I LS.C.'s betere techniek gaf de doorslag Ajax opnieuw aan de leiding in Afdeling A NED. STAATSLOTERIJ Uitstekend geslaagde damdag van de Sneeker Damclub AGENDA Snie De wisselbeker voor J. Nauta, S.D.C. Heerenveen verloor met 41 in Utrecht NA BERLIJN Zakennieuws Burgerlijke Stand 1» Buitenland in het kort 522e i Chr. Damclub De Kroonschijf vsv DOS EDO Volewgckers Blauw-Wit Go Ahead Rigtersbleek Heerenveen AGOW Enschede Sneek GVAV ’t Gooi Vitesse k V Fraaie overwinning van LSC op hekkensluiter Houtige- hage Ned. Ver. v. Spiritisten Harmonia, afd. Sneek Geslaagd Buiten omloop gestelde munten Sneeker Kruideniers- Vereniging Woensdag 8 Maart. er Weinig fier de „Vier” Steen- PHILIA. de yn o— I Vierde klas ’t Wo 't toch geen Elfstedentocht 9 8 7 6 7 6 5 7 4 4 4 3 1 39—17 33—11 33—15 29—20 32—23 24—21 20—22 27— 19 28— 21 20—28 22—50 14—34 12—31 11—32 24 22 22 18 17 17 16 16 15 12 11 11 8 7 Trekkingen tweede week Hoge prjjzen en uitgelote nrs. van te Sneek verkochte loten. 2 3 6 7 4 5 2 5 2 4 3 5 5 7 2 4 3 3 5 5 6 7 7 8 7 7 8 5 34— 11 43—22 23—20 38—36 35— 27 28—31 37—36 36— 44 25—23 22—28 21—31 17—24 20—31 15—30 24 21 20 19 18 17 10 13 12 12 11 11 11 9 WYMBRITSERADEEL, van 21 tot en met 27 Februari. 13 28 13 16 13 16 13 15 12 14 14 13 3 3 Doe’t de jonges fan seal trjje dy mid dels üt ’e rêst kamen, fregen se wer om snie. allegearre, op ien nei: Roely Brons. ,,Ik haw al mei snie boarte, suster Ine, en ik bin der sé. wurch fan wurden, Ik hoech net wer „Dy sokses”, seine de jonges. ,.En hy het der neat mei dien. Hv hat der allln- ne mar yn spuid, dy gek”. Hylkje Going a. 2 2 1 4 5 6 5 5 7 8 8 8 9 7 6 7 6 7 4 5 4 4 3 3 1 Velocitas Achilles Frisia Zw.w.einde Asser Boys LSC GRC Friesland Helpman Nicator FVC Houtigeh. naar huis toe (Vraag niet wat ’t heeft gekost!), Alle hangende problemen Hangen nóg, met opgelost. Veel besproken, veel bekeken, Veel en lang gediscussieerd, Veel gepast en veel gemeten En vooral: goed gedineerd Wéér een desillusie rijker Werd het politieke erf (Willem Parel zou hier zeggen: „Hou maar op, lui! Waterverf!”) In April volgt nu Genève Voor het Koreaans geschil, Zou ook daar gespeeld weer worden Van: „ik wil, wat jij niet wil”? Na Berlijn wordt straks Genève Door de machthebbers bezocht, Na GenèveWie zal ’t zeggen 16 10 15 15 15 16 16 15 16 15 16 15 15 15 16 4 4 6 4 5 3 4 6 1 4 3 3 2 10 5 10 1219, 1222, 6226, 6235, 6268, 6270, 7336, 11074, 11111, 11114, 14132, 14172, 14173, 14362, 14375, 14376, 14378, 14379, 14382, 14386, 14394, 14405, 19409, 19413, 19416, 1. 11942C, 19801 19803, 20167. Utrechter geen moeite had om te 40. Ten slotte redde Heerenveen de eer. 15 11 16 16 16 16 16 15 16 14 16 14 15 16 13 Donderdag 4 Maart. Zanguitvoering Chr. Gemengd Koor „De Lofstem” te Oudega (W.), ’s Avonds 8 uur in Ons Gebouw. Maandag 1 Maart Amlcitia-Theater, Sneek. ’s Avonds 8 uur „Het dub bele leven van Dr Gerbrand”. 12 12 13 11 13 11 13 11 13 13 Ajax Haarlem NEC DWS Wageningen Stormvogels Elinkwjjk Ensch. Boys Leeuwarden Heracles Be Quick Zwolse Boys Oosterparkers RCH Gewesteljjk Ar beidsbureau, Sneek. Voorlichtings bijeenkomst met films, ’s Avonds 8 uur in Hotel Hanenburg. SNEEK, van 21 t.e.m. 27 Februari. Geboorten: Ronald z. v. Rein Vissers en Annie Mulder; Siete z. v. Klaas Mui- zelaar en Aukje Pelsma van Ngemir- dum; Titia Antje d. v. Klaas Lok en Jeltje Akke Koornstra; Folkert Japik z. v. Jacob Kuipers en Martha Rjjpma van Blauwhuis; Feikje d. v. Thaeke de Groot en IJmkje Hooisma; Jan z. v. Auke Koster en Vogeltje Rienstra; An na d. v. Hans Niemendal en Minkje van der Zande; Frank z. v. Pieter Fokkema en Margje Lok; Aagje Nieskje d. v. Pie ter Fokkema en Margje Lok. Ondertrouwd: Thijmen van Foeken, 27 jr. en Klaasje Zuidema, 25 jr.; Jan de Jong, 28 jr. en Maria Bakker, 23 jr.; Jan Stobbe, 70 jr. en Aartje van Velzen, 65 jr.; Frans de Roos, 27 jr. en Hjsje Wijsman, 25 jr.; Hendrik de Vries, 33 jr. en Elisabeth Koeleman, 24 jr. Getrouwd: Harmen Kamstra, 24 jr. en Jacomina Efdée. 22 jr. Overleden: Johanna Olg, 79 jr„ echt- gen. van Hendrik van der Meulen; Fed- de Boeijenga, 69 jr., echtgen. van Sjoerdje Pot; Willem de Leeuw, 75 jr.; Auke Zandstra, 79 jr., wedn. van Corne- liske Lammertsma; Baukje Vlink, 65 jr., wed. van Ids Takoma, overleden te Id- zega; Dieuwke Kamstra, 78 jr., wed. van Jelmer Arema; Komeliske van der Goot, 75 jr., echtgen. van Willem Wierda van Ruigahuizen; Jasper Boot, 77 jr., echtgen. van Geertje de Wolf, overleden te Leeuwarden. te Woansdei 3 Maert 10 en Tongersdei door op fraaie wijze te scoren 21. Toch had een gelijk spel ons meer bevredigd. Bij EDO had men het geluk dat het Haarlem-terrein voor de wedstrijd Haar lemDWS door scheidsrechter Van Doorn werd afgekeurd, waardoor al het teleurgestelde publiek naar het nabij ge legen EDO-terrein holde. Bepaald fraai spel heeft het niet te zien gekregen. En schedé was de betere ploeg en in spil Bussers hadden de bezoekers een uit stekende bewaker van de oude „rot” Roodselaar. In Utrecht moest Heerenveen ervaren dat DOS uitstekend overwinterd heeft. De thuisclub had alleen wat moeite met de linkervleugel der Friezen. Hofma Lenstra. Maar Coster in de DOS-goal had zijn „dag” en hield de moeilijkste ballen. Als ploeg was DOS een klasse beter dan de Heerenveners. Toch kwam de thuisclub gelukkig aan de leiding. Krommert kreeg een prachtige pass van Lammers. Hij raakte de bal maar half, maar via een Fries been verdween hij in de goal. 10. Nog voor rust werd het door Van der Linden na een fraaie solo 2—0. De tweede helft was geheel voor DOS. Alleen de laatste tien minuten kon Hee renveen zich doen gelden, doordat DOS het toen wel geloofde. Een prachtige combinatie tussen Lammers en Tem ming benutte de laatste goed. 30. Hierna leefde Heerenveen even op maar Hofstra had pech met schieten en de uitstekend spelende Coster pikte de bal van Abe’s voeten. Toen Krommert bij een der vele aanvallen van DOS fraai in schoot kon Nijenhuis wel redden maar hij stompte de bal voor de voeten van de vrijstaande Lammers, waardoor de scoren Molenaar voor Geboren: Albert z. v. Luitzen Fabriek en Roelofje Abma te Oppenhuizen. Gehuwd: Jelle Bouwman, 42 jr., te Follega en Trientje de Jong, 37 jr. te Heeg. Overleden: te Idzega, Baukje Vlink, 65 jr., wed. van Ids Takoma (wonende te Sneek); te Nijland, Hinke Zoethout, 60 jr., wed. van Mink de Boer; te Woudsend, Atje Jasper, 71 jr., echtgen. van Gerardus Cornells Visser. Eindelfjk heeft de voetbal weer gerold. Nu ja, gerold Is het juiste woord niet, want veelal bleef het „bruine monster” steken in de modder die van de doelge bieden en eigenlijk van het gehele veld meer een aardappel landje maakte dan een mooi groen voetbalveld. Maar toch zijn er dan nog zeven van de 12 wed- strden die voor afd. A en B waren vastgesteld, doorgegaan, namelijk drie in afdeling A en vier in afdeling B. In afd. A nam het Amsterdamse Ajax de leiding over van Haarlem dat niet speelde. In Almelo werd het een 31 zege ten aanschouwe van een 12.000 toe schouwers. NEC was zo vriendelijk een steek op de Wageningse Berg te laten vallen en dat was de Amsterdammerswelgevallig. Wageningen heeft nu ach ter elkaar Ajax en NEC een gelijk spel af gedwongen. RCH zag de ommekeer even voor de vorst weer gestuit in Enschede. Bij de Boys kwam men er weer niet. Met 21 verloor de landskampioen en de Haarlemmers moeten nu geducht oppassen. Onze stadgenoten, die veel beter ge traind bleken te zgn dan de thuisclub, hebben de voor hen altijd moeilijke uit wedstrijd tegen Houtigehage tot een goed einde gebracht. Het veld was uit stekend bespeelbaar, dochs een dichte sneeuwjacht maakte goed voetbal moei lijk. LSC moest beginnen tegen de felle sneeuwjacht in en de thuisclub zette di rect alles op alles om dit voordeel uit te buiten. De eerste 20 min. waren dan ook geheel voor Houtigehage en mede door de minder goede midden veld-bezetting, kreeg de achterhoede van de blues het zwaar te verduren. Het duo Brouwer Mosselaar was echter in prima vorm, zo dat er voor de jonge voorhoedespelers van de thuisclub geen doorkomen aan was. Keeper Bouma had het dan ook niet moeilijk. Alleen enige corners lever den enig gevaar op. De viermans-voor- hoede van LSC trachtte met snelle uit vallen de kansen te doen keren, doch aanvankelijk moesten zij in Boomsma, die dit keer stopper speelde, hun meer dere erkennen. Na een half uur echter kwam het eerste succes. J. Haga gaf vanaf het middenveld een goed geplaat ste bal aan Hartkamp Sr. Uit een ra zendsnelle combinatie van deze met l.buiten Dijkstra kwam de bal afgemeten voor het H.hage doel, waarna de toe stormende Steenbeek onhoudbaar in schoot 0-1. Tot de rust ging de strijd verder gelijk op, zonder dat er verande ring in de stand kwam. Na de rust wo gen beide partijen tegen elkaar op, maar langzamerhand begon de lichamelijke conditie en de betere techniek van de LSC’ers een woordje mee te spreken. Het enthousiasme van de gastheren be gon te verflauwen en toen l.buiten Dijk stra na een snelle aanval met een goed schot opnieuw scoorde, was de strijd practisch beslist. Keeper Bouma had even daarvoor met een fraaie zweefduik een zeker doelpunt voorkomen. Na on- geveer 25 min. spelen kreeg een der H.- backs een hard schqt verkeerd op het hoofd, waardoor hg zijn doelman kans loos sloeg. Maar nog gaf de thuisclub het niet op. Boomsma ging naar voren, doch ook hij moest z’n meerdere in de LSC-verdedigers erkennen. Het laatste kwartier was geheel voor de gasten en Houtigehage mocht blij zijn. dat Steen beek c.s. in die periode wat nonchalant met de kansen omsprongen. De nederlaag zou anders nog veel groter zijn gewor den. Nu bleef het bij een vierde doel punt, gescoord door Dijkstra. LSC dat met enkele invallers verscheen, speelde in de volgende opstelling: Bouma, Brou wer, Mosselaar, Hartkamp Jr„ G. Haga, S. Velds, A. v. d. Horst, Steenbeek, Hartkamp Sr., J. Haga, C. Dijkstra. Men schrijft ons: Donderdagavond j.l. hield bovengenoemde Ver. een openbare Psychometrische avond in zaal Piso. De voorzitter de heer Hobma, heette de on- veer 60 bezoekers hartelijk welkom en sprak er zijn spijt over uit dat het aan gekondigde medium Mevr. Mulder-Scha- lekamp uit Amsterdam, door persoon lijke omstandigheden niet had kunnen komen. Maar gelukkig was er nog te elfder ure een plaatsvervanger gevonden en wel de heer Scheffer uit Utrecht. Na dat de Voorz. in een korte inleiding nog eens had gewezen op het doel en streven der vereniging, trad de heer Schèffer op. Deze behandelde op correcte wijze verschillende van de talrijke ingeleverde voorwerpen. Toch was het de wens van de teleurgestelde aanwezigen dat Mevr. Mulder-Schalekamp, ook wel genoemd de moeder der spiritisten, spoedig naar Sneek zal kunnen komen. Te ruim half elf werd deze avond met een opwekkend woord door de voorzitter gesloten. Geslaagd voor ’t examen me’kma- chine-kennis, de heren A. Hoekstra en W. Veninga, werkzaam bij de K.N.M. te Oudega (W.). Een man kwam in een ziekenhuis in de Amerikaanse stad Memphis ori rönt genfoto’s van zgn hals te laten maken, waarin hg een onverklaarbare pijn had. „Komt u morgen de uitslag maar ha len", zei de verpleegster toen de foto’s waren genomen. Een uur later sprong een dokter in een ambulancewagen om met een sneltreinvaart de man terug te halen. Uit de foto’s was gebleken dat hij zijn nek had gebroken. Een grasgroene recruut te Fort Hood in Texas (Ver. Staten) was bezig z(jn personalia in te vullen, wat hem menig zweetdruppeltje kostte, tot hij kwam aan de vraag: „Wie z(jn uw ouders?” Dat was ten minste gemak kelijk en zonder aarzelen schreef hg: „vader en moeder”. In het Canadese Lagerhuis heeft een lid voorgesteld dat elke immigrant, die als landarbeider binnenkomt, drie tot vgf jaar moet werken als landarbeider. Nu is dat één jaar, waarna de meestq immigranten een werkkring zoeken, welke direct meer opbrengt. Dit leidt tot werkloosheid. Op 14 millioen zielen zjjn er thans 500.000 werklozen in Ca nada. De wedstryd. In de hoofdklasse was de DCL’er M. Bandstra de grote man. Hoewel hjj het zwaarste werk moest opknappen (o.a. vond hg de Sneker de Korte tegenover zich) toonde hjj zich door 3 gewonnen partijen heer en meester! Zgn clubge noot J. v. d. Meulen kwam eveneens met 3 gewonnen partijen uit de bus, doch vond het geluk aan zijn zijde, toen de Boer in een gewonnen stand een eenvou dige combinatie toeliet, wat hem zowaar nog deed verliezen. Toch zou er nog een Sneker aan te pas komen, nl. J. Nauta, die eveneens 6 punten liet noteren. J. Spoelstra (Hoensbroek) werd win naar in groep B met 5 punten, terwijl R. Bergsma (Terhorne- die tot taak had de wisselbeker te verdedigen, door J. Slippens (DCL) werd overtroefd met 4 punten. In de eerste klasse behaalden Th. Koopmang (SDC), A. Buma (Heeren veen) en I. Couperus (Woudsend) het maximum aantal punten (6). Na loting was de beker voor A. Buma, t< rwgl de lauwertak in het bezit kwam ”an Tb Koopmans. Behalve de hier genoemden brachten het tot groepswinnaar: O. Hoekstra (DCL), W. v. d. Zee (Balk), J. Schilstra (Makkum), P. J. de Haan (Rauwerd), C. Spijker (SDC), M. Tuik (DCL), R. de Nekker (Lemmer), S. Folkertsma (Workum). In de tweede klasse kwamen in volg orde: H. v. d. Sluis (SDC), B. Jaarsma, Idsker.huizen) en Feenstra (Ngega) tot het maximum aantal punten. Na loting was de wisselbeker voor v. d. Sluis en de lauwertak voor Jaarsma. Groepswinnaars werden R. Scheper (Heerenveen), L. Verbeek (Lemmer), J. Kooiker (Ngega), T. Dijkstra (Wor kum), P. v. d. Meulen, (Achlum), J. Brouwer (Jutrgp), B. Bruinsma (Mak kum). In de derde klasse was de wisselbeker voor P. de Vos (Gez. Sam.), en de lau wertak voor J. de Jong (Akkrum) na loting met Feenstra (Suawoude), H. Wiersema (Akkkrum), B. V. d. Sluis (Achlum), D. Hoogterp (Dokkum) en Ih Almelo had de leiding van Heracles gemeend zijn uitnemende back en spil Van der Eist op de midvoorplaats te moeten zetten. Maar deze stoere en for se speler had tegen de technisch zeer knap spelende Krist weinig in te bren gen. En alras werd het duidelijk dat Heracles geen been aan de grond zou krijgen. Ajax was de betere ploeg en door linksbinnen Klaas Bakker, die zjjn hoofd tegen de bal zette nadat van der Wel deze voor de goal had gebracht, werd het 10. Opnieuw was het Bakker die een fout van spil Dekkers handig af strafte en de bal achter de te laat rea gerende Koster bracht 20. Ajax leek veilig maar even voor rust trof een cor ner van Den Olden doel, omdat van der Eist verhinderde dat Pieters Graafland de bal kon stoppen 21. Na de hervat ting bleef Ajax sterker maar was zeer kwistig met doelrijpe kansen. In de 40e minuut scoorde Van der Wel op schitte rende wijze het beslissende doelpunt. Op de Wageningse Berg hebben Wa geningen en NEC een knappe partij’ voetbal ten beste gegeven. NEC, gewaar schuwd door de 00 van Wageningen bjj Ajax, heeft het echter ook niet ver der kunnen brengen dan een 11 gelijk spel en mag daar zeer dankbaar mee zijn, want als Meyer niet in zulk een goede vorm was geweest, hadden wij het nog niet geweten. Nu bleef het 11 dank zij doelpunten van Charly van der Weerd en Meyer. De hoop dat gisteren een flink aantal wedstrijden kon worden gespeeld, is niet in vervulling gegaan. De meeste velden in het Noorden bleken nog in een slechte toestand te verkeren, terwijl bovendien sneeuw en regen nog als spelbreker op traden. In de lagere afdelingen werd daar door nagenoeg niet gespeeld. In de 2e klas A gingen maar twee wedstrijden door. Het veld van Houtigehage was in behoorlijke conditie, zodat LSC er op uit moest. De thuisclub kwam met enkele jonge spelers uit, maar onze stadgeno ten waren beter getraind en klopten Boomsma en zgn mannen met 40. In Zwaagwesteinde' trad de club van die naam aan tegen Helpman. De bezoekers namen wel de leiding, maar moesten tenslotte met 53 het hoofd buigen voor de thuisclub. Deze uitslag is voor- i na Suster Ine soe it him wet jaen wolle. Yn 'e waskkom. Dér koe in hiele protte yn- Suster Ine wie de leafste euster, dy’t der bistie, foun Roely Brons. Dat wiene de oare Jonges fan seal trjje net mei him lens, as se der jouns, as de lampen üt wiene, stil mei elkoar oer praetten. Mar hy, Roely, foun, dat hja sokke moaije skonken hle. Har knibbels koed er net sjen fansels, dy sieten ünder har skelk, mar har küten wol. Under dy küten waerd it tinner, en dan kamen har an- kels. Suster Ine koe hiel hurd rinne en hja wie ek sterk: hja koe him samar optille; en dat wie net maklik, hwant hy siet yn it gips en gips is swier en hurd en stilf. Hy koe him allinne net lens omdraeije. Suster Ine wie noait lilk. Dy oare kear, doe’t der snie lei, moast hy op syn rêch lizze, hielendal plat, sün- der in holkjessen. Doe koe er net mei snie boartsje. Mar doe hied er it üt ’e loft fallen sjoen. It wiene krekt miggen, greate wite miggen. En doe hied tocht: As ik rinne koe, en skoppe, dan soe ik mei dy snieflokken fuotbalje. Mar dat soed er skielk dwaen. Nou lei er op 't liif. It gips kaem oan syn boarst ta en oan syn knibbels, dat hy koe moai steune. It wie hearlik op 't liif: men koe folie mear sjen, seis efterom, en men koe skriuwe en tekenje en lizkaerten meitsje en mei de hannen ünder ’e holle ta it rüt ütsjen. Mar Roely Brons hie dizkear de snie net delkommen sjoen. Dy wie der yn ienen, dy moarns, en it wie sa Ijocht, doe’t suster Ine de gerdinen iependie. De oare jonges gongen oerein sitten en fortelden him, dat der wol in meter snie lei. Mar dat woe Roely net leauwe: sa’n soad snie lei der allinne mar yn printe- boeken, sa’n soad wie der allinne mar yn oare linnen, Tsjecho-Slowakge, Rus- lin en Siberië. As er better wie, dan gong er nei dy frjemde linnen ta en dan soed er de jonges fan syn seal in aensicht stjüre. En Suster Ine krige ek ien, mar suster Bertha net: dy hie sein, dat hg, Roely, sa wils wie foar syn jier- ren. Hwat dy wurden krekt bitsjutten, wist Roely net, mar suster Ine hie sein, dat suster Bertha in praetsjemakker wie Hy woe snie hawwe, noch foardat „juffy” kaem foar de les. Hwant dêr- nei moasten se wer ite, dan sliepe, en din koe de snie wol ris fuort wêze De sinne skynde sa. In afdeling B scoorde men raak in En schedé en Utrecht. Rigtersbleek won in de Textielstad met niet minder dan 52 van Go Ahead, en DOS wees Abe Len stra en zijn mannen met 41 af. Het Amsterdamse Volewgckers deed het be scheidener met 21 tegen GVAV, en EDOEnschedé eindigde in een bril. lopig, want' de Groningers dienden afloop twee protesten in. In de derde klas werd alleen wjjkBergum gespeeld. De gasten won nen met 31, waarmee ze Steenwgks kampioenskansen grotendeels wegvaag den. Dinsdag 2 Maart „Vita”-Diepvries de monstratie b<j IJpma, Kleinzand 16. Sneek Voor de negende achtereenvolgende maal hield de Sneeker Damclub Zater dag in haar clublokaal Leeuwen haar jaarlijkse Damdag, waaraan door een record aantal deelnemers 163 werd deelgenomen, verdeeld over 4 klassen en onderverdeeld in groepen. Voor de aanvang heette de voorzitter der SDC, de heer H. de Boer, de spelers van harte welkom, zich er over verheu gend, dat opnieuw de toeloop die van voorgaande Jaren had overtroffen. Dat mej. H. de Jong van Nijega (H.O.N.) ook voor de eerste maal als vrouwelgke deelneemster voor dit toumooi had in geschreven, juichte hij van ganser harte toe, wijl hij hierin een mogelijkheid meende te zien, dat ook Friesland zich binnenkort zal kunnen doen vertegen woordigen in de wedstrijd om het dam kampioenschap dames voor Nederland, zoals die dit jaar door de KNDB zal worden verspeeld. Uit handen van de voorzitter der Propaganda-Commissie, de heer B. Couperus, mocht mej. de Jong hierna als aandenken aan deze damdag een Waterpoortlepeltje in ont vangst nemen. Ook voor de tienjarige Dikkie Hoogterp van Dokkum, die lif tende naar Sneek was gekomen, had men een souvenir in petto, voor het ge val hij buiten de prijzen mocht vallen. Met een verbluffend gemak toonde hij zich evenwel topscorer in zijn klasse! 13903 ƒ50.000; 17665 ƒ15.000; 14415 10.000; 19645, 17298 ƒ5000; 4394, 9366, 9649, 12747, 17102 ƒ2000; 1168, 1931, 4386, 5446, 13656, 16621, 21410 ƒ1500; 4222, 4978, 5800, 6043, 6075, 8033, 8405, 8703, 9577, 10162, 10561, 13255 14165, 15017, 15982, 16452, 20372, 20862, 21363 1000; 6263, 11086, 14133 200. Eigen geld. 1224, 6240, 6251, 7327, 11083, 11100, 11102, 11103, 11109, 14371, 14372, 14374, 19391, 19396, 19419, 19424, 20172, 20176. Nieten. Tiisdei 2 en Woansdei 3 Maert en Woansdei 10 en Tongersdei 1’ Maert. Krite Snits. Toanieljoun yn Amicitia, 8 üre. Ben op schot zijnde Bleyenburg en Trooster gaven Go Ahead geen kans. Hoewel het geen hoogstaande wedstrijd was, hebben de Oostelijke clubs een knappe en aardige partij voetbal ge speeld. De combinaties tussen Trooster en Bleyenburg waren voortreffelijk. Vandaar de 52 score. Op een zwaar en eigenlijk onbespeel baar terrein dit was niet alleen onze mening, maar ook die van verscheidene officials hebben GVAV en Volewijc- kers een middelmatige wedstrijd ge speeld. GVAV begon overdonderend maar zakte spoedig af. De Amsterdam mer Schenkel testte met een prachtige omhaal de staander van het GVAV-doel, maar doelpunten voor de rust ho maar. Na do hervatting was er meer sensatie. In de 4e minuut werd een prachtige combinatie tussen van Oosten en de Groot afgerond met een mooi doelpunt. 10 En men stond in de Amsterdamse defensie nog te bekvechten wie zijn schuld het nu wel was, toen Kick van de aftrap een rush ondernam en van on geveer 25 meter afstand scoorde. 11. Hierna ontspon zich een niet onaantrek kelijke strijd, al waren er enkele facto ren o.a. de modder en de vermoeidheid der spelers die op het laatst het spel gingen beïnvloeden. Krams zorgde even voor tijd voor een Amsterdamse zege Donderdag 4 Maart. Kunst aan Allen, Sneek. Opvoering van „Anastatia”. Amicitia, ’s avonds 8 uur. En nou hie Roely snie. En alle jonges hiene snie. Hwat dy oaren der mei diene, koe Roely neat skele; dit wier sy n snie, dit wie foar him. Roely Brons, üt ’e loft fallen en suster Ine hie it him brocht, in waskkom fol. Mei de holle yn ’e hannen seach de jonge nei de snie. It glinstere en oan ’e bütenkant fan ’e panne sieten drippen. As hy der mei boartsje woe, dan moast it nou wêze. Hwat soed er meitsje? Foarsichtich makke er mei syn hannen in bal. Dit soe in gesicht wurde, in fam- keskop of de kop faai in neger? Mei in poatlead makke er der gatten foar de eagen yn. Hy treau kralen yn 'e gatten. In read poatlead wie de müle. Twa reade suertsjes de wangen. Nou wie it in famke wurden en se lake. Hy sette har op syn kastke en bleau der nei llzzen to sjen. En hwat soed er nou meitsje? Hy dolde wer yn 'e snie. It wie hearlik kftld, krekt as it wetter soms wie. Yn ienen hied er in ófgrysiike sin oan waskjen. Hy treau syn gesicht yn ’e kom mei snie en snüfde wyld troch syn noasters. Hy biet yn ’e snie, de eagen iepen. Hy koe lang syn siken yn- hfiJde, sa lang, dat de jonges „Roely” röpen. Mei fjürreade wangen seach er om him hinne: „Ik bin yn ’e snie fal len”, lake er. „Idioat”, seine de jonges. Roely die it wer. It wie hearlik, mar men waerd der sa wurch fan. Soed es nou krekt sa wurch wêze as suster Ine, doe’t dy in hiel ein kuijere hie, of as hja de flier wreau en bédden en nachtkas- kes forskoude Hy wie waerm en syn gesicht barnde. De klok sloech tsien kear doe kri- gen se 'molke, gleonhjitte molke. Dêr moast Roely mei syn toskeboarstel yn riede, oars kaem der in flues op. Hwat tortelend, dy molke, sa’n drokteen daliks kaem juffy dan makken se sommen. Hwannear moast er nou fierder boartsje mei syn snie? Sjoch, it waerd al wetter. Hy sette de kom op it nacht- kaske del. Tt famkeskopke raende ek al, spitich, Hy hie suster Ine ünthjitten, om gjin rommel to meitsjen: hy sette kop yn 'e kom. Doe kaem juffy. „Ik bin sa wurch fan it boartsjën ’e snie ik ha net sa’n soad sin oan... De juffer treau him it rekkenboekje ünder ’e noas. nnen alsnog wc ’’en sseld Op 15 er van het vorig jaar eindigde .gn voor inlevering van de buiten omloop gestelde zinken dub beltjes en oude bronzen centen maar nog niet iedereen heeft zich, toen daar de gelegenheid voor open stond, de moeite gegeven deze oude pasmunten tegen gangbare betaalmiddelen om te wisselen. Daarom deelt het Ministerie van Fi nanciën mede, dat de mogelijkheid tot inlevering en omwisseling opnieuw wordt opengesteld en wel voor alle mun ten, die sedert het in werking treden van de nieuwe Muntwet van 1948 hun gangbaarheid hebben verloren. Het gaat hier om de oude zilveren halve guldens en kwartjes, de vierkante nikkelen stuivertjes, de oude bronzen halve centen, centen en 2%-centstukken en de uit de oorlogsjaren stammende zinken kwartjes, dubbeltjes, stuivers, 2 -centstukken en centen. De na- inleveringstermgn voor al deze munten loopt van 15 Maart tot en met 15 April a.s. De inwisseling kan geschieden bij alle postkantoren, bjj- en hulpkantoren der posterijen en poststations. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat het oude zilveren dubbeltje nog niet buiten omloop is gesteld, m. a. w. nog tot de gangbare munten behoort en dus n>t behoeft te v. orden omr 'sseld. Zaterdag 6 Maart. Gem. Chr. Hist. Kiesver. in Wymbritseradeel „Recht en Vrijheid”. Ledenvergadering in Gebouw v. Chr. Bel. te Sneek. Aan vang 2 uur. Naar wij vernemen staat onze stad binnenkort een belangrijke gebeurtenis te wachten. Wat dat mag zgn? „De Proefparade komt!” Deze advertentie hebben we reeds een paar maal in ons blad mogen opnemen en ge zult u zeer zeker hebben afgevraagd: „Wat kan dat betekenen?” Welnu, we willen de lezers van ons blad niet langer in onzekerheid laten, doch het hun thans verklappen. „De Proefparade”, onder deze naam hoopt de „Eskavée” (Sneeker Kruide niers Vereniging) in de week van 2227 Maart a.s. een tentoonstelling te orga niseren in net Gebouw v. Chr. Belan gen, Westersingel alhier. De opzet van deze „Proefparade” is, dat de „Eska vée”, in samenwerking met een 15-tal vooraanstaande Merkartikel-Fabrikan- ten in verschillende stands kwaliteits- fabrikaten denkt te exposeren op het levensmiddelengebied. Men kan deze ar tikelen daar aanschouwen, er worden demonstraties gehouden en men kan z’n tong daar strelen door verscheidene „lekkere hapjes” te proeven enz. enz. Kortom: leerzaam, gezellig, interessant! l’ Wjj hebben eens kennis mogen nemen van de opzet dezer „Proefparade” en kunnen niet and mg zeggen dan: Deze „Proefparade” moet slagen, kan slagen zal slagen! Het interieur belooft een keurige aanblik te zullen geven, zowel wat de stands, als de gehele Inrichting betreft. Onder meer wordt één en ander opgeluisterd door een paar bekende Sne ker strijkjes, enz. en kan men in Nie- meijers theetuin, onder het luisterer- naar deze rustige muziek, genieten van een heerlijk kopje koffie of thee, zulks tegen een geringe vergoeding, waarvan de opbrengst beschikbaar zal worden ge steld voor liefdadige doeleinden. In de voorzaal van het Gebouw hoopt de „Eskavée” zelf een verkoopstand te houden, waaraan vele attracties zullen zgn verbonden en waar u alsdan in ’t bezit kunt komen van prachtige prijzen o.a. een 12-delig theeservies enz. Elke 50e, 100e enz. bezoeker ontvangt bo vendien een prachtige herinnering aan de Proefparadeen er komt nog veel meer. En natuurlijk zal een stand niet ontbreken van de K.W.F.-lucifers, welke alsdan zullen worden verkocht ten bate der kankerbestrijding. Al met al dus een tentoonstelling, die er wezen mag en die een bezoek dubbel en dwars waard zal zijn. In de voorafgaande week worden speciale „Proefparade”kranten huis aan huis in Sneek en omgeving (10.000 exemplaren) verspreid, waardoor men ook weer in het bezit kan komen van verschillende prijzen. Doch meer ver klappen wü niet. Alleen nog: „Hulde aan do „Eskavée”en aan u de eer deze „Proefparade” met een bezoek te vereren. Dat Sneek in die week toen! Sneek waard te zijnde vl'” er In de hoofdklas werden vorige week Maandag drie partijen gespeeld. Verras send was de overwinning die Dotinga op G. Mulder behaalde. Mulder verzuimde in het eindspel naar remise te streven, waarvan Dotinga op de juiste wijze ge bruik wist te maken. Een wilde partij speelden Huitema en R. de Jong, waarin Huitema ten slotte aan het langste eind trok. In deze klas is nog ingedeeld S. Bosma, die een halve comp. speelt en startte met een puntenverdeling tegen L. Smid. De koplopers in de eerste klas, H. v. d. Woude en G. Swart boekten ook nu de volle winst, resp. tegen H. Koers en U. Huizinga. In de tweede klas leed Procee een nederlaag tegen Sj. Yp- ma, door welk resultaat P. Kroese, die zelf van G. de Jong won, op de eerste plaats belandde. Heegsma, als no. 3 ge klasseerd, speelde tweemaal tegen F. Faber waarvan ieder een partij won. B. v. d. Woude bleek te sterk voor Kroles. M. Sterk viel iets tegen door van C. Ve- nema te verliezen. De stand in de div. klassen is als volgt: Hoofdklas: L. Smid 10—16; G. Mul der 813; W. Koopmans 1112; J. v. d. Goot 10—11; F Dotinga 12—10; J. Huitema 12—10; K. Nijdam 12—10; Th. Sterk 128; R. de Jong 127; S. Bos ma 11. Ie klas: H. v. d. Woude 13—18; G. Swart 11—17; G. v. Oosten 11—15; P. v. Manen 1315; J. Hernaamt 1114; H. Koers 14—12; J. v. Oosten 12—11; U. Huizinga 85; W. Bakker 114; J. Visser 4—3; C. Dgkstra 82. 2e klas: P. Kroese 1728; S. Procee 1827; L. Heegsma 1521; Sj. Ypma 15— 19; G. de Jong 16—18; K. Dgkstra 14—14; M. Sterk 12—13; C. Venema 16.13; J. v. d. Veen 911; T. Duiker J5—11; F Faber 12—10; P - Woude 14 -8; S. Kroler. 16 1; J. .9 J. Haringsma die ieder 6 punten scoorden. Tot groepswinnaar brachten het: K. Hooghiemstra (Akkrum), M. v. Dellen (Achlum), I. Jouwsma (Achlum), D. P. de Vries (Oldeboorn), K. de Jong (Olde- boom). Hier volgt hét erelijstje der winnaars. Hoofdklasse: J. Nauta SDC 6 pnt (wisselbeker); M. Bandstra DCL, 6 pnt.; J. v. d. Meulen DCL 6 pnt. (lauwertak); J. Spoelstra, Hoensbroek 5 pnt.; J. Slip pens DCL 4 pnt. Eerste klasse: A. Buma (Heerenveen) 6 pnt. (wisselbeker)Th. Koopman SDC 6 pnt., (lauwertak); I. Couperus, Woudsend 6 pnt.; W. v. d. Zee, Sloten, 5 pnt.; J. Schilstra, Makkum, 5 pnt.; M. Tuik, DCL, 5 pnt. R. de Nekker, Lem mer, 5 pnt.; S. Folkertsma, Workum, 5 pnt.; O. Hoekstra, Leeuwarden, 4 pnt.; P. J. de Haan, Rauwerd, 4 pnt.; C, Spij ker, SDC, 3 pnt. Tweede klasse: H. v. d. Sluis, SDC, 6 pnt. (wisselbeker); B. Jaarsma, Ids- kenhuizen, 6 pnt., (lauwertak); Feen stra, Nijega (H.O.N.6 pnt.; B. Bruin sma, Makkum, R. Scheper, Heerenveen, J. Kooiker, Ngega (H.O.N.) T. Dijkstra, Workum, P. v. d. Meulen, Achlum, J. Brouwer, Jutrgp, ieder 5 pnt.; L. Ver beek, Lemmer, 4 pnt. Derde klasse: P. de Vos (Gez. Sam.) 6 pnt. wisselbeker; J. de Jong (Achlum) 6 pnt., lauwertak; Feenstra, Suawoude, 6 pnt.; B. v. d. Sluis, Achlum, 6 pnt.; D. Hoogterp, Dokkum, 6 pnt.; J. Haring sma 6 pnt.; H. Wiersma, Akkrum, 6 pnt.; K. Hooghiemstra, Akkrum, 5 pnt.; M. v. Dellen, Achlum 5 pnt.; I. Jouwsma, Achlum, 5 pnt.; K. de Jong, Oldeboorn, 5 pnt.; W. Atsma, Nijega (H.O.N.), 5 pnt.; A. Dgkstra, Ngega (H.O.N.), 5 pnt.; D. P. de Vries, Olde boorn, 4 pnt; B. R. Dgkstra, Oldeboorn. 5 pnt. De groepswinnaars ontvingen een zil veren medaille. De organisatie was we derom bg de Propaganda Commissie der SDC in vertrouwde handen. In ons vol gend nummer hopen wg te kunnen mede delen, welke vereniging in het bezit is gekomen van de verenigingsprijs.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2