1 o o IP® op I Él lÉS i i Jaarvergadering Stichting Veeziekten-bestrijding PARUS i HE O IWWSI KM Sneek en Omstreken en „Normandia” AGENDA Hells Hurdriderij fan Jonges oant en mei 16 jier to Hommerts-Jutryp ütslach hurdriderijen Turns 3 Voorzichtig met het ijs "ÏAPïiïL Estafiette-rijderij te Heeg Benoemd Door bromfiets overreden Ingezonden N.C.L.B. Woudsend Hardrijderij schoolkinderen Woudsend Hardrijderij van ijlster schoolkinderen Oud-haridrrders starten in Heeg Estafetterijderij Zuivel fabriek Sijbrandaburen VIJF DAGEN NAAK Vijftig inbraken opgehelderd Tine de Vries Fries kampioe ne op de korte baan Afd. Sneek Alg. Bond van Ouden van Dagen L. S. Hubert op de schaats N.V. Normandie op de schaats Twee cursussen Estafette-rr tj Oudega (W.) N.C.V.B. Ijlst Zangver. „De Nieuwe Stem” 1’iJmvoorstelling Oudega-W. Dounshurdriderij to Jutryp- Hommerts Advertentie Ingez. Mededeling. to Feuilleton 1 Noordeloos”, gereser- riep Els verrukt, „de zon schijnt! Goed Carla Alles. constateerde t L II Bestuur Ver. v. Vrijzinnig Hervormden. IJLST. Onze plaatsgenoot de heer K. Smink is met ingang van 1 Februari benoemd tot wegwerker in vaste dienst bij de Ned. Spoorwegen met standplaats Bozum. preemje tsjin H. Schoegje ride moast. hie der net folie wurk fan om to win nen; beide ritten woun er mei great for- ski. Mei in tapaslik wurdtje, hweryn’t ei wiisde op 'e sportiviteit, rikte de foar- sitter G. Geerligs doe de prizen üt, dy’t woun waerden troch: le Tj. Haitsma. Koudum, f30.—*; 2e H. Schoegje, Hom- merts, f20.3e A. Jorritsma, Jutryp, f 10.4e G.’ Abma, Snits, f 2.50. Het personeel van „Normandia”, zui velfabriek en koelhuis bekampte elnaar Vrijdagmiddag op de Geeuw. De lijst tel de 25 deelnemers. Spannende ritten wer den er gereden. In de jongerenploeg won H. Bakker, bij de oudere garde S. Ane- ma. Uitslag was groep I: 1. H. Bakker; 2. W. Jonkmans; 3. W. Feenstra; 4. C. Dijkstra. Groep II: S. Anema. De prijzen bestonden hoe kan het ook anders uit eigen producten, door de directeur, de heer A. Anema beschikbaar gesteld. HEEG. Uitslag estafetterijderij twee heren en een dame op 28 Januari. 11 ploegen verschenen aan de start. Tal van spannende ritten maakten vaak een derde nodig voor de beslissing viel, le pr. Noorse schaatsen, L. Vellinga, mej. I. Tekstra, P. Rudolphie; 2e prijs Friese schaatsen, A. Osinga, mej. J. Cnossen, A. v. d. Heide; 3e prijs elk 5 gulden, A. v. d. Pol, mej. J. Flapper, Posthumus. het over SS <9 „Is dat ém nou?” informeerde Els ademloos. „Dat wAs ’em”, corrigeerde Carla. En toen, eigenlijk zonder het te willen, aan 3 verschilpunten Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt Belang- rijker verschillen dan de drie die U ditmaal in de plaatjes vir Tsjerkwerd; 2e 3e Evenals vorige jaren willen wij onze jaarvergadering een feestelijk karakter geven, zoals toneel, muziek, tractatie enz. Daaraan zijn onkosten verbonden, en wij verzoeken beleefd onze collecte bussen te willen gedenken welke begin dez. v eek worden gepresenteerd. Moch ten wij verleden jaar de opbrengst der collecte bijna geheel aan het Rampen fonds afstaan, wij hopen dat ons land verder van rampen gespaard blijft, van daar dat door ons dit jaar de jaarver gadering een feestelijk karakter wordt gegeven. Wtj bevelen dan ook onze col lectanten in uwe gunst aan. Bij voorbaat dankend, HET BESTUUR. w Vrijdag is door de jubilerende Huizu- mer Ijsclub Tjallinga het provinciaal kampioenscnap voor vrouwen verreden. De uitslag luidt: 1 en kampioene Tine de Vries, totaaltyd 48.50; 2. Martha Wieringa, totaaltijd 48.24; 3. Annie van der Meer totaaltijd 48.93 en 4. Sietske de Boer met een totaaltijd van 50.18. SIJBRANDABUREN. Directeur en personeel van de Cogp. Zuivelfabriek te Sijbrandaburen hielden een es^afette- hardrijdterij alhier. Eerste ’rijs de direc teur A Slotboom, Th. Glashouwr en H. v. d. Kooij; tweede prijs T. Foppema, Tj. Linsdeboom en O. IJpenga; derde prys G. Korfmaker, F. Abma en J. de Vries. Er waren spannende ritten bij. De prijzen bestonden uit -dees e" kaas. Donderdagmiddag vond op de Spoor- kolk een onderlinge schaatswedstrijd van het personeel van Hubert’s machi nefabriek plaats. De deelnemers waren bij loting verdeeld in estafette-ploegen. Er werd over het algemeen goed gereden en onderstaande ploegen waren de ge lukkige en kwamen voor een prijs in aanmerking, welke in de fabriekscantine werd uitgereikt onder het genot van een kop thee met koek. Winnaars-ronden: le pr. H. Dykstra— W. Boot—J. Hakse; 2e pr. P. Galama J. de LangL. Terpstra; 3e pr. J. Dijk straT. AttemaJ. Landstra. Verliezers-ronden: le pr. G. ten Hoeve A. de VosJ. v. Diggelen; 2e pr. R. Bekema H. de Jong R. Wardenier; 3e pr. S. de JongL. VenemaT. Doeven- dans. WOUDSEND, 28 Jan. Hedenmiddag ge aakte bet zoontje van de fam. H de Vries spelenderwijs onder een brom fiets. Hij werd met een gebroken been naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. Oorspronkelijk feuill, ton door Tom L o d e w y k. 5 Ze had niet lang tijd tot piekeren. Want om de hoek kwam reeds de grote groene electnsche locomotief en remde met geweldig lawaai. Belgische wagens schoven voorbij, blauw en goud van de Wagons Lits, en dan een paar groene Els hardop. „Die moeten we hebben, ,,'t Vet der klei met goud belaAn”, citeerde Els. „Ze heeft onze tijd meer een ambtenaar van de overheid is. De gezondheid "an het dier en deze te bevorderen is het voornaam ste. Ook de hygiëne in de bedrijven is van groot belang. Spr. maakt een ver gelijking hoe de zorg voor de hygiëne is in de bedrijven in Amerika, ons land en in Oost-Europa. Dan blijkt dat die in Amerika verre boven ons land uitgaat, terwijl de toestand in Oost-Europa be paald slecht is te noemen. Hoe kan thans de gezondheid van het dier wor den bevorderd vraagt spr. Een belang rijke factor is hier een goede ventilatie en temperatuurregeling. Vervolgens ging spr. na hoe de t.b.c. en pokken bij het vee ontstaan en wees op het grote belang van een afdoende muggenbestry- ding, wat tevens een hogere melkpro ductie kan meebrengen, gezien de proe ven die in een muggenvrye stal in Ame rika werden genomen. Laten we echter niet te veel naar Oost of West zien, maar laten we ons zelf blijven, ah be sloot spr. zijn lezing. Hierna werden door de heer D. van Es, hoofdassistent van de Rijksvoorlichtingsdient Leem ar den enkele films vertoond. De vergade ring welke ook werd bjjgewoond door Ir D. Schuurmans van de Prov. Friese Zuivel Ver. Leeuwarden en het ere-lid F. R Huitema Hommerts werd hierna gesloten. IJLST. Iedere keer, als de vorst de wateren doet stollen, is het zo hard no dig de jeugd te waarschuwen, voorzich tig te zijn. De ijsbaan was hier Donder dagavond geopend en er werd druk ge schaatst. In de verte zag men de ver lichte ijsbaan te Hommerts. Een paar „jongfeinten” van hier kwamen na enige discussie overeen het daar eens te proberen. De tocht zou over ijs langs de „Jutrijper vaart” worden af gelegd, Joch in het donker was het onmogelijk ■ie wakken, die door de steeds aanhou dende wind nog overal talrijk zijn en ook in deze route voorkwamen, te on derscheiden. Men kon dit ze ten. Op een gegeven ogenblik reden ze in een wak en werden slechts met moeite gered. Het slot van de „like blomme” blijft nog altijd waar: As it iis sa hearlik blinkt. Tink dan dat de boaze Ingei Jimme nel it grêf ta winkt”. WOUDSEND, 28 Jan. De N.C.L.B. kwam hedenavond in feestelijke verga dering bijeen. De voorzitter opende met het lezen van een Bijbelgedeelte en ge bed, waarna hij allen harteiijk welkom heette en een goede avond wenste. Een der leden hield een inleiding over ds. lalma, de voorvechter voor sociale ver beteringen. Na een paar voordrachten volgde een spraakwaterval. Met de prij zen gingen strijken de dames 1. Zon- dervan en 2. Huitema en de heren 1. W. Bijlsma, 2. J. Visser. Een kleine ver loting werd gehouden ter bestrijding der onkosten, waarna de heer Jaarsma van Oudemirdum het woord kreeg die sprak over „De Maeibeam Ander de kape”. Hij wees op het komende jubi leum van de N.C.L.B., die deze zomer nl. zijn 40-jarig bestaan zal vieren en ter gelegenheid waarvan een feestelijke bijeenkomst voor de arbeiders in Sneek zal worden gehouden op 3 Maart a.s. Een ieder kan zich bij de secretaris der afd. daarvoor opgeven. Voorts werd het toneelstuk „Blyn spul” over het voet licht gebracht, dat zeer in de smaak viel. Ook de tractaties waren zeer goed verzorgd. Het was al half een toen de voorzitter deze mooie avond sloot met dankgebed. WOUDSEND Vrijdagmiddag was er lier een hardrijderij van schoolkinderen. Meisjes 12 jaar en ouder: le prijs Dieuwke Osinga; 2e prijs Riemke Zon- dervan; 3e prijs Sietske de Jong. Jon gens 12 jaar en ouder: le prjjs Wopke Schilstra; 2e prijs Bote Wouda; 3e prijs Berend Okma. Meisjes 10 en 11 jaar: le prijs Jannie Tolsma; 2e prijs Dieuw ke Rusticus; 3e prijs Trienke Tromp Jongens 10 en 11 jaar: le prijs Alle van Brug; 2e prijs Elias IJpenga: 3e prjjs Jan de Boer; 4e prjjs Klaas Hoekstra. Meisjes 8 en 9 jaar: le prijs Wietske ’nnema: 2e prijs Leentje Okma; 3e irijs Tietje Pruiksma. Jongens 8 en 9 iaar. le prijs Meindert de Boer; 2e prjjs lurk Okma; 3e prjjs Uikke de Boer. Meisjes 6 en 7 jaar: le prjjs Teatske Pruiksma; 2e prijs Akke Falkena; 3ë irijs Betty de Vries. Jongens 6 en 7 aar: le prfr’s Max Fsh-r; 2e prjjs Sieple Reij°"ga; 3e prjjs Kees de Koe. Ongetwijfeld was het koude winter weer oorzaak dat het bezoek aan de jaarvergadering welke Donderdagmid dag in de grote zaal van Hanen burg werd gehouden, zoveel minder was dan het vorige jaar. Nochtans kon voorzit ter D. P. Cnossen van Njjland een be hoorlijk aantal leden vergezeld van hun dames het welkom toeroepen. In zijn openingswoord wees de heer Cnossen er verder op, dat wat de resultaten over het afgelopen jaar betreft, er re den is tot tevredenheid. Veeziekten zijn gelukkig achterwege gebleven. Naar het oordeel van spr. is de melkprijs ech ter het zorgenkind. De gemiddelde prijs bleef beneden die van 1952. Bedriegen de voortekenen niet, dan is er een ken tering komende en hiermede zal met de bedrijfsvoering rekening moeten worden gehouden. Spr. hoopte dat 1954 voor de boer een goed jaar zal worden, wat niet alleen een boerenbelang, doch ook belang voor de gehele staatsge- meenschap is. Het jaarverslag van de secretaris, H. v. d. Plaats, Irnsum, ge tuigde van activiteit. De horzelbestry- ding is goed aangepakt en ook met goede resultaten. Ook de t.b.c.bestrij ding heeft goede vorderingen gemaakt, in tegenstelling met de bestrijding van de abortus Bang. Er zjjn thans voor waarden aan de gebruikers van geza menlijke weiden gesteld, welke inhou den dat maatregelen moeten worden ge- trolfen om dit kwaad te bestrijden. Aan het jaarverslag van de penningmeester de heer Joh. Halbertsma kon worden ontleend, dat de veeziektenbestrjjding het al gelopen jaar een bedrag van f 14583.01 had gevergd. De rekening sloot dan ook met een nadelig saldo. De nieuwe kascommissie zal voor 1954 be staan uit de heren Bosma n Sjjj rda, terwyi tot afgevaardigden naar de alge mene vergadern.g werden aangewezen A. Wiarda Rauwerd en A. Veldhuis Trns. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen in de vacatures H. Schilstra en M. Hofstra, de heren J. Lejjenaar Tirnt en C Keulen Irnsum, terwijl de heren J. H. Hclbertsma en D. P. Cnos- sen hun bestuursmandaat zagen ver lengd. Daar er vanuit de vergadering b langstelling werd getoond, voor een te houden excursie naar een veevoeder fabriek, werd hiertoe besloten. Hierna werd door dr H. Hofstra op buitenge woon geestige wijze een lezing gehou den over het onderwerp „Enige indruk ken van de veearts in de praktijk”. Spr. wees er op, dat de veearts van De politie in Den Haag heeft in samenwerking met die van Leiden vier Hagenaars aangehouden, de 38-jarige koopman J. de H., zekere L. v. d. B., de 35-jarige machinist J. A. L. en de losse werkman P. v. d. H., die bekend hebben in totaal vjjftig inbraken te hebben ge pleegd, waarvan drie te Leiden en de rest in Den Haag en randgemeenten. Voornamelijk hebben die inbraken plaats gehad in de Vogelwijk, en de wijk Bo- hemen. Een gedeelte van de buit de mbrekers hadden het in het bijzonder voorzien op geld, sieraden en rookarti kelen ts teruggevonden en in beslag genomen. Onder de auspiciën van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden hier ter stede wordt een tweetal cursussen ge houden, die in ruimere kring de aan dacht verdienen. Het betreft in de eerste plaats een leergang in Bijbelkennis. Veien zijn in de loop der jaren ver vreemd van bet Christendom en daar mede van de Bybel. Aangezien de Bybel echter een zeer belangrijke rol heeft ge speeld in de beschavingsgeschiedenis van Nederland en dit, zij het in geringere mate dan weleer, nog doet, is er met name onder de van de kerk vervreem den een toenemende behoefte ontstaan om iets meer te weten over het Boek der Christenheld. De cursus in Bijbel kennis is derhalve ingesteld om aan deze behoefte tegemoet te komen en wordt op elke Woensdagavond van 7 tot 8 uur in „Fredehiem”, Kleluzand 18, gehouden. De andere leergang heeft een soort gelijke strekking. De sfeer van de ker ken schrikt velen af, maar niettemin wil men wel eens iets meer weten ever de godsdienstige problemen. De cursus in „levenskunde” biedt de gelegenheid hiertoe. Hierop worden de structuur en de opbouw van de godsdiensten over het algemeen en die van het Christendom in het bizonder behandeld. Zodoende xai men zich een beeld kunnen leren vormen over het wezen van het Christelijk ge loot. Een bizonderheid van deze leer gang is nog dat men in de gelegenheid is in de loop ervan ook wat zelfkennis op te doen, want de structuur van de godsdiensten heeft nogal wat van de structuur van d'. menselijke geest. Deze cursus in levenskunde wordt eveneens op elke Woensdagavond in „Fredehiem” gehouden, van 8 tot 9 uur. Beide cursussen zyn reeds begonnen, maar dit is geen bezwaar om er alsnog aan deel te nemen. Ze zijn voor ieder een toegankelijk en ze staan onder lei ding van de voorganger van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden, Drs R. K. de Jong. OUDEGA (W.l 29 Januari. Heden middag had hier op de Brekken de eerste rydery plaats; het was een esta- fette-rydery. De le prijs werd gewonnen door R. ten Brug, mej. Dj. Joh. Boersma en S. P. Ozinga; 3e prjjs Joh. Re ga, mej Nienke Abma en C. Joh. Boersma; 3e prjjs Huite WoJthuizen, mej. Zus Jan sen en W. de Jong. Een talrjjk publiek was aanwezig. HEEG Voor de wedstrijd van om* hardrijders, welke morgen Dinsdag al hier wordt gehouden, hebben reeds in geschreven: P. Eisenga, Grouw; R. Slof, Joure; Sj. Molenaar, Sneek; J. Jetten, Heerenveen;' C. Meierhof, Terwispel; Joh. Zwart, Warga; Sj. Zeldenrust, Joure; Joh. v. d. Wal, Joure; B. v. d. Veen, Warga; KI. v. d. Pol, Grouw; T. Spieksma, Wartena; S. Koen, Nijehorne; H. Rudolphie, Gorredjjk; J. Slof, Joure; KI. S. de Groot, Warga; W. Pekema, Broek o. Jioure; R. Riedstra, Oenkerk; M. v. Dijk. Oldeboorn; M. de Jong, Nw. Beets; B. 11. de Vries, Wellenga; Dik- kerboom, de Haske. Er wordt in ver schillende Al assen gereden. Men zie de advertentie in dit blad. „Hmkan ik nog niet over oor- 1 ereserveerd. Carla zag haar verwonderd aan. Els een Hootpredikant in oorlog en vrede. Met :rote aandacht werd deze begaafde wreker door de aanw m beluisterd. Het was een zeei ge"’- H le «vond. IJLST. Deze afdeling hield Donder dagavond haar vergadering in het Ge bouw en voor deze gelegenheid mochten de gehuwde leden hun mannen mee nemen. Velen hadden hieraan gehoor gegeven en het lokaal was geheel ge zuld. Als spreker trad op Ds. J. H. Sil- evis Smith, Hoofdvlootpredikant, met iet onderwerp: Ervaringen van Op ’e list fan de hurdriderjj dy’t Ton- gersaeitomiddei troch de lisklub „len- iracht” to Jutryp-Hommerts holden waerd stiene 15 nammen, to witten: 1. A. Jorritsma, Jutryp; 2, H. Boonstra, Hommerts; 3. S. Rienstra, Snits; 4. J. v. d. Veer, Snits; 5. H. Teadema, Mak- kum; 6. Tj. Haisma, Koudum; 7. P. Sj Wittermans, Jutryp; 8. Fr. Walstra. Koufurderrige; 9. G. Abma, Snits; 10. Tj. Hoekstra, Jutryp; 11. S. Sj. Witter mans, Jutryp; 12. T. Kempenaar, Snits; 13. J. S. Wittermans, Jutryp; 14. H. Schoegje, de Hommerts; 15. R. de Boer, I "e Een zelfgerolde sigaret kan lekkerof „verdraaid lekker” smaken Dat maakt verschil. Een heel be langrijk verschil zelfs I Het kan aan de shag liggen, maar zeer zeker óók aan het vloeit Ook op goed vloei komt het aanl Bij vloei moet U altijd denken Aan de 3 kwaliteitspunten van en kijk dóór, een rood Voor ze het wisten, waren ze in Den Haag en viel de duisternis van het smoezelige Hollandse Spoor-station in hun coupé. Deuren klapten, stappen klonken door de corridor. Even later verscheen een lief jong meisje in een snoezig everglaze jurkje, een beetje verlegen, en achter haar een jongeman, zeulend met een grote koffer. „Huwelijksreis”, stelde Els na één blik fluisterend ktegen Carla vast. Carla keek met belangstelling naar ’t nog kinderljike gezichtje van de jonge reisgenote, die verlegen groette. De jongeman staarde op z’n reisbiljet „Nummer zes”, constateerde hij fors en trok de koffer het compartiment bin nen, keek dan wat verstoord naar de beide dames Hij had gehoopt: een coin--' alleen, maar ja, dat was er niet b' blijkbaar. Wordt vervolgd. De verleden jaar hier opgerichte zang vereniging .De nieuwe Stem” had by haar eerste openbaar optreden Zater dagavond in de grote zaal van hotel Hanenburg, ondanks de concurréntie van de ijssport niet over bezoek te kla gen. De zaal was geheel bezet. Na een openingswoord van voorzitter R. Kruis, die in het byzonder de zusterver. „De rode zangers” van Leeuwarden welkom heette zong het koor onder leiding van zijn directeur, de heer K. Adema van Leeuwarden, een drietal liederen, waar na „de nieuwe Stem" samen met de „Rode Zangers” waarvan de heer Ade- rna ook dirigent is, „het Fries Volks- led” en „Morgenrood” van de Nobel zong en waarvoor het publiek met een daverend applaus zijn waardering uitte. De Rode Zangers voerden ook nog een zangspel op Bij dit alles begeleidde de heer E. v. d. Heide uit Leeuwarden op de piano. De Nieuwe Stem beschikt ook over een eigen toneelgroep, welke een weetal eeaactertjes opvoerde, nl. „de Leugen” en „Amor >n hinderlaag”, ook deze verwierven een gul applaus. In de nauze werd een verloting gehouden, met een zeer groot aantal prijzen, de lootjes waren in een ommezien verkocht. Het was reeds middernacht, toen tot slot cfè voorzitter »ian de Rode Zangers, de heer 3. Bouma nog een opwekkend woord sprak en de heer Kruis sloot. Maar tot 2 uur bleef men nog dansen waarbij de muziek werd verzorgd door „The Rythm Boys” van Joure. de achterste. En dan het zesde compar timent. Wyst de weg vanzelf”. Maar de weg wees zichzelf reeds, want uit het openzwaaiende portier sprong de lange gestalte van Frans Noordeloos. „Hier heen!” riep hij. „De wagen is gereser veerd!” Carla keek hem niet aan, of heel de lange wagensliert zenuwach- wel’ t:„ - mogelyk weer vóórt te kunnen, onge- keek een ogenblik onzeker. Dan duldig om het oponthoud. En nauwelijks klaarde zijn gezicht op. Want ook hij waren ze in compartiment 6 aange- tegen de reis onder zulke omstan- land of reeds wankelden beiden op hun digheden opgezien, benen. Met een schok zette de trein „Natuurlijk, Carla”, zei hij, „maar ik aan. Enkele ogenblikken later waren ze was een beer. We zullen netjes juffrouw onder de donkere kap uit en toeno Mertens en meneer Noordeloos tegen wonder! speelde een bleke zonnestraal mekaar zeggen maar we hoeven niet te door het loodgryze wolkendek. vergeten, dat we Carla en Frans ge- ,,’t Heeft opgehouden met regenen!” weest zyn, niet?” riep Els verrukt^ „de zon schijnt! Goed Ze drukte hem dankbaar de hand. voorteken, Carl. „Dit is mijn vriendin, juffrouw De Cor- parelsnoer rijde zich om haar dat ziet ct wed uit E^kind^’11’^’ gaf ^tJeS ®en handJe’ SChonk hals’ rin8;en fonkelden aan haar vingers, d Ren In nok "d‘ t eT een goedkeurende, stralende glim- armbanden glinsterden om haar polsen. „Ben jy ook zo bly dat je met va- lich, en hy lachte terug vóór hii het cantie gaat?” vroeg Els, verrukt als wist een kind. „Zeg, dames” werd Frans weer offi- Maandag 1 en Dinsdag 2 Februari. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Ivanlhoe”. Maandag 1 FebguarL Lezing in Oranje-hotel te Leeuwarden „het streven, en de doeleinden van de Gemengde Vrijmetselarij”, ’s Avonds te 8 uur. Dinsdag 2 Februari. Ijsvereniging Heeg. Hardrijderij van oud-hardrijders. Aanvamg 1 uur. Woensdag 3 Feibruari. Jaarlijkse feest avond van de Chr. Lyceumclub .„Utile Dulci”. In Amicitia. ’s Avonds 8 uur. Donderdag 4 Februari. Het Stedelijk muziekcorps. Jaarlijkse Donateurs- uitvoermg in Amicitia. 's Avonds 8 uur. Donderdag 4 Ftebruari. Lezing door Ds. A. A. Leenihouts van Soest, over zyn boek: „Gods voorlaatste geheim”, ’s Avonds 8 uur in Aere Perennius. Vrijdag 5 Febtruari. Centrum van Vry Geestesleven. Voordracht door H. van Goudoever, Den Haag over: Reïncarnectie en Karma”, in zaal Fredehiera. ’s Avonds 8 uur. dan had ze het bekekenen in negen van de tien gevallen goed bekeken. Zo’n sfinx was Frans Noordeloos niet, dat Els de Corte zich nog geen oordeel over hem zou kannen vormen, al was het maar vluchtig. Carla zag haar met iets van wantrouwen aan. „Gunst, Els, wat doe je veerd”. „Ik kan een man niet beoordelen als ik een minuut met hem gepraat heb over een hotel!” zei ze toen waardig. Carla schoot in de lach. „Je bent onberekenbaar vanmorgen. Ik heb al meer gezegd, dat je een idioot bent, Els. Kijk, daar gaat een van de reisgenoten”. Een dikke dame in een kleurige japon schoof door de corridor. Een drievoudig s zich om haar gevulde OUDEGA (W.), 28 Januari. Heden avond werd hier vanwege de Bond v. Plattelandsvrouwen en meisjes In „Ons Gebouw” een filmvoorstelling gegeven. De zaal was lang niet vol, doch de aan wezigen hebben zeer genoten van de films, waarvan er een ’t bezoek van ko ningin Juliana en Prins Bernhard aan Amerika behandelde. Er waren ook ko mische films, waarom hartelijk is ge lachen. Het was een genotvolle avond. „Ja”, zei Carla uit de grond van haar cieel, „ik heb hier labels voor de kof- tiart. „En met jou” had ze er bij willen fers en het adres van het hotel, verder zeggen, want ze beleefde op dit ogen- een boekje met allerlei gegevens over blik de echte vreugde van de vriend- Parys, enfin, u kunt het hele zaakje schap die haar met Els verbonden hield, wel even nazien”. Hij zocht op een lyst Ze keken elkaar aan, knipoogden eens met namen en kruiste er twee aan. „In en lachten toen. Rotterdam moet de Hollandse douane „We zijn net nog twee bakvissen”, op de trein”, vertelde hjj toen, „vul uw grinnikte Els. „Laten we eerst die kof- deviezen boekje vast in”, fers eens n ’t net gooien en hier orde „Daak u wel, meneer op zaken stellen. Ik utót een rommelige zei Els met haar vriéndelijkste stembui- coupé” voegde ze er geaffecteerd aan ging. Hy zag haar wat verbouwereerd toe. aisof ze alle dagen op internatio- aan en ging toen wat schutterig, met nale treinen reisde. een korte groet naar Carla, verder naar „We hebben het hele compartiment bet volgende compartiment. voor óns”, constateerde Carla. „Dat zal straks wel anders worden”, roprofeteerde Els wetend, „we krygen er - wagens met SNCF er op. „Paris”, las wel lut biJ Maar Den Haag kunnen toen> elgenlijk zonder het Gla h<udvF. „Die moeten we hebben, we acclimatiseren, zonder door iemand vro®£J!e: ”Hoe vind je hem Carl! Wagen 12. Zie je hem? Op één na te worden gestoord”. En terwijl ze het - zei, verscheen een lange schaduw in de delen sprak Els wjjs en deur. „DamesHet was Frans Noorde- J-*® mensen met één oogopslag en loos. Carla stond meteen rechtop. „F rans”, zei ze dringend, „ik was niet aardig, toen In Americain. We hoeven haastte zich naar de trein. Het leek wei zo tegen elkaar te doen, vind We kunnen toch evengoed tig stond te trillen om maar zo gauw vrienden zijn?” Carla. ,rin tóch is ze niet mooi”, maakte Els de zin af en keek vergenoegd naar buiten. „Nee, dan wij, Carl, hé? Mijn gouden haardos, myn Griekse neus, myn elegante figuur Carla glimlachte. Els was niet mooi, al had ze prachtig haar. Met haar grote mond en haar iets te tenger fi guur was ze zeker geen filmschoonheid. Maar haar lach en haar ogen, dii deden het hem. Grote, levendige ogen, die vuur konden schieten, maar ook als van een gazelle zo zacht konden zijn. En dan, dacht Carla vertederd, haar hart. Els, de beste kameraad, de trouwste vriendin, Els die om alles dacht en het laatst aan zichzelf. „Jy bent een schat”, zei ze met zeld zame openhartigheid, en Els kleurde licht. „Wel ja’’, antwoordde ze, „laten we elkaar maar een beetje opstrijken, als een ander het niet doet. Maar kijk eens, Carl, we zitten al midden tussen de bollenvelden. De meesten zijn al uit. O. die prachtige tulpen, wat De tradlsjonele Estafetterldery fan it Fiysk Nasj. Boun waerd Sneontomid- dei op ’e baen fan de lisklub „lendracht” holden. Der wiene sawn kriten dy’t elts 2 froulju en 2 manlju stjürd hiene om de striid oan to binen. De dielnimmende kriten wiene Ljouwert, Snits, Rottefalle. De Pein, Spannum, Tsjerkwerd, Jutryp- Hommerts. It wie in sportive riderij, soms mei greate forrassingen troch it mF-ripen fan it flachje. De le priis, m wikselskyld plus medalje, dy’t oanbean waerd troch de lisklub „lendracht” waerd woun troch krite krite Jutryp-Hommerts krige de priis, wylst de Rottefalsters mei de priis nei hüs ta gyngen. De jouns waerd der yn it lokael Jutryp in gesellige joun he den. Mei sjongen, deklamaesje, „aetherforum” en holbrekkerij waerd de joun folie, wylst de prizen mei in tapaslik wurd ütrikt waerden. Koufurderrige. Yn ’e earste omloop wie net spanning. Alinne hie H. Schoegje 4 rit ten nedich om fan J. S. Wittermans to winnen. Op ’e 2e list kamen de ntlmers 15 tsjin 1, 3 tsjin 6, 7 tsjin 9 en 11 tsjin 14. R. de Boer koe it tsjin A. Jorrit sma net halde, wylst Haitsma noch al hwat wurk hie om S. Rienstra der óf to riden. Abma woun fan P. Wittermans. wylst H. Schoegje mei S. Wittermans ófrekkene. Om de prizen moasten doe ride A. Jorritsma tsjin Tj. Haitsma en G. Ab ma tsjin H. Schoegje. Jorritsma waero yn 2 ritten troch Haisma forslein. Meat spanning siet der yn ’e ritten tusken Abma en Schoegje. De earste rit wie mei lyts forskil foar Schoegje. De 2e rit woun Abma mei in heale meter for skil en de 3e rit waerd mei like folie forskil wer troch Schoegje woun. Om 'e 3e en 4e priis gyng it doe tusken Jor ritsma en Abma. Jorritsma woun yn 2 ritten. Ek Haitsma dy’t om priis en TURNS. Freed hat lisklub Turns in estafetteridery hawn foar har leden. Al- hoewoi it noch al aerdich waeide, wie it dochs noch wol op de baen üt to hélden, om reden dat de iisbaen moai yn ’e lijte leit fan in great appelhöf. De ütslach fan dizze estafette hurdridery, hwêr’t troch 20 partüren oan dielnommen waerd, is: le pr. W. Sj. Schaap, Bet Frankena, Ids R. Schaap; 2e pr. Ids Sj. Schaap, Marie Bootsma, Piet Suierveld; 3e pr. M. Sui- erveld, Adrie Altenburg, Epke K. Boot sma Sneon wie it hurdriden foar bern fan leden. Ek doe die wer bliken, hoe’n moai plakje as de iisbaen hat, hwant de bern hawwe gjin lést fan de kjeld hawn. It 's ek altyd wol aerdich om nei sa’n bemehurdriderij to sjen. Dan sjocht men noch ris hoe fül of sommigen bin- ne en ek, dat der inkelde binne, dy’t hardren leaver falie litte, dan troch har ren maet der öfriden to wurden. Of oaren, dy’t harren tsjinpartij skoan yn e macht hawwe, de hannen op ’e rêch dogge en dan tige wankel fierder skar- relje. De ütslach fan dizze riderij is: Jonges en famkes fan 5 en 6 jier Ber tha Hengst, Ineke Bakker, Klaske de Jong. Famkes 7 en 8 jier Trijntje Veld huis, Tineke de Jong. Jonges 7 en 8 jier Durk Nota, Anne Dijkstra, Frans Do ting; Famkes 9 en 10 jier Jeltje Schaap, Sippie van der Hof, Tine Homminga. Jonges 9 en 10 jier Jacob Hengst en Philipnes Hengst. Famkes 11 en 12 jier Tjep Bosscha, Aukje Bootsma. Jonges tl en 12 lier Joost Schaan. Ulke Bak ker. Famkes 13, 14 en 15-jier Boukje Al tenburg, Aagje Altenburg, F. Wiersma. Jonges 13. 14 en 15 jier Joh. de Jong, ritus Scheltinga. As it waer it ta lit is der Woansdei hurdriden foar greaten. IJLST. Het bestuur van de Ijsclub ,,de Ijlster Schaats” hield als eerste rij- dertj Vrijdagmiddag een wedstrijd voor sehoolkinderen. Niet op de ijsbaan, daar was het met de harde Oostenwind veel te koud voor de jeugd. De plaats hier voor uitgezócht was de Ee en wel dat gedeelte vanaf de brug bij het Stadhuis naar de nieuwe Zuidensterbrug. Door „Kees en Hennie’” werd aan de Zuid kant een tent opgeslagen, waarin de kinderen dan meteen konden worden getracteerd. Ongeveer 120 kinderen namen aan de wedstrijd deel. Ze waren verdeeld in afdelingen van zowel jon gens als meisjes van 6 en 7, 8 en 9, 10 en 11 jaar en de ouderen moesten rijden als paartjes, leeftijden 12, 13 en 14 jaar. De uitslag was als volgt: Jongens 6 en 7 jaar: le prijs f 2.50 Gerben Wal stra; 2e prijs f 1.50, Corrie Zijsling; 3e prijs 1, Peter Nijdam. Meisjes 6 en 7 jaar: le prijs f 1.50 Jellie Hoomans; 2e prijs f 1, Cobie Westra. Jongens 8 en 9 ja. le prijs f 2.50 leme Speerstra; 2e prijs f 1.50, Jelle Kloostra; 3e prijs f 1, Hidde Walstra- 4e prijs f 1, Jouke Cou perus. Meisjes 8 en 9 j?.ar: le prijs f 2.50 Wiepie Nooitgedagt; 2e prijs f 1.50, Boukje Kroeze; 3e prijs f 1, Jittie Hof stra. Jongens 10 en 11 jaar: le prijs f3.50, Rein Westerdijk, 2e prijs f2.50, Sijmen Langeraap; 3e prijs f 1.50 Wytze van der Zee Meisjes van 10 en 11 jaar: le prijs f3 50, Antje Wiebenga; 2e prijs f 2 50, lepie de Jong; 3e prijs f 1.50, Ida Hoomans. Paren: le prijs schaatsen, Gerben Groenveld en Pietje Wiebenga; 2e prijs f4 en f 4, Hero Wiebenga en ienie Brens; 3e~ prys f 2.50 en’ f 2.50, Sake Westerdijk en Annie Stienstra. Alle prijzen waren door de firma Nooit gedagt beschikbaar gesteld.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2