Predikbeurten |De Proefparade komt! Kappie op weg naar Hollywood VAL DA Zwitsaletten Enorme vraag naar IVOROL-tandpasta KOU, GRIEP...! rillerig, lusteloos? Dan heeft de kou AGENDA INGEZONDEN Dat doet de Goede kwaliteit. Castella voor de gezinswas werkt nu nóg beter Sanapirin (Mijnhard*) veelvoudige geneeskracht door veel- veelvoudige samenstelling. Bij kou, koorts, griep en pijn. Kok«r90«n50ct Ad/ertentie LM. I, Nieuws Sneeker Damclub en Bioscoopnieu w s l o Kulturele Joun Friesche Mij. Benoemd Nieuwe samenstelling alom verkrijgbaar Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Sneek Nieuwe vloerbedekking in de kerk te Oudega (W.) Sneek en het Vreemdelin genverkeer Jaarvergadering N.C.L.B. afd. Gauw a o •O r Hardrijderij kinderen Gauw Ds. J. P. Buiskool overleden Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Schutjassen Nog goed afgelopen A.SPIRIN Aanbesteding Biljartwedstrijd Opbrengst collecte BIJ KEELPIJN PASTILLES VALDAMILD Begrafenis oud-wethouder Boeijenga Studiecommissie afvoer- verwerking huisvuil 5 I s Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw keel? Legerdag Zuidlaren Geslaagd Eén dode bij verkeers ongeluk Advertentie Israël DOOPSGEZINDE GEMEENTE. e Advertentie I.M. indien deze althans niet mondain kan Ingez. Mededeling. Advertentie Advertentie t.M. 57 H. Halbertsma. WOUDSEND. Bij de Ned. Herv. Ge- anti pijn tabletten OUDEGA (W.) Het dubbele leven van Dr Gerbrand 3 3 3 3 5 5 2 0 Ingez. Mededeling. t et 00 S. GAUW. Men vestigt er onze aandacht op dat het bericht in ons vorig nr. be treffende deze rijderij, de indruk wek' dat ze van de scholen uitging. Dit w; echter niet het geval. GOENGA. In de ouderdom van ruim 69 jaar is te Groningen overleden onze oud-dorpsgenoot ds. J. P. Buiskool, emeritus predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Krimpen aan den IJssel. Ds. Buiskool werd 19 December 1884 in de Hervormde pastorie te Goënga geboren, bezocht de gymnasia te Dordrecht en te Assen en studeerde ver volgens aan de Rijks Universiteit te Leiden. Nadat cand. Buiskool in 1908 door het Provinciaal Kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de Evange liebediening in de Ned. Herv. Kerk deed hij 6 Juni van het daaropvolgend jaar (1909) zjjn intree in zijn eerste gemeen te Kethel. Daarna stond de thans over ledene achtereenvolgens nog te Warns (classis Sneek) 19171920; St. Pancras 1920—1924; IJsselmonde 1924—1929; Balk 19291932 en tenslotte nog ruim 17 jaar te Krimpen aan den IJssel, waar hem met ingang van 1 Mei 1950 op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Daarna vestigde hij zich met terwoon te Groningen. 2728 Februari 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter H. Gerritsma, Singel 38, Telef. 2624 (b. g. g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. Wijkverpleging Zuster R. Posma, Willem de Zwjj- gerstraat 88. Kraam verpleging Zuster W. Feenstra, Grootzand 47. BIJ BRAND. Voor brandmelding belle men steeds op nr. 3000. Voor bovengenoemde afd. sprak Maan dagavond Jl. Prof. Zuidema var. Am sterdam over „Onze toekomstverwach ting” De lezing vond een aandachtig gehoor bij de talrijke aanwezigen. Zoals bekend, bevat het blauwe pak Castella, waarmee heldere huismoeders haar gezinswas doen, een zeker per centage Actief Wit. Dit Actief Wit geeft de Castella-was zijn opvallende blankheid. De Castella-fabrieken zijn er thans in geslaagd, om dit beslissende bestanddeel Oudega (W.)voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. HEEG. Gisteravond had een schut, s- partij plaats bij A. J. Visser alhier. 42 deelnemers. Ie prijs G. Elzinga en A. Speerstra te Heeg; 2e prijs A. Osinga en S. Hoekstra te Heeg; Troostprijs J van Asma en S. Hettinga te Heeg; 2e H. Veenstra en R. Foekema te Heeg; Poedelprijs U. Reitsma, IJlst en H. Het tinga, Heeg; 2e prijs J. Feenstra, IJlst en J. Draaisma, Heeg. Ned. Ver. v. Openbare 8 uur in opnieuw in werjdngseffect te verhogen. Wie thans de was met Castella doet, constateert weer duidelijk een voor uitgang, waarbij het schier onmogel Xe werd bereikt. Ondanks de nóg inten siever werking van Castella Gezinswas kunt U al Uw textiel in volle gerust heid aan het vette, welige Castella-s p toevertrouwen. Vraag nu meer dan ooit naar Castella Gezinswas (42 cent per pak, dubbel pak 81 cent). U ontvangt dan automatisch de nieuwe, nóg betere samenstelling! UITWELLINGERGA. Toen de heer H. de Jong voor een bezoek op het Zuid- end alhier de kortste weg nam. nl over het nieuwe kanaal, zakte hij in het mid den door het ijs. Slechts met de grootste moeite slaagde men er in hem weer op het droge te brengen. Na anderhalve dag dooi was het ijs hier practisch ver dwenen. v. t. 26—20 25—21 20—22 17—25 Yn it lokael to Jutryp hold de ófd. Heech fan de Fr. Mij. in kulturele joun. De seal wie fol doe’t de foarsitter J. Jansma fan Drylts foarstelde om to bi- gjinnen mei it sjongen fan it Wilhel mus. Hy róp hjirnei de oanwêzlgen it wolkom ta en gyng efkes nei hwat der op it program stie. Hy wie bliid dat it bistjür leden fan de ófd. en fan de jcn- gerein ré foun hle om it prograr. - a seis to forsoaorgjen. Yn in moatje for- geliking neamde de foarsitter de kul turele jounen dy’t holden wurde, de fi- taminen foar it plattelén en de organi- saesje. Hjirnei kaem de toanielploech mei it stik „Ik bin ek mar in minske”. It probleem dat hjiryn bihannele waerd wie yndied in great probleem. Immen dy’t troch de Dütskers oppakt wie kaem nei sawn jler wer werom. Syn frou, dy’t offisieel tynge krigen hie dat har man stoarn wie, wie mei in oare man troud. Nei in lokkich houlik fan in jier kaem har earste man wer werom. Doe kamen de problemen. Hwa hat de measte rjochten? De skriuwer hie in knappe oplossing foun, alteast de béste dy’t der foar to finen wie. Dat dit stik sa yn 'e smaek foei, kaem ek mei troch it béste spyljen. Alle spilers sleten goed yn har rol en joegen treflik toanlel. Bi- narnmen it léste bidriuw, dat ek it swierste wie, waerd yn ien wurd bést spile. De stylfolle planomuzyk forsoarge troch frou Dykstra forhege de sfear fan de joun ek tige, De foarsitter fan de die als de admiraal van een luchtvloot trots in zijn gondel stond. En het leek er veel op, dat hjj gelijk zou krijgen, want het luchtschip ging hoe langer hoe harder vooruit en iedereen was zo verdiept in Trol en zijn brand weerauto, dat niemand merkte, dat zich donkere wolken tot dreigende massa’s i meente alhier is als gezinsverzorgster samentrokken. I benoemd mej, T. de Boer van Koudum Sneeker Damdag, het trefpunt van dammend Friesland. Traditiegetrouw houdt de Sneeker Damclub Zaterdag a.s. in haar clublo kaal Leeuwen haar jaarlijkse damdag. Nu wij dit schrijven, zijn reeds meer dan honderd inschrijvingen ontvangen, zodat het zich laat aanzien dat het trotse re cord van het vorig jaar zal worden ver beterd, toen het aantal deelnemers op 130 kon worden vastgesteld. Behalve persoonlijke prijzen wordt tevens een verenigingsprijs verspeeld, die bestaat uit een door het gemeentebestuur be schikbaar gestelde wisselbeker. Daar het puikje van dammend Friesland zal zjjn vertegenwoordigd, mag een felle strijd op het bord-der-honderd-velden worden verwacht. WOUDSEND. Alhier is het jouwen van een transformatorstation te Ype- colsga aanbesteed. Uitslag: Gebr. Fa ber, Woudsend ƒ6400; F. Tinga, Wouds- end 6250, Postma en Dijkstra, Balk 5790, P. Rijnja, Woudsend 5702. WOUDSEND. In hotel „Watersport” had een biljartmatch plaats tussen de clubs Bakhuizen en WoUdsend. Na een spannende strijd wist de thuisclub met 22 caramboles voorsprong te winnen. IJLST. De alhier gehouden collecte voor de rheumatiekbestrjjding heeft 50 opgebracht. gesp. pnt. Groep B, de Boer c.s. A, de Korte c.s. C, H. Krot c.s. D, H. Nauta c.s. GAUW. Onder voorzitterschap van de heer J. IJpma, hield bovengenoemde afdeling haar traditionele jaarvergade ring. Na de gebruikelijke opening gaf secretaris S. Tolsma een overzicht over het afgelopen jaar. Hieruit bleek o.a. dat het ledental vrijwel stabiel was ge bleven, nl. 24. Jammer dat nog menige ongeorganiseerde zijn plicht in dezen niet ziet. De boeken van penningmeester A. Beeksma sloten met een batig saldo. De contrólecommissie gaf, bij monde van J. Heerlnga, een gunstig verslag van het kasbeheer. Bij het prijsspreken, veelal gekruid met humor, werd bij de mannen le S. Tiggelaar, 2e. P. Zeilstra, Met grote belangstelling nam ik ken nis van de suggesties, in de Sectieverga deringen door enkele leden van de Sne- ker Gemeenteraad inzake het vreemde lingenverkeer naar voren gebracht en in dit blad afgedrukt. Op het gevaar af in herhalingen te vervallen zou ik niette min, het „frappez toujours” indachtig, een hartekreet willen laten horen, eer het te laat is. Het komt mij voor, dat de Sneker burgerij niet voldoende beseft, welke kansen zij voorbij laat gaan door alle kaarten te zetten op het Sneeker Meer. Inderdaad, het Sneeker Meer zal steeds de kurk blijven waarop het tourisme in onze stad moet drijven,. Hoe beter de outillage voor de zeilers is, hoe bloeien- der het vreemdelingenverkeer. Toch kan men hiermee alléén niet toe; Sneek ligt nu eenmaal tamelijk ver van het Snee ker Meer verwijderd, en daaruit volgt dat de stad zelf ook over de nodige aan trekkingskracht zal moeten beschikken, wil men de zeilers niet elders hun ver tier zien zoeken of hun inkopen zien doen Hoe maakt men nu Sneek tot een voor touristen aantrekkelijke stad? Naar mijn overtuiging niet uitsluitend door feestverlichtingen, kermissen of zeil- koninginnen. De minderheid komt diir- voor naar Sneek; bovendien kent men dergeljjke evenementen overal elders. Ik geloof dan ook. dat een touristenplaats, PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe- rennius. Spr, Pastor H. Brohede. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider der samenkomsten Majoor C. Ras, bijgestaan door een groep cadet ten v. d. William Booth-Kweekschool. De bomen werden al kleiner onder hen en de weg leek op een lintje, dat in het landschap was neerge legd. „Ik wou, dat Ik een dek onder mijn voe ten had!” jammerde de maat. „Hier kan niets als narigheid en ellende van ko men! Ik heb het altijd wel geweten, dit avontuur niet goed zou aflopen!" Hedenmiddag werd het stoffelijk over schot van wijlen de heer F. Boeijenga. oud-wethouder onzer gemeente op de Algemene Begraafplaats alhier ter aar de besteld. De belangstelling voor deze plechtig heid was zo groot, dat het gebouw „Ta- litha Koem" te klein bleek en door de nieuwe benedenzaal van Aere Perennius vervangen moest worden. Hier verzamelden zich naast de fa milieleden van de overledene Burge meester en wethouders, het raadslid A. H. Vis, oud-wethouder J. de Groot en diens echtgenote, enkele oud-raadsleden, de directeur van de Gemeentebedrijven, bestuursleden en vertegenwoordigers van de Ver. v. Chr. Schoolonderwijs, A.R. Kiesvereniging, Ambachtsschool en Zwembad, de rector van het Gymnasi um, de hoofden van de Chr. en de open bare Uloschool, en van de Chr. lagere scholen, de secr.-boekhouder van het O.B.W, en nog vele andere belangstel lenden. Nadat ds. G. de Leeuw, Geref. predi kant, 1 Cor. 13 (dat de overledene ook zo graag las) had gelezen en was voor gegaan in gebed, werd de kist, die door een aantal kransen en bloemstukken was gedekt, uitgedragen. Na de begrafenis, waarbij niet gespro ken werd, volgde wederom een bijeen komst in Aere Perennius, waarin tal van sprekers het woord voerden. Op deze toespraken komen we in ons volgend nummer nader terug. Gedeputeerde Stat'a van Friesland hebben een commissie ingesteld, die tot taak heeft hun College van advies te dienen over de vraag, op welke wijze het huis- en faecale vuil in Friesland dient te worden verzameld, respectieve lijk verwijderd, en welke mogelijkheden tot verwerking, aanwending en afzet aanwezig zijn. Tot voorzitter van de commissie is benoemd Mr P. T. v. d. Herberg, Burgemeester van Dantuma- deel, en tot secretaris Mr E. Foppes, Directeur van het Economisch Techno logisch Instituut voor Friesland. De leden zijn: G. Bakker, Directeur Ge- meentereiniging, Leeuw-’-n; Mr G. A. Bontekoe, Burgemeester van Ooststel- lingwerf; Ir L. Eringa, secretaris van de Friese Chr. Boeren- en Tuindersbond; Drs G. de Groot, secretaris van de Stich ting voor de L ndbouw in Friesland; J. D. Scheffener, Directeur Gemeenterei- niging, Sneek; Ir C. Spithost, voorzitter van het College van Rflkslandbouwcon- sulenten in Friesland; Ir J. Swlerstra, secretaris van de Friese Maatschappij van Landbouw; J. Tiekstra, Wethouder van Leeuwarden. dames le B. PostmaKamstra; 2e. P. DreyerMeesters en 3e D. de Jong Douma. Ds. Haspels, Geref. predikant, hield een zeer boeiende en leerrijke rede over „De C in onze naam”. Hiernaar werd aandachtig geluisterd, en uit de geanimeerde bespreking bleek wel dat deze rede er „tige ynfallen” is. Bij de geheugen-estafette wist ds. Haspels be slag op de le prijs te leggen, terwijl K. Tolsma, na loting, de 2e prijs kreeg. Van de dames werd P. DreyerMeesters le en A. Beeksma 2e. Afgevaardigden van de afd. Terzool en Gauw (Zuivel) brach ten de complimenten over. Na gezamen lijke zang van Ps. 68 10 ging ds. Has pels voor in dankgebed en sloot de voor zitter deze mooie en leerzame avond die uitstekend was bezocht en waar ook de inwendige mens niet werd vergeten. C QJ o o n zr T CL U te pakken! Blijf niet rondlopen, houd U warm en neem voor U naar bed gaat Een of twee Rennies blussen die pijn dadelijk! Een kwestie van een of twee minuten., Houdt altijd een paar Ren nies bjj de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en wate' of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zijn nog smakelijk ook Advertentie I.M. tegen hoofdpijn en I rheumatiek I M zijn en Sneek is dit allerminst een zekere sfeer moet hebben, die appelleert aan de romantiek, die de doorsnee tou rist toch „in den vreemde” zoekt. Men wil er eens echt „uit” zijn, andere men sen zien, een andere taal horen spre ken, ontslagen zjjn van de aanblik van het alledaagse. Natuurlijk, ik zou van Sneek geen Marken of Volendam willen maken; maar dit betekent niet dat wij zo achteloos met ons oude stadsschoon moeten omspringen als tot dusverre is geschied. De demping van de Singel en versmalling van het Hoogend, hoe on vermijdelijk wellicht ook, heeft de naam van Sneek als touristenstad zeer .veel kwaad gedaan. Verschillende dagbladen en tijdschriften wijdden er afkeurende beschouwingen aan. Hoe men daarover ook denkt, het feit is er dat Sneek iets goed heeft te maken. Intussen laat men het laatste restje aan oude gevels, dat Sneek nog heeft en onze binnenstad een zeker karakter verleende, rustig verval len, zodat binnen afzienbare tjjd alles, ik herhaal alles, wat Sneek aan oud stadsschoon bezat, zal zjjn verdwenen, met uitzondering van de Waterpoort, het Stadhuis en een drietal panden, die alleen door onze persoonlijke tussen komst voor de toekomst veilig konden worden gesteld. Smartelijk mist men hierbij elk initiatief van Gemeentewer ken. Is onze stad nu waarlijk een halve eeuw achter? Nooit gehoord van een monumentenlijst, gemeentelijke monu mentenverordeningen, heemschut Is het behoud van zulk een bekoorlijk hoekje als het Hoogend de Sneker bur gerij werkelijk volkomen onverschillig? Ontbreekt het haar aan elke fantasie, zich voor te stellen wat bier niet van ge maakt zou kunnen worden, óók bij de nieuwe situatie? Het heeft er wel de schijn van. Van Sneker zijde is althans nog nimmer bij Monumentenzorg een verzoek om subsidie Ingekomen tot res tauratie van een niet-openbaar pand, een droevig record voor onze gemeente. Intussen zien wij de binnenstad steeds verder ontvolkt raken; sommige panden wegens bouwvalligheid afgebroken, wor den niet eens meer herbouwd, waardoor de ene gaping na de andere in de straat- wand is ontstaan. Een wel zeer veront rustend proces, deze verpaupering! Of ligt het in de bedoeling van Gemeente werken, op deze wijze geruisloos af te rekenen met de gehele binnenstad, om mettertijd over de puinen kaarsrechte verkeersbanen te trekken Als zich daar aan ook de onmisbare fabrieken, opslag plaatsen, kantoren en flats komen rijen, zullen we ons inderdaad niet meer druk behoeven te maken over bevordering van het vreemdelingenverkeer. Maar laten we eerst eens wachten op de groothan- delsgebouwen, die ons zijn voorgespie geld aan de gedempte Singel. Ziehier een minder opwindend voor stel: 1. De Gemeente, bijgestaan door een Heemschutcommlssie, ontwerpt een Ijjst van panden in de binnenstad, waarvan behoud en restauratie onontkomelijk zjjn om Sneek’s binnenstad althans iets van haar intiem, aantrekkelijk karakter te laten behouden. Daar is men gauw mee klaa?. 2. De Gemeente plaatst de in deze lijst omschreven panden onder haar bescher ming en verbiedt verbouwing en afbraak. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds. H, J, de Wilde. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. In de laatste ronde gaven de groepen A en B, de Korte c.s.de Boer c.s. el kaar .niets toe, hetgeen in de uitslag 77 tot uitdrukking kwam. Ook de groepen C en D, H. Krot c.s.H. Nauta c.s. bleken goed aan elkaar gewaagd. De jeugdige Melchior zorgde er voor dat groep C met 64 won. De eindstand luidt: Maar Kappie schreeuwde ineens opge wonden. „Kijk! Daar! Ik zie een stof wolk op de weg! Dat moet hem zijn!” En hij greep een lange kijker om beter te kunnen zien. „Ja, het is hem!” be vestigde hij. „Het Is Trol, Tjonge, tjon ge, wat rijdt die kerel!” ,,HÜ zal hard moeten rijden als hij ons wil ontkomen!” verzekerde de postbode, Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. van Andel (Catechlsmusprediking); nam. 1.30 uur Ds. van AndeL Lijdens- prediklng. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk; 's avonds 7.30 uur Ds. van St. Nlcolaasga. IJsbrechtum: voorm.- 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. Competitie Sneeker Damclub. Wij noteerden de volgende uitslagen: Hoofdklasse: G. D.oevendans-L. Boom 02. Eerste klasse: A. FaberF. Ger lofs 20, T. KoopmanP. Wensink 11, T. KoopmanD. Boot 20. Twee de klasse: JillingsB. Couperus 02, MelchiorS. de Groot 20. 3. De Gemeente maakt een plan op, 3® T. v. d. Zee en 4e J. ^Heeringa; Joij de volgens hetwelk binnen een tijdsbestek van een bepaald aantal jaren al deze panden, met subsidie van Gemeente, Provincie en Rijk zullen worden her steld en tot oude luister teruggebracht. De in artikel 1 genoemde adviescom missie zou kunnen bestaan uit het Da gelijks Bestuur van het Sneker Museum, aangevuld door vertegenwoordigers van het Gemeentebestuur. Deze commissie kan zich tevens beraden over andere voorzieningen, die de aantrekkelijkheid van Sneek’s binnenstad als zodanig uit tourlstisch oogpunt zouden verhogen. Ik twijfel er niet aan, of het zal op deze wijze mogelijk zijn een kentering ten goede te bewerken, waarbij Sneek aesthetisch zowel als materieel zeer ge baat zou zijn, Zo gaat het toch ook niet langer. Amersfoort. ZONDAG 28 FEBRUARI 1954. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Dr K. H. Siccama. Nam. 5 uur Ds. H. Sondorp. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: Voorm. 10 uur Drs. R. K. de Jong. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 10; nam. 2.30 uur Ds. E. N. van Loo; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw.' Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw; nam. 5 uur Ds. J. M. Spier, Z. 10. Oosterkerk: voorm. 9.30* uur Ds. J. M. Spier, Z. 10. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdtfk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 uur Ds. M. Holtrop van Leeuwarden. Bediening H. Avondm.; nam. 5 uur Ds. M. Holtrop, Dankz. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 aur Ds. M. v. d. Meulen. Gezinsdienst m.m.v. de Zangkoren. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstr. 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. JeugdbiJeenkomsten: 7.30 uur voor leef tijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uur voor ouderen. Vrijdag 26 Februari: ’s avonds 7.30 uur Bijbellezing en Bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. Jongerein, Sip Gerbrandij, wiisde op it plak dat de jongerein yn de lénbou- organisaesjes ynnimt. Hy woe net bid- delje, mar wol de gelegenheit jaen oan de leden fan de Fr. Mij. om stiper fan de Jongerein to wurden. Hjirtroch kin faeks ek in fruchtbre gearwurklng tus- ken Fr. Mij. en Jongerein komme. Alle oan ‘zlgen wiene it mei foarsitter Jan- sma lens, doe’t er yn syn slütwurd sei 1 dat it in béste joun west hie. Men schrijft ons: Het Chr. Lyceum alhier nam Woens dag deel aan de legerdag ta Zuidlaren met 38 leerlingen. Om kwart over tien ’s morgens werden we ontvangen op het terrein door een muciserend militair corps. Daarna werden we in de cantine officiéél welkom geheten door de garni zoenscommandant en kregen we koffie. Door vaandrigs werden we in verschil lende groepen rondgeleid om de kazer- nes te bezichtigen, waarop een de monstratie exercitie van de keurploeg van het onderdeel en een demonstra tie ongewapend gevecht volgde. Toen was het -tan tijd om de inwendige mens eens te versterken en dat kon ge beuren. In de cantine stond een puike maaltijd klaar, ’s Middags zagen we ver schillende demonstraties in het vrije veld, waaronder stormbaan, aanval zwaar geschut enz. Het was jammer dat door het slechte vliegweer de aanval van Meteors op een ingegraven onder deel niet kon plaats vinden. We hebben zo al met al een behoorlijke indruk gekregen, hoe het leven is van een in- fanterie-onderdeel, hier Johan Willem Friso. Na een kopje thee werd afscheid genomen en trokken de verschillende scholen weer naar huis. is een film naar de gelijknamige roman van Hans Kades, die het, vooral in Duitsland voorkomend, probleem der jonge doktoren, die niet in het bezit zijn van alle vereiste papieren, behan delt. De noodzaak van het bezit van diploma’s ondanks schitterende chirur gische resultaten dwingt Dr Gerbrand op de achtergrond te blijven en vooral ervoor te zorgen dat zijn successen niet openbaar worden. Dat dit tot grote con flicten en problemen leidt is duidelijk. De climax van het langzaam groeiend con flict in deze film volgt dan ook in de rechtzaal. De hoofdrollen worden vertolkt door Dieter Borsche, die wij reeds in een dok- tersrol zagen in „Mysterie van het leven”, Ruth Leuwerik, een jonge Duitse film ster, die wjj dit jaar meerdere malen op het witte doek zullen zien. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pieter Jelleshüs, Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur. NED. HERV. KERK. Abbega: voorm. 9.30 uur Ds. Addink van Wolsum; nam. 1.45 uur Ds. Al bada van IJlst. Goënga: nam. 1.30 uur de heer J. P. van Santen, Vicaris te Sneek. Voorjaars- Zendingscollecte. Gaastmeer: (le Lydens-Zondag) voorm. 9.30 uur Ds. Wiegers; nam. 1.30 uur Ds. Schoenmaker. Maandel. collecte. Hommerts: voorm. 9.30 en nam. 1.45 uur Ds. H. de Noo. Ntfland: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. Prins. Offingawier: voorm. 9.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Voorjaars-Zendingscollecte. Oppenhuizen: voorm. 9 uur Ds. D. C. C. Stap; nam. 1.30 uur Ds. H. Sondorp van Sneek. Oudega (W.): (le Ljjdens-Zondag) voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Van Dullemen. Nam. H. Doop. Bij de gehouden examens der Coöp. Modevaksch.Ver. te ’s-Gravenhage slaag den o.m. 'de dames G. Gerbrand^ te N(j- land en S. Bruinsma te Scharnegoutum voor het 2e gedeelte onderwijzeres in het costuum- en mantelvak; H. de Vries te IJlst en B. Stallinga te Sneek voor het 2e gedeelte coupeuse costuum- en mantelvak; G. Hoekstra te Oudega (W.) voor onderwijzeres lingerie; H. Mellema te Warns en S. Bruinsma te Scharne goutum voor coupeuse lingerie. Allen waren leerlingen van Modevakschool „Krijtenburg” alhier. Gisteravond reed de 67-jarige 1 r S. Castelein eigenaar van Spoorzicht te Leeuwarden, bij Zwartewegsend in volle vaart met zijn auto op een voor hem radende vrachtauto geladen met Ijzer. De heer Castelein werd gedood, ue mede-inzittenden de heer E. Mensomdes en mevr. D. v. Wieren—Vonk werden ernstig gewond, twee zusters van de laatste licht gewond. Tot en met Zondag 28 Februari. Leger des Hells, Kleinzand 20, Sneek. 10- daagse veldtocht door Kadetten van de Kweekschool voor Hells-oficieren. Elke avond 7.30 uur. Donderdag 25 Februari. Spiritisten „Harmonia”. Psychometrische avond; zaal Piso. Vrijdag 26 Febr. t.m. Maandag 1 Maart. Amicitia-Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur on Zondag tevens te 5 uur: „Het dubbele leven van Dr Ger brand”. Zaterdag 27 Februari. Boerenleenbank Roodhuis e.o. Alg. Ledenvergadering ’s voorm. 9 uur te Roodhuis Woensdag 3 Maart. Gewestelijk Ar beidsbureau, Sneek. Voorlichtings bijeenkomst met films, ’s Avonds 8 uur in Hotel Hanenbrug. Donderdag 4 Maart. Kunst aan Allen, Sneek. Opvoering van „Anastatia”. Amicitia, ’s avonds 8 uur. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen te Ooste 59; nam. 2 uur Ds. Benschop in de Doopsgez. Kerk. GEREF. KERK. De Herv. Vrouwen vereniging „Bid en Werk” alhier, die on langs een in alle opzichten gesla verkoopdag heeft gehouden, heeft initiatief genomen voor de opbren st nieuwe lopers in de kerk en een niet mat in het voorportaal aan te schaffen. De verfraaiing van de kansel moet nog geschieden maar zal binnenkort ooi' stand komen. Een woord van dank aan het bestuur en de leden en verder allen die hebben medegewerkt om dit mooie resultaat te bereiken, is zeker op zijn plaats.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2