Enorme belangstelling voor de Elfmerentocht De R^mp Usclub Friso hield langabaan alvalwadstrijd Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ‘De Nederlandse Crnneilie speelde k „De Vuurproef Aantal deelnemers overtrof de verwachtingen De Wedstrijd 109e Jaargang No. 9 Dinsdag 2 Februari 1954 Feestavond Utile Dulci A. ANNEMA, Huizum, winnaar Hoostepnnt van het Toneelseizoen -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBl AD Verdediger van Berkelse arts in arrest Tweede crematorium half Maart gereed Kranige redding Zeepost X f SNEEKER NIEUWSBLAD I Redacteur: L K1EZBBRINK ecifett Zondag aan oe vaj Een jaar later. Klokken in de storm. uit Steenwqjkerwold. De drukte in één der café’s. 3e omloop. Oir W en dus ruimschoots Suriname: m.s. Nestor Annema omdat deze John voor zich zelf begeert postkantoren. Daarvan zingen de klokken. Nu, een jaar later do stadje, d De snerpend ijskoude maakte Vrijdagmiddag het de ijsbaan aan le Leeuwarderweg, waai Prinses Beatrix is Zondag zestien jaar geworden werking had verleend. Het heugde spr. niet dat gedurende de veertig jaren die hij als bestuurslid van Friso heeft mee gemaakt er zo weinig publiek op de baan aanwezig was als deze keer. Spr. hoopte dat een volgende rijderjj wat dit betreft ’n beter resultaat zou opleveren, immers in de publieke belangstelling ligt ook de beloning voor allen, die belangloos werk ten bate van de nu bijna 83-jarige ijs club Friso verrichten en zich achter haar vaandel scharen. Nadat de voorzitter met een toepas selijk woord de prijzen had uitgereikt, bracht de heer J. S. Sipkema van Delft Redactie-aares KLEINZAND 7 - Telef 2S72 Advertentieprijs 15 el pe> m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs 3. pe< half jaar. Franco per post I 3-75 oer half laar. Giro 507 43 ten name van Firma E. J. Drijfhout, Snoek Verschijnt: DINSDAGS en VRUDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) een gruwelijk verleden; en zielige, ver magerde dieren, bevuild en geschaafd. Maar gered! Het offensief van de zee was terug gelopen. Bjjna vredig kabbelde het wa ter, dat zo wreed had geheerst. Op de golfslag deinde i de kadavers, dobberde het wrakhout, het meubilair. En ge staag kwamen de meldingen binnen van méér doden, méér vermisten. Nog was net einde niet Op 3 Februari hoopt U.D., de school club van het Chr. Lyceum, zijn jaar lijkse feestavond te organiseren. Op het programma staan weer verschillende onderdelen, die elk een aspect van het clubleven vertegenwoordigen. Dit jaar zal de volksdans-afdeling voor het eerst naar voren treden. Deze staat onder lei ding van de heer J. Rutgers, jeugdher- bergvader uit Harlingen, die te dezer stede ook andere groepen leidt. Daar naast is er een muzikaal gedeelte, o.a. het schoolorkestje. Tenslotte bet toneel, ditmaal met twee stukken: „De Appel van Eris”, waarin, in het voetspoor van Lucianus, een loopje genomen wordt met de mythologie, en „Floris en Blan- ceflqer”, een moderne bewerking van het bekende Middeleeuwse verhaal. Het is een jaar geleden, dat de Ramp over Nederland kwam. Een Ramp, waarvan wij niet hadden gedroomd, die wjj niet meer hadden verwacht. Wij, een volk vim dijkenbouwers en waterbed wingers hadden de zee getemd. Maar in die vreselijke nacht, voorafgaande Februari, kreeg de vijand pns er bijna onder. Bijna I tema, Wirdum, die in de vorige omlopen I politie, die op voorbeeldige wijze mede- zo uitstekend had gereden en tweemaal eerste werd, kreeg even voor de eind streep een „knikje”, wat hem de eerste plaats die velen deze veelbelovende jonge rijder hadden toegedacht kostte. Doordat ’t bestuur aan de vier vastge stelde prijzen nog een tweetal troost prijzen had toegevoegd, kwamen resp. de 5e en 6e prijs in 't bezit van O. Sme ding, Oosterend en G. Postma, Lang weer. Ieder f 7.50. Op de vier waren nog aangebleven de nos. 2, An- r nema, 3. Postma, 18. Sipkema, 20. Winia. namens alle deelnemers ’t bectuur harte lijk dank voor de gulle ontvangst en deheerlijke snert” Op de zes waren nog aangeblexen: Winia, Annema, Smeding, Postma, San- tema en Sipkema. Van het eerste drietal bleek Annema ongenaakbaar; met groet verschil liet hjj zijn tegenstanders achter zich; Winia werd 2e, terwijl 'Imeding af viel. Van het andere trio behaalde J. S. Sipkema 2 punten als eerstaankomende en Postma een punt als tweede. IJ. San-1 end. Hier werden Sipkema en Smeding eerste en tweede. De puntentelling was nu: Santema 4, Annema 4, Winia 3, Sipkema 3, Smeding 2 en Postma 1 pnt. De 21e rijder, G. Postma, Langweer, werd in deze omloop in de eerste groep opgenomen. Na loting zagen de groepen er als volgt uit: le ploeg: No. 8, A. Altenburg, Sneek; No. 13, IJ. Santema, Wirdum; No. 3, G. Postma, Langweer; No. 16, S. Schaap, Wirdum. Hiervan vielen af Altenburg en Schaap. Santema werd eerste, Post ma tweede. 2e ploeg: No. 20; A. S. Winia, Follega; No. 5, E. de Jong, Jutrijp; No. 4, A. Boersma, Oudega (H.O.N.); No. 2, A. Annema, Huizum. T” de Jong en Boersma. eerste, Winia tweede. 3e ploeg: De laatste ploeg van deze bracht dank aan allen die deze rijderij De helpers. Toen kwamen de kranten met berfch ten en foto’s. Toen werden we in het hart gegrepen door de beelden war ellende, maar ook door die andere golf, die zich geweldig verhief: de golf var bereidheid tot helpen, van naastenliefide en kameraadschap. Dit alle landen, tot ver over zee, zijn ze gekomen om te helpen: de Ameri kanen in hun helicopters en vliegende goederenwagens, Franse pontonniers brandweermannen uit Italië, Duitsers ditmaal niet met geweren maar met spaden, en onze eigen mensen, manner en vrouwen, jongens en meisjes, Roede Kruissoldaten en schippers, marin’ers en grondwerkers, studenten en m.atro* zen. Lange kolonnes vrachtauto’s rolde? ons land binnen en een geweldige vloot trok op langs de waterwegen. In de steden, in de dorpen rammelden de collectebussen, reden de vrachtwa gens hoog opgeladen met goederen. En daar stroomden ze ook binnen, de vluchtelingen, de ogen nog starend in Een prachtige wintermorgen. zeven uur hoorden we Z.Ex. Minister Algera een herdenkingsrede over de stormramp uitspreken. Dat was verleden jaar op dezelfde datum. Nu spoedden de mensen zich naar Langweer, het rustie ke dorp’e in Doniawerstal. De zon kwam stralend boven de horizon. De Lang uit Den Haag wordt gemeld, dat óp last van de substituut-officier, mr G. J. de Lint, is gearresteerd mr M. H. Huy» Tens, die het vorige jaar tezamen met mr P. van 't Hoff Stolk de verdediging op zich heeft genomen van de Berkelse ts O., die er van verdacht wordt zijn ’^■o’e door cyaankali van het leven n l.eiojfd. zijn leven te redden afwijst. Even subliem als Han Bentz van den Berg deze John Proctor speel de, vervulde Ank van der Moer de rol van Elizabeth Proctor. Met hen schit terden trouwens heel wat meer sterren van de Nederlandse Comedle in dit stuk, dat een zo grote bezetting (22 rollen) eist. Daar was een prachtige uitbeel ding door Ton Lutz van de figuur van dominee John Hale, die van kerkelijke zijde het onderzoek leidt, maar gaande weg de waanzin van deze vervolgingen doorziet en zich verzet tegen het door drijven van de wereldlijke autoriteiten, hier vooral verpersoonlijkt in Danforth (John Gobau), de afgevaardigde van de gouverneur die ten koste van alles het gezag willen handhaven. Welk een ontroerende figuur maakte. Jacque line RoyaardsSandberg van Rebecca Nurse, de eenvoudige vrome vrouw die ook de weg naar het schavot kiest, Phi lippe la Chapelle speelde overtuigend de landbouwer Giles Corey, wiens land door de invloedrijke Thomas Putman (Louis van Gasteren) wordt begeerd en die onder folteringen, maar ongebroken, sterft. De slechts op zijn eigen belang bedachte dommee Samuel Parris werd goed gespeeld door Henk Rigters, even als Abigail door Lous Hensen, Clara Vischer gaf een knappe vertolking van Het tweede crematorium dat in aan bouw is nabij Dieren, zal waarschijnlijk op 13 Maart officieel kunnen worden geopend. Op het ogenblik wordt onge veer 2% van alle gestorvenen in ons land gecremeerd. De ingebruikneming van het tweede crematorium zal voor het Oosten des lands het transport met gemiddeld ca honderd kilometer be korten. We zaten des Zondagsmorgens in onze veilige huizen, wij, die ver waren van het rampgebied. We zalen aan ’t ontbijt en we draaiden de radilp aan. Mis schien was er een schip gestrand, want het had bar gestormd die natcht. En toen klonken door de luidspreker berichten die de echo wekten van an dere tgdingen, zoals die op een zonnige Meimorgen in 1940 hadden gpklonken: meldingen van aanvallen en bombarde menten, oproepen, noodkreten. Toen kwaden daar de schrikkelijke signalen van wat een catastrophe moest zijn. Noodtoestand afgekondigd pol ders lopen vol militairen opgeroepen. We zagen soldaten met verlof, zich haastig reppend naar de stations Roode Kruis-mensen, E.H.B.O^ers, ar beiders met schoppen in hun weskkleren op weg naar het raadhuis, om. zich te melden voor hulp en bijstand. Langza merhand begrepen we, dat een nationale ramp zich voltrokken had. Weer klinken nu de klokken over de eilanden. Barbaars hard is er gewerkt. Iedereen p greep aan, niemand spaarde zichzelf. unze Koningin plaste in grote water laarzen dooi de overstroomde gebieden, zoals de dijkwerkers rondom haar. Meisjes en vrouwen in overalls gingen aan het redderen, toen het reddings werk was voltooid. Al het andere werd aan de kant gezet: dit ging vóór. En op een koude winderige avond stonden hoog op de laatste caisson de reporters die de wereld kond deden dat het laat ste dijkgat was gedicht en de Slag bij □uwe.kerk gewonnen! Toen hebben de sirenes geloeid, zoals ze eens, veie jaren geleden, haar triomf- schreeuw deden horen bij Den Oever toen het laatste stroomgat in de afsluit dijk werd gedicht. Maar de muziek var. de arbeid was in een andere toonaari gezet. Smart en leed hebben de over- winningskre.' t getransponeerd tot eei ootmoedig dankgebed tot God, die droeg ons voorgeslacht in nacht en stormge- druis, en die het volk van dit land deed worstelen, maar ook ontkomen. De 7-jarige Robbie Prijs, wonende aan de Oosterdijk alhier, die Donderdag middag 12 uur uit de Montessorischool in de Willemstraat kwam en zich met zijn 10-jarig broertje Rudie en een vriendje Bernard Matschat, op het ijs van de Westersingel begaf, geraakte in een met een dun laagje ijs dicht tcebe- vroren wak onder de brug naar de Sta tionsstraat. Op het hulpgeroep der kin deren begaf het 15-jarig dochtertje Teakje, van de heer Sijtsma, wonende Emmastraat 15, die leerlinge is van de Openbare Muloschool, en die op haar rij wiel daar juist passeerde zich naar de plaats des onheils en wist door plat op het onbetrouwbare ijs te gaan liggen samen met een inmiddels ook toege snelde verpleegster, de kleine drenke ling te grflpen en uit zijn netelige po sitie te bevrijden. Teakje heeft daarna Robbie, die danig door het koude bad verkleumd was, achter op haar rijwiel genomen en naar zijn huis gebracht. Langweer om 12 min. over één, bijna op hetzelfde ogenblik dat A. Verhoeven op de finish afstormde, 1 uur 10, gevolgd door J. Charisius met een schaatslengte verschil. Hun tijden waren 3 uur 55 min. De laatstgehouden race (eveneens ge wonnen door Verhoeven) duurde 3 uur 26 min. We spraken nog even met Verhoeven, een 33-jarige landbouwer. Hij vond het ijs, behoudens enkele plaatsen, priiha; alleen de wind had hem parten gespeeld. Enfin, een goede training voor de elf stedentocht, zei hij. Toen maakten de fotografen zich van hem meester. De traditionele 11 meren-wedstrijd, met deelnemers uit bijna alle provincies, behoort weer tot het verleden. Het gegeven voor „de Vuurproef” utte Arthur Miller uit de, voor moder ne begrippen, verbijsterende gebeurte nissen welke zich in het jaar 1692 in Massachusetts afspeclden. Heksenpro cessen bleken toen geen monopolie meer van de oude wereld in Europa zouden ze tot het einde vftn de 18e eeuw ruim een millioen slachtoffers vergen te zijn, ze gaven in dat jaar aan Salem in Noord-Amerika een beruchtheid, welke allesbehalve in overeenstemming was met de r ’am van dit Amerikaanse stadje, d immers „veilig” betekent. Miller hee.. de kerkelijke en wereldlijke archieven nog eens nageplozen en laat op grond daarvan in zijn stuk zien hoe heei het afschuwelijke onrecht dat toen aan vele honderden vrouwelijke en tien tallen mannelijke inwoners van Salem werd gepleegd, eigenlijk voortvloeide uit de leugen van één meisje in zijn stuk Abigail Williams genoemd dat, als zij en haar vriendinnen door domi nee Parris betrapt worden op dansen in een bos, uit angst voor straf, de negerin Tituba die zich zou bezighouden met zwarte kunst, beschuldigt haar en haar vriendinnen daartoe te hebben overge haald. En dan zijn de poppen aan het dansen. Onder bedreiging van de zijde van dominee Parris en zijn collega John Hale de laatste een speciaal onder zoeker op dit gebied met tortuur en allerlei straf noemt deze negerin de na men van enige vrouwen die omgang met de duivel zouden hebben. En zo rolt de lawine voort, bijgeloof, massa- suggestie mengen zich met persoonlijke veten en winstbejag, de goederen van de veroordeelden worden immers ver beurd verklaard en al spoedig zijn de kerkers gevuld met honderden slacht offers van de waanzinnige vervolging. Als zij bekennen omgang met de duivel te hebben gehad zullen ze het leven er af brengen, als ze niet bekennen gaan ze aan de galg. En dan speelt zich in deze historische situatie de geschiedenis van alle tijden af: de velen die zich door een compromis uit een benarde positie trachten te redden en dus in dit geval maar bekennen met de duivelse mach ten betrekkingen te hebben onderhou- ren, en de weinigen die een dergelijk compromis afwijzen en hun menselijke waardigheid ongeschonden pogen te handhaven, ook al betekent dat hun on dergang in dit leven. In het bijzonder geldt deze vuurproef hier voor het echt paar Proctor; hij, John Proctor, een man die de vrijheid lief en een passie voor het leven heeft, maar tenslotte toch zijn reeds geschreven bekentenis herroept; zij, Elisabeth Proctor, zelf door Abigail als verdachte aangegeven No. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. Hiervan lieten verstek gaan de nos. 1 en 7, dus Kempens uit Oosterend en v.d. Zee van Sneek. De baan was 400 M. lang. In groepen van 3 en 4 deelnemers werd gereden, zo dat iedere groep 3 of 4 maal de baan moest afleggen, waarvan een verken- ningsrit. De twee langst aangeblevenen van iedere groep verwierven resp. 2 en 1 punt. Van het eerste drietal waren dat no. 1, A. Annema, Huizum die 2 punten als eerstaankomende kreeg en nr. 4, A. Boersma, Oudega (H.O.N.) die 1 punt ontving omdat hij als tweede over de eindstreep ging. Van het tweede viertal werd nr. 5, de Jong, Jutrijp, eerste en nr. 8, A. Altenburg, Sneek tweede, die dus ook resp. 2 en 1 punt behaalden. Van het 3e viertal kwam nr. 11 te vallen en viel nr. 12 af; nr. 10, K. Terpstra, Sneek en nr. 9, O. Smeding, Oosterend kregen 2 en 1 punt. Van het vierde kwartet kwamen de beide Wirdumers Santema en Schaap het eerst aan. San tema behaalde 2, Schaap 1 punt. Van de laatste vier van de eerste omloop kwam U. Cnossen, Sneek te vallen, waardoor hij te ver achter geraakte om zich nog te kunnen plaatsen. Kalsbeek viel ten slotte ook af en zo werden Sipkema, Delft en Winia, Follega le en 2e. 2e omloop. p die hoezeer zij John liefheeft, ja om dat zij hem lief heeft, alle aandrang op haar geoefend om John tot bekennen te de negerinnerol. We zouden nog kunnen doorgaan, maar waarom eigenlijk? Alle optredenden werkten er too mee de voorstelling van de Vuurproef, die zo ruimschoots do gelegenheid bood tot groot spel, tot een hoogtepunt in het Sneker toneelleven van dit jaar en de rcrio toneelspelen door Kunst aan Allen gearrangeerd, te maken. Er was dan ook een daverend applaus uit de volle Amicitia-zaal voor het gehele ensemble aan het slot van dit zeer lange stuk en een lang aanhoudende ovatie voor Ank van der Moer, (die bloemen kreeg), Han Bentz v. d. Berg en John Gobau, toen de anderen zich bescheiden hadden teruggetrokken. We hadden van dit trio echter gaarne een kwartet ge maakt gezien, Ton Lutz immers had ook een grandioze prestatie geleverd. Te kwart over negenen nam de Com missaris de hoorn, het starttouw stond strak, de rijders zetten zich schrap, daar ging de toeter, het touw vloog omhoog en met een „Goede reis” van de Com missaris stoven ze weg. Dicht bij Sneek lagen enkelen, o.w. O. de Groot, aan de kop, maar jammer voor hem werd hij I door een» val uitgeschakeld. Behoudens enkele kistdammen op het Slotermeer en de Brekken, was het ijs goed en hard. Te 11.15 passeerde A. Wynia uit Follega als eerste Sloten. In Langweer om 12.15 een groep van 5 met als no. 1 A. Verhoeven; 2. J. v. d. Lely; 3. J. v. Aarsen; 4. J. Charisius en 5. J. Dijkstra, Nij-Beets. Verhoeven was op nieuw als eerste weg voor de laatste ki lometers. Van de drie deelnemende da mes passeerden twee de contrólepost Met de volgende schenen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. Willem Ruvs (8 Febr.) Ned. Nw. Guinea: m.s. Banka (4 Febr.) Ned. Antillen: m.s. Sarpedon (1 Febr.) Suriname: m.s. Nestor (6 Febr.) Canada: s.s. American Jurist (3 Febr.) Inlichtingen betreffende de verzen- dlngsdata van postpakketten geven de We dgchten dat we het begrepen. Maar we hadden er geen idéé van. We waren er niet bij, toen in die zwarte nacht de klokken begonnen te luiden in de dorpen op de eilanden, toen sirene? gilden, toen haastige stappen klonken in smalle straatjes en de klop op de deur werd gehoord met de angstkreet: Het water komt! Toen boeren hun vee lossneden uit de stallen en net probeerden op te drijven naar plaatsen, die men veilig wiaande, naar hoogten, die straks zouaen onder lopen, naar dijken, die zouden bezwij ken Toen mensen, diep in de polder, met wijd opengesperde ogen het vuile water zagen binnendringen onder do deur spleet, en na een gewoontegreep naar emmer en dweil, in panische angst vluchtten naar de zolder, nog hogpr, op het dak, en daar zaten in inktzwarte duisternis, in striemende regen en sneeuw, in hun oren het geloei van de wind en het jagend k’okkengeklep, dat verklonk in de oneindigheid Toen ouders hun kinderen zagen weg glijden in het kolkende water, toer. krampende nanden zich' ontspanden er. verstijfde lichamen zonken in de zwarte stroom, toen huizen krakend ineen stortten en als lucifersdoosjes werder meegesleurd op het geweld van storm en water Van dat alles hoorden we pas dager later, toen de balans kon worden op gemaakt, toen de geruchten binnenkwa men van gebieden, die volledig ware’ afgesneden, waar alles blank stond, waar een triest wapperende v’ag be sein gaf, dat er nog leven huisde, leven, dat snel vervlood Hoewel er In zeven jaar geen elfmerentocht kon worden gehouden is van daag wel keihard komen vast te staan dat dit grootse Friese schaatsen enement een vaste en vooraanstaande plaats naast de Elfstedentocht heelt veroverd. Wie hedenmorgen de enorme drukte bij de café’s aan de Veemarkt heeft gadegeslagen zal dit volledig beamen. Het aantal deelnemers aan deze vjjfde tocht overtrof zelfs de stoutste verwachtingen. Ondanks de strenge vorst en de snerpende koude meldden zich duizen' n rjjders en rijdsters aan! Van alle kan ten en uit het gehele land waren ze naar Sneek gekomenper schaats, op de fiets, met auto’s, autobussen en treinen. Uit Leeuwarden kwam een extra trein, getrokken door en stoomlocomotief, met 1500 deelnemers en alleen Beetoter- zwaag leverde al drie autobussen vol. Onze Indruk was dan ook, dat het totale aantal zeker dat van de eerste tocht in 1940, toen ruim 11000 personen hier de smalle ijzers onderbonden, zal benaderen. weerder Wielen lag als een zwartstalen plaat te wachten. Tegen negenen kwamen de deelne mers aan de start, 88 in totaal onder wie enige dames. Burgemeester en Secre taris der gemeente Doniawerstal, de heren van het comité en zowaar de Com missaris van de Koningin, de heer Lint horst Homan, die de start zou verrich ten, w aren h erbij aanwezig. Als vurige renpaarden verdrongen de deelnemers, onder wie Jeen v. d. Berg van N’j-Beets, J. Charisius van Leeu warden, M. Groen van Echten en A. Ver hoeven de kampioen van Noord-Brabant uit Dussen en winnaar van 1946 elkaar. Van links naar rechts de lijders Winia, Sipkema, Postma, Anne ma en de baan-commissie. Om twintig voor elf waren er al 7700 1 kaarten over alle café’s van de veemarkt gedistribueerd, het einde wa toen nog lang :det in zicht. De ruim 70 medewerkers kwamen dan cok handen te kort om de schaatslustigen te bedie nen. Na het ontvangen van hun deelne merskaart moesten de eerste duizenden echter nog enige tijd geduld hebben. Vóór alle deelnemers aan de wedstrijd de eerste contrólepost bij de Waterpoort waren gepasseerd mocht niet gestart worden. En dat was tegen tienen. Om vjjf minuten over half tien Het de be kende Leeuwarder crack Jan Charisius als eerste van de kopgroep z'n kaart af stempelen, gevolgd door K. Schippers uit Steenwrijkerwold. De beide dames, mej. A. Termaaten er mej. Korbeek uit Amersfoort arriveerden een minuut of vijf later. Een „drege” tocht. De eerste deelnemers die de tocht tot een goed einde brachten, arriveerden plm. twee uur op de Kolk. Ze waren om 10 uur gestart‘en hadden de 85 km dus in vier uren gereden. Ze vertelden ons dat de rit hun goed had voldaan, maar het was een „drege” tocht, zei een hunner. Vooral op het laatste traject tegen de koude Oosten wind in. Door elkaar genomen was het ijs goed, maar er zaten ook zeer slechte gedeelten in de baan. Vooral het stroom kanaal bij Spannenburg was zeer zwaar te berijden en het Slotermeer was ook niet best. Om kwart over twee kwamen steeds meer rijders de café’s binnen om hun laatste stempel en de medaille bin nen te halen. De laatste werd echter alleen aan de deelnemers van buiten uitgereikt. Aan de Snekers zal ze worden tcegezonden. Ze allen direct aan de plm. 9000 deelnemers te overhandigen zou te veel tijd van de deelnemers en de controleurs hebben ge vraagd. En die laatsten hadden het zó ook al druk genoeg om de steeds meer aanzwellende stroom gefinishten te verwerken. brengen den Berg deze John Proctor speel- De uitslag van deze laatste omloop was dat Annema het eerste de eind streep passeerde; tweede werd Winia; derde Sipkema en vierde Postma. In totaal had Annema 8 pnt. verwor ven; Winia 5; Sipkema 5 en Santema 4 punten, zodat in deze volgorde de bon nen uitsluitend in te wisselen bij Sneker winkeliers ter waarde van resp. f50.—, f30.—, f20.— en f10.— werden gewonnen. De „Suizers” luisterden de wedstrijd Hiervan sneuvelden op. In Hotel Hanenburg had na afloop .o werd de prijsuitdeling plaats. De voorzitter van „Friso”, de heer H. F. Ringnalda, omloop bestond uit 3 man, nl. No. 18, hadden doen slagen. In ’t bijzonder de snerpend Vrijdagmiddag Oostenwind J. S. Sipkema, Delft; No. 10, K. Terp- verblijf op stra, Sneek; No. 9, O. Smeding, Ooster- de ijsclub „Friso” een lange baan-afval- wedstrijd hield, verre van aangenaam. Te verwonderen was het daarom niet dat de publieke belangstelling zeer ge ring was. Dat was overigens j'rr.er, want de wedstrijd op zich zelf was span nend. Er is uitstekend gereden en wat dat betreft was zij dus een succes. De lijst zag er als volgt uit: W. Hempens, Oosterend; A. Annema, Huizum; P. Bootsma, Sneek; A. Boersma, Oudega (H.O.N.) E. de Jong, Jutrijp; J. Bosma, Offingawier; St. v. d. Zee, Sneek; A. Altenburg, Sneek; O. Smeding, Oosterend: K. Terprtra, Sneek; H. Kuiper, Oosterend; A. Westra, ’Sneek; IJ. Santema, Wirdum; J. Bok, Sneek; H. v. d. Valk, Oosterend; S. Scbaop, Wirdum; U. Cnossen, Sneek; J. S. Sipkema, Delft; S. Kalsbeek. Hempens; A. S. Winia, Fcllega. G. Postma, Langweer. f®

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1