Predikbeurten I A G E IN I) A Opening Verenigingsgebouw te Nijland Ingezonden Foardracht-kriich 4 Schaakclub Sneek-Onda Buitenland in het kort Duizenden telegrammen voor de Paus Hengstenkeuring Fries Paardenstamboek Brandend maagzuur blust U in een mum Moord na 15 jaar ontdekt Nieuws Sneeker Damclub Onrustig, gejaagd! Mijfihardt’s Zee u wtablettet sterken en kalmeren Uw zenuwen. Jongeman beleefde hache lijk avontuur Zontsagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Gramofoonplaten Tankgranaat als kruik Nederland van alle kant Heger ouders kregen interes sante geschiedenisles W geen televisie Briil ge Sneek en het Vreemde lingenverkeer Chr. Damclub De Kroonschijf Muziekuitvoeringen te Heeg „De Laatste Eer” Oudega (W.) Kaatsver. Lyts Bigjin Doodgewaande geeft bericht De Prins woont overdracht Vervolg van pag. 1 keurige Advertentie l.M. ZONDAG 7 MAART 1954. J. v. ’t uur Ds. J. M. Ad/ertentie L.M. Advertentie l.M. Verenigingsprgs damdag S.D.C. ’s avonds 7.30 uur Gem. 7—3 en In de hoofdklasse leed J. de Korte zijn eerste nederlaag in deze competitie, hem toegebracht door H. Nauta. Zijn kansen op de titel kwamen hierdoor echter al lerminst in gevaar, getuige zijn 5 pnt. voorsprong op no. 2, L. Wijnja. Nu p. OUj zich niet tegen H. Krot kon hand haven, kan alleen een flinke eindspurt hem nog voor de laatste plaats behoe den. In de eerste klasse had T. Koop man» tegen C, Spüker aan remise vol doende om de kop te nemen. Het lijkt ons voor zfjn naaste concurrenten een hele opgaaf hem nog van zijn voetstuk te stoten. Door overwinningen respectie velijk op F. Gerlofs en P. Wensink be houder D. Boot en J, de Wal nog een kansje op een der prljsplaatsen. Voorts won R. Wagenaar van J. de Groot. In de tweede klasse bereikte. B. Couperus door een overwinning op J. Batstra de tweede plaats, terwijl de jeugdige Mel chior er zowaar in slaagde M. Kroes een nederlaag toe te brengen. Ook J. Huite- ma telt door een overwinning tegen S. de Groot nog mee, hoewel hg wat zijn nog te spelen partQen betreft, een grote achterstand heeft weg te werken. de gidsten fan 17 jier en derboppe. Elke dielnimmer moat by de foar- krjich in fcrplichte fers nei foaren brin- go, wylst de bésten dêrfan dlelnimme oan de einkriich, dêr't blhalven it forplichte nümer ek in frij nümer nei foaren brocht wurdt. Feestelijke ingebruikneming. Na de officiële bijeenkomst in. de mid daguren volgde des avonds de feeste lijke ingebruikneming van het vernieuw- NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. C. G. Wiegers. Nam. 5 uur Dr K. H. Siccama. Bediening H. Doop. WOENSDAG 10 MAART. WOENSDAG 10 MAART. Bidstond voor het Gewas. 10 d. JAN DE VRIES, Architect 1—0 1—0 H—H 1—o DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. V2 10 Bij het zwembad de Liesbosch te Jut faas heeft de politie het geraamte van een twintigjarig meisje opgegraven. Dit meisje blijkt op 2 Februari 1939 door r verloofde vermoord te zijn. Dc r gearresteerd. J. de Korte verliest van H. Nauta. 6—7 Maart 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter N. Lofvers, Stationsstraat 24, Telef. 3155 (b.g.g. no. 3000). Apotheek Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdijk 65. Wijkverpleging Zuster H. Oppedjjk, Jachthaven straat 10. Kraam verpleging Zuster IJ. Kramer, Stationsstr. 14. BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe- rennius. Spr. Pastor H. Brohede. Alle soorten, ook I angspeelplaten Grootste keuze in Zuid-Priesland Speciale Luisterbox Platendraaiers vanaf f 74. Huis met de Notenbalk SNEEK - Tel. 2279 Een bejaard landbouwersechtpaar ach ter Kootwijk op de Veluwe heeft winters lang een geladen tankgranaat op de kachel gezet en die ’s avonds bij wijze van kruik in bed gestopt. Dit is nu pas gebleken. Voor er ongelukken gebeur den, heeft de politie de granaat to be slag genomen en onschadelijk laten ma ken. In Ede vond de politie bovendien een handgranaat geladen en op scherp gesteld nog wel die een jongeman to een la op zijn slaapkamer bewaarde, een paar meter van zijn hoofdkussen af. Ook met dit projectiel is afgerekend, aldus het Vrije Volk. De 18-jarige M. O. uit Heesch bg Oss fietste Dinsdagmorgen over het rij- wielpad dat lang» de grote verkeersweg Den BoschNijmegen ligt. Opeens gleed de jongen door de gladheid op de auto weg, waar hij door een juist passerende wagen werd gegrepen en zwaar ver wond. In het ziekenhuis te Oss is het slachtoffer spoedig overleden de gebouw door de verschillende dorps- verenigingen. Deze avond, die onder leiding stond van de heer G. M. Gerbrandij, werd ge opend met het gezamenlijk zingen van Psalm 150 1, het lezen van enige ver zen uit Exodus 31, waarna gebed. In zijn openingswoord sprak de leider van deze avond er zijn grote vreugde over uit dat zovelen gehoor hadden ge geven aan de oproep deze feestelijke bij eenkomst bij te wonen. Uit naam der kerkvoogden heette hij allen welkom en vertelde iets uit de voorgeschiedenis van de verbouwing hoe aan de ene kant de pessimisten te gen verbouwing waren gekant en aan de andere kant de optimisten aenspoor- den zo spoedig mogelijk hiermede te be ginnen. Hij bracht hulde aan hen, die deze zaak geldelijk hadden gesteund en ook aan hen die hun vrjje tijd hadden gegeven om hun beste krachten in te spannen voor de arbeid ten dienste van het gebouw. Hier was een mooi stuk werk van gemeenschapszin gedaan. Na nog enige cijfers te hebben geme moreerd, werd begonnen aan het uit 13 punten bestaande programma. Begonnen werd met een 3-tal muziek- numirers, uitgevo»rd door het Chr. Mu ziekcorps „Excelsior”, dir. de heer S Wjjbcnga. Nadat een lid der knapenvereniging eer voordracht naar voren had gebrach' kwam de Fryske Krite met de één-acter „De iisberch yn 'e brén”, waarin vooral Bruinsma goed speelde. De C.M.V. en C.J.M.V. kwamen met zang en spel, de Knapenvereniging met „allerlei”. Beide nummers vielen goed in de smaak. Vervolgens bood de heer D. P, Cnossen als voorzitter, namens de Oranjevereniging een Nederlandse drie kleur aan, waarna het Wilhelmus werd gezongen. De heer H. S. Wiarda, voorzitter van de sportvereniging „O-T.I.B.”, bood na mens deze ’'ereniging een Friese vlag aan, waarop het Frysk Folksliet weer- klonk. Enige leden der sport ver. voer den een neei leuk zangstukje uit, ge volgd door een vrjje oefening van een aantal dames en een mooie knotsoefe ning. HEEG. Dinsdag werd alhier, onder voorzitterschap van Ds. Schoenmaker, een ouderavond van de Herv. School ge houden. Na de opening volgden de keu rige notulen en het jaarverslag van de secretaris, de heer B. Post en het fi nancieel overzicht van de penningmees ter, de heer G. Muurling. Uit het laatste bleek, dat het geen slecht jaar voor de kas was geweest. Door het Hoofd der School werden drie films gedraaid, t.w. Tirol in Oostenrijk, Boerenwerken en een tekenfilm en bovendien gaf de heer Ten Hoeve een toelichting op het ten toongestelde werk van de leerlingen. Zijn zeer interessante geschiedenisles viel bij de ouders eveneens zeer in de smaak. De verloting van een pop, gemaakt door de klassen 3 en 4, bracht f25.op, die bestemd zgn voor een schoolreisje. De ouders kregen ook nog een spelletje mastklimmen, wel zonder mast en ham, maar toch gezellig. Deze hengstenkeuring te Leeuwarden gehouden leverde een fraai resultaat op voor de bijna zevenjarige Friese hengst Geert van de fokker-eigenaar K. F. Jansma te Heeg (mede-eigenaar G. L. Geerllgs te Jutrjjp). Hij werd kampioen. Bfj de Friese hengsten behaalden ook een eerste premie de jonge hengst Kerst van G. L. Geerllgs te Jutrijp en K. F. Jansma te Heeg en Eldert van B. P. v. d. Velde te Spannum en K. F. Jansma te Heeg. Het was een heel gezellige theevisite, aarop een stuk of vier vriendinnen ten huize van mevrouw Felicetti in Turijn de eigenschappen van haar echtgenoten za ten te bepraten. Mevrouw zus vond haar man gierig, mevrouw zo klaagde over de norsheid van haar levensgezel en num mer drie meende niet al te zeer op de trouw van haar gemaal te kunnen reke nen. Alleen de gastvrouw betoonde zich tevreden: haar man was heus een toon beeld van deugd... hij was nu naar een voetbalwedstrijd in Genua... Daar stond ook nog het televisietoe stel, waarop juist een reportage werd gegeven van het carnaval in Vla Reggio, Een der vriendinnen wees naar de fi guur van een grote man, die met zijn rug naar de camera gekeerd was en met een aardige blondine danste. „Lijkt jouw man wel!”, schertste de vriendin. Me vrouw Felicetti schoot in de lach, maar die lach verstierf opeens: de grote man op het scherm had zich omgedraaid en de zojuist nog zo zelfverzekerde gast vrouw was op slag een illusie armer. De theevisite werd haastig opgebro ken. Mevrouw Felicetti vertrok naar haar moeder. Waarschijnlijk zal prins Bernhard eind Mei te Grouw de overdracht bij wonen van het statenjacht dat het Friese bedrijfsleven aan het provinciaal bestuur vara Friesland zal schenken. Dit jacht heeft ligplaats gekregen in Terhorne. In de vroegere schutsluis, welke sinds het gereedkomen van het kanaal Groningen IJsselmeer 'üet meer wordt gebruikt, zal een overdekte ligplaats worden ge maakt. Pe Provinsiale Underwysrie fan Frys- lan is wer fan doel om foar de learlin- gen fan Gymnasia, H.B.-skoallen, Kweekskoallen, R.L.W.-skoallen, Fak- skoaller en Mulo-skoallen yn Fryslan in kriich To hélden yn it foardragen fan Fryske poëzij, dêr’t prizen foar biskib- ber steld wurde. ït doel fan de foardracht-kriich is: a. bifoardering fan de bilangstelllng foar lltteratuer yn It algemien en foar de Fryske yn it blsünder; b. fuortSverking fan de frijmoedlgens yn it nei foaren kommen; e. bifoardering fan in goede diksy. Op Sneontomlddei 3 April 1954, de middels 2 üre sil der in foarkriieb hélden wurde yn Hotel P. de Jong, Lange Merk-, str-jitte 26, Ljouwert; de einkriich is Sneontomlddei 10 April om 2 üre yn Hotel „Amicitia”, Wurdumerdyk 45, Ljouwert. Het Snekar viertal de h.h. Vis, Zand- stra, Ubbin’er Velleman behaalde gis teravond te Leeuwarden het kampioen schap hoofdklasse afd. Friesland en is nu geplaatst in de demi-ftoale om het landskampioenschap. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Leesdienst (Ooste 59); nam. 2 uur Ds. Benschop. (In de Doopsgez. kerk). Hg wg'st op de grote problemen der jeugd en de grote verantwoordelijkheid van de ouderen hieromtrent. Hij hoopt, dat dit lokaal zal voldoen aan de ver wachtingen en geestelijke vruchten zal geven. Namens de uitvoerders voerde de heer M. Feenstra het woord, die zeide e recht op te hebben beklaagd te worden omdat hij zovele bazen had gehad en omdat de kleine middenstand zozeer i het gedrang raakte en van alle kanten bevochten wordt. Maar toch spreekt hij met blijdschap voor deze kleine partij, omdat de me daille gelukkig ook nog een andere kant heeft. Hij brengt dank voor het vertrou wen, dat zjj allen hebben genoten, de timmerlieden, zowel als de schilders, de electriciën en waterfitter en de smid. Met grote saamhorigheid hebben allen gewerkt aan de totstandkoming van dit bouwwerk. Aan het einde van zijn be toog biedt hij een electrische klok aan, die, naar hij hoopt, een goede plaats zal krijgen in het vernieuwde gebouw. Ds. Prins als voorzitter van de kerke- ra^id gewaagt daarna van de dankbaar heid, die er is nu het gebouw klaar is en hoopt als voorzitter van de jonge mannenvereniging, dat dit gebouw, dat zo dicht bij de kerk staat, een geestelijk centrum mag worden voor de jeugd in deze tijd van nivellering. J. ten Have, hoofd der school, zegt, dat er al heel wat woorden zijn gespro ken en ook heel goede. Als Hoofd der School brengt ook hij zijn gelukwensen. Gok de school is nauw betrokken bg een goed verenigingsgebouw, dat tevens dienst kan doen als gymnastieklokaal. Verder spreekt hij over de mentaliteit der tegenwoordige jeugd en de door braak die maakt dat de ouderen de draad eigenlijk zijn kwijt geraakt. Hij is blij en dankbaar, dat dit gebouw tot stand is gekomen. Tj. Tjalsma spreekt als werknemer en bespreekt de vroegere bestemming van het gebouw en de tegenwoordige. Ook hg gewaagt van de grote saamhorigheid bg de bouw van dit lokaal, waardoor dit tot grote vreugde stemde. Ook dit werk zal niet volmaakt kunnen zijn, maar hij hoopt in de toekomst op een goed ge bruik van dit mooie gebouw. Architect Sieperda bracht namens zijn collega Feenstra, woorden van dank aan h.h. kerkvoogden voor de opdracht en het vertrouwen hen geschonken en dankte timmerlieden, stucadoors, schil- pe meidoggers komme üt yn 2 groe- der en smid voor de K°ede uitvoering, pen; do jongsten fan 14, 15 en 16 jier, waarna een geschenk werd aangeboden. De leerlingen der school boden een bloemstuk aan en kwamen met enige emst ge en luimige voordrachten, ter wijl de kleine Meisjesvereniging „gym nastiekles” opvoerde. Da vrouwenver eniging, als altijd origineel, oogstte met haar „kunstschilderstukken” al heel veel succes. De zangvereniging „De Lof- stem”, dir. de heer S. Hoekstra, zong op verdienstelijke wgze een 3-tal num mers. Een lid der mannenver. „In dienst der Kerk”, de heer S. Sieperda, feliciteerde h.h. kerkvoogden met dit mooie gebouw en Het de beoefenaren van de verschil lende ambachten e.d. op vermakelijke en originele wgze de revue passeren. Nadat de muziekver. zich nogmaals had laten horen en ook de C,M,V, en de C.J.M.V. haar talenten nog eens hadden getoond, was het woord aan de heer G M. Gerbrandij, die een enkele medede ling betreffende de te houden coHecte deed, een apart woord van dank bren gende aan de kunstschilder, de heer De Vries van Sneek, waarna Ds. L. J. Prins in een slotwoord dank bracht aan h.i- kerkvoogden voor de goede regeling er hoopte dat dit gebouw de naam zou krij gen van „Ons Gebouw” en een bijdrage mocht vormen voor de geeste’tjke vor ming van jongeren en ouderen. Hierna sluiting met gebed. De heer Aukema van Sneek, leveran cier van de gezellige meubels in het ge bouw, was de gehele middag en avond met zijn filmtoestel en Bandrecorder aanwezig om alles vast te leggen, zodat men-mettertijd nog eens zal kunnen ge nieten van deze goede middag en avond Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. Er eer U het weet, is ’t leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te Zijn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger gene zen dan het opkwam. Daarom, een pret tig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. van Andel; nam. 1.30 uur Ds. v. An- del. H. Doop. Catechismusprediking. Sandfirden: voorm. 9.30 uur de heer Hoekema van Sneek, Cand. t. d. H. Dienst. Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk. Bed. H. Doop; ’s avonds 7.30 uur Ds. Brouwer van Harich. Ijlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol; 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Dinsdagavond Pieter Jelleshüs. Kleinzand en Zondagsavonds 7.30 uur. NED. HERV. KERK. Gauw: voorm. 9.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Goënga: Woensdag 10 Maart, ’s avonds 7.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Bidstond v. h. Gewas. Folsgare: voorm. 9.30 uur de heer Meer- holz van Sneek; nam. 1.45 uur Ds. Stap van Oppenhuizen. Gaastmeer (2e Lijdens-Zondag)voorm. 9.30 uur Ds. van Dullemen; nam. 1.30 uur Ds. Bruinsma. Dinsdag 9 Maart: ’s avonds 7.30 uur Ds. Boerlgst. Biddag v. h. Gewas. Col lecte Kerkvoogdij. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Mr J. Schoenmaker. Hommerts (2e Lijdens-Zondag): voorm. 9.30 en nam. 1.45 uur Ds. de Noo. Jutrijp (Woensdag 10 Maart)’s Avonds 7.30 uur Ds. de Noo. Biddag v. h. Gewas. Offingawier: nam. 1.30 uur Ds. C. G. Wiegers van Sneek. Oppenhuizen: nam. 1.30 uur Ds. P. Dijk stra van Langweer. Friese Dienst. Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds. Stap. Oudega (W.): nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Woensdag 10 Maart *8 avonds 7.30 uur Ds. van Dullemen. Bidstond v. b. Gewas. ’s Avonds 8 uur Ds. C. G. Wiegers. Biddag voor het Gewas. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewgkstr 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. Jeugdbijeenkomsten: 7.30 uur voor leef tijd 12 t.e.m. 15 jaar en 8 uur voor ouderen. Vrijdag 5 Maart: Bijbellezing en Bidstond. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. 10 uur bij eenkomst. Amicitia: voorm. 10 uur Drs R. K. de Jong. Extra collecte. GEREF. KERK SNEEK. Onder bovenstaand hoofd schrijft de heer H. Halbertsma to het Sneeker Nieuwsblad van Vrijdag 26 Februari een ingezonden stuk, naar aanleiding waar van ik gaarne enige opmerkingen wilde maken. De heer Halbertsma beweert, dat van Sneker zijde nog nimmer een verzoek om subsidie voor restauratie van een particulier pand is binnengekomen. Ik kan hem echter mededelen, dat ik voor enige panden hier ter stede, welke op de monumentenlijst staan, pogingen heb gedaan om een geldelijke bijdrage ”an Monumentenzorg te krggen. Dat is helaas niet gelukt. Bovendien is mij bekend, dat bg één dezer gevallen van de zijde van Ge meentewerken al het mogelijke is ge daan het pand in zgn oorspronkelijke toestand terug te brengen (dit naar aanleiding van de zinsnede: „Smarte lijk mist men hier elk initiatief van Ge meentewerken”). Sneek. Noorderkerk: ’s avonds 8 Spier. Zuiderkerk: 's avonds 8 uur Ds. E. N. van Loo. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier. Z. 11; nam. 2.30 uur Ds. J. M. Spier, Voorber. H.A.; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo, Voorber. H.A. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, Voorber. H.A.; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 11. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. de Leeuw, Z. 11. Het heeft Maandagavond maar weinir gescheeld of Smid was, evenals vorige week G. Mulder, ook beide punten aan Dotinga kwijt geweest. Via een damzet had Dotinga een geheide stelling gekre gen, doch in het eindspel beging hg een grote fout. Smid offerde vier schijven en kreeg hiervoor een schijf en dam te rug, waarna Dotinga in de overgebleven stand niets meer kon uitrichten. Koop- mans ondervond tegen Nijdam niet de verwachte tegenstand en won nog vrij gemakkelijk. Hoewel R. de Jong zich tegen Bosma hardnekkig verdedigde, slaagde hij er niet in een punt te be machtigen. In een gelijk opgaande strijd deelden Th. Sterk en Huitema de pun ten. In de eerste klas moest H. v. d. Won de een veer tegen J. van Oosten laten en ook Hernaamt kwam niet verder dan een gelijk spel tegen C. Dijkstra, W Bakker won van H. Koers. Door van Huizinga te winnen deed G. van Oosten een goede gooi naar de eerste of twe< plaats, doch favoriet is nog steeds G Swart. In de tweede klas lagen de uitslagen wel in de lijn der verwachtingen. Kroess en Procee lieten zich resp. niet door K. Dijkstra en M, Sterk verrassen. Faber steeg enige plaatsen op de ranglijst door van Kroles en B. v. d. Woude te winnen. Daar Sj. Ypma van J. v. d. Veen verloor kon Heegsma, die van G. de Jong won, alleen de derde plaats in nemen. HEEG. Dinsdag- en Woensdagavond gaf de Chr. Muziekver. „Crescendo” al hier, leider de heer K. P. Anema, een zeer geslaagde muziekuitvoering to het Gebouw. Bovendien werd Woensdagmid dag nog een concert, afgewisseld met voordrachten en zangstukjes, voor de jeugd gegeven, waarvoor de kinderen gratis toegang hadden. Het Gebouw was tot in alle hoekjes bezet. Leider van de avonden was de heer de Vries, Hoofd van de Geref. School, die op ge bruikelijke wijze opende. „Crescendo” voerde op keurige en vlotte wijze een tiental nummers uit, waarna tijdens de pauze een aantal ren teloze aandelen, t.w. de nummers 2, 7, 17, 33 en 40, werden uitgeloot. Na de pauze volgde de opvoering van „Hil is üt ’e rie”, spul fan leafde en misbigryp, fan Fedde Schurer. Zowel het stuk als het spel vielen bij de goed bezette zaal zeer in de smaak. De vereniging kan dus op twee goed geslaagde avonden terugzien. Het was jammer, dat voorzitter D. Osinga het feest niet kon bgwonen. Hij heeft onlangs door een val op het ijs een arm gebroken, maar namens het be stuur en de leden wordt hem een spoedig herstel toegewenst. OUDEGA (W.). De Begrafenisvereni ging „De Laatste Eer” alhier hield Dinsdagavond haar ledenvergadering in Ons Gebouw. Nadat de voorzitter, de heer A. Veenstra, in 't kort de geschie denis van de Vereniging, die haar 15- jarig bestaan herdacht, had gememo reerd, en de notulen waren voorgelezen, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit. Hierin werd o m. vermeld, dat de ver eniging in he* afgelopen jaar negen maal heeft dienst gedaan, De vereni ging telt thans 270 leden (hoofden van gezinnen en alleenwonenden). Later werd er nogmaals door het bestuur op gewezen, dat personen boven de 21 jaar niet meer als lid van het gezin kunnen worden beschouwd. Volgens het verslag van de penningmeester liep de kas 70 achteruit. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heer H. Verbeek weer werd gekozen om de financiën van de ver eniging te beheren. Kosten extra werkzaamheden. Het bestuur stelde voor de kosten voor extra werkzaamheden bij een be grafenis voortaan in rekening te bren gen. Dit werd door de vergadering goedgekeurd. Ook werd besloten nieuwe reglementen te laten drukken en de con tributie met 10 te verhogen. Twee leden werden aangewezen als afgevaar digden naar de vergadering ven de Fe deratie. De rondvraag leverde nog al wat be sprekingen op, o.a. over het geringe be zoek van de leden op de vergaderingen, wat algemeen werd betreurd. De zeer geslaagde bijeenkomst werd daarna met dankgebed door de secretaris gesloten NIJLAND, 3 Maart. Hedenavond kwam de kaatsvereniging „Lyts Bigjin” in jaarvergadering bijeen bij de heer R. Piersma alhier. Na opening, notulen en mededelingen volgde het jaarverslag van de secretaris, de heer B. Tj. de Boer, dat gewaagde van een goed ver- enigingsjaar en een bloeiend verenigings leven. Besloten werd verder 2 ledenwed strijden te houden en een competitiewed- strijd, evenals vorig jaar. Het aftredend bestuurslid, de heer B. Tj. de Boer, werd herkozen. Waar men van mening was, dat de dorpswedstrijden niet meer, zoals vroeger, gedragen werden door al de dorpen, werd in beginsel besloten zich hiervan terug te trekken en zo mogelijk met een naburige vereniging potjeskaatspartijen te organiseren. Hier na deelde de voorzitter de prijzen uit van de in de afgelopen zomer gehouden wedstrijd, De rondvraag leidde nog tot de beantwoording van meerdere vragen, waarna de voorzitter, de heer Y. Sand- stra, de vergadering sloot met een woord van dank voor de goede opkomst en de aangename besprekingen. De thans 44-jarige Harm ten Hoff uit Groningen, die in 1942 chauffeur bg de toenmalige Texaco (thans Caltex) was en die toen de Duitsers een aantal chauffeurs zochten In dienst van de bezetter trad en van wie sinds 1943 geen enkel levensteken meer was ver nomen zodat aangenomen werd dat hij dood was, blijkt nog in leven te zijn. Deze week is er aan het Groningse adres, waar zijn inmiddels hertrouwde vrouw woont, een correspondentlekaart uit Moskou gearriveerd, waarin Ten Hoff schrijft, dat hij gezond is en al deze jaren als krijgsgevangene in Rusland heeft vertoefd. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdljk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Prof. W. Kremer van Apeldoorn. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds. H. J. de Wilde. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. De negentienjarige Henk Dil uit Krommenie heeft een hachelijk avontuur beleefd. Bij het verlaten van Schippers houthandel moest hij bij het station van Zaandam de spoorbaan naar Alkmaar passeren. Ter plaatse bevindt zich voor de fabriek een nad van bielzen naar de overkant. Het uitzicht is ruim naar alle kanten. Wat de jonge houtbewerker heeft bezield, is niemand duidelijk, maar met de fiets op de nek wilde hg domweg nog voor een op enkele meters naderen de goederentrein oversteken. In zgn' haast kwam hg te vallen, juist voor de locomotief, en wat daarna is gebeurd mag beslist curieus worden genoemd: de wielen van locomotief en wagons ver pletterden de fiets tot een vormloze mas sa, maar Henk Dil zelf kwam, toen de laatste wagon was gepasseerd, weer overeind, weliswaar wat witjes, maai' ongedeerd. Wijselijk had hg zich met de rug op de bielzen gelegd en zich niet verroerd. Wagon na wagon heeft hij over zich heen zien en horen denderen. H(j moest beslist plat liggen want het verschil bedroeg slechts enkele centi meters. Er kwam schier geen eind aan de verschrikking en het was een ver ademing, toen de achterste wagon voor beschoot en hg weer zonlicht zag, ai schaafde de slingerende koppeling van die laatste wagon lelgk zijn neus. Maar dat aanvaardde hij maar laco niek, bij wijze van wraak van de Ne derlandse spoorwegen voor zgn roeke loos oversteken. GEREF. KERK. Oudega (W.) voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. Woensdag Maart 's avonds 7.30 uur Ds. Plaat. Bidstond v. h. Gewas. De pres.-kerkvoogd dankte hierna alle sprekers voor hun goede woorden en hun geschenken. Nadat Ps. 86 10 was gezongen, bad hg het Onze Vader, waarna er gelegen heid was het gebouw te bezichtigr i, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Deze door het gemeentebestuur be schikbaar gestelde wisselbeker kwam voor een jaar in het bezit van de dam club Heerenveen, die met 4 barer spelers 18 pnt- scoorde, gemiddelde 4.50. De D.C.L. bleef daar juist iets oeneden, be haalde met 8 barer spelers 85 pnt., ge middelde alzo 4.37, Duizenden telegrammen van staats hoofden, bisschoppen én gelovigen zijn Dinsdag op het Vatlcaan bezorgd om de jarige en jubilerende Paus geluk beterschap te wensen. Overal in de we reld zgn speciale gebeden voor hem ge zegd en in Vaticaanstad wapperden de geelwitte vlaggen van de gebouwen. De Paus blijft langzaan» vooruitgaan, 'lij kon echter niet meer dan enkele ge- f eiegrammen zelf lezen; zelfs dit 1 s te vermoeiend voor hem. belle men Donderdag 4 Maart. Kunst aan Allen, Sneek. Opvoering van „Anastatia”. Amicitia, ’s avonds 8 uur. Vrijdag 5 t.e.m. Maandag 8 Maart. Amicitia-Theater, Sneek. 's Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Quiet Man”. Zaterdag 6 Maart. Gem. Chr. Hist. Kiesver. in Wymbritseradeel „Recht en Vrijheid”. Ledenvergadering in Gebouw v. Chr. Bel. te Sneek. Aan vang 2 uur. Zaterdag 6 Maart. Vrije Jeugdbeweging. Propaganda-avond in het St. Josef- gebouw te 7.30 uur. Zondag 7 Maart. Voor „de Dageraad” spreekt ’s voorm. 10 uur in zaal Piso Drs H. Nauta van Groningen over: „Is er leven op andere planeten?” Maandag 8 Maart. Vergadering Actie comité Snsker Winkeliers, in zaal Piso. ’s Avonds 7.45 uur. Maandag 15 Maart. Coöp. Boerenleen bank te Hommerts. Algemene Le denvergadering 's avonds 7.30 uur in Geb. v. Chr. Belangen te Hom merts. Maandag 15 Maart. Coöp. Boerenleen bank Oppenhuizen. Alg. Ledenver gadering 's voorm. 9.30 uur In café de Jager te Uitwellingerga. Maandag 22 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum. Alg. Leden vergadering 's voorm. 9 uur in Ho tel Hanenburg te Sneek. Maandag 22 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum-Oppenhuizen. Alg. Ledenvergadering voorm. 10 uur in Hotel Hanenburg te Sneek. „Wg waren zo bang omdat moeder niet thuis was”, vertelde de zesjarige Dieter Möller toen hij in een Hamburgs ziekenhuis verbonden werd na een sprong van de vierde verdieping. De politie had nog juist kunnen voorkomen dat het zusje van Dieter het voorbeeld van haar broer zou volgen. Mevrouw Möller was in de buurt by kennissen gaan werken. De laatste competitiewedstrijd van het 3de tiental eindigde in een 73 neder laag, waardoor O.D.I. 2 Kampioen ge worden is van klasse HIB, De eindstand is: O.D.I. 2 (Workum) 4 2 1 1 5 22%-17j± Sneek 3 4 2 1 1 5 20 -20 Balk 2 4 0 2 2 2 17 >4-22 H De volledige uitslag van de wedstrijd O. D.I. 2Sneek 3 luidt: G. FaberW. Binnema R. F. de BoerJ. Hofstra W. LubbertsS. Breuker M. DuisterkampH. Elzinga H. WiersmaIJ. Dijkstra P. v. d. ValkK. Nota IJ. SeeklesJ. Jorna O. K. de Boer—J. Jorritsma A. GoedhoutL. Boersma S. :>)ta—n.e.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2