Kantkoek I ERWTEN en BONEN Koopt men bij POSMA Grauwe Erwten - Groene Erwten - Split Erwten - Bruine Bonen - Woudbonen 24.75 47.50 'f'Proef het. STERLINGis beter! Fa. JOHs. 8. POSMA DAM’S 7 17.50 19.75 13.75 32.50 1.85 7.50 I SNEEIG- BiWM Sia op STERLING - De beste saag! Dorpsbelangen Jubileum L. v. d. Wal Scharnegoutum Benoemd Schaken Dodelijke ijsongelukken Dam wedstrijd Fries spel Nevobo afd. Sneek Fryske Krite Toppenhuzen s Skotsploech in Nieuw Frittemahof Mevrouw C. Adema GerefKerk te Echten afgebrand Martha Wieringa nationaal kampioene kortebaan VOOR IEDER FIGUUR Uitvoeringen Chr. Muziek- ver. Concordia Gaastmeer Hardrijderij Ijsclub „ReptU” Hardrijderij met slede ijsclub „Rept U” Rijderijen Ijsclub Oosthem Hardrijden met slede Woensdag Elfstedentocht van de Virginia-oogst. smaak vind je alléén die lekkerste shag van Je rookt het allerbeste Die volle, milde geur en l. bij STERLING. Koop Nederland en proef het! Uit wak gered Geert Dijkstra Fries kam pioen kortebaan Hurdriderij Skoalbern Nijezyl Op pan kokende erwten gevallen Ijsclub Heeg hield drie rijderijen Overgeplaatst S. de Koe nam afscheid van knapenver. Samuël Muziekver. „Hald Moed” Oosthem „Rept U” liet de kinderen rijden V ogel verzorgingsdienst Bond Friese Vogelbescher- mingswachten Filmdienst Ned. Rode Kruis Burgerlijke Stand Tegen brug gereden Correspondentie i Extra grote maat Wollen Degens, vanaf Metz Het een Ingez Mededeling. A dvertentie SNEEK Grootzand 14-38 JOURE Midstraat 104 Coreetière Kleinzand 86 SNEEK Zaalberg Dekens, zuiver wol, vanaf Extra maat in zuiver wol Zondagmorgen in de vroegte is de nog vrjj nieuwe Geref. kerk te Echten tot de grond toe afgebrand. Te Appingedam is Martha Wieringa, Baard nationaal kampioene kortebaan geworden, 2e was Tine de Vries, 3e An nie v. d. Meer, 4e Jantje Bosscha. ’e en Wij hebben nog stukjes I I Deelname 36 paren. Ie pr. Herke Bosch- ma en Trijntje P. de Jager; 2e pr. Ger- hardus Steenbeek en Trijntje A. de Ja ger; 3e pr. Wytze Hoekstra en Antje F. Atsma. OPPENHUIZEN—UITWELLINGER- GA. Junioren. 13 deelnemers. Ie prijs f25, A. Reidinga, Akkrum; 2e prijs f 15, F. F. Atsma, Oppenhuizen; 3e prijs f 5, R. P. de Jager, Uitwellingerga; 4e prijs f 5, B. Schreur, Oldeouwer. Zaterdagmorgen raakte in Gouda het driejarig zoontje van de familie Veen- stra met een slede in een wak onder een brug, dat met takken was afgezet. Hoe wel hulp zeer snel ter plaatse was, mocht zij niet meer baten. Zaterdag middag kwam in Maasdam de 22-jarige v. E. op de Binnenmaas in een wak en verdronk. In Driebergen raakte het zesjarig pleegkind van de fam. S. in een wak van de Oranjcvijver. Hoewel vier artsen urenlang kunstmatige ademha ling op de jongen toepasten, nadat hij op het droge was gebracht, mocht dit niet meer baten. In het Engelse graaf schap Lancashire kwamen Zaterdag bij het schaatsen vijftien kinderen door ver drinking om het leven. Een vader ver dronk, toen hij zijn zoontje trachtte te redden Uit één gezin kwamen vier broers, jongens van negen tot dertien jaar. om het leven. OPPENHUIZEN-UITWELLINGERGA. Wedstrijd met slede, heer en dame. OOSTHEM, 28 Jan. Op de ijsbaan te Nijezijl werd door leden van de IJsclub een estafetterijderij gehouden. Een heer en één dame door elkaar loten. De prij zen werden gewonnen door: 1 Mej. E. Jorritsma en de heer E. Damstra; 2. mej. P. de Groot en de heer J. Zijlstra; 3. mej. C. Smit en de heer M. Zijlstra. Ter afwisseling van het baantjerflden werd Zaterdagavond op de verlichte baan een stoelendans gehouden. Bij de dames werden de prijzen gewonnen door 1 A. Zijlstra; 2. J. Veenstra; 3. H. Hoek stra. Bij de heren door 1 J. Veninga, 2. WOUDSEND. Zaterdagavond was er op de Ee alhier hardrijden voor dame en heer met slede. De prijzen werden ge wonnen door: le pr. Jitte de Jong en Marie Homma; 2e pr. Dirk de Jong en Aaltje Dijkstra; 3e pr. Timme Nagel hout en Marieke Rekers; 4e pr. H. Ok- ma en Hiltje v. d. Kooi. WorkumHarlingenFrane- om dan in weer in de Warme Trainingsbroeken v/a Blauwe wollen STOF v. broeken en Joppers 140 cm breed, per meter slechts Het bestuur van de Friese Elfsteden- tochtvereniging heeft Vrijdag besloten de Elfstedentocht vast te stellen op Woensdag 3 Februari. Men heeft de route om de Zuid gekozen. De rijders zullen dus eerst in Zuidwestelijke rich ting naar Sneek en Staveren gaan en dan via ker naar Dokkum rijden Noordoostelijke richting Friese hoofdstad aan te komen. De laatste elfstedentocht en wedstrijd werd in 1947 gehouden. Winnaar van de wedstrijd was toen J. v. d. Hoorn, Ter Aar, in 10 uur 51 minuten. Zaterdag waren reeds alle hotels in Leeuwarden meer dan volgeboekt. Het bestuur deelt nog mede dat alle opga ven in persoon moeten geschieden. Te lefonisch of schriftelijk worden de aan meldingen niet geaccepteerd. De start zal plaats vinden op het Van Harinxma- kanaal. In de onmiddellijke nabijheid van de spuitinrichting van de heer Pos thumus aan de Verlengde Schrans. De plaats van samenkomst is de Veemarkt, vanwaar de rijders per bus naar de startplaats worden gebracht. De start plaats is verlicht. De finish is nog niet vastgesteld. Het traject is door de aan houdende vorst reeds aanmerkelijk ver beterd. De Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, mr H. P. Lint horst Homan, doet een beroep op alle schaatsers vooral zij die in het Friese merengebied rijden zich niet buiten de banen te begeven, omdat de in dit ge bied aanwezige wakken grote gevaren met zich mee brengen. Te zijnen huize, dr Kuyperlaan 5, vier de heden de heer L. v. d. Wal zijn 40- jarig jubileum als beambte bij het Staatsbedrijf van de P.T.T. Het was er een drukte van belang. Tal van superieu ren en collega’s kwamen hun geluk wensen aanbieden, o.a. ook de Inspecteur in dit district en de directeur van het kantoor alhier. Laatstgenoemde schetste in het kort de loopbaan van de jubilaris, die als 16-jarige jongen in dienst trad als telegrambesteller. Hij was een voor beeld voor vele anderen, vooral ook door de rustige wijze en de netheid waarmee hij zijn werkzaamheden vervulde. De di recteur eindigde met de jubilaris te be danken voor het plichtsbesef dat hij al De inspecteur en OOSTHEM. De echtgenote van de heer Y. Hoekstra van Abbega kwam bij het schaatsenrijden op de Bolswarder- vaart in een wak terecht. Gelukkig werd dit spoedig opgemerkt. Met behulp van ladder en touw wist men de dren kelinge van een wisse dood te redden. Te Oudkerk werd Geert Dijkstra Fries kampioen korte baan. Na kamprit met Egbert v. d. Ploeg beslis ten de tijden in de competitiefinale ge maakt. TOPPENHUZEN. Freed 29 Jan. kaem Fryske Krite gear yn it Lokael. Kaem it fan it kélde waer en it lis dat it tal leden net sa great wie as oars? Op 'e wurklist fan dizze joun stle in „Opste kriich”. Fiif fan üs leden (3 manlju, 2 froulju) weagen har oan de krityk fan de beide karmasters, de hea- ren G. Schriemer en A. Cnossen. De kar fan 'e Onderwerpen wie frij. dat men koe fan tinken wol ha, dat der op aller hande gebied hwat to hearren wie. De mobilisaesje, die üs tinken oan de dagen foar de léste oarloch. De drokke flech- tige tiid fan tsjintwurdich makke da immen skreau oer „Gjin tiid mear?” De wetten amp joech stoffe foar in ünder- werp wylst wy ek noch in wike in tocht makken mei in bromfyts en in dei üt iten gyngen. De jury fornyde üs as üt- slach: Tj. Folkertsma, le pr. 57 pnt.; H. J. Schréa, 2e pr., 54 pnt.; W. J. V. d. Zee, 3e pr., 53 pnt; H. v. d. Veende Jong, le pr., 56 pnt.; M. v. d. Zee 2e pr. 55 pnt. De algemiene opmerkings fan de jury waerden tige wurdearre. Dat wie opbouwende krityk, dêr’t de diel- nimmers fan nou en letter hwat oan hiene. Alle man koe hjir hwat fan op- strike. Wy wiene it tige iens mei de - Kogelbonen (bruin) - Ko- gelbonen (wit) - Witte bo nen (snjjb.). Wfl hebben een goede naam op Peulvruchtengebied. Want puike kook, zachte schil en fijne smaak, dat is Posma’s kwaliteit. SNEEK, Wijde Noorderh. 18 ADRES VOOR WEDERVERKOPERS. HEEG. Uitslag danswedstrijd Fries spel op 27 Januari. 22 deelnemers. Hoofdklasse: le pr. H. v, d. Schuit, Heeg; 2e pr. F. Terpstra, Oppenhuizen. le klas: Tj. de Boer, Scharnegoutum. 2e klas: le pr. D. D. Ykema, Gaast meer; 2e pr. A. de Jong, Heeg. 3e klas: le pr. F. Attema, Heeg; 2e pr. J. v. d. Schuit, Heeg; 3e pr. A. v. d. Goot, Gaastmeer; 4e pr. Sj. Schilstra. Sandfirden. w.o. Witte reclame, Ontbijt-enz. voor slechts 75 ct p. kg Alléén Dinsdag en Woensdab Zeer geschikt voor op t IJS 1 Koekfabriek - Sneek Vrijdagavond bezorgde de Skotsploech de bewoners en bewoonsters van „Nieuw Frittemahof” een gezellige avond door er met vuur en vaardigheid zijn dans- programma uit te voeren in de conver- satiezaal. In de pauze werd op choco lade getracteerd en zaten de Skotsers gezellig tussen de dames en heren. De directrice mevrouw Gaastra dankte na mens de bewoners en was buitengewoon getroffen door de overgave en het tech nisch kunnen waarmee de dansen wer den gebracht. De heer Joh. Halbertsma dankte namens de genodigden met een kort woord, waarbij de aanwezigen zich door een hartelijk applaus aansloten. Deze tweede „dounsjoun foar gasten” Is weer goed geweest en de Skotsers wachten al weer op een nieuwe aan vrage. NIJESYL, 30 Jan. Utslach fan hurdriderij fan skoalbern üt Nijesyl omkriten: Jonges fan 14 jier: le pr. An ne Landman; 2e pr. Johannes Mulder; 3e pr. Klaas G. Abma. Famkes fan 14 jier: le pr. Margje Huitema; 2e pr. Joukje v. d. Hem; Jonges fan 12 en 13 jier: le pr. Gerlof v. d. Kooy; 2e pr. Plet Wiersma; 3e pr. Plet S. Feenstra. Fam kes fan 12 en 13 jier: le pr. Tietje de Groot; 2e pr. Grietje van Berkum; 3e pr. Antje de Cock. Jonges fan 10 en 11 jier: le pr Douwe v. d. Kooi; 2e pr. 2 pers, gewatteerde DEKENS, vanaf Onze SUCCES DEKENS 2 pers, één kant zijde, andere kant Satinet Uitslagen 30 Januari. Dames: VIOS 2—ZONA 2 2—0 (ZONA 2 niet opgek.); SVC Sen. 1— SVC 2 2—0; UD—SVC 1 0—2; RKVC 2DVC 2 2—0 (DVC 2 n. o.); RKVC 1— VIOS 1 2—1; DVC 1—NOH 1—2. Heren: TGP 2Chr. Kweek 21; RKVC 2—UD 3 2—0; SVC 1—VIOS 2 21; NOH 2ZONA 12; UD 1—UD 2 2—1; TGP 1—RKVC 1 2—0; NOH 1 —VIOS 1 2—1. NIJLAND. Hedenmorgen had het 3-jarig zoontje van de heer S. Hoekstra het ongeluk van een stoel te vallen. Het kwam op een pan met kokende erwten terecht, en kreeg de inhoud over romp en benen. Het kind werd zeer ernstig verbrand en is direct naar het zieken huis vervoerd. Het is niet buiten levens gevaar. Benoemd tot schrijver bij de admi nistratie van ’s Rijks belastingen mej. M. Hogervorst, thans adspirantschrijver aan de inspectie der belastingen te Sneek. F. de Jong, kampioen van Wymbritseradeel. HEEG. De ijsclub Heeg had 28, 29 en 30 Januari hardrijderijen uitgeschre ven. De eerste dag was er een estafette rijderij. De tweede dag zou er een hard rijderij van vrouwen worden gehouden, maar doordat het kampioenschap van vrouwen in Friesland elders verreden werd, kon dit niet doorgaan. Toen werd besloten tot een hardrijderij van mannen uit Heeg en Gaastmeer, maar Gaastmeer kwam niet op, dus ging het nu om de snelsten van Heeg. 14 rijders verschenen aan de start. De uitslag is als volgt: le pr. f 10, S. Beetstra; 2e pr. f 5, L. Vellinga; 3e pr. f 2.50, W. Jor ritsma; 4e pr. f 2.50, P. v d. Pol. Zaterdag werd ei gevochten om het kampioenschap van Wymbritseradeel, deze rijderij is voor de Ijsclub Heeg een succes geworden. Er waren 24 deelne- mersen er was grote publieke belang stelling. Men zag spannende ritten, b.v. die tussen S. Winia van Oppenhuizen en F. de Jong van Jutrijp. die bij de laatste zes elkaar moesten bekampen, Winia won de eerste rit, maar de beide andere ritten waren voor de Jong, en daarmee was het al beslist, dat de Jong lembrordus Poiesz en Antonia Johanna van Nieuwkuijk. Ondertrouwd: Wijtse Hofman 26 jr en Henke Osinga 25 jr. Roelof Bergsma 35 jr en Rikje Bijl 27 jr. Getrouwd: Theodoor Sonneveld 23 jr en Willemina Antonetta Blaakmeer 20 jr. Pier Duizendstra 32 jr en Neeltje Fa ber 21 jr. Overleden: Jan Lieuwe Gerlsma, 7 wkn., z.v. Pieter Gerlsma en Ruurtje Terpstra, van Hindeloopen. Lamkje Sier- sma 58 jr., echtg. van Albert Klijnsma van Scharsterbrug. Tjeerd Jouke van der Werf 3 jr., z.v. Harmen van der Werf en IJbeltje Weitenberg van Bols- ward. Minke Sandstra 83 jr., wed. van Sipke Nawijn van Wommels. Sietske Stellingwerff 71 jr., echtg. van Jan Gor ter. Tjeerd Faber 77 jr., echtg. van Mintje Seffinga, eerder wedn. van Mag dalena Tuinstra van Bolsward. Johan nes van der Goot 79 jr., wedn. van Lijckeltje Wijnia, eerder wedn. van Geertje Tiemersma van Bolsward? Jeltje Hoekstra 77 jr., wed. van Romke de Vries .overleden te Heerenveen. WYMBRITSERADEEL, van 24 t/m 30 Januari 1954. Geboren: Beke, z.v. Cornells Cnossen en Lubbrigje Haanstra te Heeg. Hinke, d.v. Frans de Haan en Tietje Lambarts te Folsgare. Jan, z.v. Paulus IJntema en Rinkje Doorenspleet te Gaastmeer. Anskje Clazina, d.v. Lambertus Hfllke- ma en Gatske Juliana Miedema te Heeg. Gehuwd: Sake Zaadstra 24 jr te Vee- nendaal en IJtje Grunstra 21 jr. te Gauw. GAASTMEER. De Chr. Muziekver eniging Concordia alhier hield Vrijdag en Zaterdagavond haar jaarlijkse uit voeringen in het Geref. Verenigingsge bouw onder leiding van de directeur, de heer S. Tiemersma van Leeuwarden. De ■gemene leiding had Vrijdagavond ds. Ferwerda, Zaterdagavond de heer W. v. d. Kolir. Beide avonden werd ">et- zelfde programma afgewerkt. Na sa menzang van Ps. 146 1 en gebed en openingswoord van de feestleider wer- d< n de muzieknummers ten beste gege ven. Van ieder stuk dat gespeeld werd ga< cifc heer Tiemersma vooraf een be spreking, over de componist, de tijd waarin het stuk was geschreven en de inhoud. Het programma was zo samen gesteld, dat de tijden waarin ieder stuk ontstond, telkens 70 80 jaar verschil den. Ter afwisseling speelde het beken de saxofoonkwartet, bestaande uit de neren E. Atsma en S. M. Westra en de dames W. en M. Westra, een paar num mers. Er waren in het programma van Concordia twee psalmbewerkingen van de heer Tiemersma zelf opgenomen. De ze heeft nl. veel koraalbewerkingen ge schreven, een 50-tal hiervan wenst de N.C.R.V te gebruiken voor haar gra- mofoonplatenprogramma „Te Deum Laudamus”. Vier muziekcorpsen zullen deze koraalbewerkingen spelen, ook Concordia van Gaastmeer zal een ge deelte van de bewerkingen verzorgen. Na de pauze werden twee humoristische stukjes opgevoerd, welke de lachspieren danig in beweging brachten. Tussen de bedrijven door was er declamatie van de heer U. de Jong van Heeg. Zaterdag avond werd de uitslag van de verloting bekend gemaakt. De avonden werden besloten met het zingen van de Avond zang en dankgebed van de feestleider. Er werd nog bekend gemaakt dat Con cordia in het voorjaar een concert hoopt te geven, waarin verschillende volkslie deren zullen worden ten gehore ge bracht. OOSTHEM, 27 Jan. De Muziekver, „Héld Moed” heeft Woensdag een uit voering gegeven, ’s middags voor de kinderen met medewerking van een pop- pekast en 's avonds voor de ouderen, 's Avonds werd onder leiding van de heer M. Canrinus een omvangrijk pro gramma afgewerkt. Na een kort ope ningswoord van de leider speelde Héld Moed onder leiding van de directeur de heer A. Feenstra, enige werkjes o.a. een Koraal, de mars Stars and Stripe^ de Rococo-suite, de Wals Versmate Liefde, Mikado. Ter afwisseling speelde een kwartet, bestaande uit leden van Hald Moed een menuet. Ter verduide lijking hield de heer Feenstra eerst een korte inleiding over muziekbegrip. De muziekliefhebbers konden weer genie ten van de nummers, welke het korps ten gehore bracht. Na de pauze trad een gezelschap uit Sneek op met twee to neelstukjes „In Depresje” en „de Ba bysitters”. Ook dit viel zeer in de smaak van het publiek. Op knappe wijze werd gespeeld. Tot slot werd nog een verloting gehouden waarna de heer Canrinus met dank aan alle medewer kenden de vergadering met gebed sloot. SCHARNEGOUTUM. Woensdagavond kwam de ver. „Dorpsbelangen” Scharne goutum en Loënga In café Wed. R. Ozin- ga bijeen. De Voorzitter H. Bruinsma sprak een woord van welkom. De secre taris Sj. Spieringa las de notulen en het jaarverslag. Penningmeester A. de Jong gaf verslag van de financiën: ontvang sten f 133,uitgaven f 78,39, saldo f54,70, totaal bezit f315,58. A. de Jong bracht verslag uit over het sportterein. De schuld is verminderd tot f 323,71. De leden der kascommissie F. Rienstra en Ids Bosma rapporteerden dat de beschei den van de beide penningmeesters prima in orde waren jodat deze werden ge dechargeerd. Besloten werd voor de ouden van dagen dit jaar een autotocht te organiseren, als de burgerij voldoende geld beschikbaar stelt. De secretaris las een schrijven voor van de minister van Verkeer en Waterstaat, dat ontvangen Is naar aanleiding van een schrijven van „Dorpsbelangen” behelzende een ver zoek om een rijwielpad aan te leggen tussen Scharnegoutum en Sneek. Ook de Minister acht een rijwielpad Scharne goutumSneek langs Rijksweg no. 40 gewenst. Zodra de benodigde fondsen be schikbaar kunnen worden gesteld zal tot de uitvoering worden overgegaan. Op een verzoek gericht aan B. en W. van Wymbritseradeel werd antwoord ontvan gen dat de verlichting 's avonds inplaats van om 11 uur om 12 uur zal worden gedoofd. Door deze maatregelen worden de moeilijkheden voor bezoekers van vergaderingen grotendeels ondervangen. Bij de bestuursverkiezing werd H. Bruin sma herkozen. B. Bosma feliciteerde de voorzitter met zijn herbenoeming en uit het groot aantal stemmen dat hij ver wierf blijkt wel hoezeer zijn werk als voorzitter wordt gewaardeerd. Bij de rondvraag wees F. Volberda op de ge vaarlijke spoorwegovergang nabij boer derij Bajema in de IJsbrechtumerweg vanaf het dorp. Hij bepleitte de wense lijkheid flikkerlichten aan te brengen. Nu de E.H.B.O.-cursus onder leiding van dokter Van Reekum uit Sneek op Vrij dagavond is gestart, blijkt dat er nog grote behoefte Is aan deelneming van meer dames aan deze crusus, dat is voor het slagen ervan van groot belang. On getwijfeld zullen zich dus meer dames aangeven. Mevr. Smit (Auck de Boer) vulde het verdere van de avond met het voordragen van verhalen, vertaald uit het Amerikaans in het Fries. Zij wist door haar mooie voordracht de aanwe zigen zeer te boeien. Voorzitter H. Bruinsma dankte de aanwezigen voor hun opkomst ondanks de kou en mevr. Smit voor het gebodene en sloot met een „tot het volgende jaar”. die jaren getoond had. sloot zich hierbij aan. Vele cadeaux bloemstukken werden aangeboden. Overgeplaatst met ingang van Maart 1954 de commies-chef de bureau J. Vleer van het Ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Sneek naar het ontvangkantoor te Nij megen. WOUDSEND. 30 Jan. Hedenavond werd in ’t Gebouw van Chr. belangen af scheid genomen van de heer S. de Koe, die hier in ons dorp 7 jaar de knapen ver. Samuel heeft geleid. Ds. Kranen donk had de leiding en sprak waarde rende woorden namens de knapen. Bij monde van Wiebe G. de Vries werd een schemerlamp aangeboden van de kna pen. Namens de ouders sprak de heer Sj. Schilstra en bood 2 oud-Hollandse doeken aan. Verder voerde ’t woord de heer Alkema van Franeker als secreta ris van de provinciale commissie. Na mens de kerkeraad werd een bijzettafel tje aangeboden. Nadat nog een drietal sprekers het woord had gevoerd dankte de heer de Koe 'oor de mooie cadeaux en goede woorden. Onder 't drinken van een kopje thee werden er nog enkele schets jes en een pantomime opgevoerd. list was een zeer gezellige avond. SCHARNEGOUTUM. Een schaak wedstrijd verleden Donderdag in café Ozinga gehouden had tot resultaat: Groep I, 2e klasse na loting: 1. Jac. de Vries. Scharnegoutum; 2. F. Soetin- ga. Oppenhuizen. Groep H, 2e klasse na loting: 1. J. Faber, Oppenhuizen met R. Th. de Boer. Speers. Groep III, 2e klasse na loting: 1. E. Haagsma, Oppenhuizen met R. Schaap, Scharnegoutum. 3e klasse: G. Steenbeek, Oppenhuizen. Er waren 13 deelnemers. O^PENHUIZEN—UITWELLINGER GA. Uitslag hardrijderij schoolkinderen uitgaande van de Ijsclub „Rept U”. Meisjes 6 en 7 jaar: le pr. T. Walstra; 2e pr. D. Douma; 3e pr. H. Wiersma. Jongens 6 en 7 jaar: le pr. Tj. Schraa; 2a pr. Joh Wijnstra; 3e pr. J. Postma. Meisjes 8 en 9 jaar: le pr. E. Teppema; 2e pr. L. de Jager; 3e pr. P. Atsma. Jongens 8 en 9 jaar: le pr. M. Atsma; 2e pr. T. Hettinga; 3e pr. J. Nauta. Meisjes 10 en 11 jaar: le pr. R. Wijnja; 2e pr. B. Fabriek; 3e pr. F. Wijnja; 4e pr. T. Douma. Jongens 10 en 11 jaar: le pr. G. Bootsma; 2e pr. R. Atsma; 3e pr. J. Hoogland; 4e pr. U. de Jong; 5e pr. W. Wijnja. Meisjes 12 en 13 jaar: le pr. H. de Jager; 2e pr. E. Atsma; 3e pr. I. Bangma. Jongens 12 en 13 jaar: le pr. R. Atsma; 2e pr. P. Hoekstra; 3e pr. K. Wijnja. Jongens van 14 jaar: le pr. W. Wijnstra; 2e pr. W. de Jager; 3e pr. T. Bangma; 4e pr. J. Feenstra. Met het oog op de voortzetting van de streuge vorst worden de volgende maat regelen aanbevolen voor de Eenden: 1. Op de daartoe geschikte plaatsen moeten bijten gehakt worden, zodat er open water voor de dieren blijft. 2. Om de bijten moet riet of stro ge legd worden om te voorkomepi, dat de poten aan het ijs vast vriezen. 3. Voedsel (brood, aardappelschillen enz.) moet gebracht worden naar de plaatsen, waar de dieren verblijf houden. 4. Bij voeren met graan moet dit ver mengd worden met scherp- of grind- zand met het oog op een goede spijsver tering. 5. Indien er plaatselijk voedselgebrek ontstaat, kan men zich telefonisch wen den tot Notaris J. de Boer te Berlikum, tel. K 5186, nummer 202. De afdeling Vogelverzorgingsdienst van de B.F.V.W. beschikt over een klein fonds, waaruit de eerste nood gelenigd kan worden. Mocht de winter echter nog enige tijd aanhouden, dan zal het nodig zijn een beroep op alle Friese vogel vrienden te doen om financiële steun, ten einde een ramp, zoals die in de win ter van 1946-’47 voorgekomen is, af te wenden. Reeds nu zal de penningmees ter van onze afdeling, Notaris J. de Boer, Berlikum, gironummer 97734, gaarne bijdragen ontvangen. De Commissie der Afd. Vogelverzor gingsdienst van de B.F.V.W., H. Gaarman, Bolsward, Voorzitter. Nots. A. Visser, Balk 18A, Secretaris. Nots. J. de Boer, Berlikum, Penningm. E. W. Dijkstra, Oudwoude. Dr J. P. Otto, Sneek. Vanwege de Kring Friesland van het Ned. Rode Kruis werden de afgelopen week voor de afd. „De Greidhoek” in tal van plaatsen filmvertoningen gehouden. Des middags voor de jeugd, en des avonds voor ouderen. Ais film-opera- teur trad daarbij op de heer L. van der Zee van Sneek die tevens een propa- gandawoord sprak. Dat deze avonden veel succes hebben mag blijken uit het feit dat op 25 Januari te Bozum 28 le den, 26 Jan. te Oosterlittens 44, 28 Jan. te Rauwerd 30 en 29 Jan. te Winsum 30 geboekt konden worden. Als hoofdfilm staat op t programma o.a. „Dr Ehr lich”, „Achter de wolken” en „Het leven van Leni Rosner”. Verder worden ver toond lach- en tekenfilms. Nog vele plaatsen in de omtrek van Sneek komen voor deze filmavonden, die overal grote belangstelling trekken, t.z.t. in aanmer king. Wollen ONDERKLEDING voor dames, heren en kinderen, zéér voordelig. SNEEK, van 24 t.e.m. 30 Januari 1954. Geboorten: Jan, z.v. Reinder Hoek- sma en Trijntje Kracht. Robert, z.v. El- bertus Moed en Pietertje Visser. Leo- nardus Arthur Anna, z.v. Honoré de Waal en Maria Leonie Mangnus, van Bant. Rika, d. v. Andries Wilkens en Jantje N ij veen, van CBR. Wietze, z.v. Pieter Bruinsma en leke Jonker. Lau- rentius Hendericus Johannes, z.v. Johan Hendericus Maria Louwmans en Akke Bult. Johannes, z.v. Hijlke Dijkema en Afke Kamstra, van Tietjerksteradeel. Fredericus Johannes, z.v. Johannes Wil- van Antje Elzinga, te Gaastmeer. Tietje Lolcama 96 jr., wed van Johannes Bak ker, te Goënga. Pieter de Vries 80 jr., wedn. van Riemke Leistra, te Blauwhuis. Sijbren Johannes Roukema, 69 jr., echtg. van Elizabeth Wynja te Abbega. Pier IJntema 84 jr., echtg. van Maria de Jong te Blauwhuis (overl. te Joure). Famkes fan 10 en 11 jier: le pr. Riekje Weersma; 2e pr. Jeltje v. Berkum; 3e pr. Renske Landman. Jonges fan 8 en 9 jier: le pr. Wiebren Oppedrjk; 2e pr. Albert Oosterhof; 3e pr. Piet v. d. Hem. Famkes fan 8 en 9 jier: le pr. Trijntje de Jong; 2e pr. Popkje v. Berkum; 3e pr. Elisabeth v. Berkum. J. v. d. velde, 3 W. Abma. Er waren een 70-tal die hieraan deelnamen. In de loop van deze week zal er een gecostumeerd ijsfeest worden gehouden. stond, weer zou behalen. F. de Jong, le prijs f 25, plus medaille, aangeboden door de burgemeester Tjaberings, kam pioen van Wymbritseradeel; tweede werd S. Beetstra, Heeg, f 15; 3e pr. Sj. v. Netten, Gaastmeer; 4e Sj. Winia, Op- I penhuizen f5; 5e en 6e pr. M. Winia en A. Speerstra. elk f 5. beiden Heeg. OPPENHUIZEN. Bfl het schaatsen had D. Gaastra van Jutrijp het ongeluk met zijn hoofd tegen een brug te gera ken. Hjj moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd, vanwaar hij na behandeld te zijn naar huls kon worden gebracht. Enige verslagen en berichten blijven overstaan. Red. Foldien gyng dan ek elts nei hüs, fral de priiswinners, de manlju mei hwat rokerij, de froulju mei bonbons. De skriuwster joech as tajefte in lofdicht op Toppenhuzen en Twellegea. It han- tsjeklappen die wol bliken, dat dit léste der tige ynfoel.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 3