RAADSVERGADERING IJLST MISTER X PUROL ÉlÖfe Wat de raad te behandelen krijgt P A R IJ S Centrum Vrij Geestesleven voor 4 Maak eens kennis met ^3 Priksledenwedstrijd Ijsclub de Brekken VIJF DAGEN NAAK Langebaanwedstrijd voor dames te Oudega (W.) Vergadering Zuivelarbeiders Openluchtspel Diever Maple Leaf” liet de kinderen rijden Si deren naar koloniehuizen werkzaam zjjn- leerling te brengen. B. 16 October zijn voltooid. der biV' Advertentie LM. de Christelijke Advertentie I.M. 4 werden Overal nu den die in zo’n gezelschap? Hier vond Snel wasten ze zich, verkleedden ze Lening aan N.V. Zwembad Sneek. alles mermeisje droeg een „Jij praat maar makkelijk”, verweer- In de hal stonden ze samengetroept, mogeljjk en Els nam de sleutel in ont- de Plattegrond van Parijs, zo duidelijk dikkerdje met en kriskrasten „Opschieten”, waarschuwde Carla, Wordt vervol ,d Jaarwedden gemeente- personeel. Aanschaf f ing verduisterings- materiaal. De besturen der plaatseljjke afdelin gen van de drie in deze gemeente op het B. en W. bieden de raad de volgende voorstellen ter behandeling aan: Zoals reeds bekend stelden B. en W. bij de indiening der begroting 1954 voor Nog steeds is de secretaris-ontvanger opgenomen in het ziekenhuis te Gronin gen, terwijl nog niet kan worden gezegd wanneer deze zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. Gedurende de twee maanden dat de vervanging nu heeft ge duurd, is gebleken, dat de werkzaamhe- Cursussen vrouweljjke bedrjjfs- jeugd. OUDEGA (W.) 4 Febr. Hedenmiddag had hier onder belangstelling van veel publiek een prikslede-wedstrjjd plaats. Dames, 38 deelneemsters: le pr. mej. R. Lycklama a Nijeholt; 2e pr. mej. Fr. P. Ozinga; 3e pr. mej. Ch. Lycklama a Nijeholt. Heren 38 deelnemers: le pr. Joh. Wa- linga; 2e pr. M. Ykema; 3e pr. F. At- tema. Oorspronkelijk feuilleton door Tom Lodewjjk. 7 School 9H/8 x 34 is ƒ3105.83; en voor de vereniging voor Gereformeerd School onderwijs 512/s x 34 is 1756.67. lichaam mager, dun en schraal neus lang, wangen geel en vaal en had ze dan ook prompt Prikkie -i- delen te verschaffen door het aangaan van een geldlening. Het bestuur heeft B. en W. verzocht te bevorderen dat door de gemeente aan de N.V. dit bedrag wordt verstrekt in de vorm van een 10- jarige geldlening. B. en W. menen dat in het belang der volksgezondheid de plannen van het bestuur steun verdie nen en stellen voor deze lening tegen een rente van 3’4% toe te staan, koers 100%, rente en aflossing te betalen in de vorm van annuïteiten. Op het eiland Marken werd Vrijdagmiddag een groot Volksdans- feest op het ijs gehouden. Een verzoek is binnengekomen van het bestuur der Chr. School om de no dige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van verduisteringsmate- riaal voor één der lokalen van genoemde school om doeltreffend te kunnen wer ken met een projectie-apparaat bij de tegenwoordige onderwijsvernieuwing be schouwd als een onmisbaar leermiddel, i B. en W. zijn van oordeel dat deze aan vraag niet kan worden beschouwd als ene welke de normale eisen van het on derwijs te boven gaat, terwijl zjj tevens voorstellen ook een lokaal van de open bare lagere school van verduistering? materiaal te voorzien. De heer Groen v el d kan hiermee accoord gaan, doel vraagt of er geen gebrek is aan films. De Voorzitter antwoordt, dat scho len onderling wel ruilen doch dat door aansluiting bij een vereniging men zo veel films kan krijgen als men wil. Z. h. s. wordt daarna het voorstel aangeno men. Hierna sluiting der openbare verga dering. OUDEGA (W.), 5 Febr. Hedenmiddag had hier een langebaanwedstrijd voor vrouwen plaats, uitgaande van de ijs club „de Brekken”. Er waren 24 deel neemsters. Groep A: le pr. mej. Akke Reen; 2e pr. mej. Nienke Abma. Groep B: le pr. mej. Chrisje Lycklama a Nijeholt; 2e pr. mej. Janke Njjdam. Het was een prachtige rijderij, waar voor veel belangstelling bestond. gebied der uitzending van zwakke kin- dit subsidie van f 55.— op f 65.per Zij stellen thans voor de bestaande verordening dienover eenkomstig te wijzigen. Betreffende de jaarwedden van het gemeentepersoneel werd besloten navol gende voorzieningen te treffen. Vanaf 1 Januari 1954 verhoging der jaarwedden met 5 extra verhoging van de lonen der beambten-werklieden met 2 cent per uur: verhoging der kindertoelage en van de kindertoeslag; verkleining der ge meentelijke classificatie-aftrek; incor poratie van de daarvoor in aanmerking Komende toelagen in de jaarwedden. De nieuwe salarissen werden daardoor vast gesteld voor het administratief perso neel: le ambtenaar ter secretarie van 2880 op 3762; schrijver-typist van 2220 op ƒ2880; aankomend ambtenaar van 950 op 1850; voor het technisch personeelbaas-werkman van 2831 op 3135; brugwachter en geameentewerk- man van 2628 op 2872. Het loon van de hulpbrugwachter werd verhoogd tot 100 per maand. Aan Ged. Staten te berichten dat het de raad redelijk voor komt, dat de secretaris-ontvanger op gelijke voet wordt behandeld als het overige personeel. Vervanging secretaris- ontvanger. Aankoop perceel le Steenklipstraat. De gelegenheid doet zich voor in het gebied der te saneren Steenklipstraten weer een perceel aan te kopen, nl. het pand le Steenklipstraat no. 1, waartoe B. en W. dan ook voorstellen te beslui ten. De verhuring kan voorlopig onder de bestaande voorwaarden worden voortgezet. de milde, geurige ÖOcents sigaret De bestaande outillage van het zwem bad in het Burgemeester de Hooppark is in verband met het toenemend ge bruik, dat van de inrichting wordt ge maakt, in verschillend opzicht niet meer toereikend. Vooral ten aanzien van de zuivering van het water zullen voorzie ningen moeten worden getroffen. Het aanbrengen van een nieuwe filterinstal- latie, waarmede f 12000,zal zijn ge moeid, is noodzakelijk. Voorts zal de kleedgelegenheid uitbreiding moeten ondergaan. Dit laatste kan geschieden door de rijwielstalling te doen verval len en ter plaatse een kleedgelegenheid voor kinderen te bouwen. De rijwielen zullen na het tot stand komen van deze wijziging gestald kunnen op een daar voor in te richten gedeelte van het par keerterrein, dat bij het verbeterde sport park tegenover het zwembad zal worden gemaakt. Met de uitvoering der nodig geachte verbeteringen is volgens het be stuur van de N.V. Zwembad Sneek naar raming in totaal een bedrag van f 18000 gemoeid. Voor een gedeelte is de finan ciering van de met de uitvoering der plannen gemoeide uitgaven uit eigen middelen der N.V. verzekerd. Het be stuur is echter genoodzaakt zich tot een den ter secretarie zeer goed opschieten bedrag van f 12000,— financierlngsmid- en de achterstand, welke door verschil- Vrijdagavond sprak in Fredehiem voor bovengenoemd centrum de heer H. D. van Goudoever uit Den Haag over het onderwérp: „Reïncarnatie en Karma”. De spreker ging daarbij uit van een boekje, dat de Duitser Les sing in 1781 schreef nl. „Die Erziehung des Menschengeschlechtes”. Lessing be keek daarin eerst de ontwikkeling van de enkele mens en concludeerde dat er in de mens mogelijkheden sluimeren, welke door de opvoeding alleen maar gewekt behoeven te worden. M. a. w. op voeding kan de aanleiding zjjn dat een kind gaat zeggen: „ik wil begrijpen". Zo nu, zegt Lessing, is het ook met de gehele mensheid, en hij beschouwt dan in het bijzonder hoe het Joodse volk werd opgevoed door de Godheid; het kreeg eerst het Oude Testament, alleen op de ethica gericht, de mens moest in dit leven, besloten tussen geboorte en dood een goed mens zijn. Maar toen het Joodse volk zich meer ontwikkeld had kreeg het een tweede elementair boek, nl. het Nieuwe Testament, waarin het onsterfelijkheidsprobleem aan orde nende filmster-blik de mindere op een opgerolde paraplu, wachtte als zwan uora venueiauen: noiei wagram. bekeek. e.n rots in de stormvloed op een rei- Ze warenthuis. „Juffouw Mertens en juffrouw De ziger. ^'er. 2011 bijna een week lang hun Cortesamen kamer veertien, twee Els en Carla daalden moeizaam de öu>s de treden af, Hannes maakte zich verdien- 1 Credieten voor waterleiding bedrijf en gasbedrijf. B. en W. stellen voor voor het jaar 1954 voor het waterleidingbedrijf f 32.500 en voor het gasbedrijf f 42.000 beschik baar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe machines en apparaten ter ver vanging van versletene en voor ver vanging van gereedschappen. De exploi tatie van het waterleidingbedrijf en het gasbedrijf wordt door een en ander resp. met f 2860.en f 3521.in ongunstige zin beïnvloed en aangezien voor beide bedrijven reeds nadelige saldi voor 1954 zijn geraamd zal de gemeente nog f 6381 meer aan deze bedrijven hebben uit te keren, welk bedrag alleen gevonden kan worden door verlaging van de post voor onvoorziene uitgaven op de gemeentebe groting 1954. OUDEGA (W.) De afd. Zuivel alhier hield haar ledenvergadering onder lei ding van de heer A. Feenstra, die de bij eenkomst opende met het laten zingen van Ps. 118 14 en gebed. Daarna werd gelezen Ps. 49. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental met drie ver minderde en thans 29 bedraagt en de rekening sloot met een voordelig saldo van f78,11. Deze werd op advies van de kascommissie goedgekeurd. Namens de afd. Landarbeiders waren twee afge vaardigden aanwezig, onder wie de voor zitter G. Jansen, die de hoop uitsprak dat de beide afdelingen nog vele jaren zullen mogen samenwerken en tevens de wenselijkheid bepleitte eens gezamenlijk te vergaderen. Zijn afdeling had nl. niet veel leden. Ook staan nog vele ongeor ganiseerden buiten onze organisatie al dus spr., die besloot met te herinneren aan wat onlangs op de Toogavond te Sneek te beluisteren viel. Bjj de be stuursverkiezing stelde voorzitter Feen stra zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd benoemd de heer D. Rienstra, die periodiek aftrad als bestuurslid. In de daardoor ontstane vacature werd geko zen de heer Joh. Walinga. De heer M. Boomsma, eveneens aftredend, werd her kozen. Nadat enige bgesprekingen wa ren gevoerd over de werkzaamheden in de komende zomer, bracht de afgetreden voorzitter de leden dank voor hun mede werking en wenste hjj zjjn opvolger kracht en Gods steun toe bij zijn werk zaamheden voor d-' afdeling. De heer Rienstra dankte voor deze vriéndelijke woorden, waarna hjj de geslaafde avond, waarop helaas vele leden ontbraken, sloot met dankgebed. Els. stand, en je kunt op je kaartje precies wanneer en waar je moet overstappen. Gerust, Toekenning premie volgens premieregeling woningverbete ring en -splitsing 1953. Subsidie uitzending kinderen naar kinderherstelilngs- en vacantiekolonies. De toneelvereniging „Diever” Is voor nemens in het aanstaande zomerseizoe voorstellingen van King Lear in de openlucht te gaan geven, nl. op 30 Juni. 3, 6, 15, 17, 21, 24, 29 en 31 Juli. Bjj de keuze van dit stuk is overwogen, dat na drie jaren achtereen een blijspel van Shakespeare te hebben gespeeld (1951 Driekoningenavond: 1952 As you like it en 1953 Eind goed, al goed), het dit jaar wel zeer gewenst was één van zjjn drama’s te gaan spelen. Daar in 1950 Hamlet werd gespeeld, zal het niet ver wonderen, dat de keuze op King Lear viel; het stuk, dat door velen als het meesterwerk van Shakespeare wordt beschouwd. de verenigingen, nl. het Centraal Ge nootschap, de Ver. v. Chr. Vac.kolonies Elim en de R.K. Ver. Ons Kind hebben subsidie voor dit werk uit de gemeente- kas verzocht. B. en W. erkennen dat deze verenigingen zonder twijfel belang rijk werk op het gebied van de volksge zondheid verrichten, zodat dit werk hun warme sympathie heeft, terwijl uit een onderzoek gebleken is dat de verenigin gen inderdaad over meer geldmiddelen zouden moeten besschikken om haar taak op voldoende wijze te kunnen ver vullen. B. en W. betreuren het dat de bijdragen van particulieren niet toerei kend zijn om de gewenste uitbrei ding der werkzaamheden mogelijk te maken, doch zij achten uit een oogpunt van volksgezondheid voldoende termen aanwezig het verzoek in gunstige over weging te nemen. De Verenigingen vra gen f 0.50 per dag en per kind voor ver pleging in de zomer en f 1.per dag en per kind voor wlnterverpleging. B. en W. zouden echter het gezamenlijk sub sidie willen bepalen op f 600.per jaar, ook de financiële positie der gemeente laat op dit ogenblik geen grotere uit gaaf toe. Als normen ter verdeling kun nen dan gelden f 0.50 resp. f 1.per dag terwijl als de afrekening naar de verpleegdagen een totaalsom oplevert boven f 600.de berekende subsidies voor de afzonderlijke verenigingen in evenredigheid worden verminderd. Geen vrijstelling vergoeding gem. gymnastiek- en lesloka len voor jeugdafdelingen gymnastiekverenigingen. De besturen der vier plaatselijke gym nastiekverenigingen hebben zich in ver band met hun moeilijke financiële situa tie tot de raad gewend met het verzoek hen vrij te stellen van het betalen van ‘vergoeding voor het gebruik van gem. gymnastiek- en leslokalen voor zover het °~le jeugdafdelingen betreft, waartoe zij Yekenen te behoren leden tot èn met 17 jaar, in een nader schrijven echter be perkt tot en met 15 jaar. In 1915 heeft het K.N.G.V. een soortgelijk verzoek in gediend waarop de toenmalige raad op advies van B. en W, afwijzend heeft be schikt. In het standpunt van B. en W. is sedertdien geen wijziging gekomen en zij verwijzen dan ook naar bovengenoemd advies. B. en W. wijzen er nog op dat de tarieven dezer gemeente sedert 1930 niet zijn herzien en nu ver beneden de kost prijs liggen. Ze bedragen f 0.40 per uur van 1 April t.e.m. 30 Sept, en resp. f 0.50 en f 0.60 gedurende de overige maanden, verhoogd met f 0.25 of min der per uur ten behoeve van de concier ges en schoonmakers voor het door hen te verrichten meerdere werk. Het rijk vraagt thans voor zijn gymnastiekloka len f 1.50 per uur, schoonhouden, ver lichting en verwarming inbegrepen. Daar de gemeentelijke tarieven ver beneden de kostprijs liggen worden de verenigin gen dus al, ook wat haar werkzaamheid ten aanzien van de oudere leden betreft, van gemeentewege op redelijke wijze ge steund. Bij inwilliging van het verzoek zou ook een onbevredigende situatie ont staan ten opzichte van verenigingen die zich op ander terrein bewegen. B. en WAstellen dus voor afwijzend op het •ek te beschikken. verscheidene reisgenoten, behalve Han nes en het kleine, korte Kosten onderwijs. Evenals over 1953 werden voor 1954 de kosten van het Openbaar Lager On derwijs vastgesteld op 34 per leerling. Het voorschot der bijzondere scholen zal daardoor bedragen voor wordt gesteld, dit probleem wordt in het bewustzijn van de mensheid geplaatst, terwijl nu in een derde faze de mensheid zover gekomen is dat zij haar eigen denkkracht moet gebruiken, om de on sterfelijkheid te begrijpen. Zo leert men dan het doorschrijden door de mensheid van opeenvolgende culturen als een zin vol opvoeden van de mens zien, die tel kens als er op aarde weer wat te leren valt daarheen terugkeert, één periode tussen geboorte en dood is niet voldoen de alles te omvatten. Aldus Lessing, die daarop prompt door Europa voor seniel we»d verklaard. Maar de vraag is of men deze begrippen niet ook zuiver den kende kan benaderen. Rudolf Steiner antwoordt op die vraag bevestigend, mits men de ogen opent voor het begrip van de menselijke biografie. Ieder mens bestaat uit lichaam, ziel en geest en- heeft een eigen menselijke biografie, geestelijke gestalte. Spr. zet breedvoerig de gedachten van Rudolf Steiner ten deze uiteen, een uiteenzetting, waaraan wij in een betrekkelijk kort verslag geen recht kunnen doen, zodat wij moeten volstaan met nog enkele punten te noe men. Wat de lichamelijke gestalte van de mens betreft bracht de vorige eeuw ons de evolutie-gedachte, die der over erving, ieder leven moet door de kiem van andere levens zijn gegaan, leven ontstaat slechts uit leven. Het is nu een misschien stoute, maar stellig conse- kwente gedachte, dat zoals de lichame lijke gestalte met al haar typische eigenschappen is voortgekomen uit een erfstroom, ook de geestelijke gestalte van een mens die eenmalig is uit een dergelijke geestelijke erfstroom is voortgekomen, dus uit eigen geestelijke voorvaderen, uit menselijke biografieën dus van vorige incarnaties. Wat het Karma betreft, betoogt spr. het zjj hier slechts zeer verkort samengevat dat voor een mens de dag van morgen feitelijk bepaald wordt door zijn daden van het heden, hetgeen ook een be paalde verantwoordelijkheid voor die da den meebrengt. In dit verband ontwik kelde spr. daarna de Karma-gedachte, nl. dat iedere menselijke daad gevolgen heeft die terugwerken op de mens die deze daad verrichtte. Daarom moet men wat men in het heden beleeft ook niet zien als iets op zich zelf staands, doch in een moreel verband met wat men vroeger gedaan heeft. Als men ouder geworden is en eens terugblikt op zjjn leven zal men al die dingen wélke men beleefde en op het moment dat men ze beleefde als „toevalligheden” zag, sa mengevat leren zien als iets dat een be paald plan met uw leven verraadt; in alles wat de mens beleeft in zijn leven ligt zijn lot, dat blijkbaar zinvol geleid is. Als men zjjn lot eens aftast voelt men dat er van buiten iets tot ons geko men is dat tot ons hoort. Ten slotte be toogde spr. dat in de gedachten hier over reïncarnatie en karma geuit eigen- Ijjk alles bevestigd wordt wat de gelo vige mens gelooft. Spr. beantwoordde nog zeer uitvoerig een groot aantal vra gen, waarna de voorzitter dokter N. Lofvers hem dank bracht. Het bestuur van de Huishoudschool heeft verzocht de uitbreiding van het leerplan dier school met cursussen voor de Vrouweljjke Bedrijfsjeugd nodig te verklaren. De cursussen zullen uitslui tend bestemd zjjn voor meisjes van 17 jaar en ouder. Het bestuur zal gaarne na de zomervacantie in 1954 met deze cursussen aanvangen. Dat het inrichten van deze cursussen ook in deze gemeen te gewenst is bljjkt o.m. uit het feit dat zich voor een z.g.n. Mater Amabiles- cursus reeds 40 meisjes hebben aange meld, onder te brengen in 2 cursussen. Verwacht wordt dat ook uit andere groeperingen voor deze cursussen op een veertigtal meisjes gerekend zal kunnen worden. Berekend wordt dat het na delig saldo dezer cursussen f 2084,zal bedragen, waarvan ten laste dezer ge meente f 625, welk bedrag echter door dat ook leerlingen uit andere gemeen ten aan de cursussen zullen deelnemen, vermoedelijk zal dalen tot f 417.Aan gezien naar de mening van B. en W. deze cursussen in een behoefte zullen voorzien stellen zij voor deze uitbreiding van het leerplan nodig te verklaren. Toen zagen ze een groot park met ver gulde hekken, opvallend veel jongelui, die heen en weer liepen als hadden ze niets beters te doen, en de bus stopte. „Cité", las Els „We zjjn er”. lende omstandighdeen was ontstaan, weer wordt ingelopen. B. en W. zjjn der- nalve van mening, dat er momenteel geen redenen aanwezig zjjn verandering in de tegenwoordige situatie te brengen; te meer daar het niet mogeljjk is op an dere en goedkopere wjjze de secretaris- ontvanger te doen vervangen, en stellen daarom voor de vervanging zoals die thans is geregeld nog gedurende drie maanden of korter als de secretaris zjjn werkzaamheden eerder kan hervatten, te doen plaats vinden. De heer Groen veld heeft de vorige keer gezegd, dat niet op de beste en goedkoopste manier in deze vervanging is voorzien. Spr. is ten opzichte daarvan niet veranderd, doch daar het voor hoogstens drie maan den geldt, zal hij zich niet tegen het voorstel van B. en W. verzetten. Daar na aangenomen. stelijk met de koffers. Nu dook ook een beetje verloren. Carla kende nu al vangst. Ze liepen de trap op, verlangend h?.-- nagestaard door hen die snakten naar jonge paar. Daar waren dat fris water om zich van het stof van de achterkant heb je het Ijjnennet van de :rto dikkerdje met zij- 1— r>i„ reisgezel, „lang, dun en lekker” had mer toegewezen hadden gezien. bet dichtstbijzijnde Métro-station op, er en Even later keken ze de kamer rond. *s wel een binnen vijf minuten af- opeen scooter zocht naar een gaatje, Hoogeboezem, eenzaam bljjkbaar, een elegante Parisienne met hoogge- dan was daar het typisch heertje met 1’ het hril’etje, die ring geweest: de Parijse hotels hebben i en Ruwe huid w w Schone lakens, dat was al heel wat. nagaan, waar je heen moet, Stromend water warm en koud. Ze liep -* x naar het raam, keek naar beneden in de Carl, we komen altijd terecht”, straat. Auto's geparkeerd, wéér een Carla gaf zich gelaten over aan Els’ vrouwtje met een stokkebrood. een an- kortstondige verklaring en weldra zaten Toen zat Carla achter een busraampje Dikkie gedoopt Maar de korte dikke der met een *-as me*: groenten. Ieder ze weer naast elkaar in de bus. Langs en staarde, voor het eerst van haar bleek meneer Velleman te zjjn en de moest hier blijkbaar winkelen, de bak- een brede straat met grote winkels, en W. stellen voor aan de heer J. B. Posma, Wjjde Noorderhorne 17 al hier een premie toe te kennen volgens bovengenoemde regeling ten behoeve van de verbouwing van het genoemde perceel. De premie bedraagt f 1400, waarvan het rjjk f 933,33 betaalt. De werkzaamheden moeten uiterlijk 16 April aanvangen en ’t werk moet uiter- Ijjk Subsidie bijzondere scholen voor voorbereidend lager on derwijs. de moest hier blijkbaar winkelen, de bak- een brede straat met grote winkels, leven, naar de drukte en het gewoel van lange dunne meneer Proppennen Prik- ber en de groenteboer kwamen vast niet over een druk plein, ging het verder, de Metropool. kie en Dikkie verdwenen, elk met een aan de deur. Taxichauffeurs kriskrasten tussen sleutel, de trap op naar hun kamers. „Opschieten”, waarschuwde Carla, de geparkeerde wagens door, een man De dame met al het goud was mevrouw „over twintig minuten moeten we in de op .een scooter zocht naar een gaatje, Hoogeboezem, eenzaam bljjkbaar, en bus zitten”. Het was hun eerste wonderlijke erva- hakte schoentjes achterop. Een oude het bjjna kale hoofd en 1 1__„„ vrouw zag ze lopen met een lang dun zulk een opvallend Haags accent had en geen restaurant. J« kunt er slapen Feuilleton brood van wel een meter lengte, het zulke wjjze opmerkingen wist te maken, ontbijten, voorzover een Hollander dat beroemde stokkebrood, dacht ze. En met zijn vrouw, die erg idealistisch ontbijt noemt: een kop zwarte koffie, een overal zitjes, terrassen met mensen die scheen en hem buitengewoon was toe- stuk van dat harde brood of een paar zaten en dronken en babbelden. De ene gewijd. Maar ze bleek zijn vrouw niet van die lekkere, knapperige halvemaan- helft liep zichzelf voorbjj van de haast, te zijn. Want meneer Laarman ver- vormige croissants, afgelopen, uit. Om de andere helft scheen geen haast te dween apart en mevrouw Kierkewasser te eten moest je naar een apart restau- kennen. Winkelmeisjes liepen voorbjj op verdween apart. Els keek Carla aan. rant. Zij zouden gemeenschappelijk de weg naar huis en Carla bewonderde de „Als ik ooit „twee zielen gloênd aan- maaltjjden gebruiken in de Cité Univer- mamer waarop ze liepen. De meeste Pa- eengesmeed” heb gezien”, zei ze zacht, sitaire, een grote studenten-gaarkeuken risiennes, concludeerde ze, bezaten een „maar ze zjjn niet eens getrouwd”. Els in het Park Monceau aan de 'Rue de elégance, die de Hollandse dames mis- rook opnieuw een romance. Nu vielen Courcelles. En dat was nog ’n „stief ten. Die liepen maar net zoals ze zin Carla ook enkele andere mensen op. kertierke” van hun eigen hotel van- hadden, en hoe die Franse meispes op Meneer en mevrouw Perland, een ele- daanhoewel ze voor dat ogenblik Overal werden nu koffers de naar elegante schoentjes het redden gant stel, zij een beetje Italiaans om te geen idéé hadden, waar ze ergens in gang in gesleept. Nog enkele ogenblik- over dat vaak ongeljjke plaveisel, mocht zien, mensen van de wereld. Wat reis- Parijs beland waren. 6 6 -den die in zo’n gezelschap? Hier vond Snel wasten ze zich, verkleedden ze Frans stond voorop naast de bus- je vogels van diverse pluimage. Het ka- zich. „We gaan niet naar het hotel te- chauffeur en koeterwaalde van alles mermeisje droeg een elegante koffer rug”, stelde Els vast, „we gaan eerst Een "geagiteerde Amerikaanse* met’”een door elkaar. Eindelijk sloeg de bus een voor het echtpaar Perland naar boven, eens de stad in. En dan vinden we het k -- Iw. H.-l. 1--. t-_*. TTv. inffrni.iv T^ollo lVTr»r» f o rrn o aav» nn. vordh» n/ol" gidsen met gegalonneerde petten speur- naambordjes Rue des Acacias, de straat, vallende blondine met een niet minder den zoekend langs de wagens, een ele- waarin hun hotel lag. Met een schok opvallende make-up, die met een kwij- de zich Carla, „maar ik ben hier nooit gante heer met grijze slapen steunend stopte de ous. Gouden letters op een nende filmster-blik de mindere góden geweest en jjj maar één keer. Zullen we :cn opgerolde paraplu, wachtte als zwart bord vermeldden: Hotel Wagram. rots in de stormvloed op een rei- Ze warenthuis. IJLST, 5 Februari. In de hedenavond gehouden openbare raadsvergadering was afwezig de heer J. de Jong. Voor zitter burgemeester mr J. Oppedijk, Secretaris de heer W. Siengs (loco- secretaris). Na opening en goedkeuring der no tulen werd o.m. medegedeeld dat door Ged. Staten was goedgekeurd de bouw van 6 woningwetwoningen met een huur van 6.70 per week, exclusief water. Verder werd medegedeeld dat bericht was ontvangen dat men 15 Mei a.s. ge reed hoopt te zjjn met de plannen van de nieuw aan te leggen weg Ijlst Sneek. Tot leden der commissie van advies woonruimtewet werden herbenoemd de heren L. ter Heide, S. Reinalda, El Stienstra en S. Woudstra. Benoemd werd in de vacature van Tj. H. M. H. Ament de heer F. Bakker. De ontrui- mingstermijn van de woning Uilenburg 29 werd met één jaar verlengd. Ten aanzien van de ziektekostenregeling van het gemeentepersoneel werd besloten over 1954 de rijksregeling te handhaven. De heer Groenveld kan zich bjj dit voorstel van B. en W. volledig aanslui ten. Het is onjuist een ambtenarenzie kenfonds in het leven te roepen, hetgeen niet anders dan versnippering met zich medebrengt en daardoor hogere kosten. De heer Stienstra acht het even eens de voordeligste wijze dit in zo groot mogeljjk verband te regelen. Door meer draagkracht kan men beter het risico dragen. Frans Noordeloos op. „Allemaal bij elkaar bljjven!” riep hij met stentorstem. „Buiten wacht een bus. Alle bagage meenemen!” Vjjf minuten later stapten ze als een ^is gezegd, bjjna twee meter lang, rij eenden achter hem aan. De contro- Car'a dacht aan de beschrijving leurs bjj de uitgang keken zelfs niet meneer Prikkebeen: naar hun plaatsbewijzen. Onder de kap stond een rjj autobussen. „Die rode bus rechts!” riep Frans en het werd de rjj doorgegeven. Zaterdagmiddag hield het bestuur van bovengenoemde buurtvereniging een uit stékend geslaagde hardrjjderjj voor kin deren van leden op de „Zwette”. Onge veer 100 kinderen verschenen aan de start. Het was voor de jeugd, maar ook voor de ouders een genotvolle middag met het mooi winterweer. Er is door de „hardrijders in de dop” prima gereden. Er was spanning. Om 2 uur werd be gonnen en te ruim 5 uur was ’t einde daar De baan was ongeveer 100 meter. Er was een schat van prjjzen. In alle zeven klassen bestond de eerste prijs uit een paar schaatsen. Alle deelnemers wer den volop getracteerd op heerljjke cho colademelk, gratis beschikbaar gesteld door Normandia en ieder ontving tevens een flink stuk koek en een rol peper munt. Er was medewerking van alle zjjden De uitslagen zjjn als volgt: Meisjes 7 en 8 jaar: 10 deelneemsters, le prjjs een paar schaatsen, Freddie Dikkerboom; 2e prjjs, lepel en vork, Ria de Vnes. Meisjes 9 en 10 jaar, 17 deel neemsters: le prijs, een paar schaat- en, Jannie de Groot; 2e prijs, lepel en vork, Hilde Postma; 3e prijs, kop en schotel, Thea Karstkarel; 4e prjjs, doos kralen, Marian Kruger. Meisjes 11 en 12 jaar, 8 deelneemsters: le prjjs. een paar schaatsen, Truusje Bok; 2e prjjs, lepel en vork, Koosje ten Hoove. Jongens, 7 en 8 jaar, 12 deelnemers: le prijs, een paar schaatsen, Anne Piet van der Feer; 2e prjjs, lepel en vork, Harrie Sietema. Jongens 9 en 10 jaar, 17 deelnemers: le prjjs, een paar schaat sen, Joost Wouters; 2e prjjs, lepel en vork, Herman Bok; 3e prijs, beurs, Henk v. d. Feer; 4e prjjs, bal, o Hollaar. Jongens 11 en 12 jaar. 19 deelnemers: le prjjs, een paar schaatsen, Ruurd Slump; 2e prjjs, lepel en vork. Keimpe Wierda; 3e prjjs, beurs, Adriaan Slob; 4e prijs, bal. Michiel Dethmers. Jongens 13 en 14 jaar, 9 deelnemers: le prijs, een paar schaatsen, Kees de Boer; 2e prjjs, lepel en vork, Jan Dikkerboom; 3e prijs, zaklantaarn, Johan de Bruin. Met grote voldoening kunnen de or ganisatoren op dit in alle opzichten ge slaagde jjsfeest terugzien, een extra pluim verdienen zeer zeker de bestuurs leden de dames H. de VriesBoomsma. R. PostmaZoethout en J. de Zwart, die er ook nu weer voor hadden gezorgd dat in een kort tijdsbestek alles weer in de puntjes kon worden geregeld. niet verdwalen?” „Dat kunnen we hier niet”, verze- tkerde Els, „kjjk maar eens.”. Ze vouwde étage”, riep Frans zo onpersoonljjk een handig kaartje open. ,Hier heb je dft DlrittPPTnnd van "Ppriie ■zr» Hiiidölrilr als het maar kan. Alles staat er op, kerken, musea, stations. En hier aan de ken en de trein uit Holland schoof onder wej_ een wonder heten! de kap van het Gare du Nord. Kruiers in blauwe kielen sloegen de drukte gade. bende koffers naast zich wenkte. Hotel- nauwe straat in, Carla las haastig het En juffrouw Bella Montagne, een op- verder wel”. nagestaard door hen die snakten naar zijn reis te ontdoen, maar zich nog geen ka- Métro, Die brengt je overal. Je zoekt Bhet dichtstbijzijnde Métro-station op, cr Even later keken ze de kamer rond. altjjd wel een binnen vjjf minuten af- van Zag er netjes uit, concludeerde 1™. - - -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2