GOED en GOEDKOOP HAWEKO Blue Band smaakt nu totaal MAARTSE BUIEN I WITBROOD uit VISSER’s BAKKERIJ Fan de a I REGENKLEDING anders dan margarine tot nog toe o Hij, U profiteren van grootse ontwikkeling op margarine-gebied Op ’t brood, in de pan Blue Band natuurlijk! 11 O! I DAT IS ONS DEVIES Nieuwe bereidingswijze maakt deze vervolmaking mogelijk “SMITSER FEMERK No. 1 wargarine nog aji lil Be 1 ÓF 2.90 95 beter- Nooit geurde het zo verrukkelijk in Uw keuken F ,tic: 1.10 5. l.io 1.20 9.75 If BI N. BRATTINGA - SNEEK te denken. f£L. 2903 Grootzand 57-Sneeh Zakennieuws Diepvries-demonstratie I Gevonden voorwerpen Benoemd 2 Alleen Blue Band heeft de nieuwe smaak ft ft Er is nog méér: gezondheid door een rijkdom aan zonneschijn-vitamine Zoveel goeds voor zo weinig geld! Gemeente Ijlst Vrouwen Wereldgebedsdag WO» 1 Steeds onder controle van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen Westersingel 46 Sneek - Telef. 3197 Kynologenclub „Friesland” le klas fabrikaat Agarte modellen van niiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinro Bij ons verkrijgbaar 100 »/0 WOLLEN GABARDINE- en TWEED-REGENMANTELS ■O VIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIWIIIIII^ Ii4iowa.ua»* 1 i die A. f. S. J 202 zouters ƒ1.791.81. Iets duurder. 105 kleine biggen en lopers 4464, 82f 98, stemming en handel goed, notering onveranderd. GROTE SORTERING KUNSTBLOEMEN narcissen, rozen, anjers, enz. zeer voordelig Waarlijk, U leest het daar zwart op wit: Blue Band is nog beter geworden; Blue Band smaakt van heden af oneindig veel beter dan margarine tot nu toe. In ons eigen land is de nieuwe bereidings wijze gevonden, die dit mogelijk maakt. U gaat daardoor als eerste ter wereld kennis maken met een margarine, die eigenlijk geen margarine meer moest hetende nieuwe Blue Band. Tasch van de heer M. E. Zeevenhoven, Leeuwarden en ten slotte de Dwerg Poe del Tillettes eig. de heer J. de Jong te Idskenhuizen kregen ook de hoogste be oordeling. In de kampioensklasse, dus de honden, die al een kampioenschap behaald hebben, won de Russ. Windhond van de heer A. Kuperus, Leeuwarden. Het publiek mocht door middel van briefjes de beste hond van de match aanwijzen; de uitslag was dat de Poedel; teef Leny van de heer de Jong te Ids kenhuizen met de meeste stemmen als beste werd aangewezen. Volgend jaar eens in Sneek? Op 22 Febr. 1947 waren er 78 honden in ’t Gebouw v. Chr. Belangen; wel een be wijs dat men ook wel naar Sneek wil. U gelooft dit niet zomaar? Begrijpelijk. Toen Edison de electrischegloeilampuitvond.geloofdemen dit even min direct. Men wilde het eerst met eigen ogen zien. Misschien is het goed U even te ’*1 vertellen, dat deze nieuwe smaak het resultaat is van een volkomen g'nieuwe bereidingswijze. Deze werd in Nederland ontdekt, door Neder- IZÏ landse onderzoekers, werkzaam bij de Blue Band fabrieken. De nieuwe IgS bereidingswijze is hoe kan het Lj» ook anders het alleen-bezit van dit bedrijf. Alléén Blue Band kan U deze uitzonderlijke smaak en deze Ml heerlijke geur verschaffen! Laat U maar een klontje in de pan smelten. Wacht even, tot de Blue Band bruin is, glanzend goudbruin. De geur, die zich dan verspreidt heerlijk! Nimmer eerder heeft een margarine U dat geschonken. Alleen de nieuwe Blue Band is thans daartoe in staat. Vitamine D zonneschijn-vitamine - is onmisbaar voor U, Uw man, Uw kinderen, voor iedereen. U kunt er zeker van zijn, dat Blue Band U die geeft, volop, het hele jaar door. Dat is een grote geruststelling voor iedere huisvrouw en moeder. Want zonneschijn-vita- mine geeft meer weerstand en zorgt voor een normale groei voor Uw kinderen, geeft hun een sterke constitutie. Nog een reden om Blue Band te nemen, morgen en altijd. Grote voedingswaarde, hoog vitamine-gehalte èn een smaak die totaal anders is dan die van margarine tot nu toe: deze 3 voortreffelijkheden samen kosten U 46 cent. straat 16; fournituren, Jonkmans, Tra nendal 7; paar bruine herenglacé’s, Bos ma, Julianastraat 17; blauwe want (I), de Boer, Westersingel 25; bruine beurs met inhoud, van Dalen, Anna Paulowna- straat 30; vat (200 1. inh.), Wagenma kers, Gysbert Japiksstraat 23; bril met donker hoorn montuur, Tromp, 2e Steen- klipstraat 25; huissleutel, de Groes, 3e Woudstraat 3; medaille (Nederland en Oranje), v. d. Heide, 2e Selfhelpstraat 25; groen kinderwantje, Teensma, le Woudstraat 48; zwarte hond met witte bef, Asyl, Sneek; ring met sleuteltjes, Land, Priorstraat 50; geelbruin kinder- beursje met inhoud, Sterk, Oppenhuizer- weg 30; zak kunstmest, Hoekstra, Nap- jusstraat 28; rood kinderwantje, Bak ker, Hopperstraat 16; paar wanten (licht en donkerbl.), Bos, Julianapark 1; bruin leren beursje, Schaafsma ,Looxma- straat 23; bruine herenglacé, Keyde- niers, Nassau Dillenburgstraat 31; blau we kinderwant, Dirkje de Groot, E. Hal- bertsmastraat 25; zwart-blauwe vulpen, Doting, Jan van Nassaustraat 25; psal- men-gezangen boekje t.n.v. Joke Nahuy- sen, ter herinn. aan „Ketabang Zondags school”, Sjoukje Biegel, Amaliastraat 60; zilveren oorbel, Hannie Zeilstra, Amaliastraat 46; zonnebril, Jelle Sik- kes, 2e Selfhelpstraat 25; geel-bruin an- goramutsje, Klasina Stavorinus, Ubbo Emmiusstraat 74. Gedeponeerd aan het politiebureau: snoer parels; paar wanten; groene want met wit rood motief; beige handschoen; oud damesrijwiel; groen-wit-bruine kin- derwanten (Noors patroon)bruine muts met terra kruisjes; paar donkerbl. wanten; pochethouder. Vertrokken personen in de maand Februari: Tjitsche Koopmans, Eegracht 16 naar Canada Ontario; Pietje Nauta, echtgen. van P. Ringma, W. M. Oppe- dijkstraat 14 naar ’s-Gravenhage, Wel- damstraat 111; Rink Bonne Nauta, W. M. Oppedjjkstraat 14 naar ’s-Gravenha ge, Weldamstraat 111. Ingekomen personen in de maand Fe bruari: Minke Kamminga, van Akker- woude 154a naar Sneekerpad 7; Gerben van Brug, van Brunssum naar Uilen burg 38; Sjjbolt van Scheltinga, van Heeg 86 naar Uilenburg 31; Aaltje Vellin- ga, echtgen. van S. v. Scheltinga, van Pingjum naar Uilenburg 31. Toen we ons Dinsdagmorgen aan het hek van de veemarkt vervoegden, stond onze trouwe controleur, met ijspegels in z’n baard ons te woord en zó te woord dat de adem ons in de keel stokte. „Mun- heer”, sprak hij, „gaan dur fanmorren niet hene” en zijn wijsvinger wees drei gend naar binnen, „su loere op u!” Nu zijn we voor zoiets niet vervaard. Toch dankten we hem voor de waar schuwing, voelden even of de ponjaard los in de schede zat, stapten een gat in de bevroren straat en daar gingen we. toch wel met verhoogde frequentie. We spraken even met de oude bigge- koopman, (hij probeerde ons een drach tige zeug aan te smeren)we wisselden een woord met de philosoof van Huins, prettig en zo; kochten een pekelharing, alles gewoon, maar waarom er omheen gedraaid? We zaten in de benauwdheid, er was iets niet in orde! Er broeide iets! En toenwe streelden net een lam metje dat koud en huiverig naast de moeder stond, toen we de stem hoor den van onze vriend Johannes van Langweer. „Stêdman!” Hij lei meteen z’n hand op onze schouder en toen we dubbel vouwden ging hij verder. „Kom jimme binne mar moai oan ’e gong hwatte? 250.000 goune tokoart en ynpleats fan to bisunigjen, lyk as sokke tiden heart, noch mar in great wurdl Subsydzje for- heegje, nije forljochting en gean mar troch! Jimme buorkje op it earmhüs hjir yn Snits! En sjoch om dy hinne, hwat sjochst hjir foar dy op ’e merk? Oardel kou en twa hynders! Hjir moatte jim efteroan! Dit moat oars! Propegan- de meitsje foar de merk. Minsken en fé oanlüke!” Toen de ergste stroom was vervloeid, spraken we een paar woorden, net in de roos, want onze vriend verbleekte, deed een greep in het luchtledige en verdween. Een burger vroeg of we hem dat ook konden leren, hij had een vrouw De heer S. de Goede, agent van po litie te Rotterdam, is met ingang van 1 April a.s. alszodanig benoemd bij het politiecorps alhier. IJLST. De Vrouwenwereldgebedsdag zal alhier worden gehouden op Vrijdag 5 Maart a.s., ’s avonds 8 uur in de Ned. HerV. Kerk. O, die wanten! Paar rode kinderwantjes, Bouwhuis, le Steenklipstraat 21; handschoen en want, Komelis, Goëngamieden 68; grijs- blauw-groene wanten, Bijlsma, Hoogend 24; zwarte damesglacé, van Buren, Mar- tiniplein 9; koperen tabaksdoos (inscr. E. D. SCOTANUS), mej. Hoogland, Kleinzand 46; zwarte oorbel (schroef), Krot, le Oppenhuizerdwarsstraat 4; da mesrijwiel, Kuik, Scharnestraat 9; paar blauwe wanten met wit motief, de Groot Boersma, Willem Lodewijkstraat 39; bruine trainingsbroek, IJntema, Parkbuurt 16; lipssleutel (Gispen 7662), Tinga, Maria Louisestraat 6; huissleu tel, van der Zee, Ged. Neltjeshaven 12; paar bruine herenglacé’s, Modderman, Oosterdijk; snoer parels, Bureau van Politie; rood gebr. kindermuts, v. d. Land, Prins Mauritsstraat; trapas van rijwiel, Drench, Parkbuurt 41; bruin beige plastic armband, Stellingwerf, W. Lodewijkstraat 27; rode zakkam, Maai ke v. d. Baan, E. Halbertsmastraat 73; paar zwarte handschoenen, Bosma, Gali- gastraat 14; zakje inh. doublé armband, Buist, E. Halbertsmastraat 39; kinder want, de Jong, Ubbo Emmiusstraat 52; biauw kinderwantje, Werkhoven. H. Sytstrastraat; zwarte damesglacé, Ka- semierZandstra, Singel 3; hamer, Frans IJntema, 2e Selfhelpstraat 1; tan enborstel, Erkelens, Franekervaart 14d; huissleutel, V. d. Zee, Kruizebroederstr. 1; grjjs-blauwe sjaal, v. d. Werf, Klein zand 9; bal, Wiersma, Oppenhuizerweg Zo ook hier: U wilt het met Uw eigen tong proeven. Want dat is nu eenmaal de beste manier om de kwaliteit van een margarine te constateren. U hoeft geen seconde daarmee te wachten. U kunt de nieuwe Blue Band terstond kopen, bij Uw eigen leverancier. U kunt ze proeven, ermee bakken, en Uw oordeel uit spreken. Uw oordeel zal gunstig zijn; ja, wellicht zegt U straks zelfs: „Hoe is het mogelijk, dat margarine zo heerlijk kan smaken en geuren!" Dan zult U zeker weten, dat Blue Band een enorme sprong voorwaarts gedaan heeft, en dat U daarvan voortaan, Uw leven lang, zult kunnen profiteren. Tijd om aan „die’t altiten met ut mes dwas in u bek ston”, maar wij spraken waardig: „Dat is niet te leren vriend, dat is een gave!” Aan de koffietafel een geweldige her rie, want er was iets met de kopstuk ken. Ze hebben vanmorgen hard ge werkt, want het was een „poepetöer” hier en daar, zeker er was niet veej grootvee, maar ze moesten verkocht en daar ging het om. En bij de nuchtere kalveren ging het van dik hout zaagt men kalveren. Wibe had wel een hele zonnige morgen, z’n zoon was met ver lof en met z’n beiden werkten ze, een lust om te zien. Greate Jetse draaide door de hokken, schiftte, handelde, kan telde en stuurde z’n korte kommando’s naar de knechten, wie het zweet langs het gelaat liep. En nu, aan de koffietafel die reactie. Benardus had het laatste woord wat het mannelijk deel aangaat en het sloot aan bij ons conflict met Johannes. en ik bislüt met un kleine deklu- maasje. „Hy die wat het tu seggen van mij as ut mijne Gaat eerst na huus en bukiek ut sijne En fient ur dat sender gebreken gubleken Su mag hij frjj fan ut mijne spreken!” Gee mjj nog wat van du weduwe, Tine meiske, en dan Pardon, even de notering? 2389 stuks! 56 melk en kalfkoeien 630f 980, sle pend, geschikt nog prijshoudend; 40 vette koeien f 2.02—2.40, 2.42—2.76 geslacht, kalm, notering lager. 18 pin ken 480590, weinig handel, prijs houdend. 2 paarden 780f 900. 3 gras kalveren 185295, weinig handel, prijshoudend. 1547 nuchteren kalveren 3146, meer stemming, iets stijver'. 222 schapen en lammeren 90128, f 7595, handel vlot, vleestypes nog prijshoudend. 2 bokken en geiten. 192 varkens en vette biggen 1.481.68, 1.76f 1.89 levend, rustige handel. Deze vereniging is eens van de ge woonte, om haar jaarlijks hondenfestijn te Leeuwarden te houden, afgeweken. De Schouwburg te Heerenveen was jl. Zaterdag de plaats waar 47 verschillen de rashonden door bekwame keurmees ters werden gekeurd en besproken. Het was een goede gedachte van het bestuur om eens een ander punt van samen komst te kiezen en ’t feit, dat Heeren veen nog nooit zo’n match van rashon den I»d meegemaakt, was ongetwijfeld de oOTzaak dat er veel publiek aanwe zig was. Er viel inderdaad ook veel te genieten, want er waren zeer mooie die ren ingezonden. 4 honden kwamen uit de provincie Groningen, de rest uit Friesland, waarmede bewezen is, dat in onze provincie toch nog vele liefhebbers van honden zijn. Beste New-Foundlander werd „Berina”, eig. mej. J. Haasdijk te Joure; de prachtige Barsoi (Russ. wind hond) Sonja Emir, eig. de heer A. Ku perus, Leeuwarden, ging voorop met de hoogste kwalificatie, terwijl de Afghaan se windhond Hellas, eig. de heer J. Boer te Leek (Gr.), de Greyhound Nyske, eig. de heer W. v. Dijk, Leeuwarden en de Whippet Billyno, eig. J. H. Knoops, Leeuwarden eveneens de besten werden van hun ras. Onze Sneker Bouvier van de heer J. Postma, werd beste van dj Bouviers. Bij de verschillende Herders honden liep de Schotse Herdershond (Collie) eig. mej. M. Bokma, Leeuwar den, er uit, hg kreeg de beste beoorde ling. De heer J. Beima, Oranjewoud, had de beste Duitse Staande, de heer P. L. van Tuinen, Leeuwarden kwam met zijn Ierse Setter Emma voorop. Een Steenbrak van de heer J. Faber, Gou- tum, kreeg een prima beoordeling. Een Steenbrak is een hond die het wild, zoals alle brakken, uit het bos drijft. Bij de Cocker Spaniels won glansrijk Heeby van mevr. A. JonkerMorrema, Leeu warden. De Dalmatische hond Castor van mr P. Kimmell, Leeuwarden, won in zijn klasse en de buitengewoon mooie Poedel van de heer J. de Jong te Ids kenhuizen viel ook de hoogste eer te beurt. Erroll, Doberman-Pincher, eig de heer J. Kits, Roden (Dr.), kwam met zijn prachtige bouw vooraan. De Aire dale-Terrier Styrdy van de heer T. Ozinga, Leeuwarden, de Welsh-Terrier 681 zakkam in etui, Osinga, J, W. Friso- Zoals steeds was het ook Dinsdag bij IJpma op het Kleinzand tijdens de „Vita”-Diepvries-demonstratie die in zjjn zaak werd gehouden, weer zeer druk. De zeer vele dames die hun licht kwamen opsteken betreffende de diep- vries-producten, werden door de demon- stratrices mevr. H. StahlieJongen en D. FleddermanHendriks enige ogen blikken aangenaam bezig gehouden. Hun vragen werden op duidelijke wijze be antwoord en toegelicht, en de voordelen van Vita-diepvries-producten aange toond. Ook deelden de demonstratrices het een en ander mede over de fabrica ge, waarmee tijdens het seizoen al voor dag en dauw wordt begonnen. Na een uiterst hygiënische bereiding worden de verse groenten en vruchten ingevroren, waardoor men ook in de winter van deze kostelijke producten kan genieten, De „Vita” Diepvries-fabrieken zorgen er bovendien voor, dat de consument steeds met de nodige service kan worden be diend, Tijdens deze goed geslaagde en leerzame demonstratie werden de dames in de gelegenheid gesteld verschillende producten te keuren, waarbij vooral de tomatensoep bijzonder in de smaak viel. f - 1 PLASTIC TAFELKLEED, grote maat diverse frisse bloemdessins SPONSENKNIJPER, roestvrije uitvoe- 4 y| E ring, met prima sterke veer I »w3 WASTEIL, prima gegalvaniseerd, in i 7A diverse maten, 50 cm. 5.50, 45 cm. w.i U TUIMELZEEFJE, nikkel uitvoering een handig en practisch geheel SUIKERAUTOMAAT, geheel plastic, doorzichtige pot, prima werkend GARNEERSPUIT, in cell, zakje met 5 verschillende spruitstukken KINDER KAMERPOTJE van doorzichtend plastic WANDKOFFIEMOLEN, prima maal- werk, pot met blauw of groen landschap WRINGERBOKKEN, zware uitvoering, 4 n 7t royale maat, beslist solideI Z.1/u WRINGERS, prima lopend werk metQQ TE garantie op de rubberrollen03. f 3 TRAPPEN, alle maten, met en zonder C OE emmerplank, le soort fabrikaat, vanaf Ü»a3 THEESERVIEZEN met 12 kop en sch.Q4 QA div. modellen, gebloemd porceleln I >3U >1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 8