DELFI A KLEINVERPAKKIN3 WITBROOD uit VISSER’s BAKKERIJ 21.75 6.75 r5 lis emigranten! -kn v0> II I OLIEFABRIEKEN CALVÉ-DELFT P A R IJ S Fan de SNITSER FEMERK Ifjl BERT BOLIVIA E Slot imaakt IM&h, gw 3 speciale aanbiedingen Mei de „soundmirror” troch Fryslan f 9 W Nylons Cl 1 hè LISSONE-LINDEMAN aMa 2 G. VIS niet te evenaren i I Gevonden voorwerpen 1'4 78 Filiaal te Sneek: Nauwe Burgstraat 4 x 4 75 VAN 4 VIJF DAGEN NAAR VOOR KIPPEN, KUIKENS DUIVEN KONIJNEN IN ZAKKEN VAN 21 /2 EN 5 KG. Sneek 3450 - 3455 Leeuwarden 4119 - 4452 - 4708 Franeker 2203 Bij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Kruschen nemen. Bi F. TIENSTRA KLEINDIERENHANDEL L--5- ■j 55 Markiezen Winter prijzen nieuw bekleden KERKHOFSLAAN SNEEK Alles uit eigen fabrieken, daardoor lage prijzen en gegarandeerde kwaliteit! Dr. Tj. W. R. DE HAAN spriek oer: „It sammeljen fan folkslieten, binammen yn Fryslan” rj Kantoor LEEUWARDEN: Nieuwestad 78 Toen we Dinsdagmorgen met een spesls Wie zoekt om zjjn pijp? I x<-.. bij A -Ï’ t ƒ5» Advertentie Ï.M. MARKTSTRAAT 3 Feuilleton zich een Frans Noordeloos intussen was ook idealismen uit met bleef eten, „denk om je lijn, HOOFDSTUK VI Bella. i SNTÏK Telefonisch bereikbaar NEEMT PROEF EN KOOPT UW KLEINVERPAKKING NEDERLANDS GROOTSTE VEEVOEDERFABRIEK: Oorspronkelijk feuilleton door Tom L o d e w jj k. 12 aard- of de Links geweven Enkalon, een zeer mooie volledig geminderde wandelkous, 48 gauge, 30 denier, uitstekende pasvorm Geheel geminderde rayon kousen, links geweven, met perlon versterkte hiel en teen de jas vasthouden, en Carla moest on willekeurig glimlachen toen ze hem Zonder extra kosten helpt U NEDERLANDS OUDSTE PASSAGE- EN REISBUREAU -i’ll Alle soorten PLUIMVEE, WILD, KONIJNEN, enz. Westersingel 36. Tel. 2185. Ij ■11 Iw Zeer voordelige en sterke jongensschoen. Met lederen zool. In prima bruin leder. Nergens voordeliger. 27 28-30 7.75 31-35 8.75 36-39 9.75 11 w—i esj De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewan den aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden worden afgevoerd en zo worden rheuma tische ptfnen gesmoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kruschen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen van goede familie, hij had gestudeerd, hij was vlot en gezellig, veel meer voor Carla geschikt dan hijzelf. En die Els, blijkbaar ook al door die blauw-ogige slist, „komaan maar eens wat voor de kost en leid onze Aangegeven in het tijdvak 17 t.e.m. 24 Februari: geel-bruin wantje (r) Noors patr., Volkers, Leeuwenburg 2; blauw- rood-witte klndersjaal, Silvius, Scharne- straat 20; paar blauwe wanten, ter Horst, Winsemiusstraat 3; ijzeren koe voet, Hoekstra, Albertine Agnesstraat 20; oude dynamo en kolenschop z. steel, van Berkum, Nassau Dillenburghstraat 16; bruine kinderwant, Silvius, Groot- zand 49; bruine want, Mulder, Wassen- berghstraat 12; groene sjaal, de Vries, Tranendal 18; blauwe sjaal en grijs ge ruite sjaal, Flapper, Napjusstraat 31; paar grijze wanten, Allard Bil, Joh. W. Frisostraat 115; grijze want en zwart witte (1) want, Noors patr., IJkema, Geeuwkade 57; kinderwant (rood-wit). Staforinus, Ubbo Emmiusstraat 74; zak mes, Kuipers, Scharnestraat 7; cyperse kat, Winia, de Bourbonstraat 9; num merbord B-8236, Faber, 2e Zomerrak- buurt 14; bruine kinderwant, drogisterij ,De Vijzel”, Nauwe Burgstraat; oud he- Els was sterk in het uitdenken van kwam, die het gezelschap naar Versail- verhaal en de heer Perland at zwijgend benamingen. les voeren zou. Naast hem zat Hannes en glimlachend, en merkte slechts op, De bekende rayon kousen met het „Loodje", pracht kwaliteit, geheel ge minderd, versterkt met perlon, in de nieuwe modetinten Moderne spijkerloze en handgenaaide gesp- schoen. In de prachtige Tan-kleur. Dubbele lede ren zolen. Een kloek model. Foar it Snitser Frysk Forban spriek Moandeitojoun Dr Tj. W. R. de Haan fan Wassenaar op de seal fan Hanen burg oer it sammeljen fan folkslieten yn it algemien en yn’t bysünder yn Fryslan. It wie, lyk as foars. Tamminga sei, net yn’t foarste plak in joun fan mizikael genot. Men moat dizze lieten binammen sjen as in nijsgjirrich folk- loaristysk forskynsel. Sa waerd it Onderwerp ek troch Dr de Haan opfette. Hy gie earst tige yn’t koart de skiednis fan it sammeljen fan folkslieten nei. Dütske ündersikers bin- ne bigoun mei it sammeljen fan de Ne- derlanske folkslieten. Hja waerden rid- lik gau folge -an Nederlanske ünder sikers (Van Vloten, Scheurleer, Wou ters, Moormann, Kossmann ensfh.) It hawwe lykwols binammen de Vlamingen west, dy’t op dit mêd treflik wurk dien hawwe, sa’t bllken docht üt it greate sammelwurk: „Het oude Nederlandsche lied” fan Florimond van Duyse. Dit wurk wurdt noch hyltyd fuortsetten, ek yn Fryslan. Dam Jaarsma fan Easter- mar hat yn ’e Fryske Walden hiel hwat folkslieten, binammen „bierpsalmen”, optekene. En ek de sprekker seis hat foar de International Folkmusic Council mei de „soundmirror” op stap west om de noch libjende folkslieten op ’e plaet fêst to lizzen. Spr. hie hiel hwat fan dizze platen meinommen en liet der sa üt en troch ien fan draeije om syn wur- den to illustrearjen. It hoecht jin gjin nij to dwaen, dat de earste plaet, dy’t spr. hearre liet op Skylge opnommen wie, om’t dit eilan tige krekt op syn folkslieten ünder- socht is troch de Grinzer Jaap Kunst, hokker lieten to finen binne yn it Sam melwurk „Terschellinger Volksleven”. Dizze earste plaet wie in opname fan it bikende: „Lieve schipper, vaar mij over”, in biwurking fan it Venetiaensk gondel- liet. Dat njonken Skylge ek de Fryske Walden gans materiael oplevere hawwe, hoecht jin gjin nij to dwaen. De folks lieten binne oerbliuwsels üt ’e Mids- ieuwen en hawwe yn dizze min ofte mear isolearre gebieten it béste stan hélde kinnen. Yn ’e stêdden binne dizze lieten troch de greate ynfloed fan de boargerformiddens forlern gien. Yn ’e Walden (de Harkema en Eastermar byg.) sjongt men noch altyd fan hear Halewyn, it luije wiif, it „Groenlands straatje” ensfh., al is it uteraerd allinne de êlderein, dy’t dizze lieten noch sjon ge kin. It is nijsgjirrich, dat dizze lieten al linne yn it Hollünsk songen wurde. Nef- fens spr. komt soks, om’t de earnstige ballade him bitsjinnet fan de tael fan de hegerein, dus fan it Nederlênsk. Al linne de huinoristyske lieten, lykas byg. it forneamde: „Yn ’e Haske hinget in baerch yn ’e beam” waerden yn it Frysk songen. Spr. liet flerders noch lieten hearre üt West-Fryslün, Drinte en Grinslün. It die bliken, dat in liet, hoewol faeks mei gans fariaesjes dochs in great forsprie- dingsgebiet hat. De oerlevering is bard troch lieteboekjes, sjongblêdden ensfh. De mounlinge oerlevering sil grif noch greater ynfloed hawn hawwe, om’t bi nammen de aldere minsken yn dy tiid noch net léze koene. Foar de mounlinge oerlevering soargen sélju, Dütske mieren en hannelslju, wylst ek de merken op de oerlevering greate ynfloed hawn hawwe. Men kin oer de wearde fan dizze lieten fan miening forskille, mar dochs is it folkloaristysk sjoen fan tige bilang, dat der fierder gien wurdt mei it sammeljen derfan. By eintsje-bislüt neamde spr. inkele winsken, dy’t foar de stüdzje fan it folksliet tige wichtich binne en it om tinken fortsjinje fan elk, dy’t it oan- giet. Neffens spr. moast der komme: in üt- jefte mei Fryske folksmearkes, ien mei Wald-Fryske bierpsalmen en strjitte- sankjes, wylst spr. it ek tige nedich achte, dat der oan de Fryske Akademy in Folksloaristysk Wurkforbén kaem. Fan de gelegenheit ta neipetear waerd noch géns gebrük makke. Dêrby waer den inkele punten noch neger taljochte. It wie in joun, dy’t hwat oars as oars wie, mar dochs leauwe wy, dat it Snitser Frysk Forban der goed oan dien hat en set syn leden der ris soks-sa-hwat foar. die onafscheidelijk van me denken en over me zeggen?” Haar blikken dwaalden naar de tafel het debat dat ze gevoerd had met een r in de Rue Mogador, Sportieve beige lederen dames-molière, met prima crêpe onderwerk 4 J en lederen tussenzooi. Enorm voordelige g, J aanbieding. Laat Uw oude thans voor Gr. Kerkstraat 27 Leeuwarden. Deze lage prijzen komen nooit weer zakelijk en waard bleek. Waarop mevrouw Perland aan morele ruggegraat Steeds onder controle van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen Westersingel 46 - Sneek - Telef. 3197 Vertegenwoordiger voor Friesland Op Uw verzoek komen wij zonder kosten bij U thuis Inlichtingen geven. Het ene woord haalt het andere uit en plotseling zegt de koopman: Pardon mogen we even? 2492 stuks! 66 melke en k. koeien, f600f950; nauwelijks prijshoudend. 38 vette koeien f 2.042.45, f 2.462.77 geslacht; stug ge handel, duur. 12 Pinken f495f585; goede soort prijshoudend, anderen lager. 6 Graskalveren f 160—f275; kalm, no tering gelijk. 1596 Nuchteren kalveren f39f45; notering lager, trage handel. 208 Schapen en Lammeren f 90f 120, f70f90; vleestypes vlotte handel. 8 Bokken en Geiten. 208 Varkens en vette biggen f 1.49—1.69—1.75—1.90 levend, stug, afloop kalm. 222 Zouters fl.78 f 1.80 levend; notering iets lager. 140 Kleine biggen en Lopers f42f62, f85 f100; notering als vorige week. A.s. Dinsdag opening Veemarkt 7.30. A. f. S. Prima flatje in moderne gfl 7R coupe in zwart leder. I I Zeer voordelig in prijs. Unieke sportschoen In beige, oxblood, London gfl R Tan en zwart leder, met poro-crepe onderwerk en I lederen tussenzooi Zeer solide schoen. brede man met een beslist gezicht en en vergetelheid, wanneer njj Zeer gemakkalijke flat in prima beige R leder en poro-crèpe I zool. Een soepel, I licht model. Uiterst voordelige heren- 4 molière in prima bruin en zwart leder. Met Ie- H B deren zool. Nu slechts I I Elke Dinsdag van 1012 uur zitdag in Hotel „Kingma”, SNEEK. 12; beursje met inhoud en donkerbl. want (lichtbl. rand), de Jong, Singel 84; lipssleutel no. 219, Peerbolte p.a. Repko, Oosterdijk; wit kussensloop en zakdoek, Tichelaar a.b. Woudvaartkade; geel bruin kinderwantje, Nota, le Frittema- hovenstraat 9; paar donkerbl. dames- glacé’s, Ringma, Napjusstraat 7; paar blauwe kinderwanten, Jan van der Laan, Fred. Hendrikstraat 44; paar geel-brui- ne wanten, Hettie Posthuma, Amalia- straat 31; dameswanten (bruin-geel), Popma, Amaliastraat 51; paar bruine sokken, van Winden le Steenklipstraat 2; bril in bruine koker, Bauke Bootsma, Hoogend 28; kinderwant (versch. kleu ren), de Boer, Waling Dijkstrastraat 6; tabakspijp, acc.kantoor Bergsma, Sta tionsstraat 54; rood kinderbeursje inh. 3 vr. munten, S. Gras, kamer 144 „Tha- bor”, Bolswarderweg; grijze want, Vaar tjes, a.boord „Drie Gebroeders”, Koop- mansgracht; geel kinderwantje,’ Adema, W. Lodewijkstraat 6; bryip gevlamde vulpen m. glazen dopje, Ineke Prijs, Oosterdijk; blauw-grijze kinderwant, Welling, Kruizebroederstraat 30; bruin- geel-groene kinderwant, van der Zwaag, 2e Woudstraat 30; padvindersriem, Veld man, mag. „De Duif”, Nauwe Burg straat; hondje (wit-zwart-bruin), Zijl- stra, Koopmansgracht 44; haarkam, W Westerdijk, Stadslaan 45, IJlst; doublé armbandje, Haan, Amaliastraat 48; oude (r) zw. damesglacé, Adriaantje Vooistra, Looxmagracht 17. Gedeponeerd aan het politiebureau: grijze linker want, waar in bruine handschoen; R.K. kindergebe- denboekje, bruine wollen handschoen, sleutel (Lips 36), paar beige hand schoenen. Dikkie zag men in' gezelschap van de slechtere keus maken. Daartegenover maar ja gezegd had toen ze hem had stoïcijnse meneer Stollenga en een zat een bijdehand meisje met zwarte gevraagd, en haar verontwaardigde re- bleek, stil meisje, dat door de magere ogen, die zeer rad Frans en en de dikke met een soort 1 zorg en hoffelijkheid van al het nodige er wat bijverdiende door te assisteren werd voorzien, hoewel ze Gratis geven wij U alle Inlichtingen over: Reserveren en boeken van passages^ invullen van vragenlijsten, enzM Levering van spoorbiljetten in Uw nieuwe vaderland, Levering van vreemd geld en reischèqües, Afsluiten van verzekeringen, Verzending van bagage en Inboedel. hupje over de drempel van de veemarkt sprongen, liepen we meteen vast op een zeer bekende persoonlijkheid onze vriend Benardus. We groetten hem, maar hij begreep het zeker niet. Hij lei z’n grote hand op onze lokken en sprak met gevoel tot de omstanders: „Wat un trou hewwe die beesten dochs in hur... ik wurd dur buroerd van”. Toen we hem op z’n vergissing wezen, kreeg hij wel een kleur maar zei: „Laat mar sitte stukjeskriever, soks hew ik faker as ut voorjaar komt”. Een oude knaap gutste een straal bruin vocht naar beneden en orakelde: „De winter fuort? Haha, der sille jlm fan opfrisse, de kofje mealde justerjoun as razend yn ’e kofjemoune om, myn wiif har bobbeltsje lofts fan ’e müle hie alle kleu ren fan ’e reinbóge en doe’t ik fan ’e moarn fan ’t béd kaem trape ik boppe- op in grouwe spin en dat allegearre bi tsjut winter en nochris winter, ik haw it sein!” Benardus sprong met een luide kreet op hem toe, zijn hoofd liep roodgloeiend aan en hij schreeuwde: „Man, wat doene jou hier, had thüs bleven bij jou kofje- mullen en jou bobbeltsje, is dat nou praat fur in groot mins? ’t Skeelde my de helte niet os ikmaar we werden niet gewaar wat hij dan wilde, want er klonken wilde kreten over de markt, ge slaakt door Omke Piter, die gevangen zat tussen twintig kalveren. En zo kwamen we op de markt en zagen wederom met verwondering de hoeveelheid kalfsvlees, die aangevoerd was. De kleine Hollander sleept zich van de ene naar de andere kant, schreeuwt naar de opjagende eigenaren: „Hou maar op, ik zie zo wel wat voor schar minkels er vanmorgen zijn, nou kom hier!” Stuk voor stuk sleept hij de ver koper twee drie meter op zij en zegt hun z’n prijs, zo belachelijk laag, dat ze van hem vandaan springen naar de beesten, die ze opjagen om hun verontwaardi ging af te reageren. Ja, ja de markt is traag. De biggenmarkt is goed voorzien, maar het is duidelijk te zien wie de win- ter goed doorgekomen zjjn en wie niet, renrijwiel, v. d. Zee.^ Ged. Neltjeshaven de biggen dan. Er lopen er waarvan het haar extra lang is en die de kopjes maar wat melancholiek laten hangen. Kijk, die hebben geleden en de waarde is ver minderd. Mar als de koopman de meelbak er in gooit, dan komen ze er omheen, dan vech ten ze om het laatste beetje en dan zegt hti lachend: „Zolang as se dat doen vrete, zolang is ’t goed! Ja, da’s niet al leen met de biggen maar ook met de mensen zo. Lus je nog goed eten?” Hij vraagt dat iemand die het vet zogezegd op z’n klompen hangt en die de laatste jaren z’n eigen voeten niet meer heeft aanschouwd, maar hij is ad-rem de dik kerd, en zegt: „Eten lusten? Anders wel, maar als ik jou zie heb ik al ge geten en gedronken”. Maar toch begonnen zich reeds Averkamp, die er niet in geslaagd was dat hij gedurende het debat maar een groepjes af te tekenen, die elkaar zoch- een plekje te vinden in de buurt van stoel had genomen, wat wel de moeite ten, vooral bij het kiezen van de tafels Els. Ze praatten druk en in de eetzaal van de Cité. Mevrouw Carla kreeg de indruk dat Hannes de hem gebrek Hoogeboezem zocht en vond het bijde- rest van de reis wel zo’n beetje de ad- verweet, en hij antwoordde, dat dit ge hande eeuwig-jonge drietal, Prikkie en judant van Frans zou zijn. Hij kon een brek ook oorzaak was, dat hij tenslotte 1 A, 1 vl v i z*. z* 1 Z. I z. Z1 w* 4 z. rw z^ zzzl zj 4z»/.— rv Zh r» z^ Heren kippenhouders met 5, 10 en 20 kippen, vraagt Uw winkelier onze kleinverpakking, speciaal samengesteld met extra vitaminen enz. voor de bijvoering naast tatelaival, zoals oud brood, appelen enz. Op ieder dorp verkrijgbaar bij de winkelier Calvé-agent. De reizigers in het gezelschap vorm- --- j- meesten waren niet aan elkaar voor- ten. „En ik zit er tussen”, bedacht ze meestal gesteld en leerden elkander zo succes- met verwondering, „en ik zit ze te be- dat Frans zich door dat geraffineerde sievelijk kennen. Daardoor vonden al- kijken en te becritiseren. En ze bekijken gansje zo liet strikken. Geërgerd .wend- in lerlei bijnamen snel ingang, en werden mjj en becritiseren mijwat zouden ze de ze haar blik af en luisterde naar Dan werd hy aandachtiger, ze had t< niage PR U ZEN o- zeer rad pliek verder kalm over zich liet heen broederlijke Hollands sprak en hier studeerde, maar gaan. jl Frans Noordeloos intussen was ook bijna geen als gids. Ze was al heel gauw populair niet in een al te beste stemming. Hy woord sprak. Het ideale paar wisselde bij de groep door haar onverstoorbare vond het verre van prettig, dat Carla in een bejaard echt- opgewektheid en de vlotte manier waar- zijn groep zat. Hij vond hier geen ver- paar, waarvan de „hy” nimmer zonder op ze haar „schaapjes” overal heen di- strooiing nij wandelstok uitging, en dan was er nog rigeerde. En ze deelde ongevraagd al- opkeek, zag hy haar. Maar zy had geen een zeer luidruchtige tafel, waaraan een lerlei mee, dat door de nieuwsgierige ogen voor hem. Ze besteedde veel meer dikke, vrolijke dame met een bedaarde, toeristen als „inside information” graag aandacht aan die jonge Averkamp, die maar droogkomieke echtgenoot ’t hoog- werd opgezogen, terwijl ze vrijwel zon- weliswaar een heel geschikte en handige ste woord had. Mocht men haar gelo- der ophouden sigaretten rookte, die vent was, dat moest Frans toegeven, ven, dan moest zij haar man in dit wuf- haar door de heren werden gepresen- maarOch, deze jongeman kwam te Parijs voortdurend by de slippen van teerd. En naast haar zat de schone Bella. Carla kon haar precies bekijken. En het verschafte haar maar een ge- die vriendin met dat rooie haar, was mend. „Heb ik best zin in”, zei ze be- sen nauwgezet zorgen, dat zij onder ’t mengd plezier. L“LL1 2___ Want Bella Montagne maakt blijk- Adonis ingepalmd. Enfin, hij kon het liefste!” maande hij, „je mag hier niet baar heel veel werk van Frans Noorde- Averkamp niet kwalijk nemen. Maar - ,en geraffineerde manier, dat die Carla zo onuitstaanbaar trots en Ze luisterde naar hem met geconcen- uit de hoogte was. Moest je haar daar een stevige onderkaak naast een niet treerde aandacht. Ze stelde vragen, zien zitten, als een koninginHy meer zo jonge vrouw, die er eveneens Carla kon ze niet verstaan, maar het verdreef de onwillige bewondering uit zeer kordaat uitzag, en het verwon- waren blijkbaar kinderlijk-lieve vragen, zijn blik en staarde in het naar hem derde Carla niet te horen, dat deze men- want ze zag over Frans’ gezicht die uit- opgeheven gezicht van de blonde Bellas sen op een plantage in India hadden ge- drukking komen van gevleide superiori- Haar sprekende grijze ogen zagen hem zetentype voortrekkers. Aandach- teit, die zulke vrouwen bij zulke man- belangstellend aan, een vage glimlach tig bekeek ze deze vogels van diverse nen zo snel weten op te wekken. Iedere speelde om haar mond, toen ?e vroeg: pluimage, hier zo wonderlijk saamge- man is in zijn hart een ijdeltuit en vrou- „Kun je hier nü ’s avonds gerust wan* „De situatie is weer normaal”, stelde Carla vast, „de kinderen kibbelen weer”. „Weet je wat we doen, lui?” stelde Hannes enthousiast voor, „we wandelr. langs de Seine en de boekenstalletjes, en dan gaan we koffiedrinken op de Place St. Michel, aan de overkant. Dat is het hartje van de studentenwijk en het is er altijd reuze gezellig”. „Zouden we het doen?” weifelde Els willekeurig glimlachen toen ze plichtmatig, maar Carla knikte instem- droevig alles zag beamen en ondertus- 1,0 b ZuXXl Xll Z/CX ZiC UC- -- Hannes, jongen, doe praten 11 schreden. Denk je er om dat we om één verzwakken”. Tegenover hen zaten een loos. En op uur in de Cité moeten zijn?” den een groep zonder samenhang. De bracht en tijdelijk tot eenheid versmol- wen die zijn ijdelheid strelen, hebben delen, meneer Noordeloos? Is het hier j succes. Het viel Carla tegen, veilig?’’ dat Frans zich door dat geraffineerde „Net zo veilig en net zo onveilig, ate Amsterdam”, zei hij onverschillig. ;och de jonggehuwden, die onafscheidelijk van me denken en over me zeggen?” Meta Perland, die geestig vertelde van werkelijk een bijzonder knap gezicht, waren, als „de tortelduiven” gequalifi- Haar blikken dwaalden naar de tafel het debat dat ze gevoerd had met een en voegde er aan toe: „Natuurlijk moet ceerd, de drie leraressen, die achteraf waar Frans Noordeloos haastig zat te winkeljuffrouw in de Rue Mogador, iemand als u wel een beetje oppassen, helemaal geen leraressen bleken te zjjn, eten. Die moest natuurlijk opletten, dat half in het Frans en voor de rest in want de Fransen zijn een spreekwoor» als „de drie gratiën” aangeduid. Vooral het hele zaakje straks in de bus terecht Hollands en Engels. Els genoot van het delyk galant volk”, X hti- Wordt vervolgd. benamingen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6