel in 4 be drijven door Arthur Miller. Vrydag 29 Januari t.e.m. Dinsdag 2 Fe bruari Amlcitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Ivanhoe”. Vrijdag 29 Januari. Ijsclub „Friso” Sneek. Langebaan-afvalwedstryd voor mannen. Aanvang 1 uur. Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Januari. Muziekvereniging „Concordia” te Gaastmeer in het Verenigingsge bouw. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 30 Januari. Café Reen, Korte Veemarktstraat. Dansen. Op verzoek van de rechtbank werd de Bolswarder ex-koster v. d. W. nogmaals en wel mét gesloten deuren door de Rechtbank gehoord. De uitspraak is thans bepaald op 10 Februari, ’s mor gens half tien. in Gebouw voor Chr. Belangen. Wedstrijdprogramma 30 Januari. wilde, maar toch nog werd gesnapt. Ook personen in functie liet de film zien als E. S. Westerdijk met zijn as- en Jelle Hoomans met z’n groentekar, Schelte Westerdijk aan het hout kloven. Anne de Haas met de „brykarre”, Bak ker Andela en vrouw bij de bakkerskar, de wed. Meinsma als schoolschoon- maakster met de slang op de waterlei ding. bezig ’t schoolplein schoon te ma ken, C. ten Kate met z’n kruiwagen met brandhoutjes en Y. Zandstra de visser met het schepnet in actie. Ook van de scholen ontbrak er niet één en al de leerlingen werden getoond, tot zc’fs die van de Kleuterschool. Van de vele be drijven die IJlst telt kwam er slechts één op het doek, de firma Nooitge- dagt en achtereenvolgens werden de ar tikelen getoond, die hier worden gefa briceerd: boren, beitels, schaatsen, en speelgoed. Zoals het reilt en zeilt. Het is in de zomer en wij zien de scheep vaart, de pleiziervaartuigen, de zwem mers en zwemsters. De verschillende verenigingen in oefening en spel, de gymnastiekvereniging Stanfries, de E.H B.O. behulpzaam bij een aanrijding, de Volleybalclub, de Kaatsvereniging „Nye Moed” en de Brandweer, die ter- wyl het geloei van de sirene wordt ge noord, uitrukt en op de overkluizing met alle man en materiaal het water laat spuiten. En tot slot een optocht. Voorop „Looft den Heer” en dan Con cordia, welker muziek door de zaal klinkt, gevolgd door bijna al de plaat selijke clubs en verenigingen. Niemand zal spyt hebben dit te hebben gezien en voor velen zal dit gebeuren een onver getelijke middag en avond blyven. Het programma was hiermee nog niet afge werkt. Ook wat nu volgde was leuk. „Looft den Heer” kan zich verheugen, hier initiatiefneemster te zyn geweest. help me dan, hem naar binnen te dra gen”. „Natuurlijk natuurlijk! Met het aller grootste genoegen!" antwoordde het mannetje behulpzaam en samen met Kappie tilde hij de flauw gevallen maat op en sleepte hem het huisje binnen, waar hy hem aan tafel zette. Nauwelijks zat de maat op een stoel, of het man netje vroeg aan Kappie: „U gooit toch niet met messen, als ik vragen mag?” En toen Kappie hem niet begrypend 3 3 2 O.D.I. 2 kan Sneek 3 door beide nog resterende wedstrijden te winnen dus nog juist inhalen. De volledige uitslag van de wedstryd Sneek 3Balk 2 is: J, HofstraF. Visser J. LuthM. Vierstra R. Siesling—R. Groenewold M. Bergsma— E. Doele H. H. ElzingaT. van Dijk S. BreukerH. v. d. Zee J. JornaG. de Vries A. NijholtD. Feenstra J. Jorritsma—W. Mandemaker 10 L. BoersmaJ. Mandemaker ZONDAG 31 JANUARI 1954. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 9.30 uur Ds. H. Sondorp. Bed. H. Avondmaal. Nam. 2 uur Dr K. H. Siccama. Bed. H. Avondmaal. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. Dankzegging. GEB. VOOR CHR. BELANGEN. Voorm. 10 uur Dr K. H. Siccama. Jeugdkerk. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amlcitia: voorm. 10 uur Drs R. K. de Jong. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw. Z. 7; nam. 2.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; nam. 5 uur D-. J. M. Spier. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 7. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 7. GAUW. De Chr. Muziekver. Concor dia hield Vrijdag 22 Jan. haar jaarver gadering, aanwezig waren 23 leden. Na gezamenlijke zang van Ps. 75 1 open de voorzitter J. IJpma met gebed. Hy riep allen het welkom toe, in ’t by'zon- der de erevoorzitter de heer M. Tjeerd- sma van Sybrandaburen. Uit het ver slag van de secretaris bleek, dat de ver eniging thans 27 leden telt, dat zy het afgelopen jaar 2 eerste pryzen behaalde in de le afd. en 1 tweede i rys in de afd. Uitmuntendheid, waarin zij nu is opge nomen. In ’t laatst van Maart zal een bazar worden gehouden in combinatie met de plaatselijke zangvereniging, een grote loterij is reeds gaande. De reke ning van de penningmeester sloot met een klein tekort, evenwel werd één renteloos aandeel van 25 uitgeloot, de gelukkige bezitter van no. 4 was de heer R. Fokkens. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden herkozen de heren M. Hoogeboom en A. Dijkstra. De erevoorzitter de heer M. Tjeerdsma sloot met dankgebed. Op Dinsdag 26 Jan. speelde het derde tiental de thuiswedstryd tegen Balk 2, waarvan uit met 6V23% gewonnen werd. De uitslag werd deze keer een gelyk spel, waardoor de stand van de 3 deelnemers nu geworden is: Sneek 3 Balk 2 O.D.I. 2 3031 Januari 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telef. 2555 (b. g. g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. Wykverpleging Zuster R. Posma, Willem de Zwij- gerstraat 88. Kraam verpleging Zuster W. Feenstra, Grootzand 47. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe rennius. Spr. Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Meiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider der samenkomsten Kapitein D. Pieters. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pieter Jelleshüs, Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur. NED. HERV. KERK. Goënga: voorm. 9.30 uur Ds. F. H. Kui per. Viering H. Avondmaal. Gauw: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Dankz. H. Avondmaal. Heeg: voorm. 9.30 uur de heer W. Nauta van Sneek; nam. 1.30 uur Ds. C. C. Addlnk. Hommerts: voorm. 9.30 uur Ds. H. de Noo; nam. 1.45 uur Ds. H. C. Kranen donk. Nijland: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Prins. Oppenhuizen: voorm. 9 uur Ds. Stap. H. Doop; nam. 1.30 uur Ds. Stap. Oudega (W.): voorm. 9.30 uur Ds. van Dullemen; nam. 1.30 uur de heer Hoekema van Sneek, Cand. t. d. H. Dienst. Oosthem: voorm. 9.30 uur Ds. Schoen maker; nam. 1.45 uur Ds. Wiegers van Sneek. 3 3.40 Heren 2de klas: 4.10 SVC 1—VIOS 2 5 NOH 2—ZONA Dames le klas: 5.40 UD—SVC 1 Dames 3e klas: 6.20 RKVC 2—DVC 2 Dames le klas: 6.50 RKVC 1—VIOS 1 Dames 2de klas: 7.30 DVC 1—NOH Heren le klas: 8.10 8.50 9.30 Moandei 25 Jannewaris kaemen de C.P.M.B. foar it earst dit jier byinoar yn ’t Gebou foar Kristlike Belangen to Snits. De presidente iepene op brüklike wize en stie efkes stil by hwat der it ófroune jier allegear bard wie. Hja spriek de winsk üt dat wy ek yn it nije forieningsjier wer trou wêze sille en dat sa üs foriening oangroeije mei. Dizze joun wie foar üs üt Ljouwert kom men juffr. Hilhorst dy’t üs it ien en oar forhelle oer „Mei in Reade Krüs-team nel Ynje ta”. Hja hie der yn 1948-’49 seis mei hinne west en as huishoudkun dige. En sa fortelde se üs fan leed en ellinde, mar ek seagen se wol resultaten fan har wurk. De joun wie om foar ’t wy der erch yn hiene. De presidente sleat dizze goede joun mei tankbea. Spitich dat kening Winter safolle fam- men thüs hélden hie. Dochs koene wy wer in nij lid ynskriuwe. 24 Febrewaris komme wy wer bijinoar, selde tiid en plak. It Bistjür.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2